Velike ideje i mali narodi

poruka: 13
|
čitano: 2.696
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Velike ideje i mali narodi".
13 godina
neaktivan
offline
Velike ideje i mali narodi

Zanimljiv pogled,čekam druge komentare.

Vječni izazivač na gostujućem terenu.Moj blog:http://thebluedrag.blogspot.com/ Svi smo mi jedna velika obitelj sa prezimenom Čovječanstvo
Moj PC  
2 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Velike ideje i mali narodi

Da li mi može netko odgovoriti na pitanje što će se promjeniti za mene ili estoniju ukoliko ja napravim e-državljanstvo? Da li se meni/njima s time otvaraju neke dodatne mogućnosti?

Na ovo mi je još teže odgovoriti nego što bi napravija da mi neko pokloni google glass (a da ga ne prodam/poklonim drugoj osobi).

Ako ima neko ideju što s estonskim e-državljanstvom slobodno podjelite.

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 3.12.2014 17:37 (axos).
 
1 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Velike ideje i mali narodi
axos kaže...

Da li mi može netko odgovoriti na pitanje što će se promjeniti za mene ili estoniju ukoliko ja napravim e-državljanstvo? Da li se meni/njima s time otvaraju neke dodatne mogućnosti?

Na ovo mi je još teže odgovoriti nego što bi napravija da mi neko pokloni google glass (a da ga ne prodam/poklonim drugoj osobi).

Ako ima neko ideju što s estonskim e-državljanstvom slobodno podjelite.

 

Koliko sam skužio dobiš određena prava,uključujući nekakva glasanja.

A inače glass slobodno meni pokloniš ak ti se ne sviđa :P

Prvenstveno mi je zanimljiv radi augmentirane(ne virtualne) stvarnosti:
http://www.cnet.com/news/watch-guys-date-with-augmented-reality-girlfriend/

Vječni izazivač na gostujućem terenu.Moj blog:http://thebluedrag.blogspot.com/ Svi smo mi jedna velika obitelj sa prezimenom Čovječanstvo
Poruka je uređivana zadnji put sri 3.12.2014 18:07 (g12356).
16 godina
offline
Re: Velike ideje i mali narodi
g12356 kaže...
axos kaže...

Da li mi može netko odgovoriti na pitanje što će se promjeniti za mene ili estoniju ukoliko ja napravim e-državljanstvo? Da li se meni/njima s time otvaraju neke dodatne mogućnosti?

Na ovo mi je još teže odgovoriti nego što bi napravija da mi neko pokloni google glass (a da ga ne prodam/poklonim drugoj osobi).

Ako ima neko ideju što s estonskim e-državljanstvom slobodno podjelite.

 

Koliko sam skužio dobiš određena prava,uključujući nekakva glasanja.

A inače glass slobodno meni pokloniš ak ti se ne sviđa :P

Prvenstveno mi je zanimljiv radi augmentirane(ne virtualne) stvarnosti:
http://www.cnet.com/news/watch-guys-date-with-augmented-reality-girlfriend/

 

Znas sta s njim mozes? S njim mozes isto sto i sa onim iz bivse drzave (Yu) :) 

15 godina
offline
Velike ideje i mali narodi

Bila bi fora da možemo tamo otvoriti račun firme (hrvatske ili estonske) i poslovati virualno od tamo, kao e-rezidenti,

primati uplate na estonski račun i -zašto ne - plaćati njima eventualne poreze, mjesto Liepoj Nashoj.

 

 

Moj PC  
2 1 hvala 0
10 godina
offline
Re: Velike ideje i mali narodi
uuY kaže...

Bila bi fora da možemo tamo otvoriti račun firme (hrvatske ili estonske) i poslovati virualno od tamo, kao e-rezidenti,

primati uplate na estonski račun i -zašto ne - plaćati njima eventualne poreze, mjesto Liepoj Nashoj.

 

 

Super, također bi bila dobra fora onda i svaki put kad izađeš autom na cestu u hr da ti na kraju puta se ispostavi račun za vožnju (jer netko plaća održavanje te ceste porezima), također kad se prehladiš da ti se naplati pregled uz antibiotike (nedaj teže bolesti), također da ti se na kraju svakog mjeseca ispostavi račun za to što je policija čuvala red u hr pa te nije neki dibidus na cesti opljačkao, itd, itd, i tako dalje..Nastavite niz..  

13 godina
neaktivan
offline
Re: Velike ideje i mali narodi
boatenga kaže...
uuY kaže...

Bila bi fora da možemo tamo otvoriti račun firme (hrvatske ili estonske) i poslovati virualno od tamo, kao e-rezidenti,

primati uplate na estonski račun i -zašto ne - plaćati njima eventualne poreze, mjesto Liepoj Nashoj.

 

 

Super, također bi bila dobra fora onda i svaki put kad izađeš autom na cestu u hr da ti na kraju puta se ispostavi račun za vožnju (jer netko plaća održavanje te ceste porezima), također kad se prehladiš da ti se naplati pregled uz antibiotike (nedaj teže bolesti), također da ti se na kraju svakog mjeseca ispostavi račun za to što je policija čuvala red u hr pa te nije neki dibidus na cesti opljačkao, itd, itd, i tako dalje..Nastavite niz..  

Bilo bi fora da svaki put kada naši političari pokradu pa makar vrijedilo manje od žvake u dučanu da im se ispostavi račun koji se automatizmom natrag uplati u hrvatsi proračun i da za svaku nadu neke mlade osobe koju su uništili da im se dodatno naplati nekih cca 200-500kn.Garantiram ti da bi se pdv mogao sniziti na barem 10%.

Vječni izazivač na gostujućem terenu.Moj blog:http://thebluedrag.blogspot.com/ Svi smo mi jedna velika obitelj sa prezimenom Čovječanstvo
15 godina
neaktivan
offline
Re: Velike ideje i mali narodi
uuY kaže...

Bila bi fora da možemo tamo otvoriti račun firme (hrvatske ili estonske) i poslovati virualno od tamo, kao e-rezidenti,

primati uplate na estonski račun i -zašto ne - plaćati njima eventualne poreze, mjesto Liepoj Nashoj.

 

 

Nazalost njihov PDV je visi cak i od naseg, 26% ili tu negdje. No ionako se nebi izvukao od nameta RH ako tu imas prebivaliste, bez obzira cije drzavljanstvo imas, ko te placa i gdje ti je racun. 

Life is a sexually transmitted disease and there is a 100% mortality rate.
15 godina
neaktivan
offline
Re: Velike ideje i mali narodi

Ne, u Estoniji je standardna stopa PDV-a 20%, a smanjena stopa 9% (knjige (ne i udžbenici), časopisi, medicinski proizvodi, lijekovi i proizvodi za osobnu higijenu, smještaj (bez i s doručkom)).

It doesnt matter how beautiful your theory is, it doesnt matter how smart you are. If it doesnt agree with experiment, its wrong. - Richard P. Feynman
Poruka je uređivana zadnji put sri 3.12.2014 21:02 (hrx).
16 godina
moderator
offline
Re: Velike ideje i mali narodi
desh kaže...

 

Nazalost njihov PDV je visi cak i od naseg, 26% ili tu negdje. No ionako se nebi izvukao od nameta RH ako tu imas prebivaliste, bez obzira cije drzavljanstvo imas, ko te placa i gdje ti je racun. 

Ne širi laži, samo Mađarski PDV je u cijelom svemiru veći od našeg, naš je među najvišima tj drugi.

15 godina
neaktivan
offline
Re: Velike ideje i mali narodi

Zapravo smo treći - Island ima PDV od 25,5%.

It doesnt matter how beautiful your theory is, it doesnt matter how smart you are. If it doesnt agree with experiment, its wrong. - Richard P. Feynman
16 godina
offline
Velike ideje i mali narodi

Jako dobar članak. Stvarno, izuzetno dobar članak. Da imam fejs odmah bi ga lajkao!

Gledam te!
Poruka je uređivana zadnji put čet 4.12.2014 8:23 (Veliki Brat).
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Velike ideje i mali narodi
Zli Luđak kaže...
desh kaže...

 

Nazalost njihov PDV je visi cak i od naseg, 26% ili tu negdje. No ionako se nebi izvukao od nameta RH ako tu imas prebivaliste, bez obzira cije drzavljanstvo imas, ko te placa i gdje ti je racun. 

Ne širi laži, samo Mađarski PDV je u cijelom svemiru veći od našeg, naš je među najvišima tj drugi.

Ne lazem ja, to mi je supruga estonka rekla, a nije bila doma vec 3 godine, bas cu pitat punicu kad nazove. 

Life is a sexually transmitted disease and there is a 100% mortality rate.
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice