Skoro ubijena Appleova profesionalna linija

poruka: 52
|
čitano: 9.357
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Skoro ubijena Appleova profesionalna linija".
16 godina
offline
Skoro ubijena Appleova profesionalna linija

A poanta ovog članka je? ispunjavanje kvote o Applu na bug.hr? 

 
37 3 hvala 0
16 godina
offline
Skoro ubijena Appleova profesionalna linija

Pa kakav vam je ovo članak?

Već odavno se pričalo se o tome kako Mac Pro više neće izaći i onda nakon dugo čekanja je ipak najavljena nova serija. I sad vi dolazite s vijesti kako neki bivši rukovoditelj za marketning (bez imena) je nešto pričao i to nešto što se zna već mjesecima.

A kao drugo, Apple-ov profesionalni softver uopće nije skuplji od konkurencije (hardver jest). Usporedite cijenu Logica Pro s Cubase, ili Final Cut Pro X s Adobe Premiere ili Xcode (koji je potpuno besplatan) s bilo kojim drugim close source IDE-om i vidjet će te da griješite.

 

 

 
10 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Skoro ubijena Appleova profesionalna linija
PICART kaže...

A poanta ovog članka je? ispunjavanje kvote o Applu na bug.hr? 

Ponekad javnost voli vidjeti šta je netko navodno mislio.

 

 

Jer ne samo da ljudi sada čitaju misli nego čitaju misli koje je netko možda pomislio.

15 godina
online
Re: Skoro ubijena Appleova profesionalna linija
ivoleko kaže...

Pa kakav vam je ovo članak?

Već odavno se pričalo se o tome kako Mac Pro više neće izaći i onda nakon dugo čekanja je ipak najavljena nova serija. I sad vi dolazite s vijesti kako neki bivši rukovoditelj za marketning (bez imena) je nešto pričao i to nešto što se zna već mjesecima.

A kao drugo, Apple-ov profesionalni softver uopće nije skuplji od konkurencije (hardver jest). Usporedite cijenu Logica Pro s Cubase, ili Final Cut Pro X s Adobe Premiere ili Xcode (koji je potpuno besplatan) s bilo kojim drugim close source IDE-om i vidjet će te da griješite.

 

 

 

Nije ni hardver, barem ako misliš na Mac Pro.

12 godina
offline
Re: Skoro ubijena Appleova profesionalna linija
maxym kaže...
ivoleko kaže...

Pa kakav vam je ovo članak?

Već odavno se pričalo se o tome kako Mac Pro više neće izaći i onda nakon dugo čekanja je ipak najavljena nova serija. I sad vi dolazite s vijesti kako neki bivši rukovoditelj za marketning (bez imena) je nešto pričao i to nešto što se zna već mjesecima.

A kao drugo, Apple-ov profesionalni softver uopće nije skuplji od konkurencije (hardver jest). Usporedite cijenu Logica Pro s Cubase, ili Final Cut Pro X s Adobe Premiere ili Xcode (koji je potpuno besplatan) s bilo kojim drugim close source IDE-om i vidjet će te da griješite.

 

 

 

Nije ni hardver, barem ako misliš na Mac Pro.

Mac pro je redovito bio jeftiniji od Dellovih stanica iste konfiguracije.

 

Ono od cega nije bio jeftiniji su intelovi consumer procesori iste baze koje si za vecinu slucajeva mogao jednako upotrijebit. Zato mnogi i imaju Hackintosh koji kosta ko imac, a jaci je, posebno s grafickim karticama.

15 godina
neaktivan
offline
Re: Skoro ubijena Appleova profesionalna linija
F10EXX kaže...

Mac pro je redovito bio jeftiniji od Dellovih stanica iste konfiguracije.

 

Ono od cega nije bio jeftiniji su intelovi consumer procesori iste baze koje si za vecinu slucajeva mogao jednako upotrijebit. Zato mnogi i imaju Hackintosh koji kosta ko imac, a jaci je, posebno s grafickim karticama.

U kojem to svemiru?

 

Ajde provjeri još jedamput:

 

MacPro - $2,499.00

 

One 3.2GHz Quad-Core Intel Xeon processor
6GB (3X2GB)
1TB 7200-rpm Serial ATA 3Gb/s hard drive
ATI Radeon HD 5770 1GB
One 18x SuperDrive
Apple Magic Mouse
Apple Keyboard with Numeric Keypad (English) & User's Guide
OS X Mountain Lion
Warranty & Service 1 year

 

Dell Precision T3600 - $1,991.60

 

Intel® Xeon® Processor E5-1650 (Six Core 3.2GHz)
8GB, DDR3 UDIMM Memory, 1600MHz,
635W Power Supply
NVIDIA® Quadro® K2000, 2GB, 2 DP & 1 DVI-I
1TB, 7200 RPM 3.5" SATA 6Gb/s Hard Drive
PERC H310 SATA/SAS 6Gb/s controller

Broadcom NetXtreme 10/100/1000 PCIe Gigabit Networking Card

8X DVD+/-RW SATA
Dell USB Entry Business Keyboard, English
Dell MS111 USB Optical Mouse
Windows 7 Professional,SP1, No Media, 64-bit, English
Warranty & Service 3 Year

 

Evo ,osnovne konfiguracije ,pa ti vidi šta je skuplje.

If it ain't broken, you're not working hard enough ...
Poruka je uređivana zadnji put uto 13.8.2013 15:39 (kizo2703).
12 godina
offline
Re: Skoro ubijena Appleova profesionalna linija
kizo2703 kaže...
F10EXX kaže...

Mac pro je redovito bio jeftiniji od Dellovih stanica iste konfiguracije.

 

Ono od cega nije bio jeftiniji su intelovi consumer procesori iste baze koje si za vecinu slucajeva mogao jednako upotrijebit. Zato mnogi i imaju Hackintosh koji kosta ko imac, a jaci je, posebno s grafickim karticama.

U kojem to svemiru?

 

Ajde provjeri još jedamput:

 

MacPro - $2,499.00

 

One 3.2GHz Quad-Core Intel Xeon processor
6GB (3X2GB)
1TB 7200-rpm Serial ATA 3Gb/s hard drive
ATI Radeon HD 5770 1GB
One 18x SuperDrive
Apple Magic Mouse
Apple Keyboard with Numeric Keypad (English) & User's Guide
OS X Mountain Lion
Warranty & Service 1 year

 

Dell Precision T3600 - $1,991.60

 

Intel® Xeon® Processor E5-1650 (Six Core 3.2GHz)
8GB, DDR3 UDIMM Memory, 1600MHz,
635W Power Supply
NVIDIA® Quadro® K2000, 2GB, 2 DP & 1 DVI-I
1TB, 7200 RPM 3.5" SATA 6Gb/s Hard Drive
PERC H310 SATA/SAS 6Gb/s controller

Broadcom NetXtreme 10/100/1000 PCIe Gigabit Networking Card

8X DVD+/-RW SATA
Dell USB Entry Business Keyboard, English
Dell MS111 USB Optical Mouse
Windows 7 Professional,SP1, No Media, 64-bit, English
Warranty & Service 3 Year

 

Evo ,osnovne konfiguracije ,pa ti vidi šta je skuplje.

Ovo je nova konfiguracija, a usporedjujes nesto sto nije updateano 3 godine kao sto je Mac Pro.

 

Kad je bio nov, 2010,  Mac Pro je bio jeftiniji. Nije bas bilo istih, ali razlika je bila parsto dolara za slicnu konfiguraciju (disk, ram, cpu)

12 godina
neaktivan
offline
Re: Skoro ubijena Appleova profesionalna linija

MacPro je jako jako dobar za producente, večina producenata koristi MacPro a možda i svi popularniji producenti.

http://informacijsketehnologije.blogspot.com/
13 godina
protjeran
offline
Re: Skoro ubijena Appleova profesionalna linija
77ari kaže...

MacPro je jako jako dobar za producente, večina producenata koristi MacPro a možda i svi popularniji producenti.

To je bilo nekad davno. Više nije tako. 

Ad astra peronospora
13 godina
neaktivan
offline
Re: Skoro ubijena Appleova profesionalna linija
77ari kaže...

MacPro je jako jako dobar za producente, večina producenata koristi MacPro a možda i svi popularniji producenti.

vecina studija je na windows workstanicama

mozda je prije i mac bio stabilniji, al nije vise

15 godina
neaktivan
offline
Re: Skoro ubijena Appleova profesionalna linija
F10EXX kaže...

Ovo je nova konfiguracija, a usporedjujes nesto sto nije updateano 3 godine kao sto je Mac Pro.

So fucking what?! Pričaš da je Pro jeftiniji od Della? Evo dokaza da nije! A sigurno nije bio ni prije tri godine!!

F10EXX kaže...

Kad je bio nov, 2010,  Mac Pro je bio jeftiniji. Nije bas bilo istih, ali razlika je bila parsto dolara za slicnu konfiguraciju (disk, ram, cpu)

Ne ,nije.

 

Sve konfiguracije ,zajedno sa cijenama

 

MacPro Quad Core - Original Price (US):  $ 2499

 

Zadnji izdani single CPU Pro iz 2012. - cijena: $ 3499

 

Osim prvog MacPro-a ,svima drugima je početna cijena uvijek bila $2499! Sviđalo se to tebi ili ne.

If it ain't broken, you're not working hard enough ...
Poruka je uređivana zadnji put uto 13.8.2013 16:54 (kizo2703).
10 godina
neaktivan
offline
Re: Skoro ubijena Appleova profesionalna linija
apoteka kaže...
77ari kaže...

MacPro je jako jako dobar za producente, večina producenata koristi MacPro a možda i svi popularniji producenti.

vecina studija je na windows workstanicama

mozda je prije i mac bio stabilniji, al nije vise

 

Vjeruj mi, ni FL Studio, ni Cubase, ni Reason, ni Ableton Live se ne može uporediti sa Logic-om po stabilnosti. Funkcionalnost je sa druge strane stvar ukusa, kome šta odgovara.

I manje-više svi DJ-evi se odlučuju za Mac u odnosu na Windows, iako pokreću isti softver koji se zove Traktor. Mac pojede Windows što se tiče opterećenja u tom programu i stabilnosti samog programa čak i ako je kod Mac-a slabija konfiguracija. Četri puta sam doživjeo neugodnost da mi program crash-a za vrijeme nastupa, iako imam i solidnu konfiguraciju (i3 2.3, 8GB RAM), i original softver, i nije bio opterećen raznim glupostima jer sam baš pazio šta instaliram. Možeš li zamisliti kakav je osjećaj kada puštaš pred čitavim klubom uživo i odjednom moraš da otvaraš task manager i gasiš i ponovo pokrećeš program? Sramotniji trenutak nisam doživjeo.

10 godina
neaktivan
offline
Re: Skoro ubijena Appleova profesionalna linija
Ma koji to ozbiljan muzicar koristi ista osim OSX-a za live svirku ?
12 godina
neaktivan
offline
Re: Skoro ubijena Appleova profesionalna linija
r3bl kaže...

 

Vjeruj mi, ni FL Studio, ni Cubase, ni Reason, ni Ableton Live se ne može uporediti sa Logic-om po stabilnosti. Funkcionalnost je sa druge strane stvar ukusa, kome šta odgovara.

I manje-više svi DJ-evi se odlučuju za Mac u odnosu na Windows, iako pokreću isti softver koji se zove Traktor. Mac pojede Windows što se tiče opterećenja u tom programu i stabilnosti samog programa čak i ako je kod Mac-a slabija konfiguracija. Četri puta sam doživjeo neugodnost da mi program crash-a za vrijeme nastupa, iako imam i solidnu konfiguraciju (i3 2.3, 8GB RAM), i original softver, i nije bio opterećen raznim glupostima jer sam baš pazio šta instaliram. Možeš li zamisliti kakav je osjećaj kada puštaš pred čitavim klubom uživo i odjednom moraš da otvaraš task manager i gasiš i ponovo pokrećeš program? Sramotniji trenutak nisam doživjeo.

Zašto koristiš laptop za nastup? Kada jednostavmo možeš uzati usb i ubaviti u cd playere play listu. Uglavnom ne vidim stalno da netko koristi windows za produkciju uglavnom skoro svi iOS.

http://informacijsketehnologije.blogspot.com/
Poruka je uređivana zadnji put uto 13.8.2013 20:56 (77ari).
15 godina
online
Re: Skoro ubijena Appleova profesionalna linija

Zato što DJ koji pušta muziku sa pripremljenog CD-a nije DJ.

12 godina
neaktivan
offline
Re: Skoro ubijena Appleova profesionalna linija
maxym kaže...

Zato što DJ koji pušta muziku sa pripremljenog CD-a nije DJ.

Nije mi jasno na što misliš? Nisam rekao da ubacuje cd u cd player nego da usb ubaci u 1 cd player i onda istu muziku ima na 2 ili 4 cd plajera ovisi koliko ih koristi. 

http://informacijsketehnologije.blogspot.com/
12 godina
neaktivan
offline
Re: Skoro ubijena Appleova profesionalna linija
77ari kaže...
maxym kaže...

Zato što DJ koji pušta muziku sa pripremljenog CD-a nije DJ.

Nije mi jasno na što misliš? Nisam rekao da ubacuje cd u cd player nego da usb ubaci u 1 cd player i onda istu muziku ima na 2 ili 4 cd plajera ovisi koliko ih koristi. 

E kad bi svaki klub imao opremu u koju mozes stick ustekati... Nerijetko se radi o starim flagship uredajima tipa CDJ 1000 koji su samo po sebi odlicni ali USB nemaju.. isto tako i ako se radi o flagship uredajima danasnjice (CDJ 2000 Nexus) moraju biti linkani tj povezani mreznim kabelom kako bi dovoljan bio samo jedan stick.

clock2much
10 godina
neaktivan
offline
Re: Skoro ubijena Appleova profesionalna linija
77ari kaže...

MacPro je jako jako dobar za producente, večina producenata koristi MacPro a možda i svi popularniji producenti.

prošla su ta vremena kad je apple bio ispred svih drugih...

Roses are red,my screen is blue,and I'm sitting here thinking WTF did I do?
13 godina
neaktivan
offline
Re: Skoro ubijena Appleova profesionalna linija
po meni dj moze koristit laptop ako se sluzi timecodeom
iako ja osobno preferiram ploce, al su skupe i glomazne
inace znaju se i macbookovi ugasit i zblesit tokom rada. a to nes vidit jer svi popularni dji puste otprije smixani cd i dizu ruke uru-dvi
a vidao sam i veca studia u hr s xp+cubase i ljudi se ne zale.
plus winsi imaju daleko vise programa i podrzanih uredaja.
11 godina
protjeran
offline
Re: Skoro ubijena Appleova profesionalna linija
77ari kaže...

MacPro je jako jako dobar za producente, večina producenata koristi MacPro a možda i svi popularniji producenti.

Tako je producenti, producentice, i producentici svi koriste MacPro jer to je jedino rjesenje koje omogucava navedenim skupinama korisnika da obavljaju svoje poslove elegantno i bez brige za tehnologiju, jednom rijecu magicno!!!!!!!!!!!!

13 godina
odjavljen
offline
Skoro ubijena Appleova profesionalna linija

Ako se netko želi zvat DJ-em, onda treba znat puštat glazbu preko deckova, preko laptopa je ultra lagano i skoro svako može preko laptopa radit. Možda čak i preko ploča da radi, no ajde..

Neki imaju krivo shvaćanje za produkciju glazbe, nije bitno kakav program ili kakav kompjuter koristiš, najbitnije je da si kreativan. Jer i mac pada u vodu ako ne znaš napravit dobru pjesmu. 

 
7 1 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Skoro ubijena Appleova profesionalna linija
mito_i_korupcija kaže...
77ari kaže...

MacPro je jako jako dobar za producente, večina producenata koristi MacPro a možda i svi popularniji producenti.

Tako je producenti, producentice, i producentici svi koriste MacPro jer to je jedino rjesenje koje omogucava navedenim skupinama korisnika da obavljaju svoje poslove elegantno i bez brige za tehnologiju, jednom rijecu magicno!!!!!!!!!!!!

Ne znam zašto tako odgovaraš ali pogledaj malo na internetu, Skrillex, Hardwell, David Guetta, Nicki Romeo, swedish house mafia,  Fedde le Grand i još dosta njih koriste iOS. Windows nije lošiji ali iOS nije isto loš laptop im je sigurno jako dobar kada ga masa njih koristi.

 

footballer kaže...

Ako se netko želi zvat DJ-em, onda treba znat puštat glazbu preko deckova, preko laptopa je ultra lagano i skoro svako može preko laptopa radit. Možda čak i preko ploča da radi, no ajde..

Neki imaju krivo shvaćanje za produkciju glazbe, nije bitno kakav program ili kakav kompjuter koristiš, najbitnije je da si kreativan. Jer i mac pada u vodu ako ne znaš napravit dobru pjesmu. 

To je istina, samo sam rekao da iOS nije loš i da ga većina koristi to ne znači da sam neki fanboy..

http://informacijsketehnologije.blogspot.com/
Poruka je uređivana zadnji put uto 13.8.2013 23:51 (77ari).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Skoro ubijena Appleova profesionalna linija
footballer kaže...

Ako se netko želi zvat DJ-em, onda treba znat puštat glazbu preko deckova, preko laptopa je ultra lagano i skoro svako može preko laptopa radit. Možda čak i preko ploča da radi, no ajde..

 

Što volim te takve ko što si ti. Izjava ti je ekvivalentna onoj "nisi računarac ako ne znaš isprogramirat svoj OS".

15 godina
online
Re: Skoro ubijena Appleova profesionalna linija

 

Ne znam zašto tako odgovaraš ali pogledaj malo na internetu, Skrillex, Hardwell, David Guetta, Nicki Romeo, swedish house mafia,  Fedde le Grand i još dosta njih koriste iOS. Windows nije lošiji ali iOS nije isto loš laptop im je sigurno jako dobar kada ga masa njih koristi.

 

oni ga koriste zato sto je to in, apple je fora, svi bi ga htjeli(govorim o takvim skupinama ljudi), sigurno ce neki fensi dj kupit hp ili dell laptop pa miksat s njega.

12 godina
neaktivan
offline
Re: Skoro ubijena Appleova profesionalna linija
mar123 kaže...

 

Ne znam zašto tako odgovaraš ali pogledaj malo na internetu, Skrillex, Hardwell, David Guetta, Nicki Romeo, swedish house mafia,  Fedde le Grand i još dosta njih koriste iOS. Windows nije lošiji ali iOS nije isto loš laptop im je sigurno jako dobar kada ga masa njih koristi.

 

oni ga koriste zato sto je to in, apple je fora, svi bi ga htjeli(govorim o takvim skupinama ljudi), sigurno ce neki fensi dj kupit hp ili dell laptop pa miksat s njega.

Ako te zanima ni jedan od dj-eva koje sam nabrojao ne miksa s laptopa. Dok neki dj-evo kao Avicii koriste windows i jednako su popularni kao i ovi s iOSom. Koj OS koristiš stvarno nije važno. Laptop je dobar po meni samo jer je tanak i lako ga možeš prenositi i raditi na njemu u bilo gdije.

http://informacijsketehnologije.blogspot.com/
10 godina
neaktivan
offline
Re: Skoro ubijena Appleova profesionalna linija
footballer kaže...

Ako se netko želi zvat DJ-em, onda treba znat puštat glazbu preko deckova, preko laptopa je ultra lagano i skoro svako može preko laptopa radit. Možda čak i preko ploča da radi, no ajde..

 

Rasprava između gramofona, player-a i laptopa je ista kao i rasprava između desktop računara, laptopa i tableta. Svakome nešto odgovara i svako na svoj način radi šta mu je potrebno, a neka opcija ima nešto što druge nemaju. Dakle, rasprava i potcjenjivanje je jednostavno bespotrebno.

15 godina
neaktivan
offline
Re: Skoro ubijena Appleova profesionalna linija
77ari kaže...

... iOS ....

77ari kaže...

... iOS ....

77ari kaže...

... iOS ....

Prvo nauči razliku:

 

ovo je iOS

iOS ,naći ćeš ga na iPhoneu i iPadu iOS ,naći ćeš ga na iPhoneu i iPadu
,a ovo je OS X
OS X - naći ćeš ga samo na Macu (i Hackintoshima ,ali oni ovdje nisu bitni) OS X - naći ćeš ga samo na Macu (i Hackintoshima ,ali oni ovdje nisu bitni)
You got it? {#}

If it ain't broken, you're not working hard enough ...
14 godina
odjavljen
offline
Re: Skoro ubijena Appleova profesionalna linija
r3bl kaže...

 

Vjeruj mi, ni FL Studio, ni Cubase, ni Reason, ni Ableton Live se ne može uporediti sa Logic-om po stabilnosti.

 

Nagledao sam se logic proa kako se ruši, i jednom nas je izdao na nastupu. Macbook pro.

 

 

Tako da sve te priče su relativne. Moj windows laptop radi skoro 5 godina potpuno stabilno, kao i svaki moj drugi komp. Češće je stvar do korisnika...

Svi smo mi Mentalist.
15 godina
online
Re: Skoro ubijena Appleova profesionalna linija
77ari kaže...
mar123 kaže...

 

Ne znam zašto tako odgovaraš ali pogledaj malo na internetu, Skrillex, Hardwell, David Guetta, Nicki Romeo, swedish house mafia,  Fedde le Grand i još dosta njih koriste iOS. Windows nije lošiji ali iOS nije isto loš laptop im je sigurno jako dobar kada ga masa njih koristi.

 

oni ga koriste zato sto je to in, apple je fora, svi bi ga htjeli(govorim o takvim skupinama ljudi), sigurno ce neki fensi dj kupit hp ili dell laptop pa miksat s njega.

Ako te zanima ni jedan od dj-eva koje sam nabrojao ne miksa s laptopa. Dok neki dj-evo kao Avicii koriste windows i jednako su popularni kao i ovi s iOSom. Koj OS koristiš stvarno nije važno. Laptop je dobar po meni samo jer je tanak i lako ga možeš prenositi i raditi na njemu u bilo gdije.

iskreno ne pratim sto dj radi niti se kuzim u to, al vidim da imaju apple uredaj tamo na tom stolu. sto se tice ovog da je tanak, jesi mozda vidio samsungove ultrabook laptope?

12 godina
neaktivan
offline
Re: Skoro ubijena Appleova profesionalna linija
mar123 kaže...
77ari kaže...
mar123 kaže...

 

Ne znam zašto tako odgovaraš ali pogledaj malo na internetu, Skrillex, Hardwell, David Guetta, Nicki Romeo, swedish house mafia,  Fedde le Grand i još dosta njih koriste iOS. Windows nije lošiji ali iOS nije isto loš laptop im je sigurno jako dobar kada ga masa njih koristi.

 

oni ga koriste zato sto je to in, apple je fora, svi bi ga htjeli(govorim o takvim skupinama ljudi), sigurno ce neki fensi dj kupit hp ili dell laptop pa miksat s njega.

Ako te zanima ni jedan od dj-eva koje sam nabrojao ne miksa s laptopa. Dok neki dj-evo kao Avicii koriste windows i jednako su popularni kao i ovi s iOSom. Koj OS koristiš stvarno nije važno. Laptop je dobar po meni samo jer je tanak i lako ga možeš prenositi i raditi na njemu u bilo gdije.

iskreno ne pratim sto dj radi niti se kuzim u to, al vidim da imaju apple uredaj tamo na tom stolu. sto se tice ovog da je tanak, jesi mozda vidio samsungove ultrabook laptope?

Vidio sam ih ali možda oni nisu pogodni dj evima jer nemaju dobru zvučnu karticu, iskreno o samsungovima znam jako malo a i o Apple uređajima ne znam previše, jedino ako ima super zvuk onda je apple laptop bolji ako ne onda je isti kao i svi ostali.

http://informacijsketehnologije.blogspot.com/
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice