Umjetna inteligencija ulazi u kladionice

poruka: 8
|
čitano: 2.530
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Umjetna inteligencija ulazi u kladionice".
10 godina
suspendiran
offline
Umjetna inteligencija ulazi u kladionice

OK ovo novo je više futuristički kao iz SF filma, upitne korisnosti i definitivno neprovjereno, ali jedna primitivna varijanta predviđanja rezultata već postoji. Radi se o statističkoj analizi utakmica, gledaju se npr. zadnjih 500 utakmica iz određene lige, te se vidi prosječan broj golova, ovisno o vremenskoj prognozi, danu ili noći, datumu odigravanja, da li je utakmica derbi ili nije, itd. Također se gleda međusobni omjer i još mali milijun drugih statistika. 

 

Na temelju tih statistika može se izračunati da primjerice postoje 63% šanse da će utakmica završiti s više od 2.5 gola. Ako je dati koeficijent na tu utakmicu povoljan (1.70 ili veći) tada se može kladiti na nju. Dugoročno gledano, ako se kladi isključivo prema toj statistici, na tu ligu, kroz period od jedne sezone, kladioničar će biti u plusu kojih 30-40%. Tako to funkcionira.

 

Ipak, ovdje dolazimo do jednog većeg problema. Bilo koji broker, dakle radi li se o našem domaćem "Super Sportu" ili velikom svjetskom "Bet 365", ili bilo kojem drugom, na zaradu kladioničara neće sjediti prekriženih ruku. Jedini način da broker opstane jest da ti gubiš novce. Ako ćeš biti dugoročno uspješan, pa makar 3 dolara godišnje, brokerska kuća će to znati. I blokirati će ti uloge sa "neograničeno" na kojih 10-20 USD. Također će i koeficijenti biti puno manji.

 

Tako da, nepoznati ishod točnog rezultata utakmice problem je za kladioničara. Uspješno predviđanje točnog rezultata kladioničara problem je za brokersku kuću. U takvim situacijama konačan ishod ne može nikako biti povoljan.

Moj PC  
6 2 hvala 0
11 godina
odjavljen
offline
Umjetna inteligencija ulazi u kladionice

Nitko neposjeduje bolju analizu od one zgodne tete što sjedi iza stakla u kladionici 

...................................... funny facts
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Umjetna inteligencija ulazi u kladionice

Vjerojatno će biti kako kaže zoran, dobar za temeljitu analizu kroz statistiku i info o trenutačnom stanju igrača, tima i trenera, moguće i vremenskim uvjetima i sklonostima dodijeljenih sudaca kao čimbeniku, ali može se on slikat kad ekipa dogovori tekmu. Da je umjetna inteligencija to u stanju, vodila bi burze. To su jedno vrijeme i dopuštali, a onda je umjetna inteligencija spi*kala milijarde ulagača. Ne kažem, vjerojatno bi moglo pomoćiu nekom blagom dobitku za velike igrače koji igraju na masu kombinacija dnevno koje fizički nisu u stanju pratiti, pa eto ovo može od malog kockara napraviti masivnog ovisnika sa gro pomagača da prikriju aktivnost. Što se mene tiče, malo promašen smisao života, ali tko sam ja da sudim :)

 

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
Poruka je uređivana zadnji put ned 9.7.2017 3:47 (overhaul).
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Umjetna inteligencija ulazi u kladionice

Prvi put u povijesti da inteligencija ulazi u kladionice

PSN - darklydexter
Moj PC  
26 1 hvala 1
12 godina
offline
Re: Umjetna inteligencija ulazi u kladionice
Ezio kaže...

Prvi put u povijesti da inteligencija ulazi u kladionice

 

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
16 godina
neaktivan
offline
Re: Umjetna inteligencija ulazi u kladionice
Kao što piše u članku, takve informacije će kupovati prvenstveno same kladionice, dakle dovest će do smanjenja dobitaka. Eventualno će se moći zaraditi u nekoj kladionici presiromašnoj da si priušti takve informacije, ali takve neće dugo opstati, dakle dogoročno nema karisti za nikoga osim bogatih kladionica.
Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Umjetna inteligencija ulazi u kladionice
Juhu!
Znat cemo unapred kad je Šuker prodao utakmicu!
8 godina
offline
Re: Umjetna inteligencija ulazi u kladionice
LOL 😂
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice