Tableti spašavaju izdavaštvo?

poruka: 31
|
čitano: 2.961
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Tableti spašavaju izdavaštvo?".
14 godina
offline
Tableti spašavaju izdavaštvo?

savršeno za dokraja uništi oči i dobiti dioptriju

nije važno sudjelovati važno je pobijediti
Moj PC  
2 11 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Tableti spašavaju izdavaštvo?

Danas je takoder objavljenu vijest  da android tableti uzimaju sve veci dio kolaca pa se ocekuje uskoro bug i na androidu a ne samo na ipadu?

Izdavanje preko tableta je i ekološki prihvatljivo jer se ne troši papir te je puno jednostavnije nabavit časopis nego ici do kioska ili trgovine.

 
1 5 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Tableti spašavaju izdavaštvo?

Za mene zadnjih 5 godina web sites > časopisi. Prestao sam kupovat BUG od kako ima dobrih siteova kao što su The Verge ili Anandtech. Jednostvano ne dam 30 kuna za printane reciklirane teme sa neta.

 

14 godina
offline
Tableti spašavaju izdavaštvo?

Sta fali kupiti normalni papirnati casopis i uvaliti se u fotelju i gledati, nije isto drzat casopis ili tablet u ruci. Po meni je veci uzitak casopis od tableta, sta stalno moramo buljit u monitore ionako buljimo. I bolje mi je listat u wcu casopis nego drzat tablet. {#}

Moj PC  
10 1 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Tableti spašavaju izdavaštvo?
Fake_Alert kaže...

Sta fali kupiti normalni papirnati casopis i uvaliti se u fotelju i gledati, nije isto drzat casopis ili tablet u ruci. Po meni je veci uzitak casopis od tableta, sta stalno moramo buljit u monitore ionako buljimo. I bolje mi je listat u wcu casopis nego drzat tablet. {#}

 

Već ako imam tablet mi je reduntanto davat novce za printane stvari. Drugo je čekat review iPhonea 5 ili Nexusa 4 mjesec dana je po meni ludo. Posebno u 21st gdje bi info trebale svima dostupne. Moje neko mišljenje izdavaštvo printano umire. Jeli to dobro ili nije, nije na meni da sudim. A što se tiče kvalitete siguran sam da ima jako dobrih novinara online tako da mi ni to nije arugment.

 

Kao argument dajem ovaj link, video review, bogate velike slike, fina tipografija. Interaktivni meni za skakanje na dijelove reviewa. Čitat ovo na zaslonima velike rezolucije kao novi iPad ili kad dođe Nexus 10 čista milina.

http://www.theverge.com/2012/11/2/3589280/google-nexus-4-review

http://www.theverge.com/2012/9/21/3363238/iphone-5-review

Poruka je uređivana zadnji put uto 6.11.2012 19:17 (Quiem).
13 godina
neaktivan
offline
Re: Tableti spašavaju izdavaštvo?
Quiem kaže...

Za mene zadnjih 5 godina web sites > časopisi. Prestao sam kupovat BUG od kako ima dobrih siteova kao što su The Verge ili Anandtech. Jednostvano ne dam 30 kuna za printane reciklirane teme sa neta.

 

I ti o tome pišeš na BUG-ovom forumu.. ?? .. Znam da smo demokratska država ali neke stvari se jednostavno treba zadržati za sebe. BUG časopis je odličan temelj za doznat puno toga i naučit puno toga, kasnije se, sa tim istim znanjem, malo googla za eventualno dodatne informacije. Ali nazvati bug-ove teme reciklirane je sramota, ali kolega, sramota sa tvoje strane..

 

on topic, slažem se da previše buljimo u ekrane ali relativno je teško pobjeći od tehnologije, i iz tog razloga vjerujem da ću u skorašnje vrijeme (za koju godinu) BUG čitati samo i isključivo na mobitelu ili tabletu, uz dosta jeftiniju cijenu naravno.. Posve opravdano i protiv toga nemam ništa protiv, već samo riječi podrške..

MiR
16 godina
offline
Re: Tableti spašavaju izdavaštvo?
blackalbum kaže...

savršeno za dokraja uništi oči i dobiti dioptriju

Osim što zbog toga nećeš ni uništiti oči ni dobiti dioptriju. :)

Twitter - @danny_hr | Raptr - dannyhr | Xfire - dannyhr | Steam - danny_hr | XBL - DannyHR
Poruka je uređivana zadnji put uto 6.11.2012 19:09 (Danny_HR).
12 godina
protjeran
offline
Tableti spašavaju izdavaštvo?

Bolje unistiti oci nego amazonsku prasumu{#}

 
8 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Tableti spašavaju izdavaštvo?
Omerta23 kaže...
Quiem kaže...

Za mene zadnjih 5 godina web sites > časopisi. Prestao sam kupovat BUG od kako ima dobrih siteova kao što su The Verge ili Anandtech. Jednostvano ne dam 30 kuna za printane reciklirane teme sa neta.

 

I ti o tome pišeš na BUG-ovom forumu.. ?? .. Znam da smo demokratska država ali neke stvari se jednostavno treba zadržati za sebe. BUG časopis je odličan temelj za doznat puno toga i naučit puno toga, kasnije se, sa tim istim znanjem, malo googla za eventualno dodatne informacije. Ali nazvati bug-ove teme reciklirane je sramota, ali kolega, sramota sa tvoje strane..

 

on topic, slažem se da previše buljimo u ekrane ali relativno je teško pobjeći od tehnologije, i iz tog razloga vjerujem da ću u skorašnje vrijeme (za koju godinu) BUG čitati samo i isključivo na mobitelu ili tabletu, uz dosta jeftiniju cijenu naravno.. Posve opravdano i protiv toga nemam ništa protiv, već samo riječi podrške..

 

Ne mislim da je sramota s moje strane. Dugo sam kupovao Bug i jednostavno me veliki dio njega prestao zanimat. Rezencije i usporedbe printera, grafičkih kartica i lapotopa me ne zanima. A o količini reklama da ne govorim . Imam tablet i kažem po meni će oni ubit printano izdavaštvo. Na webu mogu selektivno čitat šta me zanima i to odlične članke. 

16 godina
neaktivan
offline
Tableti spašavaju izdavaštvo?

Divno je to sve, čini mi se super izdavati paralelno sadržaje i u papirnatom obliku i na tabletu, al zašto se konstantno izbjegava tema BUGa na androidu? Imam android tablet, uredni sam platiša potrošačkog društva, al meni Buga nema.. i to u državi u kojoj sebi samo firme i viši stalež mogu dozvolit tablet koji košta kao 2 "robni centar" laptopa. Ne znam koliko je draga redakcija izgubila doticaj sa stvarnim svijetom, al na svakog pojedinca koji privatno ima iPad znam barem 3 koji imaju neki od Android tableta.. go figure.

Why so serious???
 
3 1 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Tableti spašavaju izdavaštvo?

Već jako dugo ne kupujem papirnato izdanje BUG-a iz više razloga.

1. u njemu u prosjeku nađem tek nekoliko zanimljivih članaka koje obično puno prije i opširnije mogu pročitati na nekom IT portalu

2. skup mi je za tih nekoliko članaka

3. često su članci koji me interesiraju površni, izuzev poneke teme broja koju opet mogu vrlo brzo i jednostavno pročitati online

4. mjesec dana mi je puno previše čekati na neku recenziju ili obrađenu temu broja

5. zauzimaju mi mjesto i skupljaju prašinu, a skoro pa nikada ih ponovno ne čitam jer svi znamo koliko brzo tehnologije zastarijevaju

 

Još uvijek čitam poneki članak na BUG portalu više iz sentimentalnih razloga i komentara :)

 

Što se tiče čitanja časopisa preko tableta, pozdravljam tu opciju, što zbog brzine izdavanja, što zbog cijene, što zbog jednostavnosti imanja više časopisa na jednom mjestu, i za kraj bih svakako dodao da je sramotno od BUG-a da izda aplikaciju samo za ipad pored toliko android tableta :-/

 
8 1 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Tableti spašavaju izdavaštvo?

Kupujem/pretplaćen sam na Bug desetak godina.

 

Dijelovi časopisa su za otpis, novosti su mjesec dana stare i sl. Recenzije su najčešće dobre, ali trebale bi biti opširnije.

Npr. pročitam recenziju za neki laptop i onda moram opet na net kako bi vidio koliko rama dotični model podržava, kakvo mu je hlađenje, koliko je bučan i sl. (meni su to bitne stvari).

 

Naslovne stranice pojedinih tema zauzimaju i po 2 cijele strane, a onda recenzirani hardver dobije pola stranice u kojoj stane nešto malo teksta i koja slika.

 

Rado bi da u budućnosti mogu časopis kupiti po nekoj popularnoj cijeni u digitalnom formatu, reklame mi toliko niti ne smetaju koliko promašeni članci ( novosti koje to više nisu i sl), znam da časopis ne živi samo od love za koju se prodaje. Bug DVD nisam pokrenuo možda i 2 godine.

 

Izumiranje novinarskog žutila - to bi volio vidit, ali sumljam.

 

_ _ _

Ovo je samo moje mišljenje i viđenje.

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
 
8 0 hvala 0
12 godina
offline
Tableti spašavaju izdavaštvo?

papirnati casopis je uvijek bolje drustvo od tableta laptopa i sl. Zguzvam ga, ubacim u djep, ne mislim se ocu li ga smocit, stavim ga ispod guzice ako mi je hladno za sjest, posudim ga kome i netko ga meni posudi, ubijem musicu s njim, otkinem komad za zamotat zvaku, dobro dodje pri nenadanoj velikoj nuzdi (sigurno bolje od tableta ili ne daj boze laptopa), potpalim rostilj... neusporedivo bolji oblik zabave.

 
4 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Tableti spašavaju izdavaštvo?

Al onaj osjećaj kad kupiš novi Bug,strgaš plastični omot,baciš DVD {#} napraviš kavu,zavališ se u fotelju i čitaš Olega i Dragu... {#}

Bears, Beets, Battlestar galactica!
Moj PC  
7 0 hvala 1
13 godina
offline
Re: Tableti spašavaju izdavaštvo?
Cika Jova Zmaj kaže...

Divno je to sve, čini mi se super izdavati paralelno sadržaje i u papirnatom obliku i na tabletu, al zašto se konstantno izbjegava tema BUGa na androidu? Imam android tablet, uredni sam platiša potrošačkog društva, al meni Buga nema.. i to u državi u kojoj sebi samo firme i viši stalež mogu dozvolit tablet koji košta kao 2 "robni centar" laptopa. Ne znam koliko je draga redakcija izgubila doticaj sa stvarnim svijetom, al na svakog pojedinca koji privatno ima iPad znam barem 3 koji imaju neki od Android tableta.. go figure.

A zašto to pitanje ne postaviš proizvođačima Android tableta, progamerima i developerima za isti, a možda i Google-u samom...

Zašto je, evidentno, lakše plasirati časopis na iOS nego na Android...

 

I onako, usput...

 

http://farley.tumblr.com/post/35132645118/the-apple-haters-7-stages-of-grief

Poruka je uređivana zadnji put uto 6.11.2012 23:51 (Borostef).
12 godina
neaktivan
offline
Tableti spašavaju izdavaštvo?

ajme koje gluposti, zašto bi to pitao proizvođače android tableta ili google?

i onda još jedna glupost, lakše je plasirati časopis na iOS nego na android?

 

kaj ti šmrčeš nekaj ili {#}

 
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Tableti spašavaju izdavaštvo?

Ima stvari koje volim imati u papirnatom izdanju. To su prije svega dobro opremljeni mjesečni časopisi i knjige edukativnog tipa,

kojima se češće vraćam i provjeravam informacije. Beletristika,te glupe dnevne potrošne novine, a to nek ide u digitalno izdanje.

Uključujući one debilane story stars nemam pojma, koje imaju slike gdje je ko sjedio u kazalištu i ko je bio na otvorenju

kojeg butika u čijem društvu.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Tableti spašavaju izdavaštvo?
jumboY kaže...

Bolje unistiti oci nego amazonsku prasumu{#}

 Nema prašumi spasa, jer tiskare sumanuto troše još više boje,
kemijski otrovnog bjelila i celuloze zbog onih spamara od dućana,

koje razbacuju pred ulazima, haustorima, ulici... :(

13 godina
offline
Re: Tableti spašavaju izdavaštvo?
agnus kaže...

ajme koje gluposti, zašto bi to pitao proizvođače android tableta ili google?

i onda još jedna glupost, lakše je plasirati časopis na iOS nego na android?

 

kaj ti šmrčeš nekaj ili {#}

Pa očito je... 

A ti se smiri sa svojim teenagerskim komentarima... 

I uživaj u svojem Androidu, ako je tako nešto uopće moguće...

Bože, koliko glupih ljudi na ovom forumu... Stvarno zabrinjavajuće...

12 godina
neaktivan
offline
Tableti spašavaju izdavaštvo?

isfrustrirani jabučar, he he {#}

 
1 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Tableti spašavaju izdavaštvo?
blackalbum kaže...

savršeno za dokraja uništi oči i dobiti dioptriju

Odlican komentar...

da li si vidio kolika slova mogu biti na ipadu, a koliko ih mozes povecat u casopisu?

 

 

Fake_Alert kaže...

Sta fali kupiti normalni papirnati casopis i uvaliti se u fotelju i gledati, nije isto drzat casopis ili tablet u ruci. Po meni je veci uzitak casopis od tableta, sta stalno moramo buljit u monitore ionako buljimo. I bolje mi je listat u wcu casopis nego drzat tablet. {#}

 

nije...

puno je prakticnije koristit tablet i citat s njega, a u istom momentu dostupan ti je cijeli newstand sto ako znas engleski ili ijedan jezik osim balkanskog (milina) ...

Cak ni to da citas na wcu (to je valjda jedinom mjesto za citanje) nije prakticno :D

jer si i na wcu u toku na facu i svemu ostalom... kao da si uzeo cijeli desktop komp u kupaonu

potpis :D
12 godina
offline
Re: Tableti spašavaju izdavaštvo?
Hacker-ri kaže...

 

nije...

puno je prakticnije koristit tablet i citat s njega, a u istom momentu dostupan ti je cijeli newstand sto ako znas engleski ili ijedan jezik osim balkanskog (milina) ...

Cak ni to da citas na wcu (to je valjda jedinom mjesto za citanje) nije prakticno :D

jer si i na wcu u toku na facu i svemu ostalom... kao da si uzeo cijeli desktop komp u kupaonu

 

Opa, imamo jednog koji zna engleski!

Ali zato ne zna hrvatski!

 

btw. newsstand a ne newstand

 

No s obzirom na avatar ni ne čudi me pametovanje o stvarima o kojima nemaš pojma. Drži se ti tableta a ljudima koji imaju naviku čitati nemoj solit pamet.

16 godina
offline
Re: Tableti spašavaju izdavaštvo?
Cika Jova Zmaj kaže...

Ne znam koliko je draga redakcija izgubila doticaj sa stvarnim svijetom, al na svakog pojedinca koji privatno ima iPad znam barem 3 koji imaju neki od Android tableta.. go figure.

Jedno je što ti znaš, a sasvim drugo je stvarno stanje stvari.

Osim toga, mislim da su odgovorni nekoliko puta rekli da je Android rješenje znatno lošije i nepraktičnije. Ne sumnjam doduše da će biti nešto u budućnosti.

Twitter - @danny_hr | Raptr - dannyhr | Xfire - dannyhr | Steam - danny_hr | XBL - DannyHR
14 godina
offline
Re: Tableti spašavaju izdavaštvo?

Drži se ti tableta a ljudima koji imaju naviku čitati nemoj solit pamet.

 

 

Ja ne bih potcjenjivao tu motivacijsku polugu - otkad sam u proljeće nabavio TF300, čitanje dužih formi (knjige i stripove) se u prosjeku barem udvostručilo...

16 godina
neaktivan
offline
Re: Tableti spašavaju izdavaštvo?
Borostef kaže...

A zašto to pitanje ne postaviš proizvođačima Android tableta, progamerima i developerima za isti, a možda i Google-u samom...

Zašto je, evidentno, lakše plasirati časopis na iOS nego na Android...

 

I onako, usput...

 

http://farley.tumblr.com/post/35132645118/the-apple-haters-7-stages-of-grief

Danny_HR kaže...

Jedno je što ti znaš, a sasvim drugo je stvarno stanje stvari.

Osim toga, mislim da su odgovorni nekoliko puta rekli da je Android rješenje znatno lošije i nepraktičnije. Ne sumnjam doduše da će biti nešto u budućnosti.

Malo sam angažiran na ovom forumu, većinom zbog neinformiranih ljudi s krivim a opet čvrstim stavovima.
Dakle, ništa od navedenog nije točno i odgovori su koje bi trebao plasirati netko iz sales departmenta. Da se ima ikakvog iskustva s radom na oba sustava, znali bi da Android ima podršku za flash (još uvijek jako popularna platforma za digitalnu distribuciju) i hardwareski akcelerirani SVG i Canvas objekt/element na HTML5 stranici. Što je također, gle čuda, pogodna platforma za digitalnu distribuciju. Iz tog razloga web katalog pisan ovim tehnologijama radi jednako dobro ili brže/ugodnije na Android tabletu od 1000 kn, nego na iPadu od 4000kn. I pri tom ne pričam o menijima, launcherima i sličnom što je vezano uz OS, već pričam o samoj aplikaciji.
Postoje načini kako ovako nešto omogućiti na iPadu, ali uključuje flashanje i razne peripetije koje normalan korisnik ne zna i ne radi, pa iz tog razloga to neću uzeti u obzir.
Najveća mana Androida u ovom pogledu je malo primitivnija implementacija touch eventova, ali za ovo postoji toliko dobrih wrappera koji unificiraju cijelu stvar za obe platforme da nema izlike zbog toga se ograničiti samo na jednu.

Why so serious???
16 godina
offline
Re: Tableti spašavaju izdavaštvo?
Cika Jova Zmaj kaže...

Ja ovdje ne pričam o iskustvu krajnjeg korisnika, već o tome da je izdavanje na iOS-u jednostavnije za izdavače. I sam Drago je to napomenuo u tekstu koji komentiraš.

Twitter - @danny_hr | Raptr - dannyhr | Xfire - dannyhr | Steam - danny_hr | XBL - DannyHR
15 godina
offline
Tableti spašavaju izdavaštvo?

Drago, koliko je vama pretplatnika preslo sa tiskanog na tablet izdanje?

Rvat katolik!
 
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Tableti spašavaju izdavaštvo?
tnakir kaže...

Drago, koliko je vama pretplatnika preslo sa tiskanog na tablet izdanje?

oftopic ali mentalist te je natjerao da vratis magare! hakuna matata

 

ontopic:

jel redakcija ima u vidu i surface edition bug časopisa?

Would you look at me now? Can you tell I'm a man? With these scars on my wrists To prove I'll try again Try to die again, try to live through this night Try to die again.....
16 godina
moderator
offline
Re: Tableti spašavaju izdavaštvo?
tnakir kaže...

Drago, koliko je vama pretplatnika preslo sa tiskanog na tablet izdanje?

 

Svi pretplatnici na tiskano izdanje imaju pravo pristupa svim Bugovima na Appleovom kiosku dok im traje papirnata pretplata, tako da je teško pogađati koliko ih je sa tiskanog izdanja (i tableta) prešlo samo na tablet. 

 

 

This space for rent!
14 godina
neaktivan
offline
Re: Tableti spašavaju izdavaštvo?
Danny_HR kaže...
Cika Jova Zmaj kaže...

Ja ovdje ne pričam o iskustvu krajnjeg korisnika, već o tome da je izdavanje na iOS-u jednostavnije za izdavače. I sam Drago je to napomenuo u tekstu koji komentiraš.

 

 

Da, Appleova zatvorena platforma je manje rizična za izdavače, a nije zanemarivo ni to što iOS korisnici po dosadašnjim podacima puno više i lakše plaćaju za digitalne sadržaje. 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 7.11.2012 12:29 (inžinjer).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice