Something's got to give

poruka: 32
|
čitano: 5.490
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Something's got to give".
16 godina
odjavljen
offline
Something's got to give

A kad jednom netko dođe pameti teško da će uspjeti "vratiti govno nazad u konja".

Evo, ja imam dogovoren razgovor sa recruiterom u 19:00. Jutros se registrirao na monster.ie - salva mailova mi stiže.

Freak Show Inc.
 
13 0 hvala 0
16 godina
offline
Something's got to give

"Sada smo, pak, dobili to da visokokvalificirane programere s 20-tak godina školovanja iza sebe i godinama staža, u industriji koja bez problema "radi na daljinu", odnosno ne zahtijeva da pored tokarskog stroja bude i kvalificirani metalski radnik, također izvozimo jer se ovdje i sa znanjem i sa radom jedva preživljava."

 

Hrvatska, zemlja znanja :) Samo u potpuno drugačijem kontekstu od onog u kojem nam političari tu izjavu nastoje prezentirati.

 

Moj PC  
4 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: Something's got to give

Fora je što smo mi prije izvozili čobane vani da nam ih oni školuju, a sada školovane izvozimo, a ostaju nam čobani. 

 

Osjećam da je tu negdje i pouka, ali nemrem je uobličiti....

 

 

This space for rent!
15 godina
offline
Something's got to give

dobri su ovi "drowning pool" {#} a da smo "džaba krečili", jesmo. mislim da se sve može svesti na onu: ako vrtić daš na upravljanje dječici, prve stradaju tete. kao netko s više od pola stoljeća u kostima i desetak godina na burzi, znam o čemu govorim. {#}

I know that you believe you understand what you think I said, but I'm not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
4 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Something's got to give
Drago kaže...

Fora je što smo mi prije izvozili čobane vani da nam ih oni školuju, a sada školovane izvozimo, a ostaju nam čobani. 

 

Osjećam da je tu negdje i pouka, ali nemrem je uobličiti....

 

Izvozili smo onakvu radnu snagu za kakvu je bilo potrebe. U to vrijeme (AFAIK) naše škole nisu bile nešto priznate vani (kao ni danas uostalom). Razika je samo što je znanje iz IT-a dovoljno univerzalno i često ne ovisi previše o formlanom školovanju, već puno više o radnom iskustvu. Baš kao i nekad kod varioca, zidara i sličnih obrtničkih zanimanja.

 

Da, nama danas ostaju čobani. Ostaju uhljebi u državnoj i lokalnoj upravi i poduzećima, korisnici mirovina i socijalnih davanja, te oni koji nemaju znanja da odu van ili rade i u ovom trenutku ne razmišljaju o tome. E da, ostaju i oni koji još nemaju dovoljno iskustva. O ovom problemu iseljavanja još uvijek se ne govori dovoljno. U državi sa tolikim brojem "ovisnika" o državnom proračunu ovo je strašno velik problem koji doslovno svaki dan postaje sve veći.

13 godina
neaktivan
offline
Something's got to give

Većina visokoškolovanih vani pere tanjuje ili mijenja posteljinu, samo prodaju priče o nekakvom blagostanju.

 
4 19 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Re: Something's got to give
Sinatra kaže...

Većina visokoškolovanih vani pere tanjuje ili mijenja posteljinu, samo prodaju priče o nekakvom blagostanju.

 

 

EDIT:

Molim moderatore da imaju na umu forumsko pravilo:

Trolanje - Postovi kojima je jedini cilj izazvati negativne reakcije drugih komentatora, izazivati i provocirati smatraju se trolanjem i brišu se, a autori kažnjavaju shodno procjeni moderatora.

 

Zahvaljujem se u ime ostalih skoro 90.000 forumaša.

Freak Show Inc.
Poruka je uređivana zadnji put pon 24.11.2014 15:54 (Friday).
11 godina
online
Something's got to give

nema veze, ima zemalja kojima je hrvatska zapad, pa ćemo i mi primat gastarbajtere...

 

nego drago, kakva ti je to "...nostalgičarska" rečenica - "dok nas EU pravila sprečavaju da barem dosegnemo razinu kvalitete života iz Bivše Tvorevine"

da ti i odgovorim kako ćeš dosegnut ondašnju kvalitetu života, odrecite se u obitelji interneta, tri mobitela, računala, tableta, dvije televizije, golfa petice i svega što danas imaš a onda nisi imao, pa će ti ostati i više nego dovoljno love za razinu "kvalitete" ondašnjeg života

 

Friday, ali ta pravila ne vrijedi za "omiljene" trollove

Poruka je uređivana zadnji put pon 24.11.2014 15:59 (picajzla0707).
Moj PC  
7 10 hvala 1
13 godina
neaktivan
offline
Something's got to give

Uopće nije pitanje da će kvalitetni ljudi vani biti cijenjeni.

Problem je što velika većina nije kvalitetna, a opet pričaju o nekakvoj Njemačkoj, Kanadi i koječemu.

 

Očekivaju zagarantiran posao u Hrvatskoj nakon studija, a kad to ne dobiju, misle da ih vani čekaju otvorenih ruku.

Takvima želim što brže prizemljavanje, pomogućnosti 10000 kilometara daleko.

 
10 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: Something's got to give
picajzla0707 kaže...

nema veze, ima zemalja kojima je hrvatska zapad, pa ćemo i mi primat gastarbajtere...

 

nego drago, kakva ti je to "...nostalgičarska" rečenica - "dok nas EU pravila sprečavaju da barem dosegnemo razinu kvalitete života iz Bivše Tvorevine"

da ti i odgovorim kako ćeš dosegnut ondašnju kvalitetu života, odrecite se u obitelji interneta, tri mobitela, računala, tableta, dvije televizije, golfa petice i svega što danas imaš a onda nisi imao, pa će ti ostati i više nego dovoljno love za razinu "kvalitete" ondašnjeg života

 

 

 

Daj se uozbilji.

 

This space for rent!
15 godina
odjavljen
offline
Re: Something's got to give
Drago kaže...

 

Daj se uozbilji.

 

 

Istina.

No nije nam kapitalizam kriv za to, vec bas ta Bivsa Tvorevina koja je educirala i proizvela vecinu danasnjeg zivlja u ovom bananistanu. Na zalost i politicare koji su svi redom iz te bivse tvorevine.

 

No u pravu si, meni nedostaju oni silni redovi. Za mladje i neupucene:

Ne, nisu to bili redovi za novi 'najbolji ajfon ikad', vec standardni redovi odlicne drzave u obliku redova za secer i sl. 'luksuze'.

 

Hebala vas bivsa tvorevina.

13 godina
offline
Something's got to give

Zašto spominješ samo programere. Doktori idu hrpimice, ako sam dobro polovio priču (od neki dan), i medicinske sestre s iskustvom daju petama vjetar.

 

Ono po čemu će ljudi pamtiti ovu vladu je da je to vlada iznevjerenih obećanja. Ne mislim da su krivi za sadašnje stanje, na naplatu su došle prethodne godine, ali su obećavali bitno drugačiju situaciju. Ne znam jesu li sposobni i dogovoriti se (ako uopće imaju ideju o čemu bi se dogovarali) što bi trebali pričati (što bi trebali raditi ipak zahtjeva viši stupanj razvoja prvobitne zajednice zvane vlada RH). Kad pogledam što je na obzoru i tko dolazi na vlast za godinu dana,.... (bolje da ne pišem što sam mislio).

Stručnjak za odmaganje...
 
10 0 hvala 0
15 godina
offline
Something's got to give

ta "bivša tvorevina" (umjetna kao npr. Jordan još uvijek danas? ili Izrael?) imala je brdo mana no uz nekoliko manjih ili većih korekcija mogli smo i dalje biti uzor svijetu po dobrome. ova sadašnja tvorevina ima samo jednu manu: ne vrijedi 1/2 3,14zde 'ladne vode. ne znam treba li spominajti da je većina vas (i ja) u bivšem sustavu završila obrazovanje (zahtjevno) i roditelji stekli sve što imaju kako bi im danas djeca i unuci imali išta kad ostanu bez svega? treba li spominjati što je u bivšoj tvorevini izgrađeno (za opće dobro)? tek kad čovjek pobroji sve upropašteno (a s čime, da se razumijemo, rat nema NIKAKVE veze), onda se dobije sasvim drugačija slika sadašnje tvorevine. neovisne? samostalne? možda u odnosu na Beograd, ali ne i na Bruxelles. sjaši Kurta da uzjaši Murta. a toliki bježe u inozemstvo samo zato jer je ovdje bajkovito, zar ne? {#}

once upon a time, in the galaxy far, far away once upon a time, in the galaxy far, far away
I know that you believe you understand what you think I said, but I'm not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Poruka je uređivana zadnji put pon 24.11.2014 17:01 (Ajar).
Moj PC  
10 1 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Something's got to give

Bivša Tvorevina je OT. 

 

Danke.

 

 

 
2 1 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Something's got to give
Smiješno je što mi (IT-ovci) u pravilu ne moramo ići nigdje za raditi svoj posao (van poslovnih putovanja). Problem je što za one koji rade za nekoga plaće su jednostavno smiješne, a oni koji zapošljavaju, država im je skupa. Tako je sa svime pa i liječnicima.
Moj PC  
3 0 hvala 0
12 godina
odjavljen
offline
Re: Something's got to give
mario.L_hr kaže...

Zašto spominješ samo programere. Doktori idu hrpimice, ako sam dobro polovio priču (od neki dan), i medicinske sestre s iskustvom daju petama vjetar.

 

 

Taman sam htio isto pitati. Doduše, iz malo drukčijih razloga.

 

Doista ne zamjeram nikome ništa, nisam zavidan, niti imam ikakve loše namjere ili mišljenja prema programerkom poslu, ali već mi se, da prostite, riga od toga što se konstantno forsiraju sw start-up-i, pišu se članci o programerima koji rade vani, poziva se ljude da se školuju da bi postali programeri itd. itd.

 

Jasno mi je da naš ICT baš i nema preveliki utjecaj na BDP, ali da se barem okrenemo nekoj proizvodnji-imamo inteligentne ljude koji su sposobni za puno više od pukog rebrandiranja kineskih proizvoda.

 

Nedavno mi i se i jedan kolega počeo premišljati da si školovanje usmjeri na programiranje (do sada je forsirao mreže) i slažem se, sa time će puno lakše naći posao, no tu se stvarno gubi smisao. Uskoro ćemo imati programera kao i ekonomista.

 

Ni ja sa mrežama ne mogu naći posao-ako se nešto i nađe, uglavnom se traži pozamašno iskustvo i godine staža. Ali eto, dok ne privedem studije kraju i odjurim van, zapet ću ovdje i pokrenuti start-up-to mi je jedino što preostaje.

Professional Case and PC modder. Sponsored by: CoolerMaster,Inter-tech,ASBIS, LD Cooling, MG Vrbanus , iShop,Noiseblocker,Shuttle,In Win, Enermax, EKWB, ASUS,Lamptron, Aquatuning
15 godina
odjavljen
offline
Re: Something's got to give
Pranja, ne ide to baš tako iz sličnih razloga iz kojih nemamo liječnika koliko i ekonomista. Područje je srodno matematici, traži se logika, a logika nije jača strana većem dijelu domaćeg stanovništva, što vidimo po rezultatima izbora i budućim rezultatima izbora. :P

Nemamo mi ni ekonomista baš puno. Diploma iz ekonomije ne znači da si ekonomist, a to vidimo i po našim ministrima financija, financijskim stručnjacima i sl. ekipi koja ovako majstorski upravlja državom. :)
15 godina
offline
Re: Something's got to give

Ako si dobar programer, i u Hrvatskoj možeš živjeti kao beg (osobno, godinu dana i kusur iskustva (doduše ja sam se kalio i na faksu tokom studija, ali ništa u "radnoj", jel) i imama primanja koja niti jedan srednjoškolski profesor može dosegnuti).

 

Jedini problem je što vani su ovi uvjeti  koje imamo ovdje (a koji su za većinu Hrvata med i mlijeko) su mali miš prema onima vani (primjerice, jednom sam dobio ponudu u kojoj je stajalo da imam neograničeni broj GO i da mi firma plaća sve troškove režija - nešto što, pretpostavljam, apsolutno nitko ne nudi u HR).

 

Čisto iz moga kuta gledanja, nije problem niti novac niti uvjeti, već činjenica da u Hrvatskoj postoji dosta nizak plafon za napredak. Za sada sam tu jer smatram da imam još jako puno toga za naučiti i napredovati dok se ne otisnem van (ako se otisnem). Najveći apsurd kod nas je što svi smatraju da si boga za jaja ulovio ako se uguziš u državnu firmu / javnu upravu. Meni osobno je to dno dna. Hrvatska nema niti jednu "jaču" firmu za koju bih mogao raditi. Google, Microsoft, Oracle, IBM, Apple, Samsung, Intel, Dell, Amazon, Sony, SAAS, Steam, Canonical... Ako i ima koje u Hrvatskoj tu su predstavništva, nikako R&D odjeli. 

Nije uopće poanta u lovi ili uvjetima, već u mojoj nekoj profesionalno-privatnoj sadisfakciji. Da mi u Apple kažu da mogu kod njih doći da me godinu dana izrabljuju tako da me šalju u ugljenokope i da će sve biti na volonteerskoj bazi, a za uzvrat da će moje ime biti naljepljeno na omotnicu novog OS-a, pristao bih (mrvicu karikiram, no da kojim slučajem kopanje ugljena ima neke veze sa izradom OS-a, ne bih bio ni daleko od istine).

You can patch technical vulnerabilities as they evolve, but there is no patch for stupidity, or rather gullibility. - Kevin Mitnick
15 godina
neaktivan
offline
Re: Something's got to give
Sinatra kaže...

Većina visokoškolovanih vani pere tanjuje ili mijenja posteljinu, samo prodaju priče o nekakvom blagostanju.

 

Koliko god to i bila istina, usuđujem se reći da oni sa plaćama od pranja tanjura i mjenjanja posteljine žive bitno bolje nego bi mi ovdje, a za isti posao pa čak i poneke bolje.

-meh
15 godina
odjavljen
offline
Re: Something's got to give
Bukva kaže...

Ako si dobar programer, i u Hrvatskoj možeš živjeti kao beg (osobno, godinu dana i kusur iskustva (doduše ja sam se kalio i na faksu tokom studija, ali ništa u "radnoj", jel) i imama primanja koja niti jedan srednjoškolski profesor može dosegnuti).

Okvirno, što je tebi "življenje kao beg"? Koji iznos neto plaće? Baš i nisam siguran da su plaće tako odlične, pogotovo ne s godinu dana iskustva.

12 godina
odjavljen
offline
Re: Something's got to give
Tonči kaže...
Pranja, ne ide to baš tako iz sličnih razloga iz kojih nemamo liječnika koliko i ekonomista. Područje je srodno matematici, traži se logika, a logika nije jača strana većem dijelu domaćeg stanovništva, što vidimo po rezultatima izbora i budućim rezultatima izbora. :P

Nemamo mi ni ekonomista baš puno. Diploma iz ekonomije ne znači da si ekonomist, a to vidimo i po našim ministrima financija, financijskim stručnjacima i sl. ekipi koja ovako majstorski upravlja državom. :)

Složio bih se sa time. Diploma ne znači znanje, u što sam se osobno uvjerio jer sam često htio-ne htio u doticajima sa raznim "stručnjacima" koji misle da su bogomdani ako imaju diplomu iz xyz-smjer abc. Ali tu opet imamo onaj faktor uhljebljavanja pa će i ta nezaslužena diploma rodjaku biti dovoljna da se ubaci na radno mjesto.

 

I tu opet imamo taj začarani krug.

Professional Case and PC modder. Sponsored by: CoolerMaster,Inter-tech,ASBIS, LD Cooling, MG Vrbanus , iShop,Noiseblocker,Shuttle,In Win, Enermax, EKWB, ASUS,Lamptron, Aquatuning
16 godina
neaktivan
offline
Re: Something's got to give
Možemo se sada ljutiti na nesposobnu aktualnu vlast, ali znamo da su došli na zgarište.
Možda ipak nije bila najbolja ideja dati pravo glasa onima koji ne žive u ovoj zemlji i ne snose posljedice postupaka onih za koje glasaju. A upravo ti glasovi godinama su osiguravali vlast onima koji su spalili sve oko nas do temelja.

Hrvatska provincija desetljećima je bila osuđena na negativnu selekciju pri kojoj je kvalitetniji dio populacije odlazio u veće gradove, a sada se to počelo događati i Zagrebu, što znači da će i Zagreb uskoro postati provincija.
Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
14 godina
neaktivan
offline
Re: Something's got to give
mario.L_hr kaže...

Zašto spominješ samo programere. Doktori idu hrpimice, ako sam dobro polovio priču (od neki dan), i medicinske sestre s iskustvom daju petama vjetar.

 

Ono po čemu će ljudi pamtiti ovu vladu je da je to vlada iznevjerenih obećanja. Ne mislim da su krivi za sadašnje stanje, na naplatu su došle prethodne godine, ali su obećavali bitno drugačiju situaciju. Ne znam jesu li sposobni i dogovoriti se (ako uopće imaju ideju o čemu bi se dogovarali) što bi trebali pričati (što bi trebali raditi ipak zahtjeva viši stupanj razvoja prvobitne zajednice zvane vlada RH). Kad pogledam što je na obzoru i tko dolazi na vlast za godinu dana,.... (bolje da ne pišem što sam mislio).

Trenutno sam apsolven, područje biotehnologije, biti ću mag. kad završim.

Tjekom školovanja dobio sam dekanovu i rektorovu nagradu. Ponude za posao - nemam. Do sada gdje god da sam pitao ili ne traže posao, ili traže s iskustvo, ili prvo tipa dvije godine pripravnik, nakon čega me, naravno, nisu dužni zaposliti. Kolegica koja je bila dosta dobra - završila za prvostupnika, dala preko 100 molbi da bi nakon godine i pol našla posao. Ostali isto, ili preko veze.

Kolega završio fer 5 godina radi za 5500 kn.

 

Zar to nije sramota? Meni sestrična radi za 10000 + kn pere tanjure u Austriji. A ja, da se nakon svog truda brinem za sutra? I brinem se da budemo jasni.

Jer ovdje gjde god i što god da pokušam napraviti, svi me pokušavaju iskoristi i uzeti i ono malo što imam. Upravo me je strah predati diplomski (koji je da se razumijemo gotov) dok ne ispitam situaciju gjde ću se zaposliti.

 

Što se mene tiče, odavde treba bježat! Nije ni drugdje bajno, niti ne očekujem da će me dočekati rašireni ruku, ali situacija u ovoj državi je zbilja sprdačina. I ja ću najvjerojatnije, čim diplomiram.

 

SoSlI' bopummeH motlhbogh val.
16 godina
moderator
offline
Something's got to give

Ponovo - YU - OT.

 

Do sada samo brisanje, od sada kartoni (i brisanje).

 

 

 
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Something's got to give
Pranja kaže...
Ali tu opet imamo onaj faktor uhljebljavanja pa će i ta nezaslužena diploma rodjaku biti dovoljna da se ubaci na radno mjesto.

Uhljebljivanje u ICT-u je gotovo nepostojeće, ako izuzmemo navodne skandale u APIS-u o kojima se piše... Državna je firma, hebiga. Tko god preživljava to radi ili radeći vani ili za državu, a s obzirom da je bankrot države skori scenarij, vjerojatno će to povući i sve te firme sa sobom (ako već nemaju izlaznu izvoznu strategiju).

15 godina
odjavljen
offline
Re: Something's got to give
Xanzzu kaže...

Trenutno sam apsolven, područje biotehnologije, biti ću mag. kad završim.

Tjekom školovanja dobio sam dekanovu i rektorovu nagradu. Ponude za posao - nemam. Do sada gdje god da sam pitao ili ne traže posao, ili traže s iskustvo, ili prvo tipa dvije godine pripravnik, nakon čega me, naravno, nisu dužni zaposliti. Kolegica koja je bila dosta dobra - završila za prvostupnika, dala preko 100 molbi da bi nakon godine i pol našla posao. Ostali isto, ili preko veze.

Kolega završio fer 5 godina radi za 5500 kn.

 

Zar to nije sramota? Meni sestrična radi za 10000 + kn pere tanjure u Austriji. A ja, da se nakon svog truda brinem za sutra? I brinem se da budemo jasni.

Jer ovdje gjde god i što god da pokušam napraviti, svi me pokušavaju iskoristi i uzeti i ono malo što imam. Upravo me je strah predati diplomski (koji je da se razumijemo gotov) dok ne ispitam situaciju gjde ću se zaposliti.

 

Zašto ne bi bio pripravnik dvije godine? Pa tome služi taj oblik zaposlenja. Imaš dvije godine ugovora na određeno, probni rok i to je to. Imaš i šansu ostati, jer upravo ono što traže s iskustvom je to što ćeš tada ispunjavati. Samo s faksom ionako nemaš pojma.

14 godina
neaktivan
offline
Re: Something's got to give
Tonči kaže...

Zašto ne bi bio pripravnik dvije godine? Pa tome služi taj oblik zaposlenja. Imaš dvije godine ugovora na određeno, probni rok i to je to. Imaš i šansu ostati, jer upravo ono što traže s iskustvom je to što ćeš tada ispunjavati. Samo s faksom ionako nemaš pojma.

Plaća pripravnika je 1600 kn. Znači da sam dvije godine na grbači roditeljima jer nema šanse da si tim novcima priuštim osnovno (stan, hrana i režije me izađu više). 

 

Sad vidim da bi od nove godine trebalo biti 2400 kn, ali kada sam ja pitao bilo je za 1600.

SoSlI' bopummeH motlhbogh val.
Poruka je uređivana zadnji put pon 24.11.2014 18:37 (Xanzzu).
15 godina
odjavljen
offline
Re: Something's got to give
Xanzzu kaže...
Tonči kaže...

Zašto ne bi bio pripravnik dvije godine? Pa tome služi taj oblik zaposlenja. Imaš dvije godine ugovora na određeno, probni rok i to je to. Imaš i šansu ostati, jer upravo ono što traže s iskustvom je to što ćeš tada ispunjavati. Samo s faksom ionako nemaš pojma.

Plaća pripravnika je 1600 kn. Znači da sam dvije godine na grbači roditeljima jer nema šanse da si tim novcima priuštim osnovno (stan, hrana i režije me izađu više). 

Nisam mislio na tog pripravnika, nego na pripravnički staž u firmi. Taj pripravnik je potpuno sulud.

14 godina
neaktivan
offline
Re: Something's got to give
Tonči kaže...
Xanzzu kaže...
Tonči kaže...

Zašto ne bi bio pripravnik dvije godine? Pa tome služi taj oblik zaposlenja. Imaš dvije godine ugovora na određeno, probni rok i to je to. Imaš i šansu ostati, jer upravo ono što traže s iskustvom je to što ćeš tada ispunjavati. Samo s faksom ionako nemaš pojma.

Plaća pripravnika je 1600 kn. Znači da sam dvije godine na grbači roditeljima jer nema šanse da si tim novcima priuštim osnovno (stan, hrana i režije me izađu više). 

Nisam mislio na tog pripravnika, nego na pripravnički staž u firmi. Taj pripravnik je potpuno sulud.

Ma ne, tu ponudu opće nisam dobio.

SoSlI' bopummeH motlhbogh val.
12 godina
odjavljen
offline
Re: Something's got to give
Tonči kaže...

Uhljebljivanje u ICT-u je gotovo nepostojeće, ako izuzmemo navodne skandale u APIS-u o kojima se piše... Državna je firma, hebiga. Tko god preživljava to radi ili radeći vani ili za državu, a s obzirom da je bankrot države skori scenarij, vjerojatno će to povući i sve te firme sa sobom (ako već nemaju izlaznu izvoznu strategiju).

E, sa time se ne mogu složiti. Znam za par slučajeva koji su se "uglavili" te sam prije koji mjesec svjedočio traženju veze za "sređivanje" posla u SRCE-u, i to preko društvene mreže.

 

Pa i meni su moji kolege nudili da mi srede posao u jednoj tvrtci, što sam odbio.  Tako da ne mogu doista prihvatiti tvoj odgovor-mislim, možda ti vjerojatno ti ne doživljavaš tako nešto u svojoj sredini, ali ja, kao što sam već pisao, sam često, ne svojom voljom, okružen takvim ljudima.

Professional Case and PC modder. Sponsored by: CoolerMaster,Inter-tech,ASBIS, LD Cooling, MG Vrbanus , iShop,Noiseblocker,Shuttle,In Win, Enermax, EKWB, ASUS,Lamptron, Aquatuning
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice