Velika Britanija: Glazbeni streaming servisi potič

poruka: 6
|
čitano: 1.659
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Velika Britanija: Glazbeni streaming servisi potič".
14 godina
offline
Velika Britanija: Glazbeni streaming servisi potič

na temelju vlastitog iskustva mogu potvrditi da streaming servisi svakako poticu nabavku fizickih medija s (kvalitetnom) glazbom, tj. "ploca" ove ili one vrste, ipak ne nuzno samo gramofonskih.

 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Velika Britanija: Glazbeni streaming servisi p
To je taj hrčak u ljudskoj prirodi koji uz sve današnje, plaćane ili slobodne, mega fonoteke u oblacima aka streaming servise, želi da imamo komad plastike u polici. Pa i onda kad je samo komad plastike a ne glazbe jer gramofona nema 😅 .
 
5 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Velika Britanija: Glazbeni streaming servisi p
zaposleni_server kaže...
To je taj hrčak u ljudskoj prirodi koji uz sve današnje, plaćane ili slobodne, mega fonoteke u oblacima aka streaming servise, želi da imamo komad plastike u polici. Pa i onda kad je samo komad plastike a ne glazbe jer gramofona nema 😅 .

Kad si jednog dana zaradiš svoj vlastiti solidni HIFI (ne mislim samo na lovu nego i trud da to sve nađeš i složiš i usviraš) onda kad shvatiš da ti smeće, tj SMEĆE od streaminga oni davaju (u rangu Youtube) naravno da poželiš to slušati kako je i namjenjeno a ne na iPhone 1$ slušalicama.

Gramafona i to dobrih ima brdo (govorim o starim Thorensima i sličinima ne o novima). Naravno to je izbor, nitko nikog ne tjera.

Poruka je uređivana zadnji put čet 14.4.2016 22:14 (gkelekov).
14 godina
offline
Re: Velika Britanija: Glazbeni streaming servisi p
gkelekov kaže...
zaposleni_server kaže... to je taj hrčak u ljudskoj prirodi koji uz sve današnje, plaćane ili slobodne, mega fonoteke u oblacima aka streaming servise, želi da imamo komad plastike u polici. Pa i onda kad je samo komad plastike a ne glazbe jer gramofona nema 😅 .

Kad si jednog dana zaradiš svoj vlastiti solidni HIFI (ne mislim samo na lovu nego i trud da to sve nađeš i složiš i usviraš) onda kad shvatiš da ti smeće, tj SMEĆE od streaminga oni davaju (u rangu Youtube) naravno da poželiš to slušati kako je i namjenjeno a ne na iPhone 1$ slušalicama.

Gramafona i to dobrih ima brdo (govorim o starim Thorensima i sličinima ne o novima). Naravno to je izbor, nitko nikog ne tjera.

Ne znam samo cemu pljuvanje po streamingu. Naravno da streaming nije isto sto i CD ili vinil, no to nitko i ne tvrdi.

Npr. Spotify nudi streaming i do 320kbit/s i to zvuci sasvim OK ako se slusa na nekim pristojinim slusalicama.

15 godina
neaktivan
offline
Re: Velika Britanija: Glazbeni streaming servisi p
Danas vecina ljudi slusa samo singlove ili mega hitove od odredjenih bendova,a takav sam bia i ja.

Otkad sam nabavio gramofon preslusavan cijele albume s gustom od pocetka do kraja, postoji taj neki faktor da ne slusas samo jednu pjesmu, jer ne mozes jednostavno pauzirat i prominit.

Konceptualni albumi koji djeluju sami po sebi kao jedna cjelina( najpoznatiji pink floyd) ostavljaju sasvim drugaciji dojam, jer pisme idu logicnim sijedom kao dobro stivo sa uvodom, zapletom, vrhuncom i raspletom.



 
1 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Velika Britanija: Glazbeni streaming servisi p
Glazba se doživljava emocionalno (dakle iracionalno), pa ljude navodi na emocionalne (iracionalne) reakcije.
Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice