Sony obećava tri dimenzije

poruka: 14
|
čitano: 4.152
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Sony obećava tri dimenzije".
16 godina
neaktivan
offline
Sony obećava tri dimenzije

nije mi jasno kak će fotoaparati slikat u 3D-u? Neodlučan kak će se to izvodit?

Gimme a bag of donuts, and no one gets hurt :)
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Sony obećava tri dimenzije

Nije to nista ekstra tesko! U principu, istovremeno moras okinuti dvije fotke pod istim kutem, no pomaknute u prostoru.... pfff, ne znam kako bi to objasnio :D

 

http://en.wikipedia.org/wiki/Stereo_camera 

Evo malo objasnjeno... iz prilozenih slika, vidi se da je tehnika poprilicno stara

14 godina
protjeran
offline
RE: Sony obećava tri dimenzije
HBomb kaže...

nije mi jasno kak će fotoaparati slikat u 3D-u?  Neodlučan  kak će se to izvodit?

  Imaju neke 2 lece..

15 godina
neaktivan
offline
Sony obećava tri dimenzije

Moj stari Pentax 33L iz 2003g. moze raditi 3D slike.. sve je to stvar software. Okinem jednu sliku i pomaknem fotic u desno za 10cm i opet okinem. Aparat od toga napravi jednu vecu sliku s ove dve jedne kraj druge i onda si gledao sa posebnim cviksama tako da ti lijeva slika ide u lijevo oko, a desna u desno :) Bila je jos mogucnost kombiniranja u cross eye. U principu, svaki fotic moze slikati 3D.

Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Sony obećava tri dimenzije
HBomb kaže...

nije mi jasno kak će fotoaparati slikat u 3D-u? Neodlučan kak će se to izvodit?

bože svemoguči,napraviš fotič sa dva oka i heureka

 

16 godina
neaktivan
offline
RE: Sony obećava tri dimenzije
hrastro kaže...

Nije to nista ekstra tesko! U principu, istovremeno moras okinuti dvije fotke pod istim kutem, no pomaknute u prostoru.... pfff, ne znam kako bi to objasnio :D

 

http://en.wikipedia.org/wiki/Stereo_camera 

Evo malo objasnjeno... iz prilozenih slika, vidi se da je tehnika poprilicno stara

 

hmm... daa.. interesantno.. sa dvije leće.. baš kako je kolega iznad mene napomenuo :)

vidim, ovaj jedan ima i 4 Iznenađen

 

infinityzg kaže...

Moj stari Pentax 33L iz 2003g. moze raditi 3D slike.. sve je to stvar software. Okinem jednu sliku i pomaknem fotic u desno za 10cm i opet okinem. Aparat od toga napravi jednu vecu sliku s ove dve jedne kraj druge i onda si gledao sa posebnim cviksama tako da ti lijeva slika ide u lijevo oko, a desna u desno :) Bila je jos mogucnost kombiniranja u cross eye. U principu, svaki fotic moze slikati 3D.

 

zanimljivo Smijeh pretpostavljam da je trebalo imati stativ (ili poprilično dobro oko xD) jer fotografiranje ide na principu panoramskih slika (??) u suprotnom bi taj software morao izrezati (crop) dijelove slike, zbog čega bi ispala malo "wide"

 

sa ovim se slažem, da svaki fotić može slikati 3D.. samo treba spojiti te slike u nekom photo editoru... al ja mislim da to nije to... istina, nisam nikad (sram me bilo Smijeh) gledao kroz 3D naočale.. neznam da li bi to imalo kakvog utjecaja, da li bi možda vidio 3D, s obzirom da od rođenja ne vidim na lijevo oko (duga priča - nemojte sad pak mislit da sam neki retard xD)

 

znači, ako je to bilo iz 2003. onda mi se čini da su do danas već nešt novo smislili...

Gimme a bag of donuts, and no one gets hurt :)
Poruka je uređivana zadnji put ned 20.12.2009 1:16 (HBomb).
14 godina
neaktivan
offline
RE: Sony obećava tri dimenzije
Džimba kaže...
HBomb kaže...

nije mi jasno kak će fotoaparati slikat u 3D-u? Neodlučan kak će se to izvodit?

bože svemoguči,napraviš fotič sa dva oka i heureka

 

ma ne samo to nego moš fotku gledat sa svih 180 stup a ako ne i sa 360 stup,pa ljudi jos koja godina kad cete "opa"sa sedmom od devet u krevet...ja prvi...vi drugi

 

15 godina
neaktivan
offline
Sony obećava tri dimenzije

Princip rada 3D kamere:

 

 

Slikaju se dvije slike. Jedna je "punokrvna" a druga je "osakaćena"- odnosno vide se samo crte bez boja. Sve oko crta je prozirno (mezz kako bih objsnio)

 

Nakon toga se te dvoje slike spajaju u jednu tako da ide prvo "punokrvna" slika pa onda ova druga,preko nje i to pomaknuta za par mm u stranu te se dobija dojam 3D.

 

OMG! Nisam dobro objanio... Nevinašce

Something: http://192.168.1.1 xD Forum: http://www.elite7hackers.byethost16.com/
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Sony obećava tri dimenzije

daj ljudi,možemo sa malo više extra marke

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Sony obećava tri dimenzije

ako hocemo u t3 dimenzije onda hocemo nesto pravo....Zar ne????

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Sony obećava tri dimenzije

Zar da nas :ebu malo po malo,pa možemo več star trek

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Sony obećava tri dimenzije

to je stereoskopska kamera radi slicno kao i ljudske oci,na kraju dobijes osjecaj dubine na slici kao sto imamo osjecaj dubine kad gledamo

What is the difference between Windows xp and Windows vista? A:Approximate 7 years
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Sony obećava tri dimenzije

@Džimba        -   Ne spamaj ,  više postova jedan za drugim krše pravila ovoga foruma.

 

 

 

OT:   Pa to i kažem, kada je slika tako sklopljenja dobiva se osjećaj dubine. Probajte npr gledati u one prozore s duplim s taklom po noći da vidite kakav je odraz. E takav princip rada je i za 3D fotoaparate.

 

Preporuka: Svima onima koji nevole punicu: NE KUPUJTE OVAJ FOTIĆ JER NEŽELITE GLEDATI VRLO REALNU 3D forku svoje punice!!!! Cool

Something: http://192.168.1.1 xD Forum: http://www.elite7hackers.byethost16.com/
15 godina
neaktivan
offline
RE: Sony obećava tri dimenzije
HBomb kaže...
zanimljivo Smijeh pretpostavljam da je trebalo imati stativ (ili poprilično dobro oko xD) jer fotografiranje ide na principu panoramskih slika (??) u suprotnom bi taj software morao izrezati (crop) dijelove slike, zbog čega bi ispala malo "wide"

 

sa ovim se slažem, da svaki fotić može slikati 3D.. samo treba spojiti te slike u nekom photo editoru... al ja mislim da to nije to... istina, nisam nikad (sram me bilo Smijeh) gledao kroz 3D naočale.. neznam da li bi to imalo kakvog utjecaja, da li bi možda vidio 3D, s obzirom da od rođenja ne vidim na lijevo oko (duga priča - nemojte sad pak mislit da sam neki retard xD)

 

znači, ako je to bilo iz 2003. onda mi se čini da su do danas već nešt novo smislili...

Ma vrlo je jednostavno. Fotic bi sam spojio to u dvije slike, jednu kraj druge. Isprintas i stavis te cvike na SLIKU, da na sliku jer su one na nekom posebnom stalku koji ti omogucava gledanje kroz njih na odredjenoj udaljenosti tako da ti lijeva slika ide u lijevo oko, a desna u desno... i doista pali... ali ako govorimo o pravom 3D, onda nam treba nekaj za kaj nam nece biti potrebno gledati kroz cvikse ili slicne gluposti... ma prakticki hologram :D

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice