Službeno predstavljena Lumia 650

poruka: 55
|
čitano: 11.138
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Službeno predstavljena Lumia 650".
13 godina
offline
Službeno predstavljena Lumia 650

Nadam se povoljnoj ponudi, kod domaćih operatera prilikom produljenja pretplate.

Stručnjak za odmaganje...
 
2 1 hvala 0
15 godina
offline
Službeno predstavljena Lumia 650

Čudno da su stavili samo 1GB ram-a...je win dosta optimiziran i sve (barem win 8.1) ali opet zna i tako kašljucat

أهبل Origin: mrxa | SteamID: mrxa88 | speed: http://www.speedtest.net/result/2968693004.png | https://www.flickr.com/photos/131447653@N03/
 
1 4 hvala 0
9 godina
protjeran
offline
Službeno predstavljena Lumia 650

lijep telefon, šteta što nema mrvu bolje specke i... android

 
3 6 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Službeno predstavljena Lumia 650

Cemu je svrha ovog mobitela ?

Kao korisnik lumie 640 (DS) ne vidim nikakav razlog za upgrade, naprotiv ovo je cak korak nazad....  

Moj PC  
1 4 hvala 0
15 godina
offline
Službeno predstavljena Lumia 650

Hrabro od Microsofta, vrlo hrabro. Prognoziram daljnji pad prodaje.

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 15.2.2016 22:22 (bik).
Moj PC  
2 6 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Službeno predstavljena Lumia 650

OK dizajn. Blagi pomak naprijed..... međutim... :D

Badava djelomični popravak dizajna kada softverski ne mogu sredit taj nered od "pločica".

Hajde Microsoft, hoćemo pločice 6x2 veličine, dakle po cijeloj dužini ekrana i 3x2 a ne ova asimetrija.

MS, ako nisi sposoban za takvu organizaciju osnovnih stvari, dalje neću trošit riječi. :).

 

 

 

JDM4LFE
 
0 8 hvala 0
13 godina
offline
Re: Službeno predstavljena Lumia 650

Prosvijetli nas onda. Možda smo nešto propustili ili smo neupućeni.

Stručnjak za odmaganje...
 
0 0 hvala 0
10 godina
suspendiran
offline
Službeno predstavljena Lumia 650

Pitanje za vlasnike Windows Phonea.

 

1. Da li je windows 10 mobile doista toliko bugovit i jos uvijek u beti?

2. Ekosustav, ima li sto pametno za skinuti sa Storea? Koliko sam vidio na Windowsima, izbor je jad jadova.

Moj PC  
0 2 hvala 0
13 godina
offline
Re: Službeno predstavljena Lumia 650
ZovemseZoranidolazimizRijeke kaže...

Pitanje za vlasnike Windows Phonea.

 

1. Da li je windows 10 mobile doista toliko bugovit i jos uvijek u beti?

2. Ekosustav, ima li sto pametno za skinuti sa Storea? Koliko sam vidio na Windowsima, izbor je jad jadova.

Mislim da su dosta toga očistili ali da mogu reći da nema bugova, teško. Za aplikacije ćeš morati pitati nekog drugog, meni one nisu prvi prioritet već samo bonus.

Stručnjak za odmaganje...
11 godina
neaktivan
offline
Re: Službeno predstavljena Lumia 650
ZovemseZoranidolazimizRijeke kaže...

Pitanje za vlasnike Windows Phonea.

 

1. Da li je windows 10 mobile doista toliko bugovit i jos uvijek u beti?

2. Ekosustav, ima li sto pametno za skinuti sa Storea? Koliko sam vidio na Windowsima, izbor je jad jadova.

 

1. zadnji .107 build je. alarm mi ne funkcionira. eksli sam zakasnio na posao dns zbog jbnog alarma. kad sam unlockao screen je poceo odjednom zvonit. tenks buraz. ugl par stvari poprave, par zeznu i tak u krug. performanse su ok, isto ko i battery life, ali se jos uvijek dojmi ko beta softver

2. nisam mjerodavan da na ovo odgovorim jer mene osobno apsolutno nista osim desetak aplikacija koje koristim ne zanima. i tih 10 su ok (messengeri, utility stvar, soc. mreze..)

 

@650

imho solidan midrange uredjaj za tu lovu. lijep mi je jako. ljepsi od 950

15 godina
neaktivan
offline
Službeno predstavljena Lumia 650

Aplikacija ima dovoljno (sve bitno je tu) jedino me smeta nedostatak alternativnih browsera, win 10 nisma jos instalirao tako da nemogu rec nista o tome. 

 

Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Službeno predstavljena Lumia 650
mario.L_hr kaže...

Nadam se povoljnoj ponudi, kod domaćih operatera prilikom produljenja pretplate.

 

jel to hoćeš džaba

I told you that Chelsea were the best team in the world, and tonight we are
14 godina
offline
Re: Službeno predstavljena Lumia 650
MichaelSmith kaže...
ZovemseZoranidolazimizRijeke kaže...

Pitanje za vlasnike Windows Phonea.

 

1. Da li je windows 10 mobile doista toliko bugovit i jos uvijek u beti?

2. Ekosustav, ima li sto pametno za skinuti sa Storea? Koliko sam vidio na Windowsima, izbor je jad jadova.

 

1. zadnji .107 build je. alarm mi ne funkcionira. eksli sam zakasnio na posao dns zbog jbnog alarma. kad sam unlockao screen je poceo odjednom zvonit. tenks buraz. ugl par stvari poprave, par zeznu i tak u krug. performanse su ok, isto ko i battery life, ali se jos uvijek dojmi ko beta softver

2. nisam mjerodavan da na ovo odgovorim jer mene osobno apsolutno nista osim desetak aplikacija koje koristim ne zanima. i tih 10 su ok (messengeri, utility stvar, soc. mreze..)

 

@650

imho solidan midrange uredjaj za tu lovu. lijep mi je jako. ljepsi od 950

 Kako ne funkcionira, meni radi normalno ... ne kasnim na posao!

 

 

@650 nema Snapdragon 202 vec 212

13 godina
offline
Re: Službeno predstavljena Lumia 650
Indestructible kaže...
mario.L_hr kaže...

Nadam se povoljnoj ponudi, kod domaćih operatera prilikom produljenja pretplate.

 

jel to hoćeš džaba

Do 90 kuna kod produljenja ugovora. Sadašnji mobitel sam platio 9 kuna (Lumia 630) kod produljenja i zadovoljan sam time kako radi. Odličan omjer uloženo/dobijeno. Nakon peripetija s iPhone-om (i koleginih sa Samsungom) odlučio sam da neću kupovati najjače uređaje, u ponudi kod VIP-a je bio ovaj trenutni mobitel i nisam požalio što sam ga uzeo (prije 630 sam kratko vrijeme koristio i Lumiu 520).

Stručnjak za odmaganje...
16 godina
offline
Re: Službeno predstavljena Lumia 650
ZovemseZoranidolazimizRijeke kaže...

Pitanje za vlasnike Windows Phonea.

 

1. Da li je windows 10 mobile doista toliko bugovit i jos uvijek u beti?

2. Ekosustav, ima li sto pametno za skinuti sa Storea? Koliko sam vidio na Windowsima, izbor je jad jadova.

 1. Nije toliko bugovit, ali jeste još u beti.

 2. Nađe se, ali jeste jadno u odnosu na Android. Pogledaj Bugov izbor za app dana i vidi koliko često ima nešto za WP. Na Androidu su pojedine aplikacije popularne zato što su dobre, a na WP zato što nema drugih.

 

Memphis Ne shebe se svaki put, ali mislim da sam imao isti slučaj kao MichaelSmith (ne mogu baš da garantujem, ujutru ponekad baš i nisam siguran gde se nalazim i šta se dešava). EDIT: Zapravo, mislim da sam to imao sa jednim od prethodnih buildova. Meni sad odjednom ne proverava mail.  

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 15.2.2016 22:29 (Ivan(4)).
14 godina
online
Službeno predstavljena Lumia 650

Dizajnom lijep uređaj, ali hardware u današnje vrijeme je dno dna. Mob kao nasljednik Lumie 640 je sramota, osim dizajna. Još me jedino zanima cijena koja bi mogla biti katastrofa (čitaj visoka) radi dizajna. Microsoft sam sebi kopa jamu

Poruka je uređivana zadnji put pon 15.2.2016 22:28 (MasterOfDisaster).
Moj PC  
1 1 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Službeno predstavljena Lumia 650
Memphis kaže...
 Kako ne funkcionira, meni radi normalno ... ne kasnim na posao

 

 

ugasim mob. upalim opet. imam alarm postavljen na tipa 8 ujutro. i ne zvoni. 8:30, otkljucam lock screen - krene alarm odjednom. isti fenomen sa 3rd party alarmima. nesto interno sa tim clock API-em ne stima. mislim da zadnja 3 builda. nakon .63. frend mi upravo javlja da nakon .107 ne dobiva notifikacije za apsolutno nista. meni su isto prestale za messenger i whatsapp dolaziti. mejl i sms na svu srecu radi jos

16 godina
offline
Službeno predstavljena Lumia 650

MasterOfDisaster Cene za prednarudžbe, od MS-a, su u EU od 230 do 240€, u zavisnosti od zemlje. 

Poruka je uređivana zadnji put pon 15.2.2016 22:30 (Ivan(4)).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
online
Re: Službeno predstavljena Lumia 650
Ivan(4) kaže...

Cene za prednarudžbe, od MS-a, su u EU od 230 do 240€, u zavisnosti od zemlje.

Da će cijena biti ista kao i od Lumie 640XL, hmm, živi bili pa vidjeli. Pa bolje bi onda uzeo Lumiu 640XL nego ovo čudo, em je jači proc i veći ekran. Ne znam ovaj Microsoft uopće nema neki plan za te Lumie, kao da besciljno luta i postepeno uništava Lumia brand.

Poruka je uređivana zadnji put pon 15.2.2016 22:35 (MasterOfDisaster).
14 godina
offline
Re: Službeno predstavljena Lumia 650

Cijena koja je objavljena je 200 dolara ...  ne znam zakaj su onda ove vece

16 godina
offline
Službeno predstavljena Lumia 650

Nemački Microsoft Store.

 

EDIT: Ispravljen link.

 

EDIT: Mislim da je u ovome stvar: "... po cijeni od 199 američkih dolara bez lokalnih poreza i ostalih davanja". Dakle, kad se odradi nekakva konverzija $ u € i doda lokalni PDV, onda to dođe na tih 230-240e.

Poruka je uređivana zadnji put pon 15.2.2016 22:46 (Ivan(4)).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
online
Službeno predstavljena Lumia 650

Evo usporedba Lumie 650 i Lumie 640XL - LINK. Pa Lumia 640XL je u večini stvari bolji mob, pa to je jadno za Lumiu 650.

 

Ili da bude usporedba u istom rangu Lumia 640LTE i Lumia 650 - LINK. Razlike skoro pa da ni nema, a razlika će u cijeni biti skoro 100€.

 

Da se čovjek jednostavno zapita, šta se dešava u Microsoftu.

Poruka je uređivana zadnji put pon 15.2.2016 22:54 (MasterOfDisaster).
Moj PC  
4 0 hvala 1
13 godina
offline
Re: Službeno predstavljena Lumia 650
MasterOfDisaster kaže...

Evo usporedba Lumie 650 i Lumie 640XL - LINK. Pa Lumia 640XL je u večini stvari bolji mob, pa to je jadno za Lumiu 650.

 

Ili da bude usporedba u istom rangu Lumia 640LTE i Lumia 650 - LINK. Razlike skoro pa da ni nema, a razlika će u cijeni biti skoro 100€.

 

Da se čovijek jednostavno zapita, šta se dešava u Microsoftu.

Fakat. Sad ne kužim zašto su izbacili van ovaj mobitel. Samo zbog Win 10. 

Stručnjak za odmaganje...
14 godina
online
Re: Službeno predstavljena Lumia 650
mario.L_hr kaže...

Fakat. Sad ne kužim zašto su izbacili van ovaj mobitel. Samo zbog Win 10. 

Da, Win 10 i dizajn novih Lumia + metal, a drugo na razini prošlogodišnjih modela, pa čak i lošiji procesor, baterija i kamera na Lumiji 650.

OMG WHY MICROSOFT, WHY???? 

14 godina
offline
Re: Službeno predstavljena Lumia 650
Zato jer su izgubili orijentaciju i sad idu full retard mode.
HTC Hero-iPhone 3GS-Nexus S-Nexus 7-Htc 8S-iPhone 4-Galaxy S2-HTC Sensation-Lumia 625-N8-Dell Venue 8-Z1 Compact-m2 note-One M8-z1 compact-Blackberry 9900-Z1 Compact
Moj PC  
1 1 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Službeno predstavljena Lumia 650

Nije mi jasno zašto se više uopće vode ikakve rasprave oko ovoga. MS-ov mobilni OS je mrtav. Tržište je reklo svoje. Ovaj mob je proizveden u nadi da će se do njegovog izlaska na tržište ispraviti bugovi koji nikad nisu niti će biti ispravljeni. Da se može već bi bili. Zadnje analize su pokazale da MS-ov mobilni odjel tone nevjerojatnom brzinom i pitanje je dana kad će objaviti da ga ukidaju tj. prodaju nazad Nokiji. Kraj priče.

 
1 1 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Službeno predstavljena Lumia 650

Microsoft se zeznuo kad je kupio Nokiu, originalna Nokia si nikad ne bi dopustila izbacivati takve shitove na trziste, ovi mobovi koje MS izbacuje moze svaki kinez napraviti, tu nema vise ni N od Nokie.

 

Ocito se MS polako miri s Windows Phone-om, vidi da nista od toga. Da to nesto valja izbacivali bi flagshipe, a ne telefone koje flagship iz 2012 pojede za uzinu.

http://isvijet.com.hr, Siemens C60, SE K700i, Samsung D600, Sam. Omnia i900, iPhone 3G, iPhone 3GS, iPhone 4, Galaxy SIII, Nexus 5, LG G3
Poruka je uređivana zadnji put uto 16.2.2016 0:31 (Edge).
 
1 1 hvala 0
16 godina
offline
Re: Službeno predstavljena Lumia 650
Edge kaže...

Microsoft se zeznuo kad je kupio Nokiu, originalna Nokia si nikad ne bi dopustila izbacivati takve shitove na trziste...

 Nije da su imali izbora. Kada je njihovo odeljenje za proizvodnju smartphnea postalo neizdrživo neprofitabilno, Nokia je morala da ga se otarasi. Da ga je kupio bilo ko osim MS-a, MS bi ostao bez jedinog proizvođača WP uređaja koji nešto znači na tržištu. 

 

Naravno, koren problema je u po Nokiu štetnom ugovoru koji ju je obavezivao da proizvdi isključivo WP smartphone, što je, zbog sporo rastuće popularnosti platforme, dovelo do pomenutih gubitaka. Da je umesto tog ugovora MS napravio sporazum koji bi dozvolio Nokiji da proizvodi i uređaje za druge platforme, ali bi MS subvencionisao održavanje Nokijine WP linije, možda bi danas Nokia, kao proizvođač telefona, i dalje bila živa i zdrava i, između ostalog, pravila i odlične WP uređaje.

16 godina
neaktivan
offline
Službeno predstavljena Lumia 650

Po prvim recenzijama:

 

- kamere su odlične

- svi su pod premijum dojmom kada je uzmu u ruke

- baterija izgleda uredno namiri cjelodnevnu potrebu. premda sam bio skeptičan

 

Moj zaključak. Uvijek imajte na umu da smo mi sićušna manjina...ljudi koji na dnevnoj bazi sakupljaju gomilu informacija o mobitelima. A SVI OSTALI  su vulgaris korisnici koji prvo vide izgled, pa opet izgled, pa upale ekran...pa opet bulje u kućište,pa upale ekran...pa slikaju nešto. Nemaju blage veze o snapdragonima i sl.

 

Mislim da će se aparat solidno prodavat. Sve ostalo u ekosustavu je u debelom qrcu...al to ovi vulgarisi i ne znaju, znamo mi.  Da je kuršlus sa modelima, evo primjera:

Zapita te vulgaris:

- oću kupit 550 ili 650..ili 640 ili 535?  koja je bolja?

- paaaa čuj...nemam živaca,a i nećeš me shvatit. kupi na eci-peci-pec

- ali ti to pratiš...daj reci

-nemam ti što reć...ajmo ća na piće

- uzet ću 650 ..baš dobro izgleda. (okreće,zagleda)

- ajde idemo...plati i da nestanemo što prije

 

expert za istrazivanje ruda i gubljenje vremena na bol-u.
 
5 0 hvala 0
16 godina
offline
Službeno predstavljena Lumia 650

Vrlo zanimljiv video. Malo, malo, pa ga zavuče: "Mislio sam da će baterija biti užas, ali optimizacija je odlična, imate stvarno, stvarno... ne tako snažan procesor i... mnogo screen off timea, jer ovo je Windows Phone, baš i nemate mnogo aplikacija koje biste koristili, pa baterija bez problema traje ceo dan." (8:40)

 

Jedino prednja kamera izgleda baš impresivno.

 

Voleo bih da ga vidim uživo, verujem da izrada i AMOLED ekran mogu da ostave dobar utisak, ali samo gledajući klip, nit mogu da osetim kvalitet izrade, niti da vidim kako izgleda AMOLED ekran gledajući ga na svom IPS monitoru.

Poruka je uređivana zadnji put uto 16.2.2016 1:51 (Ivan(4)).
Moj PC  
2 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice