Udvostručenje zloćudnih prijetnji za Android

poruka: 21
|
čitano: 3.024
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Udvostručenje zloćudnih prijetnji za Android".
16 godina
neaktivan
offline
Udvostručenje zloćudnih prijetnji za Android

Što više korisnika - više virusa i smeća.

 

Kao s Windowsima i OSX-om.

everybody lies
 
7 1 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Udvostručenje zloćudnih prijetnji za Android

Long live Apple!

ASUS P5Q3 Deluxe Core 2 Duo E8400 Corsair DDR3 3Gb 1333MHz Gigabyte 4850 1Gb GDDR3 (Zalman Cooler)
 
7 16 hvala 0
15 godina
offline
Re: Udvostručenje zloćudnih prijetnji za Android

Interesantna je snaga selektivnog citanja.

 

Odmah nakon uvoda pise:

Ove brojke temeljene su na podacima prikupljenim od Lookoutovih korisnika mobilnih uređaja temeljenih na Androidu, no ne i na iPhoneu, iako u Lookoutu ističu kako je za očekivati da su rezultati približno isti.

Gods are fragile things; they may be killed by a whiff of science or a dose of common sense. – Chapman Cohen
12 godina
neaktivan
offline
Re: Udvostručenje zloćudnih prijetnji za Android
syncmaster245b kaže...

Interesantna je snaga selektivnog citanja.

 

Odmah nakon uvoda pise:

Ove brojke temeljene su na podacima prikupljenim od Lookoutovih korisnika mobilnih uređaja temeljenih na Androidu, no ne i na iPhoneu, iako u Lookoutu ističu kako je za očekivati da su rezultati približno isti.

Nisam siguran da je moguće ugurati zloćudni kod u Apple aplikaciju i da to prođe App Store.

16 godina
offline
Udvostručenje zloćudnih prijetnji za Android

^^

Slažem se. Trebala bi postojat bolja kontrola aplikacija, ko na App Store-u i onda bi bilo manje gamadi.

Bolje 5 do 12 nego ni jedna poslije 1! :)
Poruka je uređivana zadnji put pet 5.8.2011 13:47 (mali.ivica87).
Moj PC  
3 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Udvostručenje zloćudnih prijetnji za Android

Antivirusi na Androidu su smješni pa tako i Lookout.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Udvostručenje zloćudnih prijetnji za Android
mali.ivica87 kaže...

Slažem se. Trebala bi postojat bolja kontrola aplikacija, ko na app store-u.

 

Istina, no ako su rezultati slicni na obje platforme posve je jasno da ni jedna ni druga strana ne radi dovoljno dobar posao.

Propust je propust i ako se do njega relativno lako dolazi glupo je naglasavati samo jedan aspekt sigurnosti.

 

Informaticki ekvivalent Maginot liniji sa svim njenim manama.

Gods are fragile things; they may be killed by a whiff of science or a dose of common sense. – Chapman Cohen
Poruka je uređivana zadnji put pet 5.8.2011 13:50 (syncmaster245b).
13 godina
neaktivan
offline
Re: Udvostručenje zloćudnih prijetnji za Android
mali.ivica87 kaže...

Slažem se. Trebala bi postojat bolja kontrola aplikacija, ko na app store-u.

  Ne kužim,kaj nemožeš na iphoneu manualno skinuti i instalirati aplikaciju?tj.kaj nedopušta ''običnu'' instalaciju?

Ja sam Plavi zmaj.Form the future!Masa,društvo većina,''normalni'' su ništa bez onih pojedinaca koji ih čine.
15 godina
offline
Re: Udvostručenje zloćudnih prijetnji za Android

A joj koliko gluposti pa naravno da će to reći kad imaju aplikaciju koju prodaju :)) 

Što se tiće Apple i store i Android marketa tu je potpuno ista stvar druga je stvar što se stavljaju aplikacije i na iNešto i na Androide iz nekih drugih izvora pa preko njih dolaze sranja.

 

16 godina
offline
Re: Udvostručenje zloćudnih prijetnji za Android
syncmaster245b kaže...
mali.ivica87 kaže...

Slažem se. Trebala bi postojat bolja kontrola aplikacija, ko na app store-u.

 

Istina, no ako su rezultati slicni na obje platforme posve je jasno da ni jedna ni druga strana ne radi dovoljno dobar posao.

ok, ali apple barem ima bolje sustave kontrole i distibucije aplikacija. No za sad ni nema dokaza da su rezultati slični.

g12356 kaže...
mali.ivica87 kaže...

Slažem se. Trebala bi postojat bolja kontrola aplikacija, ko na app store-u.

  Ne kužim,kaj nemožeš na iphoneu manualno skinuti i instalirati aplikaciju?tj.kaj nedopušta ''običnu'' instalaciju?

Pa možeš, ali definitivno ne možeš as app storea pobrat malicioznu aplikaciju, kako je bilo svojevremeno moguće sa android app store-a.

U članku biše da i ako skineš nezaraženu aplikaciju, da preko updatea skineš malicioznu- na to mislim da ne postoji dovoljna kontrola aplikacija.

Bolje 5 do 12 nego ni jedna poslije 1! :)
15 godina
offline
Re: Udvostručenje zloćudnih prijetnji za Android
mali.ivica87 kaže...

ok, ali apple barem ima bolje sustave kontrole i distibucije aplikacija. No za sad ni nema dokaza da su rezultati slični.

 

Za sada to nije upitno, no upitan je stvarni broj otkrivenih propusta s obzirom Appleovu zeljeznu zavjesu po pitanju problema sa njihovim proizvodima.

 

S obzirom da sam u medjuvremenu  editirao post na kojeg si odgovarao, naglasiti cu jos jednom.

 

Propust je propust i ako se do njega relativno lako dolazi glupo je naglasavati samo jedan aspekt sigurnosti.

 

Informaticki ekvivalent Maginot liniji sa svim njenim manama.

 

Gods are fragile things; they may be killed by a whiff of science or a dose of common sense. – Chapman Cohen
Poruka je uređivana zadnji put pet 5.8.2011 13:56 (syncmaster245b).
15 godina
offline
Udvostručenje zloćudnih prijetnji za Android

Meni je ostalo u sjećanju da sam čitao kako je par puta maliciozna aplikacija bila prošla kroz app store-u apple-u. Možda je čak i ovdje bila vijest...ali da je bilo u roku dan-dva maknuta. Ali nisam siguran više...

 

Ali s obzirom da aplikacijama treba obično tjedan-dva da od prijave za store i dođu na app store, siguran sam da do tada provjere između ostaloga dali je i maliciozna...

 

Ali drugi je par rukava oni koji imaju JB-an pa skidaju crackane aplikacije...tu si onda u istom sosu kao i ovi na androidu što skidaju krekane. Ali ovo da na samom marketu rastu maliciozni appovi mi se ne sviđa...pogotovo ova fora sa update-om.

 

 

Stoja
Moj PC  
4 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Udvostručenje zloćudnih prijetnji za Android
syncmaster245b kaže...

 

Za sada to nije upitno, no upitan je stvarni broj otkrivenih propusta s obzirom Appleovu zeljeznu zavjesu po pitanju problema sa njihovim proizvodima.

S obzirom da sam u medjuvremenu  editirao post na kojeg si odgovarao, naglasiti cu jos jednom.

Propust je propust i ako se do njega relativno lako dolazi glupo je naglasavati samo jedan aspekt sigurnosti.

Informaticki ekvivalent Maginot liniji sa svim njenim manama.

 "no ne i na iPhoneu, iako u Lookoutu ističu kako je za očekivati da su rezultati približno isti. "

Ocekivati i ustvrditi/dokazati nije isto. Koliko mi je poznato na App Storeu nema takvih problematicnih aplikacija

(moguce da je bila 1 ili 2, ali ja se ne sjecam pa je ocito bilo davno, ako je i bilo - neka netko linka ako ima šta),

dok s druge strane na Android Marketu ih stalno ima, bilo ih je i ima ih sad još i više ocito.

 

iOS mi se cini ipak puno sigurniji od Androida. Tako da mislim da je to neusporedivo.

Druga stvar je nasjedanje ljudi na lažne stranice i davanje podataka na stranicama cije je podrijeklo

sumnjivo. U tim situacijama ti apsolutno nitko nemože pomoc ako si naivac.

Ali kažem što se tice samih aplikacija, situacija je neusporediva.

Ne dozvolite da vas obeshrabre oni koji su razočarani životom i koji su postali gluhi za najdublje i iskonske želje svoga srca - IVAN PAVAO II
15 godina
offline
Re: Udvostručenje zloćudnih prijetnji za Android
alen-c kaže...

Ocekivati i ustvrditi/dokazati nije isto. Koliko mi je poznato na App Storeu nema takvih problematicnih aplikacija

(moguce da je bila 1 ili 2, ali ja se ne sjecam pa je ocito bilo davno, ako je i bilo - neka netko linka ako ima šta),

dok s druge strane na Android Marketu ih stalno ima, bilo ih je i ima ih sad još i više ocito.

 

iOS mi se cini ipak puno sigurniji od Androida. Tako da mislim da je to neusporedivo.

Druga stvar je nasjedanje ljudi na lažne stranice i davanje podataka na stranicama cije je podrijeklo

sumnjivo. U tim situacijama ti apsolutno nitko nemože pomoc ako si naivac.

Ali kažem što se tice samih aplikacija, situacija je neusporediva.

 

Naglasavas mi eventualnu spekulaciju vlastitim spekuliranjem, ja cu poluditi!!!

 

Sto si ti konkretno rekao sa svojim postom?

Gods are fragile things; they may be killed by a whiff of science or a dose of common sense. – Chapman Cohen
Poruka je uređivana zadnji put pet 5.8.2011 14:32 (syncmaster245b).
14 godina
offline
Udvostručenje zloćudnih prijetnji za Android

 te posebnu pozornost obrate na svako neobično ponašanje telefona koje bi moglo indicirati zarazu zloćudnim softverom.

 

Dal to uključuje i one čudne poruke upućene bivšoj, nakon večeri opijanja, i kojih se uopće ne možete sjetiti da ste poslali?

Lt.Lowenbrau prozvan cheaterom preko 9000 puta
 
4 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Udvostručenje zloćudnih prijetnji za Android

Ne znam je li si itko dao truda i pročitao cijelo izvješće, ali bojim se da autor članka to nije napravio. nigdje ne piše da su rezultati isti. čak štoviše u objašnjavanju svih mogućih oblika prijetnji napominju koji su mogući u iosu, a koji ne, te koji su viđeni kod iphonea do sada i nigdje ne spominju da je isto kao kod androida. napominju samo da je poznat web-based expliot ali isključivo za jailbreak i da su malware i spyware appovi mogući ako ste jailbreakali uređaj i skidate appove s nepoznatih izvora. sve ostalo je samo navođenje što se sve može dogoditi s ios-om, ali do sada nije zbog stroge appleove kontrole.

 

ali naravno puno bolje zvuči ako se napiše da je i na iosu isto....

 

 

 

 
2 0 hvala 1
14 godina
neaktivan
offline
Re: Udvostručenje zloćudnih prijetnji za Android
syncmaster245b kaže...

 

Naglasavas mi eventualnu spekulaciju vlastitim spekuliranjem, ja cu poluditi!!!

 

Sto si ti konkretno rekao sa svojim postom?

Moje spekuliranje se odnosi na prošli period, otprilike godina ili više unazad, kada nisam koristio iOS

i kada me takve stvari nisu ni zanimale. Znaci ne spekuliram da takvih aplikacija ima ili nema na App storeu, vec

kazem da ih nema, jer ako ima, nađite mi bar jednu.

 

Ukratko rekao sam postom da je App store (kao i sam iOS) nemjerljivo sigurniji od Marketa(i Androida).

 

Ja mogu spekulirat jer samo komentiram i govorim iz onoga što znam.

Oni su istraživali pa nebi trebali spekulirati vec podkrijepiti svoje tvrdnje.

Ne dozvolite da vas obeshrabre oni koji su razočarani životom i koji su postali gluhi za najdublje i iskonske želje svoga srca - IVAN PAVAO II
15 godina
offline
Udvostručenje zloćudnih prijetnji za Android

Maliciozna aplikacija koja se pojavi u marketu uklonjena je čim se uoči i odma je izdan update za android koji krpa propust.

A najviše gamadi se pokupi ako se instalira s applaneta i sličnih "marketa".  Krekane aplikacije koje imam namjeravam kupiti čim poslože market. A ako netko koristi aplikaciju svakodnevno i nema dolar da ju kupi nek pokupi nekaj maliciozno.

A i aplikacije u marketu imaju rating korisnika po ocjenama i normalno da nebudem skinuo aplikaciju koja nema ocjene. A da se dobije trojan ili virus u plaćenoj aplikaciji je nemoguće.

Ista stvar na iphoneu , akd se napravi JB možete instalirati sve kaj hoćete i time dobit virus.

Zato ja nemam rootan andorid jer mi ne treba root i virus ili trojan trebaju root pristup da bi pristupili uređaju.

hobi: androidhr.blogspot.com
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Udvostručenje zloćudnih prijetnji za Android

Da bi nesto bilo virus ili bilo kakva stetocina mora se prvo otkriti i potvrditi. Jedini nacin da se to sazna je da korisnici prijave. Za Windowse ima dosta viruscina koje se aktiviraju na neki datum. Dok nije aktiviran nije virus. Isto tako je i za sve ostalo. Tko kaze da, npr SkyPe, nije prikriveni virus koji samo ceka da ga sto vise ljudi skine i onda krene u akciju. Po meni i sam iOS je viruscina ako bez moga znanja salje moju lokaciju i navike nekome. S obzirom da uvijek gladan informacija Google stoji iza Androida mozemo biti sigurni da i sam Android nesto salje Googlu. Mozda do sada jos nije otkriveno, ali ima vremena.

 
1 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Udvostručenje zloćudnih prijetnji za Android
Drazen kaže...

  Po meni i sam iOS je viruscina ako bez moga znanja salje moju lokaciju i navike nekome. S obzirom da uvijek gladan informacija Google stoji iza Androida mozemo biti sigurni da i sam Android nesto salje Googlu. Mozda do sada jos nije otkriveno, ali ima vremena.

 

Google radi identicnu stvar,jos je i gori, samo sto ljude vecinom boli klinac za to posto vole imat APPLE u naslovima vjesti i hejtat u istima.

 

Tvoj win ovo nemoze http://www.youtube.com/watch?v=3V6365NQrV0 // Win 7 na osx-u http://www.youtube.com/watch?v=Co5BnTQDh2A
12 godina
neaktivan
offline
Udvostručenje zloćudnih prijetnji za Android

Tko kaže da nema spywarea za iPhone? Evo jednog i košta samo 50US$ http://www.iphonespyware.com/ . Dakle, tko želi instalirati spyware na iPhone mora platiti 50US$, ako ne plati onda ništa.

 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice