Uz pomoć nanocijevi voda ostaje smrznuta i na 150°

poruka: 7
|
čitano: 1.761
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Uz pomoć nanocijevi voda ostaje smrznuta i na 150°".
9 godina
neaktivan
offline
Uz pomoć nanocijevi voda ostaje smrznuta i na 150°

Nismo ni mi za baciti:

 

Mpemba efekt

 

ili će nas ipak baciti:

 

Naše mlade nade

 

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 6.12.2016 23:49 (maximilian).
 
0 0 hvala 2
8 godina
offline
Uz pomoć nanocijevi voda ostaje smrznuta i na 150°
Efekt je već odavno poznat. Zna se naime da agregatno stanje vode (vrelište, ledište) ovisi gdje se voda nalazi, naime da ga kapilarne cjevčice mijenjaju. Pojava nema veze s Mpembinim efektom kako misli čitatelj. Efekt nije neočekivan jer se nešto slično događa s kristalima u kojima postoji hidratna voda. Inače, struktura vode i njezine interakcije priča je za sebe, vrlo, vrlo, vrlo komplicirana...
 
0 0 hvala 6
15 godina
offline
Re: Uz pomoć nanocijevi voda ostaje smrznuta i na
danen kaže...
 Inače, struktura vode i njezine interakcije priča je za sebe, vrlo, vrlo, vrlo komplicirana...

 ja bih članak (člančinu) o vodi. ajde, dajte se nagovoriti. ajde, ajde, ajde ... 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
8 godina
offline
Re: Uz pomoć nanocijevi voda ostaje smrznuta i na
Koga zanima vise o vodi preporucujem sjajnu knjigu Biografija vode. Ima u prijevodu, izdavac Izvori.
Fascinantna knjiga.
Life is jazz. Play it cool.
Moj PC  
0 0 hvala 4
8 godina
offline
Re: Uz pomoć nanocijevi voda ostaje smrznuta i na
Koga zanima vise o vodi preporucujem sjajnu knjigu Biografija vode. Ima u prijevodu, izdavac Izvori.
Fascinantna knjiga.
Life is jazz. Play it cool.
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Uz pomoć nanocijevi voda ostaje smrznuta i na
Ne ovisi o meni nego o uredniku. Pa već kad o tome hoćete čitati, najbolje bi bilo da mu se izravno javite pa ga zamolite da mene zamoli da o vodi nešto duže napišem. Malo je duži put, ali je (vjerujem) sigurnji.No koliko razumijem ovu rubriku ona se bavi vijestima, najnovijih dositgnućima znanosti, a ne općim znanstveno-popularnim temama. Inače, o vodi sam napisao dvije knjige "Priče o vodi" (Školska knjiga) i "Što je voda? Kako za koga" (Konzor).
15 godina
offline
Re: Uz pomoć nanocijevi voda ostaje smrznuta i na
danen kaže...
Ne ovisi o meni nego o uredniku. Pa već kad o tome hoćete čitati, najbolje bi bilo da mu se izravno javite pa ga zamolite da mene zamoli da o vodi nešto duže napišem. Malo je duži put, ali je (vjerujem) sigurnji.No koliko razumijem ovu rubriku ona se bavi vijestima, najnovijih dositgnućima znanosti, a ne općim znanstveno-popularnim temama. Inače, o vodi sam napisao dvije knjige "Priče o vodi" (Školska knjiga) i "Što je voda? Kako za koga" (Konzor).

 upravo sam doznao za dva dara koja ću si uvaliti za predstojeće i prošle. već danas napadam knjižaru 

 

a propos urednika, ima ih tu preko nekoliko. ne znam kome staviti konjsku glavu u krevet (tzv. ponuda koju ne može odbiti). 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice