Skupi i štedljivi Radeon HD 7970

poruka: 21
|
čitano: 4.866
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Skupi i štedljivi Radeon HD 7970".
13 godina
online
Skupi i štedljivi Radeon HD 7970

Na Guru3D su izmjerili da pod punim opterećenjem kartica ne troši više o 200W iako ima deklarirano na 210w,te joj je noise na full loadu oko 41Db,

što je relativno malo.

WoT: BlackRainCRO
Moj PC  
1 0 hvala 1
15 godina
odjavljen
offline
Re: Skupi i štedljivi Radeon HD 7970
U tom slučaju je prava opasnost za nVidiju. Možda ovisi o testovima.
14 godina
offline
Skupi i štedljivi Radeon HD 7970
Ako nista, lupis gore neki aftermarket cooler i imas jednu od najjacih single-GPU kartica uz minimalnu razinu buke (ako uzimamo TDP u obzir)...

Zanimljivo.
www.damagehigh.co.cc // Don't fix what ain't broken!
 
3 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Skupi i štedljivi Radeon HD 7970
DamageHigh kaže...
Ako nista, lupis gore neki aftermarket cooler i imas jednu od najjacih single-GPU kartica uz minimalnu razinu buke (ako uzimamo TDP u obzir)...

Zanimljivo.

Cijena od 4500kn + 500kn cooler, još zanimljivije. {#}

13 godina
offline
Skupi i štedljivi Radeon HD 7970

Opet ce se dugo cekati pad cijena.Tipican primjer cijena kad konkurentne kartice nema na trzistu.

Ovaj forumaš je netolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti ugnjetavana zbog svojih glupih mišljenja.
 
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Skupi i štedljivi Radeon HD 7970

AnandTech mi se već duže vremena čini kao pro-nVidijina stranica. Usput, oni odskaču od svih ostalih sajtova time što imaju vidno lošije rezultate za 7970. Ono što najčešće vidim nakon preliminarnih testiranja je +25% u odnosu na 580 i + 50% u odnosu na 6970, što su uistinu impresivne brojke. Ako uzmemo da kartica posjeduje odlične overclokerske mogućnosti onda bi stvarno mogla biti kralj gornjeg segmenta.

 
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Skupi i štedljivi Radeon HD 7970
Malto kaže...

AnandTech mi se već duže vremena čini kao pro-nVidijina stranica. Usput, oni odskaču od svih ostalih sajtova time što imaju vidno lošije rezultate za 7970. Ono što najčešće vidim nakon preliminarnih testiranja je +25% u odnosu na 580 i + 50% u odnosu na 6970, što su uistinu impresivne brojke. Ako uzmemo da kartica posjeduje odlične overclokerske mogućnosti onda bi stvarno mogla biti kralj gornjeg segmenta.

U pravu si sto se toga tice.Po Anadtechu je HD 5870 sitno jaca od HD 6870.HD 5850 je u rangu HD 6850.Nekako me nisu uvjerili,drzim se ja Bit Techa,njihovi rezultati su najslicniji benchevima koje sam odradio.

Ovaj forumaš je netolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti ugnjetavana zbog svojih glupih mišljenja.
13 godina
neaktivan
offline
Skupi i štedljivi Radeon HD 7970

195W je maksimalna potrošnja grafičke pod punim opterečenjem prema testiranju ekipe Guru of 3D. U idle modu gasi ventilator pošto troši samo 2,7W. Referentni hladnjaci su standardno bučni na High-end karticama. Vrlo brzo će se pojaviti ove kartice sa tihim i učinkovitim windforce i twin frozr coolerima.

Peace and prosperity for us all thru superior firepower
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Skupi i štedljivi Radeon HD 7970

 

Evo jedan clipić :)

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Skupi i štedljivi Radeon HD 7970

HardOCP je testirao sa 3 monitora protiv Galaxy MDT GTX 580 (jedina GTX 580 koja može vrtiti 3 monitora bez SLI-a) koji ima dosta jaki clock.

 

Rezultati su da je 7970 16-38% brža od clockane GTX 580 na 3 monitora a 32-72% brža od 6970.

 

Neke stranice imaju cak i OC rezultate, kartica može ici do 1125 MHz ako se ne varam bez da se dira voltaža, tako da je dobra za clockanje.

 

Isto jedna napomena, cini se da termalna pasta na nekim karticama koje su poslane imaju lošu termanlnu pastu. Jedna web stranica je zamjenila pastu u uocili su pad potrošnje kartice, pad temperature i smanjenje buke pošto ventilator radi na manje okretaja.

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Skupi i štedljivi Radeon HD 7970
Noctifer kaže...

HardOCP je testirao sa 3 monitora protiv Galaxy MDT GTX 580 (jedina GTX 580 koja može vrtiti 3 monitora bez SLI-a) koji ima dosta jaki clock.

 

Nije jedina. http://www.bug.hr/forum/topic/vijesti-by-forumasi/najavljen-kfa2-geforce-gtx-580-mdt-x4/130029.aspx

Peace and prosperity for us all thru superior firepower
15 godina
neaktivan
offline
Re: Skupi i štedljivi Radeon HD 7970

TBH za što služe ove nove kartice? Dok ne izadje nova generacija konzola imao bi staru 4870x2 da nije crkla.

14 godina
offline
Re: Skupi i štedljivi Radeon HD 7970
mislav_01 kaže...

TBH za što služe ove nove kartice? Dok ne izadje nova generacija konzola imao bi staru 4870x2 da nije crkla.

Pa za igranje na više monitora i za 3D na više monitora. Za to tvoja grafa nema snagu.

13 godina
offline
Re: Skupi i štedljivi Radeon HD 7970
Noctifer kaže...
mislav_01 kaže...

TBH za što služe ove nove kartice? Dok ne izadje nova generacija konzola imao bi staru 4870x2 da nije crkla.

Pa za igranje na više monitora i za 3D na više monitora. Za to tvoja grafa nema snagu.

4XXX ne,5XXX i 6XXX da.

Ovaj forumaš je netolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti ugnjetavana zbog svojih glupih mišljenja.
14 godina
offline
Re: Skupi i štedljivi Radeon HD 7970
zoharbizo kaže...
Noctifer kaže...
mislav_01 kaže...

TBH za što služe ove nove kartice? Dok ne izadje nova generacija konzola imao bi staru 4870x2 da nije crkla.

Pa za igranje na više monitora i za 3D na više monitora. Za to tvoja grafa nema snagu.

4XXX ne,5XXX i 6XXX da.

Nope, jedina grafulja koja bez CF može vrtiti najnovije igre na 3 ekrana bez problema je 7970, niti GTX580 niti 6970 nisu to mogle u HardOCP testovima.

Poruka je uređivana zadnji put sub 24.12.2011 10:23 (Noctifer).
14 godina
neaktivan
offline
Re: Skupi i štedljivi Radeon HD 7970
Noctifer kaže...
zoharbizo kaže...
Noctifer kaže...
mislav_01 kaže...

TBH za što služe ove nove kartice? Dok ne izadje nova generacija konzola imao bi staru 4870x2 da nije crkla.

Pa za igranje na više monitora i za 3D na više monitora. Za to tvoja grafa nema snagu.

4XXX ne,5XXX i 6XXX da.

Nope, jedina grafulja koja bez CF može vrtiti najnovije igre na 3 ekrana bez problema je 7970, niti GTX580 niti 6890 nisu to mogle u HardOCP testovima.

 

6890?

Nisam nikad jos cuo za to. Koliko ja znam samo Radeon HD 4890 zavrsava na 890.

BF3 nick: herdjuro
12 godina
offline
Re: Skupi i štedljivi Radeon HD 7970
Tonči kaže...
U tom slučaju je prava opasnost za nVidiju. Možda ovisi o testovima.

nVidia ce uvjek biti bolja od ATIa zbog drivera

Had a dream I was king, I woke up still king
16 godina
protjeran
offline
Re: Skupi i štedljivi Radeon HD 7970
Malto kaže...

AnandTech mi se već duže vremena čini kao pro-nVidijina stranica. Usput, oni odskaču od svih ostalih sajtova time što imaju vidno lošije rezultate za 7970. Ono što najčešće vidim nakon preliminarnih testiranja je +25% u odnosu na 580 i + 50% u odnosu na 6970, što su uistinu impresivne brojke. Ako uzmemo da kartica posjeduje odlične overclokerske mogućnosti onda bi stvarno mogla biti kralj gornjeg segmenta.

 20-30% razlike su upravo rezultati anandtechovog testiranja...

12 godina
neaktivan
offline
Skupi i štedljivi Radeon HD 7970

Vec odavno imam ATI (AMD) grafe, izgleda da cu ih imati i dalje {#}

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Skupi i štedljivi Radeon HD 7970
Indestructible kaže...
Tonči kaže...
U tom slučaju je prava opasnost za nVidiju. Možda ovisi o testovima.

nVidia ce uvjek biti bolja od ATIa zbog drivera

A ja se zbog drivera drzim ati-a :)

12 godina
offline
Skupi i štedljivi Radeon HD 7970

iskreno, svaka cast ako se zbog drivera drzis na ATIu

 

 

Had a dream I was king, I woke up still king
 
2 2 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice