E-sportovi brišu dupe nogometom

poruka: 76
|
čitano: 10.998
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "E-sportovi brišu dupe nogometom".
13 godina
neaktivan
offline
E-sportovi brišu dupe nogometom

"Držite se nogometa i međusobnog klanja – napokon sam vidio kako izgleda normalna sportska priredba bez vašeg navijanja i mogu reći da sam oduševljen. Izlazak van na koji možeš otići s curom, ženom i djetetom i gdje svi zajedno možete biti sigurni da vas nitko neće pogoditi bengalkom, vrijeđati ili pokušati ubiti."

 

sjedenje za kompom nije sport.

Moj PC  
9 54 hvala 0
16 godina
offline
E-sportovi brišu dupe nogometom

Opet ću reći, lijepo da se piše o eSportu, ali zašto se piše o njemu djelomično?

Recimo, ni riječi o CS:GO turniru (Counter Pit), koji se odvijao od četvrtka do petka?

 

S tim da će taj turnir vjerojatno duže ostati "poznat" u svijetu eSporta, što zbog ne baš dobre organizacije, a što zbog 

.

 
4 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: E-sportovi brišu dupe nogometom
ZeNGe_CRO-mt kaže...

"Držite se nogometa i međusobnog klanja – napokon sam vidio kako izgleda normalna sportska priredba bez vašeg navijanja i mogu reći da sam oduševljen. Izlazak van na koji možeš otići s curom, ženom i djetetom i gdje svi zajedno možete biti sigurni da vas nitko neće pogoditi bengalkom, vrijeđati ili pokušati ubiti."

 

sjedenje za kompom nije sport.

Nije ni Hrvatska nogometna liga. 

Dobar tekst, samo Drago pazi se da te ne dočekaju amebe na autoputu negdje :)

16 godina
neaktivan
offline
Re: E-sportovi brišu dupe nogometom
ZeNGe_CRO-mt kaže...

 

sjedenje za kompom nije sport.

 

Nije, ali je e-sport.

pr0n lesbians Y U NO EXIST IRL?! ლ(ಠ益ಠლ)
14 godina
neaktivan
offline
E-sportovi brišu dupe nogometom

Mnogo dobar tekst! Nisam tako optimističan za popularnost esportova, ali možda jednom izumru ovi beskralježnjaci što se mlate po autobusnim stajalištima ili barem budu dovedeni u manjinu pa da ne ugrožavaju ostale

Nulla dies sine linea
Moj PC  
4 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: E-sportovi brišu dupe nogometom
ZeNGe_CRO-mt kaže...

"Držite se nogometa i međusobnog klanja – napokon sam vidio kako izgleda normalna sportska priredba bez vašeg navijanja i mogu reći da sam oduševljen. Izlazak van na koji možeš otići s curom, ženom i djetetom i gdje svi zajedno možete biti sigurni da vas nitko neće pogoditi bengalkom, vrijeđati ili pokušati ubiti."

 

sjedenje za kompom nije sport.

 Sjedenje ili stajanje za stolom jest? Kako ti definiraš sport? Imaš neku svoju filozofiju?

16 godina
offline
E-sportovi brišu dupe nogometom

U nas e-sport je na još nižoj razini od naše nogometne lige, pa ne znam o čemu autor članka uopće priča. 

You are like the Michael Jordan of being a son of a bitch.
Moj PC  
1 1 hvala 0
13 godina
offline
E-sportovi brišu dupe nogometom

Drago, da te ispravim. Nije samo Split i Hrvatska oštećena već imaš hrpu manjih firmi koje nikad nisu uspjele naplatiti izvedene radove. Cijela priča bi imala happy end da je ekipa dala upravljanje onima koji imaju tri čiste u glavi (koji su se nudili za preuzimanje upravljanjem) i koji znaju posao. Posao su na kraju dobili "amerikanci" pa si ti misli.

 

Inače sport je samo jedan od segmenata Entertainmenta pa je bez veze uopće uspoređivati jedno i drugo. Ljudi gledaju i prate ono što ih zanima (bila to utrka žaba ili pečenje kolača). Kad pogledam korištene efekte mene ti cijela priča vuče više na neki koncertni događaj strane produkcije. Cilj da dvorana funkcionira je upravo u ovakvim događanjima a ne u samom sportu. Sport nikada ne može dvoranu učiniti profitabilnom. Mislim da godišnje trebaš cca 75 događanja s popunjenošću od 50% i više da bi bili profitabilna.

Stručnjak za odmaganje...
 
4 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: E-sportovi brišu dupe nogometom
Tonči kaže...
ZeNGe_CRO-mt kaže...

"Držite se nogometa i međusobnog klanja – napokon sam vidio kako izgleda normalna sportska priredba bez vašeg navijanja i mogu reći da sam oduševljen. Izlazak van na koji možeš otići s curom, ženom i djetetom i gdje svi zajedno možete biti sigurni da vas nitko neće pogoditi bengalkom, vrijeđati ili pokušati ubiti."

 

sjedenje za kompom nije sport.

 Sjedenje ili stajanje za stolom jest? Kako ti definiraš sport? Imaš neku svoju filozofiju?

 Njemu vjerojatno nije ni posao sjedenje za kompom, ako nema lopate nije rad.

Swedish latin super funk.
15 godina
odjavljen
offline
Re: E-sportovi brišu dupe nogometom
mario.L_hr kaže...

Drago, da te ispravim. Nije samo Split i Hrvatska oštećena već imaš hrpu manjih firmi koje nikad nisu uspjele naplatiti izvedene radove. Cijela priča bi imala happy end da je ekipa dala upravljanje onima koji imaju tri čiste u glavi (koji su se nudili za preuzimanje upravljanjem) i koji znaju posao. Posao su na kraju dobili "amerikanci" pa si ti misli.

 

Inače sport je samo jedan od segmenata Entertainmenta pa je bez veze uopće uspoređivati jedno i drugo. Ljudi gledaju i prate ono što ih zanima (bila to utrka žaba ili pečenje kolača). Kad pogledam korištene efekte mene ti cijela priča vuče više na neki koncertni događaj strane produkcije. Cilj da dvorana funkcionira je upravo u ovakvim događanjima a ne u samom sportu. Sport nikada ne može dvoranu učiniti profitabilnom. Mislim da godišnje trebaš cca 75 događanja s popunjenošću od 50% i više da bi bili profitabilna.

 Dvorana je sagrađena, mogla se preurediti ona na Gripama.... Bitno je bilo izvući novac. Zna se tko se nakrao. :)

 

Što se zabave tiče... nogomet je negdje simpatičan. Ovaj domaći u 1. ligi je sranje.

14 godina
offline
Re: E-sportovi brišu dupe nogometom
Nisu računalne igre toliko različite od drugih sportova, recimo ja se jos uvijek sjecam, pred par godina ekipa i ja smo igrali wormse, i završili smo gadnom tučnjavom za pravo. A jednom smo se i pomlatili igrajuci neke autotrke, nakon bezobraznog izguravanja sa staze :)
Lack of money is the root of all evil. George Bernard Shaw
 
6 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: E-sportovi brišu dupe nogometom
Izaći s curom, ženom i djetetom, a da te nitko ne izvrijeđa ili pokuša ubiti? Ta cura i ta žena bi stvarno morale biti vrlo liberalne.
Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
 
4 1 hvala 0
E-sportovi brišu dupe nogometom

Ma neka je samo sto vise ovakvih dogadjaja, iako ih ja osobno nista ne razumijem u cemu se tu moze navijati i sto tocno iziskuje trud ili nesto za divljenje. jos manje razumijem te mobe i dote i sta li vec. Ali mislim da je dogadjaj potreban na ovim prostorima i jedan dobar korak naprijed k praćenju trendova.

 

iako mislim da bi bilo bolje nekakvo natjecanje u virtualnim letovima i napucavanju borbenim zrakoplovima, ili slicno.

Moj PC  
0 1 hvala 0
Re: E-sportovi brišu dupe nogometom
Moj bivsi susjed moreplovac pucao je svome djetetu zidarske šamare kad je mali igrao need for speed i odletio u zavoju u zid. Opalio mu šamarčinu i zagalamio "budalo jedna pokvariti ces igru!"
15 godina
offline
Re: E-sportovi brišu dupe nogometom
ZeNGe_CRO-mt kaže...

"Držite se nogometa i međusobnog klanja – napokon sam vidio kako izgleda normalna sportska priredba bez vašeg navijanja i mogu reći da sam oduševljen. Izlazak van na koji možeš otići s curom, ženom i djetetom i gdje svi zajedno možete biti sigurni da vas nitko neće pogoditi bengalkom, vrijeđati ili pokušati ubiti."

 

sjedenje za kompom nije sport.

 Niti je sjedenje ispred TV-a i gledanje nogometa.

15 godina
neaktivan
offline
E-sportovi brišu dupe nogometom

Iskreno ugodno sam iznađen kako su momci kvalitetno odradili turnir. Organizacija je bila odlična, mali tehnički problemi, ali neznam na kojem većem LANu ih nije bilo. Mislim šangaj je bija prije 2 tjedna.

 

Zabavno, nadam se da se ponovi sljedeće godine, pa bar u Zagrebu ako ne opet doma.

Samo skill
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: E-sportovi brišu dupe nogometom
ZeNGe_CRO-mt kaže...

"Držite se nogometa i međusobnog klanja – napokon sam vidio kako izgleda normalna sportska priredba bez vašeg navijanja i mogu reći da sam oduševljen. Izlazak van na koji možeš otići s curom, ženom i djetetom i gdje svi zajedno možete biti sigurni da vas nitko neće pogoditi bengalkom, vrijeđati ili pokušati ubiti."

 

sjedenje za kompom nije sport.

Javlja se lik sa 1000+ sati BF3

 

BTW, gledao sam drone racing u Sloveniji nekidan. Fascinantno koju kontrolu likovi imaju nad tim malim komadićima plastike i kako upravljaju sa njima. Sport koji zahtjeva daleko više koordinacija i sposobnosti nego natjerivanje nasljednika kravljeg želudca po livadi. I navijači se nisu potukli nego su umirali od smijeha na komentare pilota. Nije bilo bengalki niti bacanja boca a najteži incident je bio jedan slomljeni propeler jer je zapuhalo u nezgodnom trenutku.

Ovaj forumaš je netolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti ugnjetavana zbog svojih glupih mišljenja.
Poruka je uređivana zadnji put pon 21.3.2016 18:55 (Sum_of_all_fears).
9 godina
protjeran
offline
E-sportovi brišu dupe nogometom

Pa moraju negdje i najnize narodne mase da ispoljavaju svoje porive. Nekada su to bile gladijatorske arena, danas su loptometne kaljuze. Mislim ipak je to tradicija od stoljeca sedmog. 

Moj PC  
3 3 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
E-sportovi brišu dupe nogometom

Koje iz*rkavanje i generalizacija. To što na našim utakmicama HNL-a ima hrpa huligana ne znači da je tako u ostatku svijeta. Kultura navijanja u nogometu u zapadnim državama je normalnija i komotno se može doći sa ženom i djecom. Pratim e-sportove već 5 godina, nešto manje u zadnje vrijeme i podržavam njihov razvoj, ali umro bi od tuge kad bi jednog dana e-sportovi ili neki drugi slični IT trend dobio više popularnosti od tradicionalnih sportova. Ljudi nisu stvoreni da sjede za kompom cijeli dan, nego da se kreću i žive zdravo.

 
9 10 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: E-sportovi brišu dupe nogometom
Keops kaže...

Koje iz*rkavanje i generalizacija. To što na našim utakmicama HNL-a ima hrpa huligana ne znači da je tako u ostatku svijeta. Kultura navijanja u nogometu u zapadnim državama je normalnija i komotno se može doći sa ženom i djecom. Pratim e-sportove već 5 godina, nešto manje u zadnje vrijeme i podržavam njihov razvoj, ali umro bi od tuge kad bi jednog dana e-sportovi ili neki drugi slični IT trend dobio više popularnosti od tradicionalnih sportova. Ljudi nisu stvoreni da sjede za kompom cijeli dan, nego da se kreću i žive zdravo.

Sad ti generaliziraš. Netko se bavi nekim e-sportom ali možda i trči svako jutro 4 kilometra.

Ovaj forumaš je netolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti ugnjetavana zbog svojih glupih mišljenja.
10 godina
offline
E-sportovi brišu dupe nogometom

Ma, nije nogać tako loš!

Samo je jedan manji dio među navijačima, nasilno i huliganski raspoložen. Puno se toga prelama preko nogometa, pa su i veće strasti, te onda isto tako dolazi do agresije. Nigdje nogać nije imun na šore među navijačima, čak i u onoj famoznoj Engleskoj koja je kakti riješila problem huliganskog divljanja. Možda na stadionu i je tako, al' čim se ode malo dalje, eto tebra nevolja...

 

Zanimljivo, primjerice u Zagrebu svatko može otići na tekme Futsala Dinama, te neće uopće biti napadnut ili tako nešto, osim ako on to ne želi. Još nije zabilježen ni jedan incident sa strane BBB na tekmama Futsal Dinama, istih onih koji su sudjelovali u ovim čarkama od posljednje derbija, te koji uvijek vole malo izazvati gužvu. Bilo da se peglaju sa mamićevom frakcijom BBB, bilo sa drugim navijačima ili pak sa režimskom policijom u svojoj konstatnoj borbi protiv mafija u tzv. GNK Dinamu.

Nogomet je specifičan te se ne može uspoređivati sa drugim športovima, a kamoli sa elektroničkim športovima, gdje je sasvim drugačkiji profil ekipe koji dolazi. Kao na primjer ekipa koja ide na heavy metal i ona koja ide na jazz. Ne može se očekivati da od ekipe koja većinu slobodnog vremena provede za svojim miševima i tipkovnicama, da će stisnuti šake, te se ići pegledati sa sličnima sebi.

 

Huliganizam je loš sam po sebi, ali nisu samo akteri huliganskih čarki, isključivo krivi za to. Više je utjecaja na to. Tako barem kažu raznorazni socilozi.

 

Panzerkampfwagen.Unatoč svemu - Dinamo Zagreb.
Moj PC  
8 2 hvala 1
12 godina
offline
E-sportovi brišu dupe nogometom

Postovani Drago Galic!

 

Uistinu mi je zao sto ne znate da je na podrucju lijepe nase Republike Hrvatske (koja je puno blize Alpama ili sjevernom Mediteranu (koljevkama civilizacije)) moguce pogledati sportski dogadjaj u miru i navijati ako ne za voljeni klub onda za pobijedu sporta. Na teritoriju Republike Hrvatske mozete, ukoliko imate mrvu volje (dobre volje), svjedociti krasnom navijanju (kada vas vec sport ne zanima) na utakmicama hokeja, na vaterpolu, odbojci, rukometu, nogometu, kosarci, plivanju, atletici, sportskom plesu, sinhroniziranom plivanju itd. To mozete napraviti uvijek u drustvu svoje obitelji ili roditelja ili starine. Naime na sportske manifestacije u Republici Hrvatskoj dolaze posjetitelji svih spolova i svih dobnih skupina. Za sve te ljubitelje sporta ili znatizeljnike cesto su organizirani i posjeti sportskim objektima. Probajte otici. Nije skupo. 

 

Inace da pratite sport vjerojatno bi vam u pamcenju ostali sukobi navijaca koji zive na civiliziranom i kulturnom zapadu,  imunog na kriminal, korupciju i sve oblike dikriminacije, a koji su zavrsavali sa paljenjem dijelova grada i smrtnim slucajevima. Takvi sukobi takvih uzorno civiliziranih nacija imunih na kriminal, korupciju i sve oblike diskriminacije, odvijaju se dragi Drago oko stadiona i drugih sportskih objekata bez prestanka. Ako nesto ne snimi kamera ne znaci da ne postoji. Isto tako te neke napredne zapadne kulture imune na kriminal, korupciju i sve oblike diskriminacije, odredjene cetvrti izoliraju naoruzanom policijom/specijalcima te ce vas savjetovati da ne ulazite u te dijelove grada tj ako kao turist zalutate pruzit ce vam naoruzanu pratnju/evakuaciju jer u tim naprednim dijelovima zapada imunog na kriminal, korupciju i sve oblike diskriminacije, eto i boja moje koze moze biti problem. Nekima od tih naprednih, uzorito kulturnih zapadnjaka oduzimaju se putovnice te sportske dogadjaje svjedoce u policijskim postajama.  

 

Kada bih se malo pozabavio e-sportovima vjerojatno bi se moglo iskopati nesto loshe, sto je zavrsilo smrtnim slucajem. Da se ni u e-sportovima ne odvija sve po pricipu med i mlijeko i da i u tome ima psovki i kojecega mozete naci i u ovom "thug life" video isjecku :)))

 

 

Dragi Drago ono sto me posebno dira je kada vi novinari i piskarala pisete ovako neprofesionalne i negativne clanke. Pretpostavljam da vas ta negativnost hrani. Ta negativnost osim sto je losha za citatelje, losa je i za vas. Ukoliko odete na neki pravi sportski dogadjaj kao sto su utakmice HNL-a (koja stvara nogometase koji igraju u klubovima zapadnog, civiliziranog svijeta imunog na korupciju, kriminal i sve oblike diskriminacije) mozda se iznenadite kada ljudi oko vas pocnu opominjati siritelje negativnosti poput vas u ovom clanku... mozda vas nazalost iznenadi pozitiva.

 

 

 

vicious
Moj PC  
5 13 hvala 2
14 godina
offline
E-sportovi brišu dupe nogometom

Bas smo se brat i ja vratili prije sat vremena iz Splita (u Rijeku) u kojem smo bili samo zbog tog dogadjaja. Super clanak, opisao je atmosferu bas kakva je bila. Nas trojica Riječana (frend koji je takodjer bio tamo, brat i ja) smo se slozili da bi bilo puno bolje kada bi se takav turnir odrzavao u Zagrebu gdje je daleko veca populacija i daleko je lakse doci ljudima iz cijele Hrvatske a bome i iz Mađarske, Slovenije pa cak i Italije, a za istok da i ne pricam. Dakle to je ono sto je na trenutke falilo, publike koja bi sigurno pridonjela tomu da jaci timovi ozbiljnije shvate ovo natjecanje. Nadam se da ce se ovako nesto organizirati i sljedece godine te da posjecenost nece obeshrabriti organizatore na nastavak ovakvog podviga. Super je bilo, super je dozivljaj super navijaci za razliku od onih majmuna 200 m od Arene.

You don't fucking play a videogame for 30 minutes... You spare at least an hour and a half. And end up playing 3 hours.
Moj PC  
5 0 hvala 0
14 godina
offline
E-sportovi brišu dupe nogometom

Volio bih nekoliko stvari istaknuti vezano za konkretno ovaj e-sport budući da profesionalnu scenu pratim već 7 godina (gotovo profesionalno).

 

Na fejsu je netočno navedeno da se radi o svjetskom prvenstvu, radi se o "premier turniru" - jednom od dvadesetak turinira prve kategorije. Recimo da je to clickbait pa opraštam.

 

Turniri su raspoređeni u Premier; Major, Minor i ostale turnire.

 

Autoru, dragom Dragi zamjeram (ali malo) što nije (također malo) proguglao o tom e sportu jer se radi o Doti 2 koja je dosad okrenula bar 50.000.000$ kroz razne profi i manje profi turnire. Mogao bih sad nabrajati koliko "pravih sportova" koji nisu ni blizu tom financijskom razredu, ali nekom drugom temom. Tu ne ubrajam majce, maouse padove i ine điđe miđe koji idu uz to premda se nebi čudio da uz troškove organizacije, hrane, pića, smještaja, i svega prije navedenog sveukupna svota ne prelazi bar pol miljarde. Fino za jedan ne sport. Da ne govorim sponzorstva timova i troškove opreme.

 

Razumijem da je povod (zapravo kontekst teksta) bio drugačiji.. ali šteta usput ne spomenut da se radi o prvorazrednom događaju kojeg imaju priliku ugostiti tek manji broj gradova u svijetu (manje od 20). Možda i zna te je namjerno pisao "o kulturi", ali moglo se to bolje popratiti ili napraviti zaseban tekst o tome (ako ima oprosti, nisam vidio još ništa).

 

Usput bi otkrio (šjor Drago jel) da postoji turnir - International koji je samo prošle godina imao prize pool od 18.000.000$ što ga čini jednim od najbogatijih turnira uopće u svim sportovima, uz kojeg pak postoji 4 majora sa po par miljunčića itd.

 

Također treba reći da je ovaj turnir - Dota Pit 4 "vrlo kul" iz razloga što među natjecateljima imamo trenutno najjače timove (fali još nekoliko, npr Alliance) koji zarađaju valjda više od cijele HNL, doslovce sama krema tog e-sporta.

 

Što se tiče Internationala, ove godine se tek može nagađati koliki će biti prize pool, no obzirom na gledanost koja po Valveu prelazi 20.000.000 (http://www.polygon.com/2014/7/29/5949773/dota-2-the-international-tournament-20-million-viewers), a samo finale 4.5 milijuna gledatelja, vidimo da se radi o igri koja zavređuje zasebni časopis, a najmanje kolumnicu u jednom IT magazinu. Ne toliko zbog igre (DOTA 2) koja je fenomen sama po sebi jer je nastala iz communitija, besplatna je itd, pa čak ni zbog novca, već zbog enormnog broja igrača koji to prate, i sve što ide uz to (IT boost, cosplayi i sva ostala prateća industrija). Gotovo svaki sličan turnir je pravi spektakl i šteta što još ni jednom nisam vidio ni slova u našim novinama. A svog konja za trku imamo u Dota pitu koji se održava u Splitu (take that rhyme master 2000).
Govorim to iz razloga što su upravo gledatelji i igrači dote jedni od glavnih financijera tih turnira, pa je tako Internatinal 2015 sakupio nevjerojatnih 16M dolara upravo iz communitija.
Da sam ja Drago, vješto bi na kraju ovog teksta poentirao da bi bilo zgodnije, isplativije i kulturnije sve te dvorane pretvoriti u IT high tech sale za e-sportove jer je evidentno da je publika kulturnija, da je interes poprilično velik, a i da ima tko u njima igrati. Na prvom Internationalu imali smo momka Lacostea koji je tamo nastupio, siguran sam da bi boljom organizacijom i sa malo hypea i mi stvorili mini turnire, lige i na kraju i profi timove koji bi se borili u tim arenama skupa sa trenutnim profi timovima...
Budući da sam sretan što se uopće pisalo o ovome zanemarujem što je autor prostituirao Dotu da bi poentirao kako je fudbal.. to što je.. magnet za crnu kroniku.
Poruka je uređivana zadnji put pon 21.3.2016 19:59 (ivan dragi).
Moj PC  
7 0 hvala 0
8 godina
odjavljen
offline
Re: E-sportovi brišu dupe nogometom
Tonči kaže...
ZeNGe_CRO-mt kaže...

"Držite se nogometa i međusobnog klanja – napokon sam vidio kako izgleda normalna sportska priredba bez vašeg navijanja i mogu reći da sam oduševljen. Izlazak van na koji možeš otići s curom, ženom i djetetom i gdje svi zajedno možete biti sigurni da vas nitko neće pogoditi bengalkom, vrijeđati ili pokušati ubiti."

 

sjedenje za kompom nije sport.

 Sjedenje ili stajanje za stolom jest? Kako ti definiraš sport? Imaš neku svoju filozofiju?

 Kad causal igras dotu ili counter strike onda to nije sport, (e sport - kako god).

Kad se natjećeš u doti ili counteru onda su to vec sportovi ?

Dakle: natjecanje = sport ?

Natjecanje u izjedanju sendvica ili hot dogova je prema tome sport a ljudi koji se natjecu u tome su sportasi ?

 

Tesko je definirati granicu.

Ovo sa "esportovima"  je bullshit u svrhu marketinga.

 

Osnova sporta kao takvog je pozitivan utjecaj na psihofizicko stanje osobe.

To je davno potisnuo u drugi plan a u prvi plan je postavljen biznis koji se i dalje zove sport a zrtvuje se DOSLOVNO sve u ime pobjede i ostvarenja profita.

Battlelog: Glavas_ZG
13 godina
neaktivan
offline
E-sportovi brišu dupe nogometom

smirite strasti.

pričamo o virtuali.

neće ga uvrstit pod sport narednih 50 godina.

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
E-sportovi brišu dupe nogometom

Zar se nije mogao napisati pohvalni članak bez ocrnjivanja drugih. Pa bar Miro voli nogomet. Rivalstvo nogometnih navijača postoji stotinu godina. Kroz nogomet se vrte milijarde, razne politike, na stadionima su započinjali ratovi (El Salvador vs Honduras, pa i na Maksimiru) i sada se to uspoređuje s natjecanjem u računalnim igrama. Tko može garantirati da za stotinu godina neće režati jedna na drugu , dvije suparničke navijačke DotA grupe.

 

Kao da ja kažem Hrvatska je prava zemlja , a ne SAD gdje svaki tjedan policija ubije nekoliko nedužnih crnaca. 

 

Ja maloljetne sinove vodim svake nedjelje na nogometne utakmice. Tako je kod nas u istočnoj Slavoniji. Na poluvremenu siđu na teren i pucaju po golu. Što se kod vas u vašim 'civiliziranim gradovima' događa ja nemam pojma. Čitam da ti mogu razbiti glavu na trgu, ako nisi za ps4, nego voliš 'dvojezgreni Xbox'. 

But how do it know - The basic principles of computers for everyone
Poruka je uređivana zadnji put pon 21.3.2016 20:46 (hrvooje).
 
6 1 hvala 2
10 godina
online
Re: E-sportovi brišu dupe nogometom

Dota2 je kako za koga sport. Po meni je sport radi kompetitivnosti, vjestine i sposobnosti koje je pozeljno imati (refleksi - brzina očiju prstiju, koncentracija, strpljivost, lukavost, takticnost..), psihicke spreme i onog najbitnijeg sto mislim da definira ne sport, nego timski sport, a to je teamplay i sve sto ide s tim, koordinacija, komunikacija itd.

 

Drago mi je da je napokon dosao veci i to globalni Dota turnir na HR podrucje, ali mi je zao sto nema nikakvih slicnih lokalnih LANova (prize pool od npr. 1000kn bi bilo super za start) ili necega sto bi ozivjelo domaci Dota community koji sigurno da postoji.

15 godina
odjavljen
offline
Re: E-sportovi brišu dupe nogometom
Glavas_ZG kaže...
Tonči kaže...
ZeNGe_CRO-mt kaže...

"Držite se nogometa i međusobnog klanja – napokon sam vidio kako izgleda normalna sportska priredba bez vašeg navijanja i mogu reći da sam oduševljen. Izlazak van na koji možeš otići s curom, ženom i djetetom i gdje svi zajedno možete biti sigurni da vas nitko neće pogoditi bengalkom, vrijeđati ili pokušati ubiti."

 

sjedenje za kompom nije sport.

 Sjedenje ili stajanje za stolom jest? Kako ti definiraš sport? Imaš neku svoju filozofiju?

 Kad causal igras dotu ili counter strike onda to nije sport, (e sport - kako god).

Kad se natjećeš u doti ili counteru onda su to vec sportovi ?

Dakle: natjecanje = sport ?

Natjecanje u izjedanju sendvica ili hot dogova je prema tome sport a ljudi koji se natjecu u tome su sportasi ?

 

Tesko je definirati granicu.

Ovo sa "esportovima"  je bullshit u svrhu marketinga.

 

Osnova sporta kao takvog je pozitivan utjecaj na psihofizicko stanje osobe.

To je davno potisnuo u drugi plan a u prvi plan je postavljen biznis koji se i dalje zove sport a zrtvuje se DOSLOVNO sve u ime pobjede i ostvarenja profita.

Šah je sport, stoga - your argument is invalid.

 

Ne vidim što ste se uzbudili. Pretpostavio bih da je Dragin udarac po nogometu uzrok iritacije ili eventualno nemogućnost da se sami bavite nekim od tih e-sportova, iako bi mi bilo neobično za Bug forum, s obzirom da je Bugova publika ipak netko s više tehnološke pismenosti u prosjeku. Svatko se bavi čime može. Jednom je rekao moj kolega: "tko ne može igrati StarCraft, napucava mješinu po livadi."

 

Iako mi je nogomet drag kao igra, svakako, za razliku od mafijaške močvare kakva nogomet jest, ovo je barem jedno fino natjecanje koje traži mentalnu i fizičku vježbu, timski rad, strategiju... Svakako više nego što će ikad pokazati jedan "nogometni" klub poput Dinama ili Vagona, Lokomotive, kako se već zove.

 

A i navijači su ipak mentalno/kulturno elita u odnosu na nogometne "navijače" u dobrom dijelu slučajeva.

8 godina
odjavljen
offline
Re: E-sportovi brišu dupe nogometom
Tonči kaže...

 Znam da je sah sport, krivo si me shvatio cini mi se.

Nisam ja isao u kontradiciju sa tobom.

Nego sam ironizirao tvoje relativiziranje jer ti nisi naveo primjer.

Da nastavim na šah kao sport, i mma je sport - a tamo se lome i kolju do nesvjesti.

 

Što je sport ?

 

Battlelog: Glavas_ZG
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice