Svjetleće ceste ipak nisu savršene

poruka: 13
|
čitano: 3.587
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Svjetleće ceste ipak nisu savršene".
13 godina
offline
Svjetleće ceste ipak nisu savršene

Ništa nije savršeno ali vezano uz vidljivost za vrijeme kiše,mislim da je bolje da se pozabave ovim nego svijetlećim cestama.

Biti ili ne biti pitanje je sada.
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Svjetleće ceste ipak nisu savršene

Ovo je super stvar, kad bi bilo izvedivo. Osvjetlilo bi se 100% ceste, a ne samo djelomicno. Rasvjeta ne bi bila potrabna, osim djelomicno (manje nego sada), uštedila bi se hrpetina novaca na tome... jedino ne znam šta bi s ovim u Lici, kad padne snijeg ili kad je gusta magla... kako u tim uvjetima radi?

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Svjetleće ceste ipak nisu savršene

u nas bi bilo jednostavnije obojiti samo rupčage/odrone/puknuća/"ne da nam se održavati" i to barem sa 17 slojeva boje (tzv. tunelska metoda, e ne bi li i rodijak ubo neku pinku) {#}

Moj PC  
8 1 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Svjetleće ceste ipak nisu savršene
A onaj najvazniji zakon, zakon o sacuvanju energije?
Ako se dobro sijecam radi se o floroscentnoj boji koja se tanka suncevim svjetlom.
13 godina
neaktivan
offline
Re: Svjetleće ceste ipak nisu savršene
Zizo kaže...

Ništa nije savršeno ali vezano uz vidljivost za vrijeme kiše,mislim da je bolje da se pozabave ovim nego svijetlećim cestama.

Neka rade na obadvojemu.

mateo kaže...

Ovo je super stvar, kad bi bilo izvedivo. Osvjetlilo bi se 100% ceste, a ne samo djelomicno. Rasvjeta ne bi bila potrabna, osim djelomicno (manje nego sada), uštedila bi se hrpetina novaca na tome... jedino ne znam šta bi s ovim u Lici, kad padne snijeg ili kad je gusta magla... kako u tim uvjetima radi?

Nemože biti savršeno.Iako ako bi ralice redovito prolazile,kroz bljuzgu bi se valjda barem malo vidlo.

Ja sam Plavi zmaj.Form the future!Masa,društvo većina,''normalni'' su ništa bez onih pojedinaca koji ih čine.Moj blog:http://thebluedrag.blogspot.com/
15 godina
offline
Svjetleće ceste ipak nisu savršene

Eh, kada su to Del Boy & Rodney skontali...{#}

 

 

Naš mentalitet ima jedan kvalitet, da te jebe u zdrav mozak sve dok ima imunitet! Zustavite zemlju silazim, nije mi do ničeg, odlazim!
Moj PC  
7 0 hvala 0
15 godina
offline
Svjetleće ceste ipak nisu savršene

-ovo je na osnovi fluoroscencije.. jednostavnije rješenje je korištenje reciklažnog stakla u boji, efekt mačjih očiju kad far osvjetli. To dvoje bi trebalo spojiti dok je npr magla nepotreban kriterij jer se tad ništa ne vidi, tad sadašnja traka (obična boja) nema nikakvu prednost nasuprot ovakve ali se to 'svjetlećoj' istiće kao nedostatak.. (?).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
 
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Svjetleće ceste ipak nisu savršene

da, radije tako nesto sa staklom, slazem se. Ovo s fluoroscencijom se u teoriji cini dobro, ali mislim da je u praksi glupa ideja... mozda kad bi koštalo jednako ka i obicna boja pa onda kao dopunska rasvjeta da sluzi...

A za glavnu rasvjetu koristit moju genijalnu ideju koju sam upravo smislia (meni trebalo minut za dobru ideju, a ovi ko zna koliko radia na ostvarenju glupe ideje koja ne radi).

I osim rasvjete ostane viška energije ka u prici jer ova LED zarulja nece nikad potrosit koliko ova vjetrenjaca i solarni skupa naprave... idem poslat ovima mail da ne ulazu u njegovu glupu pituru nego u moju UberVjetrenjacu...

 
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Svjetleće ceste ipak nisu savršene

Autoceste po Meksiku, Floridi , vjerujem i Kaliforniji već imaju mačje oći po svim trakama, ai to su krajevi gdje nikada ne padne snjeg jer bi ih inače ralica pokupila. Na pješačkom prijelazu na glavnom kolodvoru u ZG su čak s ledicama i blicaju, ali se zimi uklanjaju iz istog razloga...

Led rasvjeta iz visine kad je gusta magla baš i nema efekta, a kombinacija, vetrnjače, solarne elektrane i baterije obično košta više nego električni priključak, pa se u osnovi koristi samo tamo gdje je elektro priključak neizvediv ili gdje nije moguće redovnbo dovoziti gorivo za mali agregat...

 
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Svjetleće ceste ipak nisu savršene
Byron kaže...

Autoceste po Meksiku, Floridi , vjerujem i Kaliforniji već imaju mačje oći po svim trakama, ai to su krajevi gdje nikada ne padne snjeg jer bi ih inače ralica pokupila. Na pješačkom prijelazu na glavnom kolodvoru u ZG su čak s ledicama i blicaju, ali se zimi uklanjaju iz istog razloga...

Led rasvjeta iz visine kad je gusta magla baš i nema efekta, a kombinacija, vetrnjače, solarne elektrane i baterije obično košta više nego električni priključak, pa se u osnovi koristi samo tamo gdje je elektro priključak neizvediv ili gdje nije moguće redovnbo dovoziti gorivo za mali agregat...

A ja bi bas da se spoji na el. mrezu, jer bi proizvodilo vise struje nego trosilo, tako da steta da propadne sav taj visak...

Ne mislim tu na UberSkupe vjetrenjace, nego nesto sta bi naši škverani sklepali od viška željeza... jer ako je preskupo onda bi imalo smisla stavljat samo di puse vitar i ima sunca... a ako je jeftino j*be ti se di ces stavit, kad tad ce zapuvat vitar i ispast ce bolje od obicnog stupa kojeg ionako moras stavit :)

10 godina
online
Re: Svjetleće ceste ipak nisu savršene

hm, kad već to rade mogli bi implementirati nekako ideju sa tim svijetlećim trakama (koje bi bile priključene na struju) a da su jedna sa drugom stranom povezane nekim trakama također, a te trake bi se  zagrijale do nekih 15-20 stupnjeva po naredbi i time bi ralice bile nepotrebne.

 

Ali treba proračunati koliko bi bilo isplativo, po meni kad bi se dovoljno tih traka stavilo poprečno doslovce bi snjijeg i led bio nemoguć kad bi se zagrijale, a 20 stupnjeva nebi štetilo autima nimalo. Zaparvo je problem što bi se te trake lako mogle oštetiti po ljeti ako bi ih sunce spržilo...opet, treba sve na papir staviti i vidjeti koliko se troši na održavanje cesta posipavanjem soli (sama cijena soli) i održavanje ralica itd.

 

Mislim da se u današnjem svijetu to isplatilo nekako...ima dovoljno jeftinih materijala i mogućnosti istih

 

nemojte me popljuvati, samo razmišljam na glas :D

15 godina
offline
Re: Svjetleće ceste ipak nisu savršene
MasterG kaže...

hm, kad već to rade mogli bi implementirati nekako ideju sa tim svijetlećim trakama (koje bi bile priključene na struju) a da su jedna sa drugom stranom povezane nekim trakama također, a te trake bi se  zagrijale do nekih 15-20 stupnjeva po naredbi i time bi ralice bile nepotrebne.

 

Ali treba proračunati koliko bi bilo isplativo, po meni kad bi se dovoljno tih traka stavilo poprečno doslovce bi snjijeg i led bio nemoguć kad bi se zagrijale, a 20 stupnjeva nebi štetilo autima nimalo. Zaparvo je problem što bi se te trake lako mogle oštetiti po ljeti ako bi ih sunce spržilo...opet, treba sve na papir staviti i vidjeti koliko se troši na održavanje cesta posipavanjem soli (sama cijena soli) i održavanje ralica itd.

 

Mislim da se u današnjem svijetu to isplatilo nekako...ima dovoljno jeftinih materijala i mogućnosti istih

 

nemojte me popljuvati, samo razmišljam na glas :D

To sam vidia u kanadi, neka shema ka sta je podno grijanje u stanovima, ali postavljeno na glavne prometnice u gradovima. Ne mozes sad time prekrit autocestu split-zagreb, ali to po gradovima rade da bi izbjegli led na cesti.

10 godina
online
Re: Svjetleće ceste ipak nisu savršene

eto, znači nisam puno fulao :D

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice