"Tim Cook je bitanga", kaže šerif s Floride

poruka: 37
|
čitano: 5.034
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na ""Tim Cook je bitanga", kaže šerif s Floride".
16 godina
offline
"Tim Cook je bitanga", kaže šerif s Floride

A tko ste vi da silite korporaciju na nešto što će naštetiti njihovim korisnicima pa i samoj kompaniji? I to na temelju nekakvog zakona iz 1700.. Takve stvari samo kod njih mogu proći.

Poslije ovog što spriječava jednu Njemačku, Rusiju ili Kinu da to isto traži? Ili je Amerika posebna pa samo oni mogu to dobiti a svi ostali ne. Klošari..

He who is brave is free.
 
4 6 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
"Tim Cook je bitanga", kaže šerif s Floride

OK,ako Tim ne zna lozinku kak mu može pomoći u tom trenutku? (osim da u sljedečim updejtovima stavi backdoor)....

Pos*an mehanizam,ako ja proizvedem nož,netko njime ubije mogli bi i mene isto tako uhitit jer nisam ugradio GPS tracker u taj nož?

--------------------------------------------------------------------------------------------
Poruka je uređivana zadnji put ned 13.3.2016 20:58 (zerocool12).
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
"Tim Cook je bitanga", kaže šerif s Floride
Knowing is not enough; we must apply. Willing is not enough; we must do.
Poruka je uređivana zadnji put uto 15.3.2016 17:21 (Colossus7).
Moj PC  
2 0 hvala 0
9 godina
offline
"Tim Cook je bitanga", kaže šerif s Floride

Mislim da bi drugačije pjevo da si ti žrtva ili netko od tvoje familije(u ovom slučaju).Ako postoji sudski nalog on se mora izvršit.

Bez obzira na sve.

Ne podupirem backdoor inicijativu,ali sudski nalog je nešto drugo,ako postoji neka sumnja u nekoga,izda se nalog i to je to.

A ovaj šerif bi mogao biti buraz od bandiča ili prekobarski dvojnik po ponašanju

SIVE LUBANJE SILOM
Poruka je uređivana zadnji put ned 13.3.2016 20:59 (Hrvoje.RH).
Moj PC  
2 3 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: "Tim Cook je bitanga", kaže šerif s Floride
Hrvoje.RH kaže...

Mislim da bi drugačije pjevo da si ti žrtva ili netko od tvoje familije(u ovom slučaju).Ako postoji sudski nalog on se mora izvršit.

Bez obzira na sve.

Ne podupirem backdoor inicijativu,ali sudski nalog je nešto drugo,ako postoji neka sumnja u nekoga,izda se nalog i to je to.

A ovaj šerif bi mogao biti buraz od bandiča ili prekobarski dvojnik po ponašanju

 Sudski nalog za kaj? Za uvrštavanje backdoora u sljedeći update? Kak će ga updejtat bez lozinke onda?

--------------------------------------------------------------------------------------------
9 godina
neaktivan
offline
"Tim Cook je bitanga", kaže šerif s Floride

Nemam što kriti i da imam iPhone ne bi me smetalo da riješe to pitanje sigurnosti podataka. Oko nas je sve prepuno raznoraznih debila, terorista, manijaka, pedofila. Takvi ljudi nemaju pravo na privatnost, slobodu pa ni na ljudska prava. Zar nije aprurd da ubiješ 77 ljudi a onda tužiš državu zbog uvjeta u zatvoru, a pri tome ti se još dozvolio da studiraš i sva moguća ljudska prava u takvom slučaju. Pa stvarno idemo u propast, kao civilizacija.

Poruka je uređivana zadnji put ned 13.3.2016 21:06 (SMECHAR).
 
6 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
"Tim Cook je bitanga", kaže šerif s Floride

"Zatvorit ću tu bitangu!"

Poruka je uređivana zadnji put ned 13.3.2016 21:18 (GargamelHR).
 
1 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: "Tim Cook je bitanga", kaže šerif s Floride

Sudski nalog za probijanje zaštite određenog telefona.

SIVE LUBANJE SILOM
16 godina
offline
"Tim Cook je bitanga", kaže šerif s Floride

Land of the Free!

 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
"Tim Cook je bitanga", kaže šerif s Floride

Kao da je njegovo mišljenje imalo relevantno. Pa on je samo obični šerif nekog američkog okruga koji misli da je uhvatio Boga za muda jer ima pendrek za pojasom.

 

Ali ne bi bio Amerikanac da se ne mješa tamo gdje mu nije mjesto.

 
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: "Tim Cook je bitanga", kaže šerif s Floride
Hrvoje.RH kaže...

Sudski nalog za probijanje zaštite određenog telefona.

Mhm, da, "određenog telefona". A firmware bi išao na sve telefone. To određenog telefona mogu svojoj mami prodavati.

https://www.aclu.org/blog/free-future/one-fbis-major-claims-iphone-case-fraudulent

Kako sam se nasmijao na onu od prošlog tjedna kada se umiješao okružni tužitelj i rekao da im se mora omogućiti pristup pod svaku cijenu jer uređaj može sadržavati "cyber pathogen" koji može ozbiljno naštetiti lokalnoj infrastrukturi.

Skoro sam se upišao, pa toga nema ni u Suits

He who is brave is free.
15 godina
offline
"Tim Cook je bitanga", kaže šerif s Floride

Heh...tako i tako će Kongres zbog slučaja s Facebookom odlučiti da se kod težih kaznenih djela moraju potpuno otključati intelektualne usluge vlastima.

 

 

Tako da se Apple može slikat koliko god im ne dopušta unlock.

 

 

 

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. R.I.P. Steve Jobs 6.10.2011. 1955. - 2011. http://facebook.com/MandicPhoto
 
1 0 hvala 0
12 godina
odjavljen
offline
"Tim Cook je bitanga", kaže šerif s Floride

Zar ne bi mogli napraviti neki software i njega koristiti za probijanje lozinke? Da ne obuhvati sve telefone(kao globalni firmware).

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: "Tim Cook je bitanga", kaže šerif s Floride
Hrvoje.RH kaže...

Mislim da bi drugačije pjevo da si ti žrtva ili netko od tvoje familije(u ovom slučaju).Ako postoji sudski nalog on se mora izvršit.

Bez obzira na sve.

 Naravno...svi okrenu ploču kad je njihova guzica u pitanju...do tada slobodarske parole sa kauča u ime slobode čovječanstva.

Da im kojim slučajem poznati vozač šlepera ubije sestru i baci u žbunje...u sudnici bi zacijelo rekli vještaku.." čujte, nećemo sad narušavat Kruškovu slobodu sa dekriptiranjem chata ili praćenjem lokacije".

 

Svaka druga tema paranoja do grla.  Počet sa telemetrijom Windows10 pa dokle ti srce hoće.

I za crnog vraga dvije vijesti za redom..Obama pa lokalni šerif iz floridske žabarije.

 

expert za istrazivanje ruda i gubljenje vremena na Bol-u.. WindowsPhone die hard fanboy koji ne napušta brod.
8 godina
neaktivan
offline
"Tim Cook je bitanga", kaže šerif s Floride

Jedno je otključati telefon na zahtjev suda a drugo napraviti backdoor pa da FBI rovari kako ga volja. U članku malo jedno pa malo drugo.

 
4 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: "Tim Cook je bitanga", kaže šerif s Floride
torrente kaže...

Naravno...svi okrenu ploču kad je njihova guzica u pitanju...do tada slobodarske parole sa kauča u ime slobode čovječanstva.

Da im kojim slučajem poznati vozač šlepera ubije sestru i baci u žbunje...u sudnici bi zacijelo rekli vještaku.." čujte, nećemo sad narušavat Kruškovu slobodu sa dekriptiranjem chata ili praćenjem lokacije".

...

Razlika je ako ti dode netko sa sudskim nalogom i kaze otkljucaj mi telefon Pere Perica jer je osumnjicen i ako ti netko dode i kaze napravi mi straznja vrata u svih, bubam, 500 milijuna iPhonea da ja mogu upasti u koji god hocu, kad god hocu. Naravno da je prvo ok. Isto tako, ok je i kad ti dodu sa sudskim nalogom za pretres kuce. Ali nije ok da traze od bravara da naprave kljuc kojim ti mogu uci u kucu kad god hoce da malo pronjuskaju. A to je ono sto FBI zeli, posebnu verziju iOS-a gdje bi oni preko straznjih vrata mogli upadati kako im se sprdne.

Perhaps today IS a good day to die. PREPARE FOR RAMMING SPEED!
14 godina
offline
"Tim Cook je bitanga", kaže šerif s Floride

Evo pokušavam logički da ovce budu na broju a vuk sit, ali ne ide. Najjednostavnije po meni rješenje bi bilo da daju taj mobitel eplu pa da ga njegovi inženjeri sami otključaju i da taj otključani sadržaj predaju vlastima (naravno ako je takvo što sudski moguće....prpanje po dokazima od neovlaštenih osoba). U tom slučaju bi epl imao sve pod kontrolom i onda posli samo unište taj softver. Ali puno je toga tu u igri...ipak vlast zato i voli bit na vlasti da mogu radit šta hoće i prisluškivat koga hoće.

 

A za one koji kažu kako nemaju šta kriti i da im je svejedno šta nas vlast prisluškuje, jedan je njemački pastor napisao za vrijeme nacizma...

 

Kada su nacisti došli po komuniste,
ja sam šutio;
jer nisam bio komunist. Kada su zatvorili socijaldemokrate,
ja sam šutio;
jer nisam bio socijaldemokrat. Kada su došli po sindikaliste,
ja se nisam pobunio;
jer nisam bio sindikalist. Kada su došli po mene,
više nije bilo nikog
da se pobuni.

 

KLIK

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 13.3.2016 22:48 (TiMi79).
 
3 0 hvala 0
14 godina
offline
"Tim Cook je bitanga", kaže šerif s Floride

Sve oko ovog otključavanja je predstava za javnost.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
"Tim Cook je bitanga", kaže šerif s Floride

ah, pa to znači samo da istodobno nosi dvoje tange. micek. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
"Tim Cook je bitanga", kaže šerif s Floride

Ovo je samo predstava za javnost, dovoljno se sjetiti kako su nedavno amerikanci špijunirali putem iphone njemačku kancelarku! Backdoor always existed, now it is show time=!

Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: "Tim Cook je bitanga", kaže šerif s Floride
-
Koristimo domaće donje rublje (Galeb d.d.)
Poruka je uređivana zadnji put pon 14.3.2016 8:08 (Onjegin).
15 godina
online
Re: "Tim Cook je bitanga", kaže šerif s Floride
jobi123 kaže...

Ovo je samo predstava za javnost, dovoljno se sjetiti kako su nedavno amerikanci špijunirali putem iphone njemačku kancelarku! Backdoor always existed, now it is show time=!

 

 

Amerikanci su špijunirali Merkeličine razgovore, a za to im ne treba backdoor (uostalom, da ga imaju, ne bi se gnjavili sa Apple-om).

16 godina
neaktivan
offline
Re: "Tim Cook je bitanga", kaže šerif s Floride
Nije sudski nalog svemoguć. Može narediti da predaš podatke koje posjeduješ, ali ne može te natjerati da kreiraš takav i takav softver, jer njima, eto treba. Apple je privatna firma i radi softver kakav oni procijene da im odgovara, a država može zaposliti svoje programere da rade softver kakav njima treba. To da država sudskim nalozima naređuje privatnoj osobi ili kompaniji posebne verzije operativnog sustava vuče malo na komunizam i slične totalitarizme.
Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
 
1 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: "Tim Cook je bitanga", kaže šerif s Floride
Dwyane Wade kaže...

A tko ste vi da silite korporaciju na nešto što će naštetiti njihovim korisnicima pa i samoj kompaniji? I to na temelju nekakvog zakona iz 1700.. Takve stvari samo kod njih mogu proći.

Poslije ovog što spriječava jednu Njemačku, Rusiju ili Kinu da to isto traži? Ili je Amerika posebna pa samo oni mogu to dobiti a svi ostali ne. Klošari..

 LOL

 

a tko si ti da se usudjujes dati svoj, bijedan i nadasve jadan, neznacajan stav? od kuda ti pravo, snaga za to? ha? :D

cccccc

 

Korporacije si umisljaju da su drzave, iznad zakona a lutkice i needucirani pojedinci poput tebe to omogucuju izlaskom na izbore, glasanjem za svoju nadlutkicu koja ce zakonima korporacijama dati jos vecu moc

 

bna zalost, pun je planet needuciranih, neobrazovnaih pojedinaca kao sto si ti, na zalost tu ste, disete ali tko vam je za to dao pavo? nisi se toga pitao? 

16 godina
neaktivan
offline
"Tim Cook je bitanga", kaže šerif s Floride

Prvi puta čujem da traže izradu "posebnog OSa", idem na net.hr vidjeti je li to istina...

Ako sam u krivu, ispravite me ;)
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: "Tim Cook je bitanga", kaže šerif s Floride
Koliko sam shvatio traže posebnu verziju OSa koju bi flashali na dotični mob, a koja bi dekriptirala podatke. Drugi zahtjev je backdoor na budućim public verzijama.

Za prvi zahtjev još i mogu naći opravdanja, uz naravno plaćanje, no Apple ima pravo to i odbiti, što su i napravili.
Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
"Tim Cook je bitanga", kaže šerif s Floride

Zar ne bi bilo lakše da uređaj predaju Appleu, i da oni probiju zaštitu?

I told you that Chelsea were the best team in the world, and tonight we are
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
"Tim Cook je bitanga", kaže šerif s Floride

Tehnički, to nije problem da se uradi. Postoji pravna prepreka da se to uradi jer se promijenio zakon. Apple treba dozvoliti FBI-da to učini i FBI će imati pravno valjan tj. zakonit dokaz koji može koristiti u nekom postupku.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: "Tim Cook je bitanga", kaže šerif s Floride
Glavna prepreka je da Apple ne želi da ga država sili da za njih nešto rade, što usput smatraju da je protiv njihovih interesa. Kao što vjerojatno nitko od vas ne bi želio da mu država kuca na vrata i govori što će tog dana raditi, jer eto vi to znate, a nama bi baš trebalo, pa onda morate.
Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
"Tim Cook je bitanga", kaže šerif s Floride

Haha ponašate se kao da iOS već nema NSA/FBI backdoor.

 

Kao što je već netko rekao, ovo je predstava za javnost.

Mogu oni taj iPhone otključati bez problema, samo što onda imaju problema s Appleom. Ovako bi samo to bilo legalno, a ne znam zašto nije.

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. R.I.P. Steve Jobs 6.10.2011. 1955. - 2011. http://facebook.com/MandicPhoto
 
1 1 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice