Trumpovo rješenje za internetsku sigurnost: korist

poruka: 35
|
čitano: 5.200
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Trumpovo rješenje za internetsku sigurnost: korist".
10 godina
offline
Trumpovo rješenje za internetsku sigurnost: korist

A redikula ljudi moji

neda mi se
Moj PC  
8 6 hvala 2
14 godina
neaktivan
offline
Re: Trumpovo rješenje za internetsku sigurnost: ko
Je da nek mi još veli da koristim Bake Rolls umjesto kotača :)
Let them taste the triple guns... Aye, Captain
Moj PC  
8 1 hvala 0
12 godina
offline
Re: Trumpovo rješenje za internetsku sigurnost: ko
Tak te amere treba vratiti u kameno doba da se malo opamete.😎
Moj PC  
0 8 hvala 0
15 godina
offline
Trumpovo rješenje za internetsku sigurnost: korist

Eto ga jedan problem riješen... Jedva čekam rješenje bliskoistočne i sjevernokorejske krize.

Know your world.
 
5 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Trumpovo rješenje za internetsku sigurnost: ko
Mediji su zapravo podržavali Trumpa, jer će im osigurati ovakve gluposti svakodnevno slijedeće četri godine, pa će imati o čemu pisati.

Hillary je izgubila zato jer je razotkriveno kakva je doista, što nije odgovaralo njenim biračima, Trump je pobijedio zato jer nije ni skrivao kakav je, a što je odgovaralo njegovim biračima. Glupim, neobrazovanim, netolerantnim i lažljivim ljudima ne možete zgaditi političara tako da ga razotkrijete kao glupog, neobrazovanog, netolerantnog i ljažljivog.
Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
 
2 9 hvala 0
15 godina
offline
Trumpovo rješenje za internetsku sigurnost: korist

vidim da jedan chemtrails lupa minuse, al se ipak nije usudio ostavit komentar jer jbg stvarno nezna sta rec da opravda svog kandidata ;)

 
1 6 hvala 0
16 godina
offline
Trumpovo rješenje za internetsku sigurnost: korist

Eh i ne znate koliko je čovjek u pravu.

 

A u pravu je stoposto.

 

Neke vrlo osjetljive stvari jednostavno ne držiš online i točka.

You are like the Michael Jordan of being a son of a bitch.
Moj PC  
16 1 hvala 1
15 godina
offline
Re: Trumpovo rješenje za internetsku sigurnost: ko
Zaista ne znam što je to Trump rekao da je predmet ismijavanja. Ako čovjek dobro promisli, vidjeti će da je to jedan jako dobar metod za prenošenje vrijednih informacija od točke A do točke B. Vjerujem da se tu nije mislilo na interkontinentalni prijenos, nego na lokalno djelovanje uz sve dostupne alate koje omogućuju takav prijenos.

Uostalom, nedavno sam pročitao da neke vojske jako važne informacije/zapovjedi prenose na papiru jer u najgoru ruku, u trenucima kompromitacije, papir - sažvačeš.

Kao što ne postoji zaštita koja se ne može probiti (ta takav dualizam u sebi sadrži (i ono jest) dijalektiku tj. svoju suprotnost), tako se i ovakvo retro prenošenje informacija može "hakirati", no u danima ludila i nepovjerenja ako moram birati kako prenositi najvažnije informacije, a konfiguracija terena mi omogućuje ovakvo djelovanje, odabrao bih - pero (na papiru).
 
19 3 hvala 0
10 godina
offline
Re: Trumpovo rješenje za internetsku sigurnost: ko
maleni.99 kaže...
Zaista ne znam što je to Trump rekao da je predmet ismijavanja. Ako čovjek dobro promisli, vidjeti će da je to jedan jako dobar metod za prenošenje vrijednih informacija od točke A do točke B. Vjerujem da se tu nije mislilo na interkontinentalni prijenos, nego na lokalno djelovanje uz sve dostupne alate koje omogućuju takav prijenos.

Uostalom, nedavno sam pročitao da neke vojske jako važne informacije/zapovjedi prenose na papiru jer u najgoru ruku, u trenucima kompromitacije, papir - sažvačeš.

Kao što ne postoji zaštita koja se ne može probiti (ta takav dualizam u sebi sadrži (i ono jest) dijalektiku tj. svoju suprotnost), tako se i ovakvo retro prenošenje informacija može "hakirati", no u danima ludila i nepovjerenja ako moram birati kako prenositi najvažnije informacije, a konfiguracija terena mi omogućuje ovakvo djelovanje, odabrao bih - pero (na papiru).

 Kakvo pero??? Od kokoše, tukca (purana) ili guska

neda mi se
Poruka je uređivana zadnji put pon 2.1.2017 10:48 (nicky.sl).
15 godina
offline
Trumpovo rješenje za internetsku sigurnost: korist

koliko pamtim, ni bin ladena dugo nisu mogli ukebati upravo zbog komuniciranja papirićima. ako je bitno, piše se. kao što rekoh svojedobno, nije taj mulac niti tak blesav kak se pravi ... 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
12 3 hvala 0
16 godina
protjeran
offline
Re: Trumpovo rješenje za internetsku sigurnost: ko
Visak kaže...
Hillary je izgubila zato jer je razotkriveno kakva je doista, što nije odgovaralo njenim biračima, Trump je pobijedio zato jer nije ni skrivao kakav je, a što je odgovaralo njegovim biračima. Glupim, neobrazovanim, netolerantnim i lažljivim ljudima ne možete zgaditi političara tako da ga razotkrijete kao glupog, neobrazovanog, netolerantnog i ljažljivog.

 

Blesava generalizacija.  Za Hillary su uglavnom glasovali latinoamerikanci i crnci. Ako je to tebi "intelektualna elita" onda nemam pojma na kojem ti planetu živiš. Ljevičarski birači su generalno uvijek manje obrazovani. Pogledaj izlaznu statistiku i vidjeti ćeš da su Hillarini glasači uglavnom bili američka sirotinja (hispanci, crnci, liberal white trash).  Srednji sloj je generalno dao prednost Trumpu.

 

http://www.nytimes.com/interactive/2016/11/08/us/politics/election-exit-polls.html?_r=0

 

 

 

7 godina
offline
Re: Trumpovo rješenje za internetsku sigurnost: ko
Mainstream mediji su već počeli omalovažavati Trumpa na svakom koraku, ali to su oni posljednji trzaji propagandnog medijskog režima koji je desetljećima prao mozak i lažnim vijestima pripremao terene za ratnu industriju financiranu virtualnim novcem.
 
6 1 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Trumpovo rješenje za internetsku sigurnost: ko
White trash sigurno nije liberalan, to je Trumpova baza. Nisam rekao da su manjinci apstinirali, nego liberalni intelektualci, kojima je Hillary postala neprihvatljiva.

Trump je uspio primitivnu retoriku svojstvenu upravo white trashu prezentirati kao prihvatljivu malograđanskom srednjem sloju, koji je uvijek potiho rasistički, a sada je došao netko tko to napokon na glas govori. Slično kao Bujanec i Hasanbegović kod nas.
Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
15 godina
offline
Trumpovo rješenje za internetsku sigurnost: korist

Stvarno sve puno 'chemtrailsnecucijepitdjeculjudigmazovifolijanaglavi' ekipe. Vjerovali ili ne internet ne postoji od povijesti covjecanstva, takodjer, vjerovali ili ne povjerljivi podaci postoje od uvijek. Tako da jedno 10 000 godina su se povjerljivi podaci prenosili ovako kako Donald kaze. Od kad je izmisljeno nesto digitalno (cak i mehanicki) svi povjerljvi podaci se iskljucivo tako i prenose. Jel to zato jer su strucnjaci za sigurnost ovisni o gadjetima? jel vole bez boju? Nadisali se chemtrailsa?Zasto? Doso Trump pa nam objasnio...E sad nek mi neki chemtrails objasni zasto je to tako? Malo dedukcije....MALO. :)

 
0 6 hvala 0
10 godina
offline
Trumpovo rješenje za internetsku sigurnost: korist

Kaj nije čuo za kriptografiju???

Panzerkampfwagen.Unatoč svemu - Dinamo Zagreb.Leaving or dead, always ahead...
Moj PC  
0 1 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Trumpovo rješenje za internetsku sigurnost: ko
Nije čuo, jer kao što piše u članku, sve što zna o informatici je ono što čuje od svog desetogodišnjeg klinca.
Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
16 godina
neaktivan
offline
Trumpovo rješenje za internetsku sigurnost: korist

Trump je pametniji od internet genija koji vole serukcati po njemu...

Apsolutno je nemoguce biti siguran da ti racunalni sustavi nemaju backdoor ili neki exploit.

Znam od frenda pricu da neki njegov ludi frend koristi za BTC samo prastari laptop jer svi noviji Intel CPU imaju Intel Management Engine koji je slucajno closed source i ima prilicno dobru poziciju u sistemu da djeluje kao backdoor. :D

 

A sada cu vas pusititi da se isprdavate iz inteligencije covjeka koji je postao milijarder i osvojio izbore makar su sve novine osim Breitbarta bile protiv njega.

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 2.1.2017 15:31 (Zoidberg).
 
8 1 hvala 0
9 godina
offline
Re: Trumpovo rješenje za internetsku sigurnost: ko
zlosobno kaže...

Stvarno sve puno 'chemtrailsnecucijepitdjeculjudigmazovifolijanaglavi' ekipe. Vjerovali ili ne internet ne postoji od povijesti covjecanstva, takodjer, vjerovali ili ne povjerljivi podaci postoje od uvijek. Tako da jedno 10 000 godina su se povjerljivi podaci prenosili ovako kako Donald kaze. Od kad je izmisljeno nesto digitalno (cak i mehanicki) svi povjerljvi podaci se iskljucivo tako i prenose. Jel to zato jer su strucnjaci za sigurnost ovisni o gadjetima? jel vole bez boju? Nadisali se chemtrailsa?Zasto? Doso Trump pa nam objasnio...E sad nek mi neki chemtrails objasni zasto je to tako? Malo dedukcije....MALO. :)

 Udahni...izdahni...udahni ... izdahni... i tako nekoliko minuta i sve ce bit u redu.....

 

P.S.

ako ne pomaze tada ces morat posjetit strucnjaka (citaj psihijatra).

Battlenet - TheProdigy#2234
15 godina
offline
Re: Trumpovo rješenje za internetsku sigurnost: ko

A ti nisi ni hrvat ni srbin ti si jednostavno Zemljanin :) pusa.

15 godina
neaktivan
offline
Re: Trumpovo rješenje za internetsku sigurnost: ko
Naravno da je racunalni sustav nikakav... To zna i Trumpov sin. Zbog toga racunala(bar ona koja trenaju biti sigurna) ne idu direktno vani nego se nalaze iza cuvane mreze koju ne moze zaobici svaki Mujo.
A ako ne zelis da nitko ne moze zaobici zastitu onda se takvo racunalo ne stavlja na mrezu.
10 godina
protjeran
offline
Re: Trumpovo rješenje za internetsku sigurnost: ko

I mislis da je sve apsolutno sigurno na racunalu koje nije umrezeno ... ?

Zaboravljas na ljudski faktor, a i na malwer koji koristi zvuk kao medij za sirenje i za jos hrpu vektora za napad za koje nisi ni znao da postoje....
16 godina
offline
Trumpovo rješenje za internetsku sigurnost: korist

Ništa nije sigurno, ali prditi da je Internet siguran , za povjerljive podatke, to ni dijete od 4 godine ti neće potvrditi.

 

 

 

 

You are like the Michael Jordan of being a son of a bitch.
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Trumpovo rješenje za internetsku sigurnost: korist

Ovo je tipični Trumpov modus operandi, izvali totalnu budalaštinu "koristite kurire (oni su kao sigurni), jer i desetogodišnjak može razvaliti svaku računalnu zaštitu" u koju ubaci djelić istine (da su računala potencijalno nesigurna), i onda cijeli svijet ozbiljno raspravlja danima oko takve gluposti. Cijelo vrijeme daje takve izjave, a publika pada u trans od njegove genijalnosti. Sjećate li se kako je tvrdio da Obama nije rođen u USA? Ima toga gomila.

 

A radi se o istom načinu na koji nastaju teorije zavjere, oko neke činjenice ispleteš najnevjerojatniju priču, dodaš brdo netočnih podataka i ekipa koja se ne zamara previše provjeravanjem činjenica će ju braniti do smrti. Ako ne kao jedinu, a onda barem kao jednako vjerojatnu opciju.

 

Zgodna stranica koja provjerava izjave javnih osoba. Trump govori istinu u 15% slučajeva (vještica Hillary 51%, Obama 48%)

http://www.politifact.com/personalities/donald-trump/

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
 
1 5 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Trumpovo rješenje za internetsku sigurnost: ko
Mayo kaže...
Visak kaže...
Hillary je izgubila zato jer je razotkriveno kakva je doista, što nije odgovaralo njenim biračima, Trump je pobijedio zato jer nije ni skrivao kakav je, a što je odgovaralo njegovim biračima. Glupim, neobrazovanim, netolerantnim i lažljivim ljudima ne možete zgaditi političara tako da ga razotkrijete kao glupog, neobrazovanog, netolerantnog i ljažljivog.

 

Blesava generalizacija.  Za Hillary su uglavnom glasovali latinoamerikanci i crnci. Ako je to tebi "intelektualna elita" onda nemam pojma na kojem ti planetu živiš. Ljevičarski birači su generalno uvijek manje obrazovani. Pogledaj izlaznu statistiku i vidjeti ćeš da su Hillarini glasači uglavnom bili američka sirotinja (hispanci, crnci, liberal white trash).  Srednji sloj je generalno dao prednost Trumpu.

 

http://www.nytimes.com/interactive/2016/11/08/us/politics/election-exit-polls.html?_r=0

 

 

 

 očito nisi ni pročitao link koji si postavio

8 godina
offline
Trumpovo rješenje za internetsku sigurnost: korist

ma kompovi su ziher, i enkripcije su ziher, i internet je ziher, samo... ima jedan problem :D

 

https://libreboot.org/faq/#intel

 

 

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Trumpovo rješenje za internetsku sigurnost: ko
bunkermax kaže...

I mislis da je sve apsolutno sigurno na racunalu koje nije umrezeno ... ?

Zaboravljas na ljudski faktor, a i na malwer koji koristi zvuk kao medij za sirenje i za jos hrpu vektora za napad za koje nisi ni znao da postoje....

 

moze doc netko sa tenkom i uzet racunalo....

gledam realnu sigurnost.

 

Racunalo koje je se nalazi iza nekakvog firewalla je vec 75% sigurnije. dodaj mu jos proxy,checkpoint i 90% je sigurno.  Igraj se jos malo i dobijes 99%

realno gledajuci je 99.9% sigurno ako nema nikakvog kontakta sa vanjskim svijetom.

 

Dodje li Trump sa bombaderom onda te nece biti ni briga za ostalih 0.01%

 

8 godina
offline
Trumpovo rješenje za internetsku sigurnost: korist

Security is a lie that has been pulled over your eyes to blind you from the truth!

You are a slave in a prison of your mind!

Take the Trump pill!

:D

 
0 0 hvala 0
10 godina
protjeran
offline
Re: Trumpovo rješenje za internetsku sigurnost: ko

@abomb

Ja i govorim o stvarnoj realnoj sigurnosti poucen 20-godisnjom praksom u it sigurnosti.

Ako te zanima dublje, zgooglaj kako su zarazili iranske centrifuge na racunalima za ciju sigurnost brine cjela masinerija cije znanje je par stotina stepenica iznad mog ili tvog a novcani resursi su im skoro pa neograniceni.

Nacina uvjek ima, samo je pitanje necijeg interesa i resursa...

Prije par godina je u exprimentalnoj fazi bio malwer koji se ubacuje u ljudskom uhu necujni dio spektra i reproducira na radio ili tv kanalu za kojeg znaju da se slusa ili gleda u objektu napada. I bez ukljucenog mikrofona, nekakvom metodom rezonancije su uspjeli inficirati pc u tom exprimentu... A odtada ima par godina , sto znaci da se opisana metoda mozda vec realno i koristi, plus kaj postoje nove metode koje nam nebi pale napamet ni u najbujnijoj masti....

Jbg, cjena koristenja tehnologije ....

😊

15 godina
neaktivan
offline
Re: Trumpovo rješenje za internetsku sigurnost: ko

ako govoris o Stuxnet-u on se prosirio USB-om.Imaju racunalo koje je fizicki odvojeno u sigurnosnoj sobi i dozvoljeno mu je koristenje USB-a (moras priznati da je sa tehnickog i sigurnosnog aspekta je na totalno glup nacin proslo). Al ima ona mudra koja kaze da kada sve komplicirane opcije ne mogu proc onda se vrati na one jednostavne.

 

Sto se zvuka tice dao si mi dobar zadatak i ideja je interesantna al mislim da spada u tih 0.1%

 

sta se ljudskog aspekta tice, to nije dio teme. I kada trump Tosalje kurirom svojoj ljubavnici cek, postoji velika mogucnost da kurir ode u Meksikoa ne tamo gdje treba.

Ljuduski aspekt je i dalje najveci sigurnosni rizik,u to nema dvojbe

Poruka je uređivana zadnji put uto 3.1.2017 12:30 (Abomb).
10 godina
protjeran
offline
Re: Trumpovo rješenje za internetsku sigurnost: ko

Tak je kompa... Znaci, lanac je jak kolko i najslabija karika pa bio to covjek, mikrofon, ili usb stick...
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice