Trećina poziva preko Skypea

poruka: 13
|
čitano: 3.789
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Trećina poziva preko Skypea".
14 godina
offline
Trećina poziva preko Skypea

Onaj potez Microsofta kome smo se svi čudili kada je iskeširao 8 milijardi $, mogao bi se pokazati kao najpametnija investicija.

During The War ...
 
15 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Trećina poziva preko Skypea

Skype je super i jeftin, i još me uvek čudi kako ljudi preferiraju telefonske razgovore u međunarodne krajeve preko skype-a, koji je praktički džabe.

Jedino mi se ne sviđa što je skype sve zahtevniji i gluplji. Ja koristim verziju iz 2010 godine (4.2), jer ovaj novi em zauzima preko 100MB rama, dosta i procesora, sporo se pali, iskaču skype prozori primanja poziva koji mi minimiziraju 3D aplikacije...

Pa to nije u redu, čemu to?

Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Trećina poziva preko Skypea
uss kaže...

Onaj potez Microsofta kome smo se svi čudili kada je iskeširao 8 milijardi $, mogao bi se pokazati kao najpametnija investicija.

 

Cisto sumnjam. Skype otkada postoji posluje sa gubitcima. Jedino kada se na Skypeu zaradjuje je kada se preprodaje.

Uglavnom, koliko se sjecam svi koji su bili vlasnici Skype generirali su gubitak na njemu, do momenta kada bi odustali i prodali ga. Tada bi zaradili ili barem izasli sa nulom.

 

Skype nema nista u sebi toliko posebno da bi mogao opravdati trosak od 8,5mlrd$ niti postoji ikakva sansa da Microsoft ostvari profit sa Skypeom kroz svakodnevno poslovanje.

 

Gods are fragile things; they may be killed by a whiff of science or a dose of common sense. – Chapman Cohen
Poruka je uređivana zadnji put sub 16.2.2013 16:47 (syncmaster245b).
13 godina
offline
Re: Trećina poziva preko Skypea
syncmaster245b kaže...

 

Skype nema nista u sebi toliko posebno da bi mogao opravdati trosak od 8,5mlrd$ niti postoji ikakva sansa da Microsoft ostvari profit sa Skypeom kroz svakodnevno poslovanje.

 

Vrijeme će pokazati.

http://infologija.com
15 godina
offline
Re: Trećina poziva preko Skypea
syncmaster245b kaže...
Skype nema nista u sebi toliko posebno da bi mogao opravdati trosak od 8,5mlrd$ niti postoji ikakva sansa da Microsoft ostvari profit sa Skypeom kroz svakodnevno poslovanje.

 

Guranjem drugih profitabilnih proizvoda kroz Skype, ili ograničavanjem Skypea na vlastite proizvode može generirati profit.

A tu su i korisnici, koji su, ako je vjerovati FB-u, Twiter i G+u veliko bogatstvo.

You can fall for chains of silver you can fall for chains of gold You can fall for pretty strangers and the promises they hold
13 godina
offline
Re: Trećina poziva preko Skypea
syncmaster245b kaže...
uss kaže...

Onaj potez Microsofta kome smo se svi čudili kada je iskeširao 8 milijardi $, mogao bi se pokazati kao najpametnija investicija.

 

Cisto sumnjam. Skype otkada postoji posluje sa gubitcima. Jedino kada se na Skypeu zaradjuje je kada se preprodaje.

Uglavnom, koliko se sjecam svi koji su bili vlasnici Skype generirali su gubitak na njemu, do momenta kada bi odustali i prodali ga. Tada bi zaradili ili barem izasli sa nulom.

 

Skype nema nista u sebi toliko posebno da bi mogao opravdati trosak od 8,5mlrd$ niti postoji ikakva sansa da Microsoft ostvari profit sa Skypeom kroz svakodnevno poslovanje.

 

Aha. To sto ti ne vidis tu profit neznaci da Microsoft ne vidi. Bas bi oni iskesirali tolike novce da gube na njemu.

 

Sve ima svoje zasto a mi obicni korisnici to nikad necemo znati.

Za trijumf zla dovoljno je da dobri ljudi ne cine nista.
15 godina
offline
Re: Trećina poziva preko Skypea
natal kaže...

 

Aha. To sto ti ne vidis tu profit neznaci da Microsoft ne vidi. Bas bi oni iskesirali tolike novce da gube na njemu.

 

Sve ima svoje zasto a mi obicni korisnici to nikad necemo znati.

 

Lako sto ga ja ne vidim, nego ga nitko nije nikada niti vidio od Skypa, osim eventualno kada bi ga se rjesavali.

U Microsoftovom slucaju nece vidjeti ni tada s obzirom na cijenu po kojoj su ga kupili.

Gods are fragile things; they may be killed by a whiff of science or a dose of common sense. – Chapman Cohen
11 godina
neaktivan
offline
Re: Trećina poziva preko Skypea
syncmaster245b kaže...
natal kaže...

 

Aha. To sto ti ne vidis tu profit neznaci da Microsoft ne vidi. Bas bi oni iskesirali tolike novce da gube na njemu.

 

Sve ima svoje zasto a mi obicni korisnici to nikad necemo znati.

 

Lako sto ga ja ne vidim, nego ga nitko nije nikada niti vidio od Skypa, osim eventualno kada bi ga se rjesavali.

U Microsoftovom slucaju nece vidjeti ni tada s obzirom na cijenu po kojoj su ga kupili.

90% Startup-ova, koji ciljaju na široku publiku počinju ili bez jasnog poslovnog modela ili bez njega. Ono što su u stanju prezentirati ne može se nazvati poslovnim modelom. U čemu je onda kvaka? Pa baš u privlačenju velikog broja korisnika kako bi se podigla "vrijednost" prilikom prodaje. Skype je ispunio tu ulogu. Drugo, ako gledaš stvari izdvojeno, zaista bi Skype mogao Microsoftu generirati gubitak. Ustvari ga već i generira, jer nadoknaditi 8,x milijardi dolara nije lako. Međutim ovdje je Microsoft postigao tri stvari: Spriječio je nekoga drugoga da preuzme platformu, drugo ugrađivanjem Skype-a u svoje usluge i proizvode ugrađuje i korisnike, i treće sada ima otvorene mogućnosti da tehnički kombinira stvar u sadašnjim i budućim proizvodima tipa full collaboration (kao pandan Adobe proizvodima) - bitno za projekte i korporacije....  A na kraju i da sve propadne, naći će načina kako zgodno stvar ukomponirati u bilancu....

16 godina
neaktivan
offline
Re: Trećina poziva preko Skypea

ovdje mudrijaša i ekonomskih analitičara na izvoz..... čudo kako nemate svoje savjetodavne firmice, zgrnuli bi milijune trkenjanjem.

12 godina
neaktivan
offline
Re: Trećina poziva preko Skypea
Krtislav1 kaže...

Skype je super i jeftin, i još me uvek čudi kako ljudi preferiraju telefonske razgovore u međunarodne krajeve preko skype-a, koji je praktički džabe.

Jedino mi se ne sviđa što je skype sve zahtevniji i gluplji. Ja koristim verziju iz 2010 godine (4.2), jer ovaj novi em zauzima preko 100MB rama, dosta i procesora, sporo se pali, iskaču skype prozori primanja poziva koji mi minimiziraju 3D aplikacije...

Pa to nije u redu, čemu to?

 

To se slazem, umjesto da je sa svakom novom generacijom sve manji i sve brzi, i da na mobitelima ne trosi bateriju dok nije ukljucen (push) on je sve gori.
11 godina
neaktivan
offline
Re: Trećina poziva preko Skypea
hondo kaže...

ovdje mudrijaša i ekonomskih analitičara na izvoz..... čudo kako nemate svoje savjetodavne firmice, zgrnuli bi milijune trkenjanjem.

 

Netkome tko sjedi u nekoj firmi, prima plaću i čeka kraj radnog vremena stvarno može biti nezamislivo kako netko drugi može aktivno zarađivati novac na tržištu. Otvori svoju firmu, zaplivaj, pa nam onda prenesi vlastita iskustva ....

14 godina
neaktivan
offline
Trećina poziva preko Skypea

skype je zakon, još kako je MS kupio i napravio sinkronizaciju s msnom, 

A i svi zovu preko skype, tko god hoće video pozve, tko hoće zvati preko interneta, prvo što mu padne na pamet je skype.

I svi znaju za njega, od njubova do freakova.

 

 

Đuro#2155,
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
protjeran
offline
Trećina poziva preko Skypea

Skype je defacto standard i sinonim za VoIP, a ako neko ne ponudi nesto genijalno i esencijalno novo, to ce i ostati

Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice