Ti buš meni dröna letel po dvorišću!

poruka: 27
|
čitano: 5.137
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Ti buš meni dröna letel po dvorišću!".
12 godina
neaktivan
offline
Ti buš meni dröna letel po dvorišću!

Danas svaki konj moze nabaviti drona i svaki dan je s njima sve vise sranja, od zastava, suzavaca i sl., a moze i puno opasnije. Tu kod nas cim je neki koncert leti ih bar 5 i to postenih kaj nose kamere. Malo zakonom urediti to, i ja se bacam na sustav koji ih automatski rusi ako se ne identificira  Da vidis biznis:)

All rights reserved. Copyright (c) by Dipl. Pješak 2015.
Moj PC  
3 0 hvala 0
15 godina
offline
Ti buš meni dröna letel po dvorišću!

prigodni haikuku, hailele, hailo:

 

dron iznad glave.

uzimam sačmaricu.

dosta zujanja.

 

I know that you believe you understand what you think I said, but I'm not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
25 0 hvala 5
16 godina
neaktivan
offline
Re: Ti buš meni dröna letel po dvorišću!
Tako se i teoretičari zavjera groze čipiranja (koje ne prikuplja nikakve informacije o korisniku), a nitko ne trza na fitnes narukvice i pametne satove koji to rade, što je ona 'silovana' prekasno shvatila.
Na Garminovom forumu jedan je pilot objašnjavao da si ne može priuštiti njihov pametan sat, jer se ne može isključiti praćenje kretanja (motion senzor, ne GPS). Propisi o odmaranju pilota su vrlo striktni i u praksi često neprovedivi, i ukoliko on sudjeluje u bilo kakvom incidentu, odmah će mu oduzeti i analizirati svu osobnu elektroniku, pa ako po satu zaključe da se nije propisno odmarao, natovariti odgovornost.
Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
15 godina
odjavljen
offline
Ti buš meni dröna letel po dvorišću!

Nema druge nego na krov malu PV jedinicu sa termalnim/PIR senzorima, laserom i railgunom (ipak, budućnost!).

 

Ili svoj dron opremiti sa strojnicom/mrežom/palicom i isprogramirati da ga patrolira dvorišćem u potrazi za letećim uljezima...

My name is Legion... For we are many!
Moj PC  
6 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Ti buš meni dröna letel po dvorišću!
Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
Poruka je uređivana zadnji put pon 29.6.2015 14:00 (nixass).
14 godina
offline
Ti buš meni dröna letel po dvorišću!

izašao je pravilnik i ne smije se letit po dosta točaka, jedna od njih je i iznad ljudi,,

 

al šta to vrijedi kad ekipa sa HTVa prva,,, prije tjedan, dva uredno leti sa 10-20m iznad 6.000 ljudi !!!!!

 

http://www.hrt.hr/288532/magazin/kolona-vespi-dugacka-sest-kilometara

 
3 0 hvala 0
12 godina
offline
Ti buš meni dröna letel po dvorišću!

Odličan članak, ono na kraju je više nego istina.

 

Vidim kako bude porasla potreba za ovakvim dronom.

Nebu nihće letal nad mojim trsjem, vse bum srušil i drona i vrapca i ščvorka kateri želiju moje grozdje.

Moj PC  
5 0 hvala 2
16 godina
offline
Ti buš meni dröna letel po dvorišću!

Rusit sve bez pitanja.

Those damn scientist people have been promising global warming for years now. But when I go outside it's still very cold. I want the global warming like they promised NOW! I hate being cold...
Moj PC  
5 0 hvala 0
13 godina
offline
Ti buš meni dröna letel po dvorišću!

Drago, tko brani prava onih koji imaju oružje. Ptice su sve zaštićenije a sada se ne može oplesti ni po dronovima. Pa gdje je tu pravda? Večeras ću uzeti praćku u ruke i bdjeti na prozoru u nadi da nadleti kakav dronić.

Stručnjak za odmaganje...
 
3 0 hvala 0
16 godina
offline
Ti buš meni dröna letel po dvorišću!

Za one miroljubive koji ne vole oruzje, postoje druge metode za rjesavanje nepozeljnih dronova. Blokirat mu komunikaciju i GPS pa nek si nalazi put kuci ako je u stanju.

 

http://jammers4u.com/drones-jammer/ct-6081q-quadcopters-remote-control-pelican-portable-jammer-6-bands.-jamming-range-up-to-1km

 

Those damn scientist people have been promising global warming for years now. But when I go outside it's still very cold. I want the global warming like they promised NOW! I hate being cold...
Moj PC  
4 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Ti buš meni dröna letel po dvorišću!

Ima li kakva opcija za samogradnju, da raščistim nebo i tako je predstavnik stanara rekao da trebamo sanirati krov pa imam opciju postavljanja više antena bez zapitkivanja susjeda i čudnog pogledavanja.

Stručnjak za odmaganje...
16 godina
offline
Re: Ti buš meni dröna letel po dvorišću!
SupremeCommander kaže...

Rusit sve bez pitanja.

I to 'vako.

13 godina
neaktivan
offline
Re: Ti buš meni dröna letel po dvorišću!
Diplomirani pješak kaže...

Danas svaki konj moze nabaviti drona i svaki dan je s njima sve vise sranja, od zastava, suzavaca i sl., a moze i puno opasnije. Tu kod nas cim je neki koncert leti ih bar 5 i to postenih kaj nose kamere. Malo zakonom urediti to, i ja se bacam na sustav koji ih automatski rusi ako se ne identificira  Da vidis biznis:)

 Zbog toga će ljudi stavljati air to surface sustave na svoje dronove.

Vječni izazivač na gostujućem terenu.Moj blog:http://thebluedrag.blogspot.com/ Svi smo mi jedna velika obitelj sa prezimenom Čovječanstvo
16 godina
offline
Re: Ti buš meni dröna letel po dvorišću!
bus kaže...

izašao je pravilnik i ne smije se letit po dosta točaka, jedna od njih je i iznad ljudi,,

 

al šta to vrijedi kad ekipa sa HTVa prva,,, prije tjedan, dva uredno leti sa 10-20m iznad 6.000 ljudi !!!!!

 

http://www.hrt.hr/288532/magazin/kolona-vespi-dugacka-sest-kilometara

 Tako je. Kad sam prije dvije godine kupio svog ( i slikao ga za temu slika vešag hardvera  ),
dobio sam već onda upute samog proizvođača i prodavača što striktno izbegavati.
Let iznad ljudi bez specijalne dozvole, let po gradu bez specijalne dozvole
i nadzora službenih organa, let u zračnom prostoru aerodroma, let iznad požarišta koje tretira avijacija, iznad autocesti i prometnica,
let u blizini električnih nadzemnih instalacija i elektrana, hvatajne rukama u letu ili polijetanje iz ruke,
i sasvim uredno je i tada postojao pravilnik u Petrinjskoj za prijavu leta. Slično kao za okupljanja. I onda ja sve to pazim, a potom dođu kauboji iznad milijun glava na koncertu sa svojim kosilicama. Pardon "dronovima". Pa se osjećam kao majmun:)

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
15 godina
offline
Re: Ti buš meni dröna letel po dvorišću!
Old Iggy kaže...
SupremeCommander kaže...

Rusit sve bez pitanja.

I to 'vako.

(video)

 Meni je fora kako se uopće rasprava vodi o tome tko je kriv, a tko je u pravu? Frajeru bi osigurao ljetovanje u obližnjem zatvoru, pa da vidimo jel će opet pokušavati istu stvar.

You can patch technical vulnerabilities as they evolve, but there is no patch for stupidity, or rather gullibility. - Kevin Mitnick
14 godina
offline
Ti buš meni dröna letel po dvorišću!

Ma samo si kupite ovo i sigurni ste od letećih napasti

 
1 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Ti buš meni dröna letel po dvorišću!
mario.L_hr kaže...

Drago, tko brani prava onih koji imaju oružje. Ptice su sve zaštićenije a sada se ne može oplesti ni po dronovima. Pa gdje je tu pravda? Večeras ću uzeti praćku u ruke i bdjeti na prozoru u nadi da nadleti kakav dronić.

 Ma sve je to legalno, samo pleti po vukovima, pticama, dronovima, dok te ne uhvate, ne može ti nitko ništa 

Why so serious?
13 godina
neaktivan
offline
Ti buš meni dröna letel po dvorišću!

 

Kad ovi navale pomaže samo stari dobri kalaš

 

 

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 29.6.2015 19:18 (Hipnos).
 
0 0 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
Ti buš meni dröna letel po dvorišću!

Jedina korisna stvar koju vidim kod dronova je branje visokih trešanja.

Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Ti buš meni dröna letel po dvorišću!

Sasvim očekivana reakcija i nimalo me ne iznenađuje, dapače čak sam i predvidio vrstu oružja kojom će dronove skidat.

You are like the Michael Jordan of being a son of a bitch.
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Ti buš meni dröna letel po dvorišću!
bolje dron iznad voćnjaka neko (o)dron na cesti...
...biće bolje...
16 godina
offline
Re: Ti buš meni dröna letel po dvorišću!
Zakapciti pticara za balon i jao si ga dronu.
Samo treba onda i pesa sigurno spustiti...
:)
težiti pozitivi, opraštati i vjerovati u bolje sutra
9 godina
neaktivan
offline
Ti buš meni dröna letel po dvorišću!

kad bi mi se u tresnje uvalio propuco bi i drona i gazdu

IMA JOŠ KRVI U STAROM JARCU
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Ti buš meni dröna letel po dvorišću!
bus kaže...

izašao je pravilnik i ne smije se letit po dosta točaka, jedna od njih je i iznad ljudi,,

 

al šta to vrijedi kad ekipa sa HTVa prva,,, prije tjedan, dva uredno leti sa 10-20m iznad 6.000 ljudi !!!!!

 

http://www.hrt.hr/288532/magazin/kolona-vespi-dugacka-sest-kilometara

 postoji li slican pravilnik i za kranove?

16 godina
offline
Re: Ti buš meni dröna letel po dvorišću!
Diplomirani pješak kaže...

Danas svaki konj moze nabaviti drona i svaki dan je s njima sve vise sranja, od zastava, suzavaca i sl., a moze i puno opasnije. Tu kod nas cim je neki koncert leti ih bar 5 i to postenih kaj nose kamere. Malo zakonom urediti to, i ja se bacam na sustav koji ih automatski rusi ako se ne identificira  Da vidis biznis:)

 Da, imaš pravo, problem je u dronu a ne u tipu koji puca sačmaricom po naseljenom mjestu

12 godina
neaktivan
offline
Re: Ti buš meni dröna letel po dvorišću!
jastreb kaže...
Diplomirani pješak kaže...

Danas svaki konj moze nabaviti drona. .. .. .. ..Malo zakonom urediti to, i ja se bacam na sustav koji ih automatski rusi ako se ne identificira  Da vidis biznis:)

 Da, imaš pravo, problem je u dronu a ne u tipu koji puca sačmaricom po naseljenom mjestu

 Naravno da ne, i nisam to napisao. S tim da u USA svaki konj uz drona moze nabaviti i pusku. Tam ce prije zabraniti dronove nego oruzje.. 

All rights reserved. Copyright (c) by Dipl. Pješak 2015.
16 godina
neaktivan
offline
Ti buš meni dröna letel po dvorišću!

Od sada ga upucaš radio valovima :)

http://www.engadget.com/2015/10/14/anti-drone-rifle-shoots-down-uavs-with-radio-waves/

 

 

There is no job like cron job!
 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice