Tko će sada kupovati Air?

poruka: 159
|
čitano: 33.344
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Tko će sada kupovati Air?".
16 godina
moderator
offline
Tko će sada kupovati Air?

Dobro, tko je taj koji je rekao da ne bi kupio iPad da ima ovo? 

drpetric
 
3 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Tko će sada kupovati Air?

Laptop za siromahe? Od Apple-a? Košta jedva 15.000 kn, ili?

Freak Show Inc.
 
11 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Tko će sada kupovati Air?

Njima je high end mid end,a mid end im je low end...

Vječni izazivač na gostujućem terenu.Moj blog:http://thebluedrag.blogspot.com/ Svi smo mi jedna velika obitelj sa prezimenom Čovječanstvo
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: Tko će sada kupovati Air?
drpetric kaže...

Dobro, tko je taj koji je rekao da ne bi kupio iPad da ima ovo? 

 

Tko izda - pizda :D

Selling doors, door to door.
15 godina
offline
Tko će sada kupovati Air?

ustvari je problem u kafićima. da njih nema, gdje bi se preseravalo? usput, epl je odavno "think different" izmijenio u "testicles as kidneys". i mora im se priznati dosljednost u tome. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I'm not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Poruka je uređivana zadnji put uto 10.3.2015 11:53 (Ajar).
Moj PC  
12 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Tko će sada kupovati Air?

Čekaj, tko je u Bug stožeru ljubitelj apple-a? Jel imate kojeg hejtera?

Freak Show Inc.
 
3 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Tko će sada kupovati Air?
Petric sigurno nije. On se pali na jezgre xD
Steam: ukay1000 Xfire: ukay1000 LoL: Cquencer Molten WoW Warsong: Steelrock (ally)
16 godina
offline
Tko će sada kupovati Air?

Vidi se da clanak nije pisao Petric. 

- Psiho246
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: Tko će sada kupovati Air?
Friday kaže...

Čekaj, tko je u Bug stožeru ljubitelj apple-a? Jel imate kojeg hejtera?

 

Istinskog hejtera imamo samo Olega (0 Apple uređaja, mržnja iz dubine duše). Istinskog fanboya imamo samo Petrica (Appleov laptop, mobitel i tablet).

 

Sve ostale smatram neutralnima :) Miro i Brekalo imaju iPade i Android mobitele (laptope ne koriste). Ja imam MacBook Pro i Android mobitele (tablet ne koristim). Denis ima PC laptop i Android mob. Drago ne mari za ništa od navedenog i samo hoće čim veću pušku za airsoft 

Selling doors, door to door.
Poruka je uređivana zadnji put uto 10.3.2015 12:36 (Davor).
9 godina
neaktivan
offline
Tko će sada kupovati Air?
 
0 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Re: Tko će sada kupovati Air?
Davor kaže...
 Istinskog fanboya imamo samo Petrica (Appleov laptop, mobitel i tablet).

 

 

Ajd sad, u takvom ozračju - tko će dobiti zadatak napraviti recenziju iWatch-a? Za očekivati je da je Petric najbolje upućen u Apple svijet, ali to bi bilo kao da ramboxu (fučkaj ga) date da napravi recenziju AMD procesora, ne? Ili da meni date zadatak da se borim protiv trolanja i spamanja po forumu...

Freak Show Inc.
12 godina
offline
Tko će sada kupovati Air?

U tekstu vam pise kako je XPS13 samo milimetar deblji od novog Mabooka a uz ilustraciju pise kako je minimalno tanji. Posto je taj milimetar od zivotne vaznosti, molim ispravite.

 
2 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Tko će sada kupovati Air?

Jedini razlog zašto ljudi kupuju mac book air je baterija. Koja traje do 12 sati neprestanog gledanja filmova. I 30 dana stand bay. A preformanse na tom laptopu su isto stvarno dobre.

http://informacijsketehnologije.blogspot.com/
15 godina
offline
Tko će sada kupovati Air?

...Dosad smo znali da ćemo za manje novca dobiti tanji i hardverski slabiji MacBook Air, a da nam više zelembaća kupuje moćniji hardver i nešto deblji profil MacBooka Pro. Ubacivanjem novog MacBooka u kombinaciju imamo uređaj koji je skuplji od najskupljeg i najsnažnijeg 13-inčnog Aira, a istovremeno je osjetno hardverski anemičniji i katastrofalno okljaštren u smislu povezivosti...

 

Mislim da je autor članka sa gornjim tekstom potpuno promašio poantu, jer Apple-ova cijenovna politika je takva da cijena nikad nije odlučujući faktor kod kupnje (što nije ni čudno s obzirom da se bave samo gornjim segmentom tržišta, kojemu cijena nije problem). To je uostalom i vidljivo iz činjenice da će 'napucani' MacBook Air 13 (i7, 8 GB RAM, 512 GB SSD) debelo prijeći osnovnu cijenu MacBook Pro 13 (mada će biti i hardverski jači, minus Retina ekran), a slično je i sa drugim modelima čije se cijene 'preklapaju' sa cijenom skupljih modela, ovisno o odabranoj nadogradnji osnovnih konfiguracija.

 

Filozofija Apple-a je do sada bila po prilici ovakva, ako vam treba najmanji i najlakši mogući uređaj, za nezahjtevnu uporabu, a trajanje baterije nije presudno, kupiti ćete MacBook Air 11.

Ako vam je važnije trajanje baterije od težine (dimenzije nisu toliko kritične za prenosivost) onda ćete kupiti MacBook Air 13.

Ako vam treba laptop za nešto ozbiljniji rad onda će vaš izbor biti MacBook Pro 13.

A ako vam treba laptop vrhunskih performansi, onda ćete odabrati MacBook Pro 15.

 

Cijena je tu sasvim sporedna stvar, jer, ako vam nije bitan OSX i trajnost baterije pod opterećenjem, a cijena vam igra bitnu ulogu, onda ćete se vjerojatnije odlučiti za neki laptop/ultrabook iz PC svijeta.

 

Novi Mac Book (12) nije skuplji od najskupljeg MacBook Air 13 ako uspoređujemo podjednako opremljene uređaje (cijena im je ista), a od manjeg 11" Air-a (naravno sa istom količinom RAM-a i SSD-a) je skuplji svega 100 USD, dakle nešto manje od 10%. Za te novce dobije se nešto lakši uređaj sa odličnim ekranom, bešuman rad, podjednako trajanje baterija kao na manjem Air-u, a za uzvrat se gubi na performansama procesora i povezivosti periferija. Ovo prvo (slabije performanse) ne bi trebalo biti problem ako ne bude utjecalo na brzinu rada nezahtjevnih programa, a za ovo drugo... vrijeme će pokazati, sjetimo se samo da je nakon pojave iPad-a bilo jako puno prigovora na nemogućnost korištenja USB memorije i sl. dodataka, pa to svejedno njie bitnije utjecalo na prodajne rezultate.

 

P.S. Prilično sam siguran da se izraz "preseravanje u kafiću" može napisati i na neki drugi način, podjednako razumljiv širem auditoriju, a bez potrebe za korištenjem vulgarnih riječi.

 
2 4 hvala 0
15 godina
offline
Tko će sada kupovati Air?

Ovo smece ce imati performanse iPada sa ovim procesorom?

 

Cijena nije bitna... naravno kad ove stvari kupuju ovce bez mozga.

Rvat katolik!
Poruka je uređivana zadnji put uto 10.3.2015 13:03 (tnakir).
 
18 2 hvala 0
12 godina
offline
Re: Tko će sada kupovati Air?
77ari kaže...

Jedini razlog zašto ljudi kupuju mac book air je baterija. Koja traje do 12 sati neprestanog gledanja filmova. I 30 dana stand bay. A preformanse na tom laptopu su isto stvarno dobre.

 Kako performanse mogu biti dobre ako konkurencija za manje love daje bolje? U usporedbi s cim su performanse tobre? Tvojim potrebama ili laptopom iz 2005.?

Uvo je ultimate facebook machine. Priznajte si to i kupite jednog.

16 godina
odjavljen
offline
Re: Tko će sada kupovati Air?
maxym kaže...

 

P.S. Prilično sam siguran da se izraz "preseravanje u kafiću" može napisati i na neki drugi način, podjednako razumljiv širem auditoriju, a bez potrebe za korištenjem vulgarnih riječi.

 

Pazi sad, ne smiješ reći "preseravanje"! Pa nije napisao "jebena crnčuga"

Freak Show Inc.
13 godina
offline
Tko će sada kupovati Air?

Autoru članka, samo pohvale za sam članak, kada bi i neki "drugi" ljudi pisali ovakve članke, možda bi nam se moral i stanje u državi barem malo popravilo! 

Jedan kratak komentar na članak, ovo bih možda uzeo da sam financijski bolje podmazan, za recimo kada nekud daleko putujem vlakom ili avionom, za pogledati kakav film, a ako bi sredstvo putovanja imalo free WiFi, možda i za malo surfanja, simple as that! 

Ono za što mi ipak više odgovara iPad je, komoditet i lakoća korištenja u hodu, da tako se odrazim, ali i kod dvije tri igrice koje igram na iPad-u, RealRacing3, jedan Yamb i jedan šah! 

Pitam ja autora članka, pa i ostale kolega forumaše, kako bi oni igrali igricu negdje, ma bilo gdje na takvom gadgetu, nekako mi ne pari lakoćom, dok kad imaš iPad, držiš ga u rukama i ništa ti više manje više ne treba! 

 

Obzirom na obzir i na sve ostalo, dosta filozofiranja, sada za ozbiljno. 

Uvijek sam za uzimanje bilo kojeg gadgeta u smislu, od svega jedno ali najbolje, ali uz malu digresiju, uzimam samo ono sto mi se ne preklapa sa nekim drugim gadgetom!

Tako da uz iPhone 6 Plus, iPad Air, ovakav komad gadgeta ja osobno ne bih uzimao, pa cak niti Mac Book Air, jer su istina light verzije pravih laptopova, ali opet uz neka, malo možda prevelika ograničenja, tako da za mene postoji samo jedan izbor u liniji koju bih ja izabrao, a to je Mac Book Pro, sa po mogućnosti najjačom konfiguracijom, jer je on ipak opasna i ozbiljna "igračka", za razliku od ova dva iz pero i papir, zrak, kategorije, zar ne?!

ATJ Lučko
Moj PC  
0 0 hvala 1
16 godina
neaktivan
offline
Re: Tko će sada kupovati Air?
maxym kaže...

P.S. Prilično sam siguran da se izraz "preseravanje u kafiću" može napisati i na neki drugi način, podjednako razumljiv širem auditoriju, a bez potrebe za korištenjem vulgarnih riječi.

Nema boljeg opisa budući je prosječni korisnik Apple-a upravo to, preserator.

14 godina
offline
Tko će sada kupovati Air?

Za 9 jezerač, pametan čovek si zbere:

 

G771JM-T4102D

 

i još se prekrasno iznenadi kad ulaskom u BIOS vidi da je SSD Samsung XP941  R/W - 1080/800 MB/s

 

ionako je sve ispod 2 kg vage za metroseksualce, modne mačke i rest of pussies...

 

10500 za light laptop je debelo previše, još otkad je ACer s S3 srezao cijene...

 

 

 

 

Ju je je? Je ju je!
Poruka je uređivana zadnji put uto 10.3.2015 13:12 (Stric_Jura).
Moj PC  
10 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Tko će sada kupovati Air?
BlueMax kaže...
Uvo je ultimate facebook machine. Priznajte si to i kupite jednog.

 My point exactly...

Rvat katolik!
16 godina
odjavljen
offline
Re: Tko će sada kupovati Air?
ATJLučko kaže...

Ono za što mi ipak više odgovara iPad je, komoditet i lakoća korištenja u hodu, da tako se odrazim

 

 

Freak Show Inc.
Poruka je uređivana zadnji put uto 10.3.2015 13:15 (Friday).
15 godina
odjavljen
offline
Re: Tko će sada kupovati Air?
BlueMax kaže...

 Kako performanse mogu biti dobre ako konkurencija za manje love daje bolje? U usporedbi s cim su performanse tobre? Tvojim potrebama ili laptopom iz 2005.?

Uvo je ultimate facebook machine. Priznajte si to i kupite jednog.

 

Upravo to. U potpunosti se slazem.

Korisnik sam OSX-a btw, pa da me ekipa ne napada bezveze...

 

Ja sam ocekivao i prizeljkivao Air sa retinom. I da smanje one bezele. 

Na kraju dobio isprdak sa jednim jedinim utorom (J.Ive: "Dizajn prije svega!!!!"), odlicnim ekranom i uzasnim procesorom.

Thx, but no thx.

12 godina
offline
Re: Tko će sada kupovati Air?
Friday kaže...
maxym kaže...

 

P.S. Prilično sam siguran da se izraz "preseravanje u kafiću" može napisati i na neki drugi način, podjednako razumljiv širem auditoriju, a bez potrebe za korištenjem vulgarnih riječi.

 

Pazi sad, ne smiješ reći "preseravanje"! Pa nije napisao "jebena crnčuga"

 Preseravanje uopce nije nepristojna rijec. Spada u kategoriju u kojoj se nalaze pizdarija, odjeb, kurcenje, zajebancija...

Ja bih ovaj uredjaj nazvao veoma upotrebljivim za preseravanje i neke druge sitne poslove za koje ljudi danas koriste mobitele.

Druga strana medalje je da je ovaj forum pun pravih i wannabe techno freakova koji ce mu naci milijun mana. Moja supruga i jos 4-5 milijardi ljudi ne razmisljaju tako.

 

15 godina
offline
Re: Tko će sada kupovati Air?
maxym kaže...

 

 

P.S. Prilično sam siguran da se izraz "preseravanje u kafiću" može napisati i na neki drugi način, podjednako razumljiv širem auditoriju, a bez potrebe za korištenjem vulgarnih riječi.

 kako ti paše? "hormonalno-psihotični ispad u ugostiteljskom objektu"? "nemam se čime drugim istaknuti pa moram eplom"? "pimpekanje u birtiji"? "cure, imam love pa je ostalo nebitno"? širi auditoriju, je li ti sad razumljivije? 

I know that you believe you understand what you think I said, but I'm not sure you realize that what you heard is not what I meant.
16 godina
neaktivan
offline
Tko će sada kupovati Air?

Ako cijenu ignoriramo (9000 kn je ipak mrvicu previše za ovaj CPU, ja sam toliko svojevremeno platio i7 X220 ThinkPad) ne vidim zašto bi bio loš izbor. Težina je itekako bitna, a autonomija nije lošija od bilo kojeg drugog u ponudi. Sve ono što se može na Airu, može se i na ovome.

 

Čini mi se da Air kao kategorija nema smisla. Pro će, ako to bude punokrvni Broadwell i7 i 32GB memorije s 2TB diska, i dalje biti iznimno moćna mašina u prihvatljiva 2kg (max za svakoga tko koristi laptop). Ono što je donekle kontroverzno je povezivost.  Iskreno, više sam u taboru onih kojima je svejedno - na MBP ili bilo koji drugi laptop redovito spojim eventualno neki vanjski disk ili stick, mikrofon i sl. Za više od toga ionako trebam hub.

 

Što se snage tiče, ne vidim za što bih trebao snažniju mašinu prije nego zatrebam Pro i quad-i7. Isti onaj razlog zašto bolja baterija na telefonu od jednog dana nema smisla ako ne znači dva dana (najmanje cijeli dan više). Postoje pragovi upotrebljivosti, a za većinu korisnika prag između lagane upotrebe i ekstremne je ogroman.

 

Ako pišem, mailam, surfam, gledam, čitam... za sve to dovoljan mi je snagom i SoC u iPadu ili iPhoneu. Ako radim nešto ozbiljno, trebam bitno više memorije od 8GB (iznimno dobra količina za ovaj model) i bitno brži CPU od ULV inačica Corea. Zato, ili se zadržim na najnabrijanijem Prou ili pucam na desktop s hrpom jezgara, memorije, diskova, monitora. Ionako mi je za ozbiljan rad potrebna ergonomija kakvu laptop ne može pružiti.

 

Idealan laptop. Za sve ostalo tu je desktop.

Moj PC  
6 1 hvala 0
16 godina
offline
Re: Tko će sada kupovati Air?
Friday kaže...
maxym kaže...

 

P.S. Prilično sam siguran da se izraz "preseravanje u kafiću" može napisati i na neki drugi način, podjednako razumljiv širem auditoriju, a bez potrebe za korištenjem vulgarnih riječi.

 

Pazi sad, ne smiješ reći "preseravanje"! Pa nije napisao "jebena crnčuga"

 Truth hurts. 

- Psiho246
16 godina
offline
Tko će sada kupovati Air?

Da, i ja sam prizeljkivao Air sa Retinom, to bi mi stvarno bilo idealno. Performanse su sasvim solidne, a ovaj novi MacBook mi je ipak malo pre anemican, ali definitivno je super kao mali laptop za nezahtjevne zadace (surfanje, mail, prezentacije i sl.).

 

I da, dobar je za u kafic, jos nam samo fali Starbucks u Hrvatskoj.  

Don't lie to me, I Google everything!
 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Tko će sada kupovati Air?

Kao da kosta 200$ dolara pa ljudi pisu da je super za surfanje i da im vise ni netreba

Moj PC  
14 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Re: Tko će sada kupovati Air?
Irregular kaže...

Kao da kosta 200$ dolara pa ljudi pisu da je super za surfanje i da im vise ni netreba

 

Hipsteri... Nećeš valjda surfati ako nemaš brkove i macbook!

Freak Show Inc.
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice