Tjestenina iz 3D pisača

poruka: 15
|
čitano: 2.502
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Tjestenina iz 3D pisača".
16 godina
neaktivan
offline
Tjestenina iz 3D pisača

Bug bi trebao posebnu sekciju samo za 3d printere.

One Ring to rule them all, One Ring to find them, One Ring to bring them all and in the darkness bind them .
Moj PC  
18 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Tjestenina iz 3D pisača
Slažem se ali ne iz cinizma nego zato jer osobno podržavam cijelo to događanje oko 3d printanja.Još samo da izmislimo kako iz običnih iona napraviti čestice nekog tvrdig materijala.

p.s. sva sreća da mi je tjestenina najdraže jelo.
Ja sam Plavi zmaj.Form the future!Masa,društvo većina,''normalni'' su ništa bez onih pojedinaca koji ih čine.Moj blog:http://thebluedrag.blogspot.com/
16 godina
offline
Re: Tjestenina iz 3D pisača
g12356 kaže...
Slažem se ali ne iz cinizma nego zato jer osobno podržavam cijelo to događanje oko 3d printanja.Još samo da izmislimo kako iz običnih iona napraviti čestice nekog tvrdig materijala.

replikator? neće to tako skoro... 3D printeri nisu ništa novo, samo su nov i inovativan način upotrebe (CNC) strojeva koji postoje već ohohohoh...

Poruka je uređivana zadnji put pon 13.1.2014 11:20 (lllnuclearlll).
13 godina
neaktivan
offline
Re: Tjestenina iz 3D pisača
lllnuclearlll kaže...
g12356 kaže...
Slažem se ali ne iz cinizma nego zato jer osobno podržavam cijelo to događanje oko 3d printanja.Još samo da izmislimo kako iz običnih iona napraviti čestice nekog tvrdig materijala.

replikator? neće to tako skoro... 3D printeri nisu ništa novo, samo su nov i inovativan način upotrebe (CNC) strojeva koji postoje već ohohohoh...

I ja sam prvo mislio da su 3d printeri i cnc strojevi slični ali baš i nisu.Jedino im je namjena malo slična.

 

Razlika leži u tome da cnc stroj reže a 3d printer nadodaje,lijepi i tako.znači baš printa.

 

Ja sam Plavi zmaj.Form the future!Masa,društvo većina,''normalni'' su ništa bez onih pojedinaca koji ih čine.Moj blog:http://thebluedrag.blogspot.com/
14 godina
neaktivan
offline
Tjestenina iz 3D pisača

moja baka odavno ima 3d printer tjestenine, zamješa tjesto, i samo trpa u stroj i ispadaju rezanci i ostalo što već treba. I to godinama već koristi {#}

 

Odlična tjestenina izlazi van. 

 

Je da nije digitalna i još zahtjeva mehaničku upotrebu

Đuro#2155
Poruka je uređivana zadnji put pon 13.1.2014 11:46 (Franjo15).
Moj PC  
14 0 hvala 0
15 godina
offline
Tjestenina iz 3D pisača

Svaka čast Barilli ali njihovi proizvodi su preskupi. 500 grama tjestenine (obične ajmo reći) 20 kuna, a u Konzumu K-Plus tjestenina od 400 hrama 3 kune, nema je bolje za taj novac, čak se i ne raspada kao ostale domaće tjestenine.

Barillu kupujem ponekad radi vlastitog ćefa ali iskreno volim za 100 KM iznijeti 180 pakala 'šarafa, puževa i cijevi' nego kupiti 20-tak kutija Barille.

l.p. svima. 

Because anything Korea does, Japan does it better.
Moj PC  
1 3 hvala 0
16 godina
offline
Re: Tjestenina iz 3D pisača
Envy kaže...

Svaka čast Barilli ali njihovi proizvodi su preskupi. 500 grama tjestenine (obične ajmo reći) 20 kuna, a u Konzumu K-Plus tjestenina od 400 hrama 3 kune, nema je bolje za taj novac, čak se i ne raspada kao ostale domaće tjestenine.

Barillu kupujem ponekad radi vlastitog ćefa ali iskreno volim za 100 KM iznijeti 180 pakala 'šarafa, puževa i cijevi' nego kupiti 20-tak kutija Barille.

l.p. svima. 

Gdje ti to kupuješ Barillu, na Himalajama?

 

http://online.konzum.hr/categories/5471339/products/50009215

 

16 godina
neaktivan
offline
Re: Tjestenina iz 3D pisača

Evo cijena Barilla tjestenine u Konzumu je 5,99 kn za 500 g.Pritom mislim na običnu,akcija.

Cijene u Hrvatskoj.

15 godina
offline
Re: Tjestenina iz 3D pisača
lllnuclearlll kaže...
Envy kaže...

Svaka čast Barilli ali njihovi proizvodi su preskupi. 500 grama tjestenine (obične ajmo reći) 20 kuna, a u Konzumu K-Plus tjestenina od 400 hrama 3 kune, nema je bolje za taj novac, čak se i ne raspada kao ostale domaće tjestenine.

Barillu kupujem ponekad radi vlastitog ćefa ali iskreno volim za 100 KM iznijeti 180 pakala 'šarafa, puževa i cijevi' nego kupiti 20-tak kutija Barille.

l.p. svima. 

Gdje ti to kupuješ Barillu, na Himalajama?

 

http://online.konzum.hr/categories/5471339/products/50009215

 

jpelko2 kaže...

Evo cijena Barilla tjestenine u Konzumu je 5,99 kn za 500 g.Pritom mislim na običnu,akcija.

Cijene u Hrvatskoj.

 

Ee, cijene u Hrvatskoj.. nekada je sva hrvatska u pograničnim sjevernim dijelovima Bosne, kolonima automobila dolazila u Bingo da izvrše podmjeru, otkada uđe HR u EU toga više nema, sada mi iz BiH idemo u HR da kupujemo meso i svinjetinu u Penny, Lidlu i kojim već Hypermarketima.

Because anything Korea does, Japan does it better.
13 godina
neaktivan
offline
Re: Tjestenina iz 3D pisača
g12356 kaže...

I ja sam prvo mislio da su 3d printeri i cnc strojevi slični ali baš i nisu.Jedino im je namjena malo slična.

 

Razlika leži u tome da cnc stroj reže a 3d printer nadodaje,lijepi i tako.znači baš printa.

 

u osnovi, i molekule ce se lijepiti,i atomi

tako da...

10 godina
offline
Tjestenina iz 3D pisača

Alooo ženice draga isprintaj mi paštašutu stižem kući za 5 minuta!!!

nicky.sl
Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Tjestenina iz 3D pisača
g12356 kaže...
(...) I ja sam prvo mislio da su 3d printeri i cnc strojevi slični ali baš i nisu.Jedino im je namjena malo slična. Razlika leži u tome da cnc stroj reže a 3d printer nadodaje,lijepi i tako.znači baš printa.

CNC znači 'Computer Numerically Controlled', odnosno stroj precizno upravljan računalom putem naredbi pohranjenih na nekom mediju za skladištenje podataka, tako da 3D printeri jesu CNC strojevi. Primjerice, čak se može uzeti isti firmware koji upotrebljava G-code i koristiti ga u i 3D printeru i CNC glodalici - jedina razlika je u naredbama koje se koriste. Ono o čemu govoriš je razlika između aditivne proizvodnje (3D pisači) i supstraktivne proizvodnje (npr. CNC glodalica) nekog predmeta.

 

'CNC stroj' je vrlo širok pojam i postoje CNC glodalice, bušilice, brusilice, laserski, plazma ili rezači na vodu, tokarski strojevi, prese, CNC strojevi za indukcijsko grijanje/stvrdnjavanje, CNC šivaći strojevi i strojevi za vezenje, ...

The laws of nature are constructed in such a way as to make the universe as interesting as possible. - Freeman Dyson, Imagined Worlds
13 godina
neaktivan
offline
Re: Tjestenina iz 3D pisača
hrx kaže...
g12356 kaže...
(...) I ja sam prvo mislio da su 3d printeri i cnc strojevi slični ali baš i nisu.Jedino im je namjena malo slična. Razlika leži u tome da cnc stroj reže a 3d printer nadodaje,lijepi i tako.znači baš printa.

CNC znači 'Computer Numerically Controlled', odnosno stroj precizno upravljan računalom putem naredbi pohranjenih na nekom mediju za skladištenje podataka, tako da 3D printeri jesu CNC strojevi. Primjerice, čak se može uzeti isti firmware koji upotrebljava G-code i koristiti ga u i 3D printeru i CNC glodalici - jedina razlika je u naredbama koje se koriste. Ono o čemu govoriš je razlika između aditivne proizvodnje (3D pisači) i supstraktivne proizvodnje (npr. CNC glodalica) nekog predmeta.

 

'CNC stroj' je vrlo širok pojam i postoje CNC glodalice, bušilice, brusilice, laserski, plazma ili rezači na vodu, tokarski strojevi, prese, CNC strojevi za indukcijsko grijanje/stvrdnjavanje, CNC šivaći strojevi i strojevi za vezenje, ...

Onda sam ja u početku bio u pravu a netko me krivo informirao.

Ja sam Plavi zmaj.Form the future!Masa,društvo većina,''normalni'' su ništa bez onih pojedinaca koji ih čine.Moj blog:http://thebluedrag.blogspot.com/
12 godina
neaktivan
offline
Tjestenina iz 3D pisača

Za dvadeset godina, večernji razgovor:

"Što ćemo sutra za ručak?"

"Sarmu?"

"Daj namjesti tajmer za 5 ujutro da se stigne sve isprintati do ručka."

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Tjestenina iz 3D pisača

a ćevapi? a burek? a prašak za pecivo? {#}

Moj PC  
1 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice