Umjetna inteligencija razvila vlastitu enkripciju

poruka: 25
|
čitano: 3.810
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Umjetna inteligencija razvila vlastitu enkripciju".
15 godina
offline
Umjetna inteligencija razvila vlastitu enkripciju

ma glavno da se oni međusobno razumiju. tu bi moglo još biti i svadbe a znanstvenici neće shvatiti zašto. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
30 0 hvala 0
16 godina
offline
Umjetna inteligencija razvila vlastitu enkripciju

Dobro je dok "pricaju" medjusobno, a kad se budu "dogovorili" e onda smo nahebali.

Moj PC  
16 0 hvala 0
15 godina
offline
Umjetna inteligencija razvila vlastitu enkripciju

pa nije ovo niti loše. zašto pamtiti milijune lozinka kad ovakva dva servisa mogu kriptirati sve u "letu", i mijenjat ovisno o potrebi.

 

jer fiksni kriptirani podaci se uvijek mogu razbit, ali varijabilni i još strojni...

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Umjetna inteligencija razvila vlastitu enkripciju

Stvarno želimo AI koja međusobno može komunicirati bez da znamo o čemu pričaju?

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
 
22 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Umjetna inteligencija razvila vlastitu enkripc
Visak kaže...

Stvarno želimo AI koja međusobno može komunicirati bez da znamo o čemu pričaju?

 tocno to. ovo bi mogao biti zaheb prve klase....

15 godina
offline
Umjetna inteligencija razvila vlastitu enkripciju

.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Umjetna inteligencija razvila vlastitu enkripciju

We are so fucked...

It's better to keep your mouth shut and give the impression that you're stupid than to open it and remove all doubt.
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Umjetna inteligencija razvila vlastitu enkripciju

Ljudska vrsta teži ka samouništenju pa .....

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Umjetna inteligencija razvila vlastitu enkripciju

Countdown to extinction

 
3 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Umjetna inteligencija razvila vlastitu enkripciju

Jedva čekam da se Skynet scenario dogodi, čim prije tim bolje... al fakat ono još jučer.... jer ja to zaslužujem.



Trust me, I'm a Jedi!
Poruka je uređivana zadnji put sub 29.10.2016 22:51 (ITman).
Moj PC  
2 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Umjetna inteligencija razvila vlastitu enkripciju

Možda su razgovarali isplatili se kupit novi Macbook Pro sa starim procesorom? Što drugo?

But how do it know
 
4 1 hvala 0
9 godina
offline
Umjetna inteligencija razvila vlastitu enkripciju

Dobro, tu znamo koja dva sistema imaju kriptirane poruke i međusobno pričaju. Kako će itko znati da li dva sistema pričaju ako ih nitko ne nadgleda? Drugim riječima, da li smo sigurni da određeni sistemi možda već ne pričaju međusobno a da nitko ni ne primjećuje?

 
5 0 hvala 0
15 godina
offline
Umjetna inteligencija razvila vlastitu enkripciju

Ma kakvo kriptiranje?

A zašto se i tu ne bi primjenilo ono glupo načelo "ja nemam što sakrivati"?

 
0 1 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Umjetna inteligencija razvila vlastitu enkripciju

Problem sa svakom tehnologijom je da kad se na nju naviknemo gotovo je nemoguće odreći je se. Kada AI postane neizostavan dio života, čak i ako posumnjamo da radi nešto što ne bi trebala, bit će teško ugasiti ju. Stali bi promet, financije, proizvodnja, liječenje i tko zna što sve. Tko će imati muda i preuzeti rizik za izgubljenu dobit i živote, zato jer samo sumnja da AI nešto smišlja?

 

Sam sebi zvučim paranoično, ali nisam siguran da su ljudi u stanju držati tu sve pod kontrolom. Kada računala počnu dizajnirati nova računala teško da ćemo znati sve njihove karakteristike. Kroz generacije tako stvorenih računala događat će se 'greške', tj. funkcionalnosti koje nisu bile predviđene. I onda će jednog dana međusobno lamentirati jesu li postali tako pametni evolucijom ili ih je stvoritelj, kojeg stoljećima nitko nije vidio, ali postoje njegove upute što oni ne bi smjeli raditi, koje nitko ne poštuje, takve napravio na svoju sliku i priliku. Hm, dao bi se iz toga film napraviti, ili bar SF roman.

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
 
12 0 hvala 2
16 godina
offline
Umjetna inteligencija razvila vlastitu enkripciju

I'll be back

U besptičju i krava zvuči kao slavuj!
Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Umjetna inteligencija razvila vlastitu enkripc
Visak kaže...

Problem sa svakom tehnologijom je da kad se na nju naviknemo gotovo je nemoguće odreći je se. Kada AI postane neizostavan dio života, čak i ako posumnjamo da radi nešto što ne bi trebala, bit će teško ugasiti ju. Stali bi promet, financije, proizvodnja, liječenje i tko zna što sve. Tko će imati muda i preuzeti rizik za izgubljenu dobit i živote, zato jer samo sumnja da AI nešto smišlja?

 

Sam sebi zvučim paranoično, ali nisam siguran da su ljudi u stanju držati tu sve pod kontrolom. Kada računala počnu dizajnirati nova računala teško da ćemo znati sve njihove karakteristike. Kroz generacije tako stvorenih računala događat će se 'greške', tj. funkcionalnosti koje nisu bile predviđene. I onda će jednog dana međusobno lamentirati jesu li postali tako pametni evolucijom ili ih je stvoritelj, kojeg stoljećima nitko nije vidio, ali postoje njegove upute što oni ne bi smjeli raditi, koje nitko ne poštuje, takve napravio na svoju sliku i priliku. Hm, dao bi se iz toga film napraviti, ili bar SF roman.

 ja ne kuzim cemu paranoja.. zamisli da stvorimo nesto sto postane svijesno i u roku minute ima svo znanje ljudske rase a nema poriva da vjeruje u bradatog deda u oblacima, pedofila pustinjskog razbojnika, nema poriv da prazni jaja niti zelju da radi sendvice i place pod tusem bez razloga.

 

samo inteligencija i znanje kako je svemir velik..

 

kakv skajnet, odjebat ce nas ispod 3 min i krenut sto dalje od nas..

16 godina
offline
Re: Umjetna inteligencija razvila vlastitu enkripc
phnx kaže...
Visak kaže...

 ja ne kuzim cemu paranoja.. zamisli da stvorimo nesto sto postane svijesno i u roku minute ima svo znanje ljudske rase a nema poriva da vjeruje u bradatog deda u oblacima, pedofila pustinjskog razbojnika, nema poriv da prazni jaja niti zelju da radi sendvice i place pod tusem bez razloga.

samo inteligencija i znanje kako je svemir velik..

kakv skajnet, odjebat ce nas ispod 3 min i krenut sto dalje od nas..

A zamisli kad se to nesto super inteligentno i samosvjesno zapita o smislu svog postojanja. Za razliku od nas primitivnih ljudi nece samo slijepo vjerovati u nekakvog bradatog dedicu nego ce i krenuti u potragu. A onda smo tek najebali jer ce takva inteligencija imati svoj zadatak. Svi resursi bit ce podredjeni tom cilju i zivo ce joj se fuckati za nekakvu ekologiju, prirodu... a i nas primitivne organizme.

 

Those damn scientist people have been promising global warming for years now. But when I go outside it's still very cold. I want the global warming like they promised NOW! I hate being col
13 godina
neaktivan
offline
Re: Umjetna inteligencija razvila vlastitu enkripc
hrvooje postoji noviji procesor za kupiti?
13 godina
offline
Re: Umjetna inteligencija razvila vlastitu enkripc
SupremeCommander kaže...
phnx kaže...
Visak kaže...

 ja ne kuzim cemu paranoja.. zamisli da stvorimo nesto sto postane svijesno i u roku minute ima svo znanje ljudske rase a nema poriva da vjeruje u bradatog deda u oblacima, pedofila pustinjskog razbojnika, nema poriv da prazni jaja niti zelju da radi sendvice i place pod tusem bez razloga.

samo inteligencija i znanje kako je svemir velik..

kakv skajnet, odjebat ce nas ispod 3 min i krenut sto dalje od nas..

A zamisli kad se to nesto super inteligentno i samosvjesno zapita o smislu svog postojanja. Za razliku od nas primitivnih ljudi nece samo slijepo vjerovati u nekakvog bradatog dedicu nego ce i krenuti u potragu. A onda smo tek najebali jer ce takva inteligencija imati svoj zadatak. Svi resursi bit ce podredjeni tom cilju i zivo ce joj se fuckati za nekakvu ekologiju, prirodu... a i nas primitivne organizme.

 

 kojem cilju? da unisti i sterilizira planetu ili da sprijeci smanjenje bioraznolikosti? jer samo je jedan zemlja u svemiru a milijuni i milijuni bezivotnih planeta.. i ti velis da nekaj pametno bi reklo, kvragu, ne uklapam se, outsajder sam.. idem zbriosat brzo biosferu,,

 

 

16 godina
neaktivan
offline
Re: Umjetna inteligencija razvila vlastitu enkripc
SupremeCommander kaže...

A zamisli kad se to nesto super inteligentno i samosvjesno zapita o smislu svog postojanja. Za razliku od nas primitivnih ljudi nece samo slijepo vjerovati u nekakvog bradatog dedicu nego ce i krenuti u potragu. A onda smo tek najebali jer ce takva inteligencija imati svoj zadatak. Svi resursi bit ce podredjeni tom cilju i zivo ce joj se fuckati za nekakvu ekologiju, prirodu... a i nas primitivne organizme.

 

 Problem je u tome što mi ne možemo ni pretpostaviti hoće li se ono baviti smislom svog postojanja ili će mu biti zanimljivije računati pi na što više decimala ili nešto deseto, i što će sve biti spreman poduzeti da dođe do tog cilja.

 

Cijelu ljudsku povijest trudili smo se shvatiti prirodne pojave i staviti ih pod našu kontrolu, a sada smo na pragu da sami stvorimo nešto, što će ako nam izmakne kontroli biti opasnije od svih ostalih zajedno. Slično je bilo s nuklearnom energijom, no ona je tehnološki zahtjevna, pa se relativno lako kontrolira tko ju posjeduje i kako ju koristi, dok će s vremenom svaka budala dobiti pristup do AI.

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
7 godina
offline
Re: Umjetna inteligencija razvila vlastitu enkripc
Visak kaže...

 Problem je u tome što mi ne možemo ni pretpostaviti hoće li se ono baviti smislom svog postojanja ili će mu biti zanimljivije računati pi na što više decimala ili nešto deseto

 I to još upotrebom Eratostenovog sita; AI verzija Sudokua (Pidoku, 3.14doku, Ludolfdoku, itd.) 

A kad izgubi živce, onda ubije ponekog čovjeka strujnim udarom, tek tolko da ne mora pit Normabele.

 

#justAIthings

 

 

 

 

Kruha i igala...
16 godina
offline
Re: Umjetna inteligencija razvila vlastitu enkripc
phnx kaže...
SupremeCommander kaže...

A zamisli kad se to nesto super inteligentno i samosvjesno zapita o smislu svog postojanja. Za razliku od nas primitivnih ljudi nece samo slijepo vjerovati u nekakvog bradatog dedicu nego ce i krenuti u potragu. A onda smo tek najebali jer ce takva inteligencija imati svoj zadatak. Svi resursi bit ce podredjeni tom cilju i zivo ce joj se fuckati za nekakvu ekologiju, prirodu... a i nas primitivne organizme.

 

 kojem cilju? da unisti i sterilizira planetu ili da sprijeci smanjenje bioraznolikosti? jer samo je jedan zemlja u svemiru a milijuni i milijuni bezivotnih planeta.. i ti velis da nekaj pametno bi reklo, kvragu, ne uklapam se, outsajder sam.. idem zbriosat brzo biosferu,, 

 Nije nikad cilj unistavanje. Niti mi ne unistavamo prirodu namjerno, unistava je nase iskoristavanje resursa. Gradis kucu, dovedes bagere i unistis sume, grmlje, livade, i hrpe zivotinja koje su zivjele tamo, od kukaca, raznih crva pa do vjeverica i svega ostalog. Sad se brinemo za prirodu jer znamo da ako tako nastavimo ostat cemo bez uvjeta za zivot. Za zivot trebamo hranu, kisik, pitku vodu, vrlo povoljnu klimu.

 

S druge strane, AI, tj. racunala, ne zahtjevaju niti kisik, niti hranu, niti ih par stupnjeva zbog globalnog zatopljenja previse dira. Treba im prostor za sirenje, velika kolicina energije i rude za izgradnju. Sve ostalo je suvisno, ako prezivi ok, ako ne, koga briga...

 

 

 

Those damn scientist people have been promising global warming for years now. But when I go outside it's still very cold. I want the global warming like they promised NOW! I hate being col
13 godina
offline
Umjetna inteligencija razvila vlastitu enkripciju

ma koji faking resursi za izgradnju?  izgradnju cega? 

 

energija? ima je koliko hoces, pa nece radit ai na naftu.. 

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Umjetna inteligencija razvila vlastitu enkripc
Pa zna se da AI najbolje radi na bio elektricitet.
Lack of money is the root of all evil. George Bernard Shaw
 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Umjetna inteligencija razvila vlastitu enkripciju

kojeg pokrecu elektrane, nuklearke, turbine (ili u slucaju kine fosilna goriva)

TD people you are on my Death Note
 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice