Što curi u Krškom?

poruka: 20
|
čitano: 4.720
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Što curi u Krškom?".
15 godina
offline
Što curi u Krškom?

a zato Sava tako lijepo svjetluca, ujutro prije izlaska sunca ... 

I know that you believe you understand what you think I said, but I'm not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
6 6 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Što curi u Krškom?

Živo me zanima koliko će vremena trebati da krene shitposting u stilu "OMG WE ALL GONNA DIE"...

My name is Legion... For we are many!
Moj PC  
7 0 hvala 0
14 godina
offline
Što curi u Krškom?

Bježmo svi za Njemačku!!!!

 
12 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Što curi u Krškom?

Prekulturni su hrvati za shitposting, uglavnom znaci nesto curi...steta za svemir

"Lijepog li djeteta! Koliko je star? " -Trideset i pet godina!
Poruka je uređivana zadnji put pet 6.3.2015 20:06 (kunof00).
15 godina
offline
Re: Što curi u Krškom?

Nema veze, ionako tu u Zagrebu Sumamed pročisti cijelu Savu.

You can patch technical vulnerabilities as they evolve, but there is no patch for stupidity, or rather gullibility. - Kevin Mitnick
15 godina
offline
Što curi u Krškom?

Ljudi, radijacije je procurila u ZATVORENI primarni krug. Ne ide nikamo dalje (osim ako ne eksplodira, ali onda smo naježili i da nije curilo, a trenutno nema razloga da razmišljamo o eksploziji).

Nego, kad će više FUZIJSKI reaktor proraditi komercijalno? Mislim na ITER ili nešto takvo, ne na one minijaturne kućne koje imamo odavno, niti na one koji više energije potroše nego proizvedu.

Zadnje što sam za ITER čuo je da ga za nekih 10-20 godina planiraju završit i pustit u pogon, i da još nemaju pojma kako riješiti neke teže tehničke probleme. Npr. kako zadržati veću količinu vruće plazme na okupu. Jer kad je mala količina nema problema. Ali kad je veća količina, povremeno im "bljućne" i rastopi stijenku posude u kojoj je nastoje zadržati. Supravodljivim magnetima nastoje vruću plazmu zadržati u posudi dalje od stijenki, da je ne rastopi. Ima li neko svježije informacije?

 
3 0 hvala 0
13 godina
offline
Što curi u Krškom?

Opet odličan tekst!

 

Sad će opet zeleni krenut filozofirat, fantazirat i iznosit svoju zabrinutost...

Moj PC  
5 6 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Što curi u Krškom?
Keso kaže...

(...) Nego, kad će više FUZIJSKI reaktor proraditi komercijalno? Mislim na ITER ili nešto takvo, ne na one minijaturne kućne koje imamo odavno, niti na one koji više energije potroše nego proizvedu. (...)

Prema ljudima iz projekta ITER, šira komercijalna upotreba fuzijskih tokamak elektrana očekuje se u zadnjoj četvrtini ovog stoljeća (dakle nakon 2075.) pod uvjetom da projekti ITER (eksperimentalni reaktor), DEMO (demonstracijska elektrana s prototipom komercijalnog reaktora) i PROTO (prototip komercijalne elektrane) budu uspješni. Kao i tokamak reaktori, ostali tipovi reaktora su još u dubokom razvoju, tako da ako se ne dogodi nešto revolucionarno, komercijalnu fuziju nećemo dobiti tako skoro.

 

Ukratko - ITER: prva plazma 2020. godine, prve D-T operacije 2027. godine; DEMO - gradnja 2024.-2033., prva faza operacija 2033.-2038., proširenje/modernizacija 2038.-2040., druga faza nakon 2040; za PROTO nema rasporeda, samo da je u planu nakon 2050. godine - moguće je da će i nadogradnjom DEMO pretvoriti u PROTO.

It doesnt matter how beautiful your theory is, it doesnt matter how smart you are. If it doesnt agree with experiment, its wrong. - Richard P. Feynman
Poruka je uređivana zadnji put pet 6.3.2015 21:19 (hrx).
12 godina
offline
Što curi u Krškom?

fallout 4 confirmed - real life

Moj PC  
3 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Što curi u Krškom?

Struju uvozimo, a ljudi nebi nuklearne da ne eksplodiraju, nebi termoelektrane da ne zagađuju, nebi solarne jer su skupe i zagađuju gdje se proizvode, nebi vjetroelektrane da ne ubijaju ptice, nebi hidroelektrane da ne unistavaju ekosustave.... 

A s druge strane svima je struja preskupa i uvijek se netko zali.. 

A novinari naravno svasta prenose, a ne znaju ni mjernu jedinicu za energiju, bas sam vidio da je neki uspoređivao megaherce i snagu... ugl. to je njima odličan izvor klikova.

Narod je glup i svašta vjeruje.

All rights reserved. Copyright (c) by Dipl. Pješak 2014.
Moj PC  
36 0 hvala 0
13 godina
offline
Što curi u Krškom?

Još jedan dobar članak.

 

Nadam se da je ekipa shvatila, iz cijele priče, da nuklearni reaktor u biti proizvodi toplinsku energiju a para pokreće turbinu (samim time i generator).

 

P.S.: Ako mogu predložiti, autoru članka, da u nekom od idućih članaka da osvrt na energane na biomasu i planiranu gradnju u RH (čini mi se da je teme zanimljiva).

Stručnjak za odmaganje...
Poruka je uređivana zadnji put pet 6.3.2015 22:38 (mario.L_hr).
 
16 3 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Re: Što curi u Krškom?
zmaz kaže...

uh sto netko obozava moje komentare ,jednako kao ja ovaj text,vec 2 obrisana

 

Ja sam ti ih obrisao! I nastavit ću ih brisati dok se ne ispričaš!

Freak Show Inc.
 
5 0 hvala 2
16 godina
neaktivan
offline
Re: Što curi u Krškom?
Cijena struje u HR je kao i vani jedini problem su place koje su 3-5 puta manje nego vani. Naravno, to povlaci da je struja toliko skuplja. Razlog je abnormalno skupa drzava jer mora korumpurat vecinu (75%) stanovnistva.
A sto se tice radijacije primarnog kruga ona prelazi na sekundarni, a dalje pak u zrak i Savu. Sve je ok dok su ostecenja mala i nivo radijacije nizak. Sve nesrece koje su se dogodile posljedica su skrtosti (zarade), nemara i ljudskog faktora. I obican auto krepa radi skrtosti (zarade pa makar 1kn na 100000kn) proizvodjaca i ide se na proracunati rizik. Nuklearka nije nista drugacija jedino sto je letvica dignuta nesto vise. Pogledajte samo Fukushimu.
12 godina
offline
Re: Što curi u Krškom?
Drazen kaže...
Cijena struje u HR je kao i vani jedini problem su place koje su 3-5 puta manje nego vani. Naravno, to povlaci da je struja toliko skuplja. Razlog je abnormalno skupa drzava jer mora korumpurat vecinu (75%) stanovnistva.
A sto se tice radijacije primarnog kruga ona prelazi na sekundarni, a dalje pak u zrak i Savu. Sve je ok dok su ostecenja mala i nivo radijacije nizak. Sve nesrece koje su se dogodile posljedica su skrtosti (zarade), nemara i ljudskog faktora. I obican auto krepa radi skrtosti (zarade pa makar 1kn na 100000kn) proizvodjaca i ide se na proracunati rizik. Nuklearka nije nista drugacija jedino sto je letvica dignuta nesto vise. Pogledajte samo Fukushimu.

 Čisto sumljam da bi cijena struje pala kad bi napravili svoju nuklearku,isto kao i kad pojeftini nako godine s obilnim kišama,NOT!!

 

A to da imamo normalne plače stoji,struja bi bila normalna režija,a ne strepit i plačat račune od opomene do opomene!!

AUDIOFIL
15 godina
neaktivan
offline
Re: Što curi u Krškom?
Diplomirani pješak kaže...

Struju uvozimo, a ljudi nebi nuklearne da ne eksplodiraju, nebi termoelektrane da ne zagađuju, nebi solarne jer su skupe i zagađuju gdje se proizvode, nebi vjetroelektrane da ne ubijaju ptice, nebi hidroelektrane da ne unistavaju ekosustave.... 

A s druge strane svima je struja preskupa i uvijek se netko zali.. 

A novinari naravno svasta prenose, a ne znaju ni mjernu jedinicu za energiju, bas sam vidio da je neki uspoređivao megaherce i snagu... ugl. to je njima odličan izvor klikova.

Narod je glup i svašta vjeruje.

 Kako je krenulo sad nebi ni naftu jadranu. Lako se dalmatincima bunit kad oni beru pare od turizma a kontinentalna hrvatska crkava. Hrvatska duguje oko 80 miljardi dolara a nafta bi nas mogla malo pokrpat ali izgleda opet ce bit referendum i nista od toga.

15 godina
neaktivan
offline
Re: Što curi u Krškom?
volegradele kaže...
Drazen kaže...
Cijena struje u HR je kao i vani jedini problem su place koje su 3-5 puta manje nego vani. Naravno, to povlaci da je struja toliko skuplja. Razlog je abnormalno skupa drzava jer mora korumpurat vecinu (75%) stanovnistva.
A sto se tice radijacije primarnog kruga ona prelazi na sekundarni, a dalje pak u zrak i Savu. Sve je ok dok su ostecenja mala i nivo radijacije nizak. Sve nesrece koje su se dogodile posljedica su skrtosti (zarade), nemara i ljudskog faktora. I obican auto krepa radi skrtosti (zarade pa makar 1kn na 100000kn) proizvodjaca i ide se na proracunati rizik. Nuklearka nije nista drugacija jedino sto je letvica dignuta nesto vise. Pogledajte samo Fukushimu.

 Čisto sumljam da bi cijena struje pala kad bi napravili svoju nuklearku,isto kao i kad pojeftini nako godine s obilnim kišama,NOT!!

 

A to da imamo normalne plače stoji,struja bi bila normalna režija,a ne strepit i plačat račune od opomene do opomene!!

 U današnje vrijeme se može dosta uštedit na struji. Kupis frižider,tv i perilicu rublja A++ razred i ubacit LED rasvjetu mislim da bi ušteda bila i do 50%

12 godina
neaktivan
offline
Što curi u Krškom?

Zeroname.. nemaju se kaj bunit, ali da mi imamo naftu bar za svoje potrebe bilo bi super, a to nevjerujem bas

All rights reserved. Copyright (c) by Dipl. Pješak 2015.
Poruka je uređivana zadnji put sub 7.3.2015 19:24 (Diplomirani pješak).
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Što curi u Krškom?
zeroname kaže...

 Kako je krenulo sad nebi ni naftu jadranu. Lako se dalmatincima bunit kad oni beru pare od turizma a kontinentalna hrvatska crkava. Hrvatska duguje oko 80 miljardi dolara a nafta bi nas mogla malo pokrpat ali izgleda opet ce bit referendum i nista od toga.

 Informiraj se prije nego lupnes. Turizam je jedina grana koja ovu drzavu odrzava na zivotu. Sve drugo je propalo pa hajmo onda odsjec i tu granu na kojoj sjedimo. Lako se Dalmatincima bunit? A ko bi se trebao bunit? Eskimi? Ako te bas zanima Istrijani od turizma zaradjuju vise od Dalmatinaca. Kontinentalna Hrvatska crkava? E pa tome nisu krivi Dalmatinci i Istrijani nego centralizacija. Svakom zagovaracu nuklearki i naftnih busotina zelim jednu u dvoristu.

15 godina
offline
Što curi u Krškom?

Ne možeš imati i bušotine i turizam na tako malom razmaku. Moraš se odlučiti za jedno od toga. A naftu (INA) smo imali i prije, pa smo je "prodali" za nekih 800 000 eur mita Ivici. A dug države je isto upitan kad pogledaš kako su banke privatizirane, i koliki novac je u toj "igri". Iako je

, revizija te privatizacije NIKAD nije napravljena. To je novac daleko veći i od nafte i od turizma. A narod to nema u fokusu, nego glasa za iste dvije stranke, tobože podijeljene u mišljenju, a zapravo podržavaju isti model financijskog uništenja države. Oslabiti državne organe i crpsti novac iz naroda i firmi. Najgore što će ljudi i dalje jednako glasati za SDPHDZ, pa se čuditi kako to da zemlja i dalje jednako tone.

 
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Što curi u Krškom?

curi u Krškom sretan dan žena 

I know that you believe you understand what you think I said, but I'm not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
9 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice