Swiffy za HTML5

poruka: 19
|
čitano: 4.239
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Swiffy za HTML5".
14 godina
offline
Swiffy za HTML5

Ovo bi moglo biti korisno, a pogotovo za smatrphone...

Da se Facebook server sruši 90% mladih palo bi u tesku depresiju. Ako si u onih 10% koji bi im se smijali stavi ovo u potpis...
Poruka je uređivana zadnji put čet 30.6.2011 14:12 (dec54).
Moj PC  
2 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Swiffy za HTML5
dec54 kaže...

Ovo bi moglo biti korisno, a pogotovo za smatrphone...

 Ponajvise za Apple... {#}

Those damn scientist people have been promising global warming for years now. But when I go outside it's still very cold. I want the global warming like they promised NOW! I hate being cold...
13 godina
offline
Swiffy za HTML5

Još nekoliko goddina i nema više flasha... Eh, kad se sjetimprvih stranica u njemu - revolucija.

GIS/GEO freak
 
5 1 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Swiffy za HTML5
imilicevic kaže...

Još nekoliko goddina i nema više flasha... Eh, kad se sjetimprvih stranica u njemu - revolucija.

 Da bar! Ali nisam baš toliko optimistican..

 

Nadam se da ce ovo pomoci širenju HTML5 na štetu flasha.

Flash se vec dugo drži, ali slabo napreduje. Imam osjecaj samo da se više gomilaju sigurnosni problemi i problemi s optimiziranošcu..

Ne dozvolite da vas obeshrabre oni koji su razočarani životom i koji su postali gluhi za najdublje i iskonske želje svoga srca - IVAN PAVAO II
14 godina
neaktivan
offline
Swiffy za HTML5

To je korisno za iUredjaje, Androidi imaju Flash Player (Dobro, oni s jačim procesorom - znači ne oni sa 600MHz)

3.400 postova - Black Ops : Troll] U mad bro | Prestige 2, Level 31
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Swiffy za HTML5

Nije tu samo pitanje Applea :P

 

Koliko samo puta browseri padnu zbog flasha, koliko samo zagrijava uređaj, smanjuje autonomnost baterije itd.

 

 
3 1 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Swiffy za HTML5

da google se silno trudi da olaksa zivot iKorisnicima! :D

 

mislim da prvenstveno misle na sebe i na probleme koje im Flash stvara na androidu (bez obzira na procesorsku snagu). 

valjda je sad svima jasno da je Flash razmazena tehnologija koja se ne prilagodjava nikome! 

situacije u kojima mi zatitra zarulja na stropu kad naletim na neki debilni Flash banner jednostavno nemaju smisla! 

srecom postoje "ClickToFlash" pluginovi! 

google jednostavno priprema teren kako bi jednog dana otpilio Flash ali na nacin da ponudi alternativu! Oni su ipak kompanija koja ne voli ljutiti nikoga javno! :)

 

Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Swiffy za HTML5
kinsif kaže...

da google se silno trudi da olaksa zivot iKorisnicima! :D

 

mislim da prvenstveno misle na sebe i na probleme koje im Flash stvara na androidu (bez obzira na procesorsku snagu).

valjda je sad svima jasno da je Flash razmazena tehnologija koja se ne prilagodjava nikome!

situacije u kojima mi zatitra zarulja na stropu kad naletim na neki debilni Flash banner jednostavno nemaju smisla!

srecom postoje "ClickToFlash" pluginovi!

google jednostavno priprema teren kako bi jednog dana otpilio Flash ali na nacin da ponudi alternativu! Oni su ipak kompanija koja ne voli ljutiti nikoga javno! :)

 

 Slazem se sa svime samo bi nadodao da i Google i Apple ne vole ovisnost o drugima i zato im je između ostalog

važno izgurati Flash iz igre. Također mi je zanimljivo koliko Apple i Google u nekim stvarima surađuju,

premda zbog Androida i još nekih usluga djeluju kao žešca konkurencija.

 

Ovo je odlicna vijest i za one koji vole flash jer ce sve veci pritisak ipak potaknuti ove u Adobeu da se bar malo trznu i poprave ga.

 

Ne dozvolite da vas obeshrabre oni koji su razočarani životom i koji su postali gluhi za najdublje i iskonske želje svoga srca - IVAN PAVAO II
16 godina
offline
Re: Swiffy za HTML5
kinsif kaže...

mislim da prvenstveno misle na sebe i na probleme koje im Flash stvara na androidu (bez obzira na procesorsku snagu). 

 Iste te probleme ce imati i sa HTML5, lose napisana skripta nece nis puno bolje/brze radit od flasha...

 

Ovo je zanimljivo... ne radi jos najbolje, ali eto reklame vec rade.. to je ono bitno... {#}

"...It’s still an early version, so it won’t convert all Flash content, but it already works well on ads and animations"

Those damn scientist people have been promising global warming for years now. But when I go outside it's still very cold. I want the global warming like they promised NOW! I hate being cold...
16 godina
neaktivan
offline
Swiffy za HTML5

pa ocito je to i bitno korisnicima koji zele Flash pod svaku cijenu, jer i onako svi video servisi nude HTML5 alternativu!

valjda 90% Flash sadrzaja na netu je u bannerima i reklamama! 

igrice u Flashu nisu vrijedne spomena! 

Moj PC  
1 1 hvala 0
16 godina
offline
Re: Swiffy za HTML5

Kao prvo HTML5 nije skriptni jezik i bez JavaScripta je nitko i ništa. Imam jedno pitanje za sve znalce u pljuvanju Flash tehnologije, napravite vi onda ručno animacije u JavaScriptu pa ćemo vidjeti što je lakše i brže. I koliko animirane i dinamične kompleksnosti možete napraviti u JS-u i koliko vam vremena treba za to.

Ako je tako lako raditi u HTML5, pa zašto onda ne napravite igre u HTML5, ajde da vidimo vas "hvaljene znalce" u Web tehnologije.

16 godina
neaktivan
offline
Swiffy za HTML5

tko kaze da je lakse?!?

ja govorim iz perspektive korisnika, i meni nista ne znaci ako je tebi kao devu lakse raditi ovako ili onako! 

meni je bitno da to na mom uredjaju radi kako treba! 

napucat mi procesor na 100% ko da simuliram vremensku progonzu za istocni balkan za iduca 5 dana za mene nije raditi kako treba! a ono mali glupi banner! 

kako to pak (ne)radi na tabletima, smartphonovima ili jos gore netbookovima, da ne spominjemo!

 

na zalost to sto je tebi lakse, meni ne znaci nista! devovi bi svakako trebali voditi racuna i o tome kako ce nesto raditi na ostalim strojevima! 

mislim, ljudi razvijaju soft na nekim i7 mrcinama, pokrenu stvar, vide da radi glatko, i gotova prica! to sto ce neko poluditi kad zavrti istu stvar na atomu, nije njihov problem developera valjda! neke stvari jednostavno zahtjevaju procesorsku snagu, ali surfanje netom (za sto su prvenstveno namjenjeni tableti i netbookovi), ne bi trebalo biti nesto sto ce tjerati CPU na kuhanje i ubijati dozivljaj osobe koja surfa! 

 

ponavljam, hvala bogu na ClickToFlash pluginovima! 

Moj PC  
3 0 hvala 1
15 godina
offline
Swiffy za HTML5

Mislim da se ovdje zaboravljaju neke stvari: prvo, ovaj alat za konverziju Flash animacija ide na ruku Adobe-u. Zato sto Adobe svoj uspjeh zahvaljuje alatima za izradu animacija, banera, itd. U tu svrhu su prethodno izdali i svoju verziju alata za konverziju, samo sto on radi sa .fla formatom, dok .swf format mogu proizvesti i drugi alati . Drugo, ocito je da ovaj Googleov alat cilja na iOS/Webkit na kojem SVG radi puno brze nego canvas sve dok nisu prisutne 3D transformacije. I trece, pitanje je samo vremena kada ce Javascript/Canvas/WebGL moci sve ono sto moze i Flash danas, ali je pitanje kako ce sve to izgledati s obzirom na razlike u implementaciji od browsera do browsera.

 
2 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Swiffy za HTML5

JS i ostali neće moći radit Flash stvari sve dok ne naprave program koji će izbaciti kod da radi sve što si napravio. Do tada ručno pisanje koda... na taj način zaboravi da će ikada biti konkurencije Flashu.

 

@kinsif - ni mene ne zanima što neuki developeri neznaju radit svoj posao. Uostalom imam testno računalo sa AMD Athlon 3500+ i 1 GB DDR2(400mhz), u 2011 godini nisam još niti jednom naišao na niti jedan Flash koji je srušio browser. E sad ako ti imaš još slabiji proc u bilo kojem uređaju ili računalu onda neznam šta uopće jaukaš kad je sve jasno.

13 godina
offline
Re: Swiffy za HTML5
makopos kaže...

Kao prvo HTML5 nije skriptni jezik i bez JavaScripta je nitko i ništa. Imam jedno pitanje za sve znalce u pljuvanju Flash tehnologije, napravite vi onda ručno animacije u JavaScriptu pa ćemo vidjeti što je lakše i brže. I koliko animirane i dinamične kompleksnosti možete napraviti u JS-u i koliko vam vremena treba za to.

Ako je tako lako raditi u HTML5, pa zašto onda ne napravite igre u HTML5, ajde da vidimo vas "hvaljene znalce" u Web tehnologije.

 

Ajde ne pljuckaj bezveze. Za godinu dvije će biti N frameworka koji će krieranje animaicija učiniti vrlo jednostavnim.

 

Evo ti primjer Senche koja već ima nešto

 

http://www.sencha.com/products/animator/

 

Flash je mrtav, napuštaju ga svi YT, Google, Apple, MS (nije se baš usrećio sa SL-om ali opametit će se).

GIS/GEO freak
14 godina
neaktivan
offline
Re: Swiffy za HTML5
makopos kaže...

Kao prvo HTML5 nije skriptni jezik i bez JavaScripta je nitko i ništa.

Ali je veoma bitan, da je HTML imao to sto HTML 5 donosi, flash bi vec davnih dana imao konkurenciju. Konkretno sto to HTML 5 donosi u odnosu na prethodni, sto ga cini realnom alternativom za flash? Video, audio i canvas elemente, na kojima onda javascript vrsi odredene radnje.

 

makopos kaže...

Imam jedno pitanje za sve znalce u pljuvanju Flash tehnologije, napravite vi onda ručno animacije u JavaScriptu pa ćemo vidjeti što je lakše i brže. I koliko animirane i dinamične kompleksnosti možete napraviti u JS-u i koliko vam vremena treba za to.

Ako je tako lako raditi u HTML5, pa zašto onda ne napravite igre u HTML5, ajde da vidimo vas "hvaljene znalce" u Web tehnologije.

Upravo nisi nahvalio flash kao tehnologiju, nego alate kojima izradujes flash sadrzaje. To je pogresan argument jer ce se prije ili poslije pojaviti alati za izradivanje HTML 5 sadrzaja jednakom lakocom...

 

Ovaj tvoj argument podsjeca na VB vs C++

So then I typed GOTO 500 - and here I am!
16 godina
offline
Re: Swiffy za HTML5
imilicevic kaže...

 

Flash je mrtav, napuštaju ga svi YT, Google, Apple, MS (nije se baš usrećio sa SL-om ali opametit će se).

 Ali glavno da iPhone nikad nije valjao jer ne podrzava flash... {#}

Those damn scientist people have been promising global warming for years now. But when I go outside it's still very cold. I want the global warming like they promised NOW! I hate being cold...
16 godina
offline
Re: Swiffy za HTML5
imilicevic kaže...

 

Ajde ne pljuckaj bezveze. Za godinu dvije će biti N frameworka koji će krieranje animaicija učiniti vrlo jednostavnim.

 

Evo ti primjer Senche koja već ima nešto

 

http://www.sencha.com/products/animator/

 

 

Sad ti mene tu učiš a nisi ni probao ništa od toga, da si probao ne bi pričao nebuloze za malu djecu.

Sencha je u povojima, njima treba najmanje 2 godine sa jako jaaako puno ljudi(puno više nego šta imaju sada) da dostignu Flash mogućnosti, a za to vrijeme Adobe neće sjedit i ništa ne raditi.

CSS3 animacije na testnom računalu su mi "ubile" računalo, cpu je stalno radio na 90%+. I to su sve bilo isključivo vrlo lake animacije koje Flash odradi sa 1% cpu-a.

Trebat će engine za browsere kompletno preraditi da bi što manje uzimali snage na svim uređajima da bi se mogao izvodio CSS3, JS i HTML5 kod. Još je tu jaaako puno posla.

 

Imaj na umu da Microsoft i Adobe imaju hrpu patenata na raznim softverskim tehnologijama, Sencha i drugi će se trebat dobro potruditi raditi nešto drugačije kako ne bi bili tuženi. Osim ako ih spomenuti ne kupe i unište.

13 godina
offline
Re: Swiffy za HTML5

Baš zato što radim profesionalno praktički svaki dan na EXT-u i odnedavno Senchi to i kažem.

Tko kaže da će Flash nestati preko noći? Neće ne Sencha preko noći zamijeniti flash.

GIS/GEO freak
Poruka je uređivana zadnji put uto 5.7.2011 6:44 (imilicevic).
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice