Surface Book kao vruće kifle

poruka: 32
|
čitano: 6.117
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Surface Book kao vruće kifle".
10 godina
odjavljen
offline
Surface Book kao vruće kifle

Šta reći,pun pogodak za Microsoft. :)

Ne znam ja ništa....
Moj PC  
4 1 hvala 0
16 godina
offline
Re: Surface Book kao vruće kifle
Silwncer kaže...

Šta reći,pun pogodak za Microsoft. :)

Pun pogodak u šminkersku hrastovu-bukvu, kaj se tiče procesora da li kupci uopče znaju kakav CPU ima Surface Book?

 

http://www.pcworld.com/article/2989906/laptop-computers/here-are-the-details-of-the-surface-book-and-surface-pro-4-chips-and-why-they-matter.html

 

Kaj se tiče Surface Book laptopeka, njih tjeraju dva Intel mobilna ULV procesora.Točnije to su ovi dole modeli, uz koje stoji i5 te i7 oznaka pa u slučaju da je to Desktop procesor, to bi značilo procesori sa četri CPU jezgre.

 

http://ark.intel.com/compare/88190,88192

 

- Intel i5 6300U, 2 Cores/4 Threads 2.4 ghz, cijena 280dolara

 

- Intel i7 6600U, 2 Cores/4 Threds 2.6 ghz, cijena 390dolara

 

Kao što vidimo to su klasični Mobilni Dual Core ULV procesori+Hiperthreading. Kratko i jasno to vrlo skupi procesori, koji su u praksi osjetno sporiji od jednog Intel Desktop i3 2 Cores/4 Threads procesora cijene 120 dolara.

 

Ovu činjenicu večina neupučenih korisnika uopče ne zna, večina današnjih Intel Mobilnih procesora i5 te i7 oznake, to ne znači da ste dobili čisti ili pravi četverojezgreni procesor.

 

Dakle prosječan korisnik iskešira 3200 dolara za najskuplji Surface Book, u kojem jaše znatno slabiji procesor od ovog Desktop i3 modela skoro tri puta niže cijene.

 

http://www.newegg.com/Product/Product.aspx?Item=N82E16819117447

 

Na kraju šta reči ili zaključiti, sitni detalji su vrlo bitni(Intel i7 proc ali............nekaj ipak fali), a od nekih detalja vrlo lako dobijete tešku glavobolju.

 

Baš me zanima kakav je to osječaj, kad neki neupučen korisnik skuži, kakve realne CPU performanse nudi njegov šminkerski laptop za 3200dolara.No tako to ide kad oči kupuju, a šta radi mozak pitaj boga uostalom bitno da je Surface Book pa nema frke.

 

 

https://www.malwarebytes.org/antiexploit/index.html
Poruka je uređivana zadnji put čet 29.10.2015 0:49 (rambox).
13 godina
offline
Re: Surface Book kao vruće kifle
rambox kaže...
Silwncer kaže...

Šta reći,pun pogodak za Microsoft. :)

Pun pogodak u šminkersku hrastovu-bukvu, kaj se tiče procesora da li kupci uopče znaju kakav CPU ima Surface Book?

 

Kao što vidimo to su klasični Mobilni Dual Core ULV procesori+Hiperthreading. Kratko i jasno to vrlo skupi procesori, koji su u praksi osjetno sporiji od jednog Intel Desktop i3 2 Cores/4 Threads procesora cijene 120 dolara.

 

Ovu činjenicu večina neupučenih korisnika uopče ne zna, večina današnjih Intel Mobilnih procesora i5 te i7 oznake, to ne znači da ste dobili čisti ili pravi četverojezgreni procesor.

 

Dakle prosječan korisnik iskešira 3200 dolara za najskuplji Surface Book, u kojem jaše znatno slabiji procesor od ovog Desktop i3 modela skoro tri puta niže cijene.

 

 Dakle rambox ti bi u laptop ugradio Desktop procesor ? Ili imaš neko bolje jeftinije i brže riješenje koje još manje troši? Jer želim da mi aplikacije kad dođem kod korisnika rade brzo i bez trzanja i još k tome da baterija traje...

13 godina
offline
Surface Book kao vruće kifle
I šta, trebali su staviti desktop i3 u tablet?
Jel su ti ULV procesori 3x slabiji od desktop verzije pošto imaju 3x manju potrošnju? Ne. Dakle, to su ipak specijalni procesori namjenjeni tanjim uređajim i nisu nimalo slabi za potrebe Surface-a.
Cijena jest previsoka, ali šta se može kad Intel u ovom segmentu nema konkurencije
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Surface Book kao vruće kifle
raspiso se o procu koda ljudi neznaju oznake bogat.... a na kraju krajeva ko ga kupi sigurno nemisli renderirat video na njemu...kao sto to nerade ni na mac airu il koji god da mu je oponent u klasi...
VenAtoR#2231
16 godina
offline
Re: Surface Book kao vruće kifle
Byron kaže...

 Dakle rambox ti bi u laptop ugradio Desktop procesor ? Ili imaš neko bolje jeftinije i brže riješenje koje još manje troši? Jer želim da mi aplikacije kad dođem kod korisnika rade brzo i bez trzanja i još k tome da baterija traje...

Tako je da dobro si skužio, ja bi u Surface Book/Surface Pro ugradio baš klasični Desktop procesor i ništa drugo.Ako ti nisi skužio moj post i usporedbu, to je tvoj problem kaj drugo.Ja sam fino navel detalje, dakle kud šta spada i ciljanu usporedbu CPU performansi=omjer uloženo-dobiveno.

https://www.malwarebytes.org/antiexploit/index.html
Poruka je uređivana zadnji put čet 29.10.2015 2:38 (rambox).
9 godina
protjeran
offline
Surface Book kao vruće kifle

Navalili ljudi na laptope svih 10 komada se prodalo, a MS uzurbano radi jos 10. Haha koje price.

 
5 13 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Surface Book kao vruće kifle
Dajte ljudi pricekajmo brojcane prodajne rezultate. Totalno me zanimaju.
15 godina
offline
Surface Book kao vruće kifle

ovo će jednom, u osvrtima unatrag, biti zabilježeno kao "eplizacija makrošufta", koji ne napokon nevoljko priznao da je eplova taktika (što manje za što više) najučinkovitija za dobivanje puse od dioničara. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
4 5 hvala 0
10 godina
odjavljen
offline
Surface Book kao vruće kifle

Mda,rambox bi stavio i Xenon da se on nešto pita.

Ne znam ja ništa....
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Surface Book kao vruće kifle

Baš su ko kifle. Samo da nema tog malog problema s flickerom.

 

 

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Surface Book kao vruće kifle
Tom69 kaže...

Baš su ko kifle. Samo da nema tog malog problema s flickerom.

 

 

 Taj problem se rijesi onemogucavanjem hyper v. Tako da ce on biti rijesen kroz neku narednu zakrpu. 

16 godina
neaktivan
offline
Re: Surface Book kao vruće kifle
A koliko su ih prodali?
 
1 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Surface Book kao vruće kifle
Mislim da bu se MS jos malo nacekao da dobije puse od dionicara, jer ovo mi za sada izgleda kao plan: napraviti cemo proizvod za koji mislimo da je super, pa cemo ga predstaviti, pa cemo ih imati cca 500.000 na lageru pa ako prodaja bude isla bumo napravili jos... LOL - za ovaj dio im Apple moze odraziti lagani korporativni trening, predstavi kao nesto VAU, naredaj na police svojih poslovnica i poslovnica distributera mjesec dana nakon predstavljanja i cekaj da dodju kupci
IT Technical Consultant
16 godina
neaktivan
offline
Re: Surface Book kao vruće kifle

sorry, dupli post...

IT Technical Consultant
Poruka je uređivana zadnji put čet 29.10.2015 10:41 (Nathan).
9 godina
neaktivan
offline
Re: Surface Book kao vruće kifle
@rambox idi provjeri lemove , nešto nije uredu !
zašto tolika mržnja prema firmi!?
9 godina
neaktivan
offline
Re: Surface Book kao vruće kifle
Zar još nisi skontao da ovaj računar nije napravljen za mase nego samo da promovira windows OS ?!?!
16 godina
neaktivan
offline
Surface Book kao vruće kifle

Znam da je fraza, ali je li itko ikad provjerio koliko se vrućih kifli uopće proda? Nagađam da se vjerojatno svakog dana u RH proda recimo 100 tona raznih kruhova i peciva, od toga možda 10 kila kifli, a od toga možda 1 kila vrućih... odnosno, fraza zapravo znači nešto što se prodaje jako, jako loše u usporedbi s ostalim.

 

Moj PC  
3 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Surface Book kao vruće kifle
rambox kaže...

... Baš me zanima kakav je to osječaj, kad neki neupučen korisnik skuži, kakve realne CPU performanse nudi njegov šminkerski laptop za 3200dolara....

 Kakav god bio taj 'osječaj', sigurno je za red veličine bolji od osjećaja koji bi imao upućeni korisnik, koji je kupio laptop sa ugrađenim desktop CPU-om, kada bi se našao negdje na terenu, bez strujne utičnice u blizini, i nakon sat vremena laganog rada shvatio da mora sa sobom tegliti par kila beskorisnog hardvera, jer je negdje na nekom forumu pročitao kako je pametnije (i daleko isplativije) kupiti upravo takav laptop, umjesto 'šminkerskog' uređaja koji koristi ULV procesor sa osjetno slabijim performansama, ali zato bez problema izdrži čitav radni dan na jednom punjenju baterija.

 

Ne znam čemu se čudiš, i zašto baš kod Surface Book-a naglašavašavaš činjenicu da mobilni CPU-i imaju slabije performanse od svojih destop ekvivalenata. Pa to do sada valjda znaju svi oni korisinici koji su barem jednom u životu pročitali neki članak koji je za temu imao mobilne procesore. Intel ovdje nije napravio ništa novo, što ne rade i drugi proizvođači ultrabook-ova, a odabir i7 mobilnog procesora (u odnosu na i5 iste tehnologije) nikad nije bila isplativa investicija, jer za relativno veliku razliku u uloženom (cca 40% na razini cijene CPU-a) dobiju svega 10-15% veće performanse, uz osjetno smanjenje autonomije rada.

15 godina
offline
Re: Surface Book kao vruće kifle
rambox kaže...
Silwncer kaže...

Šta reći,pun pogodak za Microsoft. :)

Pun pogodak u šminkersku hrastovu-bukvu, kaj se tiče procesora da li kupci uopče znaju kakav CPU ima Surface Book?

 

http://www.pcworld.com/article/2989906/laptop-computers/here-are-the-details-of-the-surface-book-and-surface-pro-4-chips-and-why-they-matter.html

 

Kaj se tiče Surface Book laptopeka, njih tjeraju dva Intel mobilna ULV procesora.Točnije to su ovi dole modeli, uz koje stoji i5 te i7 oznaka pa u slučaju da je to Desktop procesor, to bi značilo procesori sa četri CPU jezgre.

 

http://ark.intel.com/compare/88190,88192

 

- Intel i5 6300U, 2 Cores/4 Threads 2.4 ghz, cijena 280dolara

 

- Intel i7 6600U, 2 Cores/4 Threds 2.6 ghz, cijena 390dolara

 

Kao što vidimo to su klasični Mobilni Dual Core ULV procesori+Hiperthreading. Kratko i jasno to vrlo skupi procesori, koji su u praksi osjetno sporiji od jednog Intel Desktop i3 2 Cores/4 Threads procesora cijene 120 dolara.

 

Ovu činjenicu večina neupučenih korisnika uopče ne zna, večina današnjih Intel Mobilnih procesora i5 te i7 oznake, to ne znači da ste dobili čisti ili pravi četverojezgreni procesor.

 

Dakle prosječan korisnik iskešira 3200 dolara za najskuplji Surface Book, u kojem jaše znatno slabiji procesor od ovog Desktop i3 modela skoro tri puta niže cijene.

 

http://www.newegg.com/Product/Product.aspx?Item=N82E16819117447

 

Na kraju šta reči ili zaključiti, sitni detalji su vrlo bitni(Intel i7 proc ali............nekaj ipak fali), a od nekih detalja vrlo lako dobijete tešku glavobolju.

 

Baš me zanima kakav je to osječaj, kad neki neupučen korisnik skuži, kakve realne CPU performanse nudi njegov šminkerski laptop za 3200dolara.No tako to ide kad oči kupuju, a šta radi mozak pitaj boga uostalom bitno da je Surface Book pa nema frke.

 

 

 Preporuka da ugradiš desktop procesor u laptop da bi što efikasnije radio s nekim programom tipa - tečaj pravopisa, sa posebnim akcentom na vježbe razlikovanja "č" i "ć". Sretno!

morrisoN
15 godina
offline
Re: Surface Book kao vruće kifle

DigiMagic, jednom kad pomirišeš vruće kifle, onda i bez prodajne statistike znaš zašto se koristi baš taj izraz.

16 godina
offline
Re: Surface Book kao vruće kifle
Silwncer kaže...

Mda,rambox bi stavio i Xenon da se on nešto pita.

Nije Xenon nego Intel Xeon fučkaj ga, nisam ja bezveze napisal svoj prvi post u ovoj temi.Ja sam dobro ispital šta se nudi na tržištu, a pošto se nikome ne da malo istraživat, eto sad čupam glavnog usporednog asa iz rukava.

 

 

Navedeni as zove se Sony Vaio Z Canvas,i da gle čuda to je fakat vrhunski(interni dizajn+sistem hlađenja) hibridni Tablet koji puca od procesorske snage.U njemu nema Intel Desktop Xeon procesora, ali se u njemu nalazi gle čuda Intel Mobilni proc i7 4770HQ.

 

http://www.laptopmag.com/articles/vaio-z-canvas-specs-price

 

http://ark.intel.com/products/83505/Intel-Core-i7-4770HQ-Processor-6M-Cache-up-to-3_40-GHz

 

- i7 4770HQ 2.2ghz 4 Cores/8 Threads

 

Početna cijena Sony Tablet inžinjerske majstorije je 2200 dolara. Tak se to radi atraktivno+elegantno+nakrcano konektorima, i još usput puca od procesorske snage.S obzirom kakav proc jaše u Vaio Tabletiču, trajanje baterije do maksimalno 6 sati je vrlo impresivno to sigurno.

 

Sad svaki korisnik lako može procjenit, da li je Vaio ekipa jela lude gljive, ili im ipak treba dodjelit pokoji zlatni pehar za odlično sklepan proizvod.

 

 

Sad na kraju procjenite sami, dakle kupac je dobro upučen u tehnikalje oba uređaja, i šta če na kraju izabrat možda Surface Book?

 

 

https://www.malwarebytes.org/antiexploit/index.html
Poruka je uređivana zadnji put čet 29.10.2015 15:02 (rambox).
15 godina
offline
Surface Book kao vruće kifle

meni su vrući kifli dio djetinjstva (pekao ih pokojni Musija) a odavno ih nema u pekarama. baš prolazim pokraj preko nekoliko njih i ... nema. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
0 1 hvala 0
13 godina
offline
Re: Surface Book kao vruće kifle
DigiMagic kaže...

Znam da je fraza, ali je li itko ikad provjerio koliko se vrućih kifli u Hrvatskoj uopće proda? Nagađam da se vjerojatno svakog dana u RH proda recimo 100 tona raznih kruhova i peciva, od toga možda 10 kila kifli, a od toga možda 1 kila vrućih... odnosno, fraza zapravo znači nešto što se prodaje jako, jako loše u usporedbi s ostalim.

 

Vruće kifle u punom smislu riječi su porodica kruhova, ali i podporodica peciva, i makar su krofne meni osobno finije, vruće ili hladne, kifle se sasvim sigurno bolje prodaju! 

Vruće kifle u prenesenom značenju smisla riječi, predstavlja nešto po mojem skromnom subjektivnom razmišljanju prije svega kvalitetno, što si određena grupa, skupina ljudi može priuštiti, pa makar to bila Pagani Huayra, u nekim krugovima se prodaje "kao vruće kifle" makar cijenom od minimalno 1.000.000.00 €, možeš uzeti barem a tanker pun kifli! 

 

Fraza "prodaje se kao vruće kifle" ustvari ima jedno vrlo ograničavajuće značenje, jer vrijedi izvjesno kratko vrijeme, "dok su kifle vruće", jer hladne nisu kao tako dobre, kao niti odojak, niti janjetina, juha, kesteni, ...!!!!! 

Ustvari, sve je dobro i hladno, pa i podgrijano ( sarma čak i bolja je podgrijana ), ali nije dobro kao i onog trenutka kada je izišlo iz pećnice, odnosno, kada JE DOŠLO NA TRŽIŠTE, kao upravo Microsoft-ov Surface Book! 

A koliko Ustvari vrijedi, možda bi se ipak bolje moglo ocijeniti "kada bi se ohladila roba, ili ponuda, uopće"?!?!

ATJ Lučko
10 godina
odjavljen
offline
Surface Book kao vruće kifle

Tehnički,gomila gluposti. Xeon je za servere ne za desktop,i nije isto procesor za desktop i za laptop / tablet,kao i ARM / x86. Microsoft prodaje izvrstan laptop i ima svoje tržište.

Ne znam ja ništa....
Moj PC  
1 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Surface Book kao vruće kifle
mat kaže...
A koliko su ih prodali?

 

Upravo tako.
To smo slušali i za prijašnje surfejse, lumije itd. Poanta je da Microsoft uredno narudžbe tretira kao prodaju i plasira to kao gotovu stvar (tako je svojednobno WP Lumia "pokorila" US, Kinu itd).

Na primjer, ako se resellerima omogući ekstremni popust na količinu prednaručenog i odgoda plaćanja, dobit će se upravo ovaj PR efekt "vrućih kifala".
(npr dosta je da se jedan "fićr" pojavi i da čitava stvar padne u vodu; a povijest Surface-a nije slavodobitna)
Ali i ta igra sa fake prodajom je mudrija nego li umjetno spuštati cijenu proizvodnje (dumping), odn. prodavati uređaj ispod proizvodne cijene i time biti direktna nelojalna konkurencija vlastitim partnerima kojima prodaješ OS. A to su radlili i sa Lumijama, Surfaceima pa čak i Xboxovima (periferija).
(Xbox je specifični slučaj - tu nije bilo soft-hardware partnershipa kojeg su direktno ugrožavali, a proizvod je u konačnici uspio biti profitabilan bar za US tržište, samo što je količina novca / vremena ubačenog u osvajanje tržišta i profitabilnost čisto dumpanje, forsing - može im se, hebeimse).

Poruka je uređivana zadnji put pet 30.10.2015 6:46 (Zechina).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Surface Book kao vruće kifle
DigiMagic kaže...

Znam da je fraza, ali je li itko ikad provjerio koliko se vrućih kifli uopće proda? Nagađam da se vjerojatno svakog dana u RH proda recimo 100 tona raznih kruhova i peciva, od toga možda 10 kila kifli, a od toga možda 1 kila vrućih... odnosno, fraza zapravo znači nešto što se prodaje jako, jako loše u usporedbi s ostalim.

 

 Koliko se sjećam iz školskih dana, vruće kifle su se baš pekle kad djeca krenu u školu i ljudi na posao. I išle su baš tako - kao vruće kifle. To je izraz za proizvod koji se u kratkom roku razgrabi. A vruće kifle su baš tako išle. U kratkom roku.

rambox kaže...
Silwncer kaže...

Mda,rambox bi stavio i Xenon da se on nešto pita.

Nije Xenon nego Intel Xeon fučkaj ga, nisam ja bezveze napisal svoj prvi post u ovoj temi.Ja sam dobro ispital šta se nudi na tržištu, a pošto se nikome ne da malo istraživat, eto sad čupam glavnog usporednog asa iz rukava.

 

 

Navedeni as zove se Sony Vaio Z Canvas,i da gle čuda to je fakat vrhunski(interni dizajn+sistem hlađenja) hibridni Tablet koji puca od procesorske snage.U njemu nema Intel Desktop Xeon procesora, ali se u njemu nalazi gle čuda Intel Mobilni proc i7 4770HQ.

 

http://www.laptopmag.com/articles/vaio-z-canvas-specs-price

 

http://ark.intel.com/products/83505/Intel-Core-i7-4770HQ-Processor-6M-Cache-up-to-3_40-GHz

 

- i7 4770HQ 2.2ghz 4 Cores/8 Threads

 

Početna cijena Sony Tablet inžinjerske majstorije je 2200 dolara. Tak se to radi atraktivno+elegantno+nakrcano konektorima, i još usput puca od procesorske snage.S obzirom kakav proc jaše u Vaio Tabletiču, trajanje baterije do maksimalno 6 sati je vrlo impresivno to sigurno.

 

Sad svaki korisnik lako može procjenit, da li je Vaio ekipa jela lude gljive, ili im ipak treba dodjelit pokoji zlatni pehar za odlično sklepan proizvod.

 

 

Sad na kraju procjenite sami, dakle kupac je dobro upučen u tehnikalje oba uređaja, i šta če na kraju izabrat možda Surface Book?

 

 

 Početna cijena od 2200$ je dosta skuplje od početne cijene Surface Book-a. Znaš onu koliko para toliko muzike. Ili ne uvijek. U ovom slučaju za više para manje muzike, jer 6 sati je dosta manje od 12 sati...

16 godina
neaktivan
offline
Re: Surface Book kao vruće kifle
IT Technical Consultant
Moj PC  
0 1 hvala 0
10 godina
offline
Surface Book kao vruće kifle

O bokte, pa ja imam U procesore u 2 laptopa, jedan i7 a drugi i3 i oba rade vrhunski. A kad je u pitanju SSD u kombinaciji sa njima onda je stvar daleko bolja. Pa neće ljudi goniti najnovije igre na surface laptopima, kao ni na kojim drugim laptopima koji nisu specijalizirani za igre. Za dev, i normalan rad ti procesori su i više nego dovoljni. Za sve ostalo tu je PC ili što već.

Samomrzeći hrvat
Moj PC  
4 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Surface Book kao vruće kifle
Bilal kaže...

 Početna cijena od 2200$ je dosta skuplje od početne cijene Surface Book-a. Znaš onu koliko para toliko muzike. Ili ne uvijek. U ovom slučaju za više para manje muzike, jer 6 sati je dosta manje od 12 sati...

 

Kakve veze ima početna cijena Surface Book-a sa ovim Vaio-m, kad su konfiguracije neusporedive?

 

Kad usporediš konfiguracije koje su približno jednake (s tom razlikom da Microsoft ima diskretnu grafiku), onda je razlika u cijeni vrlo mala, i kreće se od 100 USD u korist Microsofta kod prvog modela (i7 8GB RAM 256 GB SSD), do 100 USD u korist Vaio-a u skupljim konfiguracijama (i7 16GB RAM 512 GB / 1 TB SSD).

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice