Umjesto naručenog mobitela dobio slatkiše

poruka: 53
|
čitano: 8.569
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Umjesto naručenog mobitela dobio slatkiše".
7 godina
neaktivan
offline
Umjesto naručenog mobitela dobio slatkiše

Vau, i ovo je vijest. Baba na trznici me zajebala za 30 dkg tezine banana. Zelim naslovnu! Poslat cu detalje nepostojecoj redakciji Buga.

 
5 6 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Umjesto naručenog mobitela dobio slatkiše
Moras biti idiot da prvo uplatis pa tek onda cekas da ti dode mob. To se prilikom preuzimanja plati
 
6 2 hvala 0
15 godina
offline
Umjesto naručenog mobitela dobio slatkiše

dakle, postoji šansa da hrvatski državljanin preko interneta naruči slatkiše/slaniše a dobije - ta-daaaam! - mobitel. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
26 3 hvala 0
9 godina
offline
Umjesto naručenog mobitela dobio slatkiše

Bolje slatkiš nego ciglu.

SIVE LUBANJE SILOM
Moj PC  
27 0 hvala 0
12 godina
offline
Umjesto naručenog mobitela dobio slatkiše

Ali zaista nije mi žao ljudi koji su toliko tupavi,da zasluzuju da ih netko prevari!

 

  Ja nprm.bavim se uzgojem pasa i prodajem ih preko Njuške.Obično ljudi se jave,dođu kod mene,odaberu štenca,plate i to je to!

3 puta sam "naletio" na ljude koji bez da vide psiće,bez da provjere rodovnice,bez da mene upoznaju,jednostavno traže moj IBAN i uplate mi punu cjenu+cjenu transporta.

I nisu to cjene ispod 1000KN!Meni fino sjedne uplata i ja ako hoću,mogu ih jednostavno zaboraviti,ne javljati se na mobitel i nikome ništa,mogu me prosto povući za kitu!

Zaista mi nije jasno kako netko moze tako raskalaseno trositi novac,plus jos sto je u pitanju kupovina živoga bića,znaci nekoga tko ce uz tebe biti 10-20 godina!

I sada pitam vas,zasluzuju li takvi ljudi da se prevare?

Ako želiš pobjediti,ne smiješ izgubiti!
Moj PC  
4 7 hvala 0
11 godina
offline
Re: Umjesto naručenog mobitela dobio slatkiše
kingofthenight kaže...
Moras biti idiot da prvo uplatis pa tek onda cekas da ti dode mob. To se prilikom preuzimanja plati

 I koja je razlika?

 

Teta u pošti ti kaze iznos, platis joj iznos i donese paket pred tebe koji ti potpises prije nego ga preuzmes.

otvaras i vidis da to nije to.

 

Koji je tvoj sljedeci legalni korak i tvoje pravo?

 

Covjek je otisao na policiju i prijavio je prijevaru.

 

Ne postoji drugi nacin, niti alternativa. 

 

 

 

 

Re: Umjesto naručenog mobitela dobio slatkiše
Milka30 kaže...

Ali zaista nije mi žao ljudi koji su toliko tupavi,da zasluzuju da ih netko prevari!

 

  Ja nprm.bavim se uzgojem pasa i prodajem ih preko Njuške.Obično ljudi se jave,dođu kod mene,odaberu štenca,plate i to je to!

3 puta sam "naletio" na ljude koji bez da vide psiće,bez da provjere rodovnice,bez da mene upoznaju,jednostavno traže moj IBAN i uplate mi punu cjenu+cjenu transporta.

I nisu to cjene ispod 1000KN!Meni fino sjedne uplata i ja ako hoću,mogu ih jednostavno zaboraviti,ne javljati se na mobitel i nikome ništa,mogu me prosto povući za kitu!

Zaista mi nije jasno kako netko moze tako raskalaseno trositi novac,plus jos sto je u pitanju kupovina živoga bića,znaci nekoga tko ce uz tebe biti 10-20 godina!

I sada pitam vas,zasluzuju li takvi ljudi da se prevare?

 

Ne. 

Re: Umjesto naručenog mobitela dobio slatkiše
UncleJimbo kaže...

 

Ne postoji drugi nacin, niti alternativa. 

 

 

 

Kupovina polovnog uređaja uvijek i samo uz osobni dolazak i provjeravanje na licu mjesta. S time da i to nije sigurno jer ti uređaj može crknut nakon 2 dana.

 

Kupovina novog uređaja isključivo preko ovlaštenih distributera koji će biti skuplji ali će ti i dati garanciju, i barem nećeš u paketu dobiti ciglu ili čokolade.

 

 

Ipak je možda najisplativije rješenje odje*avanje Njuškala isl. hrvatskih stranica i potpuni prelazak na ebay koji pitanje prevare rješava na vrlo elegantan način.

11 godina
offline
Re: Umjesto naručenog mobitela dobio slatkiše
Milka30 kaže...

Ali zaista nije mi žao ljudi koji su toliko tupavi,da zasluzuju da ih netko prevari!

 

  Ja nprm.bavim se uzgojem pasa i prodajem ih preko Njuške.Obično ljudi se jave,dođu kod mene,odaberu štenca,plate i to je to!

3 puta sam "naletio" na ljude koji bez da vide psiće,bez da provjere rodovnice,bez da mene upoznaju,jednostavno traže moj IBAN i uplate mi punu cjenu+cjenu transporta.

I nisu to cjene ispod 1000KN!Meni fino sjedne uplata i ja ako hoću,mogu ih jednostavno zaboraviti,ne javljati se na mobitel i nikome ništa,mogu me prosto povući za kitu!

Zaista mi nije jasno kako netko moze tako raskalaseno trositi novac,plus jos sto je u pitanju kupovina živoga bića,znaci nekoga tko ce uz tebe biti 10-20 godina!

I sada pitam vas,zasluzuju li takvi ljudi da se prevare?

 

ako takvim ljudima prodas psa ti si jos gori od njih.

 

jako sam alergican na ljude koji zbog hira kupuju/nabavljaju zivotinje i onda te iste zavrse na ulici i sinteraju.

smeca od ljudi i nista vise.

[19xx]C3c1l
11 godina
offline
Re: Umjesto naručenog mobitela dobio slatkiše

Zorane Nema potrebe da citirate dio mog teksta izvadenog iz konteksta, dio oko alterantive odnosio se na rijesavanje slucaja kada osoba shvati da je prevarena a ne na to koje su alternative shoppinga.

 

To da se uredaj moze kupiti i nov putem ducana to nije potrebno objasnjavati niti kumici koja prodaje sir na trznici.

Poruka je uređivana zadnji put sri 11.5.2016 15:09 (UncleJimbo).
16 godina
offline
Re: Umjesto naručenog mobitela dobio slatkiše
UncleJimbo kaže...
kingofthenight kaže...
Moras biti idiot da prvo uplatis pa tek onda cekas da ti dode mob. To se prilikom preuzimanja plati

 I koja je razlika?

 

Teta u pošti ti kaze iznos, platis joj iznos i donese paket pred tebe koji ti potpises prije nego ga preuzmes.

otvaras i vidis da to nije to.

 

Koji je tvoj sljedeci legalni korak i tvoje pravo?

 

Covjek je otisao na policiju i prijavio je prijevaru.

 

Ne postoji drugi nacin, niti alternativa. 

 

 http://www.overseas.hr/zastita-od-prijevare

12 godina
offline
Re: Umjesto naručenog mobitela dobio slatkiše
Milka30 kaže...

Ali zaista nije mi žao ljudi koji su toliko tupavi,da zasluzuju da ih netko prevari!

 

  Ja nprm.bavim se uzgojem pasa i prodajem ih preko Njuške.Obično ljudi se jave,dođu kod mene,odaberu štenca,plate i to je to!

3 puta sam "naletio" na ljude koji bez da vide psiće,bez da provjere rodovnice,bez da mene upoznaju,jednostavno traže moj IBAN i uplate mi punu cjenu+cjenu transporta.

I nisu to cjene ispod 1000KN!Meni fino sjedne uplata i ja ako hoću,mogu ih jednostavno zaboraviti,ne javljati se na mobitel i nikome ništa,mogu me prosto povući za kitu!

Zaista mi nije jasno kako netko moze tako raskalaseno trositi novac,plus jos sto je u pitanju kupovina živoga bića,znaci nekoga tko ce uz tebe biti 10-20 godina!

I sada pitam vas,zasluzuju li takvi ljudi da se prevare?

 Ne zaslužuju.

11 godina
neaktivan
offline
Re: Umjesto naručenog mobitela dobio slatkiše
Milka30 kaže...

Ali zaista nije mi žao ljudi koji su toliko tupavi,da zasluzuju da ih netko prevari!

 

  Ja nprm.bavim se uzgojem pasa i prodajem ih preko Njuške.Obično ljudi se jave,dođu kod mene,odaberu štenca,plate i to je to!

3 puta sam "naletio" na ljude koji bez da vide psiće,bez da provjere rodovnice,bez da mene upoznaju,jednostavno traže moj IBAN i uplate mi punu cjenu+cjenu transporta.

I nisu to cjene ispod 1000KN!Meni fino sjedne uplata i ja ako hoću,mogu ih jednostavno zaboraviti,ne javljati se na mobitel i nikome ništa,mogu me prosto povući za kitu!

Zaista mi nije jasno kako netko moze tako raskalaseno trositi novac,plus jos sto je u pitanju kupovina živoga bića,znaci nekoga tko ce uz tebe biti 10-20 godina!

I sada pitam vas,zasluzuju li takvi ljudi da se prevare?

 To je malo previše victim blaminga.

 

Žene su krive što su silovane, pješaci su krivi što su pregaženi, narkomani su krivi što su se predozirali etc.

Koristimo domaće automobile (Rimac inc.)
15 godina
offline
Umjesto naručenog mobitela dobio slatkiše

Bombon tarifa.

Tko visoko leti, štedi gorivo.
 
25 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Umjesto naručenog mobitela dobio slatkiše
Recimo posalje ti brzom postom i prilikom preuzimanja platis i na licu mjesta otvoris. Ako slucajno nije to to sto si dobio, mozes odmah zovnut policiju. Pa valjda ce policija zapljeniti posiljku i vratiti novce jer nisu odmah otisle prodavacu. Jos su uvjek kod postara.
15 godina
odjavljen
offline
Umjesto naručenog mobitela dobio slatkiše

Meni je došao mail od nekog od onih Orsuša šta operiraju po Njuškalu.

 

Lijepo napišem 450kn uplata unaprijed pa šaljem mob ili osobno preuzimanje. Kaže on meni, pa je li mogu uplatiti na njegov račun 50kn, poslati mob poštom uz otkupninu od 500kn jer "poštar neće imati za vratitit 50 kn".

Ovaj forumaš je netolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti ugnjetavana zbog svojih glupih mišljenja.
Moj PC  
16 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Umjesto naručenog mobitela dobio slatkiše
kingofthenight kaže...
Recimo posalje ti brzom postom i prilikom preuzimanja platis i na licu mjesta otvoris. Ako slucajno nije to to sto si dobio, mozes odmah zovnut policiju. Pa valjda ce policija zapljeniti posiljku i vratiti novce jer nisu odmah otisle prodavacu. Jos su uvjek kod postara.

 

Nemaš ti što otvorit na licu mjesta, paket se plati i potpiše tek tda ga dobiješ u ruke.

 

Policija nema sa time ništa, neće niti reagirati jer se radi o iznosu manjem od 2k kuna.

 

I samo još jedno, polcija koju ćeš ti zvati nema sa time ništa.

Službe koje se bave ovim spadaju u odjel organiziranog kriminala a ti nisi taj koji može nazvati odjel krimi policije da ti dođu zadržati poštara :)

Poruka je uređivana zadnji put sri 11.5.2016 16:03 (UncleJimbo).
11 godina
offline
Re: Umjesto naručenog mobitela dobio slatkiše
lllnuclearlll kaže...
UncleJimbo kaže...
kingofthenight kaže...
Moras biti idiot da prvo uplatis pa tek onda cekas da ti dode mob. To se prilikom preuzimanja plati

 I koja je razlika?

 

Teta u pošti ti kaze iznos, platis joj iznos i donese paket pred tebe koji ti potpises prije nego ga preuzmes.

otvaras i vidis da to nije to.

 

Koji je tvoj sljedeci legalni korak i tvoje pravo?

 

Covjek je otisao na policiju i prijavio je prijevaru.

 

Ne postoji drugi nacin, niti alternativa. 

 

 http://www.overseas.hr/zastita-od-prijevare

 

 

To nije alternativa to je prodavanje muda pod bubrege.

 

Overseas ne pruža nikakvu zštitu.

Nakon što njima prijaviš krađu oni traže od osobe koja ti je poslala paket da dotavi svoje podatke koje tebi ustupaju.

Ukoliko ih osoba ne dostavi ne dobije novac na tekući.

 

Od toga nikakve koristi, ti podatke ionako već imaš budući da imaš ime i prezime kao i adresu osobe koja ti je paket poslala.

Sa tim podacima ti nemožeš ništa osim dokazivati da si prevaren i pokretati privatnu tužbu.

 

15 godina
neaktivan
offline
Umjesto naručenog mobitela dobio slatkiše

Bio je to relativno ljubazan prevarant. Ja sam kupovao nekoliko puta preko interneta,ebay i domaća stranica, i uglavnom nije bilo problema, evo npr. ovo pišem preko laptopa kojeg sam tako kupio, ali došao je sa jednom neispravnom RAM pločicom dok je druga bila ispravna, međutim, laptop je bio ispod cijene, a drugu RAM pločicu sam kupio isto jeftino pa prevladava pozitivno mišljenje, međutim, to je rizična trgovina, ta činjenica ostaje. Čitao sam u razmjenama mišljenja kako dođu uređaji kao npr. pc sa drugačijim dijelovima nego što je opisano i onda prodavač krivnju prebacuje na transport, da su oni mijenjali dijelove pa vas tako izvozaju i popiju vam živce. Opasno je, ali vjerujem da ljudi mogu imati i logiku i predosjećaj da li je neka trgovina dobra ili loša ideja. Mislim da neljubazne prodavače treba izbjegavati jer ako odmah u početku pokazuju slabe živce, kako će se tek ponašati u slučaju komplikacija. Neki koriste pravilo čak i na ebayu da kupuju samo vrlo jeftine stvari.

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Umjesto naručenog mobitela dobio slatkiše
Sum_of_all_fears kaže...

Meni je došao mail od nekog od onih Orsuša šta operiraju po Njuškalu.

 

Lijepo napišem 450kn uplata unaprijed pa šaljem mob ili osobno preuzimanje. Kaže on meni, pa je li mogu uplatiti na njegov račun 50kn, poslati mob poštom uz otkupninu od 500kn jer "poštar neće imati za vratitit 50 kn".

 I jesi mu uplatio 

Istina, poštari često nemaju 'sitnog' 

But how do it know - The basic principles of computers for everyone
Poruka je uređivana zadnji put sri 11.5.2016 16:07 (hrvooje).
14 godina
neaktivan
offline
Re: Umjesto naručenog mobitela dobio slatkiše
Milka30 kaže...

I sada pitam vas,zasluzuju li takvi ljudi da se prevare?

 Nitko ne zaslužuje prevaru. S druge strane, moramo naučiti živjeti na ovom planetu punom homo sapiensa, i od tud ide ono "život je škola". Mudriji primjerci će naučiti na tuđim greškama. Malo manje mudriji na svojim greškama, a glupi neće nikako naučiti. Tko zna, možda je dotični gospodin s ovim zajebom nešto naučio pa neće kasnije upasti u još veći problem sa puno većim novćanim iznosima. U svakom slučaju, treba forsirati isključivo provjerene metode kupoprodaje i općenito kupovati u sredinama gdje se javno bilježi feedback i rating kako prodavača tako i kupaca (npr. e-bay, aukcije.hr, itd...).

9 godina
neaktivan
offline
Re: Umjesto naručenog mobitela dobio slatkiše
Kaze meni roki ti uplati pa ti ja posaljem... kazem ja rokiu ti posalji pa ti ja uplatim... roki poklopio slusalicu.... prodavao novi zapakirani mobitel za 1000 kn jeftinije nego prva sljedec cijena...
E da moj prvi prijedlog je bilo placanje pouzecem... ne pase jer treba cekat dva dana od kada posalje mobitel dok mu sjedne lova... ipak moram mu dati priznanje za pokusaj jer meni bi bilo neugodno nesto tako izvaliti 😂
 
3 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Umjesto naručenog mobitela dobio slatkiše
ssoul kaže...
Kaze meni roki ti uplati pa ti ja posaljem... kazem ja rokiu ti posalji pa ti ja uplatim... roki poklopio slusalicu.... prodavao novi zapakirani mobitel za 1000 kn jeftinije nego prva sljedec cijena...
E da moj prvi prijedlog je bilo placanje pouzecem... ne pase jer treba cekat dva dana od kada posalje mobitel dok mu sjedne lova... ipak moram mu dati priznanje za pokusaj jer meni bi bilo neugodno nesto tako izvaliti 😂

 Zanima me zašto mu nebi osobno preuzimanje odgovaralo...

15 godina
odjavljen
offline
Re: Umjesto naručenog mobitela dobio slatkiše
hrvooje kaže...

 I jesi mu uplatio 

Istina, poštari često nemaju 'sitnog' 

Uplatio sam mu dvaput po 50, nek ima sitnog.

Ovaj forumaš je netolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti ugnjetavana zbog svojih glupih mišljenja.
15 godina
offline
Re: Umjesto naručenog mobitela dobio slatkiše
hrvooje kaže...

 

... poštari često nemaju 'sitnog' 

 a zato ih tete toliko vole! 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Poruka je uređivana zadnji put sri 11.5.2016 17:36 (Ajar).
13 godina
offline
Umjesto naručenog mobitela dobio slatkiše

...Bolje i slatkiše nego figu frišku!

Hvala Bogu koji je ovom forumu podario Arendelle koja nasmijava i uveseljava sve vlastitim postovima; Bože, vrati nam Vladu da nastavi gdje je stao i sreći te zadovoljstvu neće biti kraja :).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Umjesto naručenog mobitela dobio slatkiše

Cekaj cekaj malo,pa sta ne postoji od prosle godine novi zakon koji su uveli u HP-u,da prilikom preuzimanja posiljke od postara "pere" se moze na licu mjesta otvoriti posiljka,te ako ista nije ispravna,moze se vratiti nazad posiljatelju?

 

-naravno uz preduvijet da se novci isplate i potpise ,pa tek onda otvori uz nazocnost postara "pere"..

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Umjesto naručenog mobitela dobio slatkiše
zvijer kaže...

Cekaj cekaj malo,pa sta ne postoji od prosle godine novi zakon koji su uveli u HP-u,da prilikom preuzimanja posiljke od postara "pere" se moze na licu mjesta otvoriti posiljka,te ako ista nije ispravna,moze se vratiti nazad posiljatelju?

 

-naravno uz preduvijet da se novci isplate i potpise ,pa tek onda otvori uz nazocnost postara "pere"..

 Nitko od pružatelja takvih usluga to u 90% slučajeva ne poštuje i to je onda problem...

Hvala Bogu koji je ovom forumu podario Arendelle koja nasmijava i uveseljava sve vlastitim postovima; Bože, vrati nam Vladu da nastavi gdje je stao i sreći te zadovoljstvu neće biti kraja :).
12 godina
offline
Re: Umjesto naručenog mobitela dobio slatkiše
Caesar et Brutus kaže...

 Nitko od pružatelja takvih usluga to u 90% slučajeva ne poštuje i to je onda problem...

 Klasika..rvacka i njena demokracija u najgorem scenariju... 

9 godina
neaktivan
offline
Re: Umjesto naručenog mobitela dobio slatkiše
C3c1l kaže...
Milka30 kaže...

Ali zaista nije mi žao ljudi koji su toliko tupavi,da zasluzuju da ih netko prevari!

 

  Ja nprm.bavim se uzgojem pasa i prodajem ih preko Njuške.Obično ljudi se jave,dođu kod mene,odaberu štenca,plate i to je to!

3 puta sam "naletio" na ljude koji bez da vide psiće,bez da provjere rodovnice,bez da mene upoznaju,jednostavno traže moj IBAN i uplate mi punu cjenu+cjenu transporta.

I nisu to cjene ispod 1000KN!Meni fino sjedne uplata i ja ako hoću,mogu ih jednostavno zaboraviti,ne javljati se na mobitel i nikome ništa,mogu me prosto povući za kitu!

Zaista mi nije jasno kako netko moze tako raskalaseno trositi novac,plus jos sto je u pitanju kupovina živoga bića,znaci nekoga tko ce uz tebe biti 10-20 godina!

I sada pitam vas,zasluzuju li takvi ljudi da se prevare?

 

ako takvim ljudima prodas psa ti si jos gori od njih.

 

jako sam alergican na ljude koji zbog hira kupuju/nabavljaju zivotinje i onda te iste zavrse na ulici i sinteraju.

smeca od ljudi i nista vise.

 Jao kako su psi preživjeli bez nas ljudi. Koja je razlika izmedu psa i krave? 

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice