Stigli su Windowsi 10

poruka: 273
|
čitano: 37.490
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Stigli su Windowsi 10".
16 godina
offline
Re: Stigli su Windowsi 10
doktor1 kaže...
mrxa1 kaže...
 Ako je win 7 bio xp 2.0 onda je win 10 xp 3.0...ako ga ja sad nisam urekao jasno ;)

 

 Daj bacite taj XP više u vražiju mater!

XP je XP, sedmica je sedmica, desetka je desetka!

 

Tocno to - XP je uostalom bio smece od OS-a. Nestabilan i toliko pun rupa da je to sramota.

Naravno - javit ce se 5 gledaoca youtubea i facebooka kojima je "bio super". 

 

 

13 godina
protjeran
offline
Re: Stigli su Windowsi 10
funat kaže...
doktor1 kaže...
mrxa1 kaže...
 Ako je win 7 bio xp 2.0 onda je win 10 xp 3.0...ako ga ja sad nisam urekao jasno ;)

 

 Daj bacite taj XP više u vražiju mater!

XP je XP, sedmica je sedmica, desetka je desetka!

 

Tocno to - XP je uostalom bio smece od OS-a. Nestabilan i toliko pun rupa da je to sramota.

Naravno - javit ce se 5 gledaoca youtubea i facebooka kojima je "bio super". 

 

 

 Xp je zakon :D

http://www.soundstream.com/
10 godina
offline
Re: Stigli su Windowsi 10
ZovemseZoranidolazimizRijeke kaže...

Power useri ne koriste Windowse nego si iskompajliraju svoju verziju Linuxa, skrojenu baš po njihovim mjerilima. Naravno, isključivo bez GUIa, sve u shellu.

 ??

 

Čemu ove gluposti na temi o windowsima? Trebalo bi te banirati radi idiotskog trolanja.

Samomrzeći hrvat
Moj PC  
2 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Stigli su Windowsi 10

Meni su preko ms partner networka ponudili za sad samo enterprise edition ,nisam još probao .

15 godina
offline
Re: Stigli su Windowsi 10
Renesis kaže...

Nemojte se pretjerano zurit s instalacijom jer Win10 nije ni pribilizno dobro ispoliran kolko bi mogao bit.

Ima hrpa nekonzistentosnti i sitnih, ali i velikih (iznimno iritirajucih bugova) koje jos nisu stigli popravit.

Govorim iz iskustva jer sam bio dosta dugo Insider, a i ove stranice svjedoce tome:

http://answers.microsoft.com/en-us/insider/forum/insider_wintp-insider_install/windows-10-rtmfinal-10240-collective-bugs-and/297b5d4f-ddb5-4e29-9625-fe74b095580c

http://www.windowscentral.com/windows-10-problems-missing-features

http://answers.microsoft.com/en-us/insider/forum/insider_wintp-insider_desktop/windows-10-is-not-finished/c3993fa9-4244-4992-af3b-450f8f0fff0d

 

 

A ovdje nije sve jos ni nabrojano. Da ne spominjem probleme jos s Onedriveom jer su maknuli Smart sync i placeholdere.

Sama stabilnost je dobra i svaka im cast na tome, al jednostavno workflowi za mnoge scenarije jos nisu dovrseni.

 

Pa i nije nešto previše popljuvao lik to, i sam navodi da jedva čeka da apdejta sve uređaje sa njim...a i realno, to je članak star tjedan dana+ tako da su sigurno bar 60% tih problema već riješeni ili se rješavaju...mislim da nema mjesta panici i rezerviranosti. A i sam si rekao da si bio Insider, znači više nisi. A i sa svih strana vidi da radi odlično tj. jako brzo i pouzdano...baš me briga, update ću odraditi pa kud puklo ;)

أهبل Origin: mrxa | SteamID: mrxa88 | speed: http://www.speedtest.net/result/2968693004.png | https://www.flickr.com/photos/131447653@N03/
10 godina
offline
Stigli su Windowsi 10

Koliko će koštati home verzija (ako toga još ima)?

Samomrzeći hrvat
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Stigli su Windowsi 10
Entry Point kaže...

Koliko će koštati home verzija (ako toga još ima)?

 120$

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. R.I.P. Steve Jobs 6.10.2011. 1955. - 2011. http://500px.com/mihovilm
16 godina
offline
Stigli su Windowsi 10

ja jos uvijek nemam update ....

It's better to keep your mouth shut and give the impression that you're stupid than to open it and remove all doubt.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Stigli su Windowsi 10

Legitimno pitanje za entuzijaste sto su instalirali: Jeli postoji opcija da se izgled prozora vrati na "Windows classic" ili je ta opcija netragom netsala?

Drugo pitanje: jeli Windows Explorer kao kod Vista/7 ili je isti kupus iz Win 8?

Hvala unapred.

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Stigli su Windowsi 10
Bolji kupus iz W8
R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. R.I.P. Steve Jobs 6.10.2011. 1955. - 2011. http://500px.com/mihovilm
13 godina
offline
Stigli su Windowsi 10

Jel ima netko ovaj problem?

 

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Stigli su Windowsi 10
Solo kaže...

Legitimno pitanje za entuzijaste sto su instalirali: Jeli postoji opcija da se izgled prozora vrati na "Windows classic" ili je ta opcija netragom netsala?

Drugo pitanje: jeli Windows Explorer kao kod Vista/7 ili je isti kupus iz Win 8?

Hvala unapred.

Ako misliš na Windows Classic temu, ne vidim da postoji na Desetki. Vjerujem da se može naknadno preuzeti i instalirati.

 

Windows Explorer izgleda kao nešto organiziraniji kupus iz Osmice.

...ali sutra, dragi moj Samsone, trofej i slava neće nas zaobići!
14 godina
neaktivan
offline
Stigli su Windowsi 10

Da li treba maknut antivirus prije upgradea? ESET Smart Security imam.

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Stigli su Windowsi 10

Samo sa Pro verzijom mogu se stopirati updejti do 8 mjeseci a  čak niti sa 3-rd party alatima se ne smije blokirati updejt jer će mi onda M$ prekinuti dostavu security patch-eve, lijepo, nema šta.

 

Nakon što napravim upgrejd imam rok od samo 30 dana da (ako želim)  napravim "Downgrade"

 

Čitam ovdje http://windows.microsoft.com/en-us/windows/lifecycle  i malim slovima piše ovo "A device may not be able to receive updates if the device hardware is incompatible, lacking current drivers, or otherwise outside of the Original Equipment Manufacturer’s (“OEM”) support period." Da li to znači da bih trebao nadograđivati računalo da bih dobivao buduće updejte???

 
0 2 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Stigli su Windowsi 10
kipo kaže...

Jel ima netko ovaj problem?

 

Nešto slično sam vidio danas s onim MediaCreationTool softverom. Skini pravu verziju (32 bitni ili 64 bitnu) i pokreni ju ponovno.

16 godina
offline
Stigli su Windowsi 10

Pomoć! Nikako da skužim razliku između Windows 10 Pro N ili Windows 10 Pro. Skinuo bih ISO pa onda instalirao na Windows 8.1 Pro imam legalne. Što da skinem, koja razlika?

These Days
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Stigli su Windowsi 10
Miha LA kaže...

Pomoć! Nikako da skužim razliku između Windows 10 Pro N ili Windows 10 Pro. Skinuo bih ISO pa onda instalirao na Windows 8.1 Pro imam legalne. Što da skinem, koja razlika?

 Ništa tebi bitno. Ako sada imaš Windows 8.1 Pro (bez N!!), skidaš Windows 10 Pro, također bez N.

 

Gotova priča.

If it ain`t broken, you`re not working hard enough ...
Poruka je uređivana zadnji put sri 29.7.2015 17:21 (kizo2703).
13 godina
offline
Stigli su Windowsi 10

Ja sam uspio skinuti i krenula je instalacija, međutim na hrvatskom jeziku, tako da mi nije dana mogućnost čistog upgradea uz zadržavanje aplikacija i postavki, jer kao mijenjam jezik sustava. Ali ja se ne sjećam da mi je igdje ponuđen odabir jezika, sve je išlo automatski od downloada. Pokrenuo sam sad opet download, možda sam previdio. Netko imao sličan problem ili možda zna gdje promjeniti odabir jezika?

Poruka je uređivana zadnji put sri 29.7.2015 17:21 (smola3005).
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Stigli su Windowsi 10
smola3005 kaže...

Ja sam uspio skinuti i krenula je instalacija, međutim na hrvatskom jeziku, tako da mi nije dana mogućnost čistog upgradea uz zadržavanje aplikacija i postavki, jer kao mijenjam jezik sustava. Ali ja se ne sjećam da mi je igdje ponuđen odabir jezika, sve je išlo automatski od downloada. Pokrenuo sam sad opet download, možda sam previdio. Netko imao sličan problem ili možda zna gdje promjeniti odabir jezika?

 Naravno da nisi imao izbor: ako su ti regija i lokacija postavljeni na Hrvatsku, automatski ti se skida verzija na hrvatskom jeziku.

If it ain`t broken, you`re not working hard enough ...
9 godina
offline
Stigli su Windowsi 10

Imam verziju windowsa 8.1. Mogu li nadograditi preko ovog? Može li se preskočiti upis key-a?

Lijep da umreš!
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Stigli su Windowsi 10
kizo2703 kaže...
smola3005 kaže...

Ja sam uspio skinuti i krenula je instalacija, međutim na hrvatskom jeziku, tako da mi nije dana mogućnost čistog upgradea uz zadržavanje aplikacija i postavki, jer kao mijenjam jezik sustava. Ali ja se ne sjećam da mi je igdje ponuđen odabir jezika, sve je išlo automatski od downloada. Pokrenuo sam sad opet download, možda sam previdio. Netko imao sličan problem ili možda zna gdje promjeniti odabir jezika?

 Naravno da nisi imao izbor: ako su ti regija i lokacija postavljeni na Hrvatsku, automatski ti se skida verzija na hrvatskom jeziku.

 

Promjenio sam lokaciju na United States. To dovoljno?

13 godina
offline
Re: Stigli su Windowsi 10
BudalastoStvorenje kaže...
kipo kaže...

Jel ima netko ovaj problem?

 

Nešto slično sam vidio danas s onim MediaCreationTool softverom. Skini pravu verziju (32 bitni ili 64 bitnu) i pokreni ju ponovno.

 Taj softver sam i koristio kad sam dobio grešku i problem je baš u tome što si naveo - greškom sam pokrenuo 32-bitni MediaCreationTool na 64-bitnom računalu. Nakon što sam skinuo 64-bitni MediaCreationTool sve radi kako treba.

13 godina
offline
Stigli su Windowsi 10

Vidim da ima dosta postova pa mi se neda čitat, uglavnom supruga nadogradila na w10 sa x8.1 asus laptop, i aktivacija ne uspijeva zasad 

Alienware m17x R4,7970m,16gb Corsair,1x256gb ssd 840pro,1x500gb hdd
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Stigli su Windowsi 10
pqweasdyxc kaže...

Imam verziju windowsa 8.1. Mogu li nadograditi preko ovog? Može li se preskočiti upis key-a?

 Ovo i mene zanima došlo je do upisa ključa, ne da mi se opet skidat w10 ako ugasim aplikaciju...

15 godina
offline
Stigli su Windowsi 10

U tom alatu stisnite upgrade, nemojte radit instalacijski medij...

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. R.I.P. Steve Jobs 6.10.2011. 1955. - 2011. http://500px.com/mihovilm
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Stigli su Windowsi 10

Napravio sam upgrade s Win 7 koji je legalno preuzet preko DreamSparka 2011. godine (account sam dobio na faksu, imam ključ), no aktivacija mi trenutno ne radi.

Čudno mi je također da mi je disableana ikona baterije u settingsima i ne mogu ju enableati, a radi se o laptopu. 

Tajna velikih bogatstava bez jasnog podrijetla uvijek je u zločinu koji je zaboravljen jer je počinjen propisno. - H. de Balzac
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Stigli su Windowsi 10
smola3005 kaže...

 

Promjenio sam lokaciju na United States. To dovoljno?

 A valjda je. Ja sam nekoliko puta probao iznova pokrenuti Media Creation Tool i svaki put dobivam izbor jezika, kao i svega ostalog.

 

Međutim, ja na početku odabirem opciju izrade medija za drugi PC.

If it ain`t broken, you`re not working hard enough ...
9 godina
protjeran
offline
Re: Stigli su Windowsi 10
A sta sa W8.1 Bing?

Sta treba skinuti?
15 godina
offline
Re: Stigli su Windowsi 10

Prenosim sa partis.si obavijest za sve kojima ne iskače opcija nadogradnje a ne žele preko ISO downloada ili media creationa:

 

"Operacijski sistem Windows 10 je med nami. Ker se je Microsoft tokrat odločil za postopno nadgradnjo, posodobitev še ni na voljo sleherniku. V kolikor se prenos namestitvene datoteke na našem računalniku ni sprožil sam, ga v sodelovanje prisilimo.

Izpolnjevati moramo nekaj pogojev. Do nadgradnje so upravičeni lastniki različic Windows 7 SP1 ter Windows 8.1, ki imajo na računalniku nameščene vse dosedanje popravke. V prvem koraku, če tega še nismo storili, rezerviramo brezplačno posodobitev z izbiro ustrezne ikone v desnem spodnjem delu namizja (Get Windows 10). Nato preverimo, ali imamo vklopljene samodejne posodobitve, ter izbrišemo vsebino imenika C:\Windows\SoftwareDistribution\Download.

V ukazni vrstici Comand Prompt (Cmd) kot Administrator vpišemo direktivo wuauclt.exe /updatenow. Po nekaj minutah bo Windows Update pričel s prenašanjem želene datoteke. Po uspešno zaključenem prenosu lahko posodobitev normalno zaženemo.

Več slik na spodnji povezavi."

 

Da znam, slovenski je ;)

I da, radi na ovaj način...

أهبل Origin: mrxa | SteamID: mrxa88 | speed: http://www.speedtest.net/result/2968693004.png | https://www.flickr.com/photos/131447653@N03/
Poruka je uređivana zadnji put sri 29.7.2015 18:39 (mrxa1).
14 godina
online
Re: Stigli su Windowsi 10
OneSpy kaže...

Napravio sam upgrade s Win 7 koji je legalno preuzet preko DreamSparka 2011. godine (account sam dobio na faksu, imam ključ), no aktivacija mi trenutno ne radi.

Čudno mi je također da mi je disableana ikona baterije u settingsima i ne mogu ju enableati, a radi se o laptopu. 

 Ne radi ni meni s 8.1 ključem...

Imam još 8 i 7 ključeve. Mogu li ih kako "upgradeati" bez da s njima instaliram Windowse?

HTC 8X :)
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice