Svit se konča – Microsoft na strani Dobra?!

poruka: 19
|
čitano: 3.693
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Svit se konča – Microsoft na strani Dobra?!".
13 godina
neaktivan
offline
Svit se konča – Microsoft na strani Dobra?!

Gledam u tekst i ne vjerujem. Nadam se da će uspit zaštit podatke.

Poruka je uređivana zadnji put sri 10.12.2014 15:42 (axos).
 
3 0 hvala 0
11 godina
protjeran
offline
Svit se konča – Microsoft na strani Dobra?!

Pa Microsoftu je u interesu da zaštiti podatke,a i ta sva galama i jeste bas zato da MS bude pozitivac koji ne daje podatke "zlocestom" SAD-u... Naravno ne treba pogadati da to dijeluje pozitivno na priljev novih korisnika njihovih servisa...

Moj PC  
2 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Svit se konča – Microsoft na strani Dobra?!
MasterPeace kaže...

to dijeluje pozitivno na priljev novih korisnika njihovih servisa...

jest, pogotovo s problemima koje konkurenti imaju

s curenjem financijskih podataka, mailova, obnazenih slikica,...

16 godina
online
Svit se konča – Microsoft na strani Dobra?!

Američki sudovi moraju da dođu do (za njih) šokantnog saznanja da američki zakoni ne važe van Amerike. Pretpostavljam da ih tu finesu na uče na studijama prava i to je sigurno jako teško shvatljivo naciji koja, npr, domaće prvenstvo naziva World Series, ali je neophodno da to konačno usvoje.

 

Umesto komplikovanih ŠBBKBB scenarija, postavio bih im sledeća dva jednostavna pitanja:

  • Kada irska kompanija posluje u Americi, dužna je da poštuje američke zakone, da ili ne?
  • Imajući na umu prethodni odgovor, kada američka kompanija posluje u Irskoj, dužna je da poštuje irske zakone, da ili ne?
Moj PC  
17 0 hvala 0
15 godina
offline
Svit se konča – Microsoft na strani Dobra?!

što je to: gomila neukih bahatih budala i "kulturnih" imperijalista koja svoj "vrijednosni sustav" nameće kao univerzalan i uvjerena je da čitav svijet postoji samo radi njih, a osim njih zapravo ništa i ne postoji ako nema naftu? nagrada: zelena karta (pik sedmica) {#}

I know that you believe you understand what you think I said, but I'm not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
13 1 hvala 0
13 godina
offline
Svit se konča – Microsoft na strani Dobra?!

Zbog kojih god razloga bilo, Microsoft vrlo brzo pod Nadellom temeljno mijenja filozofiju i pristup. Nevjerojatno zapravo za takvu korporaciju. Svaka čast

Moj PC  
5 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Svit se konča – Microsoft na strani Dobra?!

Pa danas u trenu se doznaje sva bitna informacija ko bi želi imat posla sa firmom koja ti odaje podatke kome već... Uvik neko može doć do toga i ucjenjivat te tako okej potez a sad vidit ćemo jeli to strategija neka ili baš MS jednom cijeni svoje korisnike

Moj PC  
0 1 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Svit se konča – Microsoft na strani Dobra?!

ne budite naivni. samo je jedna stvar bitna, a ta je 'tko ima više nosača aviona', kao što je ranije primjetio gips. vlada SAD-a će doći do tih emailova na ovaj ili onaj način. 

Life is too short to remove USB safely
 
2 0 hvala 0
12 godina
offline
Svit se konča – Microsoft na strani Dobra?!

Čujem da NSA ima backup tih mailova, pa nek kod njih provjere.

Battlelog: [G] CyberDemonVZ; NiramX kaže... Tko se na četvorku opeko i na peticu puše
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Svit se konča – Microsoft na strani Dobra?!

A da nije ovo samo popravljanje narušenog imidža nakon prethodnih afera vezanih za sigurnost korisničkih podataka?

Stručnjak za odmaganje...
 
2 2 hvala 0
12 godina
odjavljen
offline
Svit se konča – Microsoft na strani Dobra?!

Nebi me čudilo da za par godina vidim kako Irska mijenja zakon samo kako bi se SAD dočepao tih e-Mailova

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Svit se konča – Microsoft na strani Dobra?!

Uopce ne kuzim kaj zele s tim dobiti. Bilo koji pravnik ce im reci da je to neprovedivo jer time tjeraju kompanije da krse zakone drugih zemalja gdje posluju. Osim ako ne zele prisiliti MS da sve data centre drzi samo u SAD-u kaj bi im prilicno pokvarilo poslovne planove. Da zele samo do podataka doci brzi bi dosli preko Irskih sudova nego ovako. Nekaj fali tu.

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Svit se konča – Microsoft na strani Dobra?!
Dex.pwn kaže...

Nebi me čudilo da za par godina vidim kako Irska mijenja zakon samo kako bi se SAD dočepao tih e-Mailova

 

Ne mogu bas jer su to EU zakoni isto.

14 godina
offline
Svit se konča – Microsoft na strani Dobra?!

Američke državne agencije prose mailove od Microsofta a oni se izvlače sa pričom "pa ući ćemo u konflikt sa EU zakonodavstvom" i nitko im ne može ništa zato jer je datacentar u Irskoj. 

 

Zvuči dobro.

 

 

xfire: GStyle|KIKI3000
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Svit se konča – Microsoft na strani Dobra?!

-priča je običan igrokaz..

-btw, usporedba sefa je loša... MS je USA firma, mora dostaviti tražene podatke po nalogu suda, bez obzira gdje ih trenutno zaturi. Upravo zato ne traže drugim kanalima (dobili bi ih).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
 
4 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Svit se konča – Microsoft na strani Dobra?!
Kako običan korisnik uopće zna gdje su mu podaci i tko garantira da se neće premještati? Datacentri se grade zadnjih godina naveliko, a ne sjećam se da su me Google ili Yahoo ikada obavijestili da su moji mailovi prebačeni s jedne lokacije na drugu. Sutra u Irskoj može biti potres i iz sigurnosnih (ili 'sigurnosnih') razloga podaci mogu biti prebačeni u SAD.
Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
10 godina
offline
Re: Svit se konča – Microsoft na strani Dobra?!
mario.L_hr kaže...

A da nije ovo samo popravljanje narušenog imidža nakon prethodnih afera vezanih za sigurnost korisničkih podataka?

 

Bingoooo!!! To i ja mislim, štaviše siguran sam u to. Za javnost trube jedno a u mrraku rade drugo, već viđeno.
nista mi se neda
Poruka je uređivana zadnji put čet 11.12.2014 12:05 (nicky.sl).
15 godina
offline
Re: Svit se konča – Microsoft na strani Dobra?!
nicky.sl kaže...
mario.L_hr kaže...

A da nije ovo samo popravljanje narušenog imidža nakon prethodnih afera vezanih za sigurnost korisničkih podataka?

 

Bingoooo!!! To i ja mislim, štaviše siguran sam u to. Za javnost trube jedno a u mrraku rade drugo, već viđeno.

-da i ne... (mada mislim da je igrokaz).

-države kao dojčland, russija.. sad mijenjaju zakone i prisiljavaju operatere na držanje podataka NA teritoriju-jurisdikciji, da bi izbjegli takav slučaj.

-za elektroničku poštu je svejedno gdje se nalazi. Juzer je korsiti iz svoje fotelje, to nije sef u svicerlandu. Ako juzer želi, može tamo pohraniti stikić s dokumentima. Po nalogu suda (usporedivo sa subpenom) juzer je dužan dostaviti tražene podatke. To su podaci, ne fizička stvar. To nije sef s druge strane svijeta kojeg otvara otiskom palca i 7 ključeva.. (pa da je potrebna fizička prisutnost).

 

-ali sve to nije zbog 'nas', juzera, mailova.. nego zbog velikog biznisa. Poreza, smještaja datacentara, stvarne kontrole koja može ući i zaplijeniti opremu itd.. mail je samo probni balon. Ono što USA od MSa želi je poslušnost i porez. Offshore... pa zar nitko to ne povezuje s npr bankama?

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
14 godina
neaktivan
offline
Re: Svit se konča – Microsoft na strani Dobra?!
hrvooje kaže...

vlada SAD-a će doći do tih emailova na ovaj ili onaj način. 

Protiv MS-a? Njuškanje po mailovima je samo sredstvo za postizanje cilja koji priželjkuje neka druga korporacija. Ovo što u biti ovdje gledamo je sraz dviju korporacija/interesnih skupina, preko leđa vlade SAD-a. SAD već odavno nema ikakvu kontrolu nad vlastitim korporacijama koje su se infiltrirale u sve sfere upravljanja državom. Korumpirani političari na sve strane.

 

Dakle ovdje nosaći aviona, vlada, NSA i ini uopće nisu bitni, bitno je samo koja strana ima prevagu. Odnosno kome je u ovom trenutku bitnije "titrati jajca". Sad će biti potezanja i lobiranja... pripremiti kokice!

A C program is like a fast dance on a newly waxed dance floor by people carrying razors.
Poruka je uređivana zadnji put pet 12.12.2014 2:04 (rustweaver).
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice