TomTom šuruje s nizozemskom policijom!

poruka: 54
|
čitano: 6.505
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "TomTom šuruje s nizozemskom policijom!".
16 godina
offline
TomTom šuruje s nizozemskom policijom!

ovo je zapravo odlična stvar i zakonom bih naredio da svi auti imaju neku "vanjsku" kontrolu brzine

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
Moj PC  
4 0 hvala 0
16 godina
offline
TomTom šuruje s nizozemskom policijom!

Treba im testise odrezati.

- Psiho246
Moj PC  
4 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: TomTom šuruje s nizozemskom policijom!

Ma super ti je ideja. I neka ta vanjska kontrola bude povezana direkt s tekucim racunom i tako da ti odmah mogu skinut pare. A ako nemas para, nek te GPS sam preusmjeri da vozis prema zatvoru.

15 godina
offline
Re: TomTom šuruje s nizozemskom policijom!
nixass kaže...

ovo je zapravo odlična stvar i zakonom bih naredio da svi auti imaju neku "vanjsku" kontrolu brzine

 

javio se netko ko nikad nije vozio u svom životu iznad ograničenja i nikad prekršaj u životu nije napravio.

Ko drugom jamu kopa trećom šlajdra!
16 godina
offline
Re: TomTom šuruje s nizozemskom policijom!
Blue_Fatal1ty kaže...
nixass kaže...

ovo je zapravo odlična stvar i zakonom bih naredio da svi auti imaju neku "vanjsku" kontrolu brzine

 

javio se netko ko nikad nije vozio u svom životu iznad ograničenja i nikad prekršaj u životu nije napravio.

ja skoro uvijek vozim preko ograničenja, do 20%. volim brzu vožnju ali sam protiv divljanja. i sam se nekad ulovim da možda i nisam trebao određenom brzinom proć određenu dionicu i mislim da bi ono gore definitivno imalo nekog psihološkog utjecaja ne samo na mene nego na sve. samo da se maknu ležeći koji uništavaju auto i proizvode buku kroz ulicu..

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
16 godina
neaktivan
offline
TomTom šuruje s nizozemskom policijom!

što se sad svi čude

http://www.erepublik.com/en/referrer/Van+Raus
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: TomTom šuruje s nizozemskom policijom!
Blue_Fatal1ty kaže...
nixass kaže...

ovo je zapravo odlična stvar i zakonom bih naredio da svi auti imaju neku "vanjsku" kontrolu brzine

 

javio se netko ko nikad nije vozio u svom životu iznad ograničenja i nikad prekršaj u životu nije napravio.

 

 

 

Jedno je prekrsaj, a jedno je divljanje. Nazalost, ovo potonje je sve cesca pojava sto za posljedicu ima debljanje crne kronike u dnevnim novinama.

Svako extremno krsenje ogranicenja brzine (+50km/h) trebalo bi sankcionirati zatvorskom kaznom ili jos bolje drustveno korisnim radom (pristojniji  naziv za prisilan rad).

Svaku prometnu nesrecu uzrokovanu prevelikom brzinom sa smrtom posljedicom treba tretirati kao ubojstvo, a auto se dakako tada tretira kao oruzje.

A prvenstveno dobar pocetak u ovoj drzavi bi bilo provodjenje vec postojecih zakona, kao  i da se visestruki prekrsitelji konacno stave iza resetaka.

 

Sve manje od ovoga nema nikakvog utjecaja.

 

Ukoliko koristenje prikupljenih GPS podataka  sprijece gubitak samo jednog nevinog zivota, upotreba je opravdana.

Who the fuck is General Failure? And why is he reading my harddisk?
16 godina
offline
TomTom šuruje s nizozemskom policijom!

Osobno smatram da su trenutni zakoni i ogranicenja smijesna.

 

Danas auti imaju disk kocnice, ABS, air bagove i joshrpu novih tehnologija, a motori i maksimalna brzina su jaci i vece nego ikada.

 

Smatram da bi trenutna ogranicenja trebalo povisiti za 10 km/h svugdje, a na autocestama 20 km/h.

 

Tko se vozio u ZGu po horvacanskoj gdje je ogranicenje 50, zna o cemu govorim.

 

Auti su danas sigurniji, koce 4x brze od stojadina u cije vrijeme su ova ogranicenja stavljena, a i imaju bolje kontrole i teze proklizavaju.

Ove kazne su ionako vse osmisljene da pune drzavni proracun nego da  prave sigurnost u prometu.

Sigurnost u prometu se dobiva adekvatnom naobrazbom i informiranjem gradana, tj. prevencijom, a ne kaznjavanjem.

 

Naravno, divljanje i voznja u pijanom stanju se treba kaznjavati.

 

Smijesna mi je bila emisija u provjerenom jucer gdje su novinari snimali iz auta i vozili po propisima.

Na autocesti 130....lol.

150 je taman, na nekim djelovima je cesta adekvatna i za vece brzine.

Kad na nekom dijelu autoceste vidim znak ogranicenja na 100, skoro se userem u gace.

- Psiho246
Moj PC  
3 1 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
Re: TomTom šuruje s nizozemskom policijom!

Malo mi je glupo ovo sve sto sto pojedini od vas kazu smijesno im je ovako onako, auta imaju toliko tehnologije, imaju ABS, imaju ovaj imaju onaj.Kad dozivite totalku, i odlezite godinu dana u komu radi sudara, sa autom koji ima sva ta razna cuda ABS, ESP, i sve ta cuda, iz razloga sto je vozio 10 km/h vise od dozvoljenog, i naletio na klizav dio puta, jer su isprali ga cistaci ulice i zavrsi u stubu za rasvjetu.Mislim da ne bi se bunili da ostanu ista ogranicenja.Sto vise poštrit kaznu, imam priliku gledati australske TV.Pa kada pogledam tamo da za mali skuter moped tip iz gluposti i zeze gubi dozvolu i kaznu od 500 eura.Onda tek shvatim gdje smo mi a gdje evropa i svijet.Hocemo da imamo plate ko   u EU, da imamo obrazovanje ko u EU, da imamo nekakve stvari i cuda kao u EU, a necemo da postujemo zakone kao u EU.Sto vise podic kaznu za svaki kilometar na sat.Da pogledate svog najmilijeg koji lezi a vi bespomocni nista mu ne mozete promjenili bi vi stavove.Svi smo protiv zakona i obezbjedjena a u stvari svi kad nam nesto zapne prvi se pozivamo na zakone i na policiju.Al ja znam da cu sad na ovo dobijem mnostvo palaca na dole, ali to je takva svijest kod nas , da je ono sto treba da se postuje izrugava, a kad je na nasu stetu pozivamo se na ono cemu se rugamo.

http://s3.ba.bitefight.org/user/bite/132359
Poruka je uređivana zadnji put ned 1.5.2011 15:38 (311008).
16 godina
online
Re: TomTom šuruje s nizozemskom policijom!
Psiho246 kaže...

Danas auti imaju disk kocnice, ABS, air bagove i joshrpu novih tehnologija, a motori i maksimalna brzina su jaci i vece nego ikada.

Auti su danas sigurniji, koce 4x brze od stojadina u cije vrijeme su ova ogranicenja stavljena, a i imaju bolje kontrole i teze proklizavaju.

A pješaci i suvozači i dalje pogibaju. Zanimljivo.

http://www.jutarnji.hr/prometna-nesreca--starigrad--smrtno-stradao-desetogodisnji-djecak/942618/

http://www.jutarnji.hr/prometna-kod-petrinje--teske-ozljede-opasne-po-zivot-zadobila-4-godisnja-djevojcica/942040/

 

Vozač sa svim čudima koja ga štite bezbrižan priča na mobitel, mijenja radio, jede hamburger, šminka se i vozi u isto vrijeme. Da se mene pita, vozač ne bi imao ni pojas, ni zračni jastuk - trebalo bi vozilo tako biti konstruirano da vozač pretrpi isti udarac i lom kao pješak na kojeg naleti. Pa se ne bi događale gluposti na cesti kao danas - odnosno, događale bi se jednom po vozaču.

 

Karikiram malo - ali valjda vam je jasno na što mislim.

 

Da se nadovežem na post iznad - ja sam za progresivne kazne. Dakle, ne 1000 kazni po 200kn, nego 200, 400, 800,...

Always code as if the one ending up maintaining your code is a violent psychopath who knows where you live.
Poruka je uređivana zadnji put pet 29.4.2011 19:46 (Elles D.).
16 godina
protjeran
offline
TomTom šuruje s nizozemskom policijom!

 

Ja sam sad vozio brzo zbog nekog razloga koji je moj razlog ehhm, ako mogu usporedit recimo sigurnije je ovo auto ako ja vozim kad idem tih 195 nego neko auto koje ide 70 tako da ja kad vozim kako sam vozio to brzo i kad vozim brzo ja nevozim brzo da bi napravio ugrozio promet jer volim vozit brzo sportski vozim znaci kad vozim nit pijem nit jedem da mogu vozit dobro odnosno sigurno a sto se tice vaseg pitanja to ja kazem vozio sam brzo i kriv sam ali ovaj mene vozac vozi kad idem za zagreb...

Poruka je uređivana zadnji put pet 29.4.2011 20:57 (the_tux).
 
3 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
TomTom šuruje s nizozemskom policijom!

Podržavam ovu akciju.

S tim da povečaju ograničenje brzine na 200kmh... na svim autocestama.

S današnjim autima je smiješno voziti 130 max.

scientia est potentia
 
1 2 hvala 0
16 godina
offline
Re: TomTom šuruje s nizozemskom policijom!

200kmh nije niti sigurno niti ekonomično.. čak ni sa autima sa 6 brzina..

otpor zraka je katastrofalan, potrošnja raste ko blesava, dulji put reakcije, veće moguće sranje..

130kmh je za autocestu odlično, 150kmh je tolerantno

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
15 godina
neaktivan
offline
Re: TomTom šuruje s nizozemskom policijom!
Elles D. kaže...

  Samo da se javim, pošto se to desilo u mom mjestu...

 

Mali je tu istrčao ravno na cestu, vozač nije stigao reagirat tako da tu i nije vozač kriv. Krivi si primjer našao...

http://androoolog.blogspot.com/
15 godina
offline
Re: TomTom šuruje s nizozemskom policijom!
alien kaže...

S tim da povečaju ograničenje brzine na 200kmh... na svim autocestama.

S današnjim autima je smiješno voziti 130 max.

pošto danas svaki idiot može dobiti vozačku, trebalo bi čak i smanjiti ograničenje na 100kmh a ne im omogućiti da lakše ubiju nekoga dok mislie kako će im jurenje povećati spolovilo...

Poruka je uređivana zadnji put pet 29.4.2011 22:07 (Ges).
16 godina
neaktivan
offline
TomTom šuruje s nizozemskom policijom!

Ograničenja brzine i sigurnost. Da velim svoj primjer. Prije, kad su kazne bile niže sam stalno bio za 10 km/h u prekršaju, i vidio svaku životinju na cesti na 100 m i više  ispred sebe i radio predviđanja situacije, sad vozim 10 km/h sporije, ali po zakonskom ograničenju, vožnja mi je od užitka postala nezanimljiva stvar, koju obaljam da stignem na posao i natrag doma, spava mi se za volanom, koncentracija pada, razmišljam o 100 drugih stvari jer imam više vremena za reakciju, i s vremenom sam primjetio da zapravo uopće ne pratim situaciju na cesti, nego vozim na nekom "autopilotu" i čekam da stignem od točke A do točke B. Prije sam rijetko bio u situaciji da moram naglo kočiti, a sad se zna dogoditi i u jednom danu par puta. Je li stvarno 10 km/h sporije ujedno i sigurnije?

mp4-25
 
6 0 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
TomTom šuruje s nizozemskom policijom!

Ak je budala za volanom, i 40 je previše.

Strpljenje je moć. S vremenom i strpljenjem i dudov list postaje svila.
Moj PC  
3 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: TomTom šuruje s nizozemskom policijom!
mars2057 kaže...

Ograničenja brzine i sigurnost. Da velim svoj primjer. ...

...

...

...

promet tj vožnja je općenito vrlo kompleksna radnja i treba biti svjestan da se na cesti u istom trenutku nalazi stotinu različitih profila vozača.. od žena koje nabiju sjedalo do volana i onda sisama upravljaju, do balvana koji nabiju mobitel na uho i vode vrlo važne razgovore koji ne mogu pričekat koju minutu..

teško je nać neka optimalna pravila za sve koji se nalaze u istom trenutku na prometnici.. ovo kaj imamo u teoriji izgleda dosta dobro, no velika većina propisa, kao i onih koji se uvode samo radi EU mjerila nemaju nikakvu primjenu u praksi i tu dolazi do najvećeg problema.. 

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
16 godina
offline
TomTom šuruje s nizozemskom policijom!

Kud ćete dalje kad je novčana kazna za 250km/h po autoputu 2000 KN i godina zabrane vožnje za strance (čitaj gastarbajtere). Vani "kod kuće" voze ko p***e, al' su i kazne lijepo vani u tisućama eura, zapljene auta i slično, ili kao kod šveda odreže ti fin postotak od godišnjih primanja pa ćeš razmislit dobro drugi put. Kazne su definitivno preblage i nažalost imamo puno recidivista sa doslovno stotinama prekršaja al' su svejedno opet na cesti. Pohvala za svaku inicijativu u pokušaju spriječavanja divljanja.

Da su kod nas neke stvari u prometu apsurdne to je itekako istina, al' najgore su stvari poput jednog primjera gdje je policija u Slavoniji uzimala lovu u selu kroz koje je s jedne strane na ulazu ograničenje 60, a s druge 70. Ja tom cestom prolazim barem jednom tjedno i bezbroj puta mi se dašavalo da uopće ne ispoštujem znak 60 već po navici vozim 70 tj. uvijek vozim više ali u dozvoljenoj toleranciji međutim to bude u toleranciji za 70 km/h što je pri ograničenju 60 prekršaj. Nažalost koliko vidim ni približavanje prema EU ništa ne mijenja.

U besptičju i krava zvuči kao slavuj!
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: TomTom šuruje s nizozemskom policijom!
Ges kaže...
alien kaže...

S tim da povečaju ograničenje brzine na 200kmh... na svim autocestama.

S današnjim autima je smiješno voziti 130 max.

pošto danas svaki idiot može dobiti vozačku, trebalo bi čak i smanjiti ograničenje na 100kmh a ne im omogućiti da lakše ubiju nekoga dok mislie kako će im jurenje povećati spolovilo...

  Treba podignuti kriterije za vozačku.

 

Također, srediti propise, zakone, sudstvo, etc.

http://androoolog.blogspot.com/
16 godina
online
Re: TomTom šuruje s nizozemskom policijom!
Šef kaže...
Elles D. kaže...

  Samo da se javim, pošto se to desilo u mom mjestu...

 

Mali je tu istrčao ravno na cestu, vozač nije stigao reagirat tako da tu i nije vozač kriv. Krivi si primjer našao...

A to znaš kako? Sad sam vidio gornju rečenicu...

To je današnji primjer koji još treba objasniti - ne znamo ni koliko brzo je vozač vozio, ni zašto je klinac sišao s pločnika, ni da li je zebre bilo. Možda da je vozač vozio sporije kroz naselje, neopreznost dječaka ga ne bi koštala života, bez obzira na razloge i krivnju.

 

Always code as if the one ending up maintaining your code is a violent psychopath who knows where you live.
Poruka je uređivana zadnji put pet 29.4.2011 22:45 (Elles D.).
16 godina
offline
Re: TomTom šuruje s nizozemskom policijom!
311008 kaže...

Malo mi je glupo ovo sve sto sto pojedini od vas kazu smijesno im je ovako onako, auta imaju toliko tehnologije, imaju ABS, imaju ovaj imaju onaj.Kad dozivite totalku, i odlezite godinu dana u komu radi sudara, sa autom koji ima sva ta razna cuda ABS, ESP, i sve ta cuda, iz razloga sto je vozio 10 km/h vise od dozvoljenog, i naletio na klizav dio puta, jer su isprali ga cistaci ulice i zavrsi u stubu za rasvjetu.Mislim da ne bi se bunili da ostanu ista ogranicenja.Sto vise poštrit kaznu, imam priliku gledati austalske TV.Pa kada pogledam tamo da za mali skuter moped tip iz gluposti i zeze gubi dozvolu i kaznu od 500 eura.Onda tek shvatim gdje smo mi a gdje evropa i svijet.Hocemo da imamo plate ko   u EU, da imamo obrazovanje ko u EU, da imamo nekakve stvari i cuda kao u EU, a necemo da postujemo zakone kao u EU.Sto vise podic kaznu za svaki kilometar na sat.Da pogledate svog najmilijeg koji lezi a vi bespomocni nista mu ne mozete promjenili bi vi stavove.Svi smo protiv zakona i obezbjedjena a u stvari svi kad nam nesto zapne prvi se pozivamo na zakone i na policiju.Al ja znam da cu sad na ovo dobijem mnostvo palaca na dole, ali to je takva svijest kod nas je takva svijest, da je ono sto treba da se postuje izrugava, a kad je na nasu stetu pozivamo se na ono cemu se rugamo.

Joj daj molim te, ovakvi osvjesteni su mi najdrazi.

 

Ti se skucas sa 130 na autocesti i ostzat ces ziv, ali da si vozio 150, sigurno bi umro!

Jako velika razlika!

 

Upravo taj ABS i te tehnologije jesu od vaznosti. Nije isto izgubiti kontrolu nad autom pri brzini od 100 km/h sa yugom 45 i novim Golfom.

Kolko bi godina u komi bio u jednom slucaju, a kolko u drugom?

 

Dakle u pravu sam.

- Psiho246
15 godina
neaktivan
offline
Re: TomTom šuruje s nizozemskom policijom!
Elles D. kaže...
Šef kaže...
Elles D. kaže...

  Samo da se javim, pošto se to desilo u mom mjestu...

 

Mali je tu istrčao ravno na cestu, vozač nije stigao reagirat tako da tu i nije vozač kriv. Krivi si primjer našao...

A to znaš kako? Sad sam vidio gornju rečenicu...

To je današnji primjer koji još treba objasniti - ne znamo ni koliko brzo je vozač vozio, ni zašto je klinac sišao s pločnika, ni da li je zebre bilo. Možda da je vozač vozio sporije kroz naselje, neopreznost dječaka ga ne bi koštala života, bez obzira na razloge i krivnju.

 

  Neznam koliko je brzo išao vozač, nije nitko spominjao, pa mislim da se nije razletio.

Ali znam da je mali istčao na cestu glavom bez obzira, iza nekog zida/kuće i vozač ga nije mogao vidjeti nikako... Čak su neki spomenuli kako je mali možda zapeo za neku stepenicu ili nešto pa 'poletio' naprijed. Mladac je imao 10 godina.

Mogu se još malo raspitat, pa ti javit više detalja...

http://androoolog.blogspot.com/
16 godina
offline
Re: TomTom šuruje s nizozemskom policijom!

olako shvaćaš brzinu i posljedice koje dolaze s njom..

 

sva ta tehnologija je namijenjena normalnoj upotrebi, kad se pretjera nema te tehnologije koja će ispravit tvoju pogrešku.. k tome dodaj lošu prometnicu ili mokar asfalt..

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
16 godina
offline
Re: TomTom šuruje s nizozemskom policijom!
nixass kaže...

olako shvaćaš brzinu i posljedice koje dolaze s njom..

 

sva ta tehnologija je namijenjena normalnoj upotrebi, kad se pretjera nema te tehnologije koja će ispravit tvoju pogrešku.. k tome dodaj lošu prometnicu ili mokar asfalt..

Ako je ovo namjenjeno meni, evo moj odg.

 

 

Cini mi se da ne gledas situaciju sa svih aspekata i da jednostavno ne zelis popustiti.

Cinjenica je da nema argumenata protiv moje tvrdnje.

 

Sadacu karikirano govoriti jer nemam konkretne brojke - ali situacija je ovakva.

 

Stojadin i Golf VI voze 100 km/h te ispred njih izleti dijete.

 

Stojadin ce se zaustaviti nakon 30 m kocenja, dok ce se golf zaustaviti nakon 15.

Danasnji ovjesi, kocnice i sustavi kocnica, gume, kompletne karoserije i sva cuda su jednostavno puno naprednija nego prije, a nesrece su se dogadale i dogadat ce se neovisno o ogranicenjima.

Ja ne pricam o divljanjuvec dizanju ogranicenja, sto je vec iovako i onako prisutno sto bi znao da si vozac.

Svugdje ljudi voze za 10-20 km/h brze od dozvoljenog i to je opce poznata stvar.

Samo treba korigirati da takva vec prisutna voznja ne bude prekrsaj, jer ovako se ljudi kaznjavaju bezveze.

 

Ja ne govorim o nikakvom divljanju na cesti. Golf VI koji vozi iznad ogranicenja nije opasan kao razhebani Passat iz '70 i to je cinjenica.

- Psiho246
16 godina
offline
Re: TomTom šuruje s nizozemskom policijom!
Psiho246 kaže...
nixass kaže...

olako shvaćaš brzinu i posljedice koje dolaze s njom..

 

sva ta tehnologija je namijenjena normalnoj upotrebi, kad se pretjera nema te tehnologije koja će ispravit tvoju pogrešku.. k tome dodaj lošu prometnicu ili mokar asfalt..

Ako je ovo namjenjeno meni, evo moj odg.

 

 

Cini mi se da ne gledas situaciju sa svih aspekata i da jednostavno ne zelis popustiti.

Cinjenica je da nema argumenata protiv moje tvrdnje.

 

Sadacu karikirano govoriti jer nemam konkretne brojke - ali situacija je ovakva.

 

Stojadin i Golf VI voze 100 km/h te ispred njih izleti dijete.

 

Stojadin ce se zaustaviti nakon 30 m kocenja, dok ce se golf zaustaviti nakon 15.

Danasnji ovjesi, kocnice i sustavi kocnica, gume, kompletne karoserije i sva cuda su jednostavno puno naprednija nego prije, a nesrece su se dogadale i dogadat ce se neovisno o ogranicenjima.

Ja ne pricam o divljanjuvec dizanju ogranicenja, sto je vec iovako i onako prisutno sto bi znao da si vozac.

Svugdje ljudi voze za 10-20 km/h brze od dozvoljenog i to je opce poznata stvar.

Samo treba korigirati da takva vec prisutna voznja ne bude prekrsaj, jer ovako se ljudi kaznjavaju bezveze.

 

Ja ne govorim o nikakvom divljanju na cesti. Golf VI koji vozi iznad ogranicenja nije opasan kao razhebani Passat iz '70 i to je cinjenica.

evo, imaš odličan primjer od jučer, gdje je dijete izletjelo na cestu i auto tek koju godinu star ga je pokosio na licu mjesta.. 

tehnologija ti je omogućila jedino da dobiješ koji desetinku sekunde u akciji i reakciji no nije te nešto poštedila posljedica..

jedino gdje si profitirao jest to da dobiješ manje ozljeda u samom sudaru ako si u autu.. no, tada bi mogli maknut sva ograničenja pa se sudarat, ko ga hebe, nećemo poginut, samo ćemo se malo natuć..

ovo "da sam vozač" ne želim ni komentirat jer s time pokušavaš dobiti.. ne znam.. na veličini, pameti i kredibilitetu u raspravi? bezveze..

i nekako mislim da gledaš preusko cijelu problematiku jer promet nije samo golf VI, novi RAV4 ili novi volvo. prosjek starosti automobila je takav kakav je, i nigdje u svijetu nemaš sve nove aute na cesti. uz taj golf 6 imaš i 200 golfova iz 96', imaš 10 ljudi na biciklu, 20 pješaka sa djetetom u kolicima, 3 skuteraša, dva na hondi CBR600 i 50 običnih pješaka i oni svi bi se trebali prilagodit tebi u golfu 6 koji bi teoretski trebao osigurati dobre vozne osobine koje možeš ispitati samo na trkaćoj stazi? ma nemoj..

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
15 godina
neaktivan
offline
TomTom šuruje s nizozemskom policijom!

Od ogranicenja se moze 50% voziti vise.

i razlike izmedu 130 i 200 na autocesti nema, pogotovo danas u boljim automobilima, bit je procjena.

 

 

EDIT.

i jos mi nije jasno i uvijek ludim na novinske clanke tipa "nevjerojatno!Poljak vozio autocestom cak 230kmh!!!"

 

vauuu zamisli, 500 se vozil.

To su po meni sve gluposti.

Te zakone treba mijenjati.

 

Mene je jedino strah da bi nesto ne podleti pod auto ili jos gore pod motor. Kad bih bio siguran da imam cestu samo za sebe vozio bi kolko auto ide :D

Poruka je uređivana zadnji put sub 30.4.2011 13:25 (luka_cro).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: TomTom šuruje s nizozemskom policijom!
Elles D. kaže...

A pješaci i suvozači i dalje pogibaju. Zanimljivo.

http://www.jutarnji.hr/prometna-nesreca--starigrad--smrtno-stradao-desetogodisnji-djecak/942618/

http://www.jutarnji.hr/prometna-kod-petrinje--teske-ozljede-opasne-po-zivot-zadobila-4-godisnja-djevojcica/942040/

 

Vozač sa svim čudima koja ga štite bezbrižan priča na mobitel, mijenja radio, jede hamburger, šminka se i vozi u isto vrijeme. Da se mene pita, vozač ne bi imao ni pojas, ni zračni jastuk - trebalo bi vozilo tako biti konstruirano da vozač pretrpi isti udarac i lom kao pješak na kojeg naleti. Pa se ne bi događale gluposti na cesti kao danas - odnosno, događale bi se jednom po vozaču.

 

Karikiram malo - ali valjda vam je jasno na što mislim.

 

Da se nadovežem na post iznad - ja sam za progresivne kazne. Dakle, ne 1000 kazni po 200kn, nego 200, 400, 800,...

Još zanimljivije.

 

Stavljaš omču oko vrata čovjeku koji nije kriv za prometnu. U prvoj situaciji čovjek vozio unutar ograničenja, potpuno trijezan, po svim propisima, a mali mu izletio iza betonskog stupa gdje ga nije mogao vdijeti.

 

Al glavno da si ti bacio kamen prvi, kao da je masovno ubojica iz Ruande. I još mu poslao ljepe želje.

 

Svaka čast.

Poruka je uređivana zadnji put sub 30.4.2011 13:25 (Sax).
16 godina
offline
Re: TomTom šuruje s nizozemskom policijom!

neki ljudi nikad neće shvatit kinetičku energiju, inerciju, trenje i slično..

nesumnjivo je da su auti sigurniji, no za koga.. onog u autu od dvije tone, koji se vozi 200 ili za onoga u 1100kg nejakoj opel corsi?

zašto za benchmark uzimate vrh tehnologije? nisu ovo grafičke kartice pa ako pregori, ko ju yebe..

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
16 godina
offline
Re: TomTom šuruje s nizozemskom policijom!
luka_cro kaže...

 

Mene je jedino strah da bi nesto ne podleti pod auto ili jos gore pod motor. Kad bih bio siguran da imam cestu samo za sebe vozio bi kolko auto ide :D

aha, a kako misliš voziti bezbrižno i sigurno ako ni sam nisi siguran da na cesti nema nekog ko vozi "kolko ide" ili "samo 50% brže"??

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice