VASIMR-om na Mars za nekoliko tjedana!

poruka: 38
|
čitano: 6.515
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "VASIMR-om na Mars za nekoliko tjedana!".
12 godina
offline
Putovanje na Mars

Da li je ovo početak Star Treka ? :-) Plazma, warp i slične stvari.

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Putovanje na Mars
gavranpero kaže...

Da li je ovo početak Star Treka ? :-) Plazma, warp i slične stvari.

 moguce, posto teoretski moze razviti brzinu od impresivnih warp 0,016..

15 godina
neaktivan
offline
Putovanje na Mars

Mislim da nije nikome u ineteresu trošiti tolike novce na skupe tehnologije i svemirske misije u ovom kapitalističkom svijetu! Moćni ljudi i bogate države samo gledaju na svoju dobit i korist da budu moćniji od drugih a ne da svoju moć podijele društvu i civilizaciji. Dok god na ovom planetu ima toliko gladnih i siromašnih ljudi čovječanstvo neće maknuti. A da na Marsu ima 100 milijardi tona zlata na površini planeta ja mislim da bi već tamo amerikanci napravili nove blizance....

http://deridownload.comze.com/
Moj PC  
5 8 hvala 0
16 godina
offline
Re: Putovanje na Mars
phnx kaže...

 moguce, posto teoretski moze razviti brzinu od impresivnih warp 0,016..

Warp tehnički nije mjera za brzinu nego za faktor iskrivljenja prostora 

 

Nego kad smo već kod Star Treka @Bellatrix, ovaj tvoj opis ljudi me podsjetio na jednu vrstu u Star Treku:

 

http://en.wikipedia.org/wiki/Ferengi

Poruka je uređivana zadnji put pon 13.4.2015 21:38 (lllnuclearlll).
14 godina
neaktivan
offline
Re: Putovanje na Mars

Postoji i tzv. Secret Space Program, gdje se koriste portali za skok na Mars, a ne rakete....

Poruka je uređivana zadnji put pon 13.4.2015 21:49 (siketa).
15 godina
neaktivan
offline
VASIMR-om na Mars za nekoliko tjedana!

Nisam još pročitao članak, pa trenutno nemam komentar, ali ako ste online, United Launch Alliance (ULA) upravo predstavlja svoju novu raketu, kodnog imena Next Generation Launch System (NGLS) - ime će biti uskoro objavljeno, službeno ime je Vulcan (u užem izboru, uz Vulcan, bila su Zeus i Galaxy One). Uz to, SpaceX za pola sata lansira Dragon prema ISS-u (ukoliko vrijeme dozvoli) i ponovno će pokušati spustiti prvi stupanj na baržu - stream je ovdje.

 

Vulcan - spoj tehnologija iz Delte i Atlasa, ima par novih motora u prvom stupnju (trenutno je primarni izbor BE-4 Blue Origina koji koristi LNG (metan) i tekući kisik). SRB-ovi oko prvog stupnja. Drugi stupanj je Centaur, a najavili su i novi gornji stupanj koji može ostati u orbiti nekoliko tjedana umjesto nekoliko sati kao dosad (letjet će 2023., ako sve bude po planu). Motori prvog stupnja se planiraju ponovo koristiti tako što se odvajaju nakon lansiranja i spuštaju na Zemlju - taj korak je planiran nakon 2023. godine, nakon razvoja gornjeg stupnja. Cijena lansiranja osnovnog modela - ispod 100 milijuna (Atlas V trenutno košta 164 milijuna). Prvo lansiranje - 2019. godine.

 

Razvoj ide u koracima - prvo prvi stupanj, zatim novi gornji stupanj, nakon toga ponovno iskorištavanje motora prvog stupnja radi smanjivanja troškova.

 

ULA-i je prioritet zamijeniti ruske RD-180 motore američkima (RD-180 koristi Atlas V; ULA želi što prije umiroviti Deltu zato što je 30% skuplja od Atlasa, a za Atlasove motore ovise o ugovorima s Rusijom), tako da je Blue Originov BE-4 motor za prvi stupanj prvi izbor; backup rješenje je Aerojet Rocketdyneov AR-1 motor - klasična kombinacija kerozina i tekućeg kisika, ali razvoj je godinu-dvije iza Blue Originovog. Koji će se motor koristiti biti će odlučeno tijekom slijedeće godine.

 

P.S. Serija motora prvog stupnja Ariane V nosi ime Vulcain.

It doesnt matter how beautiful your theory is, it doesnt matter how smart you are. If it doesnt agree with experiment, its wrong. - Richard P. Feynman
Poruka je uređivana zadnji put pon 13.4.2015 23:07 (hrx).
 
1 0 hvala 4
16 godina
offline
Re: VASIMR-om na Mars za nekoliko tjedana!
hrx kaže...

Nisam još pročitao članak, pa trenutno nemam komentar, ali ako ste online, United Launch Alliance (ULA) upravo predstavlja svoju novu raketu, kodnog imena Next Generation Launch System (NGLS) - ime će biti uskoro objavljeno, službeno ime je Vulcan (u užem izboru, uz Vulcan, bila su Zeus i Galaxy One). Uz to, SpaceX za pola sata lansira Dragon prema ISS-u (ukoliko vrijeme dozvoli) i ponovno će pokušati spustiti prvi stupanj na baržu - stream je ovdje.

Opet neće prikazati pokušaj spuštanja pretpostavljam?

 

Bilo bi lijepo vidjeti spuštanje, a još ljepše karambol rakete ak ne uspije 

Poruka je uređivana zadnji put pon 13.4.2015 22:36 (lllnuclearlll).
15 godina
neaktivan
offline
Re: VASIMR-om na Mars za nekoliko tjedana!

Do sada su prikazali svaki pokušaj, ali ne u livestreamu, nego putem snimke. Link na stream je gore, 9 minuta do lansiranja, vrijeme ne izgleda dobro.

 

Tri minute do lansiranja - otkazano zbog nepovoljne naoblake - gornji dio kumulonimbusa, nakovanj, koji se sastoji od kristala leda, ušao je u krug od 10 nautičkih milja od lansirne platforme; ispuh iz motora može povećati opasnost od udara munje (čak i izazvati munju) kod prolaska rakete kroz gornje slojeve atmosfere.

 

Ponovni pokušaj je sutra, u 20:10 UTC / 22:10 CEST.

 

 

EDIT: Utorak, 14. 04. - Lansiranje je uspješno, Dragon je u orbiti. Prvi stupanj je sletio na baržu, ali previše tvrdo da bi se mogao ponovno upotrijebiti.

It doesnt matter how beautiful your theory is, it doesnt matter how smart you are. If it doesnt agree with experiment, its wrong. - Richard P. Feynman
Poruka je uređivana zadnji put uto 14.4.2015 22:33 (hrx).
16 godina
offline
Re: Putovanje na Mars
gavranpero kaže...

Da li je ovo početak Star Treka ? :-) Plazma, warp i slične stvari.

Moj osobni stav: Meni ovo izgleda kao suludo tracenje para. Vjerojatno nikad, pa ni onda nece ljudi krociti na Mjesec, a kamo li na Mars. To su sve puste milijarde bacene u vjetar. Koja bi bila svrha ljudskog posjeta Marsu, bezivotnom planetu na kojem su zivotni uvjeti jednaki kao i u Paklu? Osim par frikova i frikuša, ne znam tko bi se normalan odlucio za takav oblik ekspedicije. Pogotovo kad bi to bio one way ticket. Znaci: Yeah! Na Marsu SAM!!! Okey, iiiiii  kaaaaaj saaaaad???  Ne zaboravimo i da prolazak kroz Van Allenov pojas, ako je prolazak uopce moguc, izaziva ozbiljno trovanje radiacijom...

13 godina
offline
Re: Putovanje na Mars
lllnuclearlll kaže...
phnx kaže...

 moguce, posto teoretski moze razviti brzinu od impresivnih warp 0,016..

Warp tehnički nije mjera za brzinu nego za faktor iskrivljenja prostora 

 

Nego kad smo već kod Star Treka @Bellatrix, ovaj tvoj opis ljudi me podsjetio na jednu vrstu u Star Treku:

 

http://en.wikipedia.org/wiki/Ferengi

 evo geeka 100 svjetlosnih godina iz buducnosti :p

16 godina
offline
VASIMR-om na Mars za nekoliko tjedana!

Znate što je tu najtužnije? Takav revolucionarni pogon se kroz x godina bude financirao sa par milijuna dolara, dok je, čitam samo 
"uskrsavanje" cgi kopije pokojnog paula walkera za potrebe akcića furious 7 koštalo okruglo 50 milijuna dolara. 
Poznat je i onaj apsurd kako je indija za manje novca poslala svemirski brod na Mars nego je koštao film Gravity.
Navijam da gospodin dr. Franklin Chang Diaz udruži snage sa nekim poput Elona Muska i naprave spaceX raketu za mars and beyond!

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
Moj PC  
14 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Putovanje na Mars
Aldo kaže...
gavranpero kaže...

Da li je ovo početak Star Treka ? :-) Plazma, warp i slične stvari.

Moj osobni stav: Meni ovo izgleda kao suludo tracenje para. Vjerojatno nikad, pa ni onda nece ljudi krociti na Mjesec, a kamo li na Mars. To su sve puste milijarde bacene u vjetar. Koja bi bila svrha ljudskog posjeta Marsu, bezivotnom planetu na kojem su zivotni uvjeti jednaki kao i u Paklu? Osim par frikova i frikuša, ne znam tko bi se normalan odlucio za takav oblik ekspedicije. Pogotovo kad bi to bio one way ticket. Znaci: Yeah! Na Marsu SAM!!! Okey, iiiiii  kaaaaaj saaaaad???  Ne zaboravimo i da prolazak kroz Van Allenov pojas, ako je prolazak uopce moguc, izaziva ozbiljno trovanje radiacijom...

 Osim sta je sam Van Allen reko da je to zracenje jednako skoro pa nicemu... jednako kao da zivis 3-4mj na zemlji.

https://www.youtube.com/user/crazypeopleteamcro
16 godina
offline
Re: Putovanje na Mars
Aldo kaže...
gavranpero kaže...

Da li je ovo početak Star Treka ? :-) Plazma, warp i slične stvari.

Moj osobni stav: Meni ovo izgleda kao suludo tracenje para. Vjerojatno nikad, pa ni onda nece ljudi krociti na Mjesec, a kamo li na Mars. To su sve puste milijarde bacene u vjetar. Koja bi bila svrha ljudskog posjeta Marsu, bezivotnom planetu na kojem su zivotni uvjeti jednaki kao i u Paklu? Osim par frikova i frikuša, ne znam tko bi se normalan odlucio za takav oblik ekspedicije. Pogotovo kad bi to bio one way ticket. Znaci: Yeah! Na Marsu SAM!!! Okey, iiiiii  kaaaaaj saaaaad???  Ne zaboravimo i da prolazak kroz Van Allenov pojas, ako je prolazak uopce moguc, izaziva ozbiljno trovanje radiacijom...

 mislim da bi se krapinski pracovjek svakako slozio s tobom

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
15 godina
offline
VASIMR-om na Mars za nekoliko tjedana!

meni je razrednica u osnovnoj često znala dometnuti kako me treba "u top pa na mars". gdje je nestala ta tehnologija? djelovala je obećavajuće ... 

I know that you believe you understand what you think I said, but I'm not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
16 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
VASIMR-om na Mars za nekoliko tjedana!

Žao mi je ali mislim da je Aldo u pravu. Mi smo još uvijek pravo galaktičko smeće koje uništava svoj planet namjerno zbog profita. Ljudi nam gladuju i umiru po ulicama bez zdravstvene zaštite, da ne govorim o iskorištavanju zemalja trećega svijeta. Sad bi mi putovali na druge planete? Koja parodija.

 
7 6 hvala 0
14 godina
offline
VASIMR-om na Mars za nekoliko tjedana!

Moje mišljenje je, i može biti krivo, nemojte me krivo shvatit - da je istraživanje svemira sa ljudskom posadom jedna lijepa fantazija, hranjena dugogodišnjim gledanjem SF propagande, koja nema veze sa realnošću. Oko ovoga će siguno bit polemike u budućnosti, ne u ovoj temi, nego među znanstvenicima u godinama koje dolaze, a do istih dilema dolazi i pisac Issac Asimov u svojim djelima, gdje žitelji prvog koloniziranog svijeta Aurora većinom zagovaraju daljnje koloniziranje uz pomoć robota koji će im pripremiti apsolutno sve na tim planetima/mjesecima, tako da oni praktički samo trebaju ponjeti odjeću i preselit se u već izgrađene gradove. Tako ćemo i mi, jedni će zagovarat ideju da se istaživanje svemira prepusti robotima drugi ljudima - a na kraju će vjerovatno probati obe solucije. Ja sam za to da se samo inicijalno istraživanje i eventualno pripremanje neke osnovne baze, u kojoj će moći živjeti ljudi na duži vremenski period, svakako prepusti robotima, jer će bit jefinije, praktičnije, u biti će bit isti ... išao robot ili čovjek do Enceladusa, Europe ili neznam Marsa, i obaviti sve što treba. Ne treba hranu, ne treba zaštitu od radijacije, ne treba spavat, ne treba ostat samo mjesec dana - ne treba se ni vraćat, samo neka obavi što treba, pošalje slike i valjda video u budućnosti i adio, hvala.

 

Ja opet ponavljam da se možda varam, možda pišem krivo. Napominjem samo da sam prije nekoliko godina isto tako pitao da što čovjećanstvu uopće znači pronalazak fosilizirane bakterije na Marsu, i još sam se sprdao kao da će taj pronalazak promjeniti čovjećanstvo jer ćemo konačno znati da nismo sami. I par godina poslje je kolega BlackDog22, vjerovatno ne znajući, je dao odgovor na ovo pitanje, a to je da ako pronađu bakteriju na Marsu i pronađu život još na bilo kojem mjestu u sunčevu sustavu - može se izvesti logičan zaključak da je svemir najvjerovatnije pun života.

 

Nadalje, vezano za ovaj motor, i općenito za razvoj svemirske tehnologije - žalosno je koliko to sporo ide. To je činjenica koje i najveći laici već polako postaju svjesni. A na što se sve pare bacaju.. valjda neće biti kasno...

 

Konkretno vezano uz ovu temu, ne vidim razloge slanja ljudske posade na Mars. Koji je mission objective? I što to ljudi mogu konkretno napravit za vrijeme svog 30to dnevnog boravka na Marsu osim trošit ogromna sredstva?

http://social.xfire.com/users/kiki3000
Poruka je uređivana zadnji put uto 14.4.2015 9:27 (KIKI3ooo).
 
2 1 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: VASIMR-om na Mars za nekoliko tjedana!
Sreća da Kolumbo i Magellan nisu tebe pitali za savjet.
Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
14 godina
offline
Re: VASIMR-om na Mars za nekoliko tjedana!
Visak kaže...
Sreća da Kolumbo i Magellan nisu tebe pitali za savjet.

Dakle, u svjetlu tvog primjera, prije bi poslali robota koji će javit: "Hej, ovde je cijeli kontinent" i taj izvještaj potkrijepiti sa foto i video materijalima - i onda bi poslali cijelu kolonizacijsku flotu (ljudsku).

http://social.xfire.com/users/kiki3000
Poruka je uređivana zadnji put uto 14.4.2015 10:28 (KIKI3ooo).
15 godina
offline
VASIMR-om na Mars za nekoliko tjedana!

Zanimljivo!

Takav pogon, u biti, nije ništa novo.

Pitanje koje ja postavljam je: Zašto su nedavno ismijavali privatni projekt kolonizacije Marsa ističući kako nije  riješeno višegodišnje putovanje ljudi kroz svemir glede na radijaciju, količinu hrane i vode i kako je to sve skupa velika prijevara i nemoguće?

Možda je prijevara, ali naravno da je i moguće.

 
0 0 hvala 0
9 godina
protjeran
offline
Re: Putovanje na Mars
SimeKZ kaže...
Aldo kaže...
gavranpero kaže...

Da li je ovo početak Star Treka ? :-) Plazma, warp i slične stvari.

Moj osobni stav: Meni ovo izgleda kao suludo tracenje para. Vjerojatno nikad, pa ni onda nece ljudi krociti na Mjesec, a kamo li na Mars. To su sve puste milijarde bacene u vjetar. Koja bi bila svrha ljudskog posjeta Marsu, bezivotnom planetu na kojem su zivotni uvjeti jednaki kao i u Paklu? Osim par frikova i frikuša, ne znam tko bi se normalan odlucio za takav oblik ekspedicije. Pogotovo kad bi to bio one way ticket. Znaci: Yeah! Na Marsu SAM!!! Okey, iiiiii  kaaaaaj saaaaad???  Ne zaboravimo i da prolazak kroz Van Allenov pojas, ako je prolazak uopce moguc, izaziva ozbiljno trovanje radiacijom...

 Osim sta je sam Van Allen reko da je to zracenje jednako skoro pa nicemu... jednako kao da zivis 3-4mj na zemlji.

 moze pitanje?

ja sam nesto citao o tome i japanci su slali neku sondu i mjerenja su ,skoro u jezgri nuklearne reakcije a sonda nije ni dosla do ruba

mikro valovi su pogasili pola instrumenata na 2/3 do "ruba"  ,a ostali instrumeni su izdrzali ali je bilo nemoguce to utvrditi jer su smetnje

u radio valnom podrucju

i projekt je ostao zakopan (cilj je bio izmjeriti sve radijacije van belta)i nasa je rekla japancima da nemaju vise mjesta za njih

i njihove projekte ....... znam kako ovo zvuci ,isto tako znam sto je albert .a pricao o teoriji relativnosti kad mu je tesla

odbrusio i dokazao da je ta teorija smece

a sad se svi kunu u nju kao defakto

 

e sad pitanje ,daj mi reci (posto si ti citirao da je receno da nema radijacije vani u svemiru ) gdje su istrazivanja ?

 

 

moja nekakva logika da nezvuci kao jos jedna tamo zavjera koje inace volim citati i smijati se :)

 

..svemir -ogromno magnetno polje-ogromna atmosfera-rak koze nakon duzeg izlaganja suncu bez zastite 

...svemir -ogromno magnetno polje -sunceve flare- sateliti bzzz usljed el magnetskih zdracenja

a u isto vrjeme nema nikakve radijacije van tog svega ,hmmm

 

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 14.4.2015 10:30 (zmaz).
15 godina
offline
VASIMR-om na Mars za nekoliko tjedana!

eo su na marsu našli tekuću vodu pa predlažem da se program mijenja u smislu izgradnje pivovare. to bi moglo riješti dosta problema na zemlji 

I know that you believe you understand what you think I said, but I'm not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
2 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Putovanje na Mars
zmaz kaže...
SimeKZ kaže...
Aldo kaže...
ja sam nesto citao o tome i japanci su slali neku sondu i mjerenja su ,skoro u jezgri nuklearne reakcije a sonda nije ni dosla do ruba

mikro valovi su pogasili pola instrumenata na 2/3 do "ruba"  ,a ostali instrumeni su izdrzali ali je bilo nemoguce to utvrditi jer su smetnje

u radio valnom podrucju

i projekt je ostao zakopan (cilj je bio izmjeriti sve radijacije van belta)i nasa je rekla japancima da nemaju vise mjesta za njih

i njihove projekte ....... znam kako ovo zvuci ,isto tako znam sto je albert .a pricao o teoriji relativnosti kad mu je tesla

odbrusio i dokazao da je ta teorija smece

a sad se svi kunu u nju kao defakt

 

 Teorija relativnosti je jako dobro provjerena teorija. Da se ta teorija ne uzima u obzir GPS sateliti ne bi radili ispravno. I nitko se ne kune u teorije. Teorija se provjerava eksperimentima koji ju ili potvrde ili odbace i podložna je provjerama konstantno. Druga stvar letelica kroz Van Allenov pojas prođe dosta brzo. Ukoliko bi bio potpuno nezaštićen naravno da bi čovjek umro ako bi ostao dovoljno dugo. Ali letjelica prvo blokira većinu te radijacije, a i ne ostaje dugo.

I am Guybrush Threepwood, Mighty Pirate!
Poruka je uređivana zadnji put uto 14.4.2015 11:17 (ROADRUNNER).
16 godina
neaktivan
offline
Re: Putovanje na Mars
Bellatrix kaže...

Mislim da nije nikome u ineteresu trošiti tolike novce na skupe tehnologije i svemirske misije u ovom kapitalističkom svijetu! Moćni ljudi i bogate države samo gledaju na svoju dobit i korist da budu moćniji od drugih a ne da svoju moć podijele društvu i civilizaciji. Dok god na ovom planetu ima toliko gladnih i siromašnih ljudi čovječanstvo neće maknuti. A da na Marsu ima 100 milijardi tona zlata na površini planeta ja mislim da bi već tamo amerikanci napravili nove blizance....

 Što zlata ima više to je ono jeftinije, tako da kad bi našao ogromne količine zlata negdje svo zlato bi postalo besmisleno jeftino, ista stvar sa recimo dijamantima i sl. Vrijednost takvih materijala u njihovoj rijetkosti, kad bi ih bilo u izobilju bilo bi bezvrijedno, odnosno imalo bi samo svoju praktičnu/uporabnu vrijednost.

16 godina
neaktivan
offline
VASIMR-om na Mars za nekoliko tjedana!

Nije li se prije par godina pričalo da se odustaje od vasimr pogona za podizanje iss-a, jer tip nije bio u stanju isporučiti motore na vrijeme (niti se činilo da će biti u stanju ikada)? Je li se nešto promjenilo u međuvremenu, ima li 100 kW motor koji radi?

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: VASIMR-om na Mars za nekoliko tjedana!
DigiMagic kaže...

Nije li se prije par godina pričalo da se odustaje od vasimr pogona za podizanje iss-a, jer tip nije bio u stanju isporučiti motore na vrijeme (niti se činilo da će biti u stanju ikada)? Je li se nešto promjenilo u međuvremenu, ima li 100 kW motor koji radi?

 

 mislim da imaš u Tesli S 

I know that you believe you understand what you think I said, but I'm not sure you realize that what you heard is not what I meant.
16 godina
offline
Re: Putovanje na Mars
BlackDog22 kaže...

 Što zlata ima više to je ono jeftinije, tako da kad bi našao ogromne količine zlata negdje svo zlato bi postalo besmisleno jeftino, ista stvar sa recimo dijamantima i sl. Vrijednost takvih materijala u njihovoj rijetkosti, kad bi ih bilo u izobilju bilo bi bezvrijedno, odnosno imalo bi samo svoju praktičnu/uporabnu vrijednost.

 

 

15 godina
offline
Re: VASIMR-om na Mars za nekoliko tjedana!
NSA kaže...

Žao mi je ali mislim da je Aldo u pravu. Mi smo još uvijek pravo galaktičko smeće koje uništava svoj planet namjerno zbog profita. Ljudi nam gladuju i umiru po ulicama bez zdravstvene zaštite, da ne govorim o iskorištavanju zemalja trećega svijeta. Sad bi mi putovali na druge planete? Koja parodija.

 mars će biti naseljen ali sa bogatašima/elitom i biti će rezidencija "svjetske vlade" koja će diktirati zemljanima politiku odnosno kvote. ubrzo nakon par desetljeća od uspostave takvog režima će nastati 4. svj. rat a završiti će pobjedom radničke klase i nastupiti pravi socijalizam. tada počinje doba slično kao u star treku ali s iznimkom da neće svi ljudi biti ujedinjeni već će se takvo blagostanje ubrzo raspasti na "federaciju" planeta te stanje vrlo slično kao u Freelanceru, dakle nešto kao high-tech osvajanje divljeg zapada gdje će zakon federacije sprovoditi plaćenici jer će biti nemoguće paziti na svaki kutak svemira sa regularnom policijom/vojskom. al to će sve krenuti tek za 100 godina a ova federacija bi se dogodila negdje za 200-injak

15 godina
offline
VASIMR-om na Mars za nekoliko tjedana!

Financiranje takvih projekata ne dovodi do gladi i siromaštva u svijetu. Uzrok gladi i siromaštva je puno šira problematika, s puno faktora. Svemirski projekti, nisu pucanj u prazno, jer svaka nova tehnologija donosi "ono nešto" što se može kasnije iskoristiti u civilne svrhe (čitaj zaposliti ljude).

Daj mi svoj mozak na dva sata i više nikad nećeš biti isti
Moj PC  
4 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: VASIMR-om na Mars za nekoliko tjedana!
fredii kaže...

Financiranje takvih projekata ne dovodi do gladi i siromaštva u svijetu. Uzrok gladi i siromaštva je puno šira problematika, s puno faktora. Svemirski projekti, nisu pucanj u prazno, jer svaka nova tehnologija donosi "ono nešto" što se može kasnije iskoristiti u civilne svrhe (čitaj zaposliti ljude).

 točno. razvojem tehnologije ovakva će putovanja toliko pojeftiniti da na mars možemo jednosmjerno poslati sve gladne i siromašne. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I'm not sure you realize that what you heard is not what I meant.
16 godina
neaktivan
offline
Re: VASIMR-om na Mars za nekoliko tjedana!
Nevjerojatno je da se na temama o automobilima, mobitelima, nogometu ili igrama nikada ne priča koliko bi se gladnih moglo nahraniti tim novcem, a znanstvena tema bez toga ne može proći. Iako smo siti isključivo zahvaljujući toj znanosti.
Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice