Slab rast Blu-raya

poruka: 16
|
čitano: 3.371
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Slab rast Blu-raya".
15 godina
protjeran
offline
Slab rast Blu-raya

koji ce mi to vrag nemam ni dvd drive jer me zivciraju dvd-i 

kupio si prjenosni hard i to je bolje od bilo kojeg media oblika cd-a

 

:D be happy i da treba delat
Moj PC  
4 0 hvala 0
16 godina
offline
Slab rast Blu-raya

Fascinantno. Ne znam što su očekivali, da će korisnici odmah pohrliti promijeniti svoje DVD snimače od 150 kuna za uređaj od 2000 kuna... Cool a idiota.

I thought my Uncle Tommy was wearing black socks, but when I looked at them closely, they were just very, very, very, very, very, very, very, very, very dark blue.
Moj PC  
7 0 hvala 0
16 godina
offline
Slab rast Blu-raya

Pokraj hdd-a i adsl-a, BR nije potreban.

 

Moj PC  
3 0 hvala 0
16 godina
offline
Slab rast Blu-raya

Mislim da je vreme CD medija proslo. Vec sad imamo digitalno kino sa T-Home paketom, a tek za nekoliko godina kad optika ili vrlo brzi wireless postane default, celi film bi mogli ucitati za vrlo kratko vreme sa neke Online trgovine. Imam WD media player vec nekoliko meseci, i mislim da takvi ili slicni media playeri koji su ugradeni u sami LCD TV zameniti klasicni DVD ili Blu-Ray. Zadnjih nekoliko godina najvise koristim USB memoriju ili Prenosni HDD za skladiranje ili prenos podataka, CD rezem samo kad mi treba za instalaciju nekog programa ili za Backup.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Slab rast Blu-raya

Koji će mi to vrag. Ni dvdrom ne koristim. Stavljam u njega jedino cd winsa kad treba reinstall a za ovo ostalu prijenosni hardovi  dušu dali.

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Slab rast Blu-raya

cijene velike, i uredjaja i medija, ponuda nevelika,

igre na blu-rayu?

 

sasvim ocekivano da nije toliko prihvacen,

ali bit ce,

velike su prednosti u odnosu na DVD,

veci kapacitet (omogucava HD) i hard coating,

meni dovoljno

 

HD slika, Dolby TrueHD, prava oprema,

dozivljaj daleko bolji od kina

 
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Slab rast Blu-raya

Uošte nije problem niti u sadržaju niti u samoj tehnologiji.. Problem je NEC-u, Optiarc-u, Taiyo Yudenu, Mitsubishi Chemical Corporation, Riteku, TDK-u i ostalim velikim igračima koji više vole da što duže 'izmuzu' što više para iz neke tehnologije.

Nek ponude BD RW pogon za $50 i medije po cijeni od 1$ pa će vidjeti da do 2013-te 3,6% računare neće imati BD a ne obratno. Ovako oni misle da im je dobro a zapravo nitkome nije dobro.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Slab rast Blu-raya

Da, dokle god ne približe cijene sveprisutnim DVD-ima teško da će ljudi masovno prelazit na novi medij.

 

Novi filmovi/igre bi također trebali pomalo dolaziti samo u BR izdanjima kako bi dali dodatan povod za prelazak - naravno, ti bi naslovi u početku morali biti subvencionirani od industrije medija jer bi se prodavali u relativno malom broju Namigiva

Lijep pozdrav ;)
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Slab rast Blu-raya

Kako nije potreban.. BlackDwarf zar ne bi volio da ti je 30 omiljenih igara mountano na jednom jedinom disku? Da ti je kompletna muzika diskografija na svega par diskova? Moguće da sam naletio na vas par korisnika koji ste zadovoljni postojećom tehnologijom, ali meni je brate dojadilo svaku sedmicu-dvije kupovati spin od 25 DVD-ova.

Samo da pojeftini pa ćemo biti svjedoci masovne migracije sadržaja na BD, pa kad na Valve ponudi sve što je napravio do sada na jednom jedinom disku. Pa kad od Blizzarada dobiješ sve RPG koje su napravili, pak kad odnesem lokalnom DJ-u jedan disk i on mi snimi svu diskografiju 2011-te godine.. eh eh biće to dobra vremena samo da sa cijenom malo popuste.. (malo više)

Poruka je uređivana zadnji put pet 28.8.2009 15:05 (Envy).
15 godina
offline
RE: Slab rast Blu-raya
Dado_ZG78 kaže...

Da, dokle god ne približe cijene sveprisutnim DVD-ima teško da će ljudi masovno prelazit na novi medij.

 

Novi filmovi/igre bi također trebali pomalo dolaziti samo u BR izdanjima kako bi dali dodatan povod za prelazak - naravno, ti bi naslovi u početku morali biti subvencionirani od industrije medija jer bi se prodavali u relativno malom broju Namigiva

Tačno tako, ja nisam htio kupovati DVD sve dok mu cijena nije bila jednaka cijeni oko 6 CD-ova (toliko istih može stati jedan na DVD). I sada sam istog mišljenja tj. cijena jednog BD-a da prodre na masovno tržište trebala bi biti takva da odgovara cijeni 5 DVD-ova(toliko ovih može stati na jedan BD) ili preračunato 8 kuna po mediju, međutim trenutna situacija je sasvim drugačija, i još dugo dugo ćemo slušati ovakve vijesti ali eto, nije do nas. ;)

16 godina
offline
Slab rast Blu-raya

Dok mi docekamo vreme da svu diskografiju ili igre snimimo na jedan BD, do tada ce 32GB flesh biti 10€, a najmanji WD Passport imace 1GB.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Slab rast Blu-raya

Ja kažem da će do 2011. Blu-ray biti standardni medij. Svi filmovi i igrice bit će na BDu, a i Bug će dolaziti s BD-om umjesto DVD-a. :)

Potpis ;)
Moj PC  
0 1 hvala 0
16 godina
offline
RE: Slab rast Blu-raya
Danijel kaže...

Ja kažem da će do 2011. Blu-ray biti standardni medij. Svi filmovi i igrice bit će na BDu, a i Bug će dolaziti s BD-om umjesto DVD-a. :)

oš se kladit da neće :)

blu-ray je već sad relikt prošlosti...već sad kapacitetom kaska za današnjim potrebama, a o nečitljivosti medija kroz godinu dvije ne moram ni pričati...bolje kupovat hardove, imaju garanciju i izdržat će duže od optičkog medija...optika, kaj se mene tiče, je prošlost i suvišna...usb stickovi i hardovi su daleko praktičniji...konkretno, instalaciju, hoćeš xp, vistu ili sedmicu, ne pamtim kad sam zadnji put pokrenuo s cd-a ili dvd-a...samo usb stickovi...brže i puuuno jednostavnije rješenje :)...i za stick se ne bojim da ću ga ogrebati ili da će mi se  pri padu razletjet u tisuću komada...pa sad ti vidi mane i prednosti :)

http://www.youtube.com/user/hoggar001
Poruka je uređivana zadnji put sub 29.8.2009 2:39 (hogar strašni).
16 godina
offline
RE: Slab rast Blu-raya
hogar strašni kaže...

oš se kladit da neće :)

blu-ray je već sad relikt prošlosti...već sad kapacitetom kaska za današnjim potrebama, a o nečitljivosti medija kroz godinu dvije ne moram ni pričati...bolje kupovat hardove, imaju garanciju i izdržat će duže od optičkog medija...

Ima i tu nešto. Dok za prosječnu cijenu od oko 700kn možeš kupiti disk od 1TB, 1 blue-ray disk košta u prosjeku oko 50kn. da ne spominjem cjene samih blue-ray pržilica... već u startu se znači isplati kupit 2 diska od 1TB i miran si brate. osim naravno ako nisi hardcore filmofil koji sve filmove drži na hardu. Dok se cjena jednog blue-ray diska ne spusti na 10kn, a blue-ray pržilice na cijenu duplo veću od obične dvd pržilice ne isplati se kupovati. a to će po svemu sudeći bit nikad.

There's no SAVE GAME in real life!!!
14 godina
neaktivan
offline
RE: Slab rast Blu-raya
Danijel kaže...

Ja kažem da će do 2011. Blu-ray biti standardni medij. Svi filmovi i igrice bit će na BDu, a i Bug će dolaziti s BD-om umjesto DVD-a. :)

a ja ti kažem da su hardovi sadašnost i budućnostNamigiva

16 godina
neaktivan
offline
RE: Slab rast Blu-raya

Moguće je (u budućnosti, skoroj), ali ako download postane standardan način distribucije svih sadržaja, od glazbe, filmova, igara do operativnih sustava i svega ostalog što se sada prodaje na DVD-ima :)

Potpis ;)
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice