Udvostručenje kapaciteta baterija

poruka: 10
|
čitano: 2.244
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Udvostručenje kapaciteta baterija".
15 godina
offline
Udvostručenje kapaciteta baterija

opet priče za malu djecu...

 

Ko drugom jamu kopa trećom šlajdra!
Moj PC  
11 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Udvostručenje kapaciteta baterija

Deset godina čitamo iste vijesti vezane uz baterije...ovi otkrili ono, a sa drugog sveučilišta otkrili treće....sve bolje od boljeg, veliki koraci naprijed - samo što te velike korake i revolucionarna otkrića nitko nikada nije doživio u široj uporabi.

 
7 0 hvala 0
16 godina
offline
Udvostručenje kapaciteta baterija

Da mi je kuna svaki put kad se netko busao o prsa kako je izmislio bateriju dvostruko veceg kapaciteta... {#}

 

Takve baterije postoje u bezbroj oblika. Problem nije kapacitet, problem je vijek trajanja, punjivost te ono najvaznije - komercijalna isplativost.

- Psiho246
Moj PC  
10 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Udvostručenje kapaciteta baterija
Psiho246 kaže...

Da mi je kuna svaki put kad se netko busao o prsa kako je izmislio bateriju dvostruko veceg kapaciteta... {#}

 

Takve baterije postoje u bezbroj oblika. Problem nije kapacitet, problem je vijek trajanja, punjivost te ono najvaznije - komercijalna isplativost.

haha bas sam mislio ostavit isti komentar... dam se kladit da samo na stranicama Bol ima najmanje 100-injak clanaka s nekim revolucionarnim probojem na ovom polju a na kraju od svega naravno sipak.

Poruka je uređivana zadnji put ned 3.8.2014 10:06 (Statsman).
10 godina
neaktivan
offline
Re: Udvostručenje kapaciteta baterija
Psiho246 kaže...

Da mi je kuna svaki put kad se netko busao o prsa kako je izmislio bateriju dvostruko veceg kapaciteta... {#}

 

Takve baterije postoje u bezbroj oblika. Problem nije kapacitet, problem je vijek trajanja, punjivost te ono najvaznije - komercijalna isplativost.

Evo, jedan projekt ima sve to.

I što je najbolje "Executives say the company has built a pilot production line in Okinawa that will begin manufacturing 500 to 5,000 batteries a month later this year."

Možda ipak ima nade.

 

Edit: Kapacitet veći nego Litium, punjenje 20x brže, dugovječne, ne griju se, jeftinije za izradu bez rijetkih materijala, 100% reciklirajuće a tvornice se već grade.

Poruka je uređivana zadnji put ned 3.8.2014 10:50 (NSA).
16 godina
offline
Re: Udvostručenje kapaciteta baterija
NSA kaže...
Psiho246 kaže...

Da mi je kuna svaki put kad se netko busao o prsa kako je izmislio bateriju dvostruko veceg kapaciteta... {#}

 

Takve baterije postoje u bezbroj oblika. Problem nije kapacitet, problem je vijek trajanja, punjivost te ono najvaznije - komercijalna isplativost.

Evo, jedan projekt ima sve to.

I što je najbolje "Executives say the company has built a pilot production line in Okinawa that will begin manufacturing 500 to 5,000 batteries a month later this year."

Možda ipak ima nade.

 

Edit: Kapacitet veći nego Litium, punjenje 20x brže, dugovječne, ne griju se, jeftinije za izradu bez rijetkih materijala, 100% reciklirajuće a tvornice se već grade.

Za 20x brze punjenje trebas i 20 x jacu struju, odnosno 20x jace punjace... Ako sad ide 5v 1A, za punjenje max brzinom ti treba bar 20A. To su punjaci od 100w.. Tak da ne vjerujem u tu nebuloznu objavu.

10 godina
neaktivan
offline
Re: Udvostručenje kapaciteta baterija
Aldo kaže...

Za 20x brze punjenje trebas i 20 x jacu struju, odnosno 20x jace punjace... Ako sad ide 5v 1A, za punjenje max brzinom ti treba bar 20A. To su punjaci od 100w.. Tak da ne vjerujem u tu nebuloznu objavu.

Da. I? Ako ga imaš puniš ako ne uštekaj na slabiji i čekaj. Naravno da veća struja zahtjeva i nove standarde ali nema drugog načina. To podnose vanjski punjači, ovi wireless teško :D (na mobitele si mislio, jelda?)

16 godina
neaktivan
offline
Re: Udvostručenje kapaciteta baterija
Kada naprave bateriju s dvostrukim kapacitetom, proizvođači mobitela će ugrađivati upola tanje nego danas, a s istim kapacitetom.
Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
16 godina
offline
Re: Udvostručenje kapaciteta baterija
NSA kaže...
Aldo kaže...

Za 20x brze punjenje trebas i 20 x jacu struju, odnosno 20x jace punjace... Ako sad ide 5v 1A, za punjenje max brzinom ti treba bar 20A. To su punjaci od 100w.. Tak da ne vjerujem u tu nebuloznu objavu.

Da. I? Ako ga imaš puniš ako ne uštekaj na slabiji i čekaj. Naravno da veća struja zahtjeva i nove standarde ali nema drugog načina. To podnose vanjski punjači, ovi wireless teško :D (na mobitele si mislio, jelda?)

da, na mobitele sam mislio. jer da bi punjaci za mobitele davali 20A van, morali bi biti i jedno 20 puta veci i tezi. Koja je svrha 20x kapacitet baterije ako moras puniti 24 sata ili više na standardnom punjacu...

11 godina
online
Re: Udvostručenje kapaciteta baterija
Aldo kaže...
NSA kaže...
Aldo kaže...

Za 20x brze punjenje trebas i 20 x jacu struju, odnosno 20x jace punjace... Ako sad ide 5v 1A, za punjenje max brzinom ti treba bar 20A. To su punjaci od 100w.. Tak da ne vjerujem u tu nebuloznu objavu.

Da. I? Ako ga imaš puniš ako ne uštekaj na slabiji i čekaj. Naravno da veća struja zahtjeva i nove standarde ali nema drugog načina. To podnose vanjski punjači, ovi wireless teško :D (na mobitele si mislio, jelda?)

da, na mobitele sam mislio. jer da bi punjaci za mobitele davali 20A van, morali bi biti i jedno 20 puta veci i tezi. Koja je svrha 20x kapacitet baterije ako moras puniti 24 sata ili više na standardnom punjacu...

eto, naprave bateriju koja je pet puta manja nego ova u današnjim mobačima i četiri puta kapacitetnija, punjač nešto veći - ne mora biti baš 20 puta, dosta je i dvostruko, a u krajnjem slučaju i tu se valjda nešto može unaprijediti....

a ja bih jako volio da je moja baterija u mobaču 20× kapacitetnija i da traje cijeli mjesec, pa makar je u tih mjesec dana punio 3 noći zaredom

ne kužim čemu jamranje na toliki napredak tehnologije (ako bude toliki)

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice