Veliki uspjeh domaće aplikacije PhotoMath

poruka: 36
|
čitano: 7.062
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Veliki uspjeh domaće aplikacije PhotoMath".
13 godina
neaktivan
offline
Veliki uspjeh domaće aplikacije PhotoMath

najbolje da kompletno ukinemo skole

i dijelimo djeci mobitele od najranije dobi

naravno s flat internetom

 

Moj PC  
23 1 hvala 0
13 godina
offline
Veliki uspjeh domaće aplikacije PhotoMath

Android verzija ? WUT ?

I copy and pasted my system 32 folder, now I have a 64bit operating system
Moj PC  
0 2 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Veliki uspjeh domaće aplikacije PhotoMath

Dokaz da ce mobiteli bit pametniji od ljudi (ako vec nisu) :D

Moj PC  
1 4 hvala 0
14 godina
offline
Veliki uspjeh domaće aplikacije PhotoMath

zakon app, svaka čast

http://www.youtube.com/user/Brzi559
Moj PC  
5 2 hvala 1
15 godina
offline
Re: Veliki uspjeh domaće aplikacije PhotoMath
apoteka kaže...

najbolje da kompletno ukinemo skole

i dijelimo djeci mobitele od najranije dobi

naravno s flat internetom

 

 - eh, al' Urban nije za urbanizaciju, porez bez flata. Možda bi baš to trebao biti argument, djeca-znanje-neophodan civ.resurs kao voda/zrak.. pa čak na recept.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
15 godina
offline
Re: Veliki uspjeh domaće aplikacije PhotoMath
apoteka kaže...

najbolje da kompletno ukinemo skole

i dijelimo djeci mobitele od najranije dobi

naravno s flat internetom

 

Vjerujem da brines zbog iste stvari kao i ja.

 

No koliko se sjecam moje skole (davno je to bilo) tada cak niti kalkulator nije bio od neke velike pomoci, osim za eventualnu provjeru racunskih operacija, jer nastavnici nisu uvazavali samo rjesenje, vec je morao biti napisan i kompletan postupak.

 

on topic:

 

Aplikacija je genijalna i koliko vidim izvrsno zamisljena i izvedena.

Gods are fragile things; they may be killed by a whiff of science or a dose of common sense. – Chapman Cohen
16 godina
offline
Re: Veliki uspjeh domaće aplikacije PhotoMath
syncmaster245b kaže...
apoteka kaže...

najbolje da kompletno ukinemo skole

i dijelimo djeci mobitele od najranije dobi

naravno s flat internetom

 

Vjerujem da brines zbog iste stvari kao i ja.

 

No koliko se sjecam moje skole (davno je to bilo) tada cak niti kalkulator nije bio od neke velike pomoci, osim za eventualnu provjeru racunskih operacija, jer nastavnici nisu uvazavali samo rjesenje, vec je morao biti napisan i kompletan postupak.

 

on topic:

 

Aplikacija je genijalna i koliko vidim izvrsno zamisljena i izvedena.

kolko vidim, aplikacija prikazuje i postupak

15 godina
offline
Re: Veliki uspjeh domaće aplikacije PhotoMath
syncmaster245b kaže...
apoteka kaže...

najbolje da kompletno ukinemo skole

i dijelimo djeci mobitele od najranije dobi

naravno s flat internetom

 

Vjerujem da brines zbog iste stvari kao i ja.

 

No koliko se sjecam moje skole (davno je to bilo) tada cak niti kalkulator nije bio od neke velike pomoci, osim za eventualnu provjeru racunskih operacija, jer nastavnici nisu uvazavali samo rjesenje, vec je morao biti napisan i kompletan postupak.

 

on topic:

 

Aplikacija je genijalna i koliko vidim izvrsno zamisljena i izvedena.

budući da može prikazati i korak-po-korak rješavanje, koja je namjena ovoga osim za varanje na ispitima? neovisno o "genijalnosti algoritma pri programiranju i izvedbi" te ostalim budalaštinama, ovakve aplikacije (zajedno sa zlouporabljenim telefonima) valjalo bi najstrože zabraniti u edukativnim ustanovama ILI, ako je to cilj, nastaviti ovako za sve predmete i serijski proizvoditi kretene koji na koncu neće znati niti kružnicu nacrtati uz pomoć čaše i olovke. {#}

I know that you believe you understand what you think I said, but I'm not sure you realize that what you heard is not what I meant.
16 godina
odjavljen
offline
Veliki uspjeh domaće aplikacije PhotoMath

Djeca nisu dovoljno glupa, ali radi se na tome!

Freak Show Inc.
 
17 4 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Veliki uspjeh domaće aplikacije PhotoMath

Kada pročitam većinu ovdje napisanih komentara ispada da se potvrđuje ona fraza: Selo ti može oprostiti sve ali ne i uspjeh.

Osobno, svaka čast za ljude i zbilja ajde da netko i od nas uspije. 

http://www.norgems.com
 
27 2 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Re: Veliki uspjeh domaće aplikacije PhotoMath
woodgamesfx kaže...

Kada pročitam većinu ovdje napisanih komentara ispada da se potvrđuje ona fraza: Selo ti može oprostiti sve ali ne i uspjeh.

 

 

Imam troje djece - od toga jedno u školi. Znam šta znači raditi matematiku sa djetetom i koji su to problemi. Kad mi je kći bila prvi razred radilo se zbrajanje do 20. Drilali smo ju cijelo vrijeme i onda mi je to dosadilo. Napravio sam program koji generira random zadatke, bilježi vrijeme i odgovore posebno označavajući netočna rješenja. Ovaj program je načelno napravljen da pomaže ali radi se o medvjeđoj usluzi jer znamo za što će se uglavnom koristiti.

Freak Show Inc.
12 godina
neaktivan
offline
Veliki uspjeh domaće aplikacije PhotoMath

Hrpa forumaša koja misli da ako su oni školovani na jedan način da svi moraju biti tako školovani. To su oni informatičari koji misle da nitko ne može biti programer ako ne zna binarne brojeve, 8 bitne registre i slične stvari koje su nam bile bitne prije 20 godina. Svijet se mijenja i pojednostavljuje i možda danas nije potrebno djetetu znati ručno podijeliti 16384 sa 786 do u treću decimalu. Ako mu se već ukaže potreba za tim onda će potražiti upute na netu.

Podsjećate me na bageristu koji tvrdi da nitko tko nije lopatom iskopao septičku ne zna raditi na bageru.

 
8 7 hvala 1
16 godina
neaktivan
offline
Veliki uspjeh domaće aplikacije PhotoMath

Otvorim app store i pod Trending searches PhotoMath na 1. mjestu. Ispred fejsa. {#}

I am Guybrush Threepwood, Mighty Pirate!
Poruka je uređivana zadnji put čet 23.10.2014 15:04 (ROADRUNNER).
Moj PC  
7 0 hvala 1
13 godina
neaktivan
offline
Veliki uspjeh domaće aplikacije PhotoMath

nemam nista protiv uspjeha, nevezano bili ljudi nasi ili iz nigerije

samo ne vidim pametnu svrhu ovoj aplikaciji

osobno nisam bio los u matematici, cak i bio po natjecanjima

al osim jednostavnih operacija, nije mi nesto koristila u zivotu

ne mogu se sjetit ni jednog primjera gdje mi je poznavanje

jednadzbi dobro doslo...

Moj PC  
1 4 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Veliki uspjeh domaće aplikacije PhotoMath
apoteka kaže...

nemam nista protiv uspjeha, nevezano bili ljudi nasi ili iz nigerije

samo ne vidim pametnu svrhu ovoj aplikaciji

osobno nisam bio los u matematici, cak i bio po natjecanjima

al osim jednostavnih operacija, nije mi nesto koristila u zivotu

ne mogu se sjetit ni jednog primjera gdje mi je poznavanje

jednadzbi dobro doslo...

Onda ocito ne radis u takvoj struci.

Perhaps today IS a good day to die. PREPARE FOR RAMMING SPEED!
11 godina
offline
Veliki uspjeh domaće aplikacije PhotoMath

Za bilo koji predmet djeca mogu koristiti mobitel kao šalabahter i koriste ga. Tek sad kad je došla aplikacija i za matematiku, ljudi će se početi buniti. Jednostavno uzet mobitele na satu ili ispitu i bok. Još prije 5 god kad sam pisao maturu morali smo mobitele odložiti na stranu kada i nisu bili tako napredni kao danas.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Veliki uspjeh domaće aplikacije PhotoMath

Ima hrpa programa koji takve stvarčice računaju, inovacija ovoga je samo u OCR prepoznavanju texta tako da se ne mora tipkati što je full zgodno dok funkcionira.

Lakše je uperiti mob u zadatak nego listati na kraj knjige za riješenja.

 

Ne može se pomoću ovoga izbjeći učenje osnovne algebre, to je nešto što svatko nauči u školi htio-nehtio.

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Veliki uspjeh domaće aplikacije PhotoMath

Klasika. Cijeli svijet nešto hvali, Store rangiranje potvrđuje interes i popularnost, Bugovi forumaš pljuju. Između dvije "partije Dote" vjerojatno. {#}

 

Mobitelima (većinom) nije mjesto na satu, a pogotovo ne za vrijeme ispita. No čiji je to problem? Autora aplikacije možda? Naravno da ne. Zašto je odmah tehnologija kriva?

 

Treba (se) educirati, mijenjati način razmišljanja, učiti djecu da je znanje nešto što vrijedi. Trebamo im pokazivati pozitivne primjere pametnih ljudi kao što su autori ove aplikacije, a ne selfije raznih domaćih potrošenih selebritija.

Svi znaju i za što ljudi najviše koriste torrente (nažalost), znači li to da su kao tehnologija loša stvar i da nemaju pozitivnu primjenu?

 

Znam da to što pišem zvuči kao utopija, ali moramo težiti tome inače ode sve kvragu. Tehnologija i autori su posljednji na ljestvici krivaca što će netko ovaj app koristiti za prepisivanje.

http://igrali.com
Poruka je uređivana zadnji put čet 23.10.2014 15:45 (igrali).
 
17 0 hvala 2
15 godina
neaktivan
offline
Re: Veliki uspjeh domaće aplikacije PhotoMath

Tako je, nisu krivi proizvođači oružja što ljudi povlače okidače.

13 godina
offline
Re: Veliki uspjeh domaće aplikacije PhotoMath
igrali kaže...

Klasika. Cijeli svijet nešto hvali, Store rangiranje potvrđuje interes i popularnost, Bugovi forumaš pljuju. Između dvije "partije Dote" vjerojatno. {#}

 

Mobitelima (većinom) nije mjesto na satu, a pogotovo ne za vrijeme ispita. No čiji je to problem? Autora aplikacije možda? Naravno da ne. Zašto je odmah tehnologija kriva?

 

Treba (se) educirati, mijenjati način razmišljanja, učiti djecu da je znanje nešto što vrijedi. Trebamo im pokazivati pozitivne primjere pametnih ljudi kao što su autori ove aplikacije, a ne selfije raznih domaćih potrošenih selebritija.

Svi znaju i za što ljudi najviše koriste torrente (nažalost), znači li to da su kao tehnologija loša stvar i da nemaju pozitivnu primjenu?

 

Znam da to što pišem zvuči kao utopija, ali moramo težiti tome inače ode sve kvragu. Tehnologija i autori su posljednji na ljestvici krivaca što će netko ovaj app koristiti za prepisivanje.

Do tvog sam komentara bio istomišljenik s većinom komentara ovdje. No, tvoj je komentar stvarno istinit i objektivan. Slažem se u potpunosti s tobom.

 

A koliko je vijest jaka i kakav impact ima, govori to da cijeli Internet bruji o hrvatskoj, domaćoj aplikaciji. 9GAG je prenio vijest i preko 60k ljudi je lajkalo. To je ogroman reach u kratkom roku.

 

Želim puno sreće ovoj aplikaciji, uopće ne sumnjam u uspjeh, a možda i nekoj velikoj akviziciji.

Batllelog: sudy_freak || Xiaomi MI3W crew || Jeftine igre - https://www.g2a.com/r/sudy_freak ||
11 godina
neaktivan
offline
Veliki uspjeh domaće aplikacije PhotoMath

Svaka cast autorima, razvojnom timu i samoj aplikaciji. Istina da ce djeca to zlouporabiti, ali ionako vecina stvari koja se u skoli uci je rep iz nekog drugog vremena ...

Nemojte me pogresno shvatiti, nisam za zaglupljivanje masa, ali sam isao u skolu gdje su se bjesomucno drilali logaritmi, matrice, funkcije, integrali itd ...

Cemu to? Nije li bolje pokazati kako to radi, koji je postupak odraditi to u 2-3 tjedna i mir ... Ionako danas postoje smartfoni s aplikacijama koje to rijese za tili casak. Moja je generacija bjesomucno rjesavala zadatke iz Demidoviceve zbirke. Cemu? Integral poslje faksa nikako vise nisam vidio, kao ni funkciju, matricu, logaritam, ... Cemu trositi nastavno vrijeme na nesto sto je dostupno. Istom bi analogijom mogli imati sate lovljenja zivotinja, tranciranja svinje, pravljenja kobasica itd a svi to kupujemo u mesnici, konzumu, plodinama itd ...

Treba veci naglasak staviti na zdravlje, racunala, kao i na neke prakticne stvari (popunjavanje porezne prijave, upoznavanje zakona RH, upoznavanje Ustava RH, prava potrosaca). Mozda na prvu zvuci smijesno, ali ja bih osobno vise volio da sam mogao nauciti kako djeluje porezni sustav nego kojom brzinom pada knjiga sa litice u more i kojom silom djeluje moja stolica na zemlju.

*dobitnik i7-4790K!
Moj PC  
12 2 hvala 2
16 godina
offline
Veliki uspjeh domaće aplikacije PhotoMath

Čudi me da je za windows phone prije izašla nego za android, ali valjda će i za android brzo biti. Inace sve u svemu genijalna aplikacija.

 
1 1 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Veliki uspjeh domaće aplikacije PhotoMath
Bastardo kaže...

Svaka cast autorima, razvojnom timu i samoj aplikaciji. Istina da ce djeca to zlouporabiti, ali ionako vecina stvari koja se u skoli uci je rep iz nekog drugog vremena ...

Nemojte me pogresno shvatiti, nisam za zaglupljivanje masa, ali sam isao u skolu gdje su se bjesomucno drilali logaritmi, matrice, funkcije, integrali itd ...

Cemu to? Nije li bolje pokazati kako to radi, koji je postupak odraditi to u 2-3 tjedna i mir ... Ionako danas postoje smartfoni s aplikacijama koje to rijese za tili casak. Moja je generacija bjesomucno rjesavala zadatke iz Demidoviceve zbirke. Cemu? Integral poslje faksa nikako vise nisam vidio, kao ni funkciju, matricu, logaritam, ... Cemu trositi nastavno vrijeme na nesto sto je dostupno. Istom bi analogijom mogli imati sate lovljenja zivotinja, tranciranja svinje, pravljenja kobasica itd a svi to kupujemo u mesnici, konzumu, plodinama itd ...

Treba veci naglasak staviti na zdravlje, racunala, kao i na neke prakticne stvari (popunjavanje porezne prijave, upoznavanje zakona RH, upoznavanje Ustava RH, prava potrosaca). Mozda na prvu zvuci smijesno, ali ja bih osobno vise volio da sam mogao nauciti kako djeluje porezni sustav nego kojom brzinom pada knjiga sa litice u more i kojom silom djeluje moja stolica na zemlju.

Ha sad, boje na bilo kojem ekranu se računaju preko integrala po spektru, većina videa se sastoji od matrica vektora, većina slova svugdje su Bezierove krivulje... bolje da dugoročno ciljamo prema konstruktivnosti, kreativnosti i proizvodnji negoli samo prema kupovanju gotovih proizvoda.

 

14 godina
neaktivan
offline
Veliki uspjeh domaće aplikacije PhotoMath


Moram reći da kada sam pogledao ovaj video da mi je nastala velika razlika iz svih onih hvalospjeva što se sada vidi u dnevnim novinama o aplikaciji i njihovoj sposobnosti da naprave iz toga veliki profit za svoju kompaniju
 
0 0 hvala 1
15 godina
offline
Re: Veliki uspjeh domaće aplikacije PhotoMath
Ajar kaže...
syncmaster245b kaže...
apoteka kaže...

najbolje da kompletno ukinemo skole

i dijelimo djeci mobitele od najranije dobi

naravno s flat internetom

 

Vjerujem da brines zbog iste stvari kao i ja.

 

No koliko se sjecam moje skole (davno je to bilo) tada cak niti kalkulator nije bio od neke velike pomoci, osim za eventualnu provjeru racunskih operacija, jer nastavnici nisu uvazavali samo rjesenje, vec je morao biti napisan i kompletan postupak.

 

on topic:

 

Aplikacija je genijalna i koliko vidim izvrsno zamisljena i izvedena.

budući da može prikazati i korak-po-korak rješavanje, koja je namjena ovoga osim za varanje na ispitima? neovisno o "genijalnosti algoritma pri programiranju i izvedbi" te ostalim budalaštinama, ovakve aplikacije (zajedno sa zlouporabljenim telefonima) valjalo bi najstrože zabraniti u edukativnim ustanovama ILI, ako je to cilj, nastaviti ovako za sve predmete i serijski proizvoditi kretene koji na koncu neće znati niti kružnicu nacrtati uz pomoć čaše i olovke. {#}

 

Sve 5, no aplikacija ne prikazuje dijeljenje sa spustanjem niti mnozenje......, sve sto se podrazumijevalo pod postupkom. Sve racunske operacije su morale biti pjeske napravljene.

Da ne spominjemo da postoji i usmeni. Uostalom, dobro napravljeni salabahter moze biti 10 puta korisniji od mobitela i jednostavniji za upotrebu, a on je eto s nama od pamtivjeka.

 

Dodajmo da je jos prilicno tesko kriomice skenirati zadatak i usput cekati da autofokus odradi svoje......

 

 

Gods are fragile things; they may be killed by a whiff of science or a dose of common sense. – Chapman Cohen
Poruka je uređivana zadnji put čet 23.10.2014 16:29 (syncmaster245b).
13 godina
neaktivan
offline
Veliki uspjeh domaće aplikacije PhotoMath

Istina da će se aplikacija moći koristiti za varanje na ispitima,ali i najgenijalniji matematičari,za jkednostavne stvari koje su već odavno naučili koriste kalkulator i točka.I za to će se ova aplikacija koristiti.Samo što ona za razliku od drugih ima OCR:

Vječni izazivač na gostujućem terenu.Moj blog:http://thebluedrag.blogspot.com/ Svi smo mi jedna velika obitelj sa prezimenom Čovječanstvo
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Veliki uspjeh domaće aplikacije PhotoMath

Hrvati s poteškoćama u učenju.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Veliki uspjeh domaće aplikacije PhotoMath
apoteka kaže...

nemam nista protiv uspjeha, nevezano bili ljudi nasi ili iz nigerije

samo ne vidim pametnu svrhu ovoj aplikaciji

osobno nisam bio los u matematici, cak i bio po natjecanjima

al osim jednostavnih operacija, nije mi nesto koristila u zivotu

ne mogu se sjetit ni jednog primjera gdje mi je poznavanje

jednadzbi dobro doslo...

upravo tako, i sa sam guštao u matematici,, i dobra je za razvijanje logike razmišljanja,, a iskreno NIKAD nakon završetka školovanja mi nije bila potrebna, i danas da mi treba nešto veće izračunat tu je kalkulator

 

ali logika razmišljanja i rješavanje problema je super, i to treba razvijati

16 godina
neaktivan
offline
Veliki uspjeh domaće aplikacije PhotoMath

Odlična aplikacija.

Uvjek je bilo onih koji će pokušati iskoristiti nešto dobro u loše svrhe i uvjek će biti  ali netreba zato umanjivati rad i trud onih koji su napravili nešto za dobro onih kojima ova aplikacija treba.

 

I da, iako je aplikacija pogođena extra ipak treba odati počast začetniku ideje i kreatoru projekta "Project NODLEHS" odakle su vjerujem autori aplikacije i dobili ideju :)

 

 

 

 

I'd tell you a UDP joke about Bowen Zhao, but you might not get it...
 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Veliki uspjeh domaće aplikacije PhotoMath
igrali kaže...

Klasika. Cijeli svijet nešto hvali, Store rangiranje potvrđuje interes i popularnost, Bugovi forumaš pljuju. Između dvije "partije Dote" vjerojatno. {#}

 

Ne djelim negativan stav, ali: http://oi60.tinypic.com/2d58q9.jpg :)

 

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice