Top 5 mobitela nedostupnih u Hrvatskoj

poruka: 154
|
čitano: 20.094
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Top 5 mobitela nedostupnih u Hrvatskoj".
7 godina
offline
Re: Top 5 mobitela nedostupnih u Hrvatskoj

Upravo to, činele su narodna metoda za detekciju FLAC-a.

Tu MP3  opako puši, jednostavno-limit standarda.

Pogotovo kaj veći dio spektra kod činela   čine viši harmonici (to i je metoda  generiranja zvuka kod njih).

Kruha i igala...
14 godina
neaktivan
offline
Re: Top 5 mobitela nedostupnih u Hrvatskoj
fer-de-lance kaže...

Upravo to, činele su narodna metoda za detekciju FLAC-a.

Tu MP3  opako puši, jednostavno-limit standarda.

Pogotovo kaj veći dio spektra kod činela   čine viši harmonici (to i je metoda  generiranja zvuka kod njih).

 http://i.imgur.com/lNUh0uV.gif

9 godina
offline
Top 5 mobitela nedostupnih u Hrvatskoj

Tko kaze da nema razlike izmedu flac i mp3 taj nema sluha ili pojma o pojmu.

To sto ste vec naveli je istina, najvise se skuzi razlika na preciznim visokim tonovima, i to iz aviona se skuzi, cak i na slabijoj audio opremi..

Ako pokusavas cuti raziku na nekim narodnjacima/turbo folk i sl. gadostima onda ti nema pomoci, tu tesko da mozes ista skuzit... (osim da ti nesto nije u redu sa mozgom)

A treba znati i slusati glazbu, tj. sve tonove. Znam dosta ljudi koji kurca ne kuze kad im pustis istu stvar na zvucnicima od 30kn i onima od 13000 kn, jednostavno kaze; pa cujem, isto pjeva... 

Nekim ljudima naravno to nije bitno, neki jednostavno nemaju sluha, neki ne znaju sto bi trebali cuti, neki ne znaju sto bi mogli cuti na boljoj audio opremi / formatu, itd.

Onaj tko zna i cuje, taj i uziva u glazbi. Ostalima je bitno da se cuje neka buka i da pjevuse pjesmice..

Ja se najezim kad cujem dobar bas koji osjetis u plucima i precizne visoke tonove...

 

edit: postoje i flac-ovi napravljeni iz mp3-ca ! Ne znam tko je toliko "inteligentan" da napravi tako nesto, ali ima i toga, pa onda idu usporedivati nesto s necim..

Poruka je uređivana zadnji put ned 8.1.2017 14:25 (digitall).
Moj PC  
2 0 hvala 0
8 godina
odjavljen
offline
Re: Top 5 mobitela nedostupnih u Hrvatskoj
digitall kaže...

Tko kaze da nema razlike izmedu flac i mp3 taj nema sluha ili pojma o pojmu.

To sto ste vec naveli je istina, najvise se skuzi razlika na preciznim visokim tonovima, i to iz aviona se skuzi, cak i na slabijoj audio opremi..

Ako pokusavas cuti raziku na nekim narodnjacima/turbo folk i sl. gadostima onda ti nema pomoci, tu tesko da mozes ista skuzit... (osim da ti nesto nije u redu sa mozgom)

A treba znati i slusati glazbu, tj. sve tonove. Znam dosta ljudi koji kurca ne kuze kad im pustis istu stvar na zvucnicima od 30kn i onima od 13000 kn, jednostavno kaze; pa cujem, isto pjeva... 

Nekim ljudima naravno to nije bitno, neki jednostavno nemaju sluha, neki ne znaju sto bi trebali cuti, neki ne znaju sto bi mogli cuti na boljoj audio opremi / formatu, itd.

Onaj tko zna i cuje, taj i uziva u glazbi. Ostalima je bitno da se cuje neka buka i da pjevuse pjesmice..

Ja se najezim kad cujem dobar bas koji osjetis u plucima i precizne visoke tonove...

 Sad ga i ti prtjera. Znaci po tebi svakoko ne razlikuje mp3 na 320kbps i FLAC ne zna uzivati ili ne uziva u muzici? Moras imati apsolutni sluh da bi uzivao u muzici? To ti je kao da kazes da niko ko ima dioptriju ne moze uzivati u filmu jer ne vidi svaki pixel....

S druge strane koja je poenta kupovati opremu na kojoj to mozes cuti ako to ionako ne cujes.....

13 godina
neaktivan
offline
Re: Top 5 mobitela nedostupnih u Hrvatskoj
digitall kaže...

Tko kaze da nema razlike izmedu flac i mp3 taj nema sluha ili pojma o pojmu.

To sto ste vec naveli je istina, najvise se skuzi razlika na preciznim visokim tonovima, i to iz aviona se skuzi, cak i na slabijoj audio opremi..

Ako pokusavas cuti raziku na nekim narodnjacima/turbo folk i sl. gadostima onda ti nema pomoci, tu tesko da mozes ista skuzit... (osim da ti nesto nije u redu sa mozgom)

A treba znati i slusati glazbu, tj. sve tonove. Znam dosta ljudi koji kurca ne kuze kad im pustis istu stvar na zvucnicima od 30kn i onima od 13000 kn, jednostavno kaze; pa cujem, isto pjeva... 

Nekim ljudima naravno to nije bitno, neki jednostavno nemaju sluha, neki ne znaju sto bi trebali cuti, neki ne znaju sto bi mogli cuti na boljoj audio opremi / formatu, itd.

Onaj tko zna i cuje, taj i uziva u glazbi. Ostalima je bitno da se cuje neka buka i da pjevuse pjesmice..

Ja se najezim kad cujem dobar bas koji osjetis u plucima i precizne visoke tonove...

 

edit: postoje i flac-ovi napravljeni iz mp3-ca ! Ne znam tko je toliko "inteligentan" da napravi tako nesto, ali ima i toga, pa onda idu usporedivati nesto s necim..

 

 

aha sad si me prosvjetlio, znaci da bi cuo razliku moram slusat neki fusion jazz ?

 

jedino nisam shvatio ovo "A treba znati i slusati glazbu, tj. sve tonove."   Ja obicno ne slusam G ton, valjda zato ne cujem tolko tu razliku. Volim duboki B pa mi je dovoljan i mp3 320..

8 godina
protjeran
offline
Re: Top 5 mobitela nedostupnih u Hrvatskoj
digitall kaže...

Tko kaze da nema razlike izmedu flac i mp3 taj nema sluha ili pojma o pojmu.

To sto ste vec naveli je istina, najvise se skuzi razlika na preciznim visokim tonovima, i to iz aviona se skuzi, cak i na slabijoj audio opremi..

Ako pokusavas cuti raziku na nekim narodnjacima/turbo folk i sl. gadostima onda ti nema pomoci, tu tesko da mozes ista skuzit... (osim da ti nesto nije u redu sa mozgom)

A treba znati i slusati glazbu, tj. sve tonove. Znam dosta ljudi koji kurca ne kuze kad im pustis istu stvar na zvucnicima od 30kn i onima od 13000 kn, jednostavno kaze; pa cujem, isto pjeva... 

Nekim ljudima naravno to nije bitno, neki jednostavno nemaju sluha, neki ne znaju sto bi trebali cuti, neki ne znaju sto bi mogli cuti na boljoj audio opremi / formatu, itd.

Onaj tko zna i cuje, taj i uziva u glazbi. Ostalima je bitno da se cuje neka buka i da pjevuse pjesmice..

Ja se najezim kad cujem dobar bas koji osjetis u plucima i precizne visoke tonove...

 

edit: postoje i flac-ovi napravljeni iz mp3-ca ! Ne znam tko je toliko "inteligentan" da napravi tako nesto, ali ima i toga, pa onda idu usporedivati nesto s necim..

 Nema goreg od ovih audiofila i njihovog filozofiranja...

Da mi nećeš ti možda i reći što ću ja slušati i u čemu ću uživati??

Ako netko ne čuje razliku između nečega što se pušta na 30 kn ili 13000 kn, to je zato što nije opterećen glupostima kao ti.

Čuj samo tu vrhunsku izjavu "treba znati slušati glazbu"... :facepalm:

9 godina
offline
Top 5 mobitela nedostupnih u Hrvatskoj

Ja nisam ni A od audiofila, i nikad nisam nikome napisao sta da slusa a sta da ne slusa. Zaboli me kurcina sta ce ko slusati ili biti gluh...

Ali tlak mi se dize kad netko napise da nema razlike izmedu flac i mp3, e to se zove totalno neznanje. One fore "ma to ti je je sve isto"..  je ako si gluh.

Jel ti isto vozit auto od 100 i 200 konja? Pa je, po gradu u drugoj brzini, i onda kazes, pa to ti je isto, ide i jedan i drugi.

Bravo bravo

 

@brada09 e da, bas taj ton propustas :)

mislio sam na to kad pustis neku stvar na jeftinjara slusalicama/zvucnicima/opremi i tako slusas neko vrijeme, i sve ti je ok, i onda spojis slusalice/zvucnike/opremu i pustis istu stvar, i onda najednom cujes da se ta stvar sastoji od jos 50% zvukova koje uopce nisi mogao cuti na onom sranju, tek onda dobijes tj. cujes ono sto je autor htio reci

Poruka je uređivana zadnji put ned 8.1.2017 17:26 (digitall).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Top 5 mobitela nedostupnih u Hrvatskoj
digitall kaže...

 

@brada09 e da, bas taj ton propustas :)

mislio sam na to kad pustis neku stvar na jeftinjara slusalicama/zvucnicima/opremi i tako slusas neko vrijeme, i sve ti je ok, i onda spojis slusalice/zvucnike/opremu i pustis istu stvar, i onda najednom cujes da se ta stvar sastoji od jos 50% zvukova koje uopce nisi mogao cuti na onom sranju, tek onda dobijes tj. cujes ono sto je autor htio reci

 

to se zovu aktivni monitori. i na njima ces cut tih kao sto ti velis 50% vise zvukova slusao mp3 320 ili flac. 

9 godina
offline
Top 5 mobitela nedostupnih u Hrvatskoj

ok, odustajem

pricam sa zidom

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Top 5 mobitela nedostupnih u Hrvatskoj
digitall kaže...

Tko kaze da nema razlike izmedu flac i mp3 taj nema sluha ili pojma o pojmu.

To sto ste vec naveli je istina, najvise se skuzi razlika na preciznim visokim tonovima, i to iz aviona se skuzi, cak i na slabijoj audio opremi..

Ako pokusavas cuti raziku na nekim narodnjacima/turbo folk i sl. gadostima onda ti nema pomoci, tu tesko da mozes ista skuzit... (osim da ti nesto nije u redu sa mozgom)

A treba znati i slusati glazbu, tj. sve tonove. Znam dosta ljudi koji kurca ne kuze kad im pustis istu stvar na zvucnicima od 30kn i onima od 13000 kn, jednostavno kaze; pa cujem, isto pjeva... 

Nekim ljudima naravno to nije bitno, neki jednostavno nemaju sluha, neki ne znaju sto bi trebali cuti, neki ne znaju sto bi mogli cuti na boljoj audio opremi / formatu, itd.

Onaj tko zna i cuje, taj i uziva u glazbi. Ostalima je bitno da se cuje neka buka i da pjevuse pjesmice..

Ja se najezim kad cujem dobar bas koji osjetis u plucima i precizne visoke tonove...

 

edit: postoje i flac-ovi napravljeni iz mp3-ca ! Ne znam tko je toliko "inteligentan" da napravi tako nesto, ali ima i toga, pa onda idu usporedivati nesto s necim..

Iako post više manje stoji, ovo je teška glupost. Kao da kažeš "tko nije u stanju kontrolirati zvjer od 800 konja bez traction controla, taj ne uživa u vožnji". Naravno da nije ista stvar, ali većini ljudi muzika ipak nije toliko bitna da bi im značajniju razliku radio peti harmonik 3 kHz tona.

 

Međutim, druga strana priče je ta da čak i za običnog korisnika ima smisla pohrana u flac-u jer flac možeš uvijek prekodirati u što god ti treba, dok lossy to lossy nije dobra ideja, a prostor za pohranu nikad nije bio jeftiniji. Iako, ima i boljih formata za dugoročno čuvanje jer flac bez dodatnih alata ne pruža detektiranje i ispravljanje pogrešaka.

Big wheel keep on turning, Proud Mary keep on burning, Trolling, trolling, trolling on the river.
8 godina
protjeran
offline
Re: Top 5 mobitela nedostupnih u Hrvatskoj
digitall kaže...

i nikad nisam nikome napisao sta da slusa a sta da ne slusa. Zaboli me kurcina sta ce ko slusati ili biti gluh...

 Naravno da jesi, čim kažeš da netko tko sluša narodnu glazbu ne može skužiti razliku u kvaliteti i da mu nešto nije u redu s mozgom, te prosere ostavi za sebe.

Nikoga ne zanima što ti slušaš i što ti smatraš da je dobro ili nije dobro, glazba je stvar ukusa.

 

digitall kaže...

Ali tlak mi se dize kad netko napise da nema razlike izmedu flac i mp3, e to se zove totalno neznanje. One fore "ma to ti je je sve isto"..  je ako si gluh.

I nema u današnjem konzumerizmu glazbe i načinu na koji se ona sluša.

Gdje se glazba sluša? U klubovima, u autu, na mobitelu i na youtubu, i koji će ti k. tu flac i nekakvo baljezganje o kvaliteti??

Jel ti kad slušaš glazbu se zatvoriš u svoju posebnu audio sobu, posebno izoliranu i upališ opremu vrijednu 50.000 kn da bi čuo svaki šugavi ton?

Koga briga za flac? Mp3 se i proslavio baš zato što je svojom kompresijom glazbu napravio pristupačnom i dostupnom svima u svako doba, a kompresija je napravljena tako da su izbačeni tonovi koje ljudsko uho ionako ne čuje.

 

Dakle, za 99% ljudi na ovom svijetu je mp3 savršeno dobar, ali uvijek ima 1% onih koji moraju pametovat o kvaliteti i kako su svi budale jer ne troše tisuće kuna na audio opremu da bi čuli jedan ton više...

8 godina
odjavljen
offline
Re: Top 5 mobitela nedostupnih u Hrvatskoj
tommy_vercetti kaže...
...

Dakle, za 99% ljudi na ovom svijetu je mp3 savršeno dobar, ali uvijek ima 1% onih koji moraju pametovat o kvaliteti i kako su svi budale jer ne troše tisuće kuna na audio opremu da bi čuli jedan ton više...

 A i to ti ne garantuje niko da ces cuti jer nema svako uho sposobno za 20hz-20kHz raspon....

13 godina
neaktivan
offline
Re: Top 5 mobitela nedostupnih u Hrvatskoj
Torent kaže...
tommy_vercetti kaže...
...

Dakle, za 99% ljudi na ovom svijetu je mp3 savršeno dobar, ali uvijek ima 1% onih koji moraju pametovat o kvaliteti i kako su svi budale jer ne troše tisuće kuna na audio opremu da bi čuli jedan ton više...

 A i to ti ne garantuje niko da ces cuti jer nema svako uho sposobno za 20hz-20kHz raspon....

 

pa ja cu prvi priznat da ne cujem do 20kHz, mislim da je bilo 15 zadnji put kad sam testirao, moguce da je sad jos manje. e sad dal je to zbog (nesto glasnijeg) sviranja s bendom ili je geneticki neznam.

al ono tak nebitno, nije da mi to ista znaci kod uzivanja u mjuzi.

 

 

9 godina
offline
Re: Top 5 mobitela nedostupnih u Hrvatskoj
tommy_vercetti kaže...

 Naravno da jesi, čim kažeš da netko tko sluša narodnu glazbu ne može skužiti razliku u kvaliteti i da mu nešto nije u redu s mozgom, te prosere ostavi za sebe.

Nikoga ne zanima što ti slušaš i što ti smatraš da je dobro ili nije dobro, glazba je stvar ukusa.

 

I nema u današnjem konzumerizmu glazbe i načinu na koji se ona sluša.

Gdje se glazba sluša? U klubovima, u autu, na mobitelu i na youtubu, i koji će ti k. tu flac i nekakvo baljezganje o kvaliteti??

Jel ti kad slušaš glazbu se zatvoriš u svoju posebnu audio sobu, posebno izoliranu i upališ opremu vrijednu 50.000 kn da bi čuo svaki šugavi ton?

Koga briga za flac? Mp3 se i proslavio baš zato što je svojom kompresijom glazbu napravio pristupačnom i dostupnom svima u svako doba, a kompresija je napravljena tako da su izbačeni tonovi koje ljudsko uho ionako ne čuje.

 

Dakle, za 99% ljudi na ovom svijetu je mp3 savršeno dobar, ali uvijek ima 1% onih koji moraju pametovat o kvaliteti i kako su svi budale jer ne troše tisuće kuna na audio opremu da bi čuli jedan ton više...

Budimo iskreni u narodnjacima neces skuzit nikakvu razliku.

Koji ce tebi kurac auto od 100 konja kad i onaj punto od 50 isto vozi? Ha?! Kakvo baljezganje o kvaliteti, pa takvo da na zvucnoj kartici od 700 kn i zvucnicima od 1500 kn cujes razliku bez ikakvog problema mp3/flac. Dakle neces dati sto milijardi eura za zvucnik da bi cuo razliku. Na slusalicama ces jos i prije cuti razliku. Dakle na standardnoj opremi se cuje razlika, sto se tebi ne svida, jer kurca ne kontas. Kupi si tranzistor na 2AA baterije i uzivaj u zvuku narodnog radija.

Meni je to bitno, tebi nije, i to je to. I to znaci da bi sve trebao bolit kurac za flac jer tebe boli? Pa onda bi svi trebali voziti aute od 50konja jer me boli kurac za one jace. Jel tako? Dobra logika.... cestitam ti.

I da, ja kad slusam glazbu imam slusalice na glavi, ili sam sam u sobi. Sve drugo nije slusanje glazbe za mene. To je samo neko drndanje u pozadini.

Ako je tebi to ok, i vrhunac tog sto cujes, onda nemoj tulit da je to i drugima ok.

Mp3 se nije proslavio kvalitetom zvuka, nego kompresijom koja je opce prihvacena.

8 godina
odjavljen
offline
Re: Top 5 mobitela nedostupnih u Hrvatskoj
digitall kaže...

.....

Budimo iskreni u narodnjacima neces skuzit nikakvu razliku.

Koji ce tebi kurac auto od 100 konja kad i onaj punto od 50 isto vozi? Ha?! Kakvo baljezganje o kvaliteti, pa takvo da na zvucnoj kartici od 700 kn i zvucnicima od 1500 kn cujes razliku bez ikakvog problema mp3/flac. Dakle neces dati sto milijardi eura za zvucnik da bi cuo razliku. Na slusalicama ces jos i prije cuti razliku. Dakle na standardnoj opremi se cuje razlika, sto se tebi ne svida, jer kurca ne kontas. Kupi si tranzistor na 2AA baterije i uzivaj u zvuku narodnog radija.

Meni je to bitno, tebi nije, i to je to. I to znaci da bi sve trebao bolit kurac za flac jer tebe boli? Pa onda bi svi trebali voziti aute od 50konja jer me boli kurac za one jace. Jel tako? Dobra logika.... cestitam ti.

I da, ja kad slusam glazbu imam slusalice na glavi, ili sam sam u sobi. Sve drugo nije slusanje glazbe za mene. To je samo neko drndanje u pozadini.

Ako je tebi to ok, i vrhunac tog sto cujes, onda nemoj tulit da je to i drugima ok.

Mp3 se nije proslavio kvalitetom zvuka, nego kompresijom koja je opce prihvacena.

 Polako drugar. Ti rece ovo:"Onaj tko zna i cuje, taj i uziva u glazbi." Ti kazes ko uziva u muzicci a ko ne a sad kao bas te briga. Da si i prvi put rekao da je to tvoje misljenje niko ti nista ne bi rekao ali ti kazes da onaj ko ne cuje razliku ne moze uzivati u muzivci sto je prepotentno i glupo....

 

I ostavi se analogije sa autima jer ti ne ide. Auto od 50 i 100  konje ne voze isto. Ni po brzini ni ubrzanju. Mozda da si poredio po udobnosti pa hajd.....

8 godina
protjeran
offline
Re: Top 5 mobitela nedostupnih u Hrvatskoj
digitall kaže...

Budimo iskreni u narodnjacima neces skuzit nikakvu razliku.

Koji ce tebi kurac auto od 100 konja kad i onaj punto od 50 isto vozi? Ha?! Kakvo baljezganje o kvaliteti, pa takvo da na zvucnoj kartici od 700 kn i zvucnicima od 1500 kn cujes razliku bez ikakvog problema mp3/flac. Dakle neces dati sto milijardi eura za zvucnik da bi cuo razliku. Na slusalicama ces jos i prije cuti razliku. Dakle na standardnoj opremi se cuje razlika, sto se tebi ne svida, jer kurca ne kontas. Kupi si tranzistor na 2AA baterije i uzivaj u zvuku narodnog radija.

Meni je to bitno, tebi nije, i to je to. I to znaci da bi sve trebao bolit kurac za flac jer tebe boli? Pa onda bi svi trebali voziti aute od 50konja jer me boli kurac za one jace. Jel tako? Dobra logika.... cestitam ti.

I da, ja kad slusam glazbu imam slusalice na glavi, ili sam sam u sobi. Sve drugo nije slusanje glazbe za mene. To je samo neko drndanje u pozadini.

Ako je tebi to ok, i vrhunac tog sto cujes, onda nemoj tulit da je to i drugima ok.

Mp3 se nije proslavio kvalitetom zvuka, nego kompresijom koja je opce prihvacena.

 Daj ne lupetaj više o autima molim te, nemaju ama baš nikakve poveznice s flac i mp3 tematikom.

Ne treba ti zvučna od 100 eura i zvučnici od 200 eura, razliku opet nećeš čuti odnosno, biti će zanemariva jer sam ti već ranije objasnio način na koji se glazba distribuira.

Većina ljudi sluša na PC-u mp3 i youtube jer je to najjednostavniji način doći do glazbe, onaj koji sluša flac sluša ga zato što se ili bavi glazbom profesionalno ili se samo preserava i glumata nekog supermena s posebnim slušnim sposobnostima, čini mi se da si ti ovaj drugi.

 

P.S. Da je mp3 sranje od kvalitete kakvom ga ti pokušava predstaviti onda nikada ne bi ni doživo popularnost kakvu je doživio i svi bi danas slušali flac, ali gle čuda, stvar je obratna, što znači da je mp3 i više nego dobre kvalitete, osim za posebne likove kao što si ti koji si jedini sposoban "čuti".

Poruka je uređivana zadnji put ned 8.1.2017 19:21 (tommy_vercetti).
8 godina
odjavljen
offline
Re: Top 5 mobitela nedostupnih u Hrvatskoj

Ajmo biti precizniji. Flac je superioran ali mp3u 320kbps je dovoljno dobar za 99+% primjena.....

9 godina
offline
Re: Top 5 mobitela nedostupnih u Hrvatskoj
Torent kaže...

 Polako drugar. Ti rece ovo:"Onaj tko zna i cuje, taj i uziva u glazbi." Ti kazes ko uziva u muzicci a ko ne a sad kao bas te briga. Da si i prvi put rekao da je to tvoje misljenje niko ti nista ne bi rekao ali ti kazes da onaj ko ne cuje razliku ne moze uzivati u muzivci sto je prepotentno i glupo....

 

I ostavi se analogije sa autima jer ti ne ide. Auto od 50 i 100  konje ne voze isto. Ni po brzini ni ubrzanju. Mozda da si poredio po udobnosti pa hajd.....

tako je, onak tko cuje, taj zna zasto slusa flac i zasto je izdvojio neku svotu za neku opremu. Tko ne kuzi razliku, tog nije briga, te mu je dovoljan bilo koji drugi format. I znaci ja nisam normalan jer zelim nesto bolje, za cega ne moram izdvojiti hrpetinu love, nego samo izripati u drugi format, ili skinuti s neta drugi format?

sto se tice analogije s autima, mozes zamisliti i udobnost auta, sliku televizora, udobnost cipela... nije bitno, bitna je poanta, koju ovdje neki ne kuze ni kad im nacrtas.

tommy_vercetti kaže...

 Daj ne lupetaj više o autima molim te, nemaju ama baš nikakve poveznice s flac i mp3 tematikom.

Ne treba ti zvučna od 100 eura i zvučnici od 200 eura, razliku opet nećeš čuti odnosno, biti će zanemariva jer sam ti već ranije objasnio način na koji se glazba distribuira.

Većina ljudi sluša na PC-u mp3 i youtube jer je to najjednostavniji način doći do glazbe, onaj koji sluša flac sluša ga zato što se ili bavi glazbom profesionalno ili se samo preserava i glumata nekog supermena s posebnim slušnim sposobnostima, čini mi se da si ti ovaj drugi.

 

P.S. Da je mp3 sranje od kvalitete kakvom ga ti pokušava predstaviti onda nikada ne bi ni doživo popularnost kakvu je doživio i svi bi danas slušali flac, ali gle čuda, stvar je obratna, što znači da je mp3 i više nego dobre kvalitete, osim za posebne likove kao što si ti koji si jedini sposoban "čuti".

TEBI ce razlika biti zanemariva, znaci da ce ili treba biti svim ostalima? Nacin na koji se glazba distribuira masama me ne zanima! Pa ne slusam valjda sa youtube glazbu! lol uozbilji se, to rade mozda tinejderi kad slusaju serverinu...

I ne, ja se ne preseravam, nego jednostavno uzivam u BOLJEM zvuku, koliko god se to tebi ne svidalo ili ti bilo prosto nevjerojatno u 21 stoljecu.... 

Mp3 nije sranje od kvalitete nego je prosjecan, nekom dovoljan, nekom ne.

Da ne povjerujes jel tako?

 

 

edit: a kod moderatori vide sve ovo, sve ce obrisat jer smo debelo off :)

Poruka je uređivana zadnji put ned 8.1.2017 19:39 (digitall).
8 godina
odjavljen
offline
Re: Top 5 mobitela nedostupnih u Hrvatskoj
digitall kaže...
Torent kaže...

 Polako drugar. Ti rece ovo:"Onaj tko zna i cuje, taj i uziva u glazbi." Ti kazes ko uziva u muzicci a ko ne a sad kao bas te briga. Da si i prvi put rekao da je to tvoje misljenje niko ti nista ne bi rekao ali ti kazes da onaj ko ne cuje razliku ne moze uzivati u muzivci sto je prepotentno i glupo....

 

I ostavi se analogije sa autima jer ti ne ide. Auto od 50 i 100  konje ne voze isto. Ni po brzini ni ubrzanju. Mozda da si poredio po udobnosti pa hajd.....

tako je, onak tko cuje, taj zna zasto slusa flac i zasto je izdvojio neku svotu za neku opremu. Tko ne kuzi razliku, tog nije briga, te mu je dovoljan bilo koji drugi format. I znaci ja nisam normalan jer zelim nesto bolje, za cega ne moram izdvojiti hrpetinu love, nego samo izripati u drugi format, ili skinuti s neta drugi format?

sto se tice analogije s autima, mozes zamisliti i udobnost auta, sliku televizora, udobnost cipela... nije bitno, bitna je poanta, koju ovdje neki ne kuze ni kad im nacrtas.

 Nisi pricao da razlikuje nego da ne uziva tj impplicirao si da se ne moze uzivati u muzici ako ne cujes razliku izmedju mp3 i flaca sto je notorna glupost......

 

Ti ne kuzis da nije svako zainteresovan za muziku toliko da iskesira puo para da bi cuo nesto sto mu ne pravi nikakvu razliku. Moje recimo interesovanje za muziku je toliko da mi dodje kao ambijentalni zvuk dok citam knjigu ili radim nesto drugo na kompu sto ne zahtijeva zvuk..... Treba li meni ta oprema i znaci li to da ja ne uzivam u muzici???????

 

9 godina
offline
Re: Top 5 mobitela nedostupnih u Hrvatskoj
Torent kaže...

 Nisi pricao da razlikuje nego da ne uziva tj impplicirao si da se ne moze uzivati u muzici ako ne cujes razliku izmedju mp3 i flaca sto je notorna glupost......

 

Ti ne kuzis da nije svako zainteresovan za muziku toliko da iskesira puo para da bi cuo nesto sto mu ne pravi nikakvu razliku. Moje recimo interesovanje za muziku je toliko da mi dodje kao ambijentalni zvuk dok citam knjigu ili radim nesto drugo na kompu sto ne zahtijeva zvuk..... Treba li meni ta oprema i znaci li to da ja ne uzivam u muzici???????

 

Pa normanlo, uzivas u cemu hoces i to je to, 100 ljudi 100 cudi, netko uziva u necemu, moj frend uziva u starim plocama i nista drugo osim toga ga ne zanima.. ja npr. uzivam u kvalitetnom zvuku, i kad cujem proser da je mp3 isto sto i flac, dode mi da pucam iz topa..

To je poanta cijele rasprave, mp3 nije flac, nije isto, nikad nije bio, nikad nece biti. Mozete se okreniti na glavu, ali tako je.

Nekog briga, nekog nije, netko cuje, netko ne cuje, netko i cuje pa ga i dalje briga.. kontas...

Poruka je uređivana zadnji put ned 8.1.2017 19:50 (digitall).
8 godina
odjavljen
offline
Re: Top 5 mobitela nedostupnih u Hrvatskoj

Ti ne kontas. Ko je rekao da je isto?????????? Ti si zapoceo sve sa izjavom da se ne moze uzivati u muzici ako ne slusas flac i ne razlikujes flac i mp3. Ja ne razlikujem niti se trudim da razlikujem niti me to inteesuje???????????Nisam primijetio da ne uzivam u muzici.... Kuzis li ti???????? Niko ti ne brani da uzivas u bilo cemu ali nemoj drugima govorit u cemu mogu ili ne mogu uzivati.....A sto se tice prosera kako ti ne razumijes da je covjeku koji je fizickih kapaciteta da ne moze cuti razliku a vjerujem da je takvih ogromna vecina izmedju flaca i mp3 na 320kbps njima isto. Ako ne vidim razliku meni je isto ma sta osciloskom ili neki drugi mjerni instrument kaze. Zar to nije proser kako se cuje razlika izmedju zalemljenih i na neki drugi nacin spojenih zica iako ni osciloskom ne razikuje ili kako se zvucnici usviravaju i kad ljudi kazu da se ne moze izmjeriti razlika onda se to osjeca il tako nesto....Nemoj se naci prozvan ali svakakvih prosera kako ti kazes smo se nacitali od "audiofila"....

9 godina
offline
Top 5 mobitela nedostupnih u Hrvatskoj

evo ispricavam se tebi i cijenjenim citateljima sto imam sluh drasticno bolji od tebe. 

jel sad ok?

Poruka je uređivana zadnji put ned 8.1.2017 19:59 (digitall).
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
odjavljen
offline
Re: Top 5 mobitela nedostupnih u Hrvatskoj

Eto opet provociras i onda kazes kako drugi ne razumiju. Uzivaj ti u cemu god zelis al ne vrijedjaj druge govoreci im u cemu ono mogu ili ne uzivati....

9 godina
offline
Top 5 mobitela nedostupnih u Hrvatskoj

pa kad ocigledno ne smijem spomenuti da stvarno cujem razliku na prosjecnoj opremi.

treba me poslat na promatranje, nesto sa mnom ocigledno nije u redu. Imam moci super junaka iz crtanih filmova.

 

i naravno, po tvom odma spadam u grupu bolesnika koji se kao nesto preseravaju....

 

vidim da i zice spominjes, to me ne zanima, nikad nisam cuo razliku medu njima, e to su preseravanja...

Poruka je uređivana zadnji put ned 8.1.2017 20:07 (digitall).
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Top 5 mobitela nedostupnih u Hrvatskoj

Suma sumarum: digitall se malo krivo izrazio, i sad secirate (i to je ok, zabava za mase ).

Zanimljivo je kad se sukobe dvije osobe nepopustljiva karaktera, jer i u slučaju kad malo fulaju, nema popuštanja 

A rasprava vam sama po sebi nema smisla, jer se radi o stvarima koje se ne mogu kvantificirati.

Zato je najbolje da se uopće ne svađate oko vaših stavova, jer je ovo već postalo smiješno...

I, kao što ste se obojica složili, razlika između flaca i mp3 postoji, svatko ju čuje na bilo kakvom kompleksnijem zvučnom zapisu, većini je nebitna (osim ovoga kaj smo ja i mirko raspravljali o činelama, to svima para uši u slučaju mp3 na bilo kojem sample i bit rateu), i audiofili su svi od reda psihički bolesnici (od davna uvažena činjenica) koji čuju razliku u induktivitetu kabela koji je  zakrenut pod kutem od 0,0001° naprema horizontali, itd.

Uglavnom, tek sam sad skužio da je bolje da ovo i nisam napisao...

Živjeli vi meni....

 

Kruha i igala...
 
6 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Top 5 mobitela nedostupnih u Hrvatskoj
tommy_vercetti kaže...

P.S. Da je mp3 sranje od kvalitete kakvom ga ti pokušava predstaviti onda nikada ne bi ni doživo popularnost kakvu je doživio i svi bi danas slušali flac, ali gle čuda, stvar je obratna, što znači da je mp3 i više nego dobre kvalitete, osim za posebne likove kao što si ti koji si jedini sposoban "čuti".

Da je memorija u vrijeme nastanka mp3 formata bila značajno jeftinija (prvenstveno flash memorija, ali i hdd općenito), mp3 ne da ne bi doživio popularnost koju je doživio, već je vrlo vjerojatno da ne bi ni nastao. Najveći proboj mp3-a je bio pojavom malih mp3 playera sa flash memorijom od skromnih 128 MB. Oponenti tom playeru su bili walkman sa svim problemima kazete, prijenosni cd player, te opet taj isti cd player sa podrškom za mp3.

 

Za bilo kakvo slušanje u intezivnijem pokretu (brži hod, trčanje, biciklizam), playeri s pokretnim dijelovima se nisu mogli mjeriti s flash memorijom, ni po stabilnosti, ni po dimenzijama, a upravo kod takvog slušanja je kvaliteta najmanje važna. Tu su se često trpale mp3-ce 96 - 128 kbps, oni malo "bahatiji" su išli do 156, a luđaci do 192. To je bila ključna stvar koja je dovela do proboja mp3 formata, te navikla ljude na magarca.

 

Međutim, to nije jedini faktor. Walkman je brzo ošao u zaborav, a CD(/MP3) playeri su došli na scenu. Opet, nošenje više CD-ova u pokretu je bilo nepraktično, pa su ljudi pokušavali ugurati što više mp3-ca na jedan CD žrtvujući kvalitetu za praktičnost. Ne na odmet spomenuti i da je tad trajao rat formatima, ali i pokušaj kontrole tržišta po pitanju autorskih prava, pa su svi bolji proizvođači pokušavali ili progurati vlastiti format ili ugurati neki oblik zaštite ili oboje, a obični CD playeri s podrškom za mp3 koja ne zadaje glavobolje su došlo sa strane outsidera. Tu, iole ozbiljniji igrač, ako je i postojala hw mogućnost, ne bi ni pod razno ugrađivao podršku za flac jer ona predstavlja opasnost. Kako ćeš prodati CD ako postoji nešto što zvuči identično, a zauzima manje mjesta.

 

Onda kad još uzmeš u obzir da su ljudi po defaultu lijeni (koliko ljudi će radije pojesti blago bljutavu juhu jer im se ne da ići po solnicu), te da su tadašnja računala enkodiranje audia radila sporo, imala malo diska, te jadne i nikakve zvučne kartice, ljudi su u pravilu imali glazbu u formatu prilagođenom najograničenijem uređaju, te ne bi držali višestruke kopije da bi na drugom uređaju mogli slušati kvalitetniji rip. Da ne govorim o tome koliko je ljudi slušalo CD na računalu ili bi jednostavno upalili mp3-cu jer im se ne bi dalo dizati do osrednje linije kako bi stavili CD u nju, pa su se tako naviknuli na prijelaz s konja na magarca jer je magarac niži i lakše ga je zajahati.

Big wheel keep on turning, Proud Mary keep on burning, Trolling, trolling, trolling on the river.
9 godina
offline
Re: Top 5 mobitela nedostupnih u Hrvatskoj
fer-de-lance kaže...

Suma sumarum: digitall se malo krivo izrazio, i sad secirate (i to je ok, zabava za mase ).

Zanimljivo je kad se sukobe dvije osobe nepopustljiva karaktera, jer i u slučaju kad malo fulaju, nema popuštanja 

A rasprava vam sama po sebi nema smisla, jer se radi o stvarima koje se ne mogu kvantificirati.

Zato je najbolje da se uopće ne svađate oko vaših stavova, jer je ovo već postalo smiješno...

I, kao što ste se obojica složili, razlika između flaca i mp3 postoji, svatko ju čuje na bilo kakvom kompleksnijem zvučnom zapisu, većini je nebitna (osim ovoga kaj smo ja i mirko raspravljali o činelama, to svima para uši u slučaju mp3 na bilo kojem sample i bit rateu), i audiofili su svi od reda psihički bolesnici (od davna uvažena činjenica) koji čuju razliku u induktivitetu kabela koji je  zakrenut pod kutem od 0,0001° naprema horizontali, itd.

Uglavnom, tek sam sad skužio da je bolje da ovo i nisam napisao...

Živjeli vi meni....

 

 bolje da si nam platio pivo neg to sve pisao 

naravno da uglavnom svi cuju razliku kako kazes, samo je slucaj da netko sebe uvjeri da ne cuje, nekome nije bitno, netko ni ne pokusa poslusati istu stvar u flac a govori kako je to sve isto.. a  najgora sorta su oni koji druge uvjeravaju da razlike nema

 

a ekipa oko kabela je bolesna.. to je stvarno previse

8 godina
odjavljen
offline
Re: Top 5 mobitela nedostupnih u Hrvatskoj

Opet ti. Ko te uvjerava da razlike nema? Ti nas uvjeravas da je svako cuje ;) Naravno da ima ALI velika vecina ne mari....

9 godina
offline
Top 5 mobitela nedostupnih u Hrvatskoj

dobro i tko na kraju placa pivo?

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Top 5 mobitela nedostupnih u Hrvatskoj
digitall kaže...

dobro i tko na kraju placa pivo?

brada09 je zakuhao cijelo ovo sranje kad je rekao da nema razlike između FLAC-a i mp3-a, tako da mislim da je na njemu da počasti.

 

Usput, želi li netko ovdje osim FLAC priče prokomentirati i štogod vezano za DAC-ove i whatever na mobitelima? Ima razlike, nema razlike, čuje tko, ne čuje nitko?

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice