Što će Googleu Motorola?

poruka: 17
|
čitano: 6.110
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Što će Googleu Motorola?".
12 godina
neaktivan
offline
Što će Googleu Motorola?

Kako Kinezi uvijek nahebu, prvo Lenovo, a sad i HTC.

 
0 5 hvala 0
13 godina
offline
Re: Što će Googleu Motorola?
zoki.zlikowski kaže...

Kako Kinezi uvijek nahebu, prvo Lenovo, a sad i HTC.

HTC nije kineska tvrtka.

14 godina
offline
Re: Što će Googleu Motorola?

Nego čija nego kineska? {#} HTC je iz države čiji službeni naziv je Republika Kina a poznata je i kao Tajvan (ne brkati s Narodna Republika Kina)

13 godina
offline
Re: Što će Googleu Motorola?
mrkač kaže...

Nego čija nego kineska? {#} HTC je iz države čiji službeni naziv je Republika Kina a poznata je i kao Tajvan (ne brkati s Narodna Republika Kina)

Jbg meni je Tajvan Tajvan a ne Republika Kina.

15 godina
offline
Re: Što će Googleu Motorola?
zoki.zlikowski kaže...

Kako Kinezi uvijek nahebu, prvo Lenovo, a sad i HTC.

Zašto je HTC naj**ao ? pa svakim danom sve više uređaja prodaje

hobi: androidhr.blogspot.com
16 godina
offline
Re: Što će Googleu Motorola?

Buy'N'Large

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
12 godina
neaktivan
offline
Re: Što će Googleu Motorola?
gamer34 kaže...
mrkač kaže...

Nego čija nego kineska? {#} HTC je iz države čiji službeni naziv je Republika Kina a poznata je i kao Tajvan (ne brkati s Narodna Republika Kina)

Jbg meni je Tajvan Tajvan a ne Republika Kina.

Ja sam mislio da je kineska. Sorry na greški.

15 godina
protjeran
offline
Re: Što će Googleu Motorola?
zoki.zlikowski kaže...

Kako Kinezi uvijek nahebu, prvo Lenovo, a sad i HTC.

Zbog cega su Kinezi najebali(Lenovo) ??? mozes pojasniti?

 

evo, danas upravo drzao u rukama jednu Lenovo perijanicu, zvijercina.....

15 godina
offline
Re: Što će Googleu Motorola?

Što će Googleu Motorola? Da ju MS ne preuzme. Već duže vrijeme se šuškalo o tome kako nakon Nokije MS svako malo baca pogled prema Motoroli. A pošto se još uvijek svi u Googleu lupaju po glavi kad se sijete Suna...

Ovdje treba i spomenuti da iako Motorola jest tek 8. (ili koji već) proizvođač telefona, po kvaliteti je u rangu Nokije ili tek majušno iza nje, a da, za razliku od Finaca, Motorola je prigrlila Android i izdala nekoliko uređaja koji su se i te kako isplatili i našli svoju klijentelu (Xoom (doduše tablet), Atrix, Photon; spomenuti Defy je ipak klasa ispod ovih).

 

Osobno ne mislim niti da je Samsung niti Sony Erricson niti LG izvisio zbog ove akvizicije. Sve tri kompanije nisu stavljale na tržište cutting-edge proizvode što se tiče same softverske inovacije. Kod Samsunga, i donekle dok SE, možemo govoriti o ratu dizajnom, što ovom akvizicijom nije niti najmanje poljuljano.

Pored toga, Samsung je više orjentiran na proizvodnju svega i svačega, nego na sam segment mobilnih telefona.

 

Onaj koji najviše gubi je HTC jer je upravo on bio taj koji je donosio inovacije na Android platformi. Ako se sijetimo Nexusa, onda znamo da je Google upravo njegovim proizvođačima učinio dostupnim zadnje verzije, još vruće od kaljenja i čekića. Pored HTC na invacijama su živjeli Motrola (koju je Google kupio), Lenovo, Asus i tu i tamo spomenuti Samsung. Lenovo i Asus možemo fino anulirati iz jednadžbe jer njima su mobilni uređaji više poput zabave nego ozbiljni pokušaji da uzmu dio tržišta. Samsungu se više natjecao dizajnom i hardverom nego da su živjeli na zadnjim verzijama Androida. Pored toga, Samsung ima strašna partnerstva sa telekomunikacijskim pružateljima usluga (nešto što i MS i Apple i Google... Pa ne da nemaju, ali Samsung je tu ipak koju svjetlosnu godinu ispred). 

Ono što je zanimljivo je i to da je HTC, također, i najslabija (da, najslabija, koliko god se to "štrc štrc Desire" ekipi čini nebulozno) kompanija od svih ozbiljnih nuditelja Androida i vjerojvatno slijedeća kompanija koja će biti "kupljena" od strane MSa ili Googlea što se tiće proizvođača mobilnih telefona je upravo on. HTC u svom portfolio ima, tržišno, najjače i WP7 i Android mobitele. Ukoliko MS uzme HTC, pitanje je što će biti sa Nokijom. Da li će ih MS gledati kao ravnopravne, da li će ih ostaviti samostalne ili spojiti brandove, da li će se okrenuti HTCu (jer je tržišno jači igrač) itd. Isto i vrijedi i za Google (iako bi Motrola bila u daleko boljoj poziciji nego Nokia).

 

Pitanje je i što zapravo MS i Google, ali i HP (Palm) i RIM žele, odnosno kuda krenuti. Fora kod prva tri je što njima akvizicije i "outsourcing" nisu nimalo strani. RIM je priča za sebe. Stvar je da Apple bi se mogao naći u vrlo nezgodnoj poziciji i biti dotučen svojim vlastitim oružjem - patentima. On jedini nemože (odnosno ne smije ako misli zadržati imidž koji ima) lupiti svoj logo pored LGovog ili SEovog.

Da se krivo ne razumijemo, Apple ima kvalitetne proizvode i ima siguran krug korisnika, ali mogao bi se naći u veoma neugodnoj situaciji, bar što se tiče pravnog fronta.

You can patch technical vulnerabilities as they evolve, but there is no patch for stupidity, or rather gullibility. - Kevin Mitnick
13 godina
offline
Što će Googleu Motorola?
patenti, patenti, patenti ... eto zasto.
 
0 0 hvala 0
15 godina
online
Što će Googleu Motorola?

kada imaš vlastiti hardver možeš lakše po njemu doći i do kvalitetnijeg i optimiziranijeg softvera kojeg ćeš prilagođavati prema njemu... tim potezom izjednačili su se s jabukom ...

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Što će Googleu Motorola?

Kada google preuzme svijet, mislim da će nam početi nedostajati jabuka.

Lt.Lowenbrau prozvan cheaterom preko 9000 puta
 
2 2 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Što će Googleu Motorola?
Bukva kaže...

Što će Googleu Motorola? Da ju MS ne preuzme. Već duže vrijeme se šuškalo o tome kako nakon Nokije MS svako malo baca pogled prema Motoroli. A pošto se još uvijek svi u Googleu lupaju po glavi kad se sijete Suna...

Ovdje treba i spomenuti da iako Motorola jest tek 8. (ili koji već) proizvođač telefona, po kvaliteti je u rangu Nokije ili tek majušno iza nje, a da, za razliku od Finaca, Motorola je prigrlila Android i izdala nekoliko uređaja koji su se i te kako isplatili i našli svoju klijentelu (Xoom (doduše tablet), Atrix, Photon; spomenuti Defy je ipak klasa ispod ovih).

 

Osobno ne mislim niti da je Samsung niti Sony Erricson niti LG izvisio zbog ove akvizicije. Sve tri kompanije nisu stavljale na tržište cutting-edge proizvode što se tiče same softverske inovacije. Kod Samsunga, i donekle dok SE, možemo govoriti o ratu dizajnom, što ovom akvizicijom nije niti najmanje poljuljano.

Pored toga, Samsung je više orjentiran na proizvodnju svega i svačega, nego na sam segment mobilnih telefona.

 

Onaj koji najviše gubi je HTC jer je upravo on bio taj koji je donosio inovacije na Android platformi. Ako se sijetimo Nexusa, onda znamo da je Google upravo njegovim proizvođačima učinio dostupnim zadnje verzije, još vruće od kaljenja i čekića. Pored HTC na invacijama su živjeli Motrola (koju je Google kupio), Lenovo, Asus i tu i tamo spomenuti Samsung. Lenovo i Asus možemo fino anulirati iz jednadžbe jer njima su mobilni uređaji više poput zabave nego ozbiljni pokušaji da uzmu dio tržišta. Samsungu se više natjecao dizajnom i hardverom nego da su živjeli na zadnjim verzijama Androida. Pored toga, Samsung ima strašna partnerstva sa telekomunikacijskim pružateljima usluga (nešto što i MS i Apple i Google... Pa ne da nemaju, ali Samsung je tu ipak koju svjetlosnu godinu ispred). 

Ono što je zanimljivo je i to da je HTC, također, i najslabija (da, najslabija, koliko god se to "štrc štrc Desire" ekipi čini nebulozno) kompanija od svih ozbiljnih nuditelja Androida i vjerojvatno slijedeća kompanija koja će biti "kupljena" od strane MSa ili Googlea što se tiće proizvođača mobilnih telefona je upravo on. HTC u svom portfolio ima, tržišno, najjače i WP7 i Android mobitele. Ukoliko MS uzme HTC, pitanje je što će biti sa Nokijom. Da li će ih MS gledati kao ravnopravne, da li će ih ostaviti samostalne ili spojiti brandove, da li će se okrenuti HTCu (jer je tržišno jači igrač) itd. Isto i vrijedi i za Google (iako bi Motrola bila u daleko boljoj poziciji nego Nokia).

 

Pitanje je i što zapravo MS i Google, ali i HP (Palm) i RIM žele, odnosno kuda krenuti. Fora kod prva tri je što njima akvizicije i "outsourcing" nisu nimalo strani. RIM je priča za sebe. Stvar je da Apple bi se mogao naći u vrlo nezgodnoj poziciji i biti dotučen svojim vlastitim oružjem - patentima. On jedini nemože (odnosno ne smije ako misli zadržati imidž koji ima) lupiti svoj logo pored LGovog ili SEovog.

Da se krivo ne razumijemo, Apple ima kvalitetne proizvode i ima siguran krug korisnika, ali mogao bi se naći u veoma neugodnoj situaciji, bar što se tiče pravnog fronta.

 

Odlična analiza. Ja bih samo dodao da mislim da postoji dosta velika doza nacionalizma kod Amerikanaca i da rijetko kupuju kineske i tajvanske tvrtke, uglavnom se drže svojih. Mislim da će Amerikaci radije stvoriti od neke američke tvrtke velikog igrača nego kupiti jaku tajvansku ili kinesku tvrtku. Sjetimo se AMD-a i ATI-ja, kako nitko nije reagirao na isti način s nVidijom (koja je tada bila i jača tvrtka od ATI-ja). Možda je rasizam, možda nacionalizam, ali stvarno imam osjećaj da američki kapital ako već ide izvan granica Amerike onda ide u Kanadu, Australiju ili Zapadnu Europu, a vrlo teško u ostatak svijeta.

14 godina
neaktivan
offline
Re: Što će Googleu Motorola?
Bukva kaže...

(...)

Pored toga, Samsung je više orjentiran na proizvodnju svega i svačega, nego na sam segment mobilnih telefona.

(...)

Ono što je zanimljivo je i to da je HTC, također, i najslabija kompanija od svih ozbiljnih nuditelja Androida i vjerojvatno slijedeća kompanija koja će biti "kupljena" od strane MSa ili Googlea što se tiće proizvođača mobilnih telefona je upravo on. HTC u svom portfolio ima, tržišno, najjače i WP7 i Android mobitele. Ukoliko MS uzme HTC, pitanje je što će biti sa Nokijom. Da li će ih MS gledati kao ravnopravne, da li će ih ostaviti samostalne ili spojiti brandove, da li će se okrenuti HTCu (jer je tržišno jači igrač) itd. Isto i vrijedi i za Google (iako bi Motrola bila u daleko boljoj poziciji nego Nokia).

 

Pitanje je i što zapravo MS i Google, ali i HP (Palm) i RIM žele, odnosno kuda krenuti. Fora kod prva tri je što njima akvizicije i "outsourcing" nisu nimalo strani. RIM je priča za sebe. Stvar je da Apple bi se mogao naći u vrlo nezgodnoj poziciji i biti dotučen svojim vlastitim oružjem - patentima. On jedini nemože (odnosno ne smije ako misli zadržati imidž koji ima) lupiti svoj logo pored LGovog ili SEovog.

Da se krivo ne razumijemo, Apple ima kvalitetne proizvode i ima siguran krug korisnika, ali mogao bi se naći u veoma neugodnoj situaciji, bar što se tiče pravnog fronta.

Samsung se bavi svime i svacim, ali je u zadnje vrijeme najveci dio kapitala i vlastitih napora uložio

upravo u industriju mobitela i tableta. Otvoreno su rekli da im je cilj postati najveci proizvođac na tom polju pošto poto,

tako da zakljucak da Samsung nije orjentiran na segment mobitela ne stoji nikako.

 

Sumnjam da ce HTC itko ici kupovati. Zašto bi? Imaju li neki velik broj patenata? Nemaju.

Imaju li ogroman udio koji ugrožava druge? Nemaju. Ni M$ uz Nokiu, ni Googleu uz Motorolu HTC nije potreban

i bio bi to sasvim nepotreban trošak. Spajanje brandova i nije baš trivijalna stvar, a pogotovo kad nisu

neka dobitna kombinacija. Ne vidim neke poveznice HTC-a s Nokiom ili Motorolom.

Tako da cisto sumnajm u takav ishod igre. HTC može samo ostat na razini na kojoj je ili lagano opadati.

Drugaciji scenarij uz trenutne uvijete nažalost baš i nije na vidiku. Naravno osim ako se nešto znacajnije ne promjeni.

 

Ovo da bi Apple trebao lupisiti svoj logo uz SE-ov ili LG-ov mi također nema logike. Zašto bi takvo šta uopce i trebao?

Oba proizvođaca stagniraju ili padaju, a Apple svako malo probija rekorde u prodaji i profitu, tako da tako nešto nit je potrebno

nit logicno. Niti je Apple u nezgodnoj poziciji. Patente je dobio u suradnji s Nokiom i kupovinom Nortelovih patenata,

a imaju i dobar dio vlastitih. Tako da ne vidim po kojoj bi se logici Apple mogao naci u nazgodnoj poziciji.

Da želi može kupiti i SE i LG i HTC koliko love u gotovini ima, a dionice da ni ne spominjemo...

RIM je vjerojatno prvi iduci koji bi mogao doživjeti slom ako se nešto znacajnije ne promjeni..

Ne dozvolite da vas obeshrabre oni koji su razočarani životom i koji su postali gluhi za najdublje i iskonske želje svoga srca - IVAN PAVAO II
13 godina
protjeran
offline
Što će Googleu Motorola?

A nemojte zaboraviti u cijeloj priči da je SE nekad bio S i E (Sony i Ericsson, kao 2 zasebne kompanije).. T68i je bio prvi mobitel sa značkom SE-a.

Sony je to još davno mudro izveo i spojivši se sa Ericssonom rješio svoje probleme sa patentima ;)

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Što će Googleu Motorola?

Money, money, money {#}

Slavonija u ♥ | http://crocraft.com - hrvatska Minecraft zajednica | http://www.spreadlinux.com/
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Što će Googleu Motorola?

Ama oce svoje mobitele a ne da ima pravi netko drugi. Jel to tako tesko za shvatiti.

 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice