Ubuntu Edge upitan

poruka: 53
|
čitano: 8.905
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Ubuntu Edge upitan".
13 godina
neaktivan
offline
Ubuntu Edge upitan

A jbg,šta se može.A baš sam htio taj telefon.

Ja sam Plavi zmaj.Form the future!Masa,društvo većina,''normalni'' su ništa bez onih pojedinaca koji ih čine.Moj blog:http://thebluedrag.blogspot.com/
Poruka je uređivana zadnji put čet 8.8.2013 12:06 (g12356).
Moj PC  
4 4 hvala 0
15 godina
offline
Ubuntu Edge upitan

Što nije prvo razvio jedan prototip sa trenutno najjačim hardverom predstavio narodu, da ljudi nesto vide opipljivo i kako bi to funkcionisalo a ne samo glosy rendering i makete telefona, mozda bi onda i skupio vise a ovako vjerovati na rijec i dati ogromne novce u ovoj sveopstoj krizi i nije jednostavno. A bilo bi mi logicnije da on ako vjeruje u svoj proizvod to sam finansira a onda ponudi tržištu gotov proizvod i pokupi kajmak ako isti bude uspješan a ako ne...ovako bi on kupio kajmak na račun pledgera.

Poruka je uređivana zadnji put čet 8.8.2013 12:07 (malina22).
Moj PC  
3 2 hvala 0
16 godina
offline
Re: Ubuntu Edge upitan
Uspjeh moba za 780 dolara? Hmmm, da...
Cure su lude kad se zaljubljuju u nas muške,dlakva smrdljiva stvorenja.Ja da sam cura\žena bio bi največa lezbača na svijetu. (c) QFlash
15 godina
offline
Ubuntu Edge upitan

Preskupo, ne znam što su si umislili.


Pa vide da sad čak i Apple izbacuje jeftini iPhone.

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. R.I.P. Steve Jobs 6.10.2011. 1955. - 2011.
 
2 6 hvala 0
16 godina
offline
Re: Ubuntu Edge upitan
Mitch kaže...

Preskupo, ne znam što su si umislili.


Pa vide da sad čak i Apple izbacuje jeftini iPhone.

ok, i koji ti je zaključak?

ne izbacuju jeftini iphone zbog krize i jer se skupi mobiteli ne prodaju (baš naprotiv, idu ko vruće kifle) nego čisto zato da poberu malo vrhnja i sa donjeg tržišta

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
16 godina
offline
Re: Ubuntu Edge upitan
Ali ubuntu edge nije ni iphone, ni sgs4, ni htc, ni gnex, ni opipljiva stvar... samo obican render kada postane stvarnost s nabrijanim hw-om koji, realno, puno kosta s obzirom na konkurenciju. Veli se u clanku da taj lik vredi oko 500 milijuna, a zica ljude da mu isfinanciraju razvitak moba... da.
Cure su lude kad se zaljubljuju u nas muške,dlakva smrdljiva stvorenja.Ja da sam cura\žena bio bi največa lezbača na svijetu. (c) QFlash
14 godina
neaktivan
offline
Re: Ubuntu Edge upitan

Iz tvog upisa zelja55 doznali smo samo da nemaš pojma o tome što je crowdfunding.

Poruka je uređivana zadnji put čet 8.8.2013 13:21 (Ziherica).
 
3 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Ubuntu Edge upitan
ukay1000 kaže...
Ali ubuntu edge nije ni iphone, ni sgs4, ni htc, ni gnex, ni opipljiva stvar... samo obican render kada postane stvarnost s nabrijanim hw-om koji, realno, puno kosta s obzirom na konkurenciju. Veli se u clanku da taj lik vredi oko 500 milijuna, a zica ljude da mu isfinanciraju razvitak moba... da.

pa što misliš, zašto ima 500 milijuna? {#}

15 godina
offline
Re: Ubuntu Edge upitan
nixass kaže...
Mitch kaže...

Preskupo, ne znam što su si umislili.


Pa vide da sad čak i Apple izbacuje jeftini iPhone.

ok, i koji ti je zaključak?

ne izbacuju jeftini iphone zbog krize i jer se skupi mobiteli ne prodaju (baš naprotiv, idu ko vruće kifle) nego čisto zato da poberu malo vrhnja i sa donjeg tržišta

Pa koji je razlog zašto se kupuju low-end uređaji? Jer su jeftini, a oni se sigurno najviše kupuju.

 

Ozbiljno misliš da se u americi uzima SGS4 ili iPhone 5 za 650$? Ne, nego isključivo na pretplatu gdje ga dobije za 200-250$ na 24mj.

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. R.I.P. Steve Jobs 6.10.2011. 1955. - 2011.
13 godina
offline
Ubuntu Edge upitan

E to je mobitel, kupio bih prvom prilikom...

[M|C] pleXx
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Ubuntu Edge upitan
ukay1000 kaže...
Ali ubuntu edge nije ni iphone, ni sgs4, ni htc, ni gnex, ni opipljiva stvar... samo obican render kada postane stvarnost s nabrijanim hw-om koji, realno, puno kosta s obzirom na konkurenciju. Veli se u clanku da taj lik vredi oko 500 milijuna, a zica ljude da mu isfinanciraju razvitak moba... da.

Neki ocito ne kuze razliku izmedu privatne love i love kojom raspolaze njegova firma. Ovo nije neka njegova privatna prcija da ce ju financirati svojim novcem, kao sto niti Bill Gates ne financira svojim novcem MS-ov WP/Win8 i ostale proizvode niti Elop svojim novcem ne financira Lumie. Ovaj novac prikuplja njegova firma Canonical. Javile su se glasine da bi Mark mogao uskociti s kojim milijuncekom ako ne bi bilo dosta love, ali cisto sumnjam.

 

Puno kosta s obzirom na konkurenciju? Ubuntu Edge kosta 695$ sto je po trenutnom tecaju jednako 3912 kn. Niti cetiri tisuce kn. Hm, ajmo vidjeti Samsung S4, sto tocno kaze samsungstore.hr o njegovoj cijeni: http://www.samsungstore.hr/index.php?dispatch=products.view&product_id=3311

Nevjerojatno, 5799 kn, pa to je prosto nevjerojatno koliko je S4 jeftiniji od UE. /sarcasam off

Ako me matematika jos uvijek sluzi, razlika je 1887 kn. Hm, cak i ako uzmemo cijenu na stranom trzistu koja iznosi 749.99$, opet je Ubuntu Edge jeftiniji. Ajmo sad vidjeti specifikacije:

4 GB RAM-a, 128 GB internog mjesta za pohranu, Dual-LTE, safirno staklo (u principu moze ga se ogrebat jedino dijamantom koji se i koristi za rezanje takvog stakla), procesor se jos ne zna, ali mogao bi biti neki quad, najbolje sto trziste moze ponuditi u trenutku kad ce birati procesor te najbolja mogucnost od svega, spojis mobitel na dock i boota ti se desktop Ubuntu sa svim programima, aplikacijama i postavkama koje ima desktop izdanje Ubuntua. U principu, nosis cijeli svoj kompjuter sa sobom u dzepu.

 

Prijatelj se jos smijao i nije mogao vjerovati kako je uredaj jeftin s obzirom na specifikacije (on bi mu dao cijenu 1300-1500$), a ekipa ovdje govori kako puno kosta s obzirom na konkurenciju. Boze, svasta.

janiq kaže...

E to je mobitel, kupio bih prvom prilikom...

Mozes ga kupiti vec sada.

http://www.indiegogo.com/projects/ubuntu-edge

Desno imas perk od 695$, to ti je za telefon.

Perhaps today IS a good day to die. PREPARE FOR RAMMING SPEED!
Poruka je uređivana zadnji put čet 8.8.2013 15:21 (1domagoj1).
12 godina
neaktivan
offline
Ubuntu Edge upitan
 
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Ubuntu Edge upitan

mislim da bi mark bez problema uskocio sa kojim milijuncicem da je ostao koji milijuncic.... nije problem u tome, on sam moze isfinancirati ovu kampanju ali sto to onda govori ? ja sam bogat i imam para za ovaj projekt... ali to nije ono sto on zeli postic. ako uspije na ovaj nacin skupiti novce, onda moze ici u pregovore sa mobilnim operaterima i proizvodjacima i reci im: vidite, ima ljudi koji su zainteresirani za ovaj proizvod, idemo to praviti. tako da, ako ostane koji milijun do kraja, moze on uskociti, ali da daje ogromne cifre, cisto sumnjam. to bi onda pokazalo da jednostavno taj uredjaj nije ono sto trziste hoce.

Moj PC  
5 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Ubuntu Edge upitan
Mitch kaže...
nixass kaže...
Mitch kaže...

Preskupo, ne znam što su si umislili.


Pa vide da sad čak i Apple izbacuje jeftini iPhone.

ok, i koji ti je zaključak?

ne izbacuju jeftini iphone zbog krize i jer se skupi mobiteli ne prodaju (baš naprotiv, idu ko vruće kifle) nego čisto zato da poberu malo vrhnja i sa donjeg tržišta

Pa koji je razlog zašto se kupuju low-end uređaji? Jer su jeftini, a oni se sigurno najviše kupuju.

 

Ozbiljno misliš da se u americi uzima SGS4 ili iPhone 5 za 650$? Ne, nego isključivo na pretplatu gdje ga dobije za 200-250$ na 24mj.

to što se prodaju po takvoj cijeni ne čini ih - jeftinima.

i opet, ni sam ne znaš koja ti je poanta u posljednja dva posta.. ili znaš a iz teksta ti se nikako nemre skužiti

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
16 godina
offline
Re: Ubuntu Edge upitan
Molim te pokazi mi jedan ducan di fizicki mogu vidjeti i isprobati UE u Hrvatskoj sada i kupujem ih odmah 10 komada. Upravo zbog toga kaj bi neko dal i 1500 dolara za takav mob sa safirnim staklom cini taj mobitel sprdacinom za kakvih 700 dolara. Zar nije jadno da imas firmu, love, znanja i mogucnosti i jos ides zicat ljude da ti financiraju projekt gdje im nudis cudesa (pritom ih smatrajuci budalama) za malo love? Ja do sada nisam cuo da je MS zicao korisnike da uplate 30 milijuna za neki projekt. Ok. Nek da svoje privatne pare, daj boze da im sve uspije i da mob vidi svijetlo dana, makar i kao prototip sa safirnim staklom koje mogu izgulit dijamantne ostrice.
Cure su lude kad se zaljubljuju u nas muške,dlakva smrdljiva stvorenja.Ja da sam cura\žena bio bi največa lezbača na svijetu. (c) QFlash
16 godina
neaktivan
offline
Re: Ubuntu Edge upitan
ukay1000 kaže...
Molim te pokazi mi jedan ducan di fizicki mogu vidjeti i isprobati UE u Hrvatskoj sada i kupujem ih odmah 10 komada. Upravo zbog toga kaj bi neko dal i 1500 dolara za takav mob sa safirnim staklom cini taj mobitel sprdacinom za kakvih 700 dolara. Zar nije jadno da imas firmu, love, znanja i mogucnosti i jos ides zicat ljude da ti financiraju projekt gdje im nudis cudesa (pritom ih smatrajuci budalama) za malo love? Ja do sada nisam cuo da je MS zicao korisnike da uplate 30 milijuna za neki projekt. Ok. Nek da svoje privatne pare, daj boze da im sve uspije i da mob vidi svijetlo dana, makar i kao prototip sa safirnim staklom koje mogu izgulit dijamantne ostrice.

Prvo nauci sto je crowdfunding.

Perhaps today IS a good day to die. PREPARE FOR RAMMING SPEED!
15 godina
offline
Re: Ubuntu Edge upitan
nixass kaže...

Ozbiljno misliš da se u americi uzima SGS4 ili iPhone 5 za 650$? Ne, nego isključivo na pretplatu gdje ga dobije za 200-250$ na 24mj.

to što se prodaju po takvoj cijeni ne čini ih - jeftinima.

i opet, ni sam ne znaš koja ti je poanta u posljednja dva posta.. ili znaš a iz teksta ti se nikako nemre skužiti

Šta koja je poanta?

 

Poanta je da se telefoni od 800$ ne prodaju.

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. R.I.P. Steve Jobs 6.10.2011. 1955. - 2011.
16 godina
neaktivan
offline
Re: Ubuntu Edge upitan

Koliko vas je uopce procitalo _cijeli_ tekst na Indiegogou?

Perhaps today IS a good day to die. PREPARE FOR RAMMING SPEED!
13 godina
protjeran
offline
Re: Ubuntu Edge upitan
ukay1000 kaže...
Molim te pokazi mi jedan ducan di fizicki mogu vidjeti i isprobati UE u Hrvatskoj sada i kupujem ih odmah 10 komada. Upravo zbog toga kaj bi neko dal i 1500 dolara za takav mob sa safirnim staklom cini taj mobitel sprdacinom za kakvih 700 dolara. Zar nije jadno da imas firmu, love, znanja i mogucnosti i jos ides zicat ljude da ti financiraju projekt gdje im nudis cudesa (pritom ih smatrajuci budalama) za malo love? Ja do sada nisam cuo da je MS zicao korisnike da uplate 30 milijuna za neki projekt. Ok. Nek da svoje privatne pare, daj boze da im sve uspije i da mob vidi svijetlo dana, makar i kao prototip sa safirnim staklom koje mogu izgulit dijamantne ostrice.

Ti stvarno ne shvaćaš neke stvari. Ne žica on ništa. Ako ljudi budu zainteresirani, onda možda budu i kompanije zainteresirane za proizvodnju takvog telefona. Uostalom domagoj i dementor su se stvarno potrudili objasniti na jednostavan način.

Ad astra peronospora
11 godina
protjeran
offline
Re: Ubuntu Edge upitan

aha  ali za to sam da svako svoje financira pa nek onda prodaje do mile volje,onda ove druge firme su blesave što nerade na taj način plati im sve i onda oni izdaju gotov proizvod aj da je nešto posebno nego mobitel kojih ima more

Poruka je uređivana zadnji put čet 8.8.2013 16:44 (zelja55).
16 godina
offline
Re: Ubuntu Edge upitan
Ako ljudi budu zainteresirani. Znaci dosta ih je dvoje da mozemo tako reci, ne? Di je ta granica zainteresiranosti? 30 milijuna dolara? Kuzis ti sada? Tipicno zicanje. Preskupo, opet jeftino za klasu moba. I kak to mislis da ce kompanije biti zainteresirane ako ce ljudi biti. Kompanije koje proizvode i za najvece danas boli ona stvar za zainteresiranost ljudi. Hoces mob? 100 milijuna komada? Moze, evo broj racuna pa uplatis. Briga nas hoces li prodati. Ne funkcionira to tako?
Cure su lude kad se zaljubljuju u nas muške,dlakva smrdljiva stvorenja.Ja da sam cura\žena bio bi največa lezbača na svijetu. (c) QFlash
16 godina
neaktivan
offline
Re: Ubuntu Edge upitan
zelja55 kaže...

aha  ali za to sam da svako svoje financira pa nek onda prodaje do mile volje,onda ove druge firme su blesave što nerade na taj način plati im sve i onda oni izdaju gotov proizvod aj da je nešto posebno nego mobitel kojih ima more

Kao sto ti je vec savjetovano, pogledaj sto je crowdfunding. Pogledaj sto su to Kickstarter, Indiegogo, InvestedIn, FundAnything i sl. Pogledaj model rada firme Canonical. To se zove poslovni model. Druge firme imaju drugaciji poslovni model. Canonical ima drugaciji. Tebi je valjda jasno da tko god uzme perk od 600-700$ u slucaju da proizvedu taj telefon da ce im on postom stici na vrata? Ili zbilja mislis da oni ocekuju od tebe da das 600$ tako, iz zezancije?

 

Nije nista posebno? Ove navedene specifikacije niti malo ne iskacu od ostatka konkurencije? Sam koncept konvergencije racunarstva (spajanje smartphonea i kompjutera u jedan uredaj) ne iskace od ostalih mobitela? WP mobitele mozes spojiti u dock da ti se onda bootaju kompletni Windowsi sa svim aplikacijama spremni za rad? iPhone mozes spojiti u dock da ti se boota OS X u potpunosti spreman za desktop rad? Android telefone mozes spojiti u dock da ti se boota, oh cekaj...

ukay1000 kaže...
Ako ljudi budu zainteresirani. Znaci dosta ih je dvoje da mozemo tako reci, ne? Di je ta granica zainteresiranosti? 30 milijuna dolara? Kuzis ti sada? Tipicno zicanje. Preskupo, opet jeftino za klasu moba. I kak to mislis da ce kompanije biti zainteresirane ako ce ljudi biti. Kompanije koje proizvode i za najvece danas boli ona stvar za zainteresiranost ljudi. Hoces mob? 100 milijuna komada? Moze, evo broj racuna pa uplatis. Briga nas hoces li prodati. Ne funkcionira to tako?

Ah, jesi uopce procitao cijelu kampanju na Indiegogou? S razumijevanjem? Da li si ti svjestan koliko je potrebno novaca da bi se uopce pokrenula makar i limitirana proizvodnja nekog hardvera? 30 milja je kikiriki. Ako uspije, oni koji su podrzali projekt dobit ce svoje telefone koji su prakticki Formula 1 medu mobitelima i moci ce se kur*citi s njima i dobar dio ljudi ce pozeljeti isti takav telefon. Ako ne uspije, dobit ce novac nazad. Gdje je tu problem?

 

Jos mi samo objasni ovaj dio sa zicanjem: Ja ti velim, napravit cu ti takav i takav uredaj, jesi li zainteresiran? Ti mi kazes, jesam. Ja ti kazem, uplati mi 600$ da proizvedem uredaj i kad je on gotov postar ti ga donese pred vrata i ti si sretan sa svojim novim uredajem. Koji je tu dio zicanje?

Perhaps today IS a good day to die. PREPARE FOR RAMMING SPEED!
Poruka je uređivana zadnji put čet 8.8.2013 17:17 (1domagoj1).
16 godina
offline
Re: Ubuntu Edge upitan
Mitch kaže...
nixass kaže...

Ozbiljno misliš da se u americi uzima SGS4 ili iPhone 5 za 650$? Ne, nego isključivo na pretplatu gdje ga dobije za 200-250$ na 24mj.

to što se prodaju po takvoj cijeni ne čini ih - jeftinima.

i opet, ni sam ne znaš koja ti je poanta u posljednja dva posta.. ili znaš a iz teksta ti se nikako nemre skužiti

Šta koja je poanta?

 

Poanta je da se telefoni od 800$ ne prodaju.

kak se ne prodaju? pa i sam ga imaš doma.. prodaju se u milijunima godišnje diljem svijeta.

misliš da ti telekom pokrije tu razliku od parsto dolara u subvenciji? ne, sam platiš kroz rate na dvije godine. i još ajde da ih samo platiš, nego ih i preplatiš po lihvarskim paketima i cijenama..

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
15 godina
offline
Ubuntu Edge upitan

Ako ste uplatili novce, tjesite se kolko ocete, ali 32 milijuna dolara se ne skuplja preko interneta.

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. R.I.P. Steve Jobs 6.10.2011. 1955. - 2011.
 
1 2 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
Re: Ubuntu Edge upitan
ukay1000 kaže...
Molim te pokazi mi jedan ducan di fizicki mogu vidjeti i isprobati UE u Hrvatskoj sada i kupujem ih odmah 10 komada. Upravo zbog toga kaj bi neko dal i 1500 dolara za takav mob sa safirnim staklom cini taj mobitel sprdacinom za kakvih 700 dolara. Zar nije jadno da imas firmu, love, znanja i mogucnosti i jos ides zicat ljude da ti financiraju projekt gdje im nudis cudesa (pritom ih smatrajuci budalama) za malo love? Ja do sada nisam cuo da je MS zicao korisnike da uplate 30 milijuna za neki projekt. Ok. Nek da svoje privatne pare, daj boze da im sve uspije i da mob vidi svijetlo dana, makar i kao prototip sa safirnim staklom koje mogu izgulit dijamantne ostrice.

ti si ili glup ili se takvim pravis.... treca solucija ne postoji....

15 godina
protjeran
offline
Ubuntu Edge upitan

Ne mogu vjerovati kako ljudi na ovim nasim prostorima znaju biti idiotski nastrojeni, zao mi je tim rjecima pisati po forumu ali zaista ne zelim biti sarkastican jer to ne zasluzuje takva vrsta zivih organizama s balkana :)))) Licite na one trolove koji ne mogu bez full hd ekrana na 4,5" :)))

 

Ja sam svoj Edge piknuo za 600usd a da nisam bio te srece dao bih i 830$ i zaista smatram to sitnisem za ono sto ce taj uredjaj nuditi. Usporedimo li cijenu konkurencije mozemo slobodno reci LI LA jednake cjene ali zato karakteristikama odnosnoi specifikacijama boli glava...

 

Gluposto koje publika valja kako skupi mobiteli ne idu... neka pogledaju koliko je s3, s4, htc one i ostalih flagshipova prodano u jednoj jedinoj godini... da se svaki 500ti kupac odluci za edge, edge se preplatio odnosno nadmasila bi se trazena svota n puta :)

 

samo vi budite pesimisti i negativci....

 

 

see u on the edge :P

 

Moj PC  
1 1 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
Re: Ubuntu Edge upitan
Mitch kaže...

Ako ste uplatili novce, tjesite se kolko ocete, ali 32 milijuna dolara se ne skuplja preko interneta.

 

ne, skupljaju se na ulici po uzoru na male cigiće ili u 5toj aveniji glumeci invalida!!! :)

 

sta ti znas sto je to 32 milionceka konvertibilnih maraka a kamoli dolarceka :P

16 godina
neaktivan
offline
Re: Ubuntu Edge upitan
Mitch kaže...

Ako ste uplatili novce, tjesite se kolko ocete, ali 32 milijuna dolara se ne skuplja preko interneta.

I ako ne skupe, sto ce se dogoditi? Sunce ce implodirati i unistiti sav zivot na Zemlji? Sumnjam, rekao bih da svi koji su uplatili ce dobit lovu natrag, a Ubuntu Touch (operacijski sustav) ce i dalje izaci na trziste, samo ne na uredaju tvrtke Canonical vec mozda na HTC-ovom, Samsungovom ili cijem vec. Big deal.

Perhaps today IS a good day to die. PREPARE FOR RAMMING SPEED!
Poruka je uređivana zadnji put čet 8.8.2013 17:37 (1domagoj1).
15 godina
offline
Re: Ubuntu Edge upitan
1domagoj1 kaže...
Mitch kaže...

Ako ste uplatili novce, tjesite se kolko ocete, ali 32 milijuna dolara se ne skuplja preko interneta.

I ako ne skupe, sto ce se dogoditi? Sunce ce implodirati i unistiti sav zivot na Zemlji? Sumnjam, rekao bih da svi koji su uplatili ce dobit lovu natrag, a Ubuntu Touch (operacijski sustav) ce i dalje izaci na trziste, samo ne na uredaju tvrtke Canonical vec mozda na HTC-ovom, Samsungovom ili cijem vec. Big deal.

Pa OS je vec izasao, svi ce dobit lovu natrag, no na Canonical-ovom imenu ce ostat neuspjeli pokusaj sto je jako lose za marketing ukoliko ga trebaju.

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. R.I.P. Steve Jobs 6.10.2011. 1955. - 2011.
16 godina
neaktivan
offline
Re: Ubuntu Edge upitan
Mitch kaže...

Pa OS je vec izasao, svi ce dobit lovu natrag, no na Canonical-ovom imenu ce ostat neuspjeli pokusaj sto je jako lose za marketing ukoliko ga trebaju.

Erm, ne, nije izasao, izasao je samo developer preview. Krajnji, gotovi OS planiraju izbaciti krajem ove godine (10. ili 11. mjesec). Ne znam otkud samo vadite ovakve informacije. {#}

Mozda, mozemo to i tako gledati, no ipak smatram da su tu kampanju primarno pokrenuli da vide kolika je zainteresiranost krajnjih kupaca za takav telefon, bez obzira na reputaciju kasnije.

Perhaps today IS a good day to die. PREPARE FOR RAMMING SPEED!
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice