Skraćivanje adresa iz Googlea

poruka: 22
|
čitano: 4.374
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Skraćivanje adresa iz Googlea".
15 godina
neaktivan
offline
Skraćivanje adresa iz Googlea

Iliti sada su počeli i te jadne male tvrtke koje su našle nešto profita tu uništavati...

 

Oprostite mi, ali Google mi se gadi sve više iz dana u dan (boli me briga koliko TD dobijem...)

In Control... MNOGE države imaju mafiju. Ali u Hrvatskoj mafija ima državu...
Moj PC  
22 3 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Skraćivanje adresa iz Googlea
The ONE and ONLY!
Moj PC  
5 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Skraćivanje adresa iz Googlea
EnlightenedPhoenix kaže...

Iliti sada su počeli i te jadne male tvrtke koje su našle nešto profita tu uništavati...

 

Oprostite mi, ali Google mi se gadi sve više iz dana u dan (boli me briga koliko TD dobijem...)

Ovo ne da nema smisla nikakvog nego... valjda je sve na svijetu trebalo ostat malo, mali pretraživaći, male brzine, male informacije, male sličice i na kraju mali internet tako da ti mali mogu malo profita imat... Mali interenet pa onda i sve ostalo, mali auti i mali avioni, male zgrade... tako da mali zarađuju... Baš slatko - i baš za Alisu u zemlji čudesa ;)

16 godina
neaktivan
offline
RE: Skraćivanje adresa iz Googlea
Jazzer kaže...

Ovo ne da nema smisla nikakvog nego... valjda je sve na svijetu trebalo ostat malo, mali pretraživaći, male brzine, male informacije, male sličice i na kraju mali internet tako da ti mali mogu malo profita imat... Mali interenet pa onda i sve ostalo, mali auti i mali avioni, male zgrade... tako da mali zarađuju... Baš slatko - i baš za Alisu u zemlji čudesa ;)

A mali su ostali samo pimpeki... :)

14 godina
neaktivan
offline
Skraćivanje adresa iz Googlea

Ovo će još vjerojatno jako dobro integrirati s indexing engine-om (u smislu da neće penalizirati redirecte) i evo još malo boosta Google Ads-ima, khm-khm... Namigiva

Retry. Reboot. Reinstall. Reformat.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Skraćivanje adresa iz Googlea
Dobro jutro EnlightedPhoenix. Jos samo fali da Google pocne prodavati Google Ormare i Google Bojlere (naravno minimalno funkcija i otvoren kod da se svidi masama).
15 godina
neaktivan
offline
Skraćivanje adresa iz Googlea

danas prvi put koristio goo.gl a nisam uopće vidio ovu vijest :)

Win7 je glupost ziva.....neke jako dobre igrice nemogu na njega zato sto je prenov...za nekih 2-3 god. ce bit dobro imat -Atom
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Skraćivanje adresa iz Googlea
ja koristim ekstenziju za chrome već dosta...
Svako kapitalističko divljanje mora biti kažnjeno.- Ulrike Meinhof
15 godina
neaktivan
offline
RE: Skraćivanje adresa iz Googlea
i542 kaže...
Dobro jutro EnlightedPhoenix. Jos samo fali da Google pocne prodavati Google Ormare i Google Bojlere (naravno minimalno funkcija i otvoren kod da se svidi masama).

  Ma vise volim apple nego google... iskreno da ti kazem...

 

 

Ne boj se... pocet ce Google... i svaki ormar ce imati kameru i analizu odjece koja ti je unutra tako da ti moze dati sugestije (tipa dijete i slicno...) hebem ti... ovo bi trebao patentirati sto prije...

In Control... MNOGE države imaju mafiju. Ali u Hrvatskoj mafija ima državu...
15 godina
neaktivan
offline
RE: Skraćivanje adresa iz Googlea
14 godina
offline
Skraćivanje adresa iz Googlea

Korak po korak i google preuzima sve više i više "interneta"...

I eto..servis je lagan i funkcionalan, a opet ima dosta informacija o linku koji dijeliš...najbolji je i koristit ću njega..jbg.

Kao jedinu veliku prepreku im za sada vidim facebook..sumnjam da će ga moći kupiti..

/(([ ∂αмαgєнιgн ]))\ // Bilo bi zgodno... Ali nije potrebno.
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Skraćivanje adresa iz Googlea

Zašto ga sam Google ne koristi?

Slavonija u ♥ ;;;---;;; http://squareroot2.isgreat.org/squareroot2.html
Moj PC  
4 0 hvala 0
15 godina
offline
Skraćivanje adresa iz Googlea

Nekad su se ljudi pjenili na M$, optuživali ga za monopolizam, previsoke cijene softwarea, mužnju novca korisnika, dominaciju Window$a/Officea, Bill je nazivan vragom, pa preuzimanje brda tvrtki, špijuniranje i čačkarenje po podacima korisnika, pa NSA key u registryu itd. Pa se pojavio Google. Pa su se svi čudili od čega se financiraju pošto im je stranica bila minimalistički sređena, kao što je i ostala, a funkcionalna do bola. Pa je postao vodeći pretraživač. Pa su napravili tonu korisnih usluga koje svatko (i brat) može besplatno koristiti. Pa ti daju 7GB+ mail prostora s vjerojatnošću da će prije pasti veliki kamen s neba i razvaliti nas nego da njima/nama nestanu podaci u kakvoj havariji. Pa su napravili Android i počeli osvajati mobilnu telefoniju dajući gomile fićera korisnicima za koje su nam nekad M$ i Apple mast vadili. I sad se opet drvljem i kamenjem ide na Google sa spikama da uništavaju male, da nam snifaju podatke, da rade na svjetskoj dominaciji. Ljudi koji rogoborite protiv Googlea, slušate li vi sebe ? Što bi bilo danas-sutra kad bi se Linux community kojim slučajem uvukao pod kožu većinama ? Pljuvali bi i po tome ? Valjda nam je takva priroda da nas treba gaziti i guziti, onda izgleda jedino funkcioniramo kak spada. NHF.

Deckard
Moj PC  
8 0 hvala 1
16 godina
neaktivan
offline
RE: Skraćivanje adresa iz Googlea
deckard kaže...

Nekad su se ljudi pjenili na M$, optuživali ga za monopolizam, previsoke cijene softwarea, mužnju novca korisnika, dominaciju Window$a/Officea, Bill je nazivan vragom, pa preuzimanje brda tvrtki, špijuniranje i čačkarenje po podacima korisnika, pa NSA key u registryu itd. Pa se pojavio Google. Pa su se svi čudili od čega se financiraju pošto im je stranica bila minimalistički sređena, kao što je i ostala, a funkcionalna do bola. Pa je postao vodeći pretraživač. Pa su napravili tonu korisnih usluga koje svatko (i brat) može besplatno koristiti. Pa ti daju 7GB+ mail prostora s vjerojatnošću da će prije pasti veliki kamen s neba i razvaliti nas nego da njima/nama nestanu podaci u kakvoj havariji. Pa su napravili Android i počeli osvajati mobilnu telefoniju dajući gomile fićera korisnicima za koje su nam nekad M$ i Apple mast vadili. I sad se opet drvljem i kamenjem ide na Google sa spikama da uništavaju male, da nam snifaju podatke, da rade na svjetskoj dominaciji. Ljudi koji rogoborite protiv Googlea, slušate li vi sebe ? Što bi bilo danas-sutra kad bi se Linux community kojim slučajem uvukao pod kožu većinama ? Pljuvali bi i po tome ? Valjda nam je takva priroda da nas treba gaziti i guziti, onda izgleda jedino funkcioniramo kak spada. NHF.

krivo si sve shvatio, ali vjerojatno si mlad apa zato..

nije problem sto google nudi razne usluge free of charge za krajnjeg korisinka, vec je problem sto ima prevelike kolicine podataka o svakome od nas!

kroz razne servise/usluge skupljaju, analiziraju ogromne količine podataka! i što sa time rade? kome to prodaju i daju?

pa svakako to koriste za bolju prodaju svojih oglasnih površina u SVIm svojim uslugama/servisima... i to nije neki problem, osim što mene "smeta" zasto on zna d aja bas neku stvar zelim kupiti pa mi to namece pored rezultata google searcha i sl..

drugi problem jest taj sto oni te silne podatke dijele i sa tajnim sluzbama.. i za to dobijaju ogromne novce..

znaci, google je OK sto "daje" puno korisnicima, ali i bezobrazan je po pitanju skupljanja info-a i "narusavanju" privatnosti..

a ako mislis da oni razne stvari "daju" nama na koristenje for free da je to zato jer su super i jer zele pomoci ljudima, onda si iznimno naivan (blago receno)

 

linux community nema bas nikakve veze sa ovime... IBM daje jak opuno za linux community pa ga ne vidis integriranog u svaku poru naseg zivota....

15 godina
neaktivan
offline
Skraćivanje adresa iz Googlea

Ah, iskreno, jedino google nam i može dati tako kvalitetnu uslugu za skraćivanje URL-ova. I like it.

Imamo televune, radivone, televizije, lektrika, lektrika, sva čuda, raj na zemlji brajo... Samo nemamo pisme, ni ognjišta ni smija... E!
 
2 1 hvala 0
15 godina
offline
RE: Skraćivanje adresa iz Googlea
sasa kaže...

krivo si sve shvatio, ali vjerojatno si mlad apa zato..

nije problem sto google nudi razne usluge free of charge za krajnjeg korisinka, vec je problem sto ima prevelike kolicine podataka o svakome od nas!

kroz razne servise/usluge skupljaju, analiziraju ogromne količine podataka! i što sa time rade? kome to prodaju i daju?

pa svakako to koriste za bolju prodaju svojih oglasnih površina u SVIm svojim uslugama/servisima... i to nije neki problem, osim što mene "smeta" zasto on zna d aja bas neku stvar zelim kupiti pa mi to namece pored rezultata google searcha i sl..

drugi problem jest taj sto oni te silne podatke dijele i sa tajnim sluzbama.. i za to dobijaju ogromne novce..

znaci, google je OK sto "daje" puno korisnicima, ali i bezobrazan je po pitanju skupljanja info-a i "narusavanju" privatnosti..

a ako mislis da oni razne stvari "daju" nama na koristenje for free da je to zato jer su super i jer zele pomoci ljudima, onda si iznimno naivan (blago receno)

 

linux community nema bas nikakve veze sa ovime... IBM daje jak opuno za linux community pa ga ne vidis integriranog u svaku poru naseg zivota....

I čega se u konačnici treba bojati ? Koliko im znače tvoji i moji podaci, i koliko ti netko kome oni (uvjetno rečeno) dilaju naše podatke koji im prolaze kroz sustave realno može i želi nauditi ako si "normalan" i ako radiš "normalne" stvari online ? Previše smo IMHO zabrijali s teorijama zavjera, tajnim službama i strahovima od tzv. big brothera i raznih svjetskih babaroga. A oglasa ima i po cesti, po pročeljima zgrada, na televiziji, po svim živim i mrtvim medijima, od toga nemožemo pobjeći, možemo tek ignorirati. Mislim da integracija googlea u život prosječnog onlinera donosi puno lijepih stvari, i to besplatno. Ako je cijena toga moja online privatnost, nek si ju uzmu, pa nek naprave film po meni ako sam im zanimljiv. BTW nisam baš mlad, kamo sreće da doživim još toliko koliko sad imam ;-)

Deckard
13 godina
protjeran
offline
Skraćivanje adresa iz Googlea

Iako je točno da Google ne daje sve online usluge potpuno besplatno ipak ste pretjerali sa zaštitom privatnosti. S jedne strane se bojite ako netko skuplja statistiku o vašem ponašanju online a istovremeno na Facebooku ostavljate osobne podatke, intimne slike, slike sa tuluma... Puno više vam može naštetiti Facebook i vaše neprimjereno ponašanje kojim se tamo hvalite.

Google mora živjeti od nečega, kao što žive i neki drugi. Recimo tiskani Bug je prepun reklama, kao i ovo online izdanje a ipak za tiskano izdanje morate platiti. Google mora kupovati novu opremu, održavati staru, plaćati linkove, svoje zaposlenike, nove projekte...

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Skraćivanje adresa iz Googlea
deckard kaže...

I čega se u konačnici treba bojati ? Koliko im znače tvoji i moji podaci, i koliko ti netko kome oni (uvjetno rečeno) dilaju naše podatke koji im prolaze kroz sustave realno može i želi nauditi ako si "normalan" i ako radiš "normalne" stvari online ? Previše smo IMHO zabrijali s teorijama zavjera, tajnim službama i strahovima od tzv. big brothera i raznih svjetskih babaroga. A oglasa ima i po cesti, po pročeljima zgrada, na televiziji, po svim živim i mrtvim medijima, od toga nemožemo pobjeći, možemo tek ignorirati. Mislim da integracija googlea u život prosječnog onlinera donosi puno lijepih stvari, i to besplatno. Ako je cijena toga moja online privatnost, nek si ju uzmu, pa nek naprave film po meni ako sam im zanimljiv. BTW nisam baš mlad, kamo sreće da doživim još toliko koliko sad imam ;-)

Čoban da bi upravljao s 500 ovaca, da bi ih mogao bez problema šišati, musti i klati, ne treba poznavati svaku ovcu ponaosob, dovoljno je da poznaje ovce.

Jednako tako da bi se moglo manipulirati ljudima, bilo radi izvlačenja novca od njih ili radi nekakve političke moći, nije potrebno znati sve o svakom pojedincu. Dovoljno je na osnovu hrpe podataka koje prikupi bilo Google, bilo neki trgovački lanac sa svojim karticama za skupljanje bodova, bilo netko treći, saznati dovoljno informacija o ljudima, odnosno o onome što se zove prosječni čovjek. Kada znaš sve o tome prosječnom čovjeku, odnosno o tome što najveći dio određene populacije voli, što mrzi, čega se boji, što traži, kako provodi vrijeme, što mu privlači pažnju, na što reagira emocionalno, a na što racionalno, kakve su mu navike i sl., tada sve to što znaš možeš primijeniti pri razvoju proizvoda, izboru dizajna, smišljavanju naziva, pakiranja, osmišljavanja reklamne kampanje, a kako bi od toga "prosječnog" izvukao maksimum za sebe. Posljedica svega toga je da kompanije danas mogu većinu proizvoda nuditi po cijeni kod koje troškovi proizvodnje čine uglavnom u prosjeku samo 20% krajnje cijene, a ostalih 80% je najobičnije šišanje ovaca. I ne samo da možeš ljudima prodati ono što im treba za nekoliko puta veći iznos nego što taj proizvod vrijedi, nego ih možeš uvjeriti da kupe i ono što im ne treba i još da se još zaduže da bi to kupili. A tek o korištenju znanja o populaciji za manipuliranje ljudima radi osvajanja i održavanja na vlasti, dalo bi se jako puno napisati.

16 godina
offline
RE: Skraćivanje adresa iz Googlea
sasa kaže...
deckard kaže...

Nekad su se ljudi pjenili na M$, optuživali ga za monopolizam, previsoke cijene softwarea, mužnju novca korisnika, dominaciju Window$a/Officea, Bill je nazivan vragom, pa preuzimanje brda tvrtki, špijuniranje i čačkarenje po podacima korisnika, pa NSA key u registryu itd. Pa se pojavio Google. Pa su se svi čudili od čega se financiraju pošto im je stranica bila minimalistički sređena, kao što je i ostala, a funkcionalna do bola. Pa je postao vodeći pretraživač. Pa su napravili tonu korisnih usluga koje svatko (i brat) može besplatno koristiti. Pa ti daju 7GB+ mail prostora s vjerojatnošću da će prije pasti veliki kamen s neba i razvaliti nas nego da njima/nama nestanu podaci u kakvoj havariji. Pa su napravili Android i počeli osvajati mobilnu telefoniju dajući gomile fićera korisnicima za koje su nam nekad M$ i Apple mast vadili. I sad se opet drvljem i kamenjem ide na Google sa spikama da uništavaju male, da nam snifaju podatke, da rade na svjetskoj dominaciji. Ljudi koji rogoborite protiv Googlea, slušate li vi sebe ? Što bi bilo danas-sutra kad bi se Linux community kojim slučajem uvukao pod kožu većinama ? Pljuvali bi i po tome ? Valjda nam je takva priroda da nas treba gaziti i guziti, onda izgleda jedino funkcioniramo kak spada. NHF.

krivo si sve shvatio, ali vjerojatno si mlad apa zato..

nije problem sto google nudi razne usluge free of charge za krajnjeg korisinka, vec je problem sto ima prevelike kolicine podataka o svakome od nas!

kroz razne servise/usluge skupljaju, analiziraju ogromne količine podataka! i što sa time rade? kome to prodaju i daju?

pa svakako to koriste za bolju prodaju svojih oglasnih površina u SVIm svojim uslugama/servisima... i to nije neki problem, osim što mene "smeta" zasto on zna d aja bas neku stvar zelim kupiti pa mi to namece pored rezultata google searcha i sl..

drugi problem jest taj sto oni te silne podatke dijele i sa tajnim sluzbama.. i za to dobijaju ogromne novce..

znaci, google je OK sto "daje" puno korisnicima, ali i bezobrazan je po pitanju skupljanja info-a i "narusavanju" privatnosti..

a ako mislis da oni razne stvari "daju" nama na koristenje for free da je to zato jer su super i jer zele pomoci ljudima, onda si iznimno naivan (blago receno)

 

linux community nema bas nikakve veze sa ovime... IBM daje jak opuno za linux community pa ga ne vidis integriranog u svaku poru naseg zivota....

Počeo sam čitat tvoj odgovor ali imaš EPIC FAIL odma u startu, govoriš čovjeku da je vjerojatno mlad, a čovjek govori o nekadašnjim vremenima M$-a stavom koji sigurno i jasno daje do znanja da je tada već odavno naučio abecedu... Dakle krivo si shvatio... a sad dalje, da li bi me smetalo da Google nekim algoritmom skuži da mi triba novi frižider pa mi baš takve oglase 'nameće' pored ostalog? NE ne smeta me, dapače. Tajne službe i teorije urote hahha, a ti si špijun pa te to brine?

Također naći za usporedbu IBM kao nekog ko je nenametljiv u usporedbi s Google-om je kao uspoređivati Bentley sa kišnim vremenom. Da, obje tvrtke su informatičke tvrtke i tu svaka usporedba prestaje. Od svojih početaka, razvoja, poslovne politike i tržišnog fokusa spadaju u potpuno različite poslovne kategorije i takve usporedbe se mogu očekivati od susjede kojoj mali sa coolinarke skine recept za kolače pa je zato on informatičar.

 

 

16 godina
offline
RE: Skraćivanje adresa iz Googlea
klimama kaže...
deckard kaže...

I čega se u konačnici treba bojati ? Koliko im znače tvoji i moji podaci, i koliko ti netko kome oni (uvjetno rečeno) dilaju naše podatke koji im prolaze kroz sustave realno može i želi nauditi ako si "normalan" i ako radiš "normalne" stvari online ? Previše smo IMHO zabrijali s teorijama zavjera, tajnim službama i strahovima od tzv. big brothera i raznih svjetskih babaroga. A oglasa ima i po cesti, po pročeljima zgrada, na televiziji, po svim živim i mrtvim medijima, od toga nemožemo pobjeći, možemo tek ignorirati. Mislim da integracija googlea u život prosječnog onlinera donosi puno lijepih stvari, i to besplatno. Ako je cijena toga moja online privatnost, nek si ju uzmu, pa nek naprave film po meni ako sam im zanimljiv. BTW nisam baš mlad, kamo sreće da doživim još toliko koliko sad imam ;-)

Čoban da bi upravljao s 500 ovaca, da bi ih mogao bez problema šišati, musti i klati, ne treba poznavati svaku ovcu ponaosob, dovoljno je da poznaje ovce.

Jednako tako da bi se moglo manipulirati ljudima, bilo radi izvlačenja novca od njih ili radi nekakve političke moći, nije potrebno znati sve o svakom pojedincu. Dovoljno je na osnovu hrpe podataka koje prikupi bilo Google, bilo neki trgovački lanac sa svojim karticama za skupljanje bodova, bilo netko treći, saznati dovoljno informacija o ljudima, odnosno o onome što se zove prosječni čovjek. Kada znaš sve o tome prosječnom čovjeku, odnosno o tome što najveći dio određene populacije voli, što mrzi, čega se boji, što traži, kako provodi vrijeme, što mu privlači pažnju, na što reagira emocionalno, a na što racionalno, kakve su mu navike i sl., tada sve to što znaš možeš primijeniti pri razvoju proizvoda, izboru dizajna, smišljavanju naziva, pakiranja, osmišljavanja reklamne kampanje, a kako bi od toga "prosječnog" izvukao maksimum za sebe. Posljedica svega toga je da kompanije danas mogu većinu proizvoda nuditi po cijeni kod koje troškovi proizvodnje čine uglavnom u prosjeku samo 20% krajnje cijene, a ostalih 80% je najobičnije šišanje ovaca. I ne samo da možeš ljudima prodati ono što im treba za nekoliko puta veći iznos nego što taj proizvod vrijedi, nego ih možeš uvjeriti da kupe i ono što im ne treba i još da se još zaduže da bi to kupili. A tek o korištenju znanja o populaciji za manipuliranje ljudima radi osvajanja i održavanja na vlasti, dalo bi se jako puno napisati.

A ti si sad otkrio toplu vodu. Pa pogledaj malo politiku, ne globalnu, ne neku daleku zemlju, nego tu ispred tvog nosa... Vjerojatno je Google u suradnji sa vladajućima umješan u zatupljivanje hrvatskih narodnih masa kad se s tolikim uspjehom vrtimo u krug već 15 godina ;). Ahaha Zar ti zbilja treba Google da bi manipulirao masama tj. imao stado i ovce.

Poruka je uređivana zadnji put ned 3.10.2010 12:53 (Jazzer).
16 godina
offline
Skraćivanje adresa iz Googlea

Inače kad ste se već toliko raširili s temom vezano za teorije urote i manipulacije masama da vas malo spustim na zemlju s ovim člankom:

 

'Oprostite, gdje je moguće kupiti analni prijemnik?'

http://danas.net.hr/hrvatska/page/2010/10/03/0026006.html?pos=n1

 

Valjda vam je jasno da su ljudi ovce već sami po sebi i nije potrebno imati terabajte statističkih podataka da bi se s ovcama, pardon, ljudima upravljalo. Onaj tko zna i može iskoristit će to na način na koji zna i može. Marketing je marketing, a i bez njega nema nam pomoći. Ako niste primjetili, sve nas je više, a ljudsko društvo se velikim naporima trudi svima dati jednako pravo na život i djelovanje i kroz taj napor postajemo sve gluplji. Naime ne postoji prirodna selekcija u kojoj bi samo oni sposobniji opstajali i preživljavali. Marketing nije kriv za to, on to samo iskorištava. I na kraju najbliži u predviđanju kako ćemo kao ljudska vrsta završiti jest filmska parodija (ne mogu sad izvuć ime ali većina od vas će se sjetiti) u kojoj ljudi za 200ak godina žive zatrpani stoljetnim smećem i počinju gladovati nakon što su usjeve počeli zaljevati Gatorade-om... 'Jer u njemu ima elektrolita i on je dobar za sve'...

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Skraćivanje adresa iz Googlea
Jazzer kaže...

I na kraju najbliži u predviđanju kako ćemo kao ljudska vrsta završiti jest filmska parodija (ne mogu sad izvuć ime ali većina od vas će se sjetiti) u kojoj ljudi za 200ak godina žive zatrpani stoljetnim smećem i počinju gladovati nakon što su usjeve počeli zaljevati Gatorade-om... 'Jer u njemu ima elektrolita i on je dobar za sve'...

 

Idiocracy. Cool

 

Retry. Reboot. Reinstall. Reformat.
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice