Većim plaćama protiv samoubojstava

poruka: 39
|
čitano: 7.077
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Većim plaćama protiv samoubojstava".
15 godina
neaktivan
offline
Većim plaćama protiv samoubojstava

O moj Bože... heba im kapitalizam mater, i zarada ispred čovjeka. Pa treba ih tužiti za ubojstva iz nehaja.

 

Although, na 450,000 ljudi, 11 samoubojstava... Jel se ove cifre unutar prosjeka, zna li itko?

 

EDIT: FOUND: http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_countries_by_suicide_rate

Imamo televune, radivone, televizije, lektrika, lektrika, sva čuda, raj na zemlji brajo... Samo nemamo pisme, ni ognjišta ni smija... E!
Poruka je uređivana zadnji put sub 2.10.2010 13:23 (Smooth Operator).
 
6 2 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Većim plaćama protiv samoubojstava

Katastrofa ali stvarno katastrofa u kakvom danas svijetu živimo

Moj PC  
12 0 hvala 0
14 godina
offline
RE: Većim plaćama protiv samoubojstava

mi se sažalijevamo nad kinezima a ima i kod nas tvrtki koje doslovno izrabljuju radnike

dovoljan mi je jedan uređaj sa os u sebi
13 godina
neaktivan
offline
RE: Većim plaćama protiv samoubojstava
blackalbum kaže...

mi se sažalijevamo nad kinezima a ima i kod nas tvrtki koje doslovno izrabljuju radnike

Ima toga u cijelom svijetu

15 godina
neaktivan
offline
RE: Većim plaćama protiv samoubojstava
Smooth Operator kaže...

O moj Bože... heba im kapitalizam mater, i zarada ispred čovjeka. Pa treba ih tužiti za ubojstva iz nehaja.

 

Although, na 450,000 ljudi, 11 samoubojstava... Jel se ove cifre unutar prosjeka, zna li itko?

 

EDIT: FOUND: http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_countries_by_suicide_rate

  u kini vlada komunizam koliko ja znam ;) zato i gledaju na ljude ko na gov**, pogledaj kapitalističke zemlje koliko ljudi imaju plaću u njima? inaće nevolim oba režima

mobitel nije mobitel bez wifi-a :D
14 godina
online
RE: Većim plaćama protiv samoubojstava
Mikovic_xD kaže...
Smooth Operator kaže...

O moj Bože... heba im kapitalizam mater, i zarada ispred čovjeka. Pa treba ih tužiti za ubojstva iz nehaja.

 

Although, na 450,000 ljudi, 11 samoubojstava... Jel se ove cifre unutar prosjeka, zna li itko?

 

EDIT: FOUND: http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_countries_by_suicide_rate

  u kini vlada komunizam koliko ja znam ;) zato i gledaju na ljude ko na gov**, pogledaj kapitalističke zemlje koliko ljudi imaju plaću u njima? inaće nevolim oba režima

Da, vlada je komunitsticka ali drustvo funkcionira po najgorem mogucem; svak za sebe travu pase, kapitalizmu.

13 godina
protjeran
offline
Većim plaćama protiv samoubojstava

Mislim da je krajnje vrijeme da se objavi RAT!

 

Moj PC  
4 3 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Većim plaćama protiv samoubojstava

Da, to je surova realnost. 

Ali, da se pita ljude, da li biste bili spremni plaćati dosta skuplju tehniku, svoje kompjutere, televizore i mobitele ako se poboljšaju uvjeti rada onima koji vam to omogućavaju, od kineskih robova na trakama do onih u Kongu koji vade tantal, koliko bi pristalo?

Priča je tu dosta slojevita, mnogim od tih nesretnika i rad u takvoj tvornici je omogućio ipak bolji standard nego što su ga imali prije, tako da ne treba olako donositi zaključke, nije to crno-bijelo.

 

Moj PC  
11 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Većim plaćama protiv samoubojstava
Tvrdy kaže...

Da, to je surova realnost. 

Ali, da se pita ljude, da li biste bili spremni plaćati dosta skuplju tehniku, svoje kompjutere, televizore i mobitele ako se poboljšaju uvjeti rada onima koji vam to omogućavaju, od kineskih robova na trakama do onih u Kongu koji vade tantal, koliko bi pristalo?

Priča je tu dosta slojevita, mnogim od tih nesretnika i rad u takvoj tvornici je omogućio ipak bolji standard nego što su ga imali prije, tako da ne treba olako donositi zaključke, nije to crno-bijelo.

 

Ne bi bilo potrebno plaćati skuplju robu, dovoljno je pogledati koliki profit sve te firme ostvaruju. Mogle bi bez problema određeni postotak od toga za vlece place radnicima izdvajati.

(Koliko ono Konzum ima dobit ove i prosle godine a koliko im radnice imaju placu???)

 

Pohlepa tu diktira sve, rađe ce dozvoliti da sve propadne samo da iz svog džepa ne moraju vaditi.

Shit, shit, shit! What the SHIT!?
14 godina
neaktivan
offline
Većim plaćama protiv samoubojstava

Mislio sam da 12. satno radno vrijeme, 6 dana tjedno s jednom 3 minutnom pauzom za pišanje i 14 minutnom pauzom za koru kruha te višegodišnjim nedostatkom bilo kakvog oblika socijalizacije dovodi do samoubojstva ... ali ne, za samoubojstvo je kriva mala plaća.

http://www.sosomoso.com - meet nice people!
Moj PC  
5 0 hvala 0
14 godina
offline
RE: Većim plaćama protiv samoubojstava

ali je problem što bismo mi tu robu platili jednako da je ona bila proizvedena u japanu ili kinu,samo proizvođači imaju veći profit mi od toga nemamo koristi,primjer je iphone proizvodi se u kini a skup je kao skupo zlato,da se proizvodi u japanu bila bi ista cijena ali bi apple imao manji profit,i oko toga se sve vrti

dovoljan mi je jedan uređaj sa os u sebi
16 godina
protjeran
offline
RE: Većim plaćama protiv samoubojstava
Velike marze su na proizvodima koji ce i bez niske cijene privuci kupce. Takodjer treba uzeti u obzir ima li uvoznik/zastupnik ekskluzivitet na odredjeni proizvod, te je li potrebno uloziti u marketing istog. Vecina zastupnika potpisuje sa proizvodjacima ugovore po kojima su duzni odredjenu cifru uloziti u promidzbu proizvoda. Puno faktora definira cijenu...
14 godina
offline
RE: Većim plaćama protiv samoubojstava

za komjuterske dijelove i telefone nije ni toliko problem što se proizvode u kini jer je to potrošna roba,ali mi je krivo kad  je neko pojačalo koje košta  preko 1000 eura proizvedeno u kini (rotel primjerice ) jer to ipak treba duže trajati od mobitela,masa europskih i američkih firmi diže ogroman profit na račun kineskih radnika

dovoljan mi je jedan uređaj sa os u sebi
15 godina
neaktivan
offline
Većim plaćama protiv samoubojstava

U Kini plaće rastu ne samo u Foxconnu, nego općenito, a razlog je vrlo jednostavan - nedostatak radne snage. Povećanjem plaća nastoji se potaknuti preostalo seosko stanovništvo da se preseli u gradove i   zaposli u tvornicama.

China Has Labor Shortage

A s druge strane:

Reuters svima predvidio rast osim Hrvatima

 

Plaće u Kini su danas možda tri puta manje nego u Hrvatskoj, ali do prije petnaestak godina ih većina Kineza koja je živjela na selu nije niti imala, a danas je imaju. U Kini plaće rastu, kod nas padaju.

Dok se u Hrvatskoj i na Zapadu živi na kartice, kredite i minus, u Kini prosječan radnik od te, za naše prilike male plaće, uspije uštedjeti pola (cijene jesu dosta manje nego kod nas, ali je još uvijek i prisutan kod naroda sirotinjski, zemljoradnički  refleks i strah od gladi, pa štede za crne dane).

Što se tiče plaće od 1600 kuna, koliko god ona djelovala da je iz nekih udaljenih, egzotičnih zemalja, većina ljudi u BiH sa završenom srednjom školom radi za toliku plaću i to uglavnom na crno. Za 1600 do 2000 kuna + prijava na zdravstveno i mirovinsko, ljudi se otimaju. Jednom kada nemadnemo više što prodati i stranci nam ne budu htjeli dati kredite, mogli bi i mi u Hrvatskoj biti presretni s tolikom plaćom.

 

Prije dvije, tri godine sam razgovarao s jednim radnikom, otprilike 55 godina, zaposlen u preradi metala i objašnjavao sam mu negativni utjecaj posla kojim se bavi na njegovo zdravlje. On mi je na kraju mog izlaganja odgovorio: "Sve ja to znam. Samo najprije umre onaj tko ništa ne radi. Od gladi."

 

Kinezima želim da imaju plaće, socijalna i ljudska prava i uvjete na poslu kakve imaju Šveđani, a za nas me je strah da bi uskoro mogli postati zavidni Kinezima na standardu.

 

 
9 0 hvala 2
16 godina
protjeran
offline
RE: Većim plaćama protiv samoubojstava
blackalbum kaže...

za komjuterske dijelove i telefone nije ni toliko problem što se proizvode u kini jer je to potrošna roba,ali mi je krivo kad  je neko pojačalo koje košta  preko 1000 eura proizvedeno u kini (rotel primjerice ) jer to ipak treba duže trajati od mobitela,masa europskih i američkih firmi diže ogroman profit na račun kineskih radnika

Problem je sto od kineza vecina trazi da bude jeftino. Jesi siguran da kinezi ne mogu napraviti barem jednako kvalitetno kao i EU ili USA za isti novac?

15 godina
offline
RE: Većim plaćama protiv samoubojstava
Smooth Operator kaže...

O moj Bože... heba im kapitalizam mater, i zarada ispred čovjeka. Pa treba ih tužiti za ubojstva iz nehaja.

 

Although, na 450,000 ljudi, 11 samoubojstava... Jel se ove cifre unutar prosjeka, zna li itko?

 

EDIT: FOUND: http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_countries_by_suicide_rate

- ono što ova statistika govori, u Foxconovim tvornicama je situacija cca 4x bolja od prosjeka.

- drugi dio, visina plaće, je opet relativna stvar jer treba ubrojiti životne troškove, hranu... to je osjetno jeftinije. Tako da im je standard sličan našem. (usporedimo sebe s EU ili Rumunjskom..)

Najlicemjernije je što često razna društva iz EU prigovaraju takvoj situaciji, dok ista ta EU zapošljava te ljude upravo zbog profita, s druge strane EU radna snaga ostaje na ulici.

 

Statistika i prosjek su čudne stvari, daju svakakve rezultate. Više ovisi o želji statističara nego o činjenicama.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
16 godina
offline
Većim plaćama protiv samoubojstava

pa ti kupuj kinesko.

 
0 0 hvala 0
16 godina
protjeran
offline
RE: Većim plaćama protiv samoubojstava
zoran123456 kaže...

Mislio sam da 12. satno radno vrijeme, 6 dana tjedno s jednom 3 minutnom pauzom za pišanje i 14 minutnom pauzom za koru kruha te višegodišnjim nedostatkom bilo kakvog oblika socijalizacije dovodi do samoubojstva ... ali ne, za samoubojstvo je kriva mala plaća.

 Šta je tebi, kakav manjak socijalizacije? Žive u mravinjaku, spava ih i boravi po 15-20 u jednoj sobi. U krugu firme imaju kina, koncerte itd.

 

11 samoubojstava na 400000 stanovnika kampusa daje omjer od jednog na 36000 u godini. Znaš koliko je u Hr prosjek? Normalno da neznaš, 9 PUTA više. Nije greška, DEVET PUTA više.

16 godina
offline
Većim plaćama protiv samoubojstava
Ovo je dokaz kako se podaci mogu predstaviti kako to kome odgovara. Idemo sad predstaviti Foxconna kao pozitivca koji cini dobro za svoje radnike. Naime, prosjecna stopa samoubojstva u Kini je oko 14 na 100,000 stanovnika. Po toj statistici u Foxconnu bi godisnje trebalo izvrsiti samoubojstvo 56 osoba, a bilo ih je samo 11 :-o.
Znaci Foxconn je smanjio stopu samoubojsta cetiri puta!
 
5 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
RE: Većim plaćama protiv samoubojstava
nažalost sve je tamo proizvedeno
Sunny D. & Rum
13 godina
protjeran
offline
Većim plaćama protiv samoubojstava

Kad balkansko roblje počne žaliti kineze. Zemlja smo s najviše samoubojstava (uz mađarsku), s najviše raka (samo nas još bosna šiša), sa stagnacijom privrede, morala i svega što se može zamisliti. Sad bijednici bez posla i bez perspektive žale zaposlene kineze s perspektivom!

 
7 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Većim plaćama protiv samoubojstava

Zar nema Finska najvecu stopu samoubojstava?

Shit, shit, shit! What the SHIT!?
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Većim plaćama protiv samoubojstava

Evo vam ga, prije ste zalile te radnike, za 5g ce zaradivati više nego mi. :P

BTW problem je mnogo prenapuhan-11 samoubojstava na 350k ljudi...

 

EDIT: vidim tu puno velikih intelektualaca koji hoce spasiti Kineze od zlobnih korporacija... 

ljudi dajte odrastite i shvatite da radnici ne bi radili u tim tvornicama da (za njihove pojmove) place nisu super. 

Poruka je uređivana zadnji put sub 2.10.2010 17:56 (Zoidberg).
 
1 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Većim plaćama protiv samoubojstava
Zoidberg kaže...

EDIT: vidim tu puno velikih intelektualaca koji hoce spasiti Kineze od zlobnih korporacija... 

ljudi dajte odrastite i shvatite da radnici ne bi radili u tim tvornicama da (za njihove pojmove) place nisu super. 

Ne rade svi svoj posao zato jer su im place skupe nego jer jednostavno nemaju drugog izbora, bolje išta nego ništa, zar ne? Izlanuo se

Shit, shit, shit! What the SHIT!?
16 godina
protjeran
offline
Većim plaćama protiv samoubojstava

http://goo.gl/iaHC

 

Evo vam zanimljiv princip pracenja standarda u određenim zemljama.

 
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Većim plaćama protiv samoubojstava

Kao što je netko rekao, stopa samoubojstva u HR je veća nego tamo i ja ne vidim razlog zbog kojeg bi mene trebalo biti briga za njih- pogotovo jer njih boli dupe za nas. Imaju osigurani smještaj, izvrsnu plaću (kod nas bi takva plaća bila oko 8500 kn). Ali glavno da se Kinazi ubijaju-a koliko kod nas ljudi umire jer nemaju krov nad glavom, nemaju šta za pojest... Kada će to biti na netu? 

Kada ti netko kaže da si glup, bolje je šutiti nego govoriti i potvrditi da si glup.
Moj PC  
1 1 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Većim plaćama protiv samoubojstava
AA-d00d kaže...
Zoidberg kaže...

EDIT: vidim tu puno velikih intelektualaca koji hoce spasiti Kineze od zlobnih korporacija... 

ljudi dajte odrastite i shvatite da radnici ne bi radili u tim tvornicama da (za njihove pojmove) place nisu super. 

Ne rade svi svoj posao zato jer su im place skupe nego jer jednostavno nemaju drugog izbora, bolje išta nego ništa, zar ne? Izlanuo se

Joj tak gledano a i Schumacher radi svoj posao jer nema drugog izbora. :D Mislim svatko bira što želi raditi. Ako hoce setati po šumi i jesti travu nece ih nitko dirati. Ako hoce placu koja je za njihove pojmove jako dobra radit ce u Foxcon logoru. :D

15 godina
offline
Većim plaćama protiv samoubojstava

nastavak Segregatora,

- ali što vrijedi kad novine prenose, kao i u vezanom tekstu (K. Brebrić), uopće ne čitajući ili ne razmišljajući o samim podatcima koje izbacuju u naslove.

Kao što ni primjer koji to demantira, neće biti ni približno često istaknut u naslovu, jer nije bombastičan. Žalosno, ali novinarima je interesantniji naslov ''sto radnika poginulo'' nego činjenice.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
 
1 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Većim plaćama protiv samoubojstava
ihush kaže...

nastavak Segregatora,

- ali što vrijedi kad novine prenose, kao i u vezanom tekstu (K. Brebrić), uopće ne čitajući ili ne razmišljajući o samim podatcima koje izbacuju u naslove.

Kao što ni primjer koji to demantira, neće biti ni približno često istaknut u naslovu, jer nije bombastičan. Žalosno, ali novinarima je interesantniji naslov ''sto radnika poginulo'' nego činjenice.

 

Možemo to ipak gledat i s pozitivne strane, dobili radnici više nego duplo veće plaće...za razliku od npr "Kamenskog"

Poruka je uređivana zadnji put sub 2.10.2010 20:55 (segregator).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice