Tesla – patenti na besplatno korištenje

poruka: 95
|
čitano: 10.400
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Tesla – patenti na besplatno korištenje".
14 godina
neaktivan
offline
Tesla – patenti na besplatno korištenje

Elon Musk <3

Xanzzu jer je danas teško biti orginalan.
Moj PC  
25 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Tesla – patenti na besplatno korištenje

Nešto nije u redu. Gdje je tu korporativna pohlepa?!

 
31 0 hvala 0
15 godina
offline
Tesla – patenti na besplatno korištenje

Ni meni nije jasno u cemu je kvaka... mozda nema kvake? Cudno...

Kako god bilo, za svaku pohvalu

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Tesla – patenti na besplatno korištenje

Sad se ovi iz Apple tabora vataju za glavu i ništa im nije jasno,kako,zašto,zbog čega..

Some people say that if you play a Windows install CD backwards you will hear demon voices commanding you to worship Satan. But that's nothing. If you play it forward it will install Windows.
Moj PC  
39 3 hvala 0
12 godina
offline
Re: Tesla – patenti na besplatno korištenje
filipvk1000 kaže...

Sad se ovi iz Apple i Samsung tabora vataju za glavu i ništa im nije jasno,kako,zašto,zbog čega..

 

 

There fixed it for you :)

 

On topic, svaka cast Musk-u, filantrop u pravom smislu rijeci.

15 godina
offline
Tesla – patenti na besplatno korištenje

Moguće su dvije stvari:

 

1. Da sad daje patente besplatno, a kasnije kad budu milijuni takvih automobila, počet ih naplaćivati.

 

2. Da se ne vodi politikom jAbuke i ostalih i da stvarno misli promijeniti neke stvari.

 

Nadam se da je ovo drugo.

hobi:moj-android.net
 
12 0 hvala 0
10 godina
protjeran
offline
Re: Tesla – patenti na besplatno korištenje
A jeste naivni...
12 godina
neaktivan
offline
Re: Tesla – patenti na besplatno korištenje

Pa on proizvodi 20 000 EL automobila godišnje, nitko mi nije ni za petama.

Druge kompanije koje imaju el automobile ne proizvode kvalitetne poput njega, tesla model s je fantastičan auto i stoji samo 50 000$ iskreno kada vidite na papiru što taj auto može i kako je uređen rekli biste da taj auto vrijedi puno više.

http://www.extremetech.com/wp-content/uploads/2014/03/tesla-model-s-white.jpg

 

Maksimalna brzina je 270kmh, s jednim punjenjem prelazite 480km. Imate gepek i ispod haube je isto još jedan. Prostora koliko želite, baterija ima preko 7000 čelija, tako da da baterija ne krepa kada sured punjenja prestanete puniti. Kada kočite auto vrača dio potrošene energije. 

 

 

http://informacijsketehnologije.blogspot.com/
16 godina
offline
Re: Tesla – patenti na besplatno korištenje
Najjeftiniji model S kosta 63 tisuce dolara, a najveca preko 100k. U EU je oko 70k eura. To je strasno velika lova. Istina, auto je buducnost i mrcina, ali cijena nikako pristupacna.
Steam: ukay1000 Xfire: ukay1000 LoL: Cquencer Molten WoW Warsong: Steelrock (ally)
10 godina
protjeran
offline
Re: Tesla – patenti na besplatno korištenje
I dalje ne vidim kako ustedjeti sa tim autima na struju. Pre skupa investicija koja se ne stigne niti vratiti, a kamoli ustedjeti.
Dok je sve to luksuz i za pomazivanje - meni nema smisla
11 godina
offline
Re: Tesla – patenti na besplatno korištenje
ukay1000 kaže...
Najjeftiniji model S kosta 63 tisuce dolara, a najveca preko 100k. U EU je oko 70k eura. To je strasno velika lova. Istina, auto je buducnost i mrcina, ali cijena nikako pristupacna.

strasno vleika lova???

alo pa susjed ti vozi M5 a onaj pokraj ima X6 a onaj pokraj ima Audi A6.... a svako od njih skuplji je od S mpodela!

 

nemoj gledati po sebi, gledaj po onima koji si to mogu prijustiti, ima ih, mnogo..... nazalost to nismo mi :)

11 godina
offline
Tesla – patenti na besplatno korištenje

Ovo je potez koji potvrdjuje moje misli i rijeci koje cesto na ovom prostoru prosipam...

 

Patente treba ukinuti jer kao takvi nemaju smisla posto sprijecavaju konkurenciju i poskupljuju proizvodnju (licenciranje) sto u konacnici usporava napredak i stvara tehnoloske rupe, odnosno razdoblja u kojima se postojeca tehnologija exploatira do maksimuma a najnovija zanemaruje zbog manjkavih profita prouzrocenim ranije spomenutim licenciranjima!

 

To nema nikakvog smisla za covjecanstvo i krajnje korisnike a kapitalu sluzi za upravljanje trzistom i sprijecavanje nove konkurencije.

 

Musk je to pokazao djelima... mozda netko shvati, al znam da vecina nikad nista ne bude! :D

 
5 0 hvala 1
12 godina
neaktivan
offline
Re: Tesla – patenti na besplatno korištenje

Danas patentiraju jedan patent sto puta, samo promijene jedno slovo u svakom patentu, onda kada netko kupi 1 patent tuze ga za drugih 99...

http://informacijsketehnologije.blogspot.com/
14 godina
offline
Tesla – patenti na besplatno korištenje

Po meni mislim da on pokušava standardizirati neke stvari svoje firme na besplatan način. Svi koji rade električne automobile imaju svoj način punjenja i drugih stvari, pa ako nekome koji radi el, automobile daš te stvari besplatno onda si pomogao i njemu i sebi. On novac koji bi išao u razvoj tih patenta i uređaja može potrošiti na druge stvari koje su recimo bitinije. Musk ovime pomaže svima ne samo svojoj firmi. Svi koji bi sad počeli razvijati stvari od 0 oni imaju veliku podršku što se tiče stvari s recimo punjenjm baterija i sl. Time se stvaraju bolje šanse za napraviti bolji el. automobil. 

 
3 0 hvala 1
11 godina
protjeran
offline
Tesla – patenti na besplatno korištenje

A sta je to on mogao patentirati,a da se vec ne zna?Mozda elektricni motor,baterije,zubcanike?Pa svaka šuša zna izbaciti benzinski motor iz mercedesa,ugurati elektromotor nabacati baterija i malo elektronike,staviti svoj logo i prodavati bogatasima.Pa kad se tesla vozikao na skalarne valove(besplatno) ovi nisu bili ni u planu,a sad se oni nasli nesto poklanjali i jos koristiti njegovo ime za ovu  sprdacinu od auta koju moras puniti svako malo.Napravi auto koje ne treba puniti pa to patentiraj i daj narodu.

 
2 15 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Tesla – patenti na besplatno korištenje
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Tesla – patenti na besplatno korištenje
@ skilly

Kazes da smo svi mi naivni?

Ok, stima, ali ajde ti nas onda prosvijetli s nekom "mudrom" i nekim argumentima jada se vec tako razbacujes rijecima i omalovazavas ekipu s tako "misterioznom" izjavim kako smo mi naivni, a ti ocito znas u cemu je stvar pa ono, reci i nama da ne zivimo u zabludi.
First they ignore you... Then they laught at you... Then they fight you... Then you win... Mohandas Gandhi
15 godina
offline
Re: Tesla – patenti na besplatno korištenje
mateo kaže...

Ni meni nije jasno u cemu je kvaka... mozda nema kvake? Cudno...

Kako god bilo, za svaku pohvalu

-kvaka? jednako kao za sve u poslovanju, npr par stvari koje posjeduje MS jednako tako daje 's garancijom' da će i dalje davati for free... no samo mjena vječna je. U biznisu je to potencialni rizik da jednog dana vlasnik patenta jednostavno kaže, od danas je cijena takva... to si ni jedan ozbiljan proizvođač ne smije dopustiti jer su u pitanju veliki novci ili zabrana prodaje.

-manja kvaka bi bila da jednostavno komercijalno renta licencu, platio si i miran si. TO bi bilo npr u stilu kupnje firme za jendu kunu.. isto to može vlasnik tražiti npr jedna dollar za pravo na 99 godina korištenja. Tad bi biz krenuo u investicije (od više milijardi...), naravno uz možda, jer el. auto ne mora biti sutrašnje rješenje, možda će bit npr auto na puding ili grincajg..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put ned 15.6.2014 23:03 (ihush).
16 godina
offline
Re: Tesla – patenti na besplatno korištenje

Lik vidi racunicu u tome da popularizira neke svoje patente kako bi se standardiziralo i omogucilo mu jeftiniju proizvodnju luksuznih automobila te samim time vecu dobit.

Kaj ste si svi zabrijali da on to radi jer mu je stalo do vas? Da mu je stalo do vas onda bi radil jeftine i dostupne aute svima a ne aute za bogatase.

Na kraju krajeva on nema konkurenciju jer radi luksuzne elektricne aute. Svi ostali rade aute za mase i npr. Prius se do sad prodal u nesto vise od 3 milijuna primjeraka i godisnje ih prodaju oko 400k.

Poruka je uređivana zadnji put ned 15.6.2014 23:48 (NEW_MAN).
Moj PC  
3 0 hvala 1
15 godina
neaktivan
offline
Tesla – patenti na besplatno korištenje

Lijepo od njega,volim misliti da još ima dobrih ljudi u svijetu :D{#}

@modovi, Sunce se okreće oko Zemlje,ne?
 
2 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Tesla – patenti na besplatno korištenje

Ovo rade kako bi proširili tržište elektronskih automobila, sa time dobijaju slijedeće stvari:

 

-infrastrukturu (punjače, najbitnije "superchargere")

-navikavaju ljude na ideju ili zamisao kupovine elektronskih automobila

-smanjuju broj standardnih "fosilnih" automobila koji su im konkurencija

 

Za razliku od tržišta fosilnih automobila, tesla na tržištu elektronskih automobila nema konkurenata, oni su lider industrije te kao takvi pokušavaju povećat tržište. Također bi mogli uć u biznis prodavanja baterija za elektronske automobile, mislim da sam negdje pročito da su kupili pogon jedan koji će bit namjenjen proizvodnji baterija

 

Moj PC  
3 0 hvala 0
10 godina
protjeran
offline
Re: Tesla – patenti na besplatno korištenje
Eto, objasnili ljudi, da ne moram ja
14 godina
offline
Re: Tesla – patenti na besplatno korištenje
LudaRajcica kaže...
ukay1000 kaže...
Najjeftiniji model S kosta 63 tisuce dolara, a najveca preko 100k. U EU je oko 70k eura. To je strasno velika lova. Istina, auto je buducnost i mrcina, ali cijena nikako pristupacna.

strasno vleika lova???

alo pa susjed ti vozi M5 a onaj pokraj ima X6 a onaj pokraj ima Audi A6.... a svako od njih skuplji je od S mpodela!

 

nemoj gledati po sebi, gledaj po onima koji si to mogu prijustiti, ima ih, mnogo..... nazalost to nismo mi :)

 

??? to se mozda odnosi na susjede gastarbajtere (koji te aute ionako otplacuju na 500 rata i zbog njih zive u psecim kucicama), ali nikako na prosjecne stanovnike europe.
Poruka je uređivana zadnji put pon 16.6.2014 19:57 (hoover).
12 godina
odjavljen
offline
Re: Tesla – patenti na besplatno korištenje
LudaRajcica kaže...

strasno vleika lova???

alo pa susjed ti vozi M5 a onaj pokraj ima X6 a onaj pokraj ima Audi A6.... a svako od njih skuplji je od S mpodela!

 

nemoj gledati po sebi, gledaj po onima koji si to mogu prijustiti, ima ih, mnogo..... nazalost to nismo mi :)

 

O ćemu ti pričaš? 99% ljudi u Hrvatskoj koji voze te navedene aute su kupljeni na leasing i tako svakih 6 godina.

Baš kao što je i netko rekao, gastarbajteri.

Poruka je uređivana zadnji put pon 16.6.2014 20:28 (Deawood).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Tesla – patenti na besplatno korištenje
hoover kaže...
LudaRajcica kaže...
ukay1000 kaže...
Najjeftiniji model S kosta 63 tisuce dolara, a najveca preko 100k. U EU je oko 70k eura. To je strasno velika lova. Istina, auto je buducnost i mrcina, ali cijena nikako pristupacna.

strasno vleika lova???

alo pa susjed ti vozi M5 a onaj pokraj ima X6 a onaj pokraj ima Audi A6.... a svako od njih skuplji je od S mpodela!

 

nemoj gledati po sebi, gledaj po onima koji si to mogu prijustiti, ima ih, mnogo..... nazalost to nismo mi :)

 

??? to se mozda odnosi na susjede gastarbajtere (koji te aute ionako otplacuju na 500 rata i zbog njih zive u psecim kucicama), ali nikako na prosjecne stanovnike europe.

Nažalost u HR nisu takvi standardi, ali u eu mislim da nije problem nekime dati €50 000(60 000usd), pogotovo ako govorimo o Njemačkoj, Austriji. Tesla proizvede 20 000 automobila godišnje, dok koliko BMW, audi i mercedes proizvedu auti od €50 000?
Da sam vlasnik neke tvtrke koja radi El automobile, htio bi da neka vrsta punjenja bude standard, i da kupac koji kupi moj auto može puniti svugdje.

 

 

http://informacijsketehnologije.blogspot.com/
12 godina
odjavljen
offline
Re: Tesla – patenti na besplatno korištenje
77ari kaže...

Nažalost u HR nisu takvi standardi, ali u eu mislim da nije problem nekime dati €50 000(60 000usd), pogotovo ako govorimo o Njemačkoj, Austriji. Tesla proizvede 20 000 automobila godišnje, dok koliko BMW, audi i mercedes proizvedu auti od €50 000?
Da sam vlasnik neke tvtrke koja radi El automobile, htio bi da neka vrsta punjenja bude standard, i da kupac koji kupi moj auto može puniti svugdje.

 

 

 

U tome i jest stvar, nekima. Isto tako i u Hrvatskoj nekima nije problem dati, ali niti u Njemačkoj nije sve tako bajno kako se čini.

Iako je njima puno bolje nego nama, nije sve tako predivno, naši ljudi gledaju kao da svaki Njemac može pljunuti 50 000€ za auto, e pa nemože.

14 godina
odjavljen
offline
Tesla – patenti na besplatno korištenje

Ali može za nissana leaf, ili bmw i3, tako da, smiri dojmove {#}

 

I prije nego što kažeš da ne može (ti auti koštaju oko 30000€ ili manje s povlasticama), pogledaj što se u prosjeku kupuje, koliko para se troši na gorivo i održavanje, i koliko je prosječna ruta u kilometrima?

Svi smo mi Mentalist.
 
0 0 hvala 0
10 godina
protjeran
offline
Re: Tesla – patenti na besplatno korištenje
Ali ne kupuju, zasto?
12 godina
protjeran
offline
Re: Tesla – patenti na besplatno korištenje

Ljudi ne kupuju takve stvari jer treba vremena da ih tržište prihvati. Isto ko i japanske aute, trebalo 20 godina konzervativnim europljanima da vide da su kvalitetni.

Crkva je zlo 21. stoljeća
10 godina
protjeran
offline
Re: Tesla – patenti na besplatno korištenje
Ili je trebalo godina i godina da japanci shvate sto je to nama lijep auto...
Danas kad je cijena servisa japanca tu negdje sa europskim autima, dok postoji mreza, sve je u redu.
Kad Tesla napravi isto to, prosiri podrsku, onda ce ljudi gledati na el aute kao na nesto normalno, a ne kao na egzotiku
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice