Tajna komunikacija aplikacija za Android

poruka: 19
|
čitano: 2.660
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Tajna komunikacija aplikacija za Android".
12 godina
offline
Tajna komunikacija aplikacija za Android

Samo je pitanje kako to blokirati.

Moj PC  
3 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Tajna komunikacija aplikacija za Android
kerum kaže...

Samo je pitanje kako to blokirati.

 ili kako to dostaviti nekoj EU komisiji.. i kazniti. Tad bi se trenutno riješio 'problem'.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
10 godina
offline
Re: Tajna komunikacija aplikacija za Android
kerum kaže...

Samo je pitanje kako to blokirati.

 Jednostavno, kupovinom Lumie 640 ka i ja

Sami sebi smo najveci neprijatelji
15 godina
neaktivan
offline
Tajna komunikacija aplikacija za Android

Bilo bi ljepo znati na koji je to način najlakše blokirati.

 

Ja sam uključio ono ograničenje na pozadinske podatke i sad mi puno duže traje tih 1gb na mobu nego prije,a sad pitanje je kaj to sve ograničava i do koje mjere.

--------------------------------------------------------------------------------------------
 
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Tajna komunikacija aplikacija za Android
zerocool12 kaže...

Bilo bi ljepo znati na koji je to način najlakše blokirati.

 

Ja sam uključio ono ograničenje na pozadinske podatke i sad mi puno duže traje tih 1gb na mobu nego prije,a sad pitanje je kaj to sve ograničava i do koje mjere.

- to nije (dobro-pravo) rješenje.. jer neke stvari moraš dopustiti ako tražiš funkcionalnost. Problem je što se proizvođačima jednostavno ne može vjerovati i sve app traže (nepotrebno) pristup. Ako blokiraš svima, to te kao korsnika ograničava (skype, maps.. i sl.).

.. pravila igre moraju biti takva, da zakoni, distributeri to kontroliraju i sankcioniraju.

lako je pratiti 'trag novca' jer npr reklame amazon i sl. upiru prstom tko stoji iza..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put sri 25.11.2015 17:07 (ihush).
15 godina
odjavljen
offline
Re: Tajna komunikacija aplikacija za Android
nicky.sl kaže...

 Jednostavno, kupovinom Lumie 640 ka i ja

Nadam se da ti moderatori neće izbrisati post jer je zanimljiv zbog ironije.

 

Istraživanje je rađeno za Android i kod njega je to možda izraženije zbog multitaskinga, ali operativni sustav koji to pokuša spriječiti će biti operativni sustav koju NE RADI.

 

A što se Microsofta tiče i njuškanja po podacima - LOL

Big wheel keep on turning, Proud Mary keep on burning, Trolling, trolling, trolling on the river.
16 godina
neaktivan
offline
Re: Tajna komunikacija aplikacija za Android
nicky.sl kaže...
kerum kaže...

Samo je pitanje kako to blokirati.

 Jednostavno, kupovinom Lumie 640 ka i ja

 :) nisi valjda toliko naivan, jesi prespavao izlazak win10 i nemogućnost isključenja telefoniranja

zerocool12 kaže...

Bilo bi ljepo znati na koji je to način najlakše blokirati.

 

Ja sam uključio ono ograničenje na pozadinske podatke i sad mi puno duže traje tih 1gb na mobu nego prije,a sad pitanje je kaj to sve ograničava i do koje mjere.

 Gigabajt je gigabajt. Ja kad iskljucim data i Wi-Fi traje mi cijeli mjesec. Što je danas GB? Dvije pjesme na youtubeu

There is no job like cron job!
15 godina
neaktivan
offline
Re: Tajna komunikacija aplikacija za Android
ihush kaže...
zerocool12 kaže...

Bilo bi ljepo znati na koji je to način najlakše blokirati.

 

Ja sam uključio ono ograničenje na pozadinske podatke i sad mi puno duže traje tih 1gb na mobu nego prije,a sad pitanje je kaj to sve ograničava i do koje mjere.

- to nije (dobro-pravo) rješenje.. jer neke stvari moraš dopustiti ako tražiš funkcionalnost. Problem je što se proizvođačima jednostavno ne može vjerovati i sve app traže (nepotrebno) pristup. Ako blokiraš svima, to te kao korsnika ograničava (skype, maps.. i sl.).

.. pravila igre moraju biti takva, da zakoni, distributeri to kontroliraju i sankcioniraju.

lako je pratiti 'trag novca' jer npr reklame amazon i sl. upiru prstom tko stoji iza..

 Niš važnog nisam izgubio...

--------------------------------------------------------------------------------------------
15 godina
offline
Tajna komunikacija aplikacija za Android

Dakle, da ponovim ono što je pitano u prvom postu, s čime se blokira slanje tih podatak?

Zna li itko???

 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Tajna komunikacija aplikacija za Android

Nokiom 3210.

Moj PC  
6 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Tajna komunikacija aplikacija za Android
ivanv000 kaže...

Dakle, da ponovim ono što je pitano u prvom postu, s čime se blokira slanje tih podatak?

Zna li itko???

 Dakle, blokirao bi slanje podataka vlastima, al bi koristio njihovu infrastrukturu.

 

Morat ćeš onda napraviti svoju infrastrukturu, intranet neki

There is no job like cron job!
15 godina
offline
Re: Tajna komunikacija aplikacija za Android
hrvooje kaže...
..

Morat ćeš onda napraviti svoju infrastrukturu, intranet neki

 dva jogurta i komad konca.. ?

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
10 godina
offline
Re: Tajna komunikacija aplikacija za Android
nicky.sl kaže...
kerum kaže...

Samo je pitanje kako to blokirati.

 Jednostavno, kupovinom Lumie 640 ka i ja

 Ma koja ironija to sam jednostavno izvuka iz one: Ako nećete da vas špijunira Google onda dajte da vas špijunira Microsoft. Ljudi moji od tog špijuniranja poboć ne možemo i to je na žalost tako, osim isključivanjem interneta a tad dolazim do onog: Koji će mi k mob kad ne mogu na net, i tako u krug.

Sami sebi smo najveci neprijatelji
15 godina
neaktivan
offline
Tajna komunikacija aplikacija za Android

Malo sam istraživao i jedan od načina je onaj koji sam naveo, no trebalo bi probati u nekom zatvorenom sustavu i skenirati podatke na mreži.

--------------------------------------------------------------------------------------------
 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Tajna komunikacija aplikacija za Android
zerocool12 kaže...

Malo sam istraživao i jedan od načina je onaj koji sam naveo, no trebalo bi probati u nekom zatvorenom sustavu i skenirati podatke na mreži.

 Smatram da ta borba s vjetrenjačama nema baš puno smisla jer oni su nas odlučili špijunirat i malo mi možemo napravit protiv toga.

Sami sebi smo najveci neprijatelji
15 godina
neaktivan
offline
Re: Tajna komunikacija aplikacija za Android
nicky.sl kaže...
zerocool12 kaže...

Malo sam istraživao i jedan od načina je onaj koji sam naveo, no trebalo bi probati u nekom zatvorenom sustavu i skenirati podatke na mreži.

 Smatram da ta borba s vjetrenjačama nema baš puno smisla jer oni su nas odlučili špijunirat i malo mi možemo napravit protiv toga.

Ovdje se ne govori o špijanju od strane sustava već od strane third party aplikacija,čak nije ni špijanje problem nego to što jede podatke a mobilni net nije bas jeftin kod nas. Pa zašto to ne barem ograničiti?

--------------------------------------------------------------------------------------------
Poruka je uređivana zadnji put sri 25.11.2015 22:14 (zerocool12).
15 godina
neaktivan
offline
Tajna komunikacija aplikacija za Android

Jedan od načina da blokirate većinu te komunikacije je blokiranjem reklama unutar Androida direktno putem hosts datoteke. Ako imate rootan uređaj, instalirajte AdAway.

Poruka je uređivana zadnji put čet 26.11.2015 22:36 (DragonShit).
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Tajna komunikacija aplikacija za Android

Malo sam istražio.

Za mobitele koji nisu rootani:
regulacija internet prometa (pa i tajnog) se može odraditi preko NoRoot Firewalla, dovoljno ga je samo instalirati,pokrenuti, povezati se na VPN i blokirati/dopustiti aplikacije koje želite. Birati se može i za neke komponente sustava a dobra stvar je što možete odabrati da li želite da se aplikacija može povezivati samo preko wlana ili podatkovne veze, preko wlana i podatkovne veze  te potpuno blokirati pristup internetu za aplikaciju.

 

Loša strana je što aplikacija sav internet promet tunelira preko VPN-a (na taj način ograničava podatke), pa je problem u tome što se aplikacija može iskoristiti za narušavanje sigurnosti, te neki maliciozni korisnik istog VPN-a također može iskoristiti to za napad.

 

link: https://play.google.com/store/apps/details?id=app.greyshirts.firewall&hl=hr

 

 

Za rootane mobitele:

Možete pokrenuti aplikaciju DroidWall, također nudi restrikciju pristupa vezi za pojedine aplikacije. Aplikacija ne koristi VPN tuneliranje za kontrolu prometa pa je puno sigurnija od NoRoot Firewalla.

 

Loša strana: zahtjeva rootani uređaj.

--------------------------------------------------------------------------------------------
Poruka je uređivana zadnji put čet 26.11.2015 23:20 (zerocool12).
 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Tajna komunikacija aplikacija za Android
zerocool12 kaže...
nicky.sl kaže...
zerocool12 kaže...

Malo sam istraživao i jedan od načina je onaj koji sam naveo, no trebalo bi probati u nekom zatvorenom sustavu i skenirati podatke na mreži.

 Smatram da ta borba s vjetrenjačama nema baš puno smisla jer oni su nas odlučili špijunirat i malo mi možemo napravit protiv toga.

Ovdje se ne govori o špijanju od strane sustava već od strane third party aplikacija,čak nije ni špijanje problem nego to što jede podatke a mobilni net nije bas jeftin kod nas. Pa zašto to ne barem ograničiti?

 Ma ne nije špijuniranje. Flashlight svakako treba razmljenjivati podatke preko interneta....

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice