Što pokreće život na Europi (ako ga ima)

poruka: 16
|
čitano: 3.164
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Što pokreće život na Europi (ako ga ima)".
15 godina
offline
Što pokreće život na Europi (ako ga ima)

Mljac mmljac mljac...prvi :D

 
1 7 hvala 0
15 godina
offline
Što pokreće život na Europi (ako ga ima)

mislim da će prvo otkriti opsežne migracije života iz hrvatskog dijela europe (dno dna oceana pod ledom) u irski dio a zatim i njemački. inicijalno, tu kemija nema neke veze no može se uspostaviti ako je mentalitet sklon kompromisima. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Poruka je uređivana zadnji put uto 22.11.2016 20:02 (Ajar).
Moj PC  
3 4 hvala 0
15 godina
offline
Što pokreće život na Europi (ako ga ima)

Prije nekoliko godina, bio je dokumentarac, gdje su napravili simulaciju, probijanja leda na Europi, naime poslali bi sondu, s termonuklearom glavom, koja bi zagrijavala prednji dio sonde, koji bi onda topio, led ispred sebe.

I thought that I heard you laughing I thought that I heard you sing I think I thought I saw you try But that was just a dream That was just a dream
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Što pokreće život na Europi (ako ga ima)
Pronalazak života kemijski sličnog našem bilo bi iznenađenje samo kreacionistima, jer za ono što se dogodi jednom možemo očekivati da se ponovi bezbroj puta, no otkriće sasvim drugačijeg mehanizma, i to na tako maloj udaljenosti, bila bi prava revolucija.
Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
 
8 0 hvala 0
8 godina
offline
Što pokreće život na Europi (ako ga ima)
Moderna istraživanja o postanka života na Zemlji sve više dolaze do zaključka da je prije ovoga života, utemeljenog na proteinima i nukleinskim kiselinama, postojao nekakav pred-život na nekim drugim osnovama. Vjerojatno se radilo o katalitičkim i autokatalitičkim reakcijama na katalitičkim česticama, prije svega glinama. Tek kasnije su se razvile stanične membrane, stanice, kompleksniji organski spojevi. Nažalost, za sve to ne postoje dokazi jer od takvih "organizama" nisu ostali nikakvi fosili. Istraživanje Europinog oceana bila bi prilika za otkrivanje tih praorganizama (pionirskih organizama, "pioneer organisms"). A što se tiče probijanja Europina leda trebat će tu dosta posla, tj. energije. Današnji "nuklearni reaktori" za svemirske sonde zapravo su temočlanci. Toplina oslobođena raspadom plutonija pretvara se termočlankom u električnu energiju. Bojim se da će sa probijanje Europina leda trebati nešto puno jače.
 
16 0 hvala 3
15 godina
offline
Što pokreće život na Europi (ako ga ima)

Po ne znam koji put, bravo Nenade!!!

Odlican tekst.

Gods are fragile things; they may be killed by a whiff of science or a dose of common sense. – Chapman Cohen
 
16 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Što pokreće život na Europi (ako ga ima)
danen kaže...
Moderna istraživanja o postanka života na Zemlji sve više dolaze do zaključka da je prije ovoga života, utemeljenog na proteinima i nukleinskim kiselinama, postojao nekakav pred-život na nekim drugim osnovama. Vjerojatno se radilo o katalitičkim i autokatalitičkim reakcijama na katalitičkim česticama, prije svega glinama. Tek kasnije su se razvile stanične membrane, stanice, kompleksniji organski spojevi. Nažalost, za sve to ne postoje dokazi jer od takvih "organizama" nisu ostali nikakvi fosili. Istraživanje Europinog oceana bila bi prilika za otkrivanje tih praorganizama (pionirskih organizama, "pioneer organisms"). A što se tiče probijanja Europina leda trebat će tu dosta posla, tj. energije. Današnji "nuklearni reaktori" za svemirske sonde zapravo su temočlanci. Toplina oslobođena raspadom plutonija pretvara se termočlankom u električnu energiju. Bojim se da će sa probijanje Europina leda trebati nešto puno jače.

 Direktna nuklerana bojeva glava?

8 godina
offline
Što pokreće život na Europi (ako ga ima)
Ma ne, trebat će napraviti pravi nuklearni reaktor, nuklearnu elektranu zapravo. Ne da je to izvan današnjih tehničkih mogućnosti, no to košta. A fondovi za znanstvena istraživanja sve su tanji. Slabo se daje novac za ono od čega nema izravne koristi. Skoro pa da se dobiva projekt na ključne riječi koje su trenutno u modi. Tko da da novac za " razvoj nuklearnog raektora za istraživanje mogućeg života na Europi"? Onda bi se još javile ekološke udruge, jer zamislite što bi se dogodilo da lansiranje tog reaktora u svemir ne uspije, pa da nam padne na glavu - i kontaminira ne znam koliko tisuća kilometara zemljišta.
 
3 0 hvala 0
16 godina
offline
Što pokreće život na Europi (ako ga ima)

nebi li postojala i opasnost od kontaminacije samog leda i vode na europi ako bi radijacijom otapali led? Kako zadržati osjetljivost instrumenata na mikročestice potencijalnog života pri rakvom izvoru radijacije? No jasno, vjerujem da drugog načina nema. Osim možda pronaći pukotine gdje pucaju gejziri. 
To bi moglo pomoći da se ne buši led, nego se "prošverca" kroz pukotinu u nekom rasjedu. Ako tlak nebi bio prevelik. 

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Što pokreće život na Europi (ako ga ima)

ako ima toliko metana, dovoljno je tamo "prići otvorenim plamenom" odn. zapaliti jednu. tu svakako valja na europa zdaj lansirati rvat'nu, jer smo poznati ljubitelji zaštitnih sredstava pri radu. nema potrebe da konzorcij fukushima-černobil tamo proizvodi dvoglave ljubičaste žabe (s narančastim slonićima) koje idu muuuuuu-mjau. baš neki dan čitam u "gejzirskom glasniku" kako se ekološki svjesni europčani bune protiv izgradnje nuklearke na njihovu ledu. piše (cit.; prijevod s amebskog): "ako nam ovi zemaljci tu prave cirk'se, prekidamo diplomatske snošaje i uvodimo ekonomsku blokadu na izvoz metana i vodika. nek' si grade pumpu na marsu!" 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
3 2 hvala 0
15 godina
online
Re: Što pokreće život na Europi (ako ga ima)
Ajar kaže...

mislim da će prvo otkriti opsežne migracije života iz hrvatskog dijela europe (dno dna oceana pod ledom) u irski dio a zatim i njemački. inicijalno, tu kemija nema neke veze no može se uspostaviti ako je mentalitet sklon kompromisima. 

 uopće se nebi čudio da su čak i na mjesecu Europi su bolji uvijeti rada i plaće neg u RH

16 godina
offline
Što pokreće život na Europi (ako ga ima)

Izvrstan tekst.

 

Za one koje zanima više dodao bih da je magnetsko polje Europe koje se spominje zapravo inducirano magn. polje, Europa sama ne generira svoje magn. polje.

Kretanjem Europe kroz Jupiterovo magn. polje. dolazi do razdvajanja naboja (Faraday-ev zakon) u unutrašnjosti Europe i toka struje koja onda stvara magn. polje oko Europe.

 

Rezultati dobiveni mjerenjem snage i odziva tog induciranog polja zahtjevaju vodljivi sloj ispod površine i to na na razini cijele Europe a slana voda je najizgledniji kandidat,

sve ostalo je vrlo vrlo malo vjerovatno.

 
6 0 hvala 4
11 godina
offline
Re: Što pokreće život na Europi (ako ga ima)

Meni kao kreacionistu uopće nije iznenađenje da sva znanost nije dovoljna da se pređe tako mala udaljenost.

 

Ali me također neće ni iznenaditi neka teorija o životu na mjestu koje ne možemo niti posjetiti.

 

:)

 

Živi bili pa vidjeli. ha ha ha

 

Niti živi, niti vidjeli. ZIHER .

Time waits for no man.
16 godina
neaktivan
offline
Re: Što pokreće život na Europi (ako ga ima)
Mene pak neće iznenaditi da kada otkrijemo vanzemaljski život kreacionisti smisle objašnjenje kako je on tamo postavljen od boga petnaest minuta prije nego smo ga mi našli. Za svaku pojavu se može smisliti bezbroj kompliciranih i ničim potkrijepljenih objašnjenja, a vi ste u tome maheri.
Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
15 godina
offline
Re: Što pokreće život na Europi (ako ga ima)
Visak kaže...
Mene pak neće iznenaditi da kada otkrijemo vanzemaljski život kreacionisti smisle objašnjenje kako je on tamo postavljen od boga petnaest minuta prije nego smo ga mi našli. Za svaku pojavu se može smisliti bezbroj kompliciranih i ničim potkrijepljenih objašnjenja, a vi ste u tome maheri.

 Citam tvoj odgovor i pipam se za glavu da li negdje curim.

Sve si rekao.

Gods are fragile things; they may be killed by a whiff of science or a dose of common sense. – Chapman Cohen
16 godina
offline
Re: Što pokreće život na Europi (ako ga ima)
Tanen kaže...

Meni kao kreacionistu uopće nije iznenađenje da sva znanost nije dovoljna da se pređe tako mala udaljenost.

 

Ali me također neće ni iznenaditi neka teorija o životu na mjestu koje ne možemo niti posjetiti.

 

:)

 

Živi bili pa vidjeli. ha ha ha

 

Niti živi, niti vidjeli. ZIHER .

 

Vidjet ćeš ti svog Boga :-)

 

ili ipak nećeš...

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice