Treba li se Hrvatska bojati mađarske nuklearke?

poruka: 272
|
čitano: 31.118
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Treba li se Hrvatska bojati mađarske nuklearke?".
15 godina
neaktivan
offline
Re: Treba li se Hrvatska bojati mađarske nuklearke
Visak kaže...
Pa i živim kraj nuklearke, 40 kilometara od Krškog.

Ali daj ti onda riješi sa svojim dobavljačem el. energije da ti ne isporučuje struju iz nuklearki, pa ju onda i plaćaj adekvatno tome. Licemjerno je koristiti jeftinu struju iz nuklearki, a rogoboriti protiv njih.

 

 

Licemjerno je ne razmišljati o budućnosti i budućim naraštajima.

 

A NE Krško je izgrađena prije mog rođenja i ja svakako nisam za nju, niti ću ikada biti za takvu vrst energije i borit ću se koliko god budem mogao, pa makar i samo ovako kojim upisom na forumu. 

 

Inače, u članku se govori o sadašnjem vremenu i budućem u kojem bi se dogradila/izgradila nova mađarska NE, tako da ti usporedba s Krškom pada u vodu.

Ne slažem se sa tvojim mišljenjem, ali ću do kraja života braniti tvoje pravo da ga kažeš. - V. (Iz Hrvatske, s ljubavlju)
16 godina
neaktivan
offline
Treba li se Hrvatska bojati mađarske nuklearke?

and here we go again...

Dok ne probam lava, svinja je za mene kralj životinja!
Poruka je uređivana zadnji put sri 9.3.2016 15:48 (jura).
Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
online
Re: Treba li se Hrvatska bojati mađarske nuklearke
jura kaže...

and here we go again...

 a taman sam se smirio od prošli put

 

još su mi se mađari najavili ove godine za apartman, ali zaebali su se ako misle samo tako proć bez da ih dobro pregledam geigerovim brojačem

ne bu meni nitko po plaži ozračen hodil 

9 godina
neaktivan
offline
Re: Treba li se Hrvatska bojati mađarske nuklearke

A jel možda TETO Zagreb pretvara svu naftu i plin u toplinu? Ne nego podiže temperaturu Save isto kao i Krško, opet ti pada u vodu. Onda nuklearni lobij. Pa koliko je nuklearnih izgrađeno u zadnjih 10 godina a koliko plinskih i naftnih elektrana? Pa naftni lobij je daleko veći nego je nuklearni ikad bio. A nuklearni otpad nije neka znanstvena fantastika nego ga se stavi u specijalne bačve koje se zaliju posebno vrstom "stakla" koje zadržava radijaciju pa je inertan, i k tome se stavlja duboko pod zemlju. Opet, taj uran (onaj neobrađeni)se i dan danas nalazi ispod zemlje pa tako i u Hrvatskoj i on zrači jednako koliko i onaj koji se spremi iz nuklearnih elektrana.

 

A da ti nesto kažem o obnovljivim izvorima. Pa jel ti misliš da vjetroelektrana i solarna elektrana nemaju utjecaja na okoliš? Pa one također uzimaju energiju koju daje sunce, svi smo učili u osnovnoj da se energija PRETVARA a ne proizvodi, obnovljivi izvori također utječu na okoliš samo jos nismo postavili dovoljan kapacitet da to osjetimo. Sto ce se vise oduzimati od vjetra to ce ga biti manje, odnosno vjetrovi ce usporiti a to ce imati ogroman utjecaj na okoliš. Također to vrijedi za solarnu, samo je u trenutnoj situaciji učinak smanjenja energije koja se pretvara u toplinu pozitivan. A sto kada vjetar stane? Ocemo onda upaliti elektrane na naftu i plin koje ispuštanje toksične i kancerogene spojeve ravno u zrak koji dišemo i to nekoliko kilometara ili metara od nas?

Povjerenje zahtijeva godine za izgradnju, sekunde za uništenje i vječnost za popravak
15 godina
odjavljen
offline
Treba li se Hrvatska bojati mađarske nuklearke?

A ja sam mislio da je ova tema umrla tj. da je ove u strahu od nuklearki pobilo zračenje iz Krškog...

 

Oh, wait...

Ovaj forumaš je netolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti ugnjetavana zbog svojih glupih mišljenja.
Moj PC  
3 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Treba li se Hrvatska bojati mađarske nuklearke
Visak kaže...
Članak nema veze sa sigurnošću i niti jednom rječju se ne govori da je elektrana nesigurna, već se samo spominje zabrinutost lokalnog stanovništva.

Nije valjda zabrinutost ujedno i dokaz da je zabrinutost opravdana?

 Da je zabrinutost lokalnog stanovništva mjerilo nikad se ni jedna nuklearka ne bi ni izgradila. Ovdje je rijec o tome da zastupnici nuklearke na sudu nisu uspjeli dokazati njenu sigurnost.

 

Nije valjda zabrinutost ujedno i dokaz da je zabrinutost opravdana? - zanimljivo pitanje. Sud je odredio da jeste (ne zbog zabrinutosti nego zbog nesigurnosti, ali kad ti kažeš da je samo riječ o zabrinutosti...). Misliš da su na tom sudu bili ljudi koji tematiku poznaju slabije od tebe?

 

Možda je problem u tome što se upravo u vrijeme suđenja na reaktoru 4 (reaktor zadnje eneracije) dogodio problem za koji su predstavnici nuklearke na tom suđenju tvrdili da je nemoguć?

 

evo što kaže japanski premijer u vrijeme tsunamija:

http://www.vecernji.hr/svijet/bivsi-japanski-premijer-otkrio-detalje-iz-fukushime-izbjegli-smo-nuklearnu-kataklizmu-1065876

10 godina
offline
Re: Treba li se Hrvatska bojati mađarske nuklearke
Visak kaže...
Pa i živim kraj nuklearke, 40 kilometara od Krškog.

Ali daj ti onda riješi sa svojim dobavljačem el. energije da ti ne isporučuje struju iz nuklearki, pa ju onda i plaćaj adekvatno tome. Licemjerno je koristiti jeftinu struju iz nuklearki, a rogoboriti protiv njih.

 15km od nuklearke..I win! 

Ako počnemo svijetlit fluorescentno zelenom bojom ko Simpsoni javim da si stigneš pripremit odgovarajuće nijanse odjeće 

 

 

Nuklearke najveći problem ljudi koji žive u okolici...yeah right.

S obzirom na to kako je održavana i to da ju gase i kad baba u susjednom selu kihne uopće se ne opterećujem nuklearkom.

Štoviše radije bih imala 3 nuklearke oko sebe nego Plivu koja svaki dan pušta smrdljive tekućine u kanale oko tvornice pa cijeli kraj smrdi po pokvarenom kvascu. Ne znate kakav miris ima pokvareni kvasac? Predlažem da ostavite frišku germu u hladnjaku par mjeseci, kad pozeleni i pretvori se u tekućinu nos u to i mirišite - e to je taj miris. A da ne pričam o tome da se svi ti kanalići, potoci ili kako ih želite nazvati ulijevaju u potok Gorjak iz kojeg mi dobivamo pitku vodu, potok koji "saniraju" od 2000 godine. 

Messer koji uz isto tako krasne miomirise ima i svoju malu mikroklimu oko tvornice. Ako je magla tamo je magla da se ne može voziti, ako je oblačno tamo obavezno pljušti kiša. Rain alarm svaki dan pišti o nadolazećoj naoblaci, koja ima oblik kruga i ne mrda dalje od tvornice  

A u popis mogu ubrojit i naše vrle vikendaše koji odkako u Zagrebu nema odvoza glomaznog otpada svaki vikend dovuku pune aute krame koja im slučajno ispadne na obližnja polja i šume. Samo čekam kad ću uz hrpetinu starih frižidera, fotelja, kantica od raznih boja, lakova i sredstva za špricanje raznih gnjida i boleščuga naletit i na kojeg ukusno upakiranog mrtvaca u bačvici. Mislim bio bi red jer nam leševi kućnih ljubimaca i iznutrice svinjica i kozlića nakon kolinja u kućnoj radinosti nisu dovoljno zanimljivi...a i ne smrde dovoljno kad ih sunce ugrije 

 

U svakom slučaju...nuklearka...bring it on. Ionako će me prije ubit voda, zemlja puna ko zna kakvih kemikalija a možda se i spizdim autom dok se pokušavam probit kroz magluštinu kod koje mi ni svijetla sa Boeing 787 nebi pomogla.

 

Come out, come out wherever you are. So lost in your sea. Give in, give in for my touch. For my taste for my lust
Poruka je uređivana zadnji put čet 10.3.2016 9:08 (ddarknessfairyy).
11 godina
online
Re: Treba li se Hrvatska bojati mađarske nuklearke
ddarknessfairyy kaže...

 

U svakom slučaju...nuklearka...bring it on. Ionako će me prije ubit voda, zemlja puna ko zna kakvih kemikalija a možda se i spizdim autom dok se pokušavam probit kroz magluštinu kod koje mi ni svijetla sa Boeing 787 nebi pomogla.

 

 samo se ti zahebavaj, a nemaš pojma da ti već na leđima raste novi par veselih skakutavica 

16 godina
neaktivan
offline
Re: Treba li se Hrvatska bojati mađarske nuklearke
Neki dan u Die Hard 5 uđe ekipa u Černobiljsku elektranu u zaštitnim odijelima, našpricaju malo nečega i veli ženska da sada mogu skinuti odijela. ROTFL

A prosječnom gledatelju takve gluposti su jedina informacija o radijaciji.
Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
 
0 0 hvala 0
11 godina
online
Re: Treba li se Hrvatska bojati mađarske nuklearke
Visak kaže...
Neki dan u Die Hard 5 uđe ekipa u Černobiljsku elektranu u zaštitnim odijelima, našpricaju malo nečega i veli ženska da sada mogu skinuti odijela. ROTFL

A prosječnom gledatelju takve gluposti su jedina informacija o radijaciji.

 mislim da potcjenjuješprosječne gledatelje, jer bi inače prosječni iq bio daleko ispod 100

 

16 godina
neaktivan
offline
Re: Treba li se Hrvatska bojati mađarske nuklearke
Nije to stvar inteligencije, nego izloženosti informacijama. Velika većina nema pojma o tome što uopće je radijacija, kakve vrste zračenja postoje, koje su opasne i zašto. I onda vide neki film i nemaju pojma što je u njemu realno a što nije. Više puta sam čuo kako se ljudi pozivaju da su nešto vidjeli u filmu.
Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
 
1 0 hvala 0
11 godina
online
Re: Treba li se Hrvatska bojati mađarske nuklearke
Visak kaže...
Nije to stvar inteligencije, nego izloženosti informacijama. Velika većina nema pojma o tome što uopće je radijacija, kakve vrste zračenja postoje, koje su opasne i zašto. I onda vide neki film i nemaju pojma što je u njemu realno a što nije. Više puta sam čuo kako se ljudi pozivaju da su nešto vidjeli u filmu.

 kako nema, pa valjda je normalno da će inteligentnija osoba prije posumnjati u takvu scenu od manje inteligentne

inteligencija podrazumijeva (bar u prosjeku) valjda i bolju obrazovanost, šire opće znanje itd. tako da ipak mislim da bi većina prosječnih gledatelja zafrktala na tu scenu

16 godina
neaktivan
offline
Re: Treba li se Hrvatska bojati mađarske nuklearke
BlueMax kaže...
Visak kaže...
Članak nema veze sa sigurnošću i niti jednom rječju se ne govori da je elektrana nesigurna, već se samo spominje zabrinutost lokalnog stanovništva.

Nije valjda zabrinutost ujedno i dokaz da je zabrinutost opravdana?

 Da je zabrinutost lokalnog stanovništva mjerilo nikad se ni jedna nuklearka ne bi ni izgradila. Ovdje je rijec o tome da zastupnici nuklearke na sudu nisu uspjeli dokazati njenu sigurnost.

 

Nije valjda zabrinutost ujedno i dokaz da je zabrinutost opravdana? - zanimljivo pitanje. Sud je odredio da jeste (ne zbog zabrinutosti nego zbog nesigurnosti, ali kad ti kažeš da je samo riječ o zabrinutosti...). Misliš da su na tom sudu bili ljudi koji tematiku poznaju slabije od tebe?

 

Možda je problem u tome što se upravo u vrijeme suđenja na reaktoru 4 (reaktor zadnje eneracije) dogodio problem za koji su predstavnici nuklearke na tom suđenju tvrdili da je nemoguć?

 

evo što kaže japanski premijer u vrijeme tsunamija:

http://www.vecernji.hr/svijet/bivsi-japanski-premijer-otkrio-detalje-iz-fukushime-izbjegli-smo-nuklearnu-kataklizmu-1065876

 Judge Yoshihiko Yamamoto said operator Kansai Electric Power Coroporation (Kepco) had not fully explained how it upgraded safety features at the two Takahama reactors to comply with stricter post-Fukushima safety standards.

 

Dakle nije elektrana nesigurna u smislu da je povećana vjerojatnost nesreće, nego sudac nije bio zadovoljan prezentiranim POBOLJŠANJIMA sigurnosti u elektrani. Znači ljudi su zabrinuti, a ovi ih nisu uspjeli umiriti, no ti iz toga nekako izvlačiš dokaz o nesigurnosti elektrane koja je godinama radila i bez tih poboljšanja. Nema povećane opasnosti, samo povećana zabrinutost.

Radi se o političkoj odluci, za koju i u članku kažu da će vjerojatno biti poništena na višoj instanci, također iz političkih razloga.

 

Premijer isto nije rekao ništa konkretno, osim da se on jako prepao svega. Da se dogodilo sranje i da je bila ljudska greška znali smo i prije.

 

Da, NE su opasne. Da, i drugi oblici energije su opasni. Pogledaj na što liče mjesta izljeva tankera. Jedna havarija u Jadranu i zaboravite turizam na par godina. A tankeri svakodnevno plove i nitko nema pojma koliko su sigurni.

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
15 godina
neaktivan
offline
Re: Treba li se Hrvatska bojati mađarske nuklearke
Sum_of_all_fears kaže...

A ja sam mislio da je ova tema umrla tj. da je ove u strahu od nuklearki pobilo zračenje iz Krškog...

 

Oh, wait...

 Bitno da se o nečem kokodače ...   OMG

Visak kaže...

Da, NE su opasne. Da, i drugi oblici energije su opasni. Pogledaj na što liče mjesta izljeva tankera. Jedna havarija u Jadranu i zaboravite turizam na par godina. A tankeri svakodnevno plove i nitko nema pojma koliko su sigurni.

 A dnevno ih prođe .... pitaj boga koliko.

If it ain`t broken, you`re not working hard enough ...
16 godina
neaktivan
offline
Re: Treba li se Hrvatska bojati mađarske nuklearke
kizo2703 kaže...

 A dnevno ih prođe .... pitaj boga koliko.

 Prema podacima EU i hrvatskog Instituta za oceanografiju, godišnje se tankerima kroz Jadran preveze 70 milijuna tona nafte i naftnih derivata. Riječ je o 100 puta većoj količini nafte od one koja se izlila u Meksičkom zaljevu. U Jadranu, srećom, većih katastrofa nije bilo, no prema podacima Europske komisije, u Jadransko more se manjim incidentima godišnje izlijeva 100 tisuća tona nafte, ulja i drugih ugljikovodika. To znači da se u osam godina u Jadran i danas izlije količina ugljikovodika usporediva s katastrofom u Meksičkom zaljevu. Samo 2001., prema proračunu tijela EK, ukupna površina svih naftnih mrlja u Jadranu bila je ekvivalentna površini tri otoka Cresa.

 

Naravno, velike količine se prevoze i cestom i željeznicom, a negdje se to i skladišti, da bi se na kraju sve (što ne iscuri) spalilo i pustilo u atmosferu. Nuklearke zagađuju samo kad se dogodi nesreća, nafta i ugljen uvijek i stalno. Toliko o brizi za buduće generacije.

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
13 godina
offline
Re: Treba li se Hrvatska bojati mađarske nuklearke
Danyel kaže...
ddarknessfairyy kaže...

U svakom slučaju...nuklearka...bring it on. Ionako će me prije ubit voda, zemlja puna ko zna kakvih kemikalija a možda se i spizdim autom dok se pokušavam probit kroz magluštinu kod koje mi ni svijetla sa Boeing 787 nebi pomogla.

 

 

 

U redu, ti crkni kraj svoje divne nuklearke (ili se spucaj u prvo stablo, kako si sama rekla), nemam ništa protiv. Ali nas ostale koji ne želimo ne guraj tamo.

Ti ostani kraj svoje divne nuklearke, ma preseli drito u reaktor ako želiš - i još nešto, da ne zaboravim - sebi u stan uguraj sav nuklearni otpad koji ta elektrana proizvede, i svojoj djeci (ako ih imaš) i ostatku obitelji (ako ih imaš). Naravno, ako bude bilo mjesta za sve bačve.

PS:Nas ostale, zatucane debile i zaostale kretene koji mrzimo nuklearke pusti na miru, da umremo od drugih stvari ili jednostavno starosti, što dalje od tih prekrasnih nuklearki.  

 

A ta nafta, koja se izlije na moru (ili bilo gdje drugo), može se pokupiti, a i nije toliko kancerogena ni opasna kao radijacija. Tako da su vam usporedbe, blago rečeno, retardirane.

 

No, kako ste sami rekli - važno je o nečemu laprdati... 

 

 

 zenska ti fino argumentira i ti odg vazno je laprdati.. pa jesi li ti mutav ili neodgojen? u tri min na ovoj temi vidim vise pozitivnog za NE nego negativnog.. ali bolje je da me truje ono na kaj sam naviknut.. ono,kuiz, evolucija. morti sam se vec privikel...

Moj PC  
6 0 hvala 0
8 godina
odjavljen
offline
Re: Treba li se Hrvatska bojati mađarske nuklearke
Danyel kaže...

(...) No, kako ste sami rekli - važno je o nečemu laprdati... 

 Ti si mnogo veća opasnost za čovječanstvo od nuklearki. Bojim te se.

http://informanka.blogspot.hr/ (Ili jednostavno pretražite Google s ključnom riječju ‘informanka’.)
Moj PC  
4 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Treba li se Hrvatska bojati mađarske nuklearke?

Obozavam ovakve teme, gdje neupuceno pucanstvo prica o babarogama i radijaciji u istom kontekstu.

 

Sto je najbolje radijacija je u javnosti precipirana kao crna magija isprepletena sa najgorim bolestinama i Bin Ladenom (ukratko mislim da je skraceno ime za NE - smrt od najgorih bolesti i terorizma dok svijetlis flourescentno u mraku)

 

Da znate imalo o industriji (kemijskoj, naftnoj, metalopreradivackoj ...) svi bi htjeli zabraniti sve i jednu od njih.

 

Blazeno neznanje i manipulacija masa (gledaj u svoj "smartfon", vozi na lozaka i budi sretan sto zivis daleko od NE i radijacije)

 
5 1 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Treba li se Hrvatska bojati mađarske nuklearke
Radijacija je ljude trovala oduvijek, jer su prirodni izvori radijacije jači od umjetnih. Broj kancerogenih (i ostalih) oboljenja izazvanih fosilnim gorivima nekoliko redova veličina je veći od onih izazvanih radijacijom. Pogledaj na što Peking liči i koliko tamo ljudi obolijeva zbog klasičnog zagađenja. A Peking je samo jedan od takvih gradova.

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
 
4 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Treba li se Hrvatska bojati mađarske nuklearke
Danyel kaže...

 

U redu, ti crkni kraj svoje divne nuklearke (ili se spucaj u prvo stablo, kako si sama rekla), nemam ništa protiv...

 

 

Ludilo na psihijatriji. Ulaz slobodan.

Šta roda donese, to vrana odnese.
Moj PC  
3 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Treba li se Hrvatska bojati mađarske nuklearke
Opet lupetaš. Naravno da je kacerogeno sve iz industrije, a pogotovo ono što dolazi iz nafte. Nije u tome stvar. Problem je u tome što lako može doći do havarije NE a tada su posljedice po okoliš i ljude puno, puno drastičnije od bilo čega drugog. I to stoljećima. I još je jedan problem s radijacijom, ona se taloži, ne može se izbaciti ni neutralizirati iz organizma ni iz okoliša i zbog toga je tihi ubojica koji katkad sporo ali sigurno ubija. Da ne spominjem sada i veliki, globalni problem s nuklearnim otpadom... Uglavnom, uspoređivati radijaciju s pušenjem cigarete je smiješno, pogotovo danas u eri ubrzanog razvoja tehnologije i obnovljivih izvora energije. Kome treba nešto tako odvratno i opasno kao što je fisijska NE, pogotovo danas, u 21. stoljeću... Moramo konačno postati odgovorni i usvojiti da nismo jedini na planeti, i da s nama ništa ne počinje ni ne završava, osim našeg života. A kraj nas i nakon nas žive i živjet će i drugi ljudi. Dajmo im šansu, ne vješajmo im taj kamen oko vrata, kamen naše vlastite gluposti i bahatosti.
Ne slažem se sa tvojim mišljenjem, ali ću do kraja života braniti tvoje pravo da ga kažeš. - V. (Iz Hrvatske, s ljubavlju)
8 godina
odjavljen
offline
Re: Treba li se Hrvatska bojati mađarske nuklearke
Danyel kaže...

 Meni ona nije pisala, već ja njoj. Radijacija Retardacija te truje već odavno. Sve nas. Mene najviše. Morti si ti malo popil pa ne znaš kaj pišeš. Ali, važno je laprdati... 

 Ispravila sam ti pogreške. :)

http://informanka.blogspot.hr/ (Ili jednostavno pretražite Google s ključnom riječju ‘informanka’.)
Moj PC  
4 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Treba li se Hrvatska bojati mađarske nuklearke

Danyel, neznam na kakvim si ti drogama, ali okani se toga, stetno je za mozak (makar vise neznam da li trollas ili si ozbiljan)

 

Reci da moze lako doci do havarije NE je kao da kazes da moze lako doci do toga da te ubije vlak (onaj sto ide po tracnicama) usred atlantika - nije nemoguce ali nije bas lako...

 

Da se radijacija ne moze izbaciti iz organizma svi bi mi vec bili mrtvi nakon par slikanja u bolnici ili nedaj Boze MRI-a.

 

Da se vratim na jedan od svojih starijih postova, radijacija je svuda oko nas (ovaj planet je radioaktivan, a da ne spominjem koliko radijacije sunce isijava), samo je pitanje do koje mjere smo naviknuti na nju (kolika je granica prije nego sto to uzrokuje probleme - ovisi o masi, dobi, prehrani...)

 

A da smo u 21. stoljecu bili bi samo na nuklearkama (i naravno hidro), a ne na nafti i ugljenu - nafta i ugljen su pak debilizam, kretenizam i svi ostali negativni izmi.

Da odmah pitam, pronadi mi jedan (1) solarni kolektor (znaci fotonaponski element) koji moze proizvesti vise energije u svom zivotnom ciklusu od energije koja ce se uloziti u njegovu izradu i reciklazu (pro-tip: neces)

15 godina
neaktivan
offline
Treba li se Hrvatska bojati mađarske nuklearke?

Francuzi i nijemci imaju na desetke nuklearki i sve ih pomalo gase. Ako lideri od nečega odustaju onda bi se trebali i ostali povesti za time.
Pogotovo je znakovito što francuzi odustaju, oni nemaju drugih izvora osim nuklearki.

 
0 4 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Treba li se Hrvatska bojati mađarske nuklearke
Glamdring kaže...

Francuzi i nijemci imaju na desetke nuklearki i sve ih pomalo gase. Ako lideri od nečega odustaju onda bi se trebali i ostali povesti za time.
Pogotovo je znakovito što francuzi odustaju, oni nemaju drugih izvora osim nuklearki.

Po tom razmisljanju nema razloga da ne gradimo Plomin-C, jer svi "lideri" grade TE na ugljen i naftu (ugljen je prava stvar- nema bolje od njega - gradimo TE na ugljen i naftu - to je buducnost). Interesantna je razina licemjerja u ovoj temi.

Ako nisi primjetio "lideri" kako ih ti nazivas su generalno ljudi koji su ignorantni i idu za vlastitim interesima (koje naftni lobiji iznimno dobro placaju) a rijetko ili cak nikada (u slucaju velikih zemalja) za interesom malih ljudi koji su ih tamo postavili.

Zato i postoji takav revolt prema njima i njihovim idejama.

A Francuzi i Njemci gase NE jer im je kraj zivotnog vijeka (tj. je ne mogu nastaviti raditi bez znacajnih ulaganja - isplativije je izgraditi novu suvremenu NE u tom slucaju)

 

15 godina
odjavljen
offline
Re: Treba li se Hrvatska bojati mađarske nuklearke
Glamdring kaže...

Francuzi i nijemci imaju na desetke nuklearki i sve ih pomalo gase. Ako lideri od nečega odustaju onda bi se trebali i ostali povesti za time.
Pogotovo je znakovito što francuzi odustaju, oni nemaju drugih izvora osim nuklearki.

Ovu glupu priču smo već prošli... Sačekaj 4-5 godina pa ćeš vidjet tko koga gasi. U Njemačkoj su problem anti-nuklearni lobiji koji ko ovdje nazočni Danyel malo previše, da ga prostite, seru. Dok gase te nuklearne elektrane, pale elektrane na ugljen (koje btw ispuštaju više radioaktivnih čestica u zrak nego NE ) što im je super ideja.

 

Rekao sam - ako želite plaćati skuplju struju iz neučinkovitih (vjetar, sunce) i opasnih (nafta, ugljen) izvora, samo naprijed. Ja se mogu preseliti i u Krško ako će mi struja biti jeftinija od vaše.

Ovaj forumaš je netolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti ugnjetavana zbog svojih glupih mišljenja.
14 godina
offline
Treba li se Hrvatska bojati mađarske nuklearke?

Ih! Un ti Iruda, Ugari su to! Čuvaj se njh i kad darove nose, a kamoli nuklearke!   Vid što su nam od "IN*" napravili. Svi pričaju il' EN il' na HU. Pa ti vidi! Inače, bijah tamo (u nuklearki, jelte). Lijepa paradica. Samo eto. Taj mađarski, baš ga slabo divanim tako da... ako se što dogodi, jako ćemo mi to teško razumijeti...

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Treba li se Hrvatska bojati mađarske nuklearke
Randy Marsh kaže...

... Interesantna je razina licemjerja u ovoj temi....

 

 Ispravno si primjetio. Isti slučaj, ako ne i gori, su farizeji kojima smetaju mobilne bazne stanice kod susjeda. A imaju u đepu barem jedan, ako ne i dva mobitela. Kod kuće neću niti spominjat. Tobože im smeta zračenje, a ustvari ih ždere zavist poradi naknade koju ubire susjed. Njihovi mobiteli ne zrače, jel. U konačnici može se povući usporedba s pasivnim pušenjem. Kao on mene truje jer puši u mojoj blizini, prevedenoi on mene ozračuje jer ima mobitel meni blizu. Samo čekam kad će kojekakvi ekobiznismeni (napominjem ekobiznismeni, ne etno) početi na to kukati.

Šta roda donese, to vrana odnese.
10 godina
offline
Re: Treba li se Hrvatska bojati mađarske nuklearke
picajzla0707 kaže...

 samo se ti zahebavaj, a nemaš pojma da ti već na leđima raste novi par veselih skakutavica 

 Skakutavica? Jel ovakvih?

 Neaaa za to mi fali još brat bratu 120- 150kg  Al evo baš mi iskočila jajolika oteklina na zglobu šake, ja sam bila uvjerena da mi je to od sjekire al viš viš može bit da mi od NE raste treća ruka 

Jura iz druge galaksije kaže...
Danyel kaže...

 

U redu, ti crkni kraj svoje divne nuklearke (ili se spucaj u prvo stablo, kako si sama rekla), nemam ništa protiv...

 

 

Ludilo na psihijatriji. Ulaz slobodan.

Čini se da sam opet sam propustila zabavu. 

Ja ko oni likovi na svadbama koji se još prije ceremonije napiju, zakrme u autu, probude oko zore i čude se kud su svi nestali 

Randy Marsh kaže...

A Francuzi i Njemci gase NE jer im je kraj zivotnog vijeka (tj. je ne mogu nastaviti raditi bez znacajnih ulaganja - isplativije je izgraditi novu suvremenu NE u tom slucaju)

 

 Upravo tako, vraga bi oni gasili nuklearke kad bi im se isplatilo. Bitna je lova a ako ti nešto predstavlja veći trošak pri održavanju od energije koju dobiješ normalno da se gasi.

Sum_of_all_fears kaže...

Ovu glupu priču smo već prošli... Sačekaj 4-5 godina pa ćeš vidjet tko koga gasi. U Njemačkoj su problem anti-nuklearni lobiji koji ko ovdje nazočni Danyel malo previše, da ga prostite, seru. Dok gase te nuklearne elektrane, pale elektrane na ugljen (koje btw ispuštaju više radioaktivnih čestica u zrak nego NE ) što im je super ideja.

 

Rekao sam - ako želite plaćati skuplju struju iz neučinkovitih (vjetar, sunce) i opasnih (nafta, ugljen) izvora, samo naprijed. Ja se mogu preseliti i u Krško ako će mi struja biti jeftinija od vaše.

 Da bar hoće, nedaju smradovi ništa jeftiniju struju 

 

Zanimljivo je to da oko nuklearki i radijacije(svakakve) najviše urlaju oni kojima i ne treba "nova" struja jer već imaju stabilnu energetsku mreži. Oni su tobože zabrinuti za prirodu i ljudski rod. Ali kad njihovoj guzici treba nije problem prijeći preko straha od radijacije.

Ako treba slikati pluća odmah će bez ustručavanja odletiti na slikanje jer malo zračenja ga neće ubiti a onoga koji svakodnevno slika ta njihova pluća ko ebe jer samo je njegova guzica bitna. 

Prosvjedovat će se protiv novih mobilnih odašiljača da ne truje djecu, ali će uredno potpisati peticiju u selendri kojom se traži stavljanje odašiljača jer signala nema ni da zoveš sa krova kuće balansirajući na štulama. Takvi isti će prosvjedovati protiv izgradnje smetlišta jer se taloži otpad koji može biti kancerogen ali im neće biti problem predložiti da se njegovo smeće odlaže u nekom drugom gradu, dok je njegovoj guzici dobro nije bitna priroda.

Isto tako je i sa strujom. Ako imaju struju svaki dan, bez ispada i prekida urlikat će protiv nuklearki i tražiti sto razloga zašto su nuklearke štetne. Ali da se desi da je cijeli grad pod redukcijama zbog nedostatka električne energije više nebi bile bitne ni radioaktivne čestice, ni priroda ni ljudska budućnost. Bitno bi bilo da se može pogledat utakmica i napunit onaj mobitel čiji odašiljač truje sve oko sebe. 

Come out, come out wherever you are. So lost in your sea. Give in, give in for my touch. For my taste for my lust
Poruka je uređivana zadnji put pet 11.3.2016 16:24 (ddarknessfairyy).
11 godina
online
Re: Treba li se Hrvatska bojati mađarske nuklearke
ddarknessfairyy kaže...
picajzla0707 kaže...

 samo se ti zahebavaj, a nemaš pojma da ti već na leđima raste novi par veselih skakutavica 

 Neaaa za to mi fali još brat bratu 120- 150kg  Al evo baš mi iskočila jajolika oteklina na zglobu šake, ja sam bila uvjerena da mi je to od sjekire al viš viš može bit da mi od NE raste treća ruka 

 

dobar primjer, da na to sam mislio

no lako za ruku viška, to će ti uvijek dobro doći

problem je ak' ti se počne otvarati "stražnji izlaz" na laktu 

 

ups, sam već postajem degutantan

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice