Skuplji procesori za Apple

poruka: 31
|
čitano: 3.933
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Skuplji procesori za Apple".
14 godina
offline
Skuplji procesori za Apple

LOL

 
2 0 hvala 0
13 godina
offline
Skuplji procesori za Apple

Ma zapravo su svi oni gamad.

Moj PC  
4 1 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Skuplji procesori za Apple
To mu dodje mislim ko 30 kn po aparatu.
 
1 0 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
Skuplji procesori za Apple

hahaha

 

200 milijuna * 5 je milijarda, bilo bi interesantno znati kolko se podigla cijena po komadu u konkretnoj valuti a ne postotku :)

sve u svemu, Samsung happy Apple mora biti :P

Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
Re: Skuplji procesori za Apple
difre kaže...
To mu dodje mislim ko 30 kn po aparatu.

ak je 30 kn u pitanju, onda je to miljarda :P

Appleu moraju da plate al prvo ce to od Applea da uzmu hihihihihihi

 

14 godina
offline
Skuplji procesori za Apple

to im je za onu miljardu koju su im preko pristranih američkih sudova oduzeli

nije važno sudjelovati važno je pobijediti
Moj PC  
2 1 hvala 0
11 godina
offline
Skuplji procesori za Apple

Oni se samo igraju. {#}

Moj PC  
3 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Skuplji procesori za Apple
TranceMight kaže...
difre kaže...
To mu dodje mislim ko 30 kn po aparatu.

ak je 30 kn u pitanju, onda je to miljarda :P

Appleu moraju da plate al prvo ce to od Applea da uzmu hihihihihihi

 

 

Da, sam su ovo kune u pitanju a ono dolari. Bilo kako bilo, samsung je nanjusio da ce ih obi tak i tak zamjenit pa ih briga. Pokupi sto se jos pokupit da. Jbg :D
12 godina
protjeran
offline
Skuplji procesori za Apple

hahaha kao sta sam reko kad su mnogi tvrdili obratno - pukla ljubav a nadrljat ce Apple, Samsung je ipak div elektronicke industrije koji proizvodi sve od igle pa do divovskih kemitanker, za njih jednostavnoa nema zime, sve dok sami rade na razvoju novih tehnologja a ne bave se redizjniranjem tudjih te tuzakanjem zbog (ne)zakriveljenih rubova...

 

Vrlo malo razumiju oni koji razumiju samo ono sto se moze objasniti
 
3 3 hvala 0
12 godina
offline
Re: Skuplji procesori za Apple
R4sput1n kaže...

hahaha kao sta sam reko kad su mnogi tvrdili obratno - pukla ljubav a nadrljat ce Apple, Samsung je ipak div elektronicke industrije koji proizvodi sve od igle pa do divovskih kemitanker, za njih jednostavnoa nema zime, sve dok sami rade na razvoju novih tehnologja a ne bave se redizjniranjem tudjih te tuzakanjem zbog (ne)zakriveljenih rubova...

 

kao sto je vec ranije u ovoj temi napisano, to ona milijarda seta tamo vamo. I Apple i Samsung su dovoljno veliki da mogu jedni bez drugih i ovo je bas ko da su se dva djecaka u vrticu posvadjala. Ali i stoji cinjenica da si Samsung moze priustiti par promasenih proizvoda godisnje dok ce se Apple u tom slucaju srusit ko kula od karata (sto i jeste). A nekako mislim da je takav razvoj dogadjaja neminovan.

11 godina
neaktivan
offline
Skuplji procesori za Apple

A to znači da ću iUređaji poskupiti za 20%.

 
0 3 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Skuplji procesori za Apple
BlueMax kaže...

 kao sto je vec ranije u ovoj temi napisano, to ona milijarda seta tamo vamo. I Apple i Samsung su dovoljno veliki da mogu jedni bez drugih i ovo je bas ko da su se dva djecaka u vrticu posvadjala. Ali i stoji cinjenica da si Samsung moze priustiti par promasenih proizvoda godisnje dok ce se Apple u tom slucaju srusit ko kula od karata (sto i jeste). A nekako mislim da je takav razvoj dogadjaja neminovan.

ma samo ce se ispuhat u neke realne okvire, tj od prve potencijalne kompanije od bilion $ zavrsit ce na bubam 300-400 milijardi - iako vjerujem do oni na postojecem trzistu jos nisu dosegnuli svoj plafon, iako nisu ni daleko. U citavoj prici bitno je sto je u onim svojim testamentima ostavio pokojni Stivica - volili ga ili mrzili,sta je je covjek je stvarno imao nos za biznis te otvaranje novih trzista... ako ovi u Apple stvarno imaju plan krenut na trzista televizora tj distribuciju sadrzaja te mozde posredno i trziste kucnih konzola tu bi jos moglo bit svasta.

Vrlo malo razumiju oni koji razumiju samo ono sto se moze objasniti
16 godina
neaktivan
offline
Re: Skuplji procesori za Apple
Manageri u obje firme će si fino podijeliti bonuse, jer su im projekti uspjeli.

Ko u onom vicu o ekonomistima koji jedu govno. Bitno je da se lova vrti.
12 godina
offline
Re: Skuplji procesori za Apple
R4sput1n kaže...

ma samo ce se ispuhat u neke realne okvire, tj od prve potencijalne kompanije od bilion $ zavrsit ce na bubam 300-400 milijardi - iako vjerujem do oni na postojecem trzistu jos nisu dosegnuli svoj plafon, iako nisu ni daleko. U citavoj prici bitno je sto je u onim svojim testamentima ostavio pokojni Stivica - volili ga ili mrzili,sta je je covjek je stvarno imao nos za biznis te otvaranje novih trzista... ako ovi u Apple stvarno imaju plan krenut na trzista televizora tj distribuciju sadrzaja te mozde posredno i trziste kucnih konzola tu bi jos moglo bit svasta.

Mislim da jesu dosegli plafon. Mozda ne u vrijednosti jer je trziste dionica mocvara sa mali milijun manipulacija i utjecaja naoko nebitnih faktora. TV-i i konzole mozda donesu novi profit ali tesko da ce bit bum kao iPhone i iPad jer su to vec dobro poznate stvari a i konkurencija danas vise ne ceka nego automatski izbacuje nesto bolje ili jeftinije. Sto se tice novijih Appleovih poteza nisu bas u skladu Jobsove filozofije i utapaju se u neki prosjek. Pitanje je koliko ce ovce jos dozvoljavati redovno sisanje.

12 godina
neaktivan
offline
Skuplji procesori za Apple

Apple je dobio 1 milijardu $ na sudu od Samsunga, a sada će Samsung zaraditi najamnje toliko na ovom dizanju cijena, i tko na kraju ispašta zbog toga.

Apple kupci {#}

Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Skuplji procesori za Apple
nele'ba kaže...

A to znači da ću iUređaji poskupiti za 20%.

Vrhunska matematika! Kladio bih se da si ekonomski analitičar, u najmanju ruku!

 

PS. aj mi samo reci koja si sveučilišta proša, gospe ti.

Proleteri svih zemalja, ujedinite se!
12 godina
protjeran
offline
Skuplji procesori za Apple

Jos jedan propast Applea po dezurnim forumskim strucnjacima? Prodajte dionice cim prije! {#}

 
2 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Skuplji procesori za Apple

Bolje za Apple, bar ce utrosit silni kesh u korisne stvari, nek kupe Amd i Nvidiu i mir!

Tvoj win ovo nemoze http://www.youtube.com/watch?v=3V6365NQrV0 // Win 7 na osx-u http://www.youtube.com/watch?v=Co5BnTQDh2A
Moj PC  
1 1 hvala 0
12 godina
offline
Re: Skuplji procesori za Apple
jumboY kaže...

Jos jedan propast Applea po dezurnim forumskim strucnjacima? Prodajte dionice cim prije! {#}

Nitko ne govori da ce Apple propasti. Pogotovo ne zbog poskupljenja Samsungovih procesora. Samo pretpostavljamo da je ekspanzija kakvu je Apple do sad imao stvar proslosti. To je takodjer nevezano za Samsung vec za Apple-ove proizvode u zadnje vrijeme. Nema vise novosti. Dodaju se redovi ikona i nabrijava rezolucija. U bit danas Apple na razvoj gleda kao i svi drugi i vise se ne izdvaja iz mase nego utapa u nju. To bas i nije Jobsova filozofija. Problem sa dionicama je sto se kod formiranja cijena najvise gleda rast. Nitko dionice danas ne kupuje kako bi ubirao dividendu nego da sto brze na njima zaradi tako da profit i stvarna trenutna vrijednost firme nisu toliko bitan faktor. bitan je rast tj. rast rasta. Tesko da ce aple nastavit kako je isao do prije godinu dana. Moraju stvorit neko novo trziste a na TV i gaming polju tesko da ce takvo nesto napraviti osim kupovinom vecine velikih igraca koji danas vladaju u toj bransi.

12 godina
neaktivan
offline
Re: Skuplji procesori za Apple
nele'ba kaže...

A to znači da ću iUređaji poskupiti za 20%.

Ne nego 40%!

16 godina
offline
Re: Skuplji procesori za Apple
jumboY kaže...

Jos jedan propast Applea po dezurnim forumskim strucnjacima? Prodajte dionice cim prije!  {#}

  Evo, pogledaj ti, klik, i postavi zoom na 1m (1 mesec).

16 godina
offline
Skuplji procesori za Apple

Baš me zanima kak bi to Apple sam proizvodil procesore, kad uopče nemaju svoju tvornicu za proizvodnju procesora a neče je niti imat to sigurno.Ako Apple procove neče proizvodit Samsung, ko če ih proizvodit možda Intel u svojim tvornicama malo sutra nema šanse.{#}

 

Apple svoje procove još može proizvodit kod Globalfoundries, ili tajvanskog TSMC ili UMC to su glavni veliki igrači sa velikim kapacitetom proizvodnje.Ovaj zadnji UMC je najmanji i najslabiji, pa njega Apple neče nit uzet u obzir uglavnom ima još proizvođača no ovi gore su glavni igrači.{#}

http://www.vhnd.com/a-different-kind-of-truth/
Poruka je uređivana zadnji put uto 13.11.2012 16:10 (rambox).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Skuplji procesori za Apple
rambox kaže...

Baš me zanima kak bi to Apple sam proizvodil procesore, kad uopče nemaju svoju tvornicu za proizvodnju procesora a neče je niti imat to sigurno.Ako Apple procove neče proizvodit Samsung, ko če ih proizvodit možda Intel u svojim tvornicama malo sutra nema šanse.{#}

 

Apple svoje procove još može proizvodit kod Globalfoundries, ili tajvanskog TSMC ili UMC to su glavni veliki igrači sa velikim kapacitetom proizvodnje.Ovaj zadnji UMC je najmanji i najslabiji, pa njega Apple neče nit uzet u obzir uglavnom ima još proizvođača no ovi gore su glavni igrači.{#}

Apple novcem koji ima moze kupiti bilo kojeg danasnjeg proizvodjaca a isto tako i napraviti vlastitu tvornicu. 

12 godina
protjeran
offline
Re: Skuplji procesori za Apple
BlueMax kaže...
jumboY kaže...

Jos jedan propast Applea po dezurnim forumskim strucnjacima? Prodajte dionice cim prije! {#}

Nitko ne govori da ce Apple propasti. Pogotovo ne zbog poskupljenja Samsungovih procesora. Samo pretpostavljamo da je ekspanzija kakvu je Apple do sad imao stvar proslosti. To je takodjer nevezano za Samsung vec za Apple-ove proizvode u zadnje vrijeme. Nema vise novosti. Dodaju se redovi ikona i nabrijava rezolucija. U bit danas Apple na razvoj gleda kao i svi drugi i vise se ne izdvaja iz mase nego utapa u nju. To bas i nije Jobsova filozofija. Problem sa dionicama je sto se kod formiranja cijena najvise gleda rast. Nitko dionice danas ne kupuje kako bi ubirao dividendu nego da sto brze na njima zaradi tako da profit i stvarna trenutna vrijednost firme nisu toliko bitan faktor. bitan je rast tj. rast rasta. Tesko da ce aple nastavit kako je isao do prije godinu dana. Moraju stvorit neko novo trziste a na TV i gaming polju tesko da ce takvo nesto napraviti osim kupovinom vecine velikih igraca koji danas vladaju u toj bransi.

 

Nema inovacija? Pa sta bi trebali, izbacivati inovacije i revolucije na trziste svake dvije-tri godine?

Nerealna ocekivanja. Poprilicno. I normalno da se jednom mora doci do trenutka kad nema vise gore, vec ces malo stagnirati, pa opadati, itd. Posve normalno, jer nemoguce je stalno rasti.

 

Sad da li ce stvarati nova trzista, naravno da hoce. No pitanje je kad i u kojem tocno trzistu. Sumnjam da im je TV trziste pretjerano zanimljivo, jer nitko ne mijenja tv svake dvije godine, pa je mala zarada od hardwarea. Jedino ako misle zaradjivati preko App Storea, ali opet na hardwareu je dosta veca zarada. Isto vrijedi i za konzole, iako bi ih volio vidjeti na tom trzistu, jer to trziste odavno stagnira, a Apple bi sigurno uzburkao isto. Barem malo. I nekako sumnjam da bi im predstavljao problem uci na konzolasko trziste. MS se sa xboxom nije iskazao, sony je izgubljen, a nintendo je za casual igrace. Ako tu vide zaradu, eto njih, ne brini. 

 

No opcenito, ekipa ima pretjerana ocekivanja. Kakve inovacije i revolucije? Pa ne dogadjaju se iste svake godine pobogu.

Iako ih ja najvise mogu kritizirati kao njihov korisnik. Sve vise i vise zapostavljaju svoje MacOS korisnike, a posvecuju se iOS-u. A taj isti iOS koliko god da je fantasticno optimiziran stagnira. Pa iP5 je dosao sa famoznim 16:9 koji je totalni promasaj na mobitelu. Jedino sto ih moze drzati tako visoko je iPad, jer trziste tableta nije doseglo svoj vrh. No ukoliko ne krenu raditi drasticne promjene unutar iOS-a, ne vidim kako ce odrzati sadasnje stanje, jer Android dolazi na veliko sa jeftinim tabletima.

 

Da ubace widgete i jos par sitnica, iOS bi osjetno skocio. Ja sam zadovoljan, neka sve radi kako radi i moje zelje su ispunjene. No hrpa ekipe zeli dosta stvari koje iOS nema, i Apple ce to morat isporuciti. Sad je samo pitanje na koji nacin. Da li ce to sami uvesti, ili ce pak biti prisiljeni od korisnika. U ovom drugom slucaju to znaci osjetne gubitke na trzistu. Valjda ce reagirati na vrijeme. A iskreno, zaboli me neka stvar kad ce reagirati :)

16 godina
offline
Re: Skuplji procesori za Apple
BlueMax kaže...
rambox kaže...

Baš me zanima kak bi to Apple sam proizvodil procesore, kad uopče nemaju svoju tvornicu za proizvodnju procesora a neče je niti imat to sigurno.Ako Apple procove neče proizvodit Samsung, ko če ih proizvodit možda Intel u svojim tvornicama malo sutra nema šanse.{#}

 

Apple svoje procove još može proizvodit kod Globalfoundries, ili tajvanskog TSMC ili UMC to su glavni veliki igrači sa velikim kapacitetom proizvodnje.Ovaj zadnji UMC je najmanji i najslabiji, pa njega Apple neče nit uzet u obzir uglavnom ima još proizvođača no ovi gore su glavni igrači.{#}

Apple novcem koji ima moze kupiti bilo kojeg danasnjeg proizvodjaca a isto tako i napraviti vlastitu tvornicu. 

Ne baš zapravo iako tak izgleda,{#} Intel normalno zaboravimo a isto tako i Globalfoundries pa i TSMC to su preveliki igrači da bi ih Apple kupil mogu se samo slikat.Kod Globalfoundries ima još jedna kvaka, s njima Samsung surađuje i to debelo pa ako Apple misli recimo proizvodit svoje procove kod Globalfoundries opet če bit blizu Samsunga.{#}

 

Napravit svoju tvornicu za procesore, hm to je veliki i vrlo skup posao nije to za Apple neče oni nit krenut u tom smjeru.U praksi če sve ostat ko prije znači Samsung, jer ima veliki kapacitet proizvodnje a to je vrlo bitno ili neko drugi Globalfoundries ili TSMC sve ostalo je neralno.{#}

http://www.vhnd.com/a-different-kind-of-truth/
15 godina
protjeran
offline
Re: Skuplji procesori za Apple
difre kaže...
TranceMight kaže...
difre kaže...
To mu dodje mislim ko 30 kn po aparatu.

ak je 30 kn u pitanju, onda je to miljarda :P

Appleu moraju da plate al prvo ce to od Applea da uzmu hihihihihihi

 

 

Da, sam su ovo kune u pitanju a ono dolari. Bilo kako bilo, samsung je nanjusio da ce ih obi tak i tak zamjenit pa ih briga. Pokupi sto se jos pokupit da. Jbg :D

mona

 

30kn je kolko usd ? oko 5... znaci 5*200miliona = miljarda dolara :P

16 godina
online
Re: Skuplji procesori za Apple
BlueMax kaže...
rambox kaže...

Baš me zanima kak bi to Apple sam proizvodil procesore, kad uopče nemaju svoju tvornicu za proizvodnju procesora a neče je niti imat to sigurno.Ako Apple procove neče proizvodit Samsung, ko če ih proizvodit možda Intel u svojim tvornicama malo sutra nema šanse.{#}

 

Apple svoje procove još može proizvodit kod Globalfoundries, ili tajvanskog TSMC ili UMC to su glavni veliki igrači sa velikim kapacitetom proizvodnje.Ovaj zadnji UMC je najmanji i najslabiji, pa njega Apple neče nit uzet u obzir uglavnom ima još proizvođača no ovi gore su glavni igrači.{#}

Apple novcem koji ima moze kupiti bilo kojeg danasnjeg proizvodjaca a isto tako i napraviti vlastitu tvornicu. 

Otvorit tvornicu procesora bez patenata u proizvodnji procesora nejde. Nije to pekara da otvoris i peces kruh. ISto tako ne mogu otvorit tvornicu ekrana niti memorije. Proizvodni procesi su ispatentirani i tu ne mogu uci samo tako.

16 godina
offline
Skuplji procesori za Apple

Veći problem je što je to jako skup hobi kad se radi na vrhunskom nivou (a Apple želi stalno najfiniji proizvodni proces za što tanje uređaje i što veću autonomiju). R&D (sopstveni ili kupljeni od, recimo, IBM-a koji radi jako puno na tom polju, a sam ne proizvodi) + cena konstantnog menjanja proizvodnih linija kako dolaze novi procesi - jako skupo ako radiš samo za sopstvene potrebe, a nisi Intel.

 

Inače, na nekom nižem nivou, izgleda da nije posebno teško ući u posao, jer malo malo bude vest da je, npr, NN kompanija iz Rusije kupila staru Globalfoundriesovu proizvodnu liniju i proizvodiće... nešto za šta nije bitno što je čip izrađen u proizvodnom procesu 3-4 broja većem od aktuelnog (tipa neki kontroleri i slično).

 

EDIT: Zato je tu TSMC (najverovatnije).

Poruka je uređivana zadnji put uto 13.11.2012 19:00 (Ivan(4)).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Skuplji procesori za Apple
NEW_MAN kaže...
BlueMax kaže...
rambox kaže...

Baš me zanima kak bi to Apple sam proizvodil procesore, kad uopče nemaju svoju tvornicu za proizvodnju procesora a neče je niti imat to sigurno.Ako Apple procove neče proizvodit Samsung, ko če ih proizvodit možda Intel u svojim tvornicama malo sutra nema šanse.{#}

 

Apple svoje procove još može proizvodit kod Globalfoundries, ili tajvanskog TSMC ili UMC to su glavni veliki igrači sa velikim kapacitetom proizvodnje.Ovaj zadnji UMC je najmanji i najslabiji, pa njega Apple neče nit uzet u obzir uglavnom ima još proizvođača no ovi gore su glavni igrači.{#}

Apple novcem koji ima moze kupiti bilo kojeg danasnjeg proizvodjaca a isto tako i napraviti vlastitu tvornicu. 

Otvorit tvornicu procesora bez patenata u proizvodnji procesora nejde. Nije to pekara da otvoris i peces kruh. ISto tako ne mogu otvorit tvornicu ekrana niti memorije. Proizvodni procesi su ispatentirani i tu ne mogu uci samo tako.

Patenti se kupuju i iznajmljuju. Apple vec sad ima licenciran svoj ARM procesor. Ono sto Samsung danas proizvodi za iPhone5 je Apple ARM procesor proizveden u Samsungu. Sve sto trebaju napraviti za biti neovisni je pokrenuti vlastitu proizvodnju a novca imaju dovoljno da ni sami ne znaju sta ce s njim. Misliti kako Apple ne moze proizvoditi procesore je ko da mislis kako Todoric ne moze uzgajati banane.

15 godina
offline
Skuplji procesori za Apple

Pa može Todorić uzgajati banane, samo po kojoj cijeni lol........

Anyway, ne bi bilo dobro da padne niti Apple niti Samsung,

onda gubimo mi krajnji potrošači stoga ja navijam za HTC i Huawei ili kako već hehe

 

 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice