Suradnja Applea i Honde

poruka: 26
|
čitano: 3.031
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Suradnja Applea i Honde".
13 godina
offline
Suradnja Applea i Honde

Tragično je kolko su proizvođači automobila usporeni sa integracijom smartphone-a u sustav, a potencijal je ogroman!

Nikad ne bi rekao za Hondu i Apple, ali super. Ima potencijala da bude izvedeno kako treba.

Poruka je uređivana zadnji put uto 26.11.2013 9:59 (Chronosus).
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Suradnja Applea i Honde
Chronosus kaže...

Tragično je kolko su proizvođači automobila usporeni sa integracijom smartphone-a u sustav, a potencijal je ogroman!

Nikad ne bi rekao za Hondu i Apple, ali super. Ima potencijala da bude izvedeno kako treba.

To si dobro primijetio, možda bi Nokia i Blackberry u stvari tu trebali tražiti svoje prednosti.

12 godina
neaktivan
offline
Suradnja Applea i Honde

Cudno je kako se Apple odlucio udruzit s nekime. Izgleda da je dizajniranje i proizvodnja auto ipak prevelik zalogaj za njih (kruzile su neke slike i glasine da rade svoj auto).
A ovo mi se nekako cini da ce bit iPad nabijen u kontrolnu plocu i koji ce kostat 16k kuna kao dodatna oprema.

EDIT:
Slika, moja rpva asocijacija
(nemam ništa protiv Honde, al kad ju netko spomene ja pomislim na motokultivatore {#})

Potpis
Poruka je uređivana zadnji put sri 27.11.2013 17:44 (Luka Ivanković).
Moj PC  
5 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Suradnja Applea i Honde
16 godina
neaktivan
offline
Suradnja Applea i Honde

Ante, Ante nicht Darinka

 
4 0 hvala 0
12 godina
offline
Suradnja Applea i Honde

Dobar izbor od strane Applea a los izbor od strane Honde.

 
8 7 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Suradnja Applea i Honde
BlueMax kaže...

Dobar izbor od strane Applea a los izbor od strane Honde.

 

Moze objasnjenje?

12 godina
offline
Re: Suradnja Applea i Honde
jumboY kaže...
BlueMax kaže...

Dobar izbor od strane Applea a los izbor od strane Honde.

 

Moze objasnjenje?

Honda - kao jedan od ili cak proizvodjac najkvalitetnijih automobila na trzistu sa razgranatom prodajnom mrezom sirom svijeta i uvijek voljni za eksperimente sa novim tehnologijama i dizajnom. - odlican izbor za ovakvo partnerstvo.

 

Apple - prezatvoren mobilni OS i nepostivanje standarda (npr bluetooth) te navika da oni odredjuju pravila moze stetno djelovati na konstruiranje automobila. Lako moze doci do situacije da svi ostali proizvodjaci omoguce integraciju svih popularnih mobilnih OS-ova dok Honda zbog ekskluzivnog ugovora sa Appleom bude ogranicena iskljucivo na iOS. Za sad im je bilo kakav spomen suradnje s Appleom dobra reklama ali u buducnosti bi mogao biti ogranicavajuci faktor.

12 godina
protjeran
offline
Suradnja Applea i Honde

Nadam se da ce to biti samo dodatna opcija, jer su Honde i onak preskupe. S druge strane to je samo marketong, jer nije njima potreban Apple da naprave pošteni board kompjuter.

Ogranicavanje na jedan os ce samo gubiti kupce.

na referendumu PROTIV
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Suradnja Applea i Honde

A baš sam mislija kupit jednu Hondicu ali sad kad je Apple u igri...odustajem 

Zadar živi vječno!
Moj PC  
4 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Suradnja Applea i Honde
BlueMax kaže...

1) Honda - kao jedan od ili cak proizvodjac najkvalitetnijih automobila na trzistu sa razgranatom prodajnom mrezom sirom svijeta i uvijek voljni za eksperimente sa novim tehnologijama i dizajnom. - odlican izbor za ovakvo partnerstvo.

 

2) Apple - prezatvoren mobilni OS i nepostivanje standarda (npr bluetooth) te navika da oni odredjuju pravila moze stetno djelovati na konstruiranje automobila. Lako moze doci do situacije da svi ostali proizvodjaci omoguce integraciju svih popularnih mobilnih OS-ova dok Honda zbog ekskluzivnog ugovora sa Appleom bude ogranicena iskljucivo na iOS. Za sad im je bilo kakav spomen suradnje s Appleom dobra reklama ali u buducnosti bi mogao biti ogranicavajuci faktor.

 

1) U potpunosti se slazem. I sam obozavam honde.

 

2) Nikako se ne slazem. Nisu ni ovi iz honde vesla sisali, imaju i oni svoju racunicu sigurno. No naravno, detalje ne znamo pa samim time ne moze odmah ovo proglasiti promasajem. Nikako. S druge strane sve da i drugi proizvodjaci krenu sa Androidom, mozda ce honda imati exluzivu na iOS. A to je sigurno jedan ogroman plus, jer ipak imas poprilican broj iOS korisnika koji ce onda imati samo jedan odabir ukoliko zele ovakvu simbiozu auta i smartphonea.

 

To da ce netko izbaciti auto pa da ces imati odabir izmedju Androida i iOS-a mozes objesiti macku o rep. Vrlo dobro znas kako Apple funkcionira. A to nema nikakve simbioze sa drugim OS-evima itd. Iskljucivo njihov ekosustav. Dakle vrlo vjerojatno ce Honda imati exluzivu, sigurno barem neko vrijeme. Ja iskreno ne vidim nista lose u tome.

14 godina
offline
Suradnja Applea i Honde
Bas je sasava ta Honda. Trebali su se udruziti sa symbianom.
Potpis!
Moj PC  
0 2 hvala 0
13 godina
offline
Re: Suradnja Applea i Honde
Ezio kaže...
Bas je sasava ta Honda. Trebali su se udruziti sa symbianom.

Ako ništa drugo, bar bi imali navigaciju kako spada {#}

12 godina
offline
Re: Suradnja Applea i Honde
jumboY kaže...

 

2) Nikako se ne slazem. Nisu ni ovi iz honde vesla sisali, imaju i oni svoju racunicu sigurno. No naravno, detalje ne znamo pa samim time ne moze odmah ovo proglasiti promasajem. Nikako. S druge strane sve da i drugi proizvodjaci krenu sa Androidom, mozda ce honda imati exluzivu na iOS. A to je sigurno jedan ogroman plus, jer ipak imas poprilican broj iOS korisnika koji ce onda imati samo jedan odabir ukoliko zele ovakvu simbiozu auta i smartphonea.

 

To da ce netko izbaciti auto pa da ces imati odabir izmedju Androida i iOS-a mozes objesiti macku o rep. Vrlo dobro znas kako Apple funkcionira. A to nema nikakve simbioze sa drugim OS-evima itd. Iskljucivo njihov ekosustav. Dakle vrlo vjerojatno ce Honda imati exluzivu, sigurno barem neko vrijeme. Ja iskreno ne vidim nista lose u tome.

Ajmo situaciju gledati ovako:

 

Kupio sam automobil koji mi se svidja i on zahtijeva jednu vrstu mobiteala = kupit cu taj mobitel

Kupio sam mobitel i sad da bi ostvario integraciju moram kupiti jednu marku automobila = kupit cu drugi mobitel i kupit cu automobil koji mi se svidja.

Apple to sigurno nece dozvoliti (nisu oni Microsoft za koji se uopce ne bi cudio da naprave takvu poslovnu glupost. Nitko nece kupovati auto po mobitelu, to je nebuloza.

Apple bas i nema neku standardnu politiku certificiranja uredjaja jer mnogi dockovi, eksterni hardovi, periferija... sasvim normalno rade sa drugim mobitelima, racunalima, windowsima, Linuxom... iako imaju Apple certifikat.

Ti zaista mislis da su u Appleu toliko glupi da bi dozvolili situaciju u kojoj svi proizvodjaci automobila integriraju razne OS-ove (Android, WP i nadolazece) a da je njihov mobitel ogranicen iskljucivo na jednog, i to malog proizvodjaca? Pa to bi unistilo prodaju iPhonea. Mislim da ga onda cak ni moja zena ne bi htjela jer je njoj svaka Honda gadna :)

12 godina
protjeran
offline
Re: Suradnja Applea i Honde
jumboY kaže...
 A to je sigurno jedan ogroman plus, jer ipak imas poprilican broj iOS korisnika koji ce onda imati samo jedan odabir ukoliko zele ovakvu simbiozu auta i smartphonea.

 

 

Honda je auto, a ne telefon da se uzme na pretplatu. 99% onih sa iPhonom nema za rabljeni spaček, a kamoli za novu Hondu.

To sa iCrap mora da bude neki dodatni paket za jazavce.

na referendumu PROTIV
12 godina
neaktivan
offline
Re: Suradnja Applea i Honde
daniel.hajdinjak666 kaže...
jumboY kaže...
 A to je sigurno jedan ogroman plus, jer ipak imas poprilican broj iOS korisnika koji ce onda imati samo jedan odabir ukoliko zele ovakvu simbiozu auta i smartphonea.

 

 

Honda je auto, a ne telefon da se uzme na pretplatu. 99% onih sa iPhonom nema za rabljeni spaček, a kamoli za novu Hondu.

To sa iCrap mora da bude neki dodatni paket za jazavce.

 

Znas, iza granica Hrvatske postoji jos svijeta, nije provalija. Tamo ljudi imaju za iPhone i to nije nesto za sto dizes kredit. Jednom kad odrastes mozda dodje netko iz tog dijela svijeta pa ti isprica kako je tamo.
14 godina
offline
Re: Suradnja Applea i Honde
5220 kaže...
Ezio kaže...
Bas je sasava ta Honda. Trebali su se udruziti sa symbianom.

Ako ništa drugo, bar bi imali navigaciju kako spada {#}

Imaš "tepsiju čevapa" od mene ako se ikad vidimo! OWNED{#}

Chance of winning a battle is inversely proportional with the amount of polish players on team.
12 godina
protjeran
offline
Re: Suradnja Applea i Honde
BlueMax kaže...

Ti zaista mislis da su u Appleu toliko glupi da bi dozvolili situaciju u kojoj svi proizvodjaci automobila integriraju razne OS-ove (Android, WP i nadolazece) a da je njihov mobitel ogranicen iskljucivo na jednog, i to malog proizvodjaca? Pa to bi unistilo prodaju iPhonea. Mislim da ga onda cak ni moja zena ne bi htjela jer je njoj svaka Honda gadna :)

 

Ne, ne i naravno - ne. Sumnjam da ce to dopustiti, tj. bili bi ludi da dopuste takvu situaciju. Vise sam aludirao na to da recimo kupis XY auto i da na tom autu mozes pokrenuti sva 3 mobilna OS-a po svojoj zelji i potrebi. U slucaju da ce auto imati iOS, imat ce vjerojatno samo iOS. Naravno, i sam bih volio da sam ovdje u krivu, no poznajuci apple....

 

Nadalje, i dalje ovo smatram odlicnim hondinim potezom. Japanci vladaju trzistem u SAD-u, a iOS je tamo ipak bolesno popularan. Na stranu svidja li se tebi osobno ta odluka ili ne, nisu ovi iz Honde vesla sisali. Kao sto rekoh, imaju i oni neku svoju racunicu. A ako ce imati barem nekakvu exluzivu, sasvim sigurno ce im to dobro doci.

12 godina
protjeran
offline
Re: Suradnja Applea i Honde
daniel.hajdinjak666 kaže...
jumboY kaže...
 A to je sigurno jedan ogroman plus, jer ipak imas poprilican broj iOS korisnika koji ce onda imati samo jedan odabir ukoliko zele ovakvu simbiozu auta i smartphonea.

 

 

Honda je auto, a ne telefon da se uzme na pretplatu. 99% onih sa iPhonom nema za rabljeni spaček, a kamoli za novu Hondu.

To sa iCrap mora da bude neki dodatni paket za jazavce.

 

Haj, maj nejm iz danijel, ajm a trtiiin jir old kid. Aj lov fudbol, plejstejshn, and henging aut vit maj frends. Aj hejt girls (bljak!), gejs and ajphone (gejs agen!) {#}

15 godina
offline
Suradnja Applea i Honde

Mirroring iOS-a sa mobitela. Sumnjam da će mirroring ostati samo na iOS-u. Ipak to nije instalacija iOS-a, nego samo mirroring.

 

Kako je ovaj klipan gore već 2 put napisao : "Nisu ovi iz Honde vesla sisali", sigurno nisu.

'Genius might be the ability to say a profound thing in a simple way' Charles Bukowski
Poruka je uređivana zadnji put sri 27.11.2013 12:14 (dado2202).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Suradnja Applea i Honde
jumboY kaže...
BlueMax kaže...

Ti zaista mislis da su u Appleu toliko glupi da bi dozvolili situaciju u kojoj svi proizvodjaci automobila integriraju razne OS-ove (Android, WP i nadolazece) a da je njihov mobitel ogranicen iskljucivo na jednog, i to malog proizvodjaca? Pa to bi unistilo prodaju iPhonea. Mislim da ga onda cak ni moja zena ne bi htjela jer je njoj svaka Honda gadna :)

 

Ne, ne i naravno - ne. Sumnjam da ce to dopustiti, tj. bili bi ludi da dopuste takvu situaciju. Vise sam aludirao na to da recimo kupis XY auto i da na tom autu mozes pokrenuti sva 3 mobilna OS-a po svojoj zelji i potrebi. U slucaju da ce auto imati iOS, imat ce vjerojatno samo iOS. Naravno, i sam bih volio da sam ovdje u krivu, no poznajuci apple....

 

Nadalje, i dalje ovo smatram odlicnim hondinim potezom. Japanci vladaju trzistem u SAD-u, a iOS je tamo ipak bolesno popularan. Na stranu svidja li se tebi osobno ta odluka ili ne, nisu ovi iz Honde vesla sisali. Kao sto rekoh, imaju i oni neku svoju racunicu. A ako ce imati barem nekakvu exluzivu, sasvim sigurno ce im to dobro doci.

Vrtimo se u krug. Pocme li prava integracija smartphonea i tableta u automobile svi proizvodjaci gadgeta ce htjeti biti u svim automobilima. Apple sebe nece ograniciti samo na Hondu ali bi Hondu mogao ograniciti samo na Apple. Apple zna gdje se ide na ekskluzivu i guranje svog ekosustava a gdje ne. Ne mogu oni sad svoj internet napraviti ili posebnu elektricnu mrezu. Mogu malo utjecati na razvoj i to je to. Vrijedi i za trziste automobila. Ovo ce najvjerojatnije zavrsiti kao integracija u neke posebne modele tipa iAccord ili iFRV.

16 godina
offline
Re: Suradnja Applea i Honde
Mirroring na navigacije u autu postoji vec neko vrijeme i to nije neki rocket science.
Isto tako povezat kontrole na volanu sa mirroringom nije nesto posebno tesko.

Mene veseli kaj se radi na tome jer je krajnje vrijeme. Ako dam za auto brdo love onda ocekujem i brdo featura.
12 godina
offline
Suradnja Applea i Honde

To sto je Honda prvi, ne znaci da ce bit jedini. Ali ako Apple postigne ugovore s nekoliko popularnijih proizvodjaca, vjerojatno i ekskluzivne, to ce im jako ici na ruku. Kad das nekolio desetaka tisuca eura za auto, parsto za mobitel je gotovo nista. Mogli bi cak i bundleat po mob s autom. Jos malo prosiris glasine kako ti malware na Androidu moze ispustit ulje iz kocnica na autima gdje je ugradjen Android based sustav, i imas hit.

Poruka je uređivana zadnji put sri 27.11.2013 16:25 (F10EXX).
 
0 1 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Suradnja Applea i Honde
opet malo kopiranja starih nokijinih ideja, vidim
danas vrlo popularno, izgleda...
13 godina
offline
Re: Suradnja Applea i Honde
apoteka kaže...
opet malo kopiranja starih nokijinih ideja, vidim
danas vrlo popularno, izgleda...

elaboriraj

13 godina
neaktivan
offline
Re: Suradnja Applea i Honde
Chronosus kaže...
apoteka kaže...
opet malo kopiranja starih nokijinih ideja, vidim
danas vrlo popularno, izgleda...

elaboriraj

suradnja nokie i automobila je davna stvar

pogotovo otkad su kupili navteq

a od drugih stvari bezicno punjenje, super osjetljivi ekrani,

opticka stabilizacija kamere, kids korner,

pa i razne boje high end uredaja

a realno gledano i prvi appstore je od nokie

druga je stvar sto ne uspiju uvijek sa svojim idejama ili ostanu u konceptualnoj fazi {#}

 

inace u voznji jedina komunikacija koja je potrebna i sigurna vec postoji

dakle pozivi i glazba, eventualno navigacija. sve vise od toga ometa vozaca i nepotrebno je

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice