Ukradeno 6 milijuna kuna u Bitcoinima

poruka: 25
|
čitano: 3.537
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Ukradeno 6 milijuna kuna u Bitcoinima".
10 godina
neaktivan
offline
Ukradeno 6 milijuna kuna u Bitcoinima

Najbolja valuta ikad za lopovska posla

 
16 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Ukradeno 6 milijuna kuna u Bitcoinima

DDoS napad oslabio zaštitu? KAKO???

Thing or two about hackers: http://www.smbc-comics.com/comics/20120220.gif
 
4 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Ukradeno 6 milijuna kuna u Bitcoinima
klok kaže...

Najbolja valuta ikad za lopovska posla

 

Najbolja valuta ikad, za odje*avanje centraliziranog parazitizma.

Knowing is not enough; we must apply. Willing is not enough; we must do.
15 godina
neaktivan
offline
Ukradeno 6 milijuna kuna u Bitcoinima

1. Otvori Bitcoin wallet servis.
2. Otuđi korisnicima milijune, prebaci na vlastiti račun (Bitcoin transakcije se ne mogu pratiti, sve je anonimno).
3. Objavi da su hakeri napali stranicu i ispričaj se korisnicima ili im nadoknadi polovični iznos kao što je napravio inputs.io
4. Uživaj u novostečenom bogatstvu i nastavi poslovati kao da se ništa nije dogodilo...

Ima li uopće neki Bitcoin wallet servis a da nije napadnut? To je sad neki novi trend.

Is it weird that this gave me an orgasm?
 
23 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Ukradeno 6 milijuna kuna u Bitcoinima

Stabilna valuta {#},

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Ukradeno 6 milijuna kuna u Bitcoinima

Nije mi jasno kako je to DDOS oslabio zaštitu?
Jel nemaju enkriptirane podatke na disku? Jel je DDOS tako učinkovit da 2048 bitnu enkripciju pretvara u 8 bitnu? LoL

Listen, this is no set of rules. I'm not tellin' you what to do, all I'm saying is I'm bringing up of three things that are like, so important to the world, I don't have to find as much importance in.
 
2 0 hvala 0
16 godina
offline
Ukradeno 6 milijuna kuna u Bitcoinima

što više pucaš po firwallu on slabi dok jednostavno ne pukne {#}

I'm silicon-based life-form
Moj PC  
3 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Ukradeno 6 milijuna kuna u Bitcoinima
kowach kaže...

što više pucaš po firwallu on slabi dok jednostavno ne pukne {#}

Sve to jasno,al mi nije jasno što je s ostatkom zaštite onda,pa nemreš samo firewall postavit kao zaštitu.

Listen, this is no set of rules. I'm not tellin' you what to do, all I'm saying is I'm bringing up of three things that are like, so important to the world, I don't have to find as much importance in.
12 godina
neaktivan
offline
Ukradeno 6 milijuna kuna u Bitcoinima

Zašto jednostavno nisu iskopčali servere s neta :S

 

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Ukradeno 6 milijuna kuna u Bitcoinima

Koristim Coinbase.... jos ga nitko nije "dirao". Nije da imam bas previse love na njemu (uplatio sam XXX kuna dok je bitcoin vrijedio cca 300 dolara) ali ukoliko i njega napadnu, e onda definitivno odustajem od Bitcoina jer nema smisla kada svako malo dolazi do napada.

Whenever there's light, there are shadows. We, who were changed by being bathed in the light only once... will spend our future in a world without light.
Poruka je uređivana zadnji put uto 26.11.2013 0:25 (lovac82).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Ukradeno 6 milijuna kuna u Bitcoinima
ČAP kaže...

Stabilna valuta {#},

 Je, baš... Da kuna ovako fluktuira, svi bi bili na ulicama.
http://www.economicpolicyjournal.com/2013/11/bitcoin-declines-by-nearly-50.html
http://www.zerohedge.com/news/2013-11-10/bitcoin-plunges-25-government-scrutiny-first-btc-fair-value-reco-has-stunning-price-
http://www.perthnow.com.au/news/opinion/why-the-bitcoin-bubble-will-burst/story-fnhocuug-1226767812837


u biti to je jednostavno špekulativna virtualna dionica, pa kome se da mešatariti, i ima sreće naravno da potrefi dobar trenutak, super.
Dakle ista stvar kao i sa ulaganjem u razne obveznice, mjenice, zadužnice ili dionice.

 

E sad, kad je netko otvorio pandorinu kutiju; da se može na silu upadati i krasti... to je crvena krpa svakom cyberkriminalcu da proba i on.

 

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
Poruka je uređivana zadnji put uto 26.11.2013 0:31 (overhaul).
15 godina
neaktivan
offline
Ukradeno 6 milijuna kuna u Bitcoinima

Svi oni koji koriste bilo koji online wallet su u jednakoj opasnosti od onoga sto se desilo inputs.io i BIPS, ako ste pametni drzite svoje wallete samo za sebe. Niti jedan računalni sustav nije 100% siguran, a hakerima su ove ogromne pare velika motivacija da se prime posla i da pronađu tu rupu.

 

A ove sarkastične komentare tipa "Stabilna valuta" neću ni komentirati jer su smješni koliko su glupi.

Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Ukradeno 6 milijuna kuna u Bitcoinima
LordShgi kaže...

Svi oni koji koriste bilo koji online wallet su u jednakoj opasnosti od onoga sto se desilo inputs.io i BIPS, ako ste pametni drzite svoje wallete samo za sebe. Niti jedan računalni sustav nije 100% siguran, a hakerima su ove ogromne pare velika motivacija da se prime posla i da pronađu tu rupu.

 

A ove sarkastične komentare tipa "Stabilna valuta" neću ni komentirati jer su smješni koliko su glupi.

Da, ali su isto tako smiješni svi koji misle da će (višestruko zaštićenu i stoljećima razrađivanu) klasičnu monetu zamijeniti sa bitcoinima. Naravno, sama "valuta" nije ugrožena što je očito čest slučaj u člancima gdje se navode ovakvi napadi već sama web stranica koja je hakirana što u današnje vrijeme nije neka mudrolija.

 

Mislim da je ideja odlična i to na globalnoj razini, no samo kao dodatak tradicionalnoj ekonomiji, a ne kao zamjena. Dakle, da za kupovinu mobitela no ne i za životno osiguranje ili kupnju stana na 20 godina ugovor.

Einsteine, da ti olakšam teoriju: samo za svemir postoji vjerojatnost da nije bezgraničan
15 godina
neaktivan
offline
Ukradeno 6 milijuna kuna u Bitcoinima

Nije sramota ugasit servis 2 dana ako imas "masovni" DDoS napad... Dapace da ja kao korisnik imam BitCoine tu, bio bi veoma zahvalan na tome.

 

Sama cinjenica da nisu reagirali nakon 2 dana konstantnih napada govori o tome koliko ih je bolija eeee...tooo..

 

Iskreno nije mi ni zao sta su uzeli iz njihovih zaliha... na greskama se uci...

Pouka dana: Ako ti netko kuca na vrata 2 dana, onda ocekuj da ce ih treci dan razvalit...

Poruka je uređivana zadnji put uto 26.11.2013 11:08 (Abomb).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Ukradeno 6 milijuna kuna u Bitcoinima

Prije nesto vremena bila je info da se banke bune protif Bitcoina. Dal je mozda ovaj napad mozda nesto drugo.....

 

 

Meni zanimljiv info koji fali u textu je o kojem OSu i web serveru se radi. Ako je, recimo, Apache, nek se objavi kako i zasto je pao da bi ostali mogli zastiti svoje.

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Ukradeno 6 milijuna kuna u Bitcoinima
Ma glupava valuta,uskoro očekujem da će je polako sve države zabranjivati dok se na kraju ne ukine jer nije normalno da nitko nema kontrolu nad valutom s kojom se ogromni novci okreću,a mogu misliti koliko ih je oprano tako
robimarko@gmail.com
15 godina
odjavljen
offline
Re: Ukradeno 6 milijuna kuna u Bitcoinima
genije_čudo_prirode kaže...

Da, ali su isto tako smiješni svi koji misle da će (višestruko zaštićenu i stoljećima razrađivanu) klasičnu monetu zamijeniti sa bitcoinima. Naravno, sama "valuta" nije ugrožena što je očito čest slučaj u člancima gdje se navode ovakvi napadi već sama web stranica koja je hakirana što u današnje vrijeme nije neka mudrolija.

Da, klasični fiat novac je stvarno "dobro" zaštićen. Malo lupiš po ekonomiji i gledaj kako pada... Manipulacija valutom je daleko lakša nego što mislite.

robimarko kaže...
Ma glupava valuta,uskoro očekujem da će je polako sve države zabranjivati dok se na kraju ne ukine jer nije normalno da nitko nema kontrolu nad valutom s kojom se ogromni novci okreću,a mogu misliti koliko ih je oprano tako

Zašto bi itko morao imati kontrolu? Kao da ne postoje načini da se "klasični" novac pere...

http://nighthawk-software.blogspot.com/
16 godina
offline
Re: Ukradeno 6 milijuna kuna u Bitcoinima
Sum_of_all_fears kaže...

Zašto bi itko morao imati kontrolu? Kao da ne postoje načini da se "klasični" novac pere...

 Ha postoje, ali pogledaj koliki je utjecaj na bitcoin tečaj imalo ono zatvaranje silkroada.
Neznam na koju drugu "klasičnu" valutu ima toliki utjecaj npr. plijenidba tovara kokaina ili sl.
http://www.businessinsider.com/satoshi-nakamoto-and-silk-road-link-2013-11

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
15 godina
offline
Re: Ukradeno 6 milijuna kuna u Bitcoinima
Sum_of_all_fears kaže...
genije_čudo_prirode kaže...

Da, ali su isto tako smiješni svi koji misle da će (višestruko zaštićenu i stoljećima razrađivanu) klasičnu monetu zamijeniti sa bitcoinima. Naravno, sama "valuta" nije ugrožena što je očito čest slučaj u člancima gdje se navode ovakvi napadi već sama web stranica koja je hakirana što u današnje vrijeme nije neka mudrolija.

Da, klasični fiat novac je stvarno "dobro" zaštićen. Malo lupiš po ekonomiji i gledaj kako pada... Manipulacija valutom je daleko lakša nego što mislite.

"Malo" lupiš :-)))

 

Tek toliko da te malo upoznam sa brojkama. Ukupna trenutna vrijednost svih Bitcoin-a je 10 mlrd $ (duplo manje od RH državnog proračuna), a Bernard Madoff je osuđen zbog prijevare od 65 mlrd $. Pronađeni su dokazi za svaki $ koji je nestao sa računa dok kod bitcoina ne možeš ući tako lako u trag. 

 

A sad zamisli da se s $ desilo ono što se desilo sa bitcoinima gdje im je vrijednost pala sa 35 $/kom na 2$/kom, odnosno da je dolar sa 6 HRK/USD pao na 0,35 HRK/USD. Krah svjetskog bogatstva i deseci milijuna ljudi na ulici u idućih par dana. Apokaliptični filmovi su ništa prema takvom scenariju.

 

I sad će mi netko tvrditi da ova špekulativna valuta ima bilo kakvog smisla u globalnom gospodarstvu ?!?

Einsteine, da ti olakšam teoriju: samo za svemir postoji vjerojatnost da nije bezgraničan
10 godina
protjeran
offline
Ukradeno 6 milijuna kuna u Bitcoinima

Kaj ne bi trebao nestanak virtualne valute izazvati virtualne suze ? {#}

 
0 1 hvala 0
16 godina
offline
Re: Ukradeno 6 milijuna kuna u Bitcoinima
Amstrad kaže...

Kaj ne bi trebao nestanak virtualne valute izazvati virtualne suze ? {#}

 A čuj ovisi. Ako si u virtualnu valutu uložio konkretna, zarađena sredstva, suze će biti itekako prave.
Samo da razjasnim: jedno je virtualna valuta (npr. guilds u world of worcraft), a drugo digitalna valuta pod koju bi išao bitcoin.
digitalni/elektronički novac nije počeo sa bitcoinima, ali je bitcoin prva kripto valuta.
No bitcoin, odnosno digitalna valuta vjerojatno neće propasti. Ljudima odgovara način razmjene konkretnih sredstava
bez posredstva banaka, za što je bitcoin idealan. S time da moguće u budućnost pobijedi neka alternativna digitalna valuta.
trenutno ih ima oko 80.

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
13 godina
offline
Re: Ukradeno 6 milijuna kuna u Bitcoinima
A zanima me kako će to održati valutu kada njena vrijednost zbog premalog interesa nakog nekog vremena ekstremno padne i kada čim počne padati ljudi rasprodaju sve bitcoine.

Radi se o glupoj valuti kojom se ne može ništa direktno kupiti i to je glavno problem.
Nemože se ni direktno nabaviti već preko šesnaest preprodavača.
robimarko@gmail.com
15 godina
offline
Re: Ukradeno 6 milijuna kuna u Bitcoinima
robimarko kaže...
A zanima me kako će to održati valutu kada njena vrijednost zbog premalog interesa nakog nekog vremena ekstremno padne i kada čim počne padati ljudi rasprodaju sve bitcoine.

Radi se o glupoj valuti kojom se ne može ništa direktno kupiti i to je glavno problem.
Nemože se ni direktno nabaviti već preko šesnaest preprodavača.

Samo je pitanje dana kada cemo moci kupovati namirnice u Konzumu putem Bitcoina.... to je vec moguce na nekim mjestima u svijetu.

 

Moze se direktno kupiti.... ljudi vec kupuju kuce, automobile itd.

Whenever there's light, there are shadows. We, who were changed by being bathed in the light only once... will spend our future in a world without light.
Poruka je uređivana zadnji put ned 1.12.2013 8:13 (lovac82).
15 godina
neaktivan
offline
Re: Ukradeno 6 milijuna kuna u Bitcoinima
lovac82 kaže...
robimarko kaže...
A zanima me kako će to održati valutu kada njena vrijednost zbog premalog interesa nakog nekog vremena ekstremno padne i kada čim počne padati ljudi rasprodaju sve bitcoine.

Radi se o glupoj valuti kojom se ne može ništa direktno kupiti i to je glavno problem.
Nemože se ni direktno nabaviti već preko šesnaest preprodavača.

Samo je pitanje dana kada cemo moci kupovati namirnice u Konzumu putem Bitcoina.... to je vec moguce na nekim mjestima u svijetu.

 

Moze se direktno kupiti.... ljudi vec kupuju kuce, automobile itd.

Fizičke stvari se mogu kupovati, ali to još nije tolko popularno, ali jako puno usluga kao što je hosting, templatovi, 3d modeli, 2d grafike, odnosno svi takvi oblici virtualne robe se mogu kupovati na veliko. No ukoliko i želiš neku fizičku stvar, možeš bez problema kupiti to direktno online samo treba potražiti shop koji to prodaje. Ili jednostavno pretvoriti taj bitcoin u kune i kupiti što god poželiš.

15 godina
offline
Re: Ukradeno 6 milijuna kuna u Bitcoinima
LordShgi kaže...
lovac82 kaže...
robimarko kaže...
A zanima me kako će to održati valutu kada njena vrijednost zbog premalog interesa nakog nekog vremena ekstremno padne i kada čim počne padati ljudi rasprodaju sve bitcoine.

Radi se o glupoj valuti kojom se ne može ništa direktno kupiti i to je glavno problem.
Nemože se ni direktno nabaviti već preko šesnaest preprodavača

Fizičke stvari se mogu kupovati, ali to još nije tolko popularno, ali jako puno usluga kao što je hosting, templatovi, 3d modeli, 2d grafike, odnosno svi takvi oblici virtualne robe se mogu kupovati na veliko. No ukoliko i želiš neku fizičku stvar, možeš bez problema kupiti to direktno online samo treba potražiti shop koji to prodaje. Ili jednostavno pretvoriti taj bitcoin u kune i kupiti što god poželiš.

U ovom slučaju pretvaranja nije onda više riječ o valuti, već o ulaganju špekulativnog karaktera. Možeš u tom pogledu plaćati i albanskim lekom ili zlatnim polugama no prije toga ćeš to morati konvertirati u opće prihvaćenu valutu.

 

Pod valutom odnosno digitalnim novcem podrazumijevamo standardiziranu vrijednost i dok god postoje otvorena pitanja likvidnosti ili fluktuacije bitcoina, ne možemo je smatrati valutom.

Einsteine, da ti olakšam teoriju: samo za svemir postoji vjerojatnost da nije bezgraničan
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice