Tableti s Androidom sve popularniji

poruka: 73
|
čitano: 11.996
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Tableti s Androidom sve popularniji".
13 godina
offline
Tableti s Androidom sve popularniji
Malo mi je iznenađujuće da Asus drži tako mali udio unatoč Nexusu7.
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Tableti s Androidom sve popularniji
Pa tek je par mjeseci na tržištu
robimarko@gmail.com
13 godina
offline
Re: Tableti s Androidom sve popularniji
Svejedno mi se cini da je mali udio jer nije tu ubrojan samo nexus nego i transformeri. Inace ja sam mislio da je prodano barem 5mil. primjeraka a po ovim brojkama mi se ne cini tako.
16 godina
offline
Tableti s Androidom sve popularniji

Kome ga inače pripisuju, možda je pod "others", tj Google, a ne Asus

It is our duty as men and women to proceed as though the limits of our abilities do not exist - Pierre Teilhard de Chardin
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
protjeran
offline
Tableti s Androidom sve popularniji

tablet racunala - posljedni bastion Applea. Ako i to sruse Androidi, srusit ce do kraja Apple.

Nije Apple toliko pao (iako je ocigledno da im je ponestalo inovacija, zapravo softverskih inovacija nikada nisu ni imali mnogo, vise je u pitanju bio odlican marketing i prepoznavanje hardverskih trendova na trzistu), koliko je problem to sto je Apple, za razliku od Android platforme,  zatvoren ekosustav. Mozemo reci da je open source pobijedio, sto je jako dobro za krajnje korisnike, jer danas imamo uređaje od 300 dolara koji skoro da tuku (softverski sigurno) uređaj od 1000 dolara, to vrijedi kako za smartfone, tako i za tablete.

Kako se god okrene, to je odlicno  za korisnike, jer ce Apple morati ponuditi nesto novo, a i smanjiti cijene. Da nije bilo Googlea, kladim se da Apple nikad ne bi izdao 7'' tablet pc. Apple ce ili morati smanjiti cijene svojih uređaja (po meni čak vrlo vjerojatno) ili nadjačati konkurenciju (jako teško, Google je najinovativnija IT tvrtka današnjice) koja sve više radi i na detaljima u kojima je uvijek zaostajala za Appleom - ekranima, bateriji, dizajnu, materijalima izrade....

Poruka je uređivana zadnji put uto 6.11.2012 9:11 (charms_bar).
 
6 10 hvala 0
14 godina
offline
Tableti s Androidom sve popularniji

Prije 3 dana kupio nexus 7, predobar uredaj :)

Informatičarski haiku: Jebo te, Ne radi, Opet
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Tableti s Androidom sve popularniji

Meni je zatvoreni ekosustav velika prednost, jer nemam vremena ni želje čeprkati po softveru, već želim da ono što kupim radi kako treba odmah iz kutije. Zato kupujem samo programe koje ću stvarno i koristiti. Razvijatelji softvera koji žele zaraditi za svoj trud većinom prvo rade neki App za iOS, pa onda za Android, iz očitih razloga "otvorenosti" potonjega.

 
1 5 hvala 0
11 godina
protjeran
offline
Re: Tableti s Androidom sve popularniji
Malto kaže...

Meni je zatvoreni ekosustav velika prednost, jer nemam vremena ni želje čeprkati po softveru, već želim da ono što kupim radi kako treba odmah iz kutije. Zato kupujem samo programe koje ću stvarno i koristiti. Razvijatelji softvera koji žele zaraditi za svoj trud većinom prvo rade neki App za iOS, pa onda za Android, iz očitih razloga "otvorenosti" potonjega.

bojim se da se nismo razumjeli - najprije i open source aplikacije rade kako treba "iz kutije" (googleove mape rade puno bolje "iz kutije" no appleove iz kutije), a dodatno open source pristup omogućava lakši dostup aplikacija do korisnika, puno više uređaja (android uređaja je mali milion, u novije vrijeme puno jako solidnih dok je appleovih telefona ravno jedan model, tableta po novome dva, prije samo jedan).

 

programa kojih ces stvarno i koristiti za android platformu ima vise nego dovoljno, cak i previse. software developeri su ranije radili najprije za iOS jer je bio em najpopularniji em im je donosio (ovo je mozda jos uvijek istina, no siguran sam ne zadugo) vecu zaradu. sad kad android platforma ima 75% udjela na trzistu smartfonea, mislim da ce situacija biti obrnuta, cista logika. inace vec ima dosta aplikacija koje upravo izlaze najprije za android a tek potom za iOS, a neke nikad ne izadju (who cares na kraju krajeva, kad ima toliko alternativa). 

 

to nema bas nikakve veze sa otvorenoscu, bas suprotno. cinjenica je da danas cak i u Hrvatskoj mozes dobiti vrlo pristojan smartfon sa ICS-om za samo 1000 kuna, dok je appleov smartfon na 5,5 x vise (i to bez garancije). takav phone nema dual core procesor, ali je softverski ispeglaniji od iPhonea (da ne ponavljamo pricu oko mapa, google searcha i ostalog - u svakom slucaju nije nista losiji od iOS-a). Kvaliteta izrade je prakticki na razini tog iPhonea (Nexus 4 koji ima i bolji hardver od iPhoneovog) ili blizu (dolazimo opet na ono who cares dok je phone koliko toliko cvrst - a skoro svi Sonyji danas dolaze sa Gorilla ekranima). Zato bi danas samo fenser ili budala kupovao iPhone. Ja bih uvijek razliku potrosio na primjerice bolji fotoaparat jer su kamere u tim smartfonima jos uvijek sranje u usporedbi i s najjeftinijim DSLRom, cak i ILC-om danas.

Poruka je uređivana zadnji put uto 6.11.2012 11:09 (charms_bar).
16 godina
online
Re: Tableti s Androidom sve popularniji
Prodaja svega na iOS platformi raste samo kaj prodaja na Android platformi raste vise.
Apple ne bude rezal cijene svojih uredaja nikad pa ni onda.

Usporedivat uredaj za tisucu kuna sa iphone je neozbiljno.

Ako si kreiral acc samo da napises ovaj wall of text koji nema veze s vezom cisto radi provociranja Apple korisnika onda gj.

Text je o tabletima na Androidu a ti pises o telefonima?!?!



11 godina
protjeran
offline
Re: Tableti s Androidom sve popularniji
NEW_MAN kaže...
Prodaja svega na iOS platformi raste samo kaj prodaja na Android platformi raste vise.
Apple ne bude rezal cijene svojih uredaja nikad pa ni onda.

Usporedivat uredaj za tisucu kuna sa iphone je neozbiljno.

Ako si kreiral acc samo da napises ovaj wall of text koji nema veze s vezom cisto radi provociranja Apple korisnika onda gj.

Text je o tabletima na Androidu a ti pises o telefonima?!?!



Sto je neozbiljno? Nexus 4 koji se vec moze naruciti a koji kosta 300 USD ima bolje hardverske specifikacije od iPhonea 5 koji je s garancijom preko 1100 USD u Hrvata, a dolazi i sa bolji OS-em, po ocjenama mnogi nezavisnih recenzenata. U svakom slucaju, ne losijim OS-em od Androida.

Kvaliteta izrade je odlicna kod Nexusa 4. A kosta 3x manje od tog iPhoena 5 (i to onog na njuskalu, bez garancije). Uređaj koji sam ranije spomenuo a koji je 5.5x jeftiniji ima istina slabiji hardver od iPhonea (iako ima istu velicinu ekrana i rezu tu negdje), no za ogromnu vecinu primjena korisniku nece biti bitna koja sekunda zaostatka u necemu - takav uređaj odlično obavlja svoju funkciju, hoces od pisanja poruka, pregleda mailova, mape (bolje od applea!), skype korespondenciju, kamera itd.

 

Nevazno je o cemu sam se raspisao, poceo sam sa tabletima, ista prica vrijedi i za njih, s tom razlikom da je tu iPhone u prednosti zbog broja aplikacija optimiziranih za njih, ali ekipa svejedno mahom kupuje jeftinije tablete, iz njima poznatih razloga (meni je taj tablet, izuzev ovih flagship modela, i to nadolazecih sa win 8 i x86 arhitekturom) ionako blesava stvar.

Poruka je uređivana zadnji put uto 6.11.2012 12:04 (charms_bar).
15 godina
online
Tableti s Androidom sve popularniji
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Tableti s Androidom sve popularniji

 Sporo ali jeftino...

 

Those damn scientist people have been promising global warming for years now. But when I go outside it's still very cold. I want the global warming like they promised NOW! I hate being cold...
13 godina
neaktivan
offline
Tableti s Androidom sve popularniji

Super su novi android tableti, evo sad je google dao dobar udarac i nadam se da ce pocet radit sto tanje, jace, portabilnije i sa sto boljim ekranima tabove.

 

Jedino je problem sto se uopce ne pišu aplikacije za tablete na Androidu nego su to sve aplikacije s moba i scaleane na tu rezoluciju.

 

Nadam se da ce to konacno zazivjet!

Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Tableti s Androidom sve popularniji
charms_bar kaže...

bojim se da se nismo razumjeli - najprije i open source aplikacije rade kako treba "iz kutije" (googleove mape rade puno bolje "iz kutije" no appleove iz kutije), a dodatno open source pristup omogućava lakši dostup aplikacija do korisnika, puno više uređaja (android uređaja je mali milion, u novije vrijeme puno jako solidnih dok je appleovih telefona ravno jedan model, tableta po novome dva, prije samo jedan).

 

 

Malo si zabrijao...google maps open source? malo sutra {#}

It is our duty as men and women to proceed as though the limits of our abilities do not exist - Pierre Teilhard de Chardin
11 godina
protjeran
offline
Re: Tableti s Androidom sve popularniji
segregator kaže...
charms_bar kaže...

bojim se da se nismo razumjeli - najprije i open source aplikacije rade kako treba "iz kutije" (googleove mape rade puno bolje "iz kutije" no appleove iz kutije), a dodatno open source pristup omogućava lakši dostup aplikacija do korisnika, puno više uređaja (android uređaja je mali milion, u novije vrijeme puno jako solidnih dok je appleovih telefona ravno jedan model, tableta po novome dva, prije samo jedan).

 

 

Malo si zabrijao...google maps open source? malo sutra {#}

ti si zabrijao, najprije mislio sam na android a ne na google mape kao open source, to zdrava logika nalaze (tko bi bio lud da otvori kod takvih mapa) no google maps api je besplatan i programeri ga mogu lako implementirati u svoje aplikacije (napravio sam jednu takvu aplikaciju, pa znam malo bolje od tebe o tome). mijesas pojmove i trazis leba tamo gdje ga nema. 

14 godina
offline
Re: Tableti s Androidom sve popularniji

surface će to poništit

16 godina
offline
Re: Tableti s Androidom sve popularniji
charms_bar kaže...

ti si zabrijao, najprije mislio sam na android a ne na google mape kao open source, to zdrava logika nalaze (tko bi bio lud da otvori kod takvih mapa) no google maps api je besplatan i programeri ga mogu lako implementirati u svoje aplikacije (napravio sam jednu takvu aplikaciju, pa znam malo bolje od tebe o tome). mijesas pojmove i trazis leba tamo gdje ga nema. 

 

 

Da da, sad se malo izvlačimo? Najprije si rekao da i open source radi dobro i kao primjer naveo - googleove mape.

 

It is our duty as men and women to proceed as though the limits of our abilities do not exist - Pierre Teilhard de Chardin
Poruka je uređivana zadnji put uto 6.11.2012 13:01 (segregator).
11 godina
protjeran
offline
Re: Tableti s Androidom sve popularniji
BMK kaže...

Super su novi android tableti, evo sad je google dao dobar udarac i nadam se da ce pocet radit sto tanje, jace, portabilnije i sa sto boljim ekranima tabove.

 

Jedino je problem sto se uopce ne pišu aplikacije za tablete na Androidu nego su to sve aplikacije s moba i scaleane na tu rezoluciju.

 

Nadam se da ce to konacno zazivjet!

ne znam zasto je to tako, jer je izrada aplikacija za tablet pce prilicno jednostavna u Androidu, pogotovo od uvodjenja fragmenata u cijelu pricu.

inace to skaliranje se cesto takodjer radi lose, iako sam Google savjetuje programere da koriste piksele nezavisne o gustoci (Density-independent pixel (dp))

 

evo sto se kaze na stack overflow na tu temu:

"To make it absolutely clear - try to never use anything but sp or dp unless you absolutely have to. Using sp/dp will make your Android applications compatible with multiple screen densities and resolutions." – Daniel Lew Jan 8 '10 at 5:01

 

dodaj tome i spomenute fragmente za tablet pce i imas aplikacije koje bez problema rade i na tablet pcima. to je relativno novo kod Androida.

16 godina
neaktivan
offline
Re: Tableti s Androidom sve popularniji
charms_bar kaže...

tablet racunala - ..... Mozemo reci da je open source pobijedio, sto je jako dobro za krajnje korisnike, jer danas imamo uređaje od 300 dolara koji skoro da tuku (softverski sigurno) uređaj od 1000 dolara, ....

"Curb your enhtusiasm" {#}

 

Android je primjer open sourcea skoro isto kao i iOS (dobro, nije baš isto no open source je nešto drugo). Apple, Google, Microsoft, ... svi imaju istu cilj samo im se metode razlikuju u nijansama. Svi oni teže što većem profitu i manipuliraju korisnicima, dok je ideja open sourcea nešto sasvim drugo.

 

Što se tiče nas Hrvata, ne vidim razlog za veselje jer taj porast udjela ne djeluje na pad cijene pa mi je cijena solidnijeg 10" Android tableta u rangu cijene iPada ili skuplje. A ako imam istu cijenu i treba odabrati uređaj onda ću uzeti iPad. Dobro, Android je platforma na kojoj je lakše krasti aplikacije, no za to što mi treba izdvojit ću toliko pa neću razmišljati o tome kako nešto ukrasti, što sa updateom na novu verziju itd.

 

BTW, nigdje se ne navodi da se ovo odnosi na broj novoprodanih uređaja, a ne ukupni udio, što bi naivnije čitatelje moglo zbuniti.

There's no business like showbusiness
11 godina
protjeran
offline
Re: Tableti s Androidom sve popularniji
segregator kaže...
charms_bar kaže...

ti si zabrijao, najprije mislio sam na android a ne na google mape kao open source, to zdrava logika nalaze (tko bi bio lud da otvori kod takvih mapa) no google maps api je besplatan i programeri ga mogu lako implementirati u svoje aplikacije (napravio sam jednu takvu aplikaciju, pa znam malo bolje od tebe o tome). mijesas pojmove i trazis leba tamo gdje ga nema. 

 

 

Da da, sad se malo izvlačimo? Najprije si rekao da i open source radi dobro i kao primjer naveo - googleove mape.

 

ne izvlacim se, Malto je napisao slijedece: "Meni je zatvoreni ekosustav velika prednost, jer nemam vremena ni želje čeprkati po softveru, već želim da ono što kupim radi kako treba odmah iz kutije". 

napisao sam ti u zadnjem postu da su ti google maps apiji takodjer dio google mapa i na to sam mislio, a ne na to da je sav kod u tim mapama otvoren. ali ti iscitavas ono sto zelis iscitat, dok se bitnim stvarima ne bavis a bitne stvari su da i android aplikacije (nebitno je sta je tu open source a sta ne) rade bez greske i  "iz kutije", za razliku od appleovih aplikacija koje bome ne rade bez greske, pogotovo appleove mape.

 

uostalom, jucer je objavljen clanak poznatog americkog novinara koji je presao na android s applea, tj. rekao zbogom appleu jako dobro objasnivsi zasto je to ucinio.

 

kuzim ja da vas ima dosta ovdje koji ste cekali u redu na neki od iPhoneova i skupo ga platili i da to treba nekako opravdat, ali ja bih iskreno prvi priznao pogresku, prodao to smece i kupio bilo sg3, bilo nexus 4, htc one x ili pak motorolu droid razr maxx hd sa baterijom koja je bolja i izdrzljivija od svega appleovog u smartfonima.

Poruka je uređivana zadnji put uto 6.11.2012 13:16 (charms_bar).
11 godina
protjeran
offline
Re: Tableti s Androidom sve popularniji
southy kaže...
charms_bar kaže...

tablet racunala - ..... Mozemo reci da je open source pobijedio, sto je jako dobro za krajnje korisnike, jer danas imamo uređaje od 300 dolara koji skoro da tuku (softverski sigurno) uređaj od 1000 dolara, ....

"Curb your enhtusiasm" {#}

 

Android je primjer open sourcea skoro isto kao i iOS (dobro, nije baš isto no open source je nešto drugo). Apple, Google, Microsoft, ... svi imaju istu cilj samo im se metode razlikuju u nijansama. Svi oni teže što većem profitu i manipuliraju korisnicima, dok je ideja open sourcea nešto sasvim drugo.

 

Što se tiče nas Hrvata, ne vidim razlog za veselje jer taj porast udjela ne djeluje na pad cijene pa mi je cijena solidnijeg 10" Android tableta u rangu cijene iPada ili skuplje. A ako imam istu cijenu i treba odabrati uređaj onda ću uzeti iPad. Dobro, Android je platforma na kojoj je lakše krasti aplikacije, no za to što mi treba izdvojit ću toliko pa neću razmišljati o tome kako nešto ukrasti, što sa updateom na novu verziju itd.

 

BTW, nigdje se ne navodi da se ovo odnosi na broj novoprodanih uređaja, a ne ukupni udio, što bi naivnije čitatelje moglo zbuniti.

vidim da jako malo znas o mobilnim platformama. Ajmo za pocetak citirati sto kaze wikipedija o iOS-u: source model: "closed, with open components" a sto o Androidu: source model: "open source".

 

u Androidu svaku nativnu aplikaciju mozes zamijeniti drugom, cak mijenjat i UI. Probaj to u iOS-u?


literatura za citanje: http://singularityhub.com/2010/11/04/android-crushing-iphone-open-source-for-the-win/

 

to je samo jedan od mnogobrojnih clanaka o pobjedi open sourcea. to bi trebalo biti pozitivno, no iz nekog razloga ti to dozivljavas kao negativno pa te mogu ocijeniti kao brand geeka i Apple freaka. Najsmijesnije je sto ces za godinu-dve koristiti neki od Androida i pod drugim nickom na ovom istom mjestu pljuvati Apple.

 

Sto se cijena tice, ja ne kupujem smartfone, tablete i slicno (fotoaparate i fotoopremu) u Hrvatskoj pa ne bih znao za muke Hrvata. Ali znam da ja tih muka nemam i da cu uskoro nabaviti Nexus 4 po cijeni od 300 dolara. Nexus 7 je daleko jeftiniji od 7'' incnog iPada, odakle ti da je drukcije? cak i ovi novi googleovi tableti su jeftiniji od iPadovih tableta. Zar se ne vrti ovdje stalno prica kako je Apple skup jer je kvalitetan, odakle sad da nije odjednom?

 

p.s. - vidjet cete da ce Apple morati spustiti cijene (iako su u USA one na ugovor vec dosta niske, za razliku od Hrvatske). Apple gubi tlo pod nogama, Google je definitivno inovativnija tvrtka danas a zbog open source price za nju figurativno receno rade stotine tisuca programera diljem svijeta, dok Apple skupo placa svoje lose programere, zbog cega vjerojatno i daje otkaze šefovima programerskih sekcija jer takvi ljudi neopravdano poskupljuju njihov proizvod. Ranije su se mogli oslanjati na one dubljeg dzepa jer im je proizvod strsao u gomili, ali danas kada je tu Android i ekipa koja stoji iza tog open sourcea, tesko....

 

usporedba cijena tablet pc-a: upravo sam provjerio, Nexus 10 je na eBayu 560 USD, dakle oko 3360 kuna s eBay garancijom (i mogucnoscu dokupa geeksquad garancije od godine dana, ukljucujuci i nesrece, misli se na slucajne padove i sl., postoji i druga opcija od 2 godine garancije za iste novce square tradea), dok je iPad 4 na njuskalu 4900 kuna, sa navodno međunarodnom garancijom od godine dana (ako je vjerovati tipu s nadimkom djoni22 s nekog tamo njuskala). toliko o tome da je iPad cijenom isti kao i Nexus 10 :-)

Poruka je uređivana zadnji put uto 6.11.2012 14:04 (charms_bar).
16 godina
offline
Tableti s Androidom sve popularniji

Ne znam zašto si ti tako zabrijao o mobitelima i fotoaparatima? U gornjem sam postu govorio o tabletima jer smatram da sam donekle kompetentan obzirom da sam bio vlasnik Galaxy Taba a sada koristim iPad. Za poslove koje ja radim, razlika u kvaliteti aplikacija je nemjerljivo na strani iOS-a. Također sam primjetio i da brojne hardverske varijante raznih tableta i mobitela štete pouzdanosti softvera na Androidu, a to kažem zato što sam imao priliku isprobati isti App koji sam koristio na Tabu i na nekim jeftinim Android tabletima i jeftinijim mobitelima, i odgovorno kažem da to nije isto iskustvo već totalno razočarenje glede sporosti, trzanja i raznih konfuznih veličina ekrana! Sve te nepredvidljivosti sam riješio iz poteza nabavom iPada, jer taj uređaj stvarno radi bez trzanja i Appovi koje sad profesionalno koristim na iOS-u su jednostavno bolji od tih istih na Androidu.

 
0 1 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Tableti s Androidom sve popularniji
NEW_MAN kaže...
Prodaja svega na iOS platformi raste samo kaj prodaja na Android platformi raste vise.
Apple ne bude rezal cijene svojih uredaja nikad pa ni onda.

Usporedivat uredaj za tisucu kuna sa iphone je neozbiljno.

Ako si kreiral acc samo da napises ovaj wall of text koji nema veze s vezom cisto radi provociranja Apple korisnika onda gj.

Text je o tabletima na Androidu a ti pises o telefonima?!?!



 

prodaja svega na iOS platformi ne raste. naime, prodaja ipada je pala u zadnjem fisklalnom tromjesečju  na 14 milijuna, sa 17 milijuna prošlo Q3 tromjesečje.

 

http://techcrunch.com/2012/10/25/apples-q4-2012-ipad-sales-still-declining-down-17-6-percent-to-14-million/

 

evo dobar review od lika koji kaže za sebe da je 'heavy ipad user'. njegov komentar je da će ipad mini vratiti appleu, dok će ovaj drugi zadržati.

 

https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=Ct6m-nqY-VI

 

po meni oba uređaja dobra. radije bi uzeo nexus7 prvenstveno radi manje cijene, manjih dimenzija, jer će ga i djeca koristit i ne volim biti zaključan u appleov ekosistem s itunesom itd. koristim linux pa je razumljivo.

Može li ljudima u tamnim odjelima u Bruxellesu biti stalo do Hrvatske?
13 godina
offline
Re: Tableti s Androidom sve popularniji
hrvooje kaže...

 

prodaja svega na iOS platformi ne raste. naime, prodaja ipada je pala u zadnjem fisklalnom tromjesečju  na 14 milijuna, sa 17 milijuna prošlo Q3 tromjesečje.

 

http://techcrunch.com/2012/10/25/apples-q4-2012-ipad-sales-still-declining-down-17-6-percent-to-14-million/

 

evo dobar review od lika koji kaže za sebe da je 'heavy ipad user'. njegov komentar je da će ipad mini vratiti appleu, dok će ovaj drugi zadržati.

 

https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=Ct6m-nqY-VI

 

po meni oba uređaja dobra. radije bi uzeo nexus7 prvenstveno radi manje cijene, manjih dimenzija, jer će ga i djeca koristit i ne volim biti zaključan u appleov ekosistem s itunesom itd. koristim linux pa je razumljivo.

Hrvoje, ne moš to navoditi kao pad prodaje ... to su normalne oscilacije iz tromjesečja u tromjesečje. Pogledaj pregled više mjeseci ili god unatrag, bitan je rast yoy, a po tromjesečjima se zna kad se što očekuje.

11 godina
protjeran
offline
Re: Tableti s Androidom sve popularniji
Malto kaže...

Ne znam zašto si ti tako zabrijao o mobitelima i fotoaparatima? U gornjem sam postu govorio o tabletima jer smatram da sam donekle kompetentan obzirom da sam bio vlasnik Galaxy Taba a sada koristim iPad. Za poslove koje ja radim, razlika u kvaliteti aplikacija je nemjerljivo na strani iOS-a. Također sam primjetio i da brojne hardverske varijante raznih tableta i mobitela štete pouzdanosti softvera na Androidu, a to kažem zato što sam imao priliku isprobati isti App koji sam koristio na Tabu i na nekim jeftinim Android tabletima i jeftinijim mobitelima, i odgovorno kažem da to nije isto iskustvo već totalno razočarenje glede sporosti, trzanja i raznih konfuznih veličina ekrana! Sve te nepredvidljivosti sam riješio iz poteza nabavom iPada, jer taj uređaj stvarno radi bez trzanja i Appovi koje sad profesionalno koristim na iOS-u su jednostavno bolji od tih istih na Androidu.

zasto mislis da sam zabrijao? ovakvih tema na BUG-u imas koliko hoces i naveliko se pise o tome, pa smo po tome svi zabrijali.

po cemu je razlika u kvaliteti aplikacija nemjerljivo na strani iOSa, argumentiraj? Sporost i trzanje nemaju veze sa samim OS-om nego je to do same aplikacije, odnosno njezine optimizacije. Pirmjerice, neke klase u Androidu su vec nekoliko verzija zastarjele (ne preporucuju se koristiti), ljudi ne koriste niti (Threading), baze podataka i sustav povlacenja iz baza nije optimiziran, cak niti pikseli nisu optimizirani kako sam ranije naveo itd. Nikakve to veze nema o ovome o cemu ti pricas. Sam Android OS je verzijom 4.1. i project butterom i nabrijavanjem fpsova postao jednako gladak u izvedbi kao i iOS. Kakve su to konfuzne velicine ekrana? Spomenuo sam bio dp i piksele neovisne o gustoci prikaza te fragmente kojima se aplikacije mogu optimizirati za razlicite vrste rezolucija i velicine ekrana. Ne smeta ti sto novi iphone 5 ostavlja crne crte za mnoge aplikacije, zbog promijenjene rezolucije? To je sitnica jelde?

App je app, ponovno ti kazem da ima appova koji su bolji na Androidu od onih na iOS-u (kao puno bolje mape npr. - te mape su izgleda cornerstone za diskreditaciju brand geekova). Apple vam je ocito dobro isprao mozak...

 

hrvooje kaže...
NEW_MAN kaže...
Prodaja svega na iOS platformi raste samo kaj prodaja na Android platformi raste vise.
Apple ne bude rezal cijene svojih uredaja nikad pa ni onda.

Usporedivat uredaj za tisucu kuna sa iphone je neozbiljno.

Ako si kreiral acc samo da napises ovaj wall of text koji nema veze s vezom cisto radi provociranja Apple korisnika onda gj.

Text je o tabletima na Androidu a ti pises o telefonima?!?!



 

prodaja svega na iOS platformi ne raste. naime, prodaja ipada je pala u zadnjem fisklalnom tromjesečju  na 14 milijuna, sa 17 milijuna prošlo Q3 tromjesečje.

 

http://techcrunch.com/2012/10/25/apples-q4-2012-ipad-sales-still-declining-down-17-6-percent-to-14-million/

 

evo dobar review od lika koji kaže za sebe da je 'heavy ipad user'. njegov komentar je da će ipad mini vratiti appleu, dok će ovaj drugi zadržati.

 

https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=Ct6m-nqY-VI

 

po meni oba uređaja dobra. radije bi uzeo nexus7 prvenstveno radi manje cijene, manjih dimenzija, jer će ga i djeca koristit i ne volim biti zaključan u appleov ekosistem s itunesom itd. koristim linux pa je razumljivo.

tocno, konacno netko objektivan...fora zasto se android uređaji toliko prodaju je em u otvorenosti (jako puno proizvodjaca hardvera su zbog te otvorenosti prigrlili android) a drugo u cijenama koje su posljedica te otvorenosti. tako danas mozes dobiti 3x jeftiniji proizvod a da je u mnogim detaljima podjednak a u nekima (kao softver, mape lol) bolji od daleko skupljeg konkurenta. 

 

Uostalom, i novi Bond ("Skyfall") dici se android sonyevim android smarftonom, sto ce dosta toga reci o danasnjoj popularnosti Googlea vs Applea.

Poruka je uređivana zadnji put uto 6.11.2012 15:27 (charms_bar).
11 godina
protjeran
offline
Re: Tableti s Androidom sve popularniji
grzzi kaže...
hrvooje kaže...

 

prodaja svega na iOS platformi ne raste. naime, prodaja ipada je pala u zadnjem fisklalnom tromjesečju  na 14 milijuna, sa 17 milijuna prošlo Q3 tromjesečje.

 

http://techcrunch.com/2012/10/25/apples-q4-2012-ipad-sales-still-declining-down-17-6-percent-to-14-million/

 

evo dobar review od lika koji kaže za sebe da je 'heavy ipad user'. njegov komentar je da će ipad mini vratiti appleu, dok će ovaj drugi zadržati.

 

https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=Ct6m-nqY-VI

 

po meni oba uređaja dobra. radije bi uzeo nexus7 prvenstveno radi manje cijene, manjih dimenzija, jer će ga i djeca koristit i ne volim biti zaključan u appleov ekosistem s itunesom itd. koristim linux pa je razumljivo.

Hrvoje, ne moš to navoditi kao pad prodaje ... to su normalne oscilacije iz tromjesečja u tromjesečje. Pogledaj pregled više mjeseci ili god unatrag, bitan je rast yoy, a po tromjesečjima se zna kad se što očekuje.

a da li je oscilacija to da android platforma unutar sigurno godinu dana sisa iOS platformu? danas android smartfoni imaju cak 75% udjela na tom trzistu. o cemu pricamo onda? o normalnim oscilacijama?

 

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 6.11.2012 15:25 (charms_bar).
14 godina
neaktivan
offline
Re: Tableti s Androidom sve popularniji

 

Malo je tužan odnos developera prema tablet aplikacijama, no nadam se da će se i to uskoro promijenit. Twitter, Instangram, te još par app-ova definitivno traže tablet update. 

In the end there will be only ( c )haoss ...
13 godina
offline
Re: Tableti s Androidom sve popularniji
charms_bar kaže...
grzzi kaže...
hrvooje kaže...

 

prodaja svega na iOS platformi ne raste. naime, prodaja ipada je pala u zadnjem fisklalnom tromjesečju  na 14 milijuna, sa 17 milijuna prošlo Q3 tromjesečje.

 

http://techcrunch.com/2012/10/25/apples-q4-2012-ipad-sales-still-declining-down-17-6-percent-to-14-million/

 

evo dobar review od lika koji kaže za sebe da je 'heavy ipad user'. njegov komentar je da će ipad mini vratiti appleu, dok će ovaj drugi zadržati.

 

https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=Ct6m-nqY-VI

 

po meni oba uređaja dobra. radije bi uzeo nexus7 prvenstveno radi manje cijene, manjih dimenzija, jer će ga i djeca koristit i ne volim biti zaključan u appleov ekosistem s itunesom itd. koristim linux pa je razumljivo.

Hrvoje, ne moš to navoditi kao pad prodaje ... to su normalne oscilacije iz tromjesečja u tromjesečje. Pogledaj pregled više mjeseci ili god unatrag, bitan je rast yoy, a po tromjesečjima se zna kad se što očekuje.

a da li je oscilacija to da android platforma unutar sigurno godinu dana sisa iOS platformu? danas android smartfoni imaju cak 75% udjela na tom trzistu. o cemu pricamo onda? o normalnim oscilacijama?

 

 

To je druga priča. Kažemda prodaja gadgeta oscilira iz kvartala u kvartal, dakle postoje padovi i rast, postoje jaki i slabi kvartali, back to school ili recimo sad ide najjači kvartal pa će i prodaja iPada biti i dvostruko veća nego u prošlom ... također puno ovisi i o ciklusu upgradea,  ali kontinuirano year over year je i dalje rast, koji se normalno usporava.

 

Što se rasta androida tiče, to je za očekivati, sad će biti lagano usporen zbog minija, tj iOS će vratiti dio izgubljenog, pa će opet android rasti etc. U konačnici se apple neće moći natjecati u tržišnom udjelu, al to je isključivo njihova odluka i strategija. Da to žele išli bi sa agresivnijim cijenama, većom ponudom uređaja etc. Ovo je klasična appleova politika, radije 5% ili 20% tržišta i 50% profita ili i više nego obratno. I u desktopima imaju takvu politiku i ne ide im loše, praktički posjeduju tržište preko 1000$ i imaju već 7 ili 8 godina za redom višestruko veći rast od Windows konkurencije koja pada ili stagnira ( osim dva proizvođača ).

12 godina
protjeran
offline
Tableti s Androidom sve popularniji

Android ima 75% udjela na trzistu, a iOS ima 60% zarade (ukoliko me pamcenje dobro sluzi).

I sasvim je normalno da Android ima veci udio kad iOS ide na jedan uredjaj, i to poprilicno skup, dok Android imas od skupih pa do onih koje prakticki dobijes za bagatelu. Nema svatko novaca za SGSIII i/ili iP5, niti je svakome potreban high end mobitel. Tu je Android jaci radi ponude, dok je kod iOS-a nema uopce.

 

Koristim u firmi 2 Android tableta, jedan od njih je galaxy tab, drugom sam zaboravio ime (slabo ga i uzimam u ruke). Doma imam iPad1 dobiven na dar.

iPad1 je bolji od galaxy taba, i to osjetno bolji. Brzi je i fludniji, a aplikacije necu ni spominjati. Iako meni osobno su tableti bezveze, no bezveze mi je i cijela tvoja prica.

 

Android na mobitelima je daleko dogurao, i odavno nije usporen naspram iOS-om, dapace.

No na tabletima se nije ni pomakao od svog pocetka. Naspram iOS-om djeluje bezveze. Ponovno, pricam iz vlastitog iskustva.

 

Usporedit aplikacije za iPad i za bilo koji Android tablet je presmijesno. 

Koristim ili sam koristio Android, iOS, WP7.5 (starije verzije mobilnih sustava nema smisla nabrajatai), a koristit cu sve i dalje. No naravno, ja isto nisam objektivan po tebi, jer eto ne razmisljam kao ti. No ukratko, pricas gluparije. Ja bi bio najsretniji da Android postigne na tabletima ono sto je na mobitelima odavno postigao. Konkurencija nikome ne skodi, dapace. No to nije postigao, ma nije ni blizu iPada trenutacno.

 
1 0 hvala 0
11 godina
protjeran
offline
Re: Tableti s Androidom sve popularniji
Leglo kaže...

 

Malo je tužan odnos developera prema tablet aplikacijama, no nadam se da će se i to uskoro promijenit. Twitter, Instangram, te još par app-ova definitivno traže tablet update. 

nisam te aplikacije u novije vrijeme gledao na tabletima, no cisto sumnjam da tako razvikane aplikacije izgledaju lose na tabletima. cesto mi kroz ruke prolaze tableti pa kad cu imati novi, provjerit cu to pa izbaciti screenshotove ovdje.

grzzi kaže...
charms_bar kaže...
grzzi kaže...
hrvooje kaže...

 

prodaja svega na iOS platformi ne raste. naime, prodaja ipada je pala u zadnjem fisklalnom tromjesečju  na 14 milijuna, sa 17 milijuna prošlo Q3 tromjesečje.

 

http://techcrunch.com/2012/10/25/apples-q4-2012-ipad-sales-still-declining-down-17-6-percent-to-14-million/

 

evo dobar review od lika koji kaže za sebe da je 'heavy ipad user'. njegov komentar je da će ipad mini vratiti appleu, dok će ovaj drugi zadržati.

 

https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=Ct6m-nqY-VI

 

po meni oba uređaja dobra. radije bi uzeo nexus7 prvenstveno radi manje cijene, manjih dimenzija, jer će ga i djeca koristit i ne volim biti zaključan u appleov ekosistem s itunesom itd. koristim linux pa je razumljivo.

Hrvoje, ne moš to navoditi kao pad prodaje ... to su normalne oscilacije iz tromjesečja u tromjesečje. Pogledaj pregled više mjeseci ili god unatrag, bitan je rast yoy, a po tromjesečjima se zna kad se što očekuje.

a da li je oscilacija to da android platforma unutar sigurno godinu dana sisa iOS platformu? danas android smartfoni imaju cak 75% udjela na tom trzistu. o cemu pricamo onda? o normalnim oscilacijama?

 

 

To je druga priča. Kažemda prodaja gadgeta oscilira iz kvartala u kvartal, dakle postoje padovi i rast, postoje jaki i slabi kvartali, back to school ili recimo sad ide najjači kvartal pa će i prodaja iPada biti i dvostruko veća nego u prošlom ... također puno ovisi i o ciklusu upgradea,  ali kontinuirano year over year je i dalje rast, koji se normalno usporava.

 

Što se rasta androida tiče, to je za očekivati, sad će biti lagano usporen zbog minija, tj iOS će vratiti dio izgubljenog, pa će opet android rasti etc. U konačnici se apple neće moći natjecati u tržišnom udjelu, al to je isključivo njihova odluka i strategija. Da to žele išli bi sa agresivnijim cijenama, većom ponudom uređaja etc. Ovo je klasična appleova politika, radije 5% ili 20% tržišta i 50% profita ili i više nego obratno. I u desktopima imaju takvu politiku i ne ide im loše, praktički posjeduju tržište preko 1000$ i imaju već 7 ili 8 godina za redom višestruko veći rast od Windows konkurencije koja pada ili stagnira ( osim dva proizvođača ).

eh, sad je druga prica....kazem ti da to traje vec najmanje godinu dana, a vec pola godine android ima veliku prednost u postocima sto se smartfona tice. ove tvoje relativizacije i opravdanja me podsjecaju na brojna slicna opravdanja tvrtki na zalasku ili pak nase vlade koja nema apsolutno nikakvu zrelu politiku pa samo buba neke poreze i povecava ionako jednu od ionako najvisih stopa PDV-a u svijetu. kakav je to "porast year over year koji se normalno usporava", kakav je to izreceni shit of the year?:-)

 

nece android biti usporen na podrucju tableta - vidi se da ne znas o cemu pricas - jer je android tu i bio slab do sada, odnosno do pojave ovih novih tableta (i nekih prije njih), tu ce samo rasti, dok ce Apple mozda i povratiti dio izgubljenog zbog izdavanja ovih svojih novih tableta, no po mom misljenju u periodu od slijedecih 6 mj -12 mj ce Android puno vise rasti no Apple na podrucju tableta. Google je cak i tu u nekim specsima nadjacao Apple, primjerice u rezoluciji, integriranom GPS-u itd.

 

ta odluka koja povlaci za sobom to da se apple na kraju nece moci natjecati u trzisnom udjelu je po meni bas katastrofa za Apple, jer je cinjenica da je ta firma prije bila bog i batina u svijetu smartfona i tableta, a danas ce je cak i na tabletima oprati 2x jeftiniji proizvodi, o smartfonima i da ne pricamo. Vracam se opet na politiku otvorenog koda i popularnosti jeftinijih uredjaja i  zakljucujem pricu s time da su Google&ekipa kao zajednica tvrtki koje prodaju proizvode temeljene na Android platformi u ovom trenutku inovativniji i prihodovniji.

Nije Appleova politika pogrešna, već je revolucija pojela svoju djecu. Apple se uvijek furao na neku posebnost i ekskluzivnost pracenu visokim cijenama, pa se sada boji (s razlogom) da to sve ne izgubi kresanjem cijena (iako su kako rekoh one zapravo jako niske u Americi na ugovorima, jednako kao i Androidi, za 100 USD dobijes fenomenalan uredjaj). Veci broj uredjaja se jednostavno Appleu ne bi isplatio jer to i kosta i tesko je konkurirati gomili proizvodjaca jakog hardvera koje ima Android platforma. Osim toga, ta zatvorenost koda ga je definitivno kostala, kao i daljnja praksa radikalnih poteza (kao novi lighting port) koje su ranije mogli praviti i drzati vodu na trzistu u kojoj konkurencija prakticki nije postojala, ali danas...tesko.

 

Ta politika manjeg udjela na trzistu je potpuno pogresna iz razloga sto je Android OS jednostavno inovativniji i bolji OS nego iOS danas. Tako da je svaki postotak vise androida i gubitak vjernih ranijih kupaca Appleu ogroman udarac. Koliko znam, u desktopima im ide lose, padaju im prihodi, proguglacu pa ti javim i to) windows je drugo, to je smece, trubim o tome stalno ovdje, pa mi se javljaju i windows freakovi...instalirao sam osmicu nedavno i nevjerojatno je kako su zakomplicirali neke stvari, tipa vise ne mozes ni disejblat login pass lako u OS-u, nego moras ic u neke fajlove za to, broj koraka za gasenje racunala se produzio, skoro i za sve ostalo...izuzev task managera i sitnica totalna koma, ali to nije ovdje tema.

Poruka je uređivana zadnji put uto 6.11.2012 16:15 (charms_bar).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice