Stiže jeftini 4K TV

poruka: 18
|
čitano: 6.301
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Stiže jeftini 4K TV".
15 godina
offline
Stiže jeftini 4K TV

joj, krasno. dajte mi zamotajte 5 komada za van.

Moj PC  
2 4 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Stiže jeftini 4K TV
Hoće li se raditi i 4:3 varijanta za gledanje HTVa?
12 godina
offline
Re: Stiže jeftini 4K TV
"jeftini" 4K tv od 5000 i 7000 dolara
16 godina
moderator
offline
Re: Stiže jeftini 4K TV
ZdravkoZ kaže...
"jeftini" 4K tv od 5000 i 7000 dolara

Pa s obzirom da su dosada cijene bile od četiri znamenke, da, to je jeftino. 

 

Plus, jeftino u naslovu vijesti se primarno odnosi na ovaj model od 1.500 dolara što je opet znatno jeftinije i od tih "jeftinih" Sonya. 

11 godina
neaktivan
offline
Stiže jeftini 4K TV

Nadam se kako ima dobar upscaling... idealno za gledanje naših kvalitetno kodiranih SD programa ;-p

 
4 1 hvala 0
14 godina
offline
Stiže jeftini 4K TV

Pa vjerojatno će cijene za 2-3 godine biti kao šta su danas 3D LCDi,,  super za gledanje fotki :)  

 

i naravno HTV1,2,3....i ostale ekipe u SDu 4:3   :))))) 

 
2 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Stiže jeftini 4K TV

576i na 3840i e da mi je to vidjeti :)

 
1 2 hvala 0
16 godina
offline
Re: Stiže jeftini 4K TV
Visak kaže...
Hoće li se raditi i 4:3 varijanta za gledanje HTVa?

{#}{#}

ššššš - možda su u šumi
15 godina
offline
Re: Stiže jeftini 4K TV
bus kaže...

Pa vjerojatno će cijene za 2-3 godine biti kao šta su danas 3D LCDi,,  super za gledanje fotki :)  

 

i naravno HTV1,2,3....i ostale ekipe u SDu 4:3   :))))) 

Najzaostaliji smo u svitu.

 

kradem mine iz minskog polja
16 godina
offline
Re: Stiže jeftini 4K TV
Koja brzina interneta je potrebna da bi se gledal 4K sadrzaj?
13 godina
offline
Stiže jeftini 4K TV

oni izbacuju tv-e od 130 cm pa na dalje a ja u kuci jos uvijek imam katodni tv od 55 cm star 20 godina, kako su krenuli za 10 godina kad kupim lcd od 107 cm oni ce izbaciti neki od 3 metra

Plans to protect air and water, wilderness and wildlife are in fact plans to protect man. Stewart Udall . LoL west:win4crazzy east:win4crazy
Moj PC  
1 3 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Stiže jeftini 4K TV

Ovo bi bilo dobro za monitor, samo ne znam da li mi komp podržava takvu rezoluciju.

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Stiže jeftini 4K TV
NEW_MAN kaže...
Koja brzina interneta je potrebna da bi se gledal 4K sadrzaj?

Nije stvar u rezoluciji nego i u kvaliteti slike. Ne možeš baš to striktno tako gledati. Nisam stručnjak, nit se baš razumijem specijalno, al ugrubo ovako:

Teoretski, recimo bez kompresije, kodiranja bla bla, 36 bita po pikselu, cca 8 milijuna piksela na 106 MHz.... 1 minuta 4k videa može biti velika gotovo 30 GB, cca 470 MBps odnosno 3760 Mbps.

 

Naravno da se video kodira, bude puno manji bandwidth itd itd... Al pretpostavljam da će ti za neke "niže kvalitete", biti dovoljno čak 25-30 Mbps, 4 puta brža nego za 1080p ;)

Imaš na youtubu par primjera 4K videa pa procjeni sam koliko ti treba sa tvojom brzinom da ti se učita video i zaračunaj..

Pod rezoluciju odabereš "Original".

 

 

 

 

Osvrt s korisničke strane - http://echo1.blog.hr/
12 godina
neaktivan
offline
Re: Stiže jeftini 4K TV
EchoOne kaže...
NEW_MAN kaže...
Koja brzina interneta je potrebna da bi se gledal 4K sadrzaj?

Nije stvar u rezoluciji nego i u kvaliteti slike. Ne možeš baš to striktno tako gledati. Nisam stručnjak, nit se baš razumijem specijalno, al ugrubo ovako:

Teoretski, recimo bez kompresije, kodiranja bla bla, 36 bita po pikselu, cca 8 milijuna piksela na 106 MHz.... 1 minuta 4k videa može biti velika gotovo 30 GB, cca 470 MBps odnosno 3760 Mbps.

 

Naravno da se video kodira, bude puno manji bandwidth itd itd... Al pretpostavljam da će ti za neke "niže kvalitete", biti dovoljno čak 25-30 Mbps, 4 puta brža nego za 1080p ;)

Imaš na youtubu par primjera 4K videa pa procjeni sam koliko ti treba sa tvojom brzinom da ti se učita video i zaračunaj..

Pod rezoluciju odabereš "Original".

 

 

 

 

Ma ne za filmove, za raditi. Excel, Powerpoint i sl.

16 godina
offline
Re: Stiže jeftini 4K TV
Visak kaže...
Hoće li se raditi i 4:3 varijanta za gledanje HTVa?

Kolko sam čuo neče baš hm,Izlanuo se ali ima opcija SD Junk Aspect Ratio to si fino uključiš kad gledaš nekaj na HTV i eto problem rješen/malo morgen.{#}{#}

http://dambek.minus.com/mjf1iISZq
16 godina
offline
Re: Stiže jeftini 4K TV
EchoOne kaže...
NEW_MAN kaže...
Koja brzina interneta je potrebna da bi se gledal 4K sadrzaj?

Nije stvar u rezoluciji nego i u kvaliteti slike. Ne možeš baš to striktno tako gledati. Nisam stručnjak, nit se baš razumijem specijalno, al ugrubo ovako:

Teoretski, recimo bez kompresije, kodiranja bla bla, 36 bita po pikselu, cca 8 milijuna piksela na 106 MHz.... 1 minuta 4k videa može biti velika gotovo 30 GB, cca 470 MBps odnosno 3760 Mbps.

 

Naravno da se video kodira, bude puno manji bandwidth itd itd... Al pretpostavljam da će ti za neke "niže kvalitete", biti dovoljno čak 25-30 Mbps, 4 puta brža nego za 1080p ;)

Imaš na youtubu par primjera 4K videa pa procjeni sam koliko ti treba sa tvojom brzinom da ti se učita video i zaračunaj..

Pod rezoluciju odabereš "Original".

 

 

 

 

Znam da nije sve u razlucivosti nego i u kvaliteti kompresije. Trenutno su mkv Full HD filmovi super kvalitete oko 8 GB, znaci kak si napisal 32 GB za pogledat film kak spada. 

Znaci da prek T-Scuma koji nudi brzine do 20 Mbita niti nemres gledat takav sadrzaj.

Btw ima opce sadrzaja u 4K za kupit ili Satelitski kanal ili bilo kaj osim Youtube?

12 godina
offline
Re: Stiže jeftini 4K TV

Ima, za sada jako malo, al uglavnom sve i da ih ima, nemaju gdje biti prikazani osim u samo određenim kinima (IMAX pretpostavljam). Mislim da možda 50 filmova sveukupno...

Popularniji naslovi su novi Batman, Skyfall, MIB3, Django...

Osvrt s korisničke strane - http://echo1.blog.hr/
13 godina
offline
Re: Stiže jeftini 4K TV
Iskreno mislim da za tv od 50" i 4k 1500$ je sitnica, da se nudi po toj cijeni u hr odmah bi uzeo.
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice