Skype s Androida za BlackBerry 10

poruka: 26
|
čitano: 6.215
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Skype s Androida za BlackBerry 10".
12 godina
offline
Skype s Androida za BlackBerry 10

U prijevodu-probat cemo ih sje*at jer su nam konkurencija i jer Skype za naš WP ništa ne valja.

Why so serious?
Moj PC  
9 2 hvala 0
15 godina
offline
Skype s Androida za BlackBerry 10

Pošteno pa ko koga zahebe :P

Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Skype s Androida za BlackBerry 10

Nije mi jasno da jedna tako jednostavna aplikacija kao što je Skype ne može napraviti nativnu aplikaciju za svaki, pa i najmanji OS koji postoji.

 
2 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Skype s Androida za BlackBerry 10

ilitiga u prijevodu - tko vas j...  trenutno se vodi se borba za treci mobilni OS, borba koji bi Microsft lako mogao izgubit, zapravo vec je gubi, tako da pametnom dosta.

- PRAVI VJERNIK NIJE ONAJ KOJI SLIJEPO VJERUJE, NEGO ONAJ KOJI UVIJEK SUMNJA.
Poruka je uređivana zadnji put sub 9.2.2013 12:47 (R4sput1n).
 
6 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Skype s Androida za BlackBerry 10

po cemu si ti to zakljucio da vec tu bitku gube.

ja bas mislim suprotno

15 godina
offline
Re: Skype s Androida za BlackBerry 10
Pa BB10 vrti sve Android aplikacije (apk), tako da ovo nije ništa čudno...
R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. R.I.P. Steve Jobs 6.10.2011. 1955. - 2011.
12 godina
protjeran
offline
Re: Skype s Androida za BlackBerry 10
kingofthenight kaže...

po cemu si ti to zakljucio da vec tu bitku gube.

ja bas mislim suprotno

 

- PRAVI VJERNIK NIJE ONAJ KOJI SLIJEPO VJERUJE, NEGO ONAJ KOJI UVIJEK SUMNJA.
12 godina
protjeran
offline
Re: Skype s Androida za BlackBerry 10
R4sput1n kaže...
kingofthenight kaže...

po cemu si ti to zakljucio da vec tu bitku gube.

ja bas mislim suprotno

 

 

To su stari podatci, u q4 su prema nekim analiticarima izbacili BB sa 3 mjesta , a po drugima su bok uz bok, a koliko dobro im prodaja ide mozes vidjeti i iz cinjenice da je omjer unutar wp eko sustava 51:49 za wp8. Sto ce reci da je Microsoft u 3 mjeseca sa jako slabom dobavljivošću i ne otvaranjem svih tržišta svejedno uspio prodati više wp8 mobitela nego sto je uspio od kada je predstavio wp7 do sada. Treba pričekati q1 rezultate, ali ako se takav rast odnosno prodaja nastavi, ostaviti ce BB u prasini iza sebe, a Apple i Google ce imati o cemu razmiljsati. P.s. Uz to imaj na umu da ce vjerovatno rast Androida i iOS-a poceti stagnirati jer osim sto ce WP gurati svoje, BB svoje, na tržište dolaze Tizen i Ubuntu koji ce takodjer "krasti" korisnike dvojici na vrhu. 

11 godina
protjeran
offline
Skype s Androida za BlackBerry 10

WP8 nece uzieti veci trzisni udio. OK, mozda pregura BB, sto budimo realni i nije tesko ako se BB OS ne podje pojavljivati na uredjajima drugih proizvodjaca, ali WP8 je OS bez pola osnovnih opcija i nema sanse uzeti trziste na nacin koji Apple uzima sa iOS-om, da se nista ne moze kastomizovati

Moj PC  
3 3 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Skype s Androida za BlackBerry 10
AtOmIc031 kaže...
R4sput1n kaže...
kingofthenight kaže...

po cemu si ti to zakljucio da vec tu bitku gube.

ja bas mislim suprotno

 

 

To su stari podatci, u q4 su prema nekim analiticarima izbacili BB sa 3 mjesta , a po drugima su bok uz bok, a koliko dobro im prodaja ide mozes vidjeti i iz cinjenice da je omjer unutar wp eko sustava 51:49 za wp8. Sto ce reci da je Microsoft u 3 mjeseca sa jako slabom dobavljivošću i ne otvaranjem svih tržišta svejedno uspio prodati više wp8 mobitela nego sto je uspio od kada je predstavio wp7 do sada. Treba pričekati q1 rezultate, ali ako se takav rast odnosno prodaja nastavi, ostaviti ce BB u prasini iza sebe, a Apple i Google ce imati o cemu razmiljsati. P.s. Uz to imaj na umu da ce vjerovatno rast Androida i iOS-a poceti stagnirati jer osim sto ce WP gurati svoje, BB svoje, na tržište dolaze Tizen i Ubuntu koji ce takodjer "krasti" korisnike dvojici na vrhu. 

stavio sam cisto prvo sta mi je izbacio Google, bas sad malo detaljnije gledam i mogu rec de se zadnja izvjesca ponesto razlikuju, ovisno valjda o tome tko i kako "racuna" - statiskitka je kurva, a pogtovo u ovoj domeni par posto... kako god, vodit ce se tu jos tu dosta ljuti boj za to trece mjesto, pogotovo stoga jer je tek sad Blackberry izvukao svijetlo oruzje, do sad su se jos tukli s ruzinavom macetom iz prvog svjetskog klanja... 

- PRAVI VJERNIK NIJE ONAJ KOJI SLIJEPO VJERUJE, NEGO ONAJ KOJI UVIJEK SUMNJA.
11 godina
neaktivan
offline
Skype s Androida za BlackBerry 10

Ma mislim da BB nema sanse pored WP jer windows telefone izdaju Nokia, HTC, Samsung, Huawei a jos proizvodaca je izjavilo da bi moglo izbaciti WP telefone dok je s druge strane BB sam.

 

Fali nekih par funkcija na Windows Phonu medjutim nista tolko bitno.

Jos su sa novim updatom bas ispravili nekih par osnovnih funkcije na na WP tipa aktivnost wierlessa kada se zaključa telefon.  Prije nakon zaključavanja telefona ugasi se wierless konekcija pa kada ga opet ukljucis za sekund se spoji na wierless, dok sada sa Portico updatom su to ispravili iako bih iskreno volio da su stavili mogucnost da korisnik sam moze odluciti sta da radi. Takoder su spravili problem slikanja Lumie 920 po danu.

 

Jedina stvar koju zelim da isprave i koja mi smeta na WP je opcija X kad si u multitaskingu. Eto, za sada to je jedina moja zamjerka WP 8.

 

Ostale stvari rade glatko.

 
1 3 hvala 0
12 godina
offline
Re: Skype s Androida za BlackBerry 10
kingofthenight kaže...

 

Jos su sa novim updatom bas ispravili nekih par osnovnih funkcije na na WP tipa aktivnost wierlessa kada se zaključa telefon.  Prije nakon zaključavanja telefona ugasi se wierless konekcija pa kada ga opet ukljucis za sekund se spoji na wierless, dok sada sa Portico updatom su to ispravili iako bih iskreno volio da su stavili mogucnost da korisnik sam moze odluciti sta da radi. Takoder su spravili problem slikanja Lumie 920 po danu.

 

Pa korisnik i može u opcijama uključiti/isključiti aktivnost wi-fi-a pod ugašenim zaslonom.

Why so serious?
11 godina
neaktivan
offline
Re: Skype s Androida za BlackBerry 10
Cordas kaže...
kingofthenight kaže...

 

Jos su sa novim updatom bas ispravili nekih par osnovnih funkcije na na WP tipa aktivnost wierlessa kada se zaključa telefon.  Prije nakon zaključavanja telefona ugasi se wierless konekcija pa kada ga opet ukljucis za sekund se spoji na wierless, dok sada sa Portico updatom su to ispravili iako bih iskreno volio da su stavili mogucnost da korisnik sam moze odluciti sta da radi. Takoder su spravili problem slikanja Lumie 920 po danu.

 

Pa korisnik i može u opcijama uključiti/isključiti aktivnost wi-fi-a pod ugašenim zaslonom.

Haaaah, bas gledam lol, je moze. Nisam uopce vidio u opcijama to. Bolje da se iskljuci kad nista neradis, ovako stalno WIFI ukljucen i bezz bateriju trosi

12 godina
protjeran
offline
Re: Skype s Androida za BlackBerry 10
Shagmans2 kaže...

WP8 nece uzieti veci trzisni udio. OK, mozda pregura BB, sto budimo realni i nije tesko ako se BB OS ne podje pojavljivati na uredjajima drugih proizvodjaca, ali WP8 je OS bez pola osnovnih opcija i nema sanse uzeti trziste na nacin koji Apple uzima sa iOS-om, da se nista ne moze kastomizovati

 

Nisi u pravu. Trzisni udio nema veze sa customizacijom. To mozda zelis ti i nekolicina drugih, ali vjerovao ili ne vecina android korisnika ne koriti to toliko. Ono sto pati WP platformu je cinjenica da je kasno dosao na trziste. To znaci da je OS relativno mlad i da nije jos ispeglan i razvijen kao sto je to trenutno iOS i Android, također to znači da nije stigao uhvatiti hordu hipstera niti dev entuzijasta koje su iOS i android uspijeli uhvatiti, sto opet znaci sporiji razvoj app marketa jer niti ima u potpunosti razvijen dev community niti je na listi prioriteta velikih izdavaca(zbog male korisnicke baze).

 

Ukoliko Microsoft uspije privuci developere i ispravi neke sitne nedostatke, doci ce i korisnici a tako i tržišni udio. Trenutno Microsoft ima dovoljnu moc da to progura, samo je pitanje dali su dovoljno sposobni. 

12 godina
protjeran
offline
Re: Skype s Androida za BlackBerry 10
AtOmIc031 kaže...
R4sput1n kaže...
kingofthenight kaže...

po cemu si ti to zakljucio da vec tu bitku gube.

ja bas mislim suprotno

 

 

To su stari podatci, u q4 su prema nekim analiticarima izbacili BB sa 3 mjesta , a po drugima su bok uz bok, a koliko dobro im prodaja ide mozes vidjeti i iz cinjenice da je omjer unutar wp eko sustava 51:49 za wp8. Sto ce reci da je Microsoft u 3 mjeseca sa jako slabom dobavljivošću i ne otvaranjem svih tržišta svejedno uspio prodati više wp8 mobitela nego sto je uspio od kada je predstavio wp7 do sada. Treba pričekati q1 rezultate, ali ako se takav rast odnosno prodaja nastavi, ostaviti ce BB u prasini iza sebe, a Apple i Google ce imati o cemu razmiljsati. P.s. Uz to imaj na umu da ce vjerovatno rast Androida i iOS-a poceti stagnirati jer osim sto ce WP gurati svoje, BB svoje, na tržište dolaze Tizen i Ubuntu koji ce takodjer "krasti" korisnike dvojici na vrhu.

 

http://mob.hr/udio-windows-phone-platforme-na-americkom-trzistu-se-zapravo-smanjio/

11 godina
neaktivan
offline
Re: Skype s Androida za BlackBerry 10
jumboY kaže...
AtOmIc031 kaže...
R4sput1n kaže...
kingofthenight kaže...

po cemu si ti to zakljucio da vec tu bitku gube.

ja bas mislim suprotno

 

 

To su stari podatci, u q4 su prema nekim analiticarima izbacili BB sa 3 mjesta , a po drugima su bok uz bok, a koliko dobro im prodaja ide mozes vidjeti i iz cinjenice da je omjer unutar wp eko sustava 51:49 za wp8. Sto ce reci da je Microsoft u 3 mjeseca sa jako slabom dobavljivošću i ne otvaranjem svih tržišta svejedno uspio prodati više wp8 mobitela nego sto je uspio od kada je predstavio wp7 do sada. Treba pričekati q1 rezultate, ali ako se takav rast odnosno prodaja nastavi, ostaviti ce BB u prasini iza sebe, a Apple i Google ce imati o cemu razmiljsati. P.s. Uz to imaj na umu da ce vjerovatno rast Androida i iOS-a poceti stagnirati jer osim sto ce WP gurati svoje, BB svoje, na tržište dolaze Tizen i Ubuntu koji ce takodjer "krasti" korisnike dvojici na vrhu.

 

http://mob.hr/udio-windows-phone-platforme-na-americkom-trzistu-se-zapravo-smanjio/

A gledaj, opce je poznato da kad je Nokia dominirala svjetskom prodajom mobitela uvjek im je lose islo na Americkom tlu.

Dok je Rim uvjek u USA dobro stojao a Nokia u ostatku svjeta uvjek sisala RIM.

 

Evo recimo u Europi postotak windows phone se udvojstrucio u zadnjih godinu dana a rast je poceo tek od WP8, znaci tamo nekada od 10tog mjeseca.

 

http://wmpoweruser.com/kantar-windows-phone-breaks-5-market-share-in-europe-making-strong-gains-in-uk-and-italy/

 

I ne zaboravi da je nokia imala i jos uvjek ima problem snabjevanja trzista, jednostavno nemogu zadovoljiti potraznju.

11 godina
neaktivan
offline
Skype s Androida za BlackBerry 10

Takoder treba spomenuti Lumije na pravoj pureview kameri koje ce navodno izaci sredinom godine. Znaci lumia sa 41px kamerom, jos ako ubace stabilizaciju nevidim razloga zasto nebi svatko imo odlican mobitel sa odlicnim OSom i neusporedivom kamerom sa drugim mobitelima.

 

Jos ako Samsung pocme ozbiljnije uci na trziste WP mobitela posto se ponasaju kao da su reda radi izbacili WP, nevidim razlog zasto nebi prestigli BB.

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 9.2.2013 15:09 (kingofthenight).
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Skype s Androida za BlackBerry 10
kingofthenight kaže...

 

I ne zaboravi da je nokia imala i jos uvjek ima problem snabjevanja trzista, jednostavno nemogu zadovoljiti potraznju.

 

Potražnju? Meni je jasno kad notorni lažljivac Ballmer tako govori, ali da ljudi tako nasjedaju na te 'lovačke' priče to mi nikad neće bit jasno.

Po meni će RiM prestići WinPhone samo zato što podržava Android app.

AWESOME .. AMAZING .... PREDOOBROO
Poruka je uređivana zadnji put sub 9.2.2013 15:23 (memulica).
16 godina
offline
Re: Skype s Androida za BlackBerry 10
BB se ne kupuje radi samog uredaja nego opcija i usluga koje BB nudi. Ljudi se polako udaljavaju od BB jer su drugi telefoni superiorni. Kad bi BB izbacil telefon kak spada mozda bi se ljudi vratili ali cisto sumnjam jer su se vec odavno navukli na druge telefone.

Bez obzira na sve BB nema stvarne alternative ako vam treba exchange na telefonu u roamingu.
11 godina
neaktivan
offline
Re: Skype s Androida za BlackBerry 10
memulica kaže...
kingofthenight kaže...

 

I ne zaboravi da je nokia imala i jos uvjek ima problem snabjevanja trzista, jednostavno nemogu zadovoljiti potraznju.

 

Potražnju? Meni je jasno kad notorni lažljivac Ballmer tako govori, ali da ljudi tako nasjedaju na te 'lovačke' priče to mi je nikad neće bit jasno.

Po meni će RiM prestići WinPhone samo zato što podržava Android app.

 

Ahhh pusti ti njega sta govori, nebitno je. Cinjenice su da je lumia 920 u citavom svjetu od izlaska gotovo isti dan rasprodana.

Barem su tako telekomunikacijske tvrtke objavljivale a nevidim razloga zasto bih sada one lagale.

Poruka je uređivana zadnji put sub 9.2.2013 15:27 (kingofthenight).
16 godina
neaktivan
offline
Skype s Androida za BlackBerry 10

Prema http://readwrite.com/2013/01/30/40-of-blackberry-apps-are-actually-android, Skype za Android već jest nativna aplikacija. Znači BB bi dobio također portanu nativnu aplikaciju, integriranu sa svojim OS-om... u čemu je nedostatak?

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
protjeran
offline
Re: Skype s Androida za BlackBerry 10
AtOmIc031 kaže...
Shagmans2 kaže...

WP8 nece uzieti veci trzisni udio. OK, mozda pregura BB, sto budimo realni i nije tesko ako se BB OS ne podje pojavljivati na uredjajima drugih proizvodjaca, ali WP8 je OS bez pola osnovnih opcija i nema sanse uzeti trziste na nacin koji Apple uzima sa iOS-om, da se nista ne moze kastomizovati

 

Nisi u pravu. Trzisni udio nema veze sa customizacijom. To mozda zelis ti i nekolicina drugih, ali vjerovao ili ne vecina android korisnika ne koriti to toliko. Ono sto pati WP platformu je cinjenica da je kasno dosao na trziste. To znaci da je OS relativno mlad i da nije jos ispeglan i razvijen kao sto je to trenutno iOS i Android, također to znači da nije stigao uhvatiti hordu hipstera niti dev entuzijasta koje su iOS i android uspijeli uhvatiti, sto opet znaci sporiji razvoj app marketa jer niti ima u potpunosti razvijen dev community niti je na listi prioriteta velikih izdavaca(zbog male korisnicke baze).

 

Ukoliko Microsoft uspije privuci developere i ispravi neke sitne nedostatke, doci ce i korisnici a tako i tržišni udio. Trenutno Microsoft ima dovoljnu moc da to progura, samo je pitanje dali su dovoljno sposobni. 

 

Proizvodjaci ne mogu da ponude drugacije uredjaje, o tome pricam

12 godina
protjeran
offline
Re: Skype s Androida za BlackBerry 10
jumboY kaže...
AtOmIc031 kaže...
R4sput1n kaže...
kingofthenight kaže...

po cemu si ti to zakljucio da vec tu bitku gube.

ja bas mislim suprotno

 

 

To su stari podatci, u q4 su prema nekim analiticarima izbacili BB sa 3 mjesta , a po drugima su bok uz bok, a koliko dobro im prodaja ide mozes vidjeti i iz cinjenice da je omjer unutar wp eko sustava 51:49 za wp8. Sto ce reci da je Microsoft u 3 mjeseca sa jako slabom dobavljivošću i ne otvaranjem svih tržišta svejedno uspio prodati više wp8 mobitela nego sto je uspio od kada je predstavio wp7 do sada. Treba pričekati q1 rezultate, ali ako se takav rast odnosno prodaja nastavi, ostaviti ce BB u prasini iza sebe, a Apple i Google ce imati o cemu razmiljsati. P.s. Uz to imaj na umu da ce vjerovatno rast Androida i iOS-a poceti stagnirati jer osim sto ce WP gurati svoje, BB svoje, na tržište dolaze Tizen i Ubuntu koji ce takodjer "krasti" korisnike dvojici na vrhu.

 

http://mob.hr/udio-windows-phone-platforme-na-americkom-trzistu-se-zapravo-smanjio/

 

 

potrazi i neke druge izvore, ja sam ih vidio par i vecinom govore o rastu. q4 Zapravo i nije toliko bitan jer se u njemu nisu otvorila sva trzista i ponuda je bila ogranicena. q1 2013 mislim da ce biti puno bolji indikator trenda kojeg mozemo ocekivati u budućnosti. To će biti prvi kvartal gdje ce se svi igraci natjecati sa svojim najnovijim hardwareom i softwareom. 

 

P.s. isto vrlo indikativno je i sto iako neznam puno ljudi koji su kupili wp. Oni koji jesu su jako zadovoljni s njima, i rekli su da ukoliko si ponovno budu kupovali mob, da planiraju ostati na wp. Dok znam jako puno ljudi koji na androidu p*zde. Prije flame wara na mene imajte na umu da pricam o ljudima koji su prosjecni korisnici i kojima je vrh kada znaju ukljuciti wifi i eventualno nesto na settingsima promjeniti,a mobiteli im sluza za poziv,sms,mail,chat  i tu i tamo neku fotku.

 

15 godina
offline
Skype s Androida za BlackBerry 10

ja predlazem da se napravi sticky tema u kojoj se ljudima objasnjava STA JE TO BLACKBERRY i cemu sluzi i ono najvaznije - po cemu se razlikuje od drugih mobitela. I predlazem restrikciju pisanja u temi, osim za one koji predoce racun kojim dokazuju da su vlasnici BB telefona :)

Tada ce 90% ovih sta pisu i usporedjuju BB OS sa nekim drugim, usporedjuju BB uredjaje sa drugima i sl. prestat pricat gluposti i svatit da za korisnika BB ne postoji alternativa. Ako korisnik moze zamjenit BB iPhoneom to znaci da mu BB zapravo nije ni treba.

Kad se nadjete na aerodromu pogledajte ljude i mobitele koje koriste - oni koji imaju mobitel u ruci imaju BB, a oni koji se nervozno pokusavaju ogrebat za nekakav mukte WIFI imaju "superiorne uber telefone" koji su beskorisni cim predjete granicu...

Zato se nece dogodit "seoba" korisnika BB na WP, jer korisnik BB napise mail od prosjecno 3 recenice i ne pila sugovornika videopozivom i svojom ruznom facom na ekranu...

 

EDIT: evo kolega umire od smija kad sam mu reka, kaze da ce se hitno prebacit na WP, samo da moze zenu gledat i kad nije doma, hahahahaha

Poruka je uređivana zadnji put sub 9.2.2013 16:47 (mateo).
 
6 0 hvala 3
12 godina
neaktivan
offline
Re: Skype s Androida za BlackBerry 10
mateo kaže...

Kad se nadjete na aerodromu pogledajte ljude i mobitele koje koriste - oni koji imaju mobitel u ruci imaju BB, a oni koji se nervozno pokusavaju ogrebat za nekakav mukte WIFI imaju "superiorne uber telefone" koji su beskorisni cim predjete granicu...

 

LOL, kao vlasnik "superiornog uber telefona" apsolutno se slazem. Zavidim vlasnicima BB-a na stalnom internetu.
15 godina
offline
Re: Skype s Androida za BlackBerry 10
zoki.zlikowski kaže...
mateo kaže...

Kad se nadjete na aerodromu pogledajte ljude i mobitele koje koriste - oni koji imaju mobitel u ruci imaju BB, a oni koji se nervozno pokusavaju ogrebat za nekakav mukte WIFI imaju "superiorne uber telefone" koji su beskorisni cim predjete granicu...

 

LOL, kao vlasnik "superiornog uber telefona" apsolutno se slazem. Zavidim vlasnicima BB-a na stalnom internetu.

pa to je jedini razlog, inace niko ne bi kupia to smece od telefona i nema razloga da ga bilo ko doma kupuje, ako ne putuje cesto...

izvadis karticu iz "superiornog uber telefona", stavis je u onaj glupi adapter, pa u BB i ides preko grane :)

a kad se vratis doma, to smece u uvalis ladicu i vratis karticu u iPhone (ili Android ili WP)

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice