Sony tuži hakere

poruka: 113
|
čitano: 32.163
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Sony tuži hakere".
15 godina
protjeran
offline
Sony tuži hakere

Tonči,da li si ikad objavio vijest o Playstationu a da nije vezana o pokušaju njegovog hakiranja ? Ili o Sony-u gdje on ne ispada 'bezobrazan' jer pokušava zaštiti svoju konzolu od piratstva ?

Moj PC  
6 22 hvala 0
16 godina
offline
RE: Sony tuži hakere

Sony niti ne zasluzuje bolje ponasanje. Tuziti grupu hackera zbog vlastitih propusta u dizajnu i to u dizajnu konzole koji je trajao godinama, smijesno. Bolje bi im bilo da se pokriju i sute. Napraviti takvu n00b pogresku. Bolje bi im bilo da imaju bolji poslovni model oko PS3. Xbox je probijen godinama i Microsoft dobro zivi na racun njega zbog xbox livea.

14 godina
neaktivan
offline
Sony tuži hakere

Svi su oni sami sebi nabili tužbu. Ko im kriv kada nisu ostali kao fail0verfl0w i geohot, nego su javno sebe predstavljali kao George Hotz i ostali, a o 27C3 da i ne pričam. Nickovi su im nudili privatnost, a oni su se predstavljali svijetu. -.-

Svakih 60 sekundi u Africi prođe jedna minuta. Stavi ovo u svoj potpis ako voliš burek :D
Moj PC  
7 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Sony tuži hakere
Ovo su o ocajnicki potezi jer sony vise nemoze puno pokazat u borbi s piratima.


Malo off topica:ovi sta su probili konzolu tvrde da je to bia maciji kasalj,da je katastrofalalan propust napravio sony.a mene zanima gdje su oni bili 4 godine,kada nitko nije moga slomit ps3?
lijepo li je Hrvat biti,majko hvala ti
Moj PC  
9 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Sony tuži hakere
Toni93 kaže...
Ovo su o ocajnicki potezi jer sony vise nemoze puno pokazat u borbi s piratima.


Malo off topica:ovi sta su probili konzolu tvrde da je to bia maciji kasalj,da je katastrofalalan propust napravio sony.a mene zanima gdje su oni bili 4 godine,kada nitko nije moga slomit ps3?

Nije je bilo potrebno probijat dok nisu maknuli Linux podrsku...

[=XII=] {_.:BRUNO:._} ||| ''If something is hard to do, then it's not worth doing.'' Homer
14 godina
neaktivan
offline
RE: Sony tuži hakere
Toni93 kaže...
Ovo su o ocajnicki potezi jer sony vise nemoze puno pokazat u borbi s piratima.


Malo off topica:ovi sta su probili konzolu tvrde da je to bia maciji kasalj,da je katastrofalalan propust napravio sony.a mene zanima gdje su oni bili 4 godine,kada nitko nije moga slomit ps3?

Bili su 4 godine na Linuxu dok nije došao 3.21 i to zabranio. Tada je sve počelo. Nikoga nije interesiralo piratstvo

Svakih 60 sekundi u Africi prođe jedna minuta. Stavi ovo u svoj potpis ako voliš burek :D
14 godina
protjeran
offline
RE: Sony tuži hakere
di je sad ekipa koja je tvrdila da je sony sam sredio probijanje konzole
http://www.youtube.com/watch?v=mNK6h1dfy2o
14 godina
protjeran
offline
RE: Sony tuži hakere
Šef kaže...

Nije je bilo potrebno probijat dok nisu maknuli Linux podrsku...

 

lordlojkus kaže...

Bili su 4 godine na Linuxu dok nije došao 3.21 i to zabranio. Tada je sve počelo. Nikoga nije interesiralo piratstvo

mislite vecina balavaca od 15-16 godina ne zeli piratluk na ps3?

 

slazem se da to nije vrhunac probijanja ps3-a ali je jedna vazna karika

lijepo li je Hrvat biti,majko hvala ti
15 godina
neaktivan
offline
RE: Sony tuži hakere
Naravno da jaaako puno ljudi zeli piratstvo na PS3. Ali oni ne znaju hackirat ili jednostavno nisu uspjeli u te 4 godine...
[=XII=] {_.:BRUNO:._} ||| ''If something is hard to do, then it's not worth doing.'' Homer
15 godina
offline
RE: Sony tuži hakere
Toni93 kaže...

mislite vecina balavaca od 15-16 godina ne zeli piratluk na ps3?

 

 

Zeli i to svi srcem, ali nemaju dovoljno znanja ili financija za krekiranje.

 

Ukidanjem podrske za Linux cackali su mecku i pravi igraci su to razvalili za kratko vrijeme.

 

Uostalom, tko kaze da to nije ucinjeno na zahtjev americke vojske koja itekako koristi Linux na PS3 i ima koristi od toga?

Who the fuck is General Failure? And why is he reading my harddisk?
16 godina
neaktivan
offline
Sony tuži hakere

SONY tuži ljude za prčkanje po vlastitim stvarima. Mogli bi i svoje susjede zbog novog razmještaja uredskog namještaja.

 
3 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Sony tuži hakere

Nadam se da će Sony konačno stati na kraj prištavcu George Hotzu, koji godinama sustavno uništava iOS platformu. Želimo zaokružene i stabilne platforme razvijene od softverskih inžinjera, a ne polufunkcionalne raspadnute otvorene sustave pune smeća, koje je razvio samoprozvani genijalac-haker.

 
0 50 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Sony tuži hakere
Sinatra kaže...

Nadam se da će Sony konačno stati na kraj prištavcu George Hotzu, koji godinama sustavno uništava iOS platformu. Želimo zaokružene i stabilne platforme razvijene od softverskih inžinjera, a ne polufunkcionalne raspadnute otvorene sustave pune smeća, koje je razvio samoprozvani genijalac-haker.

Da, a taj "samoprozvani genijalac-haker" ima više znanja o toj materiji nego si ti uopće možeš i zamisliti. Sony je glup. Da sam na mjestu njihovog CEO-oa odma bi slao cijeli tim odvjetnika da popričaju s tim likom po pitanju zaposlenja. Imati takvog genijalca/e u svojim redovima nije trivijalna stvar.

Q: a kako se to linux ponasa kad crkne hdd? A: zastekava svakih 60 sec,ali prezivi se
15 godina
offline
RE: Sony tuži hakere
Sinatra kaže...

Nadam se da će Sony konačno stati na kraj prištavcu George Hotzu, koji godinama sustavno uništava iOS platformu. Želimo zaokružene i stabilne platforme razvijene od softverskih inžinjera, a ne polufunkcionalne raspadnute otvorene sustave pune smeća, koje je razvio samoprozvani genijalac-haker.

Jel te ko tjera na iOS jailbreaking? ljepo uzivaj u svojoj zatvorenosti kako mentalno tako i u iOS-u.

14 godina
offline
RE: Sony tuži hakere

Slazem se tko tebe tjera na jailbrake bilo kojeg uredaja IOS-a ili modificiranje PS3-a NITKO. Nemoj to raditi i uzivaj. inace Geo Hot je prvi cracknu iphone i nije samo prozvani genijalac nego JE genijalac kada ti napravis ista slicno javi se pa mozda i uvazim tvoju izjavu!

My Life Is A Very Serious Game...
14 godina
offline
Sony tuži hakere

Geohot Rulez

ADD ME XFIRE-warriorxo
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Sony tuži hakere

ovo je pocetak veoma duge price... i jedva cekam kako ce se prica razviti...

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
protjeran
offline
RE: Sony tuži hakere
trackmanijak kaže...
di je sad ekipa koja je tvrdila da je sony sam sredio probijanje konzole

Ja npr. ne tvrdim nikaj, ali mislim da je ipak sam Sony namjerno napravio propust, i time ce jako povecat bazu korisnika plejke.

Naravni izgubit ce na piratima, ali ako Sony pocne na PSN STORE-u s akcijama kao sto ima STEAM, pirati se mogu samo plakat jer ih skoro nitko nece niti trebat.

I DONT NEED SEX, THE GOVERNMENT FU*KS ME EVERY DAY, AND DONT STEAL THE GOVERNMENT HATES COMPETITION
15 godina
neaktivan
offline
RE: Sony tuži hakere
Elk Cloner kaže...

SONY tuži ljude za prčkanje po vlastitim stvarima. Mogli bi i svoje susjede zbog novog razmještaja uredskog namještaja.

sony ih tuži zbog objavljivanja ne zbog probijanja -.-

13 godina
neaktivan
offline
RE: Sony tuži hakere

Naravno da je vama limačima iz srednje škole koji ste dislajkali post geohot super-duper. Ali on je čisti kriminalac, najgori otpadak društva i ukoliko je zakonski sustav u Sjedinjenim Američkim Državama funkcionalan, taj će iza rešetaka provesti ostatak svog života.

Zbog takvih egotriperskih balavaca kakav je Geohot, developeri gube milijarde dolara, te će jedan kojem se muda nisu spustila biti odgovoran za desetke tisuća otkaza koje će dobiti razni programeri, dizajneri i ostali uključeni u proces izrade softvera. Svako piratiziranje i hakeriranje generalno narušava razvoj informatičke industrije, poslovnog sektora i onog za zabavu, te se u korjenu treba riješiti tužbama, rigoroznim zaštitama i drugim metodama. Nema džabe ni u stare babe.

16 godina
neaktivan
offline
RE: Sony tuži hakere
Sinatra kaže...

...

Svako piratiziranje i hakeriranje generalno narušava razvoj informatičke industrije, poslovnog sektora i onog za zabavu, te se u korjenu treba riješiti tužbama, rigoroznim zaštitama i drugim metodama. Nema džabe ni u stare babe.

LOL. Baš suprotno. Da nema toga imali bi mi ku*ca danas, a ne AES, RSA, Blowfish i sl. algoritme, samo kao primjer. Još uvijek bi bili na DES-u, LOL. Ne bi bilo WPA-a niti WPA2. Ajde sad samo malo razmisli gdje se sve koriste navedeni algoritmi. Nemoj biti smješan.

Q: a kako se to linux ponasa kad crkne hdd? A: zastekava svakih 60 sec,ali prezivi se
14 godina
neaktivan
offline
RE: Sony tuži hakere
Sinatra kaže...

Naravno da je vama limačima iz srednje škole koji ste dislajkali post geohot super-duper. Ali on je čisti kriminalac, najgori otpadak društva i ukoliko je zakonski sustav u Sjedinjenim Američkim Državama funkcionalan, taj će iza rešetaka provesti ostatak svog života.

Zbog takvih egotriperskih balavaca kakav je Geohot, developeri gube milijarde dolara, te će jedan kojem se muda nisu spustila biti odgovoran za desetke tisuća otkaza koje će dobiti razni programeri, dizajneri i ostali uključeni u proces izrade softvera. Svako piratiziranje i hakeriranje generalno narušava razvoj informatičke industrije, poslovnog sektora i onog za zabavu, te se u korjenu treba riješiti tužbama, rigoroznim zaštitama i drugim metodama. Nema džabe ni u stare babe.

Developeri gube milijade dolara i dobiva se desetke tisuce otkaza zbog njihove nesposobnosti. Cini se da je u pitanju trivijalna pogreska. 

 

A drugo, pitam se koliko bi sigurnost u informatici napredovala bez tipova poput Geohota, koji tjeraju industriju na napredak, barem u pogledu sigurnosti. Neka bude sto vise ovakvih tipova, pa ce se izmisljati nove tehnologije i nacini zastite sto ce nam u konacnici svima koristiti.

 

I sto se tice toga da hakiranje i piratluk narusavaju razvoj industrije, sto se tice razvoja sigurnosti evo upravo sam rekao, a sto se tice prodaje sve pretpostavke o tome da piratluk unistava industriju krecu od toga da oni koji imaju piratske stvari sada, bi to kupili da ne mogu imati piratsko, sto nema veze sa istinom.

 

Mislim da piratluk u jednoj mjeri i promovira industriju i siri je, te samim time stvara se i veci broj kupaca.

 

I da, ti stvarno mislis da kada kupis glazbeni cd ili igru, novci idu developerima ili glazbenicima? Oni svakako dobivaju svoju placu a jedini koje ti placas su gramzljivi izdavaci koji nemaju veze sa proizvodom osim prava da ga prodaju i ubiru pare od te prodaje.

Poruka je uređivana zadnji put sri 12.1.2011 14:40 (Dragon23288).
15 godina
offline
RE: Sony tuži hakere
Sinatra kaže...

Naravno da je vama limačima iz srednje škole koji ste dislajkali post geohot super-duper. Ali on je čisti kriminalac, najgori otpadak društva i ukoliko je zakonski sustav u Sjedinjenim Američkim Državama funkcionalan, taj će iza rešetaka provesti ostatak svog života.

Zbog takvih egotriperskih balavaca kakav je Geohot, developeri gube milijarde dolara, te će jedan kojem se muda nisu spustila biti odgovoran za desetke tisuća otkaza koje će dobiti razni programeri, dizajneri i ostali uključeni u proces izrade softvera. Svako piratiziranje i hakeriranje generalno narušava razvoj informatičke industrije, poslovnog sektora i onog za zabavu, te se u korjenu treba riješiti tužbama, rigoroznim zaštitama i drugim metodama. Nema džabe ni u stare babe.

Oprosti, ali ti očito nemaš pojma o čemu pričaš. Niti developeri gube milijarde dolara, niti je odgovoran za desetke tisuća dolara. Štoviše, još više popularizira platformu, koja postaje interesantna i krugu ljudi koji je inače ne bi uzeli. Mislim, od kuda ti uopće podatak o tim otkazima? Očito bulazniš.

 

Piratiziranje i hackiranje je u povijesti muzike/softvera/igara upravo natjeralo developere da se trgnu iz učmalosti i ponude nove i bolje metode distribucije/korištenja sadržaja, često i uz niže cijene.

 

Prema tome, molim te, ne govori gluposti, ne bacaj glupe argumente, nego razmisli prije nego nešto kažeš.

 

I, kao što su drugi iznad rekli, nitko te ne tjera da napraviš jailbrake svog iOS uređaja, koji je, baj-d-vej, u SAD-u legalan.

16 godina
neaktivan
offline
RE: Sony tuži hakere
Sinatra kaže...

Zbog takvih egotriperskih balavaca kakav je Geohot, developeri gube milijarde dolara

A koliko novca gube developeri radi toga sto im aplikacije nisu dostupe svima za kupovinu?

 

Ja bas nedavno kupio Android telefon i rekoh vidi samo besplatne aplikacije, pa mi onda frend objasnio da nemogu vidjeti aplikacije koje se placaju jer zivim u HR. Mislim da je ista stvar kao i iTunes, a vjerojatno i njihov app store.

 

I pogodi na koji nacin mogu vidjeti aplikacije koje se placaju? Tako da rootam mobitel i stavim neku "crnu i zlu" aplikaciju koja ce prevariti android market da misli da sam iz bajnog SAD-a.

 

Usmjerite svoj bijes tamo gdje bi trebalo.

 

 

Ja ovom Geohotu skidam kapu jer radi takvih kao on ja mogu koristiti uredjaj koji sam JA PLATIO, onako kako ja hocu.

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 12.1.2011 15:01 (raf).
14 godina
offline
RE: Sony tuži hakere

Samo da te ispravim na apple appstoru se moze kupovati iz hrvatske sasvim normalno...

My Life Is A Very Serious Game...
14 godina
offline
Sony tuži hakere

Ovo je bilo i za očekivati..

Pa nije moglo proći bez tužbe..inače bi izgledalo previše očtio da su to sami isplanirano napravili.

Ovako će se samo povećati broj kupaca PS-a 3.

www.damagehigh.co.cc // Don't fix what ain't broken!
 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Sony tuži hakere

Igre populariziraju igraću platformu, osobito ekskluzive, a ne piratstvo. Možda na balkanu, no to je potpuno nebitna regija.

 

Raf, ti nemaš što koristiti uređaj onako kako si ti zamislio, već proizvođač uređaja. Evo, ja idem surfati internetom na mikrovalnoj pećnici, zato što sam je JA PLATIO. Ne budi smiješan.

 
0 29 hvala 0
14 godina
offline
RE: Sony tuži hakere

onaj tko je kupovao originale kupovat ce i dalje onaj tko nije a mislio je kupiti konzolu ali to ga je smetalo sad ce kupiti po meni ovo je win win situacija za sony! osim toga jailbrake ios-a je legalan stoga nemas nikakve osnove za to! i da ako je proizvodac meni iskljucio mogucnost da saljem sliku preko bluetootha a uredaj je sposoban za to i postoji nacin kako to ukljuciti ja cu to iskoristiti ti ako neces nemoras nitko te netera uzivaj u svom uredaju...

My Life Is A Very Serious Game...
13 godina
neaktivan
offline
Sony tuži hakere

Ne, ti imaš slobodnu volju odabrati uređaj koji može slati fotografije bluetooth povezivanjem, a ne stavljati tu mogućnost na uređaj koji nema, bez ovlaštenja proizvođača.

 
0 13 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
RE: Sony tuži hakere

Raf, ti nemaš što koristiti uređaj onako kako si ti zamislio, već proizvođač uređaja. Evo, ja idem surfati internetom na mikrovalnoj pećnici, zato što sam je JA PLATIO. Ne budi smiješan.

 

A što bi napravio kad bi proizvođač mikrovalne tebi odlučivao koje legalno kupljene prehrambene proizvode možeš podgrijavati unutra?

Ili kad bi imao zabranu podrgrijavati svoja jela već bi morao koristiti samo jela kupljena kod proizvođača mikrovalne?

Bi li napravio jailbreak mikrovalne? Bi li to tada bilo u redu?

Još uvijek bi krađa tuđih jela bila pogrešna ali bi jailbreak sigurno bio moralno ispravan.

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice