Valentinovo na telekom način

poruka: 72
|
čitano: 16.933
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Valentinovo na telekom način".
11 godina
neaktivan
offline
Valentinovo na telekom način

Joj, kad se sjetim Optima Telekoma i WiMAX usluge koja nikad nije zazivjela kako treba. Jednostavno, firma koja je imala megalomanske planove i to joj se obilo o glavu. A o losoj upravi ni jednu jedinu rijec necu reci. Rezultati sami to govore.

Moj PC  
2 1 hvala 0
16 godina
offline
Valentinovo na telekom način

Oke, u problemima si, nastojis prezivjeti jos jedan dan i dajes sve od sebe, a onda ti drzava blokira racun. Kao da ti nije dovoljno tesko, i cemu ta blokada onda? Zanima me, jel postoji ta praksa u drugim zemljama?

Smith and Wesson - the original point and click interface | http://twitter.com/hhrvoje, http://www.hudosvibe.net
Moj PC  
1 1 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Valentinovo na telekom način

normalno da će propast,kao da nas ima 100milijuna...sve je to pohlepa

Moj PC  
1 1 hvala 0
16 godina
offline
Re: Valentinovo na telekom način
hudo kaže...

Oke, u problemima si, nastojis prezivjeti jos jedan dan i dajes sve od sebe, a onda ti drzava blokira racun. Kao da ti nije dovoljno tesko, i cemu ta blokada onda? Zanima me, jel postoji ta praksa u drugim zemljama?

Da, postoji. Nije država blokirala račun već vjerovnik (jedan od) kojem su dužni.

16 godina
offline
Valentinovo na telekom način

Ajde više nek propadnu svi ti virtualni ISP-evčići pa da t-konj više može bez kočenja postavljati optiku i unaprjeđivati infrastrukturu

Moj PC  
5 30 hvala 0
16 godina
offline
Valentinovo na telekom način

Sramotno je u stvari koliki su dugovi u tim firmama nagomilani, a dobar dio toga duga je nastao kako bi pojedinci mogli natrpati svoje džepove bez dna.

 
4 0 hvala 0
15 godina
offline
Valentinovo na telekom način

Bude ovako nastavilo vratiti čemo se na cjene od 3 kn po minuti ako ne i više.

 
19 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Valentinovo na telekom način
crozoki kaže...

Ajde više nek propadnu svi ti virtualni ISP-evčići pa da t-konj više može bez kočenja postavljati optiku i unaprjeđivati infrastrukturu

 

E sada sam se s guštom, ono od srca nasmijao...ova ti je dobra "T-Konj", ali po svemu sudeći ovi kvazi manageri neće još dugo vozikati se terencima, a svi mi izgleda opet biti u ljubavnoj vezi sa HR Telekomom i Arena sportom....

-- Kaj buš ti bum i ja --
15 godina
offline
Re: Valentinovo na telekom način

Bilo je pitanje dana kad će svi ti ISP-ovi propast! Žao mi je što je takva situacija u državi, ali je to neizvijesno.

Optima se vukla već godinama i po svemu ovome tu se nema što spasiti. H1 je isto zaglibio i ako ne propadnu sad, uskoro će.

U hrvatskoj postoje dva operatera i to svi znaju. Realno gledajući da svi drugi odu u stećaj ili budu kupljeni od strane vipa ili t-coma tek tada bi se kod nas isp-ovi mogli boriti jer samo oni imaju buđet koji im to dozvoljava.

hakom to sve regulira kako bi svete male isp-ove zaštitio, al đabe kad oni nemaju novaca da pokriju svoje troškove. Kamo li ići u nešto investirati.

Hrvatska u tom pogledu gadno stagnira i to uopće nije u redu nego je već kritično!

Za primjer mogu navesti susjednu BiH koja ima već daleko konkuretniju uslugu i cijenu nego prije par godina kad su kaskali za nama i to poprilično.

Iskreno me i zanima kakva je situacija u BiH. Dali ima netko od kolega forumaša pa zna iz prve ruke?

 

 

Ko drugom jamu kopa trećom šlajdra!
12 godina
offline
Re: Valentinovo na telekom način

Kolko smo mi jadan i kratkovidan, na brzinu zaradi narod to je strašno... {#}

 

http://www.index.hr/vijesti/clanak/ovom-covjeku-vlada-zeli-povjeriti-sektor-tezak-14-milijardi-kuna-godisnje/662123.aspx

 

Kako uopce ista moze normalno funkcionirat kad ovakvi ljudi vode agenciju koja bi kao trebala određivat pravila igre... ma... ne cu...

13 godina
neaktivan
offline
Valentinovo na telekom način

optima me zvala bar jednom dnevno da predem kod nji a ja nikako, da t-comu kazem bok i vidi sad propali zato sto nisam presao kod optica ajoj

Moj PC  
0 3 hvala 0
14 godina
offline
Re: Valentinovo na telekom način
Blue_Fatal1ty kaže...

Bilo je pitanje dana kad će svi ti ISP-ovi propast! Žao mi je što je takva situacija u državi, ali je to neizvijesno.

Optima se vukla već godinama i po svemu ovome tu se nema što spasiti. H1 je isto zaglibio i ako ne propadnu sad, uskoro će.

U hrvatskoj postoje dva operatera i to svi znaju. Realno gledajući da svi drugi odu u stećaj ili budu kupljeni od strane vipa ili t-coma tek tada bi se kod nas isp-ovi mogli boriti jer samo oni imaju buđet koji im to dozvoljava.

hakom to sve regulira kako bi svete male isp-ove zaštitio, al đabe kad oni nemaju novaca da pokriju svoje troškove. Kamo li ići u nešto investirati.

Hrvatska u tom pogledu gadno stagnira i to uopće nije u redu nego je već kritično!

Za primjer mogu navesti susjednu BiH koja ima već daleko konkuretniju uslugu i cijenu nego prije par godina kad su kaskali za nama i to poprilično.

Iskreno me i zanima kakva je situacija u BiH. Dali ima netko od kolega forumaša pa zna iz prve ruke?

 

 

Ovisno gdje se nalazis u BiH.

 

Ako si u Sarajevu ili nekom drugom vecem gradu mozes imati VDSL (od treceg mjeseca ove godine, BH Telekom) ili kablovski internet (Telemach.ba) od kojih 50Mbita za nekih 280 kuna.

A ako si van vecih gradova i pogotovo ako si na podrucju koje pokriva HT Eronet onda mozes ocekivati maksimalno 8Mbita za 380 kuna. Znaci, lose i nikako.

Eto, iz prve ruke. :)

 

sig
14 godina
neaktivan
offline
Valentinovo na telekom način

Optima dužna ko´Grčka... pogle samo te silne milijune... ne mogu vjerovati da takav manji telekom može imati tolika dugovanja....

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Valentinovo na telekom način

Svi vi zaboravljate pozadinu priče i ono što operatori nude.

T-Com/HT je ostao najskuplji te za ono što on nudi za 300kn, alternativni operateri-uključujući ove nude za 180kn.

Primjer, u HT-u mi je račun bio oko 260kn za flat internet i telefon.

Prešao na Iskon Carnet te sada ovo plaćam 120kn mjesečno, a običan Iskonovac je 150kn.

 

Oni su jako puno uložili te moraju držati niske cijene-što znači manje prihode. Izvući će se oni.

S druge strane HT ima milijunske prihode, uopće ne ulaže u infrastrukturu te otpušta svake godine oko 500 radnika.

 

-Super potpis.Mora da je nov! -Ma ne,opran je s Perwollom.
16 godina
offline
Re: Valentinovo na telekom način
Ag008 kaže...

Svi vi zaboravljate pozadinu priče i ono što operatori nude.

T-Com/HT je ostao najskuplji te za ono što on nudi za 300kn, alternativni operateri-uključujući ove nude za 180kn.

Primjer, u HT-u mi je račun bio oko 260kn za flat internet i telefon.

Prešao na Iskon Carnet te sada ovo plaćam 120kn mjesečno, a običan Iskonovac je 150kn.

 

Oni su jako puno uložili te moraju držati niske cijene-što znači manje prihode. Izvući će se oni.

S druge strane HT ima milijunske prihode, uopće ne ulaže u infrastrukturu te otpušta svake godine oko 500 radnika.

 

A jel ti znaš da je T-Com 100%tni vlasnik Iskona?

Poruka je uređivana zadnji put uto 12.2.2013 20:54 (lllnuclearlll).
16 godina
neaktivan
offline
Valentinovo na telekom način
Nemojte tako jer se vidi da nemate svoju firmu i uopce nemate pojma kako je firmama u Hrvatskoj. Evo, talijan glavom bez obzira pobjegao u Srbiju, Kras seli dio proizvodnje u Hercegovinu, AD Plastik u Srbiji..... Jesu to sve Srbi? NISU!
Drzava je poklonila skoro kompletan dtk TComu i nista nije regulirala zakonima (jako dobro znamo kako funkcioniraju), banke imaju abnormalne kamate i valutnu klauzulu, a drzava gladna novca. TCom odredjuje tko smije prec drugom operateru, dal smiju u "kanalizaciju", itd. Evo, na svim mojm lokacijama mogu imat amo TCom, Amis mi nudi Internet tako da gotovo nemaju zarade jer sve ide TComu a skuplji od njih. Posteno?
Investicije u opremu su ogromne, a povrat nikakav. Pa ni TCom nece stavit dslam ako im se ne isplati. Koliko vas ima velik kredit sa 9.2% kamatom? Nitko!
Necu pravdat glupe i nesposobne "managere" jer zavrseni mba nista ne znaci, ali poslovanje u HR je nemoguce. I ono malo sto zaradis otme ti drzava (20% porez na dobit, 18% prirez, 12% retroaktivni porez). Na svu opremu moras platit PDV, onda molit da ti ga vrate i molit se Bogu da ti ne pronadju neku sitnicu i oderu te globom!
Vani kada investiras onda si oslobodjen poreza na dobit, kamate su reda par posto, drzava ti pomaze.... Eto, zato hrpa firmi seli, pa cak i u Srbiju!
 
22 0 hvala 5
16 godina
offline
Valentinovo na telekom način

Samo nam treba da na ISP sceni ostanu samo VIP i T-Com, dva stara druga pa da vidimo kako trenutne cijene nisu "gospodarski isplative i koče napredak" (po uzoru na SAD u kojem pod istim geslom postoji tendencija ukidanja flat prometa)...

Druga je stvar način pristupa tržištu - osobno sam na AMISU-u za kojeg mi se čini da je nastupio prilično konzevrativno te se stoga nadam da nemaju zilijunske kredite

Poruka je uređivana zadnji put uto 12.2.2013 21:16 (Bothari).
 
3 0 hvala 0
16 godina
offline
Valentinovo na telekom način

Normalno da ce propast kad svi iznajmljuju od T Com-a,a tcom dobiva pomoc od drzave.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
odjavljen
offline
Valentinovo na telekom način

Kvragu, vrijeme je za promjenu operatera.

 

Ali komu,jbte?

 

Iskon=T-com

 

H1=mrtav

 

Optima=mrtva

 

B.net= ???

 

VIP=skup ko kuga

 

Tcom=skuplji od VIP-a

 

Mislim da ću kupit jato goluba pismonoša.

Professional Case and PC modder. Sponsored by: CoolerMaster,Inter-tech,ASBIS, LD Cooling, MG Vrbanus , iShop,Noiseblocker,Shuttle,In Win, Enermax
Moj PC  
13 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Valentinovo na telekom način

Iskon nije jednak T-Comu, on je njegova jeftinija verzija.

No bez brige, nisu mrtvi. Ovi o kojima se priča bi već odavno bili mrtvi. Sve se polako rješava.

HGspot je bio u tri puta većim problemima i evo još i danas normalno radi.

-Super potpis.Mora da je nov! -Ma ne,opran je s Perwollom.
15 godina
offline
Re: Valentinovo na telekom način
Ag008 kaže...

Iskon nije jednak T-Comu, on je njegova jeftinija verzija.

No bez brige, nisu mrtvi. Ovi o kojima se priča bi već odavno bili mrtvi. Sve se polako rješava.

HGspot je bio u tri puta većim problemima i evo još i danas normalno radi.

Ma neće oni propast već će ih netko drugi kupiti. No, možemo se mi slikati dok god alternativni operateri pokušavaju isključivo cijenom konkurirati T-Comu. Pa nije uzalud takva cijena kod HTa. Prešao bih na konkurenciju s HT-a i da mi nude 20% nižu cijenu ako bi mi ponudili neke bolje usluge ili višu kvalitetu usluge ili barem transparentnost usluga. A oni ti jedino ponude 40% nižu cijenu i 50% nižu kvalitetu usluge i nemoj slučajno pomisliti prekinuti ugovor jer će ti zaračunati zrak oko nas. Valjda bude VIP dovoljno inteligentan pa to pokupovao da dobijemo barem jednog poštenog konkurenta, a ne ove muljatore ko što su H1 ili Optima.

 

I pazi ovo, HAKOM zabranjuje otkazivanje usluga HT-u i to i H1 i Optimi. Čovječe, pa ovi su im skupa dužni valjda 100 milijuna kuna što neće zaraditi idućih 5 godina. Znači, kao vlasnik HTovih dionica mogu si već računati da će morati otpisati tih 100 mil.kn kad ovi pokrepavaju. Pa u kojoj to još industriji ima da ti neka državna agencija, na čijem čelu sjedi čovjek kojeg optužuju za mito i korupciju, zabrani da prekineš isporučivati uslugu KONKURENCIJI (koja ti uzima klijente) koja ti je dužna ogromnu lovu za koju znaš da nikad nećeš vidjeti i tjera te da dalje svjesno isporučuješ uslugu za koju znaš da nećeš naplatiti {#} Mislim, sory, ali ne mogu shvatiti zašto HT ne potegne neku tužbu protiv HAKOMa jer je ovo izvan svake pameti. Super mi je to za korisnike da ne budu isključeni no u nekom će trenutku sve ionako otići kvragu pa zašto dalje trošiti energiju i tuđi novac?

Einsteine, da ti olakšam teoriju: samo za svemir postoji vjerojatnost da nije bezgraničan
15 godina
offline
Re: Valentinovo na telekom način

Sve bi bilo u redu da HT nisu prodali DT-u nego da je telefonska infrastruktura ostala u našim rukama.

Iako bi naši iz Vlade možda još i bolje to "sredili". Sigurno nebi modernizirali mrežu kao Švabe ali bi izvukli lovu od svih živih...

 

BF3 nick: mrxa [CROG]
13 godina
offline
Valentinovo na telekom način

Arone, šta se nije Metronet izvukao iz problema?

 

@Pranja: zaboravio si na Amis, korektan i dobar ISP.

Stručnjak za odmaganje...
 
2 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Valentinovo na telekom način

Što se tiče ogoromnih nagomilanih dugova trojca H1, Optima i Metronet, mislim da slučaj treba promatrati kroz povijesni trenutak (TM FT). Sva tri telecoma nastala su u približno istom trenutku, kada je telekom tržište liberalizirano, a gospodarstvo je bilo u uzletu. U tom ushitu je bilo relativno jednostavno zainteresirati ulagače i banke za potencijalno vrlo dohodovan projekt u telekomunikacijama. I lova se samo sljevala. Kad se samo sjetim da je našoj maloj firmici od 4 čovjeka Metronet isporučio optiku bez problema, zajedno s Cisco routerom i VoIP telefonima i to sve za smiješnu mjesečnu naknadu. To su bila vremena. Vidim da se više ne instalira Cisco kod klijenata, nego MikroTik.

 

No ono što treba znati jest da poslovni planovi svih tih operatera nisu predviđali dugoročan razvoj, već je cilj bio skupiti što veću količinu korisnika u što kraćem vremenu i zatim mašući njima skupo se prodati kakvom bogatom svjetskom operateru. Da, bila su to vremena konsolidacije telekom operatera na svjetskoj razini koji su rastrošno kupovali na taj način tržište u zemljama u kojima još nisu bili prisutni. To je bila strategija. To su znali i ulagači. Mirisalo je na lijepu zaradu. Nisu se bez vraga implementirala SAP rješenja. Sve kako bi bili kompatibilni s budućim kupcem.

 

A onda je nastao kolaps. Kriza ova, ona, pukao balon. I odjednom su potencijalni kupci nestali. A ova tri operatera ostala na vjetrometini domaćeg tržišta. Zajedno sa svojim dugovima i cijenom koju su platili kako bi napumpali svoju veličinu u što kraćem vremenu. Netko je ugasio svjetlo.

Jedini mudar u toj cijeloj priči je ispao gazda Iskona koje je namirisao da će sve otići u onu stvar, shvatio da je premali da preživi i na vrijeme prodao. Dok se još moglo.

 

 

 
14 0 hvala 1
12 godina
odjavljen
offline
Re: Valentinovo na telekom način
mario.L_hr kaže...

Arone, šta se nije Metronet izvukao iz problema?

 

@Pranja: zaboravio si na Amis, korektan i dobar ISP.

 Amis je dobar,ali pokriva tri kuće u Zagrebu.  Dok se oni prošire,ja ću već biti jednom nogom u grobu.

Professional Case and PC modder. Sponsored by: CoolerMaster,Inter-tech,ASBIS, LD Cooling, MG Vrbanus , iShop,Noiseblocker,Shuttle,In Win, Enermax
16 godina
offline
Re: Valentinovo na telekom način
Jazzer kaže...
hudo kaže...

Oke, u problemima si, nastojis prezivjeti jos jedan dan i dajes sve od sebe, a onda ti drzava blokira racun. Kao da ti nije dovoljno tesko, i cemu ta blokada onda? Zanima me, jel postoji ta praksa u drugim zemljama?

Da, postoji. Nije država blokirala račun već vjerovnik (jedan od) kojem su dužni.

FINA == drzava

Smith and Wesson - the original point and click interface | http://twitter.com/hhrvoje, http://www.hudosvibe.net
13 godina
offline
Re: Valentinovo na telekom način
Pranja kaže...

 Amis je dobar,ali pokriva tri kuće u Zagrebu.  Dok se oni prošire,ja ću već biti jednom nogom u grobu.

Znam da nisu rašireni po cijeloj HR ali zbog toga i nisu u velikim problemima. Nisu bili megalomani već su realniji. Planiram preći kod njih jer nude dobru uslugu za razumnu cijenu.

Stručnjak za odmaganje...
13 godina
offline
Re: Valentinovo na telekom način
mario.L_hr kaže...
Pranja kaže...

 Amis je dobar,ali pokriva tri kuće u Zagrebu.  Dok se oni prošire,ja ću već biti jednom nogom u grobu.

Znam da nisu rašireni po cijeloj HR ali zbog toga i nisu u velikim problemima. Nisu bili megalomani već su realniji. Planiram preći kod njih jer nude dobru uslugu za razumnu cijenu.

Bio na amisu 4 god i nakon sto su spustili brzinu sa 4 mb na 1 mb i kao razlog naveli losu paricu i nakon visestrukog natezanja presao na tcom

13 godina
offline
Re: Valentinovo na telekom način
marxone kaže...

Bio na amisu 4 god i nakon sto su spustili brzinu sa 4 mb na 1 mb i kao razlog naveli losu paricu i nakon visestrukog natezanja presao na tcom

Kad bi ti ja naveo sve problem s T-Comom (završilo njihovom službenom isprikom nakon 6 mjesečnog natezanja), to bi potrajalo i nebi se dobro reflektiralo na moje zdravlje. Nažalost kod nas je pitanje odnosa prema korisniku, od strane ISP-ova, na najnižem nivou prioriteta. Namame te i onda si u kandžama. Nekolicina poznanika (u mojoj blizini) je na Amisu i nemaju nikakvih problema.

Stručnjak za odmaganje...
12 godina
odjavljen
offline
Valentinovo na telekom način

Slažem se da je Amis odličan,ali nije mi uopće dostupan,a i upitno je kada će mi i biti.

Professional Case and PC modder. Sponsored by: CoolerMaster,Inter-tech,ASBIS, LD Cooling, MG Vrbanus , iShop,Noiseblocker,Shuttle,In Win, Enermax
Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice