Uhićenje na Google Glassu

poruka: 13
|
čitano: 2.934
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Uhićenje na Google Glassu".
16 godina
neaktivan
offline
Uhićenje na Google Glassu

a tek kad krene masovni POV xxx.

expert za istrazivanje ruda i gubljenje vremena na bol-u.
 
38 0 hvala 0
11 godina
protjeran
offline
Uhićenje na Google Glassu

Ah, super ,sve će biti zabilježno, i kaj z otim?

Nemre kamera ili video dokumentiranje spriječiti zločine, najbolji primjer je za to London, te premreženost istog sa CCTV, u državi koja ima jedan od najrigoznijih zakon o oružju na svijetu, pa se ljudi opet kolju i ubijaju.

 

 

Ova Google staklaca. će samo donijeti kameru na očima svakog tehnološki osvještenog čovjeka, koji će se eto ponekad naći u središtu nekog zbivanja, te će lakše moći javiti novinama poput 24 sata, te zaraditi koju stoćku kunića...

 

...tako i danas svi imaju mobitele, te vade i njih 50 komada snima čovjeka dok krvari i umire, dok nitko ili samo netko im pokuša pomoći. Novinari građani u akciji. Super.

 

Primjer je zato ubijen vojnik nedavno u UK, gdje čak i vrsni novinari od pera i sa fakultetom, nisu znali razliku između mačete i mesarskog noža. A da su samo proguglali i otišli do Wikipedije, znali bi razliku, ali to njima treba reći, jer oni guglaju, ali samo ono bez mozga i povezivanja stvari.

{#}

World's Strongest, Sharpest Knives
Moj PC  
12 6 hvala 0
14 godina
offline
Re: Uhićenje na Google Glassu
torrente kaže...

a tek kad krene masovni POV xxx.

To me jedino veseli, bit će realnije :D

12 godina
neaktivan
offline
Re: Uhićenje na Google Glassu

Ovaj google glass ima jako dobru kameru. Stvarno je dobra kvaliteta slike još ako gledate da je snimano u većernjim satima.

Poruka je uređivana zadnji put pon 8.7.2013 20:15 (77ari).
14 godina
neaktivan
offline
Uhićenje na Google Glassu

Super stvarčica. Šetaš gradom par sati i snimaš, pa dođeš doma i par sati gledaš snimljeno. Ludilo brale.

Moj PC  
7 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Uhićenje na Google Glassu
Cold Steel kaže...

Ah, super ,sve će biti zabilježno, i kaj z otim?

Pa fora je. Eto ti recimo onaj meteor u Rusiji. Koliko bi zanimljivih snimki bilo da nemamo mobitele sa kamerama?

 

Cold Steel kaže...

Nemre kamera ili video dokumentiranje spriječiti zločine...

O čemu ti? Imaš kameru uvijek na glavi, dostupnu da snima svašta u svakom trenutku još i brže (a i neprimjetnije) od mobitela. Možeš samo zamisliti do kakvih to potencijalnih snimki može dovesti ako uzmemo u obzir da su već i lako dostupne kamere na mobitelima omogućile da se svašta uhvati na kameri. To je ono o čemu se u ovom članku priča, a ne o nekakvom snimanju zločina u namjeri sprječavanja istih. Čovjek je jednostavno posvjedočio jednom događaju (nije njegov snimak doveo do uhićenja), a zahvaljujući kameri na glavi sada smo i mi to mogli vidjeti i to praktički njegovim očima.

 

OFFTOPIC:

Što se tiče ovih stvari koje si spomenuo tipa snimanje umirućeg i slično prouči si bystander effect i diffusion of responsibility. Nema to veze s mobitelima niti "današnjom generacijom", nego je to jedan koncept grupnog razmišljanja utkan u svaku osobu. Danas snimaju, a prije bi ili stali i zurili, ili ignorirali i odšetali...

What Andy giveth, Bill taketh away.
Poruka je uređivana zadnji put uto 9.7.2013 3:17 (rustweaver).
11 godina
protjeran
offline
Uhićenje na Google Glassu

Opet, postavljam pitanje...što ako se nešto zabilježilo? Neki događaj, samobraćajka, fajt, zločin, kaj znam..znači bitno je da to vidi štoviše ljudi. Super, svi smo mi veliki brat? Ljudi i sada raznorazne snimke gledaju danas preko neta...tipa, kako je jedan klinjo drugom stavio prst u usta, te ovaj on zagrizao, te ovaj rekao da ga boli, te onda to tisuće ljudi komentira i oponaša...

 

..čovjek iskorištava tehnologiju danas, da se što više dehumanizira, te da se banaliziraju međuljudskih odnosi. Druga je stvar privatnost i sve ostalo.

Ne vidim svrhu snimanja, neke šetnje gradom, osim banalne razloga poput snimanja radi samo snimanja, te kasnije mentalne i svake druge mastrubacije nad snimljenim sadržajem. Te se onda još takav sadržaj stavi gore na youtube, te ga svi zgubidani počmu komentirati...Super...

{#}

 

EDIT: Još kada to zaživi među ruljom pa se nepismeni građani-novinari počmu igrati žurnalistike, pa tko će sa njima? Pa, kolika je gomila vijesti danas u "ozbiljnim medijima" ? Nemre ih čovjek ni čitati od količne gramtičkih pogreški, nesuvislnih rečenica, nezanimljivosti, besmislenosti....,te što je još najgore čovjek valja dobro biti upućen u neko stanje stvari, da ne postane žrtva levata plaćenih novinara i njihovih laži.

Primjer: "kriminalac" Mamić, te EPH izdanja na drugoj. Lex Perković, te vrli režimski novinarčići...

World's Strongest, Sharpest Knives
Poruka je uređivana zadnji put uto 9.7.2013 3:33 (Cold Steel).
Moj PC  
0 1 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Uhićenje na Google Glassu
Cold Steel kaže...

Super, svi smo mi veliki brat?

Da, jesmo. A ti to možeš poricati i zgražati se nad time koliko god želiš...

 

Nije to ništa što već nemaš na youtubeu.

What Andy giveth, Bill taketh away.
Poruka je uređivana zadnji put uto 9.7.2013 3:35 (rustweaver).
11 godina
protjeran
offline
Re: Uhićenje na Google Glassu

Hm, pa nikad nisam bio dio "mejnstrima", uvijek sam čovjeka promatrao kroz njegovu metafizičku dimenziju.

A u životu sam promijenio tri mobitela, zbog kvarova.

{#}

World's Strongest, Sharpest Knives
16 godina
offline
Re: Uhićenje na Google Glassu
Super fora za voajere i big brother fanove.
Za pet godina budemo imali sto milijuna budala koje hodaju po cesti i snimaju sve i svasta.
Samo mi to jos fali da me koje kakvi glupani snimaju na svakom koraku.
12 godina
neaktivan
offline
Re: Uhićenje na Google Glassu
NEW_MAN kaže...
Super fora za voajere i big brother fanove.
Za pet godina budemo imali sto milijuna budala koje hodaju po cesti i snimaju sve i svasta.
Samo mi to jos fali da me koje kakvi glupani snimaju na svakom koraku.

To se događa i sada, probaj zamisliti koliko si puta bio slikan kada je neki turist  slikavao nešto/nekoga a ti si se našao u blizini.

13 godina
neaktivan
offline
Uhićenje na Google Glassu

Google glas, novi Xbox one kinect, to je sve korak pri špijunaži. Zovite me glupanom, da pretjerujem no bit će za 50-60 god. ako ne i prije, sve će se nadgledati, ova tehnologija ide samo u korist državnim klipanima, sav sadržaj interneta pohranjen je u "prostoriji" u kojoj CIA ima pristup, tipa kinect neprestano snima vizualno i slušno, a ovaj google glass je lako zloupotrijebit.

 

 

Tipa recimo sad napravite nešto, neke npr ilegalne dogovore, švercanje itd preko fejsa maila itd, a zatim za 20 godina postanete npr predsjednik ili neki direktor multikorporacije, a oni samo to izvade i sutra objave skandal. TO se već i sad radi, bojim se što će biti budućnosti. Sve je izlika u lakšem životu, sigurnosti, informacijama. Zablude, prodavanje magle magle.

 

Samo se nadam nekoj REVOLUCIJI kao u onim future filmovima kad će ljudi ustati, no neće biti vjerovatno za moga života, tad ću biti samo spectator {#}

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Uhićenje na Google Glassu

Niiiice.U Rovinju ima svingeraj.Samo google glass i eto

snimaka xDDD

Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice