Sredinom sljedeće godine kraj podrške za Windows P

poruka: 21
|
čitano: 4.035
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Sredinom sljedeće godine kraj podrške za Windows P".
15 godina
odjavljen
offline
Sredinom sljedeće godine kraj podrške za Windows P

možda je malo nespretno napisano u ovom članku jer ispada da se možeš pozdravit sa aktualnim wp8 telefonima dogodine što nije istina... svi wp8 telefoni će biti tj jesu nadogradivi na wp9. ali ostaje problem operatera. to je jako loše da su njima to prepustili jer je malo tko zainteresiran za te telefone...

 

Sličnu praksu imaju i drugi veliki proizvođači mobilnih operativnih sustava, poput Applea i Googlea. Naime, kako u prosjeku većina korisnika promijeni mobilni uređaj svake dvije godine, duže vrijeme podrške nema puno smisla.


je a što onda uraditi sa tim starim telefonima... nije da nakon 2. godine itko baca telefon. proda ga i taj telefon je još živ. to što oni tako pokušavaju izmust još love na račun ukidanja podrške je druga stvar.

Would you look at me now? Can you tell I'm a man? With these scars on my wrists To prove I'll try again Try to die again, try to live through this night Try to die again.....
Moj PC  
3 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Sredinom sljedeće godine kraj podrške za Windows P

koja debilana...iole pametnijem je jasno da ce se sa wp8 desiti isto sto i sa njegovim prethodnikom, odnosno da nadogradnja nece biti moguca, barem na svim smartfonima koji ga danas pogone. micros.hit je definitivno propala tvrtka,otisla u k...c. imaju grozne OS-eve, Windows 8 je totalni fail (prema svim ocjenama struke, odnosno prema pokazateljima prodaje uredjaja baziranih na novim OS-evima). Microsoft jako luta i uglavnom nikada ne ubada, a da totalno ne potonu spasava ih jedino OS za stolna racunala, Windows 7, koji nazalost jos nema ozbiljnije konkurencije za masovne korisnike i mnoge tvrtke.

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 19.3.2013 7:42 (plazmatični).
 
4 22 hvala 1
14 godina
offline
Re: Sredinom sljedeće godine kraj podrške za Windo
@plazmatični
Pričaš gluposti. Odlazi podrška za WP8 ali svi WP8 telefoni će biti nadogradivi na WP8.5 ili WP9 ovisno kako će ga imenovati pa će ta nadogradnja imati podršku još idućih 1,5 ili 2g.
Po tvom razmišljanju i po autoru članka znači isto kao da sad ako imam Win7 ne mogu staviti win8 već moram kupiti novi PC. Totalne gluposti ovdje pišete i samo dovodite u zabludu neinformirane korisnike koji će pop...ti foru. Ovo nema veze sa WP7.5 na WP8 nadogradnjom koju korisnici nisu mogli staviti. Svi WP8 telefoni će moći staviti iduću veliku nadogradnju (kodno ime Blue) koji je ili WP8.5 ili WP9, ovisno kako će ga MS imenovati a ta nadogradnja će imati podršku narednih godinu i pol ili dvije.
14 godina
offline
Re: Sredinom sljedeće godine kraj podrške za Windo
plazmatični kaže...

koja debilana...iole pametnijem je jasno da ce se sa wp8 desiti isto sto i sa njegovim prethodnikom, odnosno da nadogradnja nece biti moguca, barem na svim smartfonima koji ga danas pogone. micros.hit je definitivno propala tvrtka,otisla u k...c. imaju grozne OS-eve, Windows 8 je totalni fail (prema svim ocjenama struke, odnosno prema pokazateljima prodaje uredjaja baziranih na novim OS-evima). Microsoft jako luta i uglavnom nikada ne ubada, a da totalno ne potonu spasava ih jedino OS za stolna racunala, Windows 7, koji nazalost jos nema ozbiljnije konkurencije za masovne korisnike i mnoge tvrtke.

 

 danas se svatko igra stručnjaka i kritičara a uopće ne prati razvoj istih koje krititzira.

15 godina
neaktivan
offline
Re: Sredinom sljedeće godine kraj podrške za Windo
plazmatični kaže...

koja debilana...iole pametnijem je jasno da ce se sa wp8 desiti isto sto i sa njegovim prethodnikom, odnosno da nadogradnja nece biti moguca, barem na svim smartfonima koji ga danas pogone. micros.hit je definitivno propala tvrtka,otisla u k...c. imaju grozne OS-eve, Windows 8 je totalni fail (prema svim ocjenama struke, odnosno prema pokazateljima prodaje uredjaja baziranih na novim OS-evima). Microsoft jako luta i uglavnom nikada ne ubada, a da totalno ne potonu spasava ih jedino OS za stolna racunala, Windows 7, koji nazalost jos nema ozbiljnije konkurencije za masovne korisnike i mnoge tvrtke.

 

Činjenica je da se Microsoft traži u području mobilnih platformi i da pokazatelji prodaje W8 računala nisu nešto bajni u ovome trenutku, ali to ne znači da su WP8 ili W8 loši sustavi. Baš naprotiv, ja se osobno ne bih vraćao na Windows 7. Uvijek sam bio early adopter i često se opekao zbog toga, ali W8 je jedan od rijetkih OS-ova koji me oduševio od starta.

 

>> micros.hit je definitivno propala tvrtka,otisla u k...c. imaju grozne OS-eve

 

Microsoft nije samo Windows i Office. To je firma koja je razvila ogromnu količinu softwarea, od kojih je velika većina vrhunske kvalitete. Visual Studio je imho by far najjači IDE trenutno na tržštu i malo koja tehnologija se u njemu ne može koristiti.


Također Microsoft je jedan od standarda u svijetu BI sustava. Microsoft SQL server je jedan od najjači sustava baza podataka, te pored Oraclea koji drži primat,jedan od standarda u toj kategoriji. Također software poput CRM Dynamicsa, Visia, Roboticsa ili platforme poput Sharepointa te Azurea su segmenti u kojima je Microsoft itekako jak. Njihova virtualizacijska platforma Hyper-V je u zadnje vrijeme uhvatila masivan uzlet. Nekada je VMWare bio defacto standard za virtualizaciju, danas mu sve više Hyper-V uzima tržište, po meni je trenutno čak i jači u ovome trenu (makar to je relativno, stvar navike).

 

Nemoj baljezgati gluposti na temelju verzije OS-a koja se tebi osobno ne sviđa, jer Microsoft je drastično veća firma od jednog jedinog proizvoda.

Poruka je uređivana zadnji put uto 19.3.2013 9:21 (nCh!).
11 godina
neaktivan
offline
Re: Sredinom sljedeće godine kraj podrške za Windo
nCh! kaže...
plazmatični kaže...

koja debilana...iole pametnijem je jasno da ce se sa wp8 desiti isto sto i sa njegovim prethodnikom, odnosno da nadogradnja nece biti moguca, barem na svim smartfonima koji ga danas pogone. micros.hit je definitivno propala tvrtka,otisla u k...c. imaju grozne OS-eve, Windows 8 je totalni fail (prema svim ocjenama struke, odnosno prema pokazateljima prodaje uredjaja baziranih na novim OS-evima). Microsoft jako luta i uglavnom nikada ne ubada, a da totalno ne potonu spasava ih jedino OS za stolna racunala, Windows 7, koji nazalost jos nema ozbiljnije konkurencije za masovne korisnike i mnoge tvrtke.

 

Činjenica je da se Microsoft traži u području mobilnih platformi i da pokazatelji prodaje W8 računala nisu nešto bajni u ovome trenutku, ali to ne znači da su WP8 ili W8 loši sustavi. Baš naprotiv, ja se osobno ne bih vraćao na Windows 7. Uvijek sam bio early adopter i često se opekao zbog toga, ali W8 je jedan od rijetkih OS-ova koji me oduševio od starta.

 

>> micros.hit je definitivno propala tvrtka,otisla u k...c. imaju grozne OS-eve

 

Microsoft nije samo Windows i Office. To je firma koja je razvila ogromnu količinu softwarea, od kojih je velika većina vrhunske kvalitete. Visual Studio je imho by far najjači IDE trenutno na tržštu i malo koja tehnologija se u njemu ne može koristiti.


Također Microsoft je jedan od standarda u svijetu BI sustava. Microsoft SQL server je jedan od najjači sustava baza podataka, te pored Oraclea koji drži primat,jedan od standarda u toj kategoriji. Također software poput CRM Dynamicsa, Visia, Roboticsa ili platforme poput Sharepointa te Azurea su segmenti u kojima je Microsoft itekako jak. Njihova virtualizacijska platforma Hyper-V je u zadnje vrijeme uhvatila masivan uzlet. Nekada je VMWare bio defacto standard za virtualizaciju, danas mu sve više Hyper-V uzima tržište, po meni je trenutno čak i jači u ovome trenu (makar to je relativno, stvar navike).

 

Nemoj baljezgati gluposti na temelju verzije OS-a koja se tebi osobno ne sviđa, jer Microsoft je drastično veća firma od jednog jedinog proizvoda.

 

(nCh) Ovo gore kao da sam ja napisao (i obično baš tako pišem). Ali iz prethodnih iskustava moram ti nažalost reći da uzalud trošiš slova na ekranu. Ovi jednostavno ne razumiju stvar....

16 godina
offline
Sredinom sljedeće godine kraj podrške za Windows P

možda je malo nespretno napisano u ovom članku

 

Ne bih rekao da je to nespretno napisano, nego bas suprotno, da se izazove takav efekat.

Znamo da se na Bug-u redovno igraju naslovima.

 
1 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Sredinom sljedeće godine kraj podrške za Windows P
Moram priznati da drugo nisam ni ocekivao. Jedino Apple podrzava stare telefone (ispravite me ako grijesim), a svi ostali tjeraju ljude na kupnju novog svake dvije godine.
Uvijek na tu temu spomenem HTC koji je bezobrazno izbrisao sve za HD2 nakon cca 2 godine. Ovdje nije samo rijec o upgradeu na noviji OS (ako i na koji ce to biti moguce) vec i o svemu okolo. Za razliku od WM ili Win gdje pojedinacno imate mogucnost upgradea kod WP on iskljucivo ide preko MSa. Siguran sam da ce MS uredno ugasiti servere kao sto je to ucinio za WM. Reci cete da je to stara platforma, ali ima ljudi koji ju koriste.
Sto cemo po pitanju zakona koji trazi 7 godisnje odrzavanje?
Sta bi bilo da kupite auto i da nakon 2 godine vise nema dijelova?
Dal se EU i za to pobrinula pa stavila u zakon 2 godine kako bi ovce sto vise trosile?
 
2 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Sredinom sljedeće godine kraj podrške za Windo
skank666 kaže...

možda je malo nespretno napisano u ovom članku jer ispada da se možeš pozdravit sa aktualnim wp8 telefonima dogodine što nije istina... svi wp8 telefoni će biti tj jesu nadogradivi na wp9. ali ostaje problem operatera. to je jako loše da su njima to prepustili jer je malo tko zainteresiran za te telefone...

 

 

 

izzy007 kaže...
@plazmatični
Pričaš gluposti. Odlazi podrška za WP8 ali svi WP8 telefoni će biti nadogradivi na WP8.5 ili WP9 ovisno kako će ga imenovati pa će ta nadogradnja imati podršku još idućih 1,5 ili 2g.
Po tvom razmišljanju i po autoru članka znači isto kao da sad ako imam Win7 ne mogu staviti win8 već moram kupiti novi PC. Totalne gluposti ovdje pišete i samo dovodite u zabludu neinformirane korisnike koji će pop...ti foru. Ovo nema veze sa WP7.5 na WP8 nadogradnjom koju korisnici nisu mogli staviti. Svi WP8 telefoni će moći staviti iduću veliku nadogradnju (kodno ime Blue) koji je ili WP8.5 ili WP9, ovisno kako će ga MS imenovati a ta nadogradnja će imati podršku narednih godinu i pol ili dvije.

Vas dvojica vjerujete i u Djeda Mraza?

 

I izzy007, ne to nije isto ko da sad kupis racunalo sa win7 pa ne mozes upgradat na win8 nego je isto ko da si lani kupio smartphone sa WP7 i ove godine ne mozes upgradat na WP8 - sto je cinjenica.

 

Ista prica je bila za WP7 mobitele i raznorazni optimisti su me pljuvali na ovom forumu kad sam rekao da upgrade na WP8 nece biti moguc. Prvi Windows mobiteli koji ce se moci normalno poput iOS-a i Androida nadogradjivati na nove verzije OS-a ce biti oni koji ostvare znacajniji uspjeh na trzistu. Microsoft nema namjeru kod dizajna novih mobitela i OS-a robovati kompatibilnosti sa starim modelima ciji trzisni udio nije vrijedan spomena.

15 godina
odjavljen
offline
Re: Sredinom sljedeće godine kraj podrške za Windo

BLUE nije jedna nadogradnja za jednu platformu nego sustavni dugoročni plan objedinjavanja svih MS-ovih platformi. barem sam ja to tako shvatio :D

neće više biti 8.5 ili 9.2 sve je to wp8 ili wp9 a te decimale su upravo tj će biti dijelovi BLUE-a... 

Would you look at me now? Can you tell I'm a man? With these scars on my wrists To prove I'll try again Try to die again, try to live through this night Try to die again.....
15 godina
odjavljen
offline
Re: Sredinom sljedeće godine kraj podrške za Windo

Ista prica je bila za WP7 mobitele i raznorazni optimisti su me pljuvali na ovom forumu kad sam rekao da upgrade na WP8 nece biti moguc..

 

to je i sam MS rekao tako da nije da nismo to znali i bez tebe ali hvala što si nas podsjetio na to da su jedni od rijetkih koji su najavili nemogučnost update na wp8, zbog razlika ispod haube.

 

http://www.wpcentral.com/microsoft-support-windows-phone-7-8-until-2014

 

UPGRADE će ići jer če to šutnuti vani i novi OS -wp9 i to nije problematično nego odluka da taj upgrade prepusti operaterima.... e btw. al nije da se android flagshipovi baš i ne mogu pohvalit nešto dužom podrškom za svoj OS koji vrte? i nije da se baš nadograđuju... wp nije ograničen jakim hardverom koji mu treba da bi pogonio pa je i jasno da će budeće nadogradnje lakše iči..

Would you look at me now? Can you tell I'm a man? With these scars on my wrists To prove I'll try again Try to die again, try to live through this night Try to die again.....
15 godina
offline
Re: Sredinom sljedeće godine kraj podrške za Windo
skank666 kaže...

 e btw. al nije da se android flagshipovi baš i ne mogu pohvalit nešto dužom podrškom za svoj OS koji vrte? i nije da se baš nadograđuju... wp nije ograničen jakim hardverom koji mu treba da bi pogonio pa je i jasno da će budeće nadogradnje lakše iči..

Problem je s Androidom što je dio korisnika posjedovao malo starije modele koji su zbilja dobili 3 nadogradnje, recimo Galaxy S je dobio nadogradnje sa 2.1. na 2.2. te na 2.3. a tijekom prošle godine je dobio i Value pack se nekim obilježjima ICS-a. Znači 2 "pune" nadogradnje (Froyo i GB) te jedna polovična nadogradnja.

 

No kako su razlike bile minorne, jer je povremeno zastajkivanje i UI ostalo na istome, svi su očekivali sustav koji se reklamirao tvrdnjm da će to ispolirati.

Sada kada 4.0. neće stići na te modele ostao je loš dojam oko brige za korisnike.

Također XDA dokazuje da neizdavanje ICS-a nije do hardverskih nedostataka, već je očito prekinuta podrška radi popularizacije novijih modela.

 

WP7 ima drugačiji problem koji se ne bi smio povezivati sa Androidom.

WP8 je donio podršku za hardver kojeg u WP7 mobitelima fizički nema, stoga takav softver nije ni potreban.

No to ne umanjuje opravdanu bunu korisnika jer su praktički bili zanemareni pri MS-ovom roadmapu za WP sustav.

Naravno da se MS-u nije isplatilo ponuditi maksimum na tržištu za koji nije imao sigurne pokazatelje da može uspijeti, stoga i nisu planirali uređaje koji će imati duži vijek trajanja, tako bi izbjegli trošenje resursa u startu ukoliko dođe do podbačaja platforme.

Sada kada je platforma dobila neke stabilne temelje (temelj - Nokia) morali su se uhvatiti u koštac s onime čime ih konkurencija gazi - jači hardver.

 

Tako da se s njihove strane tek WP8 može smatrati ozbiljnim sustavom oko kojeg će kompanija graditi tržište, dok je WP7 bio pokušaj koji je mogao i završiti neslavno.

Android je taj prijelaz činio do Eclaira, Apple do 3GS-a, problem je što je MS uskočio u najgore vrijeme u kojem je konkurencija već imala standardizirane uređaje i ustaljene vremenske periode izdavanja novih modela i nadogradnji, pa se to isto očekivalo i od MS-a. Nažalost dok smo svi zaboravili na uređaje prije Eclaira (i7500 Galaxy) i 3GS-a, Lumije na WP7 teško možemo zaboraviti.

S korisničke strane je to naravno izigravanje, da ne upotrebljujem proste izraze.

 

You can fall for chains of silver you can fall for chains of gold You can fall for pretty strangers and the promises they hold
12 godina
offline
Sredinom sljedeće godine kraj podrške za Windows P

 

@ skank666

 

 

Ni WP7 nije bio ogranicen jakim hardwareom, dapace, pa rezultat znamo.

 

A ako se zelis podsjetiti sta je MS govorio o nadogradnji WP7 i kakva su bila razmisljanja forumasa, mozes provjeriti u starim temama:

 

http://www.bug.hr/forum/topic/komentari-it-vijesti/kad-windowsi-phone-8/138411.aspx

 

Tu mozes vidjeti reakcije forumasa, medju kojima i nekih bugovih novinara/prepisivaca, kad sam se prvi put usudio reci kako WP8 mozda nece biti kompatibilan sa WP7.

 

Danas se, vi koji smatrate kako je nekompatibilnost WP8-WP9 nemoguca, koristite istim argumentima koji su se vec pokazali krajnje nepouzdanima.

Poruka je uređivana zadnji put uto 19.3.2013 11:19 (BlueMax).
 
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Sredinom sljedeće godine kraj podrške za Windo
wyks kaže...

Sada kada je platforma dobila neke stabilne temelje (temelj - Nokia) morali su se uhvatiti u koštac s onime čime ih konkurencija gazi - jači hardver.

 

 

 

Uglavnom se slazem s tvojim postom, ali:

 

Stabilni temelj platforme iskljucivo moze biti udio u trzistu a ne proizvodjac hardwarea.

15 godina
odjavljen
offline
Re: Sredinom sljedeće godine kraj podrške za Windo
BlueMax kaže...

 

@ skank666

 

 

Ni WP7 nije bio ogranicen jakim hardwareom, dapace, pa rezultat znamo.

 

ali čovječe nisu ga pustili na wp7 telefone zbog totalne razlike u kernelu. nadogradnja na 7,8 je bila loša. stvarno je malo toga donijela i tu su zaje8ali dobar dio korisnika i developera. možda se situacija popravi a možda i ne.

 

A ako se zelis podsjetiti sta je MS govorio o nadogradnji WP7 i kakva su bila razmisljanja forumasa, mozes provjeriti u starim temama:

 

http://www.bug.hr/forum/topic/komentari-it-vijesti/kad-windowsi-phone-8/138411.aspx

 

frende tu si ti spetljao da si se i sam pogubio, vjerovao si da će doči, pa nisi, pa neće biti kompatibilan sam sa sobom... svega tu ima :D

 

Tu mozes vidjeti reakcije forumasa, medju kojima i nekih bugovih novinara/prepisivaca, kad sam se prvi put usudio reci kako WP8 mozda nece biti kompatibilan sa WP7.

 

pa i nisu strašne reakcije, samo 2 TD si dobio i 11 TU i 2 HVALA... to je poprilično lijep omjer. 

 

Danas se, vi koji smatrate kako je nekompatibilnost WP8-WP9 nemoguca, koristite istim argumentima koji su se vec pokazali krajnje nepouzdanima.

 

gle sve je moguće ali tamo u linku stoji da je to sam MS objavio... tako da možemo im samo vjerovat na riječ. uostalom, valjda nisu totalni idioti pa da opet napuste developere... naglasak na valjda ali iskreno sumnjam u takav razvoj situacije.

sorry što moram ovako odgovarat ali ne znam kako odvojit citirani dio texta.

Would you look at me now? Can you tell I'm a man? With these scars on my wrists To prove I'll try again Try to die again, try to live through this night Try to die again.....
15 godina
offline
Sredinom sljedeće godine kraj podrške za Windows P

Kraj podrške ne znaci gašenje OS-a i bacanje telefona u smeće. WP8 ce se moci nadograditi na "Blue" ili WP9 te se podrška nastavlja. WP7 i WP8 si fantasticni mobilni OS-ovi, meni i ljudima oko mene izbor br 1.

Hejteri daj si nađite posao ili neku korisnu zanimaciju.

 

 

Za one koji ne shvacaju naslov ove mutave teme:

http://wmpoweruser.com/tag/windows-phone-7-8/

 

"On the other hand the OS support date is reset with any never version of the OS, so a Windows Phone 8.5 or 9 update in November 2013 would bring along its own 18 month of security updates.  Microsoft has already promised all current Windows Phone 8 handsets will receive the next major version of the operating system."

Poruka je uređivana zadnji put uto 19.3.2013 14:25 (bik).
Moj PC  
4 1 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Sredinom sljedeće godine kraj podrške za Windo
BlueMax kaže...

 

@ skank666

 

 

Ni WP7 nije bio ogranicen jakim hardwareom, dapace, pa rezultat znamo.

 

A ako se zelis podsjetiti sta je MS govorio o nadogradnji WP7 i kakva su bila razmisljanja forumasa, mozes provjeriti u starim temama:

 

http://www.bug.hr/forum/topic/komentari-it-vijesti/kad-windowsi-phone-8/138411.aspx

 

Tu mozes vidjeti reakcije forumasa, medju kojima i nekih bugovih novinara/prepyisivaca, kad sam se prvi put usudio reci kako WP8 mozda nece biti kompatibilan sa WP7.

 

Danas se, vi koji smatrate kako je nekompatibilnost WP8-WP9 nemoguca, koristite istim argumentima koji su se vec pokazali krajnje nepouzdanima.

  Slazem se s tobom! Jednostavno ne moze se kategoricki nesto tvrdit jer je MS po pitanju WP7 izigrao milijone korisnika.

Ne vidim razlog da to ne ponove. Mislim da ce upgrade sa WP8 biti moguc na WP8.5 ili nesto slicno kao sto je to slucaj sa FFom (svaki SP je nova verzija). Cisto sumnjam da ce omogucit upgrade na nesto novo kao sto je bio skok sa WP7 na WP8. Razlog je novac.

  Ni Android nije puno bolji po tom pitanju jer je Google gotovo sve ostavio proizvodjacima uredjaja. Koji, naravno, nemaju interesa kocit prodaju novih uredjaja. MS ide upravo tim smjerom, smjerom kojim idu svi (npr App Storovi).

 

Ajmo svega par godina unazad, tamo 2008 kada smo imali WM. Aplikacije su se mogle skidati od svuda, a instalacija je bila moguca ili preko PC (po meni super stvar jer imas backup) ili putem MS servera (App Store) ili s Interneta. Kako je danas? Upgrade iskljucivo putem MS servera, aplikacije iskljucivo putem App Storova. Ovdje pisem o legalnim nacinima. I ne ocekujem ista bolju buducnost dok ima hrpa budala koje ce ic u duznicko ropstvo samo da bi imali novi telefon.

Iako nisam velik ljubljenik Linuxa jako bi volio da UBuntu napravi lom na trzistu. Ali jako sumnjam.

13 godina
neaktivan
offline
Re: Sredinom sljedeće godine kraj podrške za Windo
sigurno da ce kad tad prestati upgradeovi za trenutne modele.
tako je kod drugih i tu nema nista cudno, treba prodati nove modele.
iako bi vise volio da se mobiteli kupuju radi hw, a ne radi broja verzije.
ali trenutno sumnjan da ce se ms opet upucati u nogu.
uostalom dosta njihovih proizvoda je imao spor start xbox npr pa i prvi winsi...
13 godina
offline
Re: Sredinom sljedeće godine kraj podrške za Windo
nCh! kaže...

Skidam kapu

12 godina
offline
Re: Sredinom sljedeće godine kraj podrške za Windo
Drazen kaže...

  Slazem se s tobom! Jednostavno ne moze se kategoricki nesto tvrdit jer je MS po pitanju WP7 izigrao milijone korisnika.

Ne vidim razlog da to ne ponove. Mislim da ce upgrade sa WP8 biti moguc na WP8.5 ili nesto slicno kao sto je to slucaj sa FFom (svaki SP je nova verzija). Cisto sumnjam da ce omogucit upgrade na nesto novo kao sto je bio skok sa WP7 na WP8. Razlog je novac.

  Ni Android nije puno bolji po tom pitanju jer je Google gotovo sve ostavio proizvodjacima uredjaja. Koji, naravno, nemaju interesa kocit prodaju novih uredjaja. MS ide upravo tim smjerom, smjerom kojim idu svi (npr App Storovi).

 

Ajmo svega par godina unazad, tamo 2008 kada smo imali WM. Aplikacije su se mogle skidati od svuda, a instalacija je bila moguca ili preko PC (po meni super stvar jer imas backup) ili putem MS servera (App Store) ili s Interneta. Kako je danas? Upgrade iskljucivo putem MS servera, aplikacije iskljucivo putem App Storova. Ovdje pisem o legalnim nacinima. I ne ocekujem ista bolju buducnost dok ima hrpa budala koje ce ic u duznicko ropstvo samo da bi imali novi telefon.

Iako nisam velik ljubljenik Linuxa jako bi volio da UBuntu napravi lom na trzistu. Ali jako sumnjam.

Upravo to. Jedini razlog da to ne ponove bio bi velik trzisni uspjeh WP8 sto nije slucaj.

 

12 godina
protjeran
offline
Re: Sredinom sljedeće godine kraj podrške za Windo
BlueMax kaže...
Drazen kaže...

  Slazem se s tobom! Jednostavno ne moze se kategoricki nesto tvrdit jer je MS po pitanju WP7 izigrao milijone korisnika.

Ne vidim razlog da to ne ponove. Mislim da ce upgrade sa WP8 biti moguc na WP8.5 ili nesto slicno kao sto je to slucaj sa FFom (svaki SP je nova verzija). Cisto sumnjam da ce omogucit upgrade na nesto novo kao sto je bio skok sa WP7 na WP8. Razlog je novac.

  Ni Android nije puno bolji po tom pitanju jer je Google gotovo sve ostavio proizvodjacima uredjaja. Koji, naravno, nemaju interesa kocit prodaju novih uredjaja. MS ide upravo tim smjerom, smjerom kojim idu svi (npr App Storovi).

 

Ajmo svega par godina unazad, tamo 2008 kada smo imali WM. Aplikacije su se mogle skidati od svuda, a instalacija je bila moguca ili preko PC (po meni super stvar jer imas backup) ili putem MS servera (App Store) ili s Interneta. Kako je danas? Upgrade iskljucivo putem MS servera, aplikacije iskljucivo putem App Storova. Ovdje pisem o legalnim nacinima. I ne ocekujem ista bolju buducnost dok ima hrpa budala koje ce ic u duznicko ropstvo samo da bi imali novi telefon.

Iako nisam velik ljubljenik Linuxa jako bi volio da UBuntu napravi lom na trzistu. Ali jako sumnjam.

Upravo to. Jedini razlog da to ne ponove bio bi velik trzisni uspjeh WP8 sto nije slucaj.

 

 

Niste u pravu. Ja sam znao i prije najavljenog Apollo updatea da se sprema wp8 i da wp7 uredjaji nece biti nadogradjivani,  svedno sam si kupio wp7(imam svoje razloge). Stvar je sljedeca, microsoft je kasno skontao da je arhitektura wp7 sustava previse ogranicavajuca tj. da ne kazem losa, te da ne mogu dovoljno kvalitetno/brzo napraviti potrebne izmjene, takodjer dosta kasno u razvoju se i pojavila ideja da se sve to objedini. Zbog toga su isli sa wp8 i mjenjanjem kernela, koji ce im omoguciti da neke stvari rade lakse bolje brze. Na zalost to je znacilo da moraju "zaje****" sve wp7 korisnike i sigurno im to nije bilo drago, ali moralo je biti napravljeno kako bi svojem eko sustavu u izgradnji dali sansu da prezivi. Windows blue projekt bi zapravo trebao biti taj zadnji ili prvi (ovisi kako gledate) korak u razvoju jednog velikog ekosustava. Ukoliko to uspiju vrlo brzo ce uhvatiti google i apple. Sto god vi mislili Apple i Google su vec sada svjesni opasnosti uspavanog diva. 

 

Netko je spomenuo da Microsoft nije samo Windows phone i Windows. To je u potpunosti tocno. Imaju oni hrpu kvalitetnog softwarea i iznimnu jacinu. Ako malo razmislite, Microsoft moze na skoro svim poljima konkurirati Googleu i Appleu a ima jos nekih trzista na kojima je vodeći ili jedan od vodećih igrača a gdje nema ni Googlea ni Applea.

 

Dosadašnji problem Microsofta je zapravo sličan većini starijih ogromnih korporacija, a to je velika tromost u donošenju odluka i reagiranju na tržišne promijene i prilike, te manjak fokusa i opća konfuzija gdje ljeva ruka nezna sto radi desna. Trenutno se to mijenja i ukoliko u tome uspiju biti ce vrlo neugodan igrač na tržištu. 

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice